کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 5 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صندوق حضرت مهدی (عج ) {ثبت نام کربلا قسطی}
۱۹:۵۶, ۶/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/بهمن/۹۲ ۹:۰۸ توسط مسافـر کربلا.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله
.
[تصویر: Untitled_1.jpg]
.
آری كربلا ، زمزمه نام تو تسكين هر دردی است .

كربلا، نامت را كه برزبان جارى میکنم سيل اشك از ديدگانم جارى میشود.

نمیدانم و واقعا هم نمیدانم چه سرى دراین ميان نهفته است . در حيرتم كه كام جان تو از فرط تشنگى خشك خشك است ولى دل من از دورى روى تو و از زمزمه نام تو به ديدگانم فرمان سيل اشك میدهد و. . .
تو خود بگو چه رازى در اين ميان نهفته است؛

كربلا در آرزوى ديدار تو میسوزم و میسازم،

كربلا تو خود عنايتى كن و مرا به آستانت‏ بخوان،
.
عاشورا و کربلا مکتبی برای تربیت یاران حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تشکیل سپاه حق و محکی ابدی شد تا هر روز و هر لحظه بسنجیم خودمان را؛ ایمانمان را؛ که مبادا به آنی از سپاه حق خارج باشیم.

بیش‌تر از یکسال پیش بود که هم‌پیمان شدیم در گردان‌ها تا هر روز برای هم دعا کنیم، تمرین خودسازی کنیم و الفبای شیعه بودن را مدام تکرار کنیم تا در تمرین انسانیّت و مسلمانی،در زندگی، عشق به اهل بیت را اشتباه تقریر نکنیم و امروز می‌خواهیم گامی، هرچند کوچک در بیشتر عملیّاتی کردن پیمان‌مان داشته باشیم.

می‌خواهیم با توکّل بر خدا، به تمرین شیعه بودن،تکرار عشق به اباعبدالله و مشق شمشیر در جبهۀ حقّ اخلاق و مسلمانی امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در راه کربلا ممارست کنیم که به‌ فرمودۀ رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم):
(( امام حسین(علیه السلام) چراغ هدایت و کشتی نجات است ))
.
و الطاف عنایت آقا این لیاقت را به «بیداری اندیشه» عنایت فرموده تا هر از چندگاهی سفیری در سرزمین عشق داشته باشیم.

با تلاش و همت دوستان ساز و کاری ترتیب داده شده تا بتوانیم با مبالغی که توسط خود اعضا جمع می شود با احیای سنت نیکوی قرض الحسنه، برای اولین بار (اولین سفر) ان شاالله سه نفر از بزرگوارانی که حضرت بطلبند (به قید قرعه) در نیمه اول اسفند راهی کربلا شوند و به این ترتیب صندوق قرض الحسنه حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) برای تسهیل در سفر کربلا (فعلا) راه اندازی شد.
البته برای این برنامه، ساعتها فکر و جلسه و مشورت داشتیم و برای اینکه بتوانیم این حرکت مقدس را ادامه بدهیم قوانینی را هم پایه ریزی کردیم ،که در ادامه خواهد آمد. این صندوق با همت خود اعضا راه اندازی شده و حرکت خواهد کرد (ان شاالله)
.
.
دو سطح همکاری در نظر گرفته ایم :
1. افراد می توانند در این صندوق سرمایه گذاری کنند،به این صورت که هر وقت که مایل بودند و به هر میزان در صندوق سپرده گذاری می کنند ،(مثلا ماهیانه 20 هزار تومان)،به این ترتیب عضو صندوق می شوند و در قرعه کشی شرکت خواهند کرد،هر گاه نام ایشان از طریق قرعه کشی انتخاب گردید هزینه سفر مقدس کربلا به ایشان پرداخت شده تا به صورت اقساط به صندوق بازگردانند . بدیهی است فقط مبلغ مازاد بر سپرده را برخواهند گردانید
( این کار هم پس اندازی است برای سفر کربلا و هم قرض الحسنه ای برای سفر کربلای مومنینی دیگر)
.
2. افراد می توانند به هر میزان که مایل بودند و در هر زمان،به عنوان هدیه به حساب صندوق پول واریز کنند،و این پولها جمع می شود و هر زمان که به این پول ها به مقدار هزینه سفر کربلا برسد ، به قید قرعه یک یا چند نفر (کربلا نرفته از اعضای تالار) انتخاب خواهد شد و ب (با همین پولهای هدیه شده به صندوق) به سفر کربلا خواهد رفت.
.

.
بزرگوارانی که در سطح اول همکاری می کنند ، باید الزاما به همین آی دی پیام داده تاریخ و مبلغ واریزی را اعلام نمایند
و در مورد سطح دوم نیازی به اعلام نیست.
بدیهی است که کسانی که در سطح اول قصد همکاری داشته باشند،اما اعلام نکنند،پولشان به عنوان سطح دوم دسته بندی می شود.
.
.
اما برای برای اولین بار یک شرایط خاص هم در نظر گرفته شده است ،
بدین صورت که هر فردی بخواهد (شرایطش را داشته باشد) می تواند برای قرعه کشی ثبت نام کند ودر اصل کسانی که اسم آنها از طریق قرعه کشی انتخاب میشود ، بدون سپرده گذاری عضو صندوق می شوند و به کربلا مشرف می شوند و به صورت قسطی پول را به صندوق بر می گردانند.

قوانین صندوق و شرایط ثبت نام و شرایط قرعه کشی و مدارک مورد نیاز جهت گرفتن این وام (قرض الحسنه) درفایل pdf زیر قابل دسترسی است.
..
لازم به ذکر است که سود مادی در این سپرده قرض الحسنه نخواهد بود . همچنین صندوق و خادم های آن ریالی نفع مادی نخواهند برد و البته نفع معنوی آنها در نزد حضرات معصومین (صلوات الله علیهم اجمعین) و در گاه احدیت (جل جلاله) خواهد بود ان شاء الله.
.
.
شماره حساب(کارت) صندوق:
6273-5313-0206-3468

بانک تجارت
.
.
.
.
هر کس که مایل به ثبت نام است و فایل pdf را خوانده و شرایط سفر (ازجمله داشتن 30 پست و ثبت نام در تالار قبل از تاریخ 92/8/1 و ....) را دارد.
در همین تاپیک با ذکر صلوات اعلام کند و حتما ، نام و نام خانوادگی خود را به همین آی دی پیام خصوصی کند.
این ثبت نام به مدت محدود انجام خواهد شد پس بشتابید.Smile
.
1- ؟؟؟؟

.
.
.
.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به فضل اللهی قرعه کشی انجام شد .
کلیپ قرعه کشی:
http://www.aparat.com/v/5GeXg
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 16 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۰:۵۲, ۸/اردیبهشت/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/اردیبهشت/۹۳ ۲۰:۵۵ توسط صبح صادق.)
شماره ارسال: #151
آواتار
بسم رب الحیدر
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت علی بن ابیطالب(علیه السلام)

یادش بخیر ...
همین سه ماه پیش بود ...
چه حس و حالی تو تالار بود ...
حقیقتاٌ تو اون چند روزه حس می کردم تموم بچه های تالار یه قدم به خدا نزدیکتر شدن ...
حتی اونایی که ثبت نام هم نکرده بودند یه حال دیگه ای داشتند ...
قربونت برم آقا جون که اینقدر اسمتون ، یادتون ، حتی فکر کردن به حرمتون پر برکته ...
خدایا ...

بر مشامم می رسد هر لحظه بوی کربلا ،،، بر دلم ترسم بماند آرزوی کربلا

[تصویر: 0.562354001383335188_parsnaz_ir.jpg]
۲۱:۳۹, ۸/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #152
آواتار
من هنوز فیلم قرعه کشی قبلی رو از رو دکستابم پاک نکردم ...
هنوز هر وقت دلم میگیره میبینمش...Sad

نمیدونم چرا ...واقعا خودمم نفهمیدم یه فیلمی که نه من توش بودم نه حتی اسمم تو قرعه کشیش در اودمد .. اصلا اسمم جز اسامی قرعه کشی شونده ها هم نبود .. ولی هنوزم گاه گاهی میبینمش SadSadSad
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۲۵, ۹/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #153
آواتار
به نام خدا

من هروقت دلم برا محرم و کربلا تنگ می شه، این دو کتابو می خونم : "فتح خون" شهید آوینی و "از دیار حبیب" سید مهدی شجاعی
بخصوص بخصوص از دیار حبیب رو.
با اینکه خیلی کم حجم هستن ولی خیلی خیلی متنشون قشنگ و ادبی و کلا به دل نشینه. آدم با خط به خط و کلمه به کلمه ی فتح خون بغض می کنه و با "از دیار حبیب" گریه...
با اینکه هر دو رو بیشتر از چند بار خوندم ولی از خوندنشون سیر نمی شم

این یه تیکه از کتاب "از دیار حبیب" از زبان اسب حبیبه :

آقای من حبیب خیال می کند که من هم نمی دانم! خیال می کند که من کَرَم، کورم، جاهلم. باز اینها مهم نیست!
خیال می کند که من دل ندارم، بی دلم!
من اگر چه سواد خواندن عشق ندارم، اما دل که برای عاشق شدن دارم!
دل که برای دوست داشتن، نیاز به الفبا ندارد!
دل که برای عاشق شدن وابسته ی حروف و کتاب نیست!
خیال می کند که من نمی دانم مقصدش کجاست؟ مقصودش کیست؟!
....
خوشا به حال تو ای اسب! خوشا به حال چشم های تو که تا ساعاتی دیگر به روی معشوق گشوده می شود!
ای کاش من جای تو رونده ی این راه بودم!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۷:۱۳, ۹/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #154
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
.
.
سلام خدمت همه دوستان.
ان شاالله هر زمان که موجودی صندوق به حد نصاب هزینه سفر کربلا برسه ، قرعه کشی انجام خواهد شد و یک نفر راهی کربلا خواهد شد ان شاالله.
البته این بار قرعه کشی فقط بین اعضای صندوق خواهد بود.

گزارشی از صندوق :
در حال حاضر ، با همت اعضای صندوق،به سه نفر (که به قید قرعه انتخاب شدند و در جریانش هستید) وام قرض الحسنه پرداخت شد و اون سه نفر قبل از عید راهی کربلا شدند و در حال حاضر این سه نفر ماهیانه اقساط رو (طبق توافق قبلی) پرداخت می کنند.
صندوق حضرت مهدی (عج ) در حال حاضر 10 عضو دارد ، که همگی از اعضای تالار هستند (اعم از مدیر و ناظر و کاربر عادی).
در حال حاضر کمترین سپرده نزد صندوق 10 هزار تومن و بیشترین سپرده 300 هزار تومن می باشد.
که همه ی اطلاعات سپرده گذاری افراد در فایل اکسلی جمع آوری شده تا از خطا جلوگیری شود.
.
.
سوالات :
1- اعضای صندوق چه کسانی هستند ؟
اعضای صندوق کسانی هستند که تا قبل از قرعه کشی نزد صندوق سپرده گذاری کردند.

.
2- آیا اعضای صندوق باید هر ماه به میزان مشخصی پول به صندوق واریز کنند ؟
خیر ، اعضای صندوق هر زمان و به هر میزان که دلشان بخواهد می توانند به حساب صندوق پول واریز کنند.
.
3- آیا میزان سپرده ای که هر کس نزد صندوق دارد در باز پرداخت وام (در صورت گرفتن وام) تاثیر دارد؟
بله ، هر کس به میزان سپرده ای که نزد صندوق دارد ، از باز پرداخت وامش (در صورت گرفتن وام) کم می شود.
.
4- آیا وامی که صندوق می دهد ، در بازپرداخت سود می گیرد ؟
خیر ، هیچ سودی در باز پرداخت نخواهند داشت.
.
5- این وام چند هزار تومن است ؟
این وام به اندازه هزینه سفر کربلا (زمینی) است.(حالا هر قدر که باشد)
.
.
.
در پایان:
هر کدام از عزیزان که علاقه مند هستند در این صندوق عضو شوند،می توانند به هر میزان که دلشون خواست به حساب صندوق پول واریز کنند ، و بعد به همین آی دی ، با پیام خصوصی اطلاع بددند که در چه روزی و به چه میزان پول واریز کردند،تا به نامشان ثبت بشود .
.
.
مسئولین صندوق حضرت مهدی(عج ) بدون هیچ سود مالی ، در جهت رضایت اربابشان و رضایت اللهی ، برای این صندوق وقت می گذارند و تنها امیدشان به دعای شما و کرم اربـابــــــــــ است.

۸:۵۷, ۹/اردیبهشت/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۹/اردیبهشت/۹۳ ۸:۵۸ توسط ISOD.)
شماره ارسال: #155
آواتار
(۸/اردیبهشت/۹۳ ۲۰:۵۲)علویون نوشته است:  
[تصویر: 0.562354001383335188_parsnaz_ir.jpg]

۲۰:۴۹, ۹/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #156
آواتار
بسم رب الحیدر
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت علی بن ابیطالب(علیه السلام)

هر که دارد هوس کرب و بلا ، بسم الله ...

گم کرد شبی راه و مسیرش به من افتاد ،،، ناخواسته در تیر رس راهزن افتاد
در تیر رس من گره انداخت به ابرو
،،،‌ آهسته کمان و سپر از دست من افتاد
[تصویر: 0.639594001383335188_parsnaz_ir.jpg]
۸:۴۹, ۱۰/اردیبهشت/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/اردیبهشت/۹۳ ۹:۰۱ توسط مسافـر کربلا.)
شماره ارسال: #157
آواتار
بسم الله
.
.
سوالات :

.
خیر ، اعضای صندوق هر زمان و به هر میزان که دلشان بخواهد می توانند به حساب صندوق پول واریز کنند.
.
3- آیا میزان سپرده ای که هر کس نزد صندوق دارد در باز پرداخت وام (در صورت گرفتن وام) تاثیر دارد؟
بله ، هر کس به میزان سپرده ای که نزد صندوق دارد ، از باز پرداخت وامش (در صورت گرفتن وام) کم می شود.
.
.
.
.

سوالات دیگری که پرسیده می شود:
.
6-اگه بخوایم مبلغی واریز کنیم به صندوق، شماره حساب رو میشه بفرمایید ؟
شماره حساب صندوق در ارسال اول همین تاپیک (آخرای ارسال) آمده است.
فقط اگر کسی از دوستان پولی به حساب واریز کرد،حتما همان روز ، به ما پیام خصوصی بده،تا به نام خود شخص ثبت بشود.

شماره حساب(کارت) صندوق:
6273-5313-0206-3468
[b]بانک تجارت
۱۱:۱۳, ۱۱/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #158
آواتار
بسم الله
.

.
سوالات :

.

.

.

.

.

6-
اگه بخوایم مبلغی واریز کنیم به صندوق، شماره حساب رو میشه بفرمایید ؟
شماره حساب صندوق در ارسال اول همین تاپیک (آخرای ارسال) آمده است.
فقط اگر کسی از دوستان پولی به حساب واریز کرد،حتما همان روز ، به ما پیام خصوصی بده،تا به نام خود شخص ثبت بشود.
شماره حساب(کارت) صندوق:
6273-5313-0206-3468

بانک تجارت
.
.
سوالات دیگری که پرسیده می شود:
.
7-
من در ثبت نام شرکت کردم، آیا اسم من در لیست هست یا نه؟؟
ما ثبت نام قبلی که کردیم ، فقط برای همون مقطع بود .
کسانی که در اون قرعه کشی ثبت نام کردند،فقط برای قرعه کشی بود.
اعضای صندوق کسانی هستند که نزد صندوق سپرده گذاری کنند.
.
.
اگر سوالی دارید از طریق پیام خصوصی می تونید سوالتون رو بپرسید.
۶:۳۵, ۲۸/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #159
آواتار
بسم الله
.
.
قال الصادق عليه السلام:
من لم يأت قبر الحسين عليه السلام و هو يزعم انه لنا شيعة حتى يموت فليس هو لنا شيعة، و ان كان من اهل الجنة فهو من ضيفان اهل الجنة.
.
امام صادق عليه السلام فرمود:
كسى كه به زيارت قبر امام حسين نرود و خيال كند كه شيعه ما است و با اين حال و خيال بميرد، او شيعه ما نيست، و اگر هم از اهل بهشت باشد، از ميهمانان اهل بهشت خواهد بود.
.
كامل الزيارات، ص 193، بحار الانوار، ج 98، ص .4
۷:۵۲, ۲۸/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #160
آواتار
خیلی عالی بود،اگرچه ما توفیقش رو نداشتیم...

حالا میشه دوستان یه همتی کنن،همچین صندوقی برای مشهد الرضا هم درست بشه؟؟؟
من به شخصه خیلی استقبال میکنم ها...Huh
کربلا خیلی خوبه،اما یکسری شرایط میخواد که هر کسی نمیتونه راهی بشه.
اما مشهد باید راحت تر باشه،
ضمن این که من هم تا حالا مشهد نرفتم ( Smile )
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]