کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 15 رای - 4.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"التماس دعا"ها را دریابید...۲
۱:۳۳, ۳/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان عزیزم ، ببخشید فرصت زیادی ندارم دیر وقته باید زود برم بخوابم خدای ناکرده شیطان سحرگاه وسوسه مون نکنه! Blush

قبل از شروع عرایض اینو ببینیم :

روایت از پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) است که حضرت فرمودند :
«مَنْ قَالَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِكُلِّ مُؤْمِنٍ خَلَقَهُ اللَّهُ مُنْذُ خَلَقَ اللَّهُ آدَمَ إِلَى أَنْ تَقُومَ السَّاعَةُ حَسَنَةً وَ مَحَا عَنْهُ سَيِّئَةً وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً». منبع روایت تکلیفی برعهده خودمون Sleepy
در این روایت آمده است که اگر کسی برای مؤمنین و مؤمنات طلب آمرزش و مغفرت کند، خداوند به عدد هر مؤمنی که از هنگام خلقت آدم تا قیامت خلق می‌کند، برای او سه چیز در نظر می‌‌گیرد؛ برایش حسنه می‌نویسد و از گناهانش می‌کاهد و بر مقامش می‌افزاید.
تعجب نمی کنید که چگونه اگر یک نفر بگوید: «اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَات» به عدد تمام انسان‌های مؤمنی که خدا از زمان حضرت آدم تا به قیامت خلق کرده، خداوند در نامه عمل او به عدد همه آن‌ها حسنه می‌نویسد! تازه این اولین چیزی است که خدا در عوض این دعا به داعی می‌دهد. دوم، «وَ مَحَا عَنْهُ سَيِّئَةً»؛ خداوند به ازای این کاری که کرده، یک گناه هم از او پاک می‌کند و او را از آلودگی معصیت تطهیر می‌کند. سوم، «وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً»؛ از آن طرف نسبت به مقامات معنویه‌، یک درجه او را بالا می‌برد. دعای برای دیگری این سه اثر را دارد. هم پاداش بسیار دارد، هم تطهیر دارد و هم ترقیع مقام و درجه دارد...

از طرفی :

در دعا بخل نداشته باشیم.

وقتی دعا می کنید هیچ وقت بخلتان نیاید، برای هیچ کس؛ بله بايد مؤمن باشد تا برایش دعا کنیم امّا برای کسی که فریب خورده و یا اهل ایمان نیست درست است که نمی شود طلب استغفار کرد اما هدایتشان را بخواهید. امّا اهل ایمان که باشند، برایشان استغفار کنید. همین که محبّ اهل بیت (عليهم السلام) باشند، آدم باید دعایشان کند و برایشان طلب استغفار نماید. و این طلب استغفار کردن در زمان های خاص یادتان نرود، مخصوصاً شب جمعه ویا موقع نماز شب. یک وقت می بینی توی نماز شب حالش را نداری مفصّل دعا کنی حداقل بگو: "الّلهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ الْمُسْلِمِینَ وَ الْمُسْلِمَاتِ اَلْأَحیَاءُ مِنهُمْ وَ الْاَمْوَاتُ" بخل نورزید که ایشان هم شما را دعا می کنند.

از امام صادق (علیه‌السلام) نقل است که حضرت فرمودند: «إِذَا دَعَا الرَّجُلُ لِأَخِیهِ بِظَهْرِ الْغَیْبِ»، اگر شخصی پشت سر برادر مؤمنش برای او دعا کند، «نُودِیَ مِنَ الْعَرْشِ»؛ از عرش ندایی می‌آید كه: «وَ لَكَ مِائَةُ أَلْفِ ضِعْفٍ مِثْلِهِ»؛ برای تو صدهزار برابر مثل او است. «وَ إِذَا دَعَا لِنَفْسِهِ كَانَتْ لَهُ وَاحِدَةٌ، فَمِائَةُ أَلْفٍ مَضْمُونَةٌ خَیْرٌ مِنْ وَاحِدَةٍ لَا یَدْرِى یُسْتَجَابُ لَهُ أَمْ لَا»؛ این در حالی است كه اگر برای خودش دعا می‌كرد، فقط به اندازه همان یك دعایش به او داده می‌شد.
حال بنگرید که صدهزار تا که تضمین شده است، بهتر است یا یکی؟! آن هم کدام یکی؟! «وَاحِدَة لَا یَدْرِى یُسْتَجَابُ لَهُ أَمْ لَا»؛ آن یكی كه معلوم نیست مستجاب شود یا نه! من‏لایحضره‏الفقیه، ج2، ص212

ثالثا بصورت علمی هم این امر اثبات شده که چقدر دعا برای شفای مریض ها و... موثر هست...

دوستان گرامی ، بیایید همیشه و در همه حال همدیگر رو از ته دل دعا کنیم و از حق تعالی برای هم آمرزش،عاقبت بخیری و صمیمیت بطلبیم ، دوستان عزیز بیاید التماس دعاها رو با تمام وجود دریابیم، برای مریض ها دعا کنیم مطمئنا هممون تا به حال مریض شدیم و خوب می دونیم مریضی سخته ، برای افراد مومن طلب آمرزش کنیم ... برای اهل قبور هر روز قبل از خواب یک بار حمدوسوره و سه تا صلوات احسان کنیم، بیشتر از خودمون به فکر دیگران باشیم مطمئنا هممون اینجا جمع شدیم تا رضایت و خشنودی خدا رو جلب کنیم ، یکی دو روز پیش کارم بدجوری گره خورده بود دست به دعا بردم و از خداوند کریم کمک خواستم ، خداوند توفیق داد 5 رکعت نماز شب خوندم و توی قنوت برای مومن و مومنات زنده و از دنیا رفته آمرزش طلبیدم ، باور نمی کنید فرداش چجوری کارام پشت سر هم جفت و جور شدن ! Smile دوستان عزیزم بعد از هر نماز واجب یک بار بگیم اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات ، کار سختی که نیست!هست؟! یک بار هم برای دوستان مومنمون در سایت بیداری اندیشه دعا کنیم به خدا این دعاها خیلی مثمرثمره ، یک دعای مخصوص هم برای مجردها Big Grin که خداوند لطف بفرمایند و برای هممون یک همسر متدین و مومن عنایت کنند که با کامل شدن نصف دینمون ،برای تعالی شدن قدم هارو محکم تر از همیشه برداریم و به سنت پیامبر صلوات الله علیه و آله عمل کرده باشیم...

التماس دعا از همه دوستان وفادار

یا مولا علی علیه السلام

امضای Ramin_Ghn
گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عجل الله فرجه)است.حضرت علامه حسن زاده آملی

[تصویر: 58099_497.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۴۸, ۶/آذر/۹۱
شماره ارسال: #2
آواتار
چیز زیادی نمی خوام دوستان
فقط یه التماس دعا برای آرامش یک دل آشفته
همین.
"گاهی گمان نمی کنی ولی می شـــود
گاهی نمی شود که نمــی شــــــــــــود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت اســـت
گاهی نگفته قرعه به نام تو می شـــود
گاهی گدایٍ گدایی و بخت یار نیســـت
گاهی تمام شهر گدای تو می شـــــــود "
.

امضای مرهم
أَلَیْسَ اللَّهُ بِکَافٍ عَبْدَهُ
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۴۵, ۳/مهر/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
(۳/مهر/۹۲ ۸:۴۴)مهدی2012 نوشته است:  ناامیدی من از خدا نیست و از خودمه.

جواب این حرف شما باز هم همین آیه از قرآن هست Wink

وَمَن يَقْنَطُ مِن رَّحْمَةِ رَبِّهِ إِلاَّ الضَّآلُّونَ ﴿حجر-۵۶﴾
چه كسي جز گمراهان از رحمت پروردگارش مايوس ‍ مي شود ؟

(۳/مهر/۹۲ ۸:۴۴)مهدی2012 نوشته است:  راستی دانشگاه قبول نشدم = Beard
ان شاالله سال آیندهSmile

امضای در جستجوی سختی
[تصویر: 36426062837643533991.png]
۱۴:۱۷, ۳/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/مهر/۹۲ ۱۵:۲۱ توسط Tolou.)
شماره ارسال: #4
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول:وَمَن يَقْنَطُ مِن رَّحْمَةِ رَبِّهِ إِلاَّ الضَّآلُّونَ ﴿حجر-۵۶﴾
چه كسي جز گمراهان از رحمت پروردگارش مايوس ‍ مي شود ؟

هیچ وقت این آیه را در مورد کسی که شرایط خوبی نداره و بخصو ص این که میاد اینجا و التماس دعا میگه نگید...
یادمه یه بار توی تالار توی پروفایلم یه چیزی نوشته بودم که معنای ناامیدی میداد اما منظورم بیشتر ناامید شدن از خودم بود نه خدا... یکی از کاربران بهم پیام داد و همین آیه را برام نوشت...
اونقدر حس بدی بهم دست داد که...
اونشب کلی گریه کردم...
گفتم خدایا ببین کار من به کجا رسیده که گمراه خطابم میکنن...

یادمون نره که ما هیچ وقت جای دیگری نیستیم. شرایط دیگری را هم نداریم...
چه بسا اگه ما جای اون بودیم بیشتر از اون ناامید میشدیم...
ناامید شدن های ماها هم اصولا دائمی نیست...
ما بیشتر وظیفه داریم در حق هم دعا کنیم که از این حال و هوا بیرون بیاییم

امضای Tolou
کیست که به خدا اعتماد کرد
و
پشیمان شد؟
...

۱۵:۲۵, ۳/مهر/۹۲
شماره ارسال: #5
آواتار
اگه کسی از دوستان هست که به واسطه حرف های بنده ناراحت شده از همه عذرخواهی می کنم
تقصیر خودم نیست که بلد نیستم با دیگران درست ارتباط برقرار کنم

از همه دوستان خواهش دارم بنده رو از دعای خیر خودشون محروم نکنند و از خدا بخواهند که بنده هم درست صحبت کردن با بقیه رو یاد بگیرم
خداییش نیت بدی ندارم حالا اگه کسی بد برداشت کرد من معذرت می خواهم
با تشکرHeart
۱۶:۲۲, ۳/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/مهر/۹۲ ۱۶:۲۵ توسط مهدی2012.)
شماره ارسال: #6
آواتار
نقل قول:اگه کسی از دوستان هست که به واسطه حرف های بنده ناراحت شده از همه عذرخواهی می کنم
نه دوست عزیز واسه چی ناراحت بشیم. من اونقدر از خودم بدم اومده که میدونم حالم از هزار تا گمراه هم بدتره...
امروز هم فکر کنم جزای مقداری از کار دیروزم رو دادم: با موتور بودم، یه ماشین بزرگ پیچید جلوی من و منم خوردم زمین و دست و پام زخم شد. موتورم هم زخمی شد! البته اون ماشینه هم فرار کردDodgy
کاش با همین چیزها گناه ما میریخت ولی افسوس...
نقل قول: باید برن سربازی.[تصویر: beard.gif]
آره، دعام کنید یه جای خوب بیفتم.

امضای مهدی2012
به منافقان بشارت ده که مجازات دردناکي در انتظار آنهاست!
همانها که کافران را به جاي مؤمنان، دوست خود انتخاب مي‌کنند. آيا عزت و آبرو نزد آنان مي‌جويند؟ با اينکه همه عزتها از آن خداست؟!

النساء/139
۷:۵۷, ۴/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/مهر/۹۲ ۱۵:۴۶ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #7
آواتار
بسم الله
با عرض سلام
یکی از دوستان خوبم بهم خبر دادند که عموشون متاسفانه بیماریشون شدت گرفته و سمت راست بدنشون فلج شده و حرف هم دیگه نمیتونن بزنن....
از دوستان میخوام با دل های پاکتون برای عموی دوست من هم دعا کنید که ان شاء الله هرچه صلاحه براشون اتفاق بیفته...
خیلی ممنونم...

اللهم عجل لولیک الفرج
التماس دعا

امضای Farzaneh
بیاموز به من که لحظه ها در گذرند...
بیاموز به من که هیچ حالتی پایدار نیست...
که می گذرد!
اگر در سختی ام، اگر دلتنگم، و در تمام این لحظه ها تو در کنار منی...

"حسبنا الله ونعم الوکیل"
۲:۳۹, ۶/مهر/۹۲
شماره ارسال: #8

نقل قول:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عزیز :
حقیر هم یه مدتیه دچار یه بحران بزرگی شده ام . واقعا به دعای همه ی دوستان احتیاج دارم . عاجزانه درخواست میکنم برام دعا کنین . . . به خاطر همین بحران ، وضعیت روحی ام بهم ریخته . دوستان عزیزم وقت نماز ، فراموشم نکنین . دعا کنین که از این بحران بزرگ خارج شم . . . واقعا به دعای شما نیاز دارم . . .

در پناه الله

یا مهدی مدد
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عزیز :
این متن رو چند وقت پیش گذاشتم که به مدد دعای دوستان تا حدودی برطرف شد . اما این روزها یه مقداری اون بحران دوباره داره اذیتم میکنه . واقعا داره وضعیت روحی ام به خاطر این مسئله بهم میریزه . میشه گفت تا حدودی حاده . خدا رو شکر مشکل جسمی نیست ؛ ولی اهمیتش کمتر از اون هم نیست . فکر کردن به مشکل خودم کم نیست ! اما یه مشکل دیگه هم به مشکلات این حقیر اضافه شده و فکر اون هم داره میشه قوز بالا قوز !
یکی از اطرافیان ما توی زندگی زناشویی شون (عاطفی) به مشکل برخوردن . ما هر کاری که به ذهن مون میرسید ، انجام دادیم . حتی با طرفین هم صحبت کردیم که متاسفانه یکی از طرفین اصلا انگار چشم و گوشش بسته شده ! یعنی هیچی رو نه می بینه و نه می شنوه ! این وسط یه بچه ی یک ساله هم هست ! خدائیش دیگه خسته شدیم . واقعا به هر دری زدیم ، هیچ راهی باز نشد . از دوستان عزیزم عاجزانه درخواست دارم هم برای این زوج دعا کنن که اون طرفی که عقلش رو از دست داده ، سر عقل بیاد و هم برای این حقیر دعا کنین که از شرایط بحرانی خارج بشم . دلم میخواستم که میگفتم چه مشکلی برام پیش اومده . ولی بنا به مسائلی نمیشه . عاجزانه درخواست دعا دارم . . .
موفق و پیروز باشید .
در پناه الله
یا مهدی مدد

۲:۴۷, ۶/مهر/۹۲
شماره ارسال: #9

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عزیز :
دوست عزیزمون نگفتن که تکلیف این دختر خانم چی شد ؟ انشاءالله خوب شدن ؟
ای کاش خبری بهمون میدادن . . .
در پناه الله
یا مهدی مدد
۱۹:۴۱, ۹/مهر/۹۲
شماره ارسال: #10
آواتار
التماس دعاي فراوان از همه دوستان عزيزمBlush

امضای ترنم
آب را گل نكنید . . .
شاید از دور علمدار حسین،
مشك طفلان بر دوش،
زخم و خون بر اندام،
می رسد تا كه از این آب روان،
پر كند مشك تهی، ببرد جرعه آبی برساند به حرم،
تا علی اصغر بی شیر رباب، نفسش تازه شود و بخوابد آرام . . .
آب را گل نكنید . . .

ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]