کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پاسخ رهبر انقلاب به نامه رئیس‌جمهور درباره مذاکرات هسته‌ای
۲۱:۴۳, ۲۴/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۴ ۲۱:۴۴ توسط حسن.س..)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
[تصویر: ng35isa2op7hoxa4gy4h.png]


جناب آقای رئیس‌جمهور

با سلام و تحیت و تشکر از زحمات فراوان جنابعالی،

اولاً لازم میدانم از تلاش پیگیر و پرطاقت هیئت مذاکره‌کننده‌ی هسته‌ای صمیمانه تشکر و قدردانی کنم و پاداش الهی را برای آنان مسألت نمایم،

سپس، به سرانجام رسیدن این مذاکرات، گام مهمی است،

با این حال لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد

و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود.

به خوبی می دانید که برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند.

از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.والسلام علیکم و رحمه‌الله
سید علی خامنه‌ای
۱۳۹۴/۴/۲۴
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۴:۳۰, ۲۵/تیر/۹۴
شماره ارسال: #11
آواتار
امیرحسین ثابتی- شب گذشته دقیقا در همان ساعاتی که اکثر مردم کشور اطلاعی از جزییات توافق نهایی هسته ای نداشتند و در پس اظهارات متناقض اوباما و کری با روحانی و ظریف، با کنجکاوی مشغول رصد تلوزیون و دیگر منابع خبری بودند تا از سرنوشت نهایی توافق و آینده تحریم ها اطلاعات بیشتری کسب کنند، برخی خیابان های شمالی تهران و مناطق خاص در چند شهرستان حال و هوای دیگری داشت.
اما قابل پیش بینی بود که بازهم مردم مستضعف و محروم! ساکن میدان ونک، میدان کاج، پارک وی، قیطریه، پاسداران، نیاوران، میرداماد و تعدادی دیگر از مناطق شمالی و غربی تهران که در سالهای گذشته تحریم ها فشار زیادی به آنها وارد کرده بود! با پورشه، پرادو، بنز و سانتافه هایشان به خیابان بیایند تا برای محدود شدن توان استراتژیک کشور و همزمان باقی ماندن تحریم ها، جشن پیروزی برگزار کنند.
[تصویر: naqshe.jpg]
این موضوع در واقع در دل خود پیام آشکاری داشت و آن اینکه علیرغم همه شانتاژهای رسانه ای اصلاح طلبان و حامیان دولت و همچنین اظهار نظر برخی مقامات دولتی مبنی بر آمادگی برای برگزاری جشن هسته ای توسط «مردم»، در عمل چنین اتفاقی نیفتاد و در مقابل اقلیت مرفهی که یک روز به بهانه باخت تیم فوتبال از آرژانتین، روز دیگر به بهانه برد والیبال ایران از آمریکا و روز دیگر نیز برای از بین رفتن زیرساخت های هسته ای کشور به خیابان ها می آیند تا جشن بگیرند، دردشان معیشت و اقتصاد نیست، مشکل اصلی یک فاجعه عمیق فرهنگی- اجتماعی است که هر از چندگاهی خود را در رفتار بخشی از یک طبقه خاص جامعه نشان می دهد؛ همان طبقه ای که در اصل بزرگترین منفعت اقتصادی از تحریم ها را برده و در سالهای گذشته نیز بواسطه تکانه های ارزی و ریالی، سرمایه هایشان رقم های نجومی پیدا کرد، اما حالا مدعی هستند تحریم ها به آنها فشار آورده و از تعطیلی برنامه هسته ای کشور خوشحال هستند!
[تصویر: 217114_917.jpg]
در هر صورت این مساله نشان می دهد اگر قرار بود به معنای واقعی کلمه مردم از توافق هسته ای جشنی بر پا کنند، شب گذشته نه فقط چند خیابان شمالی تهران بلکه تمام تهران از میدان شوش تا میدان خراسان، میدان شهدا، میدان بهارستان، میدان انقلاب و ... نیز باید شاهد حضور مردمی می بود که از این اتفاق خوشحال بودند اما کاملا برعکس، آنهایی که در همه این سالها بیشترین فشار اقتصادی ناشی از تحریم ها را تحمل کردند شب گذشته دلیل و حجتی برای خوشحالی نداشتند چون نه از رفع تحریم ها مطمئن بودند و هم آن قدر «فهم» و «شرافت» داشتند که بعد از محدود شدن توان هسته ای و استراتژیک کشور، با خوشحالی کف خیابان به دشمن آدرس غلط برای ادامه پیشروی را ندهند.
[تصویر: 217075_246.jpg]
وقایع شب گذشته بار دیگر نشان داد که مشکل اصلی در ماجرای هسته ای، ارتباط چرخش سانتریفیوژ ها با چرخ زندگی مردم نبوده است، بلکه اگر امروز چرخ سانتریفیوژها دیگر نمی چرخد به خاطر نچرخیدن چرخ فرهنگ و تجربه درونی یک ملت بوده است. همان نقطه ضعفی که در همه این سالها به اشتباه از آن به عنوان مشکل صرفا «اقتصادی» نام برده شده و همه چیز به گردن «شکاف اقتصادی» انداخته شده اما حقیقت ماجرا این است که اصل مشکل یک شکاف عمیق فرهنگی- اجتماعی است چرا که اگر قرار بود کسی از توافق هسته ای خوشحال باشد، نه پورشه سواران و برج نشنیان بلکه همانهایی بودند که در تمام این سالها درد و رنج های اقتصادی- معیشتی تحریم ها را هم با جان و دل پذیرفتند اما ذره ای از دشمنی با آمریکا دست نکشیدند؛ همانهایی که خمینی کبیر در وصف شان گفت:
«و تتها آنهایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بی بضاعت، گردانندگان و برپادارندگان واقعی انقلاب ها هستند... آنها که تصور می کنند مبازره در راه استقلال و آزادی مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه داری و رفاه طلبی منافات ندارد، با الفبای مبارزه بیگانه اند. و آنهایی هم که تصور می کنند سرمایه داران و مرفهان بی درد با نصیحت و پند و اندرز متنبه می شوند و به مبارزان راه آزادی پیوسته و یا به آنان کمک می کنند، آب در هاون می کوبند . بحث مبارزه و رفاه ، بحث قیام و راحت طلبی، بحث دنیاخواهی و آخرت جویی دو مقوله ای است که هرگز با هم جمع نمی شوند»
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۱۹, ۲۵/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/تیر/۹۴ ۱۵:۳۶ توسط a.iman.)
شماره ارسال: #12
آواتار
(۲۵/تیر/۹۴ ۱۴:۱۱)قلب نوشته است:  سلام
پول منم بدین گشنمه خخخخ
جمع بندی مبارک باشه انشاالله همه سیر شن
دوست عزیز به کسی چیزی برای خوردن داده نمیشه ! بلکه با باز تر شدن بازارهای آزاد ، حق خوردن شازده ها و آقازاده گرفته میشه . کم کم داریم به جایی میرسیم که هر کسی در حد کارش دستمرد بگیره نه بیشتر و نه کمتر
اینجور بحث ها فراماسونی و نمیدانم بهمان اونقدر به دامن جوونها پیچیده که از ابتدایی ترین حق خودشون که همون زندگی و کار و خانواده اس موندن . بعنی طرف همیشه در ورای هر چیزی دنبال یه توطئه و دسیسه هست ، هر کس خارج از این خاک رو دشمن میشناسه ، تحلیل دشمن میکنه و کلی حرفا ی بی سرو ته دیگه .
اما ب این فکر نمیکنه هدف من از زندگی اولا تعالی خودم و سپس جامعه ام هست . تو کشوری که موضوع هسته ای به مدت 13 به تیتر اول خبرهاش تبدیل میشه ، این جامعه کی فرصت میکنه به تعالی برسه ؟ هیچ دقت کردین که هنر چیزی هست که تو ایران خیلی وقته پرداخته نمیشه ؟ اکثرا کتابهایی که تو این 30سال نوشته شدند یا سیاسی بودند یا زندگی نامه . نه یک اثر زیبا و تعالی دهنده روح .

(۲۵/تیر/۹۴ ۱۴:۲۶)59-11(یامهدی) نوشته است:  رئیس بانک مرکزی یک روز پس از توافق ایران و ۱+۵ اعلام کرد این رقم مجموعا ۲۹ میلیارد دلار بوده است

همچنین پر واضحه که مشکلات اقتصادی که نام بردید منشا مدیریتی دارند , امیدواریم نتایج توافق به خوبی در راستای پییشرفت کشور مدیریت بشه

ابراز رضایت انگلیس و آمریکا , نشون میده این کشور ها حداقل طرح های لازم برای سواستفاده از توافق را ریخته اند

ضمن عذر خواهی , اگر ممکنه مدیران پست های هسته ای رو به تاپیک مربوط منتقل کنند
بنده به هیچ وجه به گفته های داخلی ارزشی قائل نیستم . طبق گفته اوباما این رقم بالای 120 میلیارد دلار هست .
اگر کمتر از این مقدار باشه یعنی باز امتیاز دهی توسط حکومت به شخصی یا حکومت دیگری داده شده که سعی خواهند کرد ماستمالی کنن
چرا حالت پیشفرض از این کشور ها توی ذهنتون اینه که میخان استعمار کنن ؟! بابا تو یه جنسی داری ، اونم نداره ، بعد پول میده میخره ! ابتدایی ترین ذهنهای بشر اینو درک میکرد! حالا تو اعتماد نکن ! جنستو مفت نده و نقد بگیر ! مشکلت حل میشه !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۵:۱۸, ۲۶/تیر/۹۴
شماره ارسال: #13

(۲۵/تیر/۹۴ ۱۱:۰۵)a.iman نوشته است:  دوست عزیز مشکل این تالار از بدو تولدش همین بوده و هست و خواهد بود.
حتی این مشکل به نوعی از فی*ل*تر واقعیات هم رنج میبره ! یعنی بعضی امور واقعی رو خیلی آسون نادیده میگیرن !
یا حتی به پست ها دقت کرده باشین ، یا یه تعداد کلمات قلمبه سلمبه انتخاب میکنن مثل : تشویش اذهان امومی ، جهت دهی و غیره ... ولی هیچ کدوم نمیگن ، هنوز هیچی نشده ، شاخص بورس تهران از وضعیت جنگی خارج شده ، 120میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران تا آخر شهریور آزاد میشه ، با همین هاست که ما میتونیم به افراد ضعیف کشورمون کمک کنیم ، 8 سال گرسنگی براشون کافیه ... بسه شرمنده شدن پدر پیش خانواده اش . درسته شاید بگین غرور ملی و اقتدار تو دنیا ولی به حال ما مردم روستا و کم اطلاع چه فرقی میکنه ایرانی باشیم که ابر قدرته یا ایرانی باشیم که استعمار شده اس ،! هرکدوم وضع معیشتیش بهتر باشه ، اون بهتره . اصلا وظیفه درجه1 یک مقام اداری کشور بهبود وضعیت معیشت هست نه هسته و اتم و این خزعبلات .
پس بهتره از این پس بجای منتظر تفسیر سخنان یک شخص باشیم و کورکورانه به اونها توجه کنیم ، خودمون این عقلمونو راه بندازیم ، چون همون عقل تو همه ادما یکیه . راه عقل همون راه خداست .

سلام
دوست عزیز متن جمع بندی رو خوندین؟
به نظر من یکبار بخونید و نظرتون رو بگید.
۱۵۹ صفحه ست.
راستی من میخواستم برداشت خودم از این رویه فعلی مذاکرات بگم با این اوضاع و احوال
اجرایی شدن این جمع بندی رفت برا سال ۲۰۱۶ و زمانی که کنگره آمریکا میتونه راحت بزنه زیر همه چیز.
از همون اول جمع بندی بخونید متن رو اصلا مشخصه که صنعت هسته ای ایران عملا متوقف و استندبای میشه.
این مشکلات اقتصادی هم که وجود داره یادگاری از دولتهای قبلی هست که تا اینجا روی هم تلنبار شده و با مدیریت و نظارت نادرست دیبگه همه چی شیر تو شیر شده.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  پاسخ شما به این بخش از نامه احمدی نژاد چیست؟ سعدی 1 567 ۲۸/اسفند/۹۶ ۲۱:۰۴
آخرین ارسال: سعدی
  پیشنهادی به رئیس جمهور منتخب! Mforootaghe 0 273 ۹/شهریور/۹۶ ۱۲:۳۴
آخرین ارسال: Mforootaghe
  سخنان مهم رهبر معظم انقلاب پیرامون مذاکرات و توافق هسته ای انتصـار 16 7,069 ۷/شهریور/۹۶ ۱۶:۵۱
آخرین ارسال: as2017
  رهبر معظم انقلاب: دستکاری در آمارها گناه کبیره است. -Ali- 0 493 ۲۴/شهریور/۹۵ ۱۹:۳۱
آخرین ارسال: -Ali-
  منتخب سخنان رهبر انقلاب اسلامی در سال 94 سدرة المنتهی 3 946 ۲۹/اسفند/۹۴ ۱۱:۱۶
آخرین ارسال: عبدالرحمن
  رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی مهدی2012 2 818 ۲۹/بهمن/۹۴ ۱۱:۳۶
آخرین ارسال: مهدی2012
  پاسخ رهبر به نامه رئیس‌جمهور درباره سرانجام مذاکرات هسته ای مصباح 9 2,207 ۳۰/دی/۹۴ ۲۰:۴۸
آخرین ارسال: انتصـار

پرش در بین بخشها:


بالا