کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50 سال عبادت... (وصایای شهدا)
۱:۴۴, ۱۷/اسفند/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/مرداد/۹۶ ۱۵:۴۲ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: 50Sal-ebadat.jpg]

گردآورنده‌ی کتاب درباره دلیل نام‌گذاری کتاب را به «پنجاه سال عبادت» چنین نوشته است:

«این نام برگرفته از سخن امام خمینی (رحمة الله علیه) درباره وصیت‌نامه شهداست که فرمودند: «این وصیت‌نامه‌هایی که این عزیزان می‌نویسند، مطالعه کنید. ۵۰ سال عبادت کردید، خدا قبول کند، یک روز هم یکی از این وصیت‌نامه‌ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید.»

دانلود

لینک کمکی

قویا توصیه به مطالعه این کتاب میکنم

pass:www.alvershop.com

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۵۵, ۱۷/اسفند/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اسفند/۹۵ ۸:۰۱ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #2
آواتار
برگرفته از کتاب

وصیت نامه مکتوب حضرت صدیقه شهیده(سلام الله علیها)

بِسْمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم. هذا ما اَوْصَتْ بِهِ فاطِمَةُ بِنْتُ رَسولِ اللهِ، اَوْصَتْ وَ هِیَ تَشْهَدُ اَنْ لا الهَ اِلاّ اللهُ وَ اَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَ رَسولُهُ وَ اَنَّ الْجَنَّةَ حَقُّ وَ النّارَ حَقُّ وَ اَنَّ السّاعَةَ آتِیَةٌ لارَیْبَ فیها وَ اَنَّ اللهَ یَبْعَثُ مَنْ فُی الْقبورِ، یا عَلِیُّ اَنَا فاطِمَةُ بَنتُ مُحَمَّدٍ(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) زَوَّجْنَی اللهُ مَنْکَ لأکونَ لَکَ فِی الدُّنیا وَ الاخِرةِ، اَنْتَ اَوْلی بِی مِنْ غَیْرِی، حَنِّطْنی و غَسِّلْنِی و کَفِّنِّی بِاللَّیلِ وَ صَلِّ عَلَیَّ وَ ادْفِنِّی بِاللَّیْلِ وَ لا تُعْلِمْ اَحَداً وَ اَسْتَوْدِعُکَ اللهَ و اقْرَءُ عَلی وُلْدِی السَّلامَ اِلی یَومِ الْقِیامَةِ؛
[*] این وصیّت نامه ی فاطمه دختر رسول خدا صلّی الله علیه و آله است

و در حالی وصیّت می کند که شهادت می دهد خدایی جز خدای یگانه نیست و محمّد صلّی الله علیه و آله بنده و پیامبر اوست و بهشت حق است و آتش جهنّم حق است و همانا روز قیامت فرا خواهد رسید و شکّی در آن نیست و خداوند مردگان را از قبر زنده کرده، وارد محشر می فرماید

ای علی !

من فاطمه دختر محمّد هستم خدا مرا به ازدواج تو در آورد تا در دنیا و آخرت برای تو باشم

تو از دیگران بر من سزاوارتری

حنوط و غسل و کفن کردن مرا در شب به انجام رسان

و شب بر من نماز بگزار و شب مرا دفن کن

و به هیچ کس اطّلاع نده !!!

تو را به خدا می سپارم و سلام مرا به فرزندانم تا روز قیامت برسان.

[*] کتاب عوالم، ج11، ص514؛ بحارالانوار، ج43، ص214؛ ج100، ص185؛ ج78، ص390.
۱۱:۴۱, ۱۹/مرداد/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/مرداد/۹۶ ۱۱:۴۵ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #3
آواتار
بسم الله الرحمن الرحيم

اين وصيتنامه اي است كه اميرالمؤمنين، علي بن ابيطالب بدان وصيت مي كند: گواهي مي دهد كه معبودي جز خداي نيست كه يگانه است و شريك ندارد و نيز گواهي دهد كه محمد(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) بنده و رسول اوست، كه خداوند او را به راهنمايي و دين حق فرستاد تا بر همه اديان پيروزش كند، اگرچه مشركان آن را ناخوش دارند. درود و بركات خدا بر او باد! «همانا نماز و پرستش و زندگي و مرگ من از آن خداوندي است كه پروردگار جهان است و شريكي براي او نيست و بدان مأمور گشته ام و منم از نخستين مسلمانان».1

اي حسن! من تو را و تمام فرزندان و خاندانم و هر كسي كه اين وصيتنامه به او برسد، به تقوا و ترس از خداوندي كه پروردگار شماست، سفارش مي كنم و بايد نميريد جز اينكه مسلمان باشيد و همگي به ريسمان خدا چنگ زنيد و پراكنده نشويد؛ زيرا به راستي من از رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) شنيدم كه مي فرمود: اصلاح دادن ميان مردمان از همه نماز و روزه بهتر است و آنچه دين را تباه ساخته و از بين مي برد، افساد ميان مردمان است، ولا قوه الا بالله العلي العظيم [نيرويي جز به وسيله خداي بزرگ نيست]. به خويشان و ارحام خويش توجه داشته باشيد و به آنان پيوند كنيد، صله رحم كنيد تا خداوند در روز قيامت حساب را بر شما آسان گرداند.

الله الله في الايتام، فلا تغبوا افواههم، ولا تضيعوا بحضرتكم: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره يتيمان، پس براي دهنهاشان به سبب سنگدلي تان نوبت قرار ندهيد (كه گاهي سير و گاهي گرسنه نگاهشان داريد).

الله الله في جيرانكم، فانهم وصيه نبيكم...: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره همسايگانتان كه رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) درباره آنان سفارش كرده و پيوسته درباره آنان توصيه مي فرمود، به اندازه اي كه ما گمان كرديم براي همسايگان از همسايه خود ارث قرار مي دهد و حرمت آنان به حدي است كه سهمي در مالشان براي همسايه تعيين كرده!

الله الله في القرآن، فلايسبقكم الي العمل به احد غيركم: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره قرآن مبادا كسي به عمل كردن بدان بر شما سبقت جويد.

الله الله في الصلاه فانه خير العمل وانها عمود دينكم: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره نماز؛ زيرا كه نماز ستون دين شماست.

الله الله في بيت ربكم لاتخلوه ما بقيتم...: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره خانه پروردگارتان (خانه كعبه)، مبادا تا زنده هستيد، آن خانه از شما خالي بماند، كه اگر رها شد، مهلت داده نمي شويد و به عذاب دچار مي گرديد و اگر از شما خالي ماند، كيفر خداوند فرصت زندگي به شما نمي دهد.

الله الله في الزكاه فانها تطفي غضب ربكم: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد در دادن زكات اموال خود كه زكات خشم پروردگار را فرونشاند.

الله الله في شهر رمضان فان صيامه جُنه من النار: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره روزه ماه رمضان؛ زيرا كه آن براي شما چون سپري است از آتش دوزخ.

الله الله في الفقراء والمساكين فشاركوهم في معاشكم...: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره بينوايان و مسكينان و آنها را در زندگي خود شريك سازيد و از خوراك و لباس خود به آنها نيز بدهيد.

الله الله في الجهاد باموالكم وانفسكم والسنتكم: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره پيكار كردن در راه خدا به مالها و جانها و زبانهاي خويش.

الله الله في ذريه نبيكم...: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره امت پيغمبرتان، مبادا در ميان شما ظلم و ستمي واقع شود.

الله الله في اصحاب نبيكم...: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره اصحاب پيغمبرتان؛ زيرا كه رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) درباره آنان سفارش فرموده.

الله الله في النساء وفيما ملكت ايمانكم...: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد درباره زيردستانتان، غلامان و كنيزان؛ زيرا كه آخرين سفارش و وصيت رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) اين بود كه فرمود: «من شما را درباره دو دسته ناتوان كه زيردست شما هستند، سفارش مي كنم».2

آنگاه فرمود:

الصلاه الصلاه، لا تخافوا في الله لومه لائم...: نماز! نماز! درباره خداوند از سرزنش مردمان نهراسيد؛ چه، هر كس به شما ستم كند يا انديشه بد داشته باشد، خداوند شر او را كفايت فرمايد. با مردم به نيكي سخن بگوييد، همان طور كه خدا فرمود. امر به معروف و نهي از منكر را ترك مكنيد كه رشته كار از دست شما بيرون شود، آنگاه هر چه دعا كنيد و از خداوند دفع شر خواهيد، پذيرفته نگردد و به اجابت نرسد.

بر شما باد هنگام معاشرت، به فروتني و بخشش و نيكويي درباره يكديگر. و زنهار از جدايي و تفرقه و پراكندگي و روي گردانيدن از هم. و در نيكوكاري، يار و مددكار يكديگر باشيد و بر گناه و ستمكاري كمك مباشيد كه شكنجه و عذاب خدا بسيار سخت است.

خداوند نگهدار شما خاندان باشد و حقوق پيغمبرش را در حق شما حفظ فرمايد، اكنون با شما وداع مي كنم و شما را به خدا مي سپارم و سلام و رحمتش را بر شما مي خوانم.

در كافي آمده است كه پس از پايان وصيت پيوسته مي گفت: «لااله الاالله» تا وقتي كه روح مقدس آن حضرت به ملكوت اعلي پيوست. در نهج البلاغه است كه در پايان وصيت، امام(علیه السلام) فرزندان خود را مخاطب ساخته بدانها فرمود:

اي فرزندان عبدالمطلب، نيابم (و نبينم) شما را كه در خون مسلمانان فرو رويد (و دست به كشتار مردم زنيد) به بهانه اينكه بگوييد: «اميرالمؤمنين كشته شده» (و هر كاري بخواهيد، به اين بهانه انجام دهيد) و بدانيد كه در برابر من، جز كشنده من كسي نبايد كشته شود. بنگريد چون من از ضربت او از دنيا رفتم، يك ضربت به او بزنيد و او را مثله مكنيد كه من از رسول خدا(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) شنيدم كه مي فرمود: «از مثله كردن بپرهيزيد. اگر چه به سگ گزنده و هار باشد!»

پي نويس:

1. اين قسمت از آيه هاي 163 ج 162، سوره انعام اقتباس شده است.

2. ابن ابي الحديد در شرح نهج البلاغه گويد: مقصود از دو دسته ناتوان حيوان ناطق (يعني انسان) و حيوان صامت، (يعني بهايم) مي باشد.

http://www.valiasr-aj.com/persian/showne...dnews=5978
۱۷:۰۸, ۱۹/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #4

خیلی ممنون که اینجا قرار دادین

امضای mashhadweb
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۵۴, ۲۵/مرداد/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/مرداد/۹۶ ۱۱:۵۵ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #5
آواتار
فرازهایی از وصیتنامه ي شهید دوازده ساله، شهید رضا پناهی

[تصویر: 309069_637.jpg]

بسم الله الرحمن الرحیم
مَن طَلَبَنی وَجَدَنی وَ مَن وَجَدَنی عَرَفَنی وَ مَن عَرَفَنی عَشَقَنی وَ مَن عَشَقَنی
عَشَقتُهُ وَ مَن عَشَقتُهُ قَتَلتُهُ وَ مَن قَتَلتُهُ فَعَلی دِیَتُه وَ مَن عَلی دِیَتُه وَ اَنَا دِیَتُه.
هرکس من را طلب میکند مرا مییابد، و کسیکه مرا یافت مرا میشناسد، و
كسي كه مرا شناخت مرا دوست خواهد داشت. وکسیکه من را دوست داشت،
عاشق من میشود. و کسیکه عاشق من میشود، من عاشق او میشوم و کسی که
من عاشق او شوم، او را میکشم و کسیکه من او را بکشم، خونبهایش بر من
واجب است، پس خونبهای او من هستم (حديث قدسي)
هدف من از رفتن به جبهه این است که، اولاً به ندای «هل من ناصر ینصرنی »
لبیک گفته باشم و امام عزیز و اسلام را یاری کنم.
و آن وظیفه ای را که امام عزیزمان بارها در پیامها تکرار کرده، که هر کس
قدرت دارد واجب است که به جبهه برود، و من م یروم تا به پیام امام لبیک
گفته باشم.
آرزوی من پیروزی اسلام و ترویج آن در تمام جهان است و امیدوارم که
روزی به یاری رزمندگان، تمام ملتهای زیر سلطه آزاد شوند و صدام بداند که
اگر هزاران هزار کشور به او کمک کنند او نمیتواند در مقابل نیروی اسلام
مقاومت کند.
من به جبهه میروم و امید آن دارم که پدر و مادرم حتی اگر شهید شدم،
ناراحت نباشند. چون من هدف خود را و راه خود را تع یین کرده ام و امیدوارم
که پیروز هم بشوم.
پدر و مادر مهربان من! از زحمات چندین ساله شما متشکرم. من عاشق خدا
و امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) گشته ام و این عشق هرگز با هیچ مانعی از قلب من بیرون
نمیرود، تا اینکه به معشوق خود یعنی «الله » برسم.
و به حق که ما میرویم که این حسین زمان و خمینی بتشکن را یاری کنیم
و به حق که خداوند به کسانی که در راه او پیکار میکنند پاداش عظیم میبخشد.
من برای خدا از مادیات گذشتم و به معنویات فکر کردم، از مال و اموال و
پدر و مادر و برادر و خواهر چشم پوشیدم، فقط برای هدفم یعنی الله.

والسلام رضا پناهي
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا