کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حاج قدرت الله لطیفی از مرتبطان با امام زمان عج در همین زمانه
۱۵:۰۸, ۲۹/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/فروردین/۹۳ ۱۵:۲۲ توسط ashab313mahdi.)
شماره ارسال: #1
آواتار
حاج قدرت الله لطیفی نسب یکی از مرتبطان با امام زمان عج در همین زمانه ی ما (چگونه با امام زمان عج رابطه برقرار کنیم)
(البته ایشان در سال 1386 شمسی یعنی 7 سال پیش وفات نمودند)

منبع : سایت رسمی http://www.rahevesal.com
[/b]


چگونه باعث خشنودی حضرت شویم
چگونه از اصحاب حضرت شویم
چه کار کنیم حضرت ظهور کنند
ماجرای چاه جمکران
دستور حضرت مبنی بر ساخت مجدد مسجد
تشرفات و کرامات

و موارد دیگری از معارف حقیقی امام زمان عج و انتظار و دعا و ... که از زندگانی این مرد الهی برای منتظران در این تایپیک می آوریم
باشد تا این کار ما و عمل ما باعث تعجیل در فرج مولا صاحب الزمان عج شود . ان شاءالله
در ابتدا از زندگی نامه این یار حقیقی اقا شروع میکنیم ...
باشد تا ما هم از یاران حضرت شویم ...
جهت نمایش تصویر با اندازه اصلی 982x112 پیکسل کلیک کنید
[تصویر: Header.png]
زندگی نامه حاج قدرت الله لطیفی نسب رضوان الله علیه
[تصویر: b_150_250_16777215_0___images_article_6.jpg]
http://www.rahevesal.com

--------------------------------------------------------------------------------------------------
ولادت و دوران کودکی

در سال 1300 شمسی خداوند متعال به خانواده ای مذهبی فرزندی عنایت می فرماید و در محله عین الدوله (ایران فعلی) نشو و نما می کند و از جمله برگزیدگان عصر و بندگان صالح خدا و در زمره خواص محبان و زبده شیعیان ائمه اطهار علیهم السلام، علی الخصوص امام عصر حضرت مهدی صلوات الله علیه می گردد. کودکی که محبت اهل بیت علیهم السلام در خمیر مایه وجودش با شیر مادر ممزوج شده بود و آتش عشق مولایش حجت ابن الحسن از اوان نوجوانی شعله ور بود.
با سیری کوتاه و گذرا در زندگی او درمی یابیم که این عبد صالح خدا به حقیقت جزو تربیت یافتگان مکتب مهدوی و مشمول نظر خاص و عنایت بی واسطه امام زمانش بود.خود ایشان راجع به کودکی که نقطه آغاز شیدایی اوست می فرمود:«مرحوم پدرم در سال هایی که رضاخان عزاداری را ممنوع کرده بود، سحرها مرا بیدار می کرد تا به منزل مرحوم حاج میرزا ابوالقاسم طهرانی (عطار) برویم و من هر شب تا سحر چشم انتظار رفتن به آن مجالس بودم. باشوق و عشق در همان حال و هوای کودکی پایم به جلسات مذهبی و مساجد باز شد.

حوادث نوجوانی
[تصویر: b_191%20mce_style=float:%20right;_257%20...j_agha.jpg]

در همان ایام که شب ها برای اقامه نماز جماعت در مسجد فائق (همان محله عین الدوله حاضر می شدم) حادثه ای به وقوع پیوست که مرا منقلب کرد و جانم را در کوره عشق امام زمان سلام الله علیه بیش از پیش گداخت. شبی بین دو نماز، ژنده پوشی روحانی با عمامه ای کوچک از امام جماعت اجازه خواست تا کلماتی با مردم سخن بگوید، سخنی که نهاد مرا آتش زد. مرد غریبه با جملاتی ساده و گیرا می خواست مردم را به حضور امام غایبی متوجه سازد که در آن ایام یادشان بر پرده ذهن جامعه کم رنگ شده بود. شروع سخن اش از امام عصر عجل الله تعالی فرجه بود تا آنجا که فرمود:
"ای مردم اگر مرغی از خانه شما گم شود تا شب برای پیدا شدن اش از پا نمی شینید مگر او را بیابید. پس چگونه است از امام زمان تان که قرن هاست غایب شده و در پس پرده غیبت از شما گم شده است غافلید؟"
و این همان کلامی بود که در دل او اثر کرد وانقلابی عظیم در وجود او پدید آورد. روح آماده ی او مشتعل گشت و آتش عشق امام زمان اش جسم و روح او را سوزانید و چنان شد که هنوز که 15 سال بیش تر نداشت سراپا طلب با عشقی هم پای مردان پخته و کار کرده و راه رفته، قدم در راه جستجوی عزیز سفر کرده اش گذاشت و از خوبان و دوستان، سراغ محبوب اش را می گرفت.
طی مکان ببین و زمان درسلوک عشق
کین طفل یک شبه ره صد ساله می رود
پس از طی دوران ابتدایی راهی مدرسه حاج ابوالفتح (خیابان ری) شد. گرچه در مدرسه نیز با دیگر طلاب گرم نمی گرفت و در حجره خود- اطاقی قدیمی در زاویه بالای مدرسه – تنها از دیگران به سر می برد. خود در این باره چنین نقل کرده است:
"یک سال درس می گرفتم و با دیگران کمتر تماس داشتم و مشغول ریاضاتی شدم تا به امام زمان خود توجه دائم یابم و لحظه ای از ایشان غافل نباشم. چون به لطف خداوند آگاه بودم هر آنچه که هست در عشق خاندان عزیز و چهارده نور مقدس علیهم السلام است و انسان را به اوج می برد و سبک بال و تیزرو پرواز می کند و به مقام انسانیت و بندگی خدا می رساند وبدین طریق است که می توان جزو خواص شد و به درجه منا اهل البیت رسید."

طی طریق و مسیر سیر و سلوک
در آن ایام به واقع دنبال هیچ چیز نبودم نه طالب کرامتی، نه منتظر کشف و شهود و خرق عادتی که می دانستم سرگرم شدن به مسائلی چون علوم غریبه (رمل و جفر)، خواندن مافی الضمیر و خبر آوردن از غیب عالم و عالم غیب، سالک راه را از هدف اصلی که همان نیل به مقام شامخ بندگی خداست و رضوان الهی را در پی دارد «فدخلی فی عبادی وادخلی جنتی» باز می دارد.
گر شبی در خانه ای جانانه مهمانت کنند
گول نعمت را مخور مشغول صاحب خانه باش
اگر انسان در بند این مسائل بماند چون غافلی است که به عزم زیارت از موطن خارج می شود و بی شک ناچار است از شهرهای بین راه گذر کند، اما تغافل ورزیده و در آن شهرها درنگ می کند و توشه خود را بیهوده از دست می دهد. پس، از هدف غایی خود که همان زیارت است باز می ماند. ما نیز اگر غرق در ولایت آن خوبان شویم بی شک تمام کمالات را کسب کرده ایم، اما چون هدف رسیدن به در خانه آل محمد صلوات الله علیهم بوده توجه به این چیزها معنا ندارد. مصداق بارز این، مقام بزرگانی چون سلمان و مقداد هستند . آیا مردم زمان از این بزرگواران دائما کشف کرامت می دیدند؟
گو این که اینان هر چه مقام شان ترقی می یافت، امثال این مطالب در نظرشان بی ارزش تر می گشت، الا جایی که از غیب به قلب شان امر شود تا مثلا فلان مطلب را بازگو کنند و یا فلان سر را اعلان نمایند.
به گفته استاد گرانقدرمان مرحوم حاج آقای لطیفی : برترین کرامات تسلط بر نفس است. «اشجع الناس من غلب هواه » آنچه انسان را در این راه به پیش می برد مدارای با خلق و صبر بر شدائد و مصائب است. خداوند ستار العیوب است و چه بهتر بنده نیز عیب پوش دیگر بندگان باشد. او را چه کار با باطن مردم و اسرار پوشیده دیگران؟!
القصه بزرگمرد سرگشته این وادی در سوز شوق می گداخت و چشم به راه کسی بود تا با او از یار سفر کرده اش سخن بگوید

حدیث دوست شنیدن سعادت است و سلامت من المبلغ عنی الی السعاد سلام

ادامه دارد ....

تحول عظیم

ادامه دارد ...
آشنایی با شیخ محمد کوفی (که 40 تشرف داشتند) و دیدار با بزرگان

ادامه دارد ...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۳۲, ۳۰/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله
.
.
سلام علیکم.
موضوع تکراری است.
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-11417.html
به زودی حذف خواهد شد ان شاالله.

امضای میلاد.م
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۱۷, ۳۰/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #3
آواتار
(۳۰/فروردین/۹۳ ۷:۳۲)میلاد.م نوشته است:  بسم الله
.
.
سلام علیکم.
موضوع تکراری است.
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-11417.html
به زودی حذف خواهد شد ان شاالله.

اگر تمهیدی بفرمائید با این نام جدید هم باشد ممنون میشوم یا اگر نام آن تایپیک را به این نام تغییر دهید یا اینکه اون تایپیک را به این تایپیک انتقال دهید یا اینکه این تایپیک را به اون تایپیک به همراه تغییر عنوان
خلاصه هر کدام را انجام دهید شکرا
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  ارتباط زيارت اربعين با ظهور امام زمان در كلام آيت الله بهجت راوی110 0 1,077 ۴/آذر/۹۳ ۱۶:۴۵
آخرین ارسال: راوی110

پرش در بین بخشها:


بالا