کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نماز بهتر
۱۹:۳۳, ۱۸/مهر/۹۴
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

تقریبا همه ما میدونیم که نماز خیلی خیلی خیلی خیلی مهمه و با نماز میشه به همه جا رسید و خودتون بهتر از من میدونید...

حالا به نظرتون چه چیزهایی در اینکه نماز بهتری بخونیم تاثیر داره؟(حتی کوچکنرین مسائل)

چندتای مهمشو خودم میگم بقیش رو شما کمکم کنید:
1- نماز اول وقت
2- نماز جماعت
3- نماز با حضور قلب و توجه به معنی نماز
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۸:۰۲, ۲/آبان/۹۴
شماره ارسال: #11
آواتار
(۲/آبان/۹۴ ۱۷:۴۲)بیداری اندیشه نوشته است:  
اما اینکه شوربختانه در کشورهای غیر اسلامی بیشتر نمود اجرای دستورات اجتماعی اسلام رو می بینیم متاسفانه حقیقتی تلخ هست

جناب بيداري انديشه در كشورهاي غربي كدام دستور اسلام نمود يافته ؟(اگر منظور اين نمود رعايت قوانين اجتماعي هم باشد ، ايا ناشي از افزايش اخلاق است يا ترس از مجازات(كاهش جرايم بدليل جدي بودن مجازات گرچه مفيد و راهگشاست اما عياري براي سنجش بالا بودن اخلاق جامعه نيست!)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۳۰, ۲/آبان/۹۴
شماره ارسال: #12
آواتار
سلامت اداری، نظم اجتماعی، احترام به قوانین، توجه به محیط زیست و نظافت و ...

من کاری ندارم علت اینکه چنین اتفاقی در اون کشورها افتاده چیه. یا مسئله فرهنگی هست یا ترس از کیفر یا ... بنده ایرادم به این هست که ما داعیه دار این اخلاق اجتماعی هستیم ولی عمل نمی کنیم. بابا پشت چراغ قرمز ایستادن و آشغال توی سطح شهر نریختن که دیگه....

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
۱۲:۰۹, ۳/آبان/۹۴
شماره ارسال: #13
آواتار
ارادتمندیم آقای بیداری اندیشهWink Heart

به نظرم ملاک بهترین و باکیفیت ترین و با ارزش ترین و با دوام ترین عمل ها در اینه که فقط به خاطر خدا باشه و این هر چقدر پر زحمتتر و سخت تر باشه ارزشش بیشتر میشه... یعنی رنج کشیدن برای خدا یعنی کربلا
به همین خاطر یکی از چیزهایی که باعث میشه آدم نمازش خیلی پر بارتر بشه و این بنده حقیر قبلا تجربه کردم و تاثیرش خیلی جالب و سریع بوده اینه که نمازمون رو طولانی کنیم و از مستحبات زیادی در نمازمون استفاده کنیم....
تاثیرش خیلی زیاده حتما یکبار امتحان کنید، یک نمازتون رو طولانی کنید مثلا ذکر رکوع و سجود رو هفت مرتبه بگین بعدش میبینید تا چند تا نماز بعدی که میخونید هنوز تاثیرش مونده...

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
۱۲:۱۴, ۳/آبان/۹۴
شماره ارسال: #14
آواتار
(۲/آبان/۹۴ ۱۹:۳۰)بیداری اندیشه نوشته است:  سلامت اداری، نظم اجتماعی، احترام به قوانین، توجه به محیط زیست و نظافت و ...

من کاری ندارم علت اینکه چنین اتفاقی در اون کشورها افتاده چیه. یا مسئله فرهنگی هست یا ترس از کیفر یا ... بنده ایرادم به این هست که ما داعیه دار این اخلاق اجتماعی هستیم ولی عمل نمی کنیم. بابا پشت چراغ قرمز ایستادن و آشغال توی سطح شهر نریختن که دیگه....
قال علی(علیه السلام):
الله الله فی القرآن لا یسبقکم بالعمل به غیرکم (1)
خدا را،خدا را، درباره قرآن، مبادا دیگران‏ در عمل به آن از شما پیشی بگیرند.

1- نهج البلاغه،نامهء 47.
۱۳:۴۱, ۳/آبان/۹۴
شماره ارسال: #15
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

(۳/آبان/۹۴ ۱۲:۰۹)مهدی2012 نوشته است:  به نظرم ملاک بهترین و باکیفیت ترین و با ارزش ترین و با دوام ترین عمل ها در اینه که فقط به خاطر خدا باشه و این هر چقدر پر زحمتتر و سخت تر باشه ارزشش بیشتر میشه... یعنی رنج کشیدن برای خدا یعنی کربلا

دقیقا به نکته ی خوبی اشاره کردید : همون نیت خدایی داشتن توی کارها
ما اگه بیایم این نیته رو توی همه ی کارهای روزانه مون، جاری و ساری کنیم، این عمل برامون ملکه می شه و توی نمازمون واقعا واقعا اون نمود و نیت خدایی هم جریان پیدا می کنه

من اگه تو کارهای دیگم نیت خدایی نباشه، سرنماز هم تکبیرة الاحرام بگم و خدا رو از همه چیز بزرگتر بدونم، واقعا به این نیت خدایی رسیدن صرف توی فقط نماز، سخته که برسم

کارهای روزمره ام رو می تونم یه تمرین کنم برای رسیدن به اون نیت اصلیه سر نماز، تا به اون معراج و مشاهده برسم
نه فقط توی کارهای خیر، بلکه این تمرین رو با مباحات هم می تونم انجام بدم
یعنی با آب خوردن یا غذا خوردن یا ...

ببینید ما تو خوش بینانه ترین حالت، بیشتر از 50 درصد حالات روزمره مون حیوانی می گذره. یعنی حتی نیت انسانی هم نداره (دیگه چه برسه به نیت خدایی داشتن====> البته خودم رو می گم)

مثلا وقتی تشنه می شیم و یا گرسنه، آب و غذا رو به نیت رفع این نیاز می خوریم. اینجا همون حیوانی عمل کردنه
چون حیوانات هم همینطور رفتار می کنن

ولی من از همین کار مباح می تونم یه بهره هایی ببرم که از نماز شب بعضی ها هم عمقش بیشتر شه

مثلا :
نیت می کنم که چون این جسم دست من امانته، چون وسیله ی سیر و عروج روح منه، پس من موظفم که بهش رسیدگی کنم
پس حالا که گرسنه شدم، حق بدن من اینه که بهش غذا بدم

یعنی اینکه جسممون رو هم برای خدا می دونیم. پس خودمون رو مسئولش می دونیم

یا مثلا برای سلام کردن هامون
یا لبخند زدن هامون
یا ...

وقتی این عمل و این رفتار برامون ملکه شه، اون موقعست که سر نماز هم همین حالت سراغمون میاد و اثر خودش رو می ذاره

۱۳:۵۴, ۳/آبان/۹۴
شماره ارسال: #16

[تصویر: photo_2015-10-02_12-28-46.jpg]
این کشیش خود را شبیه به یک شخص فقیر و بی خانمان با لباسهای ژولیده در می آورد و روزی که قرار بوده اسمش به عنوان کشیش جدید یک کلیسای ده هزار نفری اعلام شود با همین قیافه به کلیسا وارد می شود...!

خودش ماجرا را اینطور تعریف می کند:

نیم ساعت قبل از شروع جلسه به کلیسا رفتم.

به خیلی ها سلام کردم ، اما فقط سه نفر از بین آن همه جمعیت جواب سلام مرا دادند!

به خیلی ها گفتم گرسنه هستم ، اما هیچکس حاضر نشد حتی یک دلار به من کمک کند!

سپس وقتی رفتم در ردیف جلو روی صندلی نشستم انتظامات کلیسا از من خواست که از آنجا بلند شوم و به صندلی های عقب تر بروم!

به هرحال وقتی شبان کلیسا اسم کشیش جدید را اعلام می کند ،

تمام افراد حاضر در کلیسا شروع به کف زدن می کنند و این مرد ژولیده از جای خود بلند می شود و با همین قیافه ای که در عکس مشاهده می کنید به قسمت جلوی کلیسا می رود.

مردم با دیدن او سرهایشان را از خجالت خم می کنند ،

عده ای هم شروع به گریه می کنند.

این مرد سخنانش را با خواندن بخشی از انجیل اینگونه آغاز می کند:

گرسنه بودم ، غذا دادید...

تشنه بودم ، آب دادید...

مریض بودم ، به عیادتم آمدید...

و سپس ادامه داد:

خیلی ها به کلیسا می روند ، اما شاگرد راستین عیسی مسیح نیستند...

خدا به دنبال جمعیت نیست...!!!

خدا به دنبال دستی ست که کمک می کند ،

قلبی که محبت می کند ،

چشمی که برای دیگران نگران است ،

و پایی که برای ناتوان برداشته می شود...

خدای مهربان را که نباید فقط درآسمانها به دنبالش گشت!....

میشود خدا را در همین جا میان آدمها پیدا کرد!....

در دل کسی که امید را به زندگی نا امیدی برمیگرداند.....

درچشمان کسی که خنده را به جای غم در دلها می نشاند.....

در دستان کسی که از بزرگی و مهربانیش گره از کارخیلیها گشوده میشود.....

و درقلب و روح کسانیکه اندازه خوبیهایشان به بلندای آسمان است....

آری...خدا را میشود همه جا دید و احساس کرد..
.............
فقط برا خدا کار کنید . این ظاهرسازی ها و ادای متدین ها رو درآوردن فایده ای نداره
۱۴:۲۰, ۴/آبان/۹۴
شماره ارسال: #17
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

(۳/آبان/۹۴ ۱۳:۴۱)مصباح نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم

دقیقا به نکته ی خوبی اشاره کردید : همون نیت خدایی داشتن توی کارها
ما اگه بیایم این نیته رو توی همه ی کارهای روزانه مون، جاری و ساری کنیم، این عمل برامون ملکه می شه و توی نمازمون واقعا واقعا اون نمود و نیت خدایی هم جریان پیدا می کنه

من اگه تو کارهای دیگم نیت خدایی نباشه، سرنماز هم تکبیرة الاحرام بگم و خدا رو از همه چیز بزرگتر بدونم، واقعا به این نیت خدایی رسیدن صرف توی فقط نماز، سخته که برسم

کارهای روزمره ام رو می تونم یه تمرین کنم برای رسیدن به اون نیت اصلیه سر نماز، تا به اون معراج و مشاهده برسم
نه فقط توی کارهای خیر، بلکه این تمرین رو با مباحات هم می تونم انجام بدم
یعنی با آب خوردن یا غذا خوردن یا ...

ببینید ما تو خوش بینانه ترین حالت، بیشتر از 50 درصد حالات روزمره مون حیوانی می گذره. یعنی حتی نیت انسانی هم نداره (دیگه چه برسه به نیت خدایی داشتن====> البته خودم رو می گم)

مثلا وقتی تشنه می شیم و یا گرسنه، آب و غذا رو به نیت رفع این نیاز می خوریم. اینجا همون حیوانی عمل کردنه
چون حیوانات هم همینطور رفتار می کنن

ولی من از همین کار مباح می تونم یه بهره هایی ببرم که از نماز شب بعضی ها هم عمقش بیشتر شه

مثلا :
نیت می کنم که چون این جسم دست من امانته، چون وسیله ی سیر و عروج روح منه، پس من موظفم که بهش رسیدگی کنم
پس حالا که گرسنه شدم، حق بدن من اینه که بهش غذا بدم

یعنی اینکه جسممون رو هم برای خدا می دونیم. پس خودمون رو مسئولش می دونیم

یا مثلا برای سلام کردن هامون
یا لبخند زدن هامون
یا ...

وقتی این عمل و این رفتار برامون ملکه شه، اون موقعست که سر نماز هم همین حالت سراغمون میاد و اثر خودش رو می ذاره

در تکمیل این حرفام، و اینکه این نیته دقیقا چیه :
اینکه ما فقط زبانی بگیم این کار رو می کنم به خاطر خدا، این غذا رو می خورم به خاطر مسئولیتم در برابر خدا و ... کفایت می کنه؟

برای اینکه بفهمیم این نیته واقعا چیه که ما رو به اون مشاهدات برسونه به این مثال توجه کنید :
مادری که بچش به سفر پر خطری رفته (مثلا قسمت شد و مدافع حرم شدیم Smile =====> آرزو که بر جوانان عیب نیست Smile ) و قرار بوده خبر بده
ولی حالا دو سه روزه هیچ خبری از بچش نداره و اون بچه هم تماسی نگرفته.
این مادر از نگرانیش یه لحظه از یاد بچش بیکار نمی شه.
هر تلفنی که زنگ می خوره منتظر خبره . هر شخصی که میاد منتظره خبری داشته باشه.
اینجا این مادر به ذهنش فشار نمی یاره که به بچش فکر کنه.
بلکه طوریه که نمی تونه دائم به فکر بچش نباشه...

این یعنی دائم به یاد بچه غرق بودن.

حالا آدمی که می خواد لحظه لحظه زندگیش رو با نیت الهی و به یاد خدا بگذرونه همچین حالی داره
هرچیزی که براش پیش میاد ربطی داره با خداخواهیش
گرسنش شد یاد مسئولیتش نسبت به بدن می افته
خوابش بیاد، باز یاد مسئولیتش نسبت به بدن می افته
داره میره سر کار یاد کسب حلال می افته
یعنی مثل یه نگهبان، کشیک خودمونو میکشیم
اون وقته که شب که میشه نتیجه اون ظهورات رو مشاهده میکنیم
نتیجش رو تو نمازمون مشاهده می کنیم

این کار باید برامون دغدغه بشه.
مشکل من نوعی و امثال من اینه که فکر رو تنبل بار آوردیم
برا خودم که بیشتر مواقع تعطیله
حالا بعضی وقتا به واسطه ی یه تلنگر مکانی، زمانی چیزی یه گرد و خاکی ازش می گیریم.

خیلی فکر رو تنبل بار آوردیم.
برا عمل صالح منتظر فرصتیم. و این یعنی کج فهمی...

نفس کشیدن ما میتونه عمل صالح باشه.. و اگه با نفس کشیدن حالمون بهتر نمیشه باید تو خودمون شک کنیم چون که فرمودن : جزاء، نفس عمله. یعنی خدا سریع الحسابه
اصلا جزاء عمل، زمانی نیست که بگیم یه روزی خدا بهمون پاداش میده... نه ... خدا سریع الحسابه...

همون عملی که داریم انجام میدیم یه باطنی داره که نیتش هست.
اون نیت همزمان با عملمون تو جریانه و همون نیته، جزای عملمونه
دیگه منتظر زمان نباشیم... اون نیته داره ما رو میسازه

حالا می فهمم چرا اعمال به ظاهر صالح حالمون رو خوب نمیکنه مثلا نماز رو اول وقت می خونیم ولی...
جزاء نفس عمله. حالا چرا جزاء عمل رو حس نمی کنیم؟

باید بریم ببینیم کجای کارمون میلنگه من مدعی...
همین حالا قیامته... خودمونو دریابیم.

قیامت زمانی هم درسته، اما اصل قیامت رو دریابیم
نفس آدم آن به آن تو عمل غرقه... آن به آن تو نیات غرقه... آن به آن در حال قیامه...

قیامت نفسمون رو دریابیم... آن به آن تو قیامتیم...
آن به آن یوم الحشره (ببینیم با چی محشوریم تو ظاهر و باطنمون)
آن به آن یوم تبلی السرائره(این یعنی قیام نفس)
آن به آن یوم الحسرته (تمام آن های که آمد و به حکمت وجودیشون پی نبردیم و از دستشون دادیم و فکر می کردیم که عبثند)

اگه رو اینا کار کنیم، نمازمون رو با یوم الحسرة دیگه درک نمی کنیم، بلکه به اون مشاهده اصلیه می رسیم
به اون معراجه می رسیم
اون وقت وقتی آخر نماز که دیگه به شهود رسیدیم و تشهد و شهادت هم دادیم برای این شهوده، وقتی سلام دادیم به اون مشاهداتمون، اون وقته که جواب سلاممون رو درک می کنیم. حسش می کنیم
تو قلبمون می شنویمش

اینم یه راه عملی برای رسیدن به اون نمازی که می شه معراج مومن و محل مشاهده ی حقایق ملکوتی

ان شاءالله که همگی به این طهارته برسیم تا بفهمیم واقعا این نماز چی هست و با ما چیکار می کنه
ان شاءالله

۱۷:۱۲, ۴/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۴ ۲۳:۱۶ توسط میم.حسین.الف.)
شماره ارسال: #18

من اینبار اول جواب می دهم بعد ارسال هایی که نخواندم را می خوانم . با عرض پوزش فقط خیلی طولانیه اما حوصله بفرمایید خواهشا :

گفته می شود به غرب نگاه کنید چقدر بی دین هستند اما چقدر مومن هستند .

اولا جواب همین را بدهم .
یعنی من و شما جوان قرن 21 تو این دنیا باید باور کنیم که غرب عاری از هر گونه فحشا و منکر و نا هنجاری است ؟! چند هزار نمونه از دروغ و جنایت و قتل و غارت و الخ بیاوریم تا باور کنید آنجا هم بهشت نیست و ساکنانش فرشته نیستند ؟ اینها سخنان لغو و باطلی است که غرب گرایان مطرح می کنند از و چون حرف خودشان خریدار ندارد از سخنان افراد شناس سو استفاده می کنند

سوال ؟

آقا غرب بد ؛ پس چرا ایران اسلامی اینطور است ؟

اولا بگویید چرا زمانی که جنبش سبز آغاز می شود می گویند همه خواهان لیبرال هستند و حکومت اسلامی حکومت اخوندی نمی خوان چرا برای زیر سوال بردن 22 بهمن می گن اینا سر جمع 100 نفرم نمیشن با تکنیک فیلم برداری زیاد نشون میدن در اصل مردم همه از این دین زده هستند و حامی ندارد بعد به اینجا که میرد جمیت 80 میلیونی یکباره نماز خوان و متدین می شود ؟ که شما اینطور تعجب می کنید

از مشجاره زبانی گذشته

اولا برای اینکه از آفت مغلطه بحثمان دور بماند لازمه جامعه هدف را مشخص کنیم:
1-کافر
2-منافق
3-مومن(گروه های دیگری هم هستند اما چون زیاد در بحث حساسیت ندارند و مطلب به دارزا نکشد آنها را فاکتور گرفتیم)

1- خب کافر که تکلیفش مشخص است به نماز عقیده ندارد این از اولین مورد چون کوتاه بود اول گفتیم

2- آقا این جماعت خیلی بد کوفتی هستند . شما مصحف شریف را یک نگاهی بیاندازید سوره 63در همان آیه ابتدایی می فرماید :
اى پیامبر، چون منافقان نزد تو آیند مى گویند: گواهى مى دهیم که تو قطعاً فرستاده خدایى. و خدا مى داند که تو قطعاً فرستاده او هستى، و خدا گواهى مى­دهد که منافقان قطعاً دروغ مى­گویند و شهادتى را که اظهار مى­دارند باور ندارند .(المنافقون؛1)
خداوند باری تعالی برای این جماعت در قرآن کریم سوره ای قرار دادند .
به نهج البلاغه حضرت امیر نگاه کنید چقدر راجب این قشر می گویند . در جایی حضرت می فرماید :
منافقین در هر راهی کشته ای دارند، در هر دلی راهی و در هر مصیبتی اشک ساختگی می ریزند
[/font]
بازم بگم یا قضیه رو گرفتید .
نماز اینها نمازی است که می خوانند برای پیش برد اهدافشان ، به حال خودشان باشند نماز هم نمی خوانند . نماز می خواند دروغ هم می گوید . نماز می خواند هر فعل نا مشروعی ازش سر می زند

به منافقان بزرگ تاریخ نگاه کنید

با حضرت رسول آخرین نفری است که از مکه خارج می شود . در همه جنگ ها هست اما شمشیر از غلاف بیرون نمی کشد . در شهادت حضرت که می گویند بیا تا جانشین انتخاب کنیم می گویند : درست نیست در عزا رسول الله شرکت نکنیم و به دنبال مقام باشیم اما در عین حال خودش می شود رئیس جلسه
تازه تازه می شود حرف امیرالمونین را درک که یعنی چه در هر جنگی کشته ی دارند .
خب اینها هم با نمازشان تکیفشان مشخص است
3-گروه مومنین . این گروه خودشان درجه بندی دارند . بله ایمان من با ایمان شما فرق دارد . اما آیا دلیل می شود تارک الصلاه شد ؟
چند سال پیش یکی از همین فیلم ها به مناسب ماه مبارک رمضان پخش می شد و داستان شیطان مجسم و مرد مومن را داشت . یک دیالوگی داشت ابلیس به این شرح که حرف بعضیا منو به یاد اون دیالوگ میادازه
الیاس (ابلیس) :
نماز پوسته دینه از این پوسته باید رد شد تا به هسته دین رسید (Blush)
حالا اگر بخواهیم کمی علمی تر بحث کنیم

فرموده است بعضی اعمال باعث حبط و از بین رفتن اعمال دیگر می شود از جمله آنها ترک نماز است[1]
بله اگر نماز نخوانی انفاقت پذیرفته نمیشود .
ما الان در گروه مومنین داریم بحث می کنیم . متاسفانه گاهی دیده میشود شخصی مومن است نماز هم می خواند اما دروغ هم می گویند . منافق نیست اما سبک می گیرد نمازش را . نماز رابطه دوسویه باید داشته باشد هی مراقبت کنیم اقا در مسیر هستیم ؟!. یعنی نماز برای مومن مبتدی تسهیل کننده و راه گشاست است برای آن که ایمانش قوی تر است چراغ راه است و برای بالاترین درجه ایمان عنصر حیات است .
پس مومنی که نماز می خوانی ولی از منکر فاصله نمی گیری آگاه باش که امامت می فرمایند می خواهی بدانی چقدر نمازت مقبول است ببین چقدر از منکرات دور شدی [2]حالا با توجه به آنچه که گفته شد معلوم میشود چرا فرموده است : نماز باز دارنده از گناهان است[3]
پس ما می گوییم نماز اهم و اولا است در راس قرار دارند نه به این معنی که اگر دروغ گفتی اشکال ندارد اگر ربا خوردی بلامانع است نخیر بی خود کردی که چنین بکنی . نماز راس است یعنی عبرت بگیری یعنی از کژی دورت می کند از این رو نماز اوجب واجبات است .
یکی از آفاتی که در نمازگذارن به وجود می آید مغرور شدن به نمازشان است [4] و گمان می برند حالا هر کاری را می توانند بکنند در صورتی که اینطور نیست نماز مقدمه دفتر بندگی است و نماز کلید گنج مرید است برای رسیدن به مراد نمی شود شما این کلید را پیدا کنید بعد گنجینه را به آب بیاندازی که . کدام عاقلی چنین می کند این هم اشکال دارد

و در آخر

معصوم (علیه السلام) فرمودند : شفاعت ما شامل کسانی نمی شود نماز را سبک می شمارند [5]
دقت کنید منظور کاهل الصلاه نیست منظور تارک الصلاه نیست . اگر شما بردار من خواهر من 2رکعت نمازت عمدی قضا بشه جایز نیست و باید استغفار کنی باید توبه کنی . منظور حضرت به اون نیست . پس مقصود ایشان چی بوده؟

* آقا کسی که نماز می خونه ولی به قول مادر بزرگ پدربزرگا از سوراخ در بهشت نمازشو می اندازه تو . به صبر همه کارشو می کنه یه چرتی ام میزنه بعد بلند میشه تازه لک و لک کنان بره یه نمازی هم بخونه .
نماز اول وقت اما مختصر پر فضیلت تر است از نماز با تاخیر اما مفصل
این اول وقت زمانی است که حضرت قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در حال نماز هستند به برکت نماز ایشون نماز ما هم پذیرفته شود روایت داریم حضرت می فرمایند شیعیان مارا می خواهید بشناسید از رفتارشان در وقت نماز بشناسید[6] . یعنی اذان دادن حالا طرف وایستاده این تکیه فیلم و که دیشب ندیده ببینه . فلان آگهی بازگانی نظرشو جلب کرده . آخه اینم شد شیعه ؟ حتما انتظار داری حتی یه مکروه هم از ایشون سر نزه . شوق نداره برای به خدا رسیدن

* اهل جماعت نیستد . فضیلت یک نماز جماعت بیشتر از 70نماز فردا هستش . اهمیت بدید به جماعت . فرصت نمی کنید به مسجد بروید در خانه با اهل منزل نماز را به جماعت بر پا کنید .

*هول هول می خونه . دیدی از سجده بلند نشده میگه «الله اکبر» دوباره می ره سجده . خب عزیز جان این اشکال داره . یا مثلا طرف تو خونش نشسته راحته خوب با شلوارکه و رکابی همونجوری میاد میره قامت می بنده . آخه نامرد تو تا سر کوچه هم با این وضع نمی ری یه ماست بخری بعد می خوای بری پیش خدا با این سر و وضع
اینها می شود سبک شمردن نماز [7]. این نماز خونی که همش فکرش اینه بدو بدو نمازشو بخونه بره پی بقیه کاراش از این چه توقعی داری آخه . همچین همه عجله دارن انگار همگی جراح هستند و یه بیمار بد حال دارن که 24 ساعته باید تو اتاق عمل باشن . خب بی مروت از سیگار کشیدن بزن . از حرف زدنات بزن از 24 ساعته پلاس بودن تو بیداری اندیشه ات بزن . به نمازت اضافه کن . نمی گم 24 ساعته نماز بخون . حضرت می فرماید روز مومن سه بخشه ، قسمتی از آن کاره قسمتی عبادته و قسمتی تفریحه . من میگم تفریحم باشه ولی بجای اینکه تفریح مفصل بکنی نماز مختصر بخونی اینو جابجاش کن . اینکه کار می کنی خیلی خوبه ولی کار خدات نشه از کار برکت نخواه کارو بکن از خدا برکت بخواه به واسطه همین عبادتت

حالا اینارو گفتم تا بدونی اونی که نماز رو سبک می شمره وقتی رسول خدا شفیعش نشه کارش به کجاها می کشه

آقایون خانوما نمازاتونو بزک کنید پرو پیمونش کنید خوشگل و تروتمیز بخونید . اول وقت بخونید . قبل از قامت بستن به خودتون برسید استغفار بطلبید . اذان و اقامه بگید . حواستون به تلفظاتون باشه . شمرده و با لحن و صدای خوش بخوانید . ذکر مستحب بگید . بعد از نماز سجده شکر[8] کنید ، استغفار کنید ، دعا کنید ؛ تعقیبات نماز رو بخوانید ؛ قرآن بخوانید . نافله بخونید حالا نمی گم همین الان یهویی به اینجا برس اما قصدشو بکن از همین لحظه شروع کن کم کم رشد کردن تا به اینجاها برسی

از این اباطیل ذهن خودتون پر نکیند که آقا اول دروغ و ربا رو درست کنیم بعد اگه شد بریم سروقت نماز .
دروغ رو ربا رو چطوری می خوان درست کنند ؟ با چک و تو سری ؟ با قانون و جزا ؟ مگه نیست مگه نبوده ؟ پس چرا درست نشد؟
چون درست شدن اینا نیاز به شعور داره نیاز به فرهنگ داره و فرهنگ شما همان اعتقاد و باور شماست . مبادا از اعتقادات غافل شوید به بهانه اصلاح امور که این دروغی بزرگه مگه میشه بدون باور و اعتقاد بدون فرهنگ بدون شعور غلطی رو تصحیح کرد ؟ در بالاتر متذکر شدیم که به همین سبب است که می گوییم نماز واجب ترین است
نماز خوب بخونید . نماز با صفا بخونید . با عشق و علاقه نماز بخونید . نمازی که زینده شما باشه

ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چه زیبا فرمودند :هيچ چيز مانند نماز بيني شيطان را به خاک نمي‌مالد، پس نماز بگزار و بيني شيطان را به خاک بمال. (الهم عجل لولیک الفرج)

پ.ن
1- عبید بن زراره می گوید: از حضرت صادق (علیه السلام) پیرامون تفسیر آیه: " هر کس به ایمان (دین اسلام) کافر شود عمل او تباه می شود".
[7]
پرسیدم، فرمود: مقصود آن کسى است که کردارى که به آن اقرار و اعتراف کرده، ترک کند، عرض کردم: مرتبه ترک آن عمل چیست؟ همه آن را رها کند؟ فرمود از آن جمله است کسى که عمداً بدون این که مست باشد و یا علّتى داشته باشد، نماز را ترک کند.(
الکافی، ج 2، ص 387)
2- امام صادق‏ علیه السلام فرمود: هر کسى دوست دارد قبولى یا ردّ نمازش را بداند، ببیند نمازش او را از فحشا و منکر باز داشته است یا نه. سپس امام‏ علیه السلام فرمود: «فبقدر ما منعته قبلت منه» .
به اندازه‏ اى که نماز، انسان را از منکرات باز مى‏دارد، به همان اندازه قبول مى‏شود.(تفسیر مجمع البیان)
3- [font=B Mitra]اُتْلُ مَآ أُوْحِىَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلاةَ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ (العنکبوت؛45)
آنچه را از کتاب (آسمانى قرآن) به تو وحى شده تلاوت کن و نماز را به ‏پادار، که همانا نماز (انسان را) از فحشا و منکر باز مى‏ دارد و البتّه یاد خدا بزرگ‏تر است و خداوند آنچه را انجام مى ‏دهید مى‏ داند.
4- آرى ، آدمى این گونه است که وقتى پروردگارش او را مى آزماید بدین طریق که عزیزش مى دارد و نعمتش مى بخشد ، مى گوید : پروردگارم مرا عزیز داشته و انجام هر کارى را بر من روا دانسته است (فجر؛15)
5-امام صادق (علیه السلام) :همانا شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمرد نخواهد رسید.
6-امام صادق (علیه السلام): شیعیان ما را در: در وقت نماز، در چگونگى مواظبتشان بر آن بیازمایید. اهل بیت در قرآن و حدیث، ج ۱، ص ۳۵۴
7- از جمله کیفرهای افرادی که نماز را ضایع می‌کنند نفرین خود نماز می‌باشد که به صاحب خود می‌گوید: ضیعتنی ضیعک اللّه! تو مرا ضایع کردی خدا تو را ضایع کند!
خداوند در سوره مریم آیه 59 خطابش به کسانی است که نماز را ضایع می‌کنند نه اینکه نماز را ترک می‌کنند و ضایع کردن نماز از ترک کردن نماز بدتر است چون ضایع کردن آن یعنی تبدیل کردن نماز به چیزی که عاری از محتوی و حقیقت و خشوع است خداوند می‌فرماید : فَخَلَفَ مِنْ بَعْدِهِمْ خَلْفٌ أَضاعُوا الصَّلاةَ وَ اتَّبَعُوا الشَّهَواتِ فَسَوْفَ یَلْقَوْنَ غَیًّا، سپس در پی آن‌ها جانشینانی آمدند که نماز را ضایع کردند و از شهوت‌های (نفس) پیروی کردند، پس به زودی (سزا و کیفر) گمراهی خود را خواهند دید.
این آیه، ابتدا ضایع شدن نماز را مطرح کرده و سپس در دام شهوات قرار گرفتن را. چون نماز ریسمان ارتباط با خداست، همین که پاره شد، افتادن در وادی تباهی حتمی است، همچون گسستن بند تسبیح، که همه دانه‌ها در اثر آن پخش و گم می‌شوند. نماز، سدّی است میان انسان و شهوت‌ها و اگر این سدّ شکسته شود، پیروی از شهوت‌ها برای انسان آسان می‌شود غوطه‌ور شدن در شهوات، نتیجه قطعی آن است که کیفر ضایع کردن نماز، سردرگمی است. مراد از ضایع کردن نماز فاسد کردن آن است، به اینکه در آن سهل‌انگاری و بی اعتنایی کنند، و در نتیجه کار به جایی برسد که آن را بازیچه قرار دهند و در آن دخل و تصرف نمایند، و سر انجام بعد از قبولش به کلی ترکش کنند و ضایعش گذارند. ضایع کردن نماز، غیر از نخواندن و ترک آن است
8- حجت ابن الحسن(عجل الله تعالی فرجه الشریف) : سجده شکر از لازم‌ترين و واجب‌ترين مستحبات است. (بحارالأنوار، ج 53، ص 161)
۱۷:۵۳, ۴/آبان/۹۴
شماره ارسال: #19

(۴/آبان/۹۴ ۱۷:۱۲)میم.حسین.الف نوشته است:  [/font][font=B Mitra]از این اباطیل ذهن خودتون پر نکیند که آقا اول دروغ و ربا رو درست کنیم بعد اگه شد بریم سروقت نماز .
دروغ رو ربا رو چطوری می خوان درست کنند ؟ با چک و تو سری ؟ با قانون و جزا ؟ مگه نیست مگه نبوده ؟ پس چرا درست نشد؟
چون درست شدن اینا نیاز به شعور داره نیاز به فرهنگ داره و فرهنگ شما همان اعتقاد و باور شماست . مبادا از اعتقادات غافل شوید به بهانه اصلاح امور که این دروغی بزرگه مگه میشه بدون باور و اعتقاد بدون فرهنگ بدون شعور غلطی رو تصحیح کرد ؟ در بالاتر متذکر شدیم که به همین سبب است که می گوییم نماز واجب ترین است
نماز خوب بخونید . نماز با صفا بخونید . با عشق و علاقه نماز بخونید . نمازی که زینده شما باشه
کسی نگفت فرضا در غرب فساد و فحشا نیست . در مقام مقایسه بعضی از کشورها مفاسد اجتماعی و اقتصادی و عدالت اجتماعیشان از ایران اسلامی بسیار بهتر است . این عدالت اجتماعی بدون اقامه نماز بوجود آمده . بله در اون کشورها انسان های باشعور و با فرهنگ امور مملکت و اجتماعشان رو بدست گرفتن و با اعتقاد صحیح به اصلاح امور مردم خود پرداخته اند . این نشان میده که نماز جزو واجب ترین امور نیست . وقتی این مسائل جلوی چشمتان است دیگر تکذیب آن نشان دهنده تحجر و کج فهمی است و این انسان ها قابل اصلاح نیستن و باید کشوری مثل روسیه این جماعت رو با بمب اونقدر بکوبه تا اثری از این کج اندیشان در جهان باقی نمونه . این مسائلی که در رسانه های ایران پخش می شود که در فلان کشور غربی فساد و فحشا بیداد می کند باور نکنید فساد و فحشا است ولی نه به اندازه ایران . با این مظاهر مثل نماز و روزه و حجاب امور مملکت اصلاح نمیشه فرهنگ مردم بالا نمیره همونطور که می بینید در 30 سال گذشته فرهنگ عمومی مردم نزول کرده . خدا به فریاد مردم ایران برسه
۲۲:۲۲, ۴/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۴ ۲۳:۳۳ توسط میم.حسین.الف.)
شماره ارسال: #20

آزادگی و خرد ندارید یعنی سواد هم ندارید که بخوانید ؟
کابرانی که توان خواندن و نوشتن دارند ، ما جواب دادیم
این شامورتی بازی ها که آمار و فلان و بهان برای اینه که یکی بیاد بگه کدوم آمار بعد بری آمار بدی بعد مشاجره و نهایتا بسته شدن تاپیک
من کاری به این بازی ها ندارم
آخر حرفت اینه که : پس چرا نماز خوندن باعث نشد که فساد از بین بره .
بنده هم اینجا کامل شرح دادم و فکر نمی کنم چیزی از قلم افتاده باشه من حیث المجموع کامله اما اگه کمی و کاستی هست دوستان بزرگوار لطف بفرمایند و راهنمایی کنن . البته خیلی احادیث را نیاوردم از ترس اینکه طولانی شود و حوصله نکنند بخوانند (اگر همینم بخوانند)

خب پس من جوابمو دادم قبلا
حالا میگی من چون گفتم نماز بخونید و تا فیها خالدون شمارو سوزندم داعشی هستم و روسیه باید بیاد بمب بزنه تو سرم ؟! باشه حرفی نیست من معصیت کار و آخر صف مسلمونی اصلا اگه تو صف باشم
فقط چندتا سوال

نقل قول:
جوانی نزد شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی آمد و گفت سه قفل در زندگی ام وجود دارد و سه کلید از شما می خواهم.
قفل اول اینست که دوست دارم یک ازدواج سالم داشته باشم.
قفل دوم اینکه دوست دارم کارم برکت داشته باشد.
قفل سوم اینکه دوست دارم عاقبت بخیر شوم.
شیخ نخودکی فرمود برای قفل اول، نمازت را اول وقت بخوان. برای قفل دوم نمازت را اول وقت بخوان. و برای قفل سوم نمازت را اول وقت بخوان.
جوان عرض کرد: سه قفل با یک کلید؟؟!
شیخ نخودکی فرمود نماز اول وقت شاه کلید است!

شیخ نخودکی هم داعشی بود و بمب بخورد تو سرش ؟!

نقل قول:
و در نماز آنچه که مهم است و باید روى آن تکیه کرد بعد از ترویج اصل نماز – که همه را نمازخوان باید کرد و همه نمازخوان بشوند – عبارت است از توجهِ در نماز.‌‌ همان چیزى که «حضور قلب» به آن گفته مى‌شود. حضور قلب و توجه، کارى است که به تمرین احتیاج دارد.البته مقدمه‌ى اول و لازم این است که ما همه‌ى جوان‌ها و همه‌ى مردممان را با نماز آشنا کنیم و اهمیت نماز را براى این‌ها شرح بدهیم. این کار متصدى لازم دارد. (…)
حقیقتاً دستگاههاى مختلف بایستى در این زمینه کار و تلاش کنند. این، مهم است

امام خامنه ای (دام ظله) هم داعشی هستند و روسیه باید بمب بزند بر سرش ؟

نقل قول:ازبیانات عالیه در فضیلت نماز در مرتبه علیا، کلام معروف از معصوم علیه السلام است:
«الصلواه معراج المؤمن»( از قول حضرت رسول صلی الله علیه و آله وسلم)
برای کسانی که یقین به صدق این بیان نمایند و ادامه دهند طلب این مقام عالی را و از یقینات خارج نشوند.
آیت الله بهجت هم داعشی و سزاوار بمب ؟

نقل قول:
نماز سنت سياسي اسلام:« اگر برويد سراغ نماز، احيا کنيد اين سنت سياسي اسلام را... ترس از فانتوم ها نداشته باشيد، ترس از آمريکا و شوروي نداشته باشيد. ؛ در اسلام از نماز هيچ فريضه اي بالاتر نيست. ؛ نماز خوب فحشا و منکر را از يک امت بيرون مي کند. ؛ نماز بخوانيد. از همه فريادها بالاتر است. ؛ شيطان ها از نماز مي ترسند، از مسجد مي ترسند. »
« هيچ وسيله اي محکم تر و دائمي تر از نماز براي ارتباط ميان انسان با خدا نيست. مبتدي ترين انسان ها رابطه خود را با خدا به وسيله نماز آغاز مي کنند، برجسته ترين اولياي خدا نيز بهشت خلوت انس خود با محبوب را در نماز مي جويند. »

امام خمینی (رحمة الله علیه) هم داعشی و بمب بر سرش کوبیده شود ؟

نقل قول:ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چه زیبا فرمودند :هيچ چيز مانند نماز بيني شيطان را به خاک نمي‌مالد، پس نماز بگزار و بيني شيطان را به خاک بمال.

حجت ابن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هم داعشی هستند ایشا هم باید بمباران شوند ؟

نقل قول:
حضرت اباعبدالله‏ عليه السلام به برادر فرمود:
اِرْجَعْ اِلَيْهِمْ فَاِن اِسْتَطَعْتَ أَنْ تُؤَخِّرَهُمْ إِلي غَدْوَةٍ وَتَدْفَعَهُمْ عَنَّا الْعَشِيَّةَ، لَعَلَّنا نُصَلّي لِرَبِّنا اللَّيْلَةَ وَنَدْعُوهُ وَنَسْتَغْفِرُهُ، فَهُوَ يَعْلَمُ أَنّي كُنْتُ اُحِبُّ الصَّلاةَ لَهُ وَتِلاوَةَ كِتابِهِ وَكَثْرَةَ الدُّعاءِ وَالْاِسْتِغْفارِ.
انی احب الصلاه یعنی من نماز را دوست دارم . فرصت گرفتند از دشمن تا شب تاسوا هم نمازشان را بخوانند
جنگ را معطل فرمودند برای اقامه نماز ؛ زیر باران تیر نماز را برپا کردند

حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) هم داعشی بودند و باید بمب باران شوند

نقل قول: إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ

خداوند متعال هم معاذ الله ، آره ؟!
اینها چیه تناول می کنی شما .
کج فهمی ؟! حالا برای ما لفظ هم یاد گرفته ؟
خب اصلا راهکار چیه واقعا ؟
بنده عرض کردم راجب کم و کیف نماز و جسارتا گفتم چگونه نمازی بخوانید . این روشی بودکه من میشناسم روش شما چیه ؟!
نمازی که موجب بخشش گناهان میشود و انسان را رقیق القلب می کند و از منکر باز می دارد نخواند .
پس من دروغگوی ، ربا خوار چطور خودمو اصلاح کنم که جامعه درست بشه که آمارا بکشه پایین ؟ هی میگن برید درست کنید . خب چطور ؟

بعضی سوار خر شیطان می شوند بعضی هم خودشان خر شیطان می شوند
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا