کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تنها نکته مثبت توافق هسته ای از دیدگاه نتانیاهو!
۱۶:۰۴, ۲۳/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/بهمن/۹۵ ۱۶:۰۶ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: %D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%87%D9%88.jpg]
در آستانه سفر بنیامین نتانیاهو به کاخ سفید و دیدارش با دونالد ترامپ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه آمریکایی از اتحاد تل آویو و واشنگتن، مقابله با ایران و دیگر موضوعات سخن گفته است
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ابتدا درباره روابط خوب این رژیم و واشنگتندر دولت جدید آمریکا سخن گفت.
او گفت: «من دونالد ترامپ را خیلی خوب می‌شناسم. من مواضع او را می‌شناسم و فکر می‌کنم حمایت او از دولت یهودی اسرائیل و مردم یهودی خیلی مستحکم است و هیچ تردیدی در این باره وجود ندارد».
نتانیاهو در پاسخ به سوالی درباره تنشهای این رژیم با دولت قبلی اینطور جواب داد: «بله من اختلاف نظرهایی با رئیس‌جمهور اوباماداشتم که اختلاف نظرمان درباره ایران برای همگان شناخته شده است. نظر من درباره توافق هسته‌ای ایران این بوده که این توافق موجودیت اسرائیل را به خطر می‌افکند».
خبرنگار و مجری برنامه 60 دقیقه شبکه سی بی اس آمریکا ادعا کرد که «اگر توافق برجام لغو شود قطعا ایران به سرعت به سمت ساخت بمب هسته‌ای می‌رود».
نتانیاهو در پاسخ گفت: «نه اینطور نیست چون قبل از توافق(برجام) هم اینطور نبود چون آنها نگران عزم (کشورهای دیگر برای پاسخگویی) بودند».
مجری پرسید خوب اصلا از «توافق(برجام) خلاص شویم. بعدش چه؟»
نتانیاهو پاسخ داد: ما گزینه های بسیاری داریم بیشتر از آنچه شما فکر می‌کنید.
مجری آمریکایی باز هم سوال کرد آیا شما فکر می‌کنید تحریمهای بیشتری علیه ایران وضع کنید، این کارساز خواهد بود چرا که دیگر امضاکنندگان توافق این کار را نخواهند کرد.
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جواب داد: راه‌هایی برای اقناع آنها (دیگر امضاکنندگان برجام برای اعمال تحریمهای علیه ایران) وجود دارد البته من ترجیح می‌دهم قبل از صحبت درباره این راه‌ها با برنامه 60 دقیقه، با رئیس‌جمهور ترامپ درباره آنها حرف بزنم».
وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت «تنها چیز مثبتی که من می‌توانم درباره توافق (برجام) بگویم این است که سبب شدهکشورهای عربی به اسرائیل نزدیکتر شوند».
نتانیاهو ادامه داد: «من می‌توانم به شما بگویم که رویکرد و جایگاه اسرائیل در نزد جهان عربی تغییر کرده است چون آنها دیگر اسرائیل را دشمنشان نمی‎بینند بلکه ما را متحدشان در جنگ اجتناب ناپذیر علیه اسلام ستیزه جو که شامل شیعیان به رهبری ایران و سنیها به رهبری داعش است، می‌بینند».
خبرنگار از بهبود روابط اسرائیل با کشورهای عربی شامل مصر، اردن و عربستان سعودی سوال کرد که نتانیاهو بهبود روابط با مصر و اردن را تایید کرد و در جواب به سوال درباره عربستان سعودی گفت: «در این باره اظهارنظری نمی‌کنم».
مجری باز هم سوال کرد: «من باز هم باید سوال کنم این موضوع خیلی جذاب است. آیا شما اسرائیل و عربستان سعودی در حال ایجاد یک اتحاد و ائتلاف ضد ایران در خاورمیانه هستید؟
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «نیازی به ایجاد این ائتلاف نیست چرا که چنین (اتحاد و ائتلافی) همین حالا هم وجود دارد».
در ادامه مصاحبه صحبت از روابط رژیم صهیونیستی با روسیه به میان آمد.
مجری پرسید: روابط اسرائیل با روسیه را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
نتانیاهو گفت: «روابط ما دوستانه است اما به محض آنکه آقای پوتین تصمیم گرفت نیروهای نظامی خودش را به سوریه ببرد، من خواستم که با او دیدار و صحبت کنم و بگویم که ببینید ما (اسرائیل) خواهان مداخله در سوریه نیستیم اما اگر ایران از طریق سوریه و در سوریه خواهان حمله به ما باشد، ما مانع آن خواهیم شد. من به آقای پوتین گفتم که ما باید مانع این موضوع شویم و او گفت که با این موضوع موافق است. در نتیجه ما بین ارتش‌هایمان هماهنگی کردیم چرا که هیچ کسی خواهان درگیری ناخواسته بین اسرائیل و روسیه نیست».
خبرنگار از روابط دوستان اسرائیل با روسیه و همچنین روابط خوب آن با چین سوال کرد و از این حس سخن گفت که شما در حال دوستی با متخاصمان آمریکا هستید.
نتانیاهو ضمن رد این موضوع گفت که برای اسرائیل هیچ متحدی نمیتواند جای آمریکا را پر کند اما ما میتوانیم روابطمان در حوزه های مختلف از قبیل حوزه های اقتصادی را با دیگر کشورها تقویت کنیم همان کاری که آمریکا می‌کند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۲۱, ۲۴/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۵ ۱۴:۵۷ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #11
آواتار
(۲۴/بهمن/۹۵ ۱:۴۴)عمار94 نوشته است:  ولش کن ساعتش خرابه ، جریان حمله به سفارت تقریبا بعد از 6 ماه از اون حادثه بود !
باز دم حمله کنندگان به سفارت گرم که این رابطه ی ننگ اور با سعودی رو قیچی کردن !
وگرنه معلوم نبود حقوقدانهای ما کار رو به کجا میرسوندن...
جریان حقوقدان هم شده مثل جریان شترمرغ ! گفتن بپر گفت شترم ، گفتن بار ببر گفت مرغم!
با سلام به دوستان

والا این دولت بابت ارتباط با غرب خودش رو به هر دری میزنه و تمامیت عزتمون رو هم حاضره بده
من با دوستان کاملا موافقم
که چرا این همه بلا سر هموطن ما اومد و دولت کاری نکرد؟
اونوقت بقول دوستمون طرف رفته زانو زده جلوی سعودیا
نقل قول:
ر رو تر شدن صدقه سری تعامل سازنده دولت بزدلمون.صدقه سری زانو زدن وزیر خارجه مون.
اگر دولت دولت بود که اول ما باید قطع رابطه میکردیم
۱۹:۱۴, ۲۴/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۵ ۱۵:۳۲ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #12

نقل قول:اگر دولت دولت بود که اول ما باید قطه رابطه میکردیم
اگر بخواهیم اینطوری حساب کنیم، پس زمانی که سربازان ایرانی به اسارت گرفته شده بودند و به پاکستان برده شده بودند، باید با پاکستان قطع رابطه می کردیم. یا زمانی که کشتار مسلمانان در چین اتفاق افتاد، باید با چین قطع رابطه می کردیم. یا ...

اینطوری باید با خیلی از کشورها قطع رابطه می کردیم. اما یه مسئله هست: میبینید که آقای نتانیاهو از قطع رابطه ایران و عربستان به عنوان یک اتفاق "مثبت" نام می بره. پس احتمالاً خوشحال تر میشد اگر این قطع رابطه سریعتر اتفاق می افتاد. نمیشه این مسائل رو با دید احساسی نگاه کرد.

قطع رابطه با کشورها فقط در اختیارات دولت نیست. این یکی از اختیارات اصلی رهبره. به نظر شما چرا رهبر در این مدت شش ماه دستور قطع رابطه رو ندادند؟ چون ایشان نیز با دید احساسی به موضوع نگاه نمی کنند و منافع کشورها را در نظر می گیرند.
۱۵:۰۱, ۲۵/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/بهمن/۹۵ ۱۵:۰۷ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #13
آواتار
می‌خواهید رد نفوذ را بیابید؟

دنبال نفوذی‌ها هستید؟

حمله به سفارت عربستان در تهران را تا رسیدن به منشاء آن دنبال کنید. بی‌هیچ تردیدی به نفوذی‌هایی خواهید رسید که شگفت‌زده‌تان می‌کند. حمله به سفارت عربستان، آن‌طور که برخی می‌خواهند القا کنند، یک اقدام خودجوش مردمی نبوده است بلکه حرکتی کاملا حساب‌شده و با طرح‌ریزی قبلی بود.
..
در اطراف محل، خودروهای شخصی متعددی با پلاک‌های قم و کرج را دیده‌اند که مهاجمان را به آنجا رسانده بودند.

نیازی به پلاک‌ها هم نیست. افراد حاضر در صحنه، به‌حدی خیالشان راحت بود که حتی صورت‌هایشان را نپوشانده بودند و در چند قدمی پلیس، در حال به آتش‌کشاندن سفارتخانه بودند! ضمن اینکه تعدادی از آنان نیز دستگیر شده‌اند و می‌توان به‌راحتی دریافت که آمر این حمله چه «جریان»ی بوده است. سرنخ نفوذ همین جاست.

(۲۴/بهمن/۹۵ ۱۹:۱۴)سعدی نوشته است:  اگر بخواهیم اینطوری حساب کنیم، پس زمانی که سربازان ایرانی به اسارت گرفته شده بودند و به پاکستان برده شده بودند، باید با پاکستان قطع رابطه می کردیم. یا زمانی که کشتار مسلمانان در چین اتفاق افتاد، باید با چین قطع رابطه می کردیم. یا ...

اینطوری باید با خیلی از کشورها قطع رابطه می کردیم. اما یه مسئله هست: میبینید که آقای نتانیاهو از قطع رابطه ایران و عربستان به عنوان یک اتفاق "مثبت" نام می بره. پس احتمالاً خوشحال تر میشد اگر این قطع رابطه سریعتر اتفاق می افتاد. نمیشه این مسائل رو با دید احساسی نگاه کرد.

قطع رابطه با کشورها فقط در اختیارات دولت نیست. این یکی از اختیارات اصلی رهبره. به نظر شما چرا رهبر دنقلاب در این مدت شش ماه دستور قطع رابطه رو ندادند؟ چون ایشان نیز با دید احساسی به موضوع نگاه نمی کنند و منافع کشورها را در نظر می گیرند.
کسی بدنبال قطع رابطه نیست اما کسی هم هست که بدنبال احقاق حق ملت باشه؟
من نگرانم و من پیگیرم که نشد پیگیری.
دوست عزیز در همون مواردی که شما فرمودین اگه یذره پیگیری جدی و صحیح و بجا بود که الان این وضعیت وجه جهانی ما نبود که یه دهات کوچک به اسم جیبوتی هم برای ما شاخ بشه.
اگه تو مسئله جوانان ما تو جده برخورد کرده بودن الان اینجای کار بودیم؟
اونوقت دکتر خنده رو میره زانو میزنه تو یه مجمع رسمی جلوی سعودی ها !
یکی نیست بگه بابا همش که دیپلماسی لبخند و توئیتر جواب گوی همه نوع اهانت و سیاستی نیست.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]