کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
 • 3 رای - 5 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عیدفطر
۹:۴۱, ۲۷/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/تیر/۹۴ ۱۰:۰۶ توسط انتصـار.)
شماره ارسال: #1
آواتار
نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(رحمة الله علیه) تهران اقامه شد.

[تصویر: 1131429_699.jpg]

مهم‌ترین محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز به قرار زیر است:
 • آنچه که دشمن با فضاسازی سعی میکند از ملت ایران نشان دهد و بعضی کج فهم ها هم همان راتکرار میکند انحراف و غلط است.
 • ملت ما را از خودش از شعارش از حرکتش از این جلوه های عظیم باید شناخت.
 • شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا فضای کشور را تکان داد و مخصوص تهران و شهرهای بزرگ هم نبود.
 • متاسفانه دست‌های نامبارکی ماه مبارک را برای بسیاری از مردم منطقه تلخ کرد. دریمن ، در بحرین ، در فلسطین ،‌در سوریه ، بسیاری از مردم مسلمان مومن به خاطر سیه‌کاری‌های دشمنان روزهای سختی را گذراندند.
 • حوادث منطقه ما در این ماه رمضان و قبل از آن حوادث ناگواری بود و هست.
 • یک مسئله هم مسئله داخلی ماست که مسئله مذاکرات هسته‌ای است. چند نکته را در زمینه این مسئله لازم است عرض کنم.
 • انتظار این است که دست‌اندکاران با دقت مسائل کشور و ملی را در نظر بگیرند و آن‌چه را تحویل ملت می‌دهند بتوانند آن را با گردن افراشته در مقابل خدای متعال هم ارائه کنند.
 • اجازه خدشه در اصول نظام اسلامی به کسی داده نخواهد شد.
 • جمهوری اسلامی در زمینه قابلیتهای دفاعی و حریم امنیت کشور، آن هم در این فضای تهدیدی که دشمنها برایش به وجود میاورند هرگز تسلیم زیاده خواهی نخواهد شد.
 • چه این متن تصویب بشود و چه تصویب نشود ما از حمایت دوستان خود در منطقه دست نخواهیم کشید.
 • با این مذاکرات و با متنی که تهیه شده، در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد. سیاست های آمریکا در منطقه با سیاست های جمهوری اسلامی 180 درجه اختلاف دارد.
 • با آمریکا در مورد مسائل دوجانبه مذاکره‌ای نداریم. گاهی در موارد استثنایی مثل این مورد هسته‌ای براساس مصلحت مذاکره کرده‌ایم.
 • نکته بعدی درباره رجز خوانی‌های آمریکا در این چند روز است. در این چند روزی که بعد از پایان این مذاکرات ، دولتمردان آمریکایی مشغول رجز خوانی هستند. البته ما ایرادی به این کار نداریم. مشکلات داخلی آن‌ها ، آنان را ناچار کرده که رجزخوانی کنند. حقیقت قضیه چیز دیگری است. به ملت خود راست نمی‌گویند. حقیقت را به ملت خود نمی‌گویند. تسلیم ایران را مگر به خواب ببینند.
 • رئیس‌جمهور آمریکا در سخنان اخیر خود اعتراف کرد که در 28 مرداد آمریکایی در ایران خطا کردند. اعتراف کرد که در کمک به صدام حسین آمریکایی‌ها خطا کردند. وی ده‌ها مورد را نگفت. شکنجه‌ها ، غارت‌ها، کشتارها، از بین بردن عزت ملت ایران را نگفت. تسلط صهیونیست‌ها را نگفت. نابود کردن مسافرین هواپیمای مسافربری را به وسیله شلیک موشک از دریا را نگفت.
 • جمله‌ای را ناصحان به این حضرات می‌گویم. امروز شما اعتراف می‌کنید که اشتباه کردید. الان هم دارید اشتباه می‌کنید.بیدار شوید. حقیقت را بفهمید. در منطقه اشتباهات بزرگی را مرتکب می‌شوید.
 • جمهوری اسلامی به توفیق الهی ، مقتدر و قوی است و روز به روز هم قوی‌تر شده است.
 • 6 سال است که دولت بزرگ جهانی نشسته‌اند در برابر ایران با هدف این‌که ایران را از پیگیری صنعت هسته‌ای خود باز بدارند، نتیجه این شد که این 6 قدرت امروز ناچار شدند تا ادامه این صنعت را در کشور تحمل کنند. ناچار شدند ادامه تحقیقات و توسعه این صنعت را تحمل کنند. این معنایش اقتدار ملت ایران است.
 • این براثر ایستادگی ملت، مقاومت ملت، براثر شهامت و ابتکار دانشمندان هسته‌ای ماست.رحمت خدا بر شهدای هسته‌ای. رحمت خدا بر ملتی که پای حق خود و احقاق حق خود می‌ایستد.
 • اگر جنگی اینجا اتفاق بیفتد آن‌کسی که سرشکسته از این‌ جنگ خارج خواهد شد آمریکای متجاوز است.
ادامه دارد...
فایل صوتی بیانات رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر منتشر شد. دریافت از لینک زیر:
دانلود
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۴۹, ۲۷/تیر/۹۴
شماره ارسال: #2
آواتار
[تصویر: userupload_2013_17951638601437207458.3246.jpg]

[تصویر: userupload_2013_9207918571437207183.197.jpg]

[تصویر: userupload_2013_19710998951437207183.1103.jpg]

[تصویر: userupload_2013_5487403581437207183.2796.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۳, ۲۷/تیر/۹۴
شماره ارسال: #3
آواتار
[تصویر: userupload_2013_2767215971437221324.586.jpg][تصویر: userupload_2013_10522146101437221405.8814.jpg][تصویر: userupload_2013_12809772131437222591.7915.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۴, ۲۷/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/تیر/۹۴ ۱۷:۵۶ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #4
آواتار
خوب الحمدلله جواب سوالات همه ما رو رهبری خیلی قاطع دادن. بله درسته ما ناگزیر شدیم شرایط توافق رو بپذیریم اما ...

در نامه ای که آقای روحانی به رهبری دادن یه نکته مهم نهفته بود که رهبری امروز پاسخ اون نکته رو دادن.

متن نامه رئیس جمهور و صحبتهای این چند روزه رهبری رو کنار هم قرار میدیم تا نتیجه گیری کنیم.

متن نامه رئیس جمهور:

خداوند عزیز و عزت‌بخش را شاکرم که توفیق آن را نصیب کرد که پایان موفقیت‌آمیز و عزتمندانه‌ی مذاکرات هسته‌ای را به حضور ملت سربلند ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام نمایم. این توفیق الهی که حاصل حضور و استقامت تمام‌عیار ملت بزرگ ایران و هدایت رهبر فرزانه‌ی انقلاب بوده است، به برکت حماسه‌ی سیاسی مردم و انتخاب رویکرد تعامل سازنده با جهان، و در پی بیست‌و‌سه ماه تلاش مداوم در عرصه‌های اقتصادی و سیاست خارجی، ایران اسلامی را در تثبیت حقوق هسته‌ای خود به پیروزی رساند و شرایط را برای رفع تحریم ظالمانه و حرکت پرشتاب کشور در مسیر توسعه و پیشرفت و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فراهم نمود


پاسخ رهبری:

چند نکته را در زمینه‌ی این مسئله لازم است عرض کنم. نکته‌ی اوّل تشکّر از دست‌اندرکاران این مذاکرات طولانی و نفس‌گیر است، رئیس جمهور محترم و بالخصوص هیئت مذاکره‌کننده که حقیقتاً زحمت کشیدند و تلاش کردند؛ چه این متنی که تهیّه شده است، در مجاری قانونی پیش‌بینی‌شده‌ی خود تصویب بشود و چه نشود، اجر آنها محفوظ است؛ این را به خود آن برادران هم از نزدیک عرض کردیم. البتّه برای تصویب این متن، یک مسیر قانونیِ پیش‌بینی‌شده‌ای وجود دارد که باید این مسیر را طی کند و خواهد کرد؛ ان‌شاءالله. انتظار ما این است که دست‌اندرکاران، با دقّت مصالح را -مصالح کشور را، مصالح ملّی را- در نظر بگیرند و آنچه را تحویل ملّت خواهند داد، بتوانند با گردن افراشته، در مقابل خدای متعال هم ارائه بدهند.


نکته‌ی بعدی این است که چه این متن تصویب بشود و چه نشود، به حول و قوّه‌ی الهی، اجازه‌ی هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای از آن داده نخواهد شد؛ اجازه‌ی خدشه‌ی در اصول اساسی نظام اسلامی به کسی داده نخواهد شد؛ قابلیّتهای دفاعی و حریم امنیّت کشور، به فضل الهی حفظ خواهد شد، اگرچه میدانیم دشمنان بر روی این نقطه‌ی بخصوص، تکیه‌ی زیادی دارند. جمهوری اسلامی، در زمینه‌ی حفظ قابلیّتهای دفاعی و امنیّتی خود -آن‌هم در این فضای تهدیدی که دشمنان برایش به‌وجود می‌آورند- هرگز تسلیم زیاده‌خواهی دشمن نخواهد شد.

ادامه متن نامه رئیس جمهور

(این قسمت مهمترین نتیجه ای هست که بایستی از صحبتهای امروز رهبر می گرفتیم. در تاپیک مذاکرات هسته ای عرض کردیم که ما دولت رو به هیچ وجه متهم به قصور و خیانت نمی کنیم خدایی ناکرده اما تفکر دولت این هست که کلا برای تعامل سازنده با جهان میشه سر همه مسائل منطقه مذاکره و معامله کرد...)

این دستاورد بی‌نظیر در تاریخ روابط بین‌الملل که همه‌ی قطعنامه‌های تهدیدآمیز شورای امنیت را در نتیجه‌ی مذاکره کنار می‌نهد و زمینه را برای همکاری بین‌المللی - حتی در حوزه‌ی هسته‌ای- می‌گشاید، درس بزرگی برای منطقه‌ی ما نیز به همراه دارد که راه حل مشکلات سیاسی منطقه نیز نه با تجاوز و کشتار و تروریسم، بلکه با مذاکره و مشارکت واقعی مردم به دست خواهد آمد.

پاسخ قاطع رهبری:

نکته‌ی بعدی این است که با این مذاکرات و با متنی که تهیّه شده است، در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد. همان‌طور که بارها تکرار کردیم، ما با آمریکا در مورد مسائل گوناگون جهانی و منطقه‌ای مذاکره‌ای نداریم؛ در مورد مسائل دوجانبه مذاکره‌ای نداریم؛ گاهی در موارد استثنائی مثل این مورد هسته‌ای، براساس مصلحت، مذاکره کرده‌ایم؛ این مورد هم فقط نبوده است، قبل از این هم مواردی بوده است که من در سخنرانی‌های عمومی قبلی به آنها اشاره کرده‌ام.

سیاستهای آمریکا در منطقه با سیاستهای جمهوری اسلامی ۱۸۰ درجه اختلاف دارد. آمریکایی‌ها حزب الله را و مقاومت لبنان را -که فداکارترین نیروهای دفاع ملّی در یک کشورند- متّهم به تروریسم میکنند، از این بی‌انصافی بالاتر نمیشود. آن‌وقت در مقابل، دولت تروریست صهیونیستیِ کودک‌کُش را مورد حمایت خودشان قرار میدهند، با یک‌چنین سیاستی چگونه میشود معامله کرد؟ چگونه میشود مذاکره کرد؟ چگونه میشود به توافق رسید؟ حالا موارد دیگر هم هست که من تفصیلش را میگذارم برای جای دیگر.


اینم بنده اضافه میکنم که ایکاش دولت واقعیت رو به مردم می گفت. ایشون توی این نامه دو بار متذکر شدن هیئت مذاکره کننده تمام خطوط قرمز نظام رو رعایت کردن. از ابتدای توافق ژنو به اینطرف شاید نزدیک 7-8 مورد خطوط قرمز توسط رهبری تعیین شد اما هیئت مذاکره کننده موفق نشد همه اونها رو رعایت کنه. حالا نمیگیم هیئت مذاکره کننده حتما مقصر بوده چون به هر حال خواستن توافق بشه. ولی مهم اینه که دیگه واقعیت رو همونطوری که هست به مردم بگن....


در ادامه رهبری به همراه مسئولان نظام دیداری با سفرای کشورهای اسلامی داشتن که در اونجا چند مورد از تضادهای 180 درجه ای ایدئولوژی و سیاستهای ایران در مقابل آمریکا رو مطرح فرمودن که برای تکمیل بحث اونها رو نقل قول می کنم:

ایشان با یادآوری اعتراف برخی مقامات آمریکایی درخصوص نقش دولت آمریکا در راه‌اندازی و گسترش داعش، تشکیل ائتلاف ضد داعش را غیرقابل باور خواندند و تأکید کردند: سیاست قدرت‌های استکباری در منطقه آشکارا خائنانه است و همه باید متوجه این موضوع باشند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در منطقه نقطه‌ی مقابل سیاست استکبار است، به موضوع عراق اشاره کردند و گفتند:

سیاست استکبار در عراق، سرنگونی دولت برآمده از رأی مردم، ایجاد درگیری میان شیعه و سنی و در نهایت تجزیه‌ی عراق است اما سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال عراق، حمایت و تقویت دولت برآمده از انتخابات، ایستادگی در مقابل عوامل جنگ داخلی و اختلاف و حفظ تمامیت ارضی عراق است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درخصوص سوریه هم خاطرنشان کردند:

سیاست استکبار در سوریه تحمیل اراده‌ای خارج از اراده‌ی ملت و سرنگونی دولتی است که قاطع و صریح در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده است اما جمهوری اسلامی ایران، دولتی را که شعار و هدف و نیت آن ایستادگی در مقابل صهیونیست‌ها است، برای دنیای اسلام مغتنم می‌داند.

ایشان تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران در مسائل منطقه همچون عراق، سوریه، یمن، لبنان و بحرین به‌دنبال منافع شخصی خود نیست بلکه معتقد است تصمیم‌گیر اصلی در این کشورها، ملت‌ها هستند و دیگران حق دخالت و تصمیم‌گیری ندارند.

رهبر انقلاب اسلامی به تقابل سیاست استکبار و سیاست نظام اسلامی در قبال لبنان نیز اشاره کردند و افزودند:

نظام استکبار و در رأس آن آمریکا، سال‌ها در قبال اشغال بخش عمده‌ای از خاک لبنان به‌وسیله‌ی رژیم غاصب صهیونیستی سکوت همراه با رضایت اختیار کرده بود اما به محض آنکه یک گروه مقاومتِ مؤمن و فداکار که از شریف‌ترین گروه‌های دفاع ملی در سطح جهان است، در مقابل اشغالگران صهیونیست ایستاد و آنها را از خاک لبنان بیرون کرد، این گروه را تروریست خواند و به دنبال نابودی آن نیز است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه علت حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت لبنان، شجاعت و فداکاری و ایستادگی واقعی آنان در مقابل متجاوزان است، گفتند: آمریکایی‌ها مقاومت لبنان را تروریست می‌خوانند و ایران را به دلیل حمایت از حزب الله لبنان، حامی تروریست می‌داند درحالی‌که تروریست واقعی خود آمریکایی‌ها هستند که داعش را ایجاد کرده‌اند و از صهیونیست‌های خبیث نیز حمایت می‌کنند و باید برای حمایت از تروریسم محاکمه شوند.

رهبر انقلاب اسلامی به موضوع یمن و تقابل سیاست‌های استکبار و سیاست نظام اسلامی ایران نیز اشاره کردند و افزودند:

در یمن، آمریکا از رئیس جمهوری که برای ایجاد خلاء سیاسی در حساس‌ترین شرایط استعفا و از کشورش فرار و از یک کشور دیگر درخواست حمله به مردمش را کرد و از کشتار مردم بی‌گناه و کودکان یمن، حمایت می‌کند و با مستبدترین رژیم‌ها که به ملت خود اجازه‌ی شنیدن نام انتخابات را نمی‌دهند، دست دوستی می‌دهد و در عین حال جمهوری اسلامی ایران را که از صدر تا ذیل آن با انتخابات عجین است، نظام مستبد می‌خواند!

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: سیاستمداران آمریکایی در نهایت بی‌انصافی سخن می‌گویند و واقعیات واضح را با کمال وقاحت انکار می‌کنند.

ایشان خاطرنشان کردند: اینکه گفته می‌شود به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد به خاطر همین است زیرا آنها هیچ صداقتی ندارند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در همین آزمایش دشوار مذاکرات هسته‌ای که رئیس جمهور و دست‌اندرکاران دیگر زحمت کشیدند، بارها شاهد بی‌صداقتی آمریکایی‌ها بودیم که خوشبختانه مسئولان با آنها مقابله کردند و در مواردی برخوردهای انقلابی انجام دادند که حالا باید ببینیم سرانجام این موضوع چگونه خواهد شد.

-----------------------------

اینم نکته ای بسیار مهم قابل توجه دوستان تالار که انتقاد می کنن یا دفاع می کنن و همچنین نمایندگان مجلس که بعضا انتقادهای تند و خلاف واقع علیه دولت می کنن:


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه نسخه‌ی راه‌حل مشکلات دنیای اسلام و همچنین هر یک از کشورهای اسلامی به‌طور جداگانه، حفظ وحدت و یکپارچگی است، خاطرنشان کردند: ملت ایران نیز باید متحد باشد و قضایای هسته‌ای نباید زمینه‌ساز دو دستگی در کشور شود زیرا موضوع هسته‌ای به‌وسیله‌ی مسئولان مربوطه‌ی خود در حال پیگیری است و مسئولان به‌دنبال منافع ملی هستند.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۴۵, ۲۷/تیر/۹۴
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۷/تیر/۹۴ ۱۷:۵۴)بیداری اندیشه نوشته است:  
راه حل مشکلات سیاسی منطقه نیز نه با تجاوز و کشتار و تروریسم، بلکه با مذاکره و مشارکت واقعی مردم به دست خواهد آمد.

پاسخ قاطع رهبری:

نکته‌ی بعدی این است که با این مذاکرات و با متنی که تهیّه شده است، در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد. همان‌طور که بارها تکرار کردیم، ما با آمریکا در مورد مسائل گوناگون جهانی و منطقه‌ای مذاکره‌ای نداریم؛ در مورد مسائل دوجانبه مذاکره‌ای نداریم؛ گاهی در موارد استثنائی مثل این مورد هسته‌ای، براساس مصلحت، مذاکره کرده‌ایم؛ این مورد هم فقط نبوده است، قبل از این هم مواردی بوده است که من در سخنرانی‌های عمومی قبلی به آنها اشاره کرده‌ام.

متن کاملا درسته فقط من فکر میکنم موضوع این مذاکره رو بد متوجه شدیم.

مذاکره از نظر اقای روحانی به منظور مذاکره توسط دو طرف یمنی - یمنی بوده . که البته این آل سعود منحوس و رییس جمهورمستعفی یمی این کارو نمیذاره انجام بشه. واِلا من فکر نکنم منظور از مذاکره در حرف حسن روحانی مذاکره با امریکا در مورد همکاری با تروریست جهانی باشه ، شایان به ذکره که بارها اعضای دولت از ناکارآمدی دولت امریکا در بحران عراق و سوریه و برخورد دوگانه با داعش ، انتقاد کردند.
 • چه این متن تصویب بشود و چه تصویب نشود ما از حمایت دوستان خود در منطقه دست نخواهیم کشید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  پایان سیطره شجره خبیثه داعش ،تبریک به رهبر معظم AMINI 50 4,942 ۶/آذر/۹۶ ۱۳:۳۸
آخرین ارسال: mdroudgar
  سخنان مهم رهبر معظم انقلاب پیرامون مذاکرات و توافق هسته ای انتصـار 16 7,234 ۷/شهریور/۹۶ ۱۶:۵۱
آخرین ارسال: as2017
  بیانات مهم مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج فقه -Ali- 0 575 ۵/مهر/۹۵ ۱۱:۴۰
آخرین ارسال: -Ali-
  رهبر معظم انقلاب: دستکاری در آمارها گناه کبیره است. -Ali- 0 533 ۲۴/شهریور/۹۵ ۱۹:۳۱
آخرین ارسال: -Ali-
  بیانات بسیار مهم رهبر در دیدار با مجلس خبرگان بیداری اندیشه 27 4,314 ۸/فروردین/۹۵ ۱۷:۳۷
آخرین ارسال: ـــ
  منتخب سخنان رهبر انقلاب اسلامی در سال 94 سدرة المنتهی 3 991 ۲۹/اسفند/۹۴ ۱۱:۱۶
آخرین ارسال: عبدالرحمن
  رهبر انقلاب در دیدار مردم آذربایجان شرقی مهدی2012 2 869 ۲۹/بهمن/۹۴ ۱۱:۳۶
آخرین ارسال: مهدی2012

پرش در بین بخشها:


بالا