کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 14 رای - 2.43 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حاجی مون عوض شده!
۱۳:۵۷, ۲۲/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/تیر/۹۴ ۱۴:۰۳ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #1
آواتار

آقای روحانی زمانی مردم زمان امام حسن(علیه السلام) را خائن می‌دانست. اکنون آیا مردم دوره امام‌حسن(علیه السلام) عوض شده‌اند یا روحانی؟!


هفته‌نامه 9 دی با طرح این پرسش، به نقد اظهارات اخیر رئیس‌جمهور پرداخت که در جمع استانداران گفته بود: «به اعتقاد من نرمش قهرمانانه، سخت‌تر از جهاد قهرمانانه است و امام حسن، سبط‌اکبر پیامبر این قهرمانی و شجاعت را برگزید و انتخاب کرد.» حسن روحانی همچنین در صفحه توییتر خود هم نوشت:‌ «امام حسن به ما یاد دادند که باید به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه کرد و به نفع امت و جامعه اسلامی تصمیم گرفت.»

حمید رسایی مدیرمسئول 9 دی با نقد این سخنان نوشت: حضرت امام خمینی در این باره می‌فرماید: «قصه امام حسن و قضیه صلح، این هم صلح تحمیلی بود؛ برای اینکه امام حسن، دوستان خودش، یعنی آن اشخاص خائنی که دور او جمع شده بودند، او را جوری کردند که نتوانست خلافش بکند، صلح کرد؛ صلح تحمیلی بود. این صلحی هم که حالا به ما می‌خواهند بگویند، این است. بعد از اینکه صلح کردند، به حسب روایت، به حسب نقل، معاویه به منبر رفت و گفت که تمام حرف‌هایی که گفتم، من قرار دادم، زیر پایم؛ مثل پاره کردن این مردی که آن قراردادها را. آن صلح تحمیلی که در عصر امام حسن واقع شد، آن حکمیت تحمیلی که در زمان امیرالمؤمنین واقع شد و هر دویش به دست اشخاص حیله‌گر درست شد، این ما را هدایت می‌کند به اینکه نه زیر بار صلح تحمیلی برویم و نه زیر بار حکمیت تحمیلی.» (صحیفه امام، ج 20، ص: 118 و 119)

اما موضوع مهمتر درباره مردمی که حسن روحانی در حال توجیه رفتار آنها بلکه تقدس بخشیدن به خیانت‌شان است، قضاوتی است که حسن روحانی، خود پیش از این درباره آنها داشته است. وی که در تیرماه سال 1356 به دعوت گروهی از جوانان انقلابی اصفهان به آن شهر سفرکرده با مرور تاریخ سیاسی اهل بیت به مدت ده شب در مسجد حکیم اصفهان به بررسی صلح امام حسن و رفتار مردم آن زمان می‌پردازد. وی در سال 90 این مجموعه سخنرانی خود درباره تحلیل رفتار سیاسی اهل بیت را در کتابی به نام «مقدمه‌ای بر تاریخ امامان شیعه» به چاپ می‌رساند.
9 دی می‌نویسد: آقای روحانی که متأسفانه این ایام به شدت خود را نیازمند توافق با غربی‌ها نشان می‌دهد، در حالی مردم دوره امام حسن را به عنوان الگو به مردم ایران اسلامی معرفی و به دنبال شباهت‌سازی در مطالبات آنهاست که پیش از این در سال 56 مردم دوره امام حسن را خائن معرفی کرده است! آقای روحانی در صفحه 205 کتاب «مقدمه‌ای بر تاریخ امامان شیعه» در تحلیل رفتار مردم آن روز آورده است:
«این حضور مردم، این ایثار مردم و این فداکاری مردم است که امروز (سال 56) مسیر مبارزه و نهضت و آینده را مشخص می‌کند. خود امام حسن(علیه السلام) به مردم فرمود: به اهداف مورد نظرتان نخواهید رسید، مگر در سایه صبر و تحمل ناملایمات. در مدائن، امام مجتبی(علیه السلام) مردم را در مسجد شهر جمع کرد و وقایع را برای آنها توضیح داد. خیانت‌ها را گفت و افرادی را که در صحنه جنگ با دشمن، خیانت کرده بودند، معرفی کرد. رو به مردم کرد و اتمام حجت کرد. به مردم گفت: آیا برای ایثار و فداکاری و جانبازی و دادن خون، که برای شما عزت دنیا و آخرت است، آماده هستید؟ فرمود اگر بایستید، خداوند شما را یاری می‌کند و ما پیروز می‌شویم و اگر آمادگی نداشته باشید، دنیای شما توأم با غم و اندوه آخرت شما با مشکلات زیادتری توام خواهد بود. مردم چه جوابی به امام حسن(علیه السلام) دادند؟ گفتند: ما می‌خواهیم زنده بمانیم و زندگی کنیم. ما آمادگی برای جنگ و فداکاری نداریم. این پاسخ مردم در مسجد مدائن در محضر فرزند رسول خدا و عقب‌نشینی از صحنه فداکاری و ایثار بود که دست روی دست گذاشتن امام مجتبی (علیه السلام) را رقم زد. آنچه بعد به نام صلح لقب گرفت، چیزی بود که به دست مردم، در مدائن حاصل شد و نه به دست امام مجتبی در کوفه. ایثار مردم و فداکاری مردم و جهاد می‌توانست سرنوشت دیگری را رقم بزند.»

رسایی پرسیده است: آیا مردم دوره امام حسن از سال 56 تا سال 94 تغییر کرده‌اند، مردمی که روزگاری بر روی منبر توسط آقای روحانی خائن معرفی شدند، چگونه در این روزها به عنوان الگو معرفی می‌شوند؟ قطعا مردم دوره امام حسن تغییر نکرده‌اند، تاریخ و حوادث رخ داده در آن نیز در این مدت تغییری نکرده است بنابراین باید نتیجه گرفت که این حسن روحانی است که تغییر یافته است.

سؤال این است که آیا آقای روحانی هم در سخنرانی خود به مردم ایران اسلامی می‌گوید که اگر با معاویه زمان نجنگند و دنیایشان با غم و اندوه و آخرتش با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد؟ یا بر خلاف آن آقای روحانی، پذیرش شروط ظالمانه آمریکا را موجب برطرف شدن کلیه مشکلات کشور از آب خوردن تا محیط زیست می‌داند؟

9 دی خاطرنشان کرد: آقای روحانی پیش از این، صلح با معاویه را نتیجه تصمیم غلط مردم آن زمان می‌داند نه نتیجه تصمیم حقیقی امام، سؤال این است که مردم ایران اسلامی که امام امت آنها را بعد از 72 یار حسین بن علی(علیه السلام) بهترین مردم از زمان رسول خدا تاکنون می‌داند، بارها نشان داده‌اند که حاضر به پذیرش ذلت استکبار نیستند، با این حساب ایشان چه اصراری بر تحریف تاریخ اسلام و تاریخ پرشکوه این مردم دارد؟

منبع
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 19 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۱:۵۹, ۳/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/بهمن/۹۶ ۲۱:۱۵ توسط mdroudgar.)
شماره ارسال: #181

درود برصدرا
اولا آقای روحانی دست چین شورای نگهبان بوده ونماینده واقعی مردم نیست
ثانیا برجام با موفقیت یک اتحاد گرگهای جهانی را بهم زد وکارش تمام شد وملت دیگر پیگیرآن نیست حالا دشمنان بدنبال برچیدن برجامند .
ضمنا این مصاحبه ها دردی دوا نمیکند بجای اشکال برآنها ریشه هارا بیابید ومقابله کنید

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-44150.html
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۳۸, ۴/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/بهمن/۹۶ ۱۰:۵۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #182
آواتار
(۳/بهمن/۹۶ ۱۱:۵۹)mdroudgar نوشته است:  اولا آقای روحانی دست چین شورای نگهبان بوده ونماینده واقعی مردم نیست

این دوستان همون هایی بودند که در زمان انتخابات سنگ رفیقشون رو به سینه میزدند و صد البته دلیل مشروعیتش رو هم انتخاب شدن توسط شورای نگهبان می دونستند. حالا ......!!!!!

(۳/بهمن/۹۶ ۱۱:۵۹)mdroudgar نوشته است:  ثانیا برجام با موفقیت یک اتحاد گرگهای جهانی را بهم زد وکارش تمام شد وملت دیگر پیگیرآن نیست حالا دشمنان بدنبال برچیدن برجامند .
ضمنا این مصاحبه ها دردی دوا نمیکند بجای اشکال برآنها ریشه هارا بیابید ومقابله کنید

باز هم دچار توهم خود خویش ملت پنداری شدی؟؟؟؟ چرا همیشه حرف های خودت رو به ملت نسبت می دی؟این موضوع از چی ناشی میشه؟ از غرور بیش از حد؟؟؟ از تکبر و نخوت؟؟؟؟ از به هیچ انگاری دیگران؟؟؟؟ مشکل شما چیه؟؟؟؟

(۳/بهمن/۹۶ ۱۱:۵۹)mdroudgar نوشته است:  ثانیا برجام با موفقیت یک اتحاد گرگهای جهانی را بهم زد وکارش تمام شد وملت دیگر پیگیرآن نیست حالا دشمنان بدنبال برچیدن برجامند .
ضمنا این مصاحبه ها دردی دوا نمیکند بجای اشکال برآنها ریشه هارا بیابید ومقابله کنید

ما وعده های ابوموسی اشعری رو در زمان برجام فراموش نکردیم. گردش چرخ اقتصاد و چرخ هسته ای همزمان، برداشته شدن تمامی تحریم ها شب امضای برجام، کشوده شدن درهای کشور به روی سرمایه گذاران، گشایش اقتصادی، آب خوردنمون رو که فراموش نکردید و ...

حالا اومدید میگید برجام برای از بین بردن اتحاد گرگ ها بود؟؟؟؟ الان یعنی اتحادشون از بین رفته؟ واقعاً شما ما رو چی فرض کردید؟؟؟؟؟؟

برجام و وعده های دروغین چی شد؟؟؟؟؟

حاصل خون شهیدان هسته ای ما که روش بتون ریختند چی شد؟؟؟؟؟

[تصویر: 092debb6_f382_4c93_8062_ed05668f9105_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۴۶, ۴/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/بهمن/۹۶ ۱۳:۴۸ توسط mdroudgar.)
شماره ارسال: #183

(۴/بهمن/۹۶ ۱۰:۳۸)MohammadSadra نوشته است:  1-این دوستان همون هایی بودند که در زمان انتخابات سنگ رفیقشون رو به سینه میزدند و صد البته دلیل مشروعیتش رو هم انتخاب شدن توسط شورای نگهبان می دونستند. حالا ......!!!!!
2-باز هم دچار توهم خود خویش ملت پنداری شدی؟؟؟؟ چرا همیشه حرف های خودت رو به ملت نسبت می دی؟این موضوع از چی ناشی میشه؟ از غرور بیش از حد؟؟؟ از تکبر و نخوت؟؟؟؟ از به هیچ انگاری دیگران؟؟؟؟ مشکل شما چیه؟؟؟؟
3-ما وعده های ابوموسی اشعری رو در زمان برجام فراموش نکردیم. گردش چرخ اقتصاد و چرخ هسته ای همزمان، برداشته شدن تمامی تحریم ها شب امضای برجام، کشوده شدن درهای کشور به روی سرمایه گذاران، گشایش اقتصادی، آب خوردنمون رو که فراموش نکردید و ...
4-حالا اومدید میگید برجام برای از بین بردن اتحاد گرگ ها بود؟؟؟؟ الان یعنی اتحادشون از بین رفته؟ واقعاً شما ما رو چی فرض کردید؟؟؟؟؟؟
درودبرمحمدآقا
1-درزمان انتخابات حتما دوستان من بودند البته بنده هم به روحانی رای دادم چون چاره ای نداشتم میان دودکتر روحانی یکی را که سابقه مدیریت داشت انتخاب کردم که عقلائی هم بود وحضور درانتخاب هم تاکید رهبری ومراجع بود اما شاید دیگر درانتخابات آینده اصلا شرکت نکنم مگراینکه تحولی مانند حذف استصوابی پیش آید
2-مقصود ازملت همان 24 میلیون نفر است حالا میشه گفت اکثریت ملت درست شد؟
3-بنده هم وعده های ایشون رو قبول ندارم چون اصلا اختیاری ندارند وقتی 4 میلیارد ازصندق برمیدارند و2/50 میلیارد برای امور نظامی و150 میلیون برای محیطزیست وریزگرها کلاه همه پس معرکه است.
4- برجام اتحاد 5 قدرت حق وتو درسازمان ملل را برچید والان دیگر آمریکا تنهاست وسگ دو میزند تا فرانسه را باخودهمراه کند تا بقیه خیلی راه دارد واین نتیجه مهم برجام بود امید است دیگر کاری نکنیم که گرگها باهم متحد شوند موفق باشید
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۴, ۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #184
آواتار
سیاه‌نمایی و تحقیر ملی با «قوطی» خواندن سرپناه مردم [تصویر: 28486.jpg]
آیا این نوع برچسب‌زدن‌های تحقیرکننده باعث یک تفاخر اجتماعی نمی‌شود و ادبیات اشرافی‌گری را در جامعه رواج نمی‌دهد؟ چرا روحانی باید از ادبیات فخرفروشانه اشراف نوکیسه آنهم در یک تریبون عمومی استفاده کند؟
در گفتگوی تلویزیونی اخیر رئیس‌جمهور با رسانه ملی،‌ حسن روحانی در پاسخ به سئوال رضا رشیدپور درباره مسکن مهر گفت:

در دولت یازدهم تلاش وزارت راه و شهرسازی، تکمیل مسکن مهر و خدمات‌رسانی به آن بوده، اینکه یک قوطی به نام مسکن مهر درست کنیم، مسکن نیست و فقط یک سرپناه موقت است. از اول گفتیم که دولت متعهد است کاری را که از قبل شروع شده، انجام دهد و تا پایان امسال نیز تقریباً پرونده مسکن مهر بسته می‌شود و در حال حاضر نیز اکثراً برق‌رسانی و خدمات‌رسانی به این پروژه‌ها انجام شده است.

به کار بردن تعبیر قوطی از سوی رئیس جمهور برای مسکن مهر باعث انتقاد ناظران سیاسی شد که چرا حسن روحانی در این جایگاه باید از این الفاظ و صفات ناپسند برای خانه و کاشانه عده‌ای از هموطنان که از قشر ضعیف جامعه هستند و با این طرح توانسته‌اند خانه‌دار شوند، استفاده کند. حتی برخی از فعالان رسانه‌ای از رئیس‌جمهور خواستند از مردمی که به خانه و کاشانه‌شان بی‌احترامی شده، عذرخواهی کند.

چند سئوال و نکته مهم درباره این تعبیر حسن روحانی مطرح می‌شود:


سئوال اصلی اینجاست که بکار بردن چنین موضوعی توسط رئیس جمهوری که دولت خود را تدبیر و امید می‌نامد مورد ناامیدی و ناراحتی و سرخوردگی بخشی از مردم و متعاقب آن اعتراض اجتماعی و یا شاید آشوب نمی‌شود؟

آیا قوطی نامیدن خانه عده‌ای از مردم جامعه باعث یک تضاد اجتماعی نمی‌شود. اگر مسکن مهر و خانه اقشار ضعیف را قوطی بنامیم، پس خانه مسئولان و ثروتمندان را باید چه بنامیم؟ قوطی نامیدن مسکن مهر به نوعی یادآور زاغه‌هایی بود که در اصطلاح عامه به آن حلبی‌آباد می‌گفتند.

آیا این نوع برچسب‌زدن‌های تحقیرکننده باعث یک تفاخر اجتماعی نمی‌شود و ادبیات اشرافی‌گری را در جامعه رواج نمی‌دهد؟ چرا رئیس‌جمهور باید از ادبیات فخرفروشانه اشراف نوکیسه آنهم در یک تریبون عمومی استفاده کند؟

چند وقت پیش بود که حسن روحانی نسبت به ادبیاتی که در تریبون نماز جمعه آنهم برای آشوبگران بکار برده شد، خود انتقاد کرد و گفت چرا به مردم بی‌احترامی می‌کنید، آیا قوطی نامیدن مسکن عده‌ای از مردم توهین به آنان و زیر سئوال بردن نحوه زندگی آنان و زیست یک انسان نیست؟

دولت طرح مسکن اجتماعی را در برابر مسکن مهر مطرح کرد و عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی دولت‌های یازدهم و دوازدهم وعده‌های فراوانی به مردم داد، آیا بهتر نبود که رئیس جمهور به جای حمله به مسکن مهر در خصوص کارهایی که در خصوص مسکن اجتماعی صورت گرفته توضیح می‌داد.

هدف این نوع مصاحبه‌ها چیست؟ آیا قرار است در این گفتگوها مردم امیدوار و برنامه‌های دولت برای آینده توضیح داده شده و فعالیت‌های آن مورد ارزیابی قرار بگیرد یا اینکه فضای سیاه نمایی و تخریب علیه دولت قبل شکل بگیرد که اصل موضوع که برنامه دولت فعلی است، در آن فراموش شود.

به هر جهت این تعبیر امروز عده‌ زیادی را مکدر کرد و به نظر می‌رسد در این راستا توضیحاتی باید داده شود که چرا این تعبیر به کار برده شد و منظور رئیس جمهور چه بود و در آینده چه اتفاقی برای قوطی هایی که روحانی به آنها اشاره کرده خواهد افتاد و مردم با چه رویی باید در این خانه‌ها زندگی کنند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۳, ۱۵/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/بهمن/۹۶ ۲۲:۲۴ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #185
آواتار
روحانی خرداد ۹۲ علت مشکل در قیمت ارز را میگوید:
مشکل در عدم مشورت، #خودشیفتگی و عدم استفاده از ابزار علمی

[تصویر: d76f5813_0200_442d_98c6_86630778aa24_original.jpeg]

https://www.instagram.com/p/BeLYDjpHEZX/


امروز دلار 4500 تومان را رد کرد
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۴۶, ۱۷/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #186
آواتار
[تصویر: aa261189_5e70_429c_bc2a_5714c24a1550_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۴۷, ۱۸/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #187
آواتار
[تصویر: ec5cb537_f550_40c4_b4d9_f7a94f627c6f_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۶, ۱۹/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #188
آواتار
آشنا نیست؟؟؟؟؟!!!!

من دلار 4800 تومنی رو قبول ندارم. .... چشم، میریم صرافی میگیم ایشون قبول ندارند دلار رو 1000 به ما بده!!!!
[تصویر: f9d28d98_3b9c_49e1_949a_e0db7d330e3d_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۲۳, ۲۰/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #189
آواتار
[تصویر: 11f052f9_4edd_40f9_b8d9_f06a74d4a135_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۰, ۲۱/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #190
آواتار
(۱۸/بهمن/۹۶ ۲۰:۴۷)MohammadSadra نوشته است:  [تصویر: ec5cb537_f550_40c4_b4d9_f7a94f627c6f_original.jpeg]

اخیراً هم ع.لاریجانی ملعون یه خونه ناقابل به قیمت هجده تومن معامله کرده

نماینده هاشون هم 250 تومن (عملاً بلاعوض) گرفتن پول پیش خونه

شش تومن هم حق اجاره ماهیانه برای افرادی که دیر گفتن خونه نداریم Big Grin
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا