کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نفس بیمار
۱۶:۱۰, ۱۹/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: nafas-series_04.jpg]

نظرتون رو در مورد این سریال بگید

چند تا نظر دم دستی

1-اصلا چرا انقلاب کردیم؟ قبل انقلاب که مشکلی نداشته!

2-ماموران رژیم که خوب بودن!

3-انقلابیون اصلی کجان؟

4-گروهک منافقین واقعا ضد رژیم بودن یا ظاهرسازی بوده؟

5-بی حجابی سازمان یافته در این فیلم چراغ سبزی بوده به جماعت لیبرال

6-استفاده از بازیگر 98 درصد عمل صورت و ... و ذائقه سازی برای زن و مرد (بازیگر نقش اول)

7-...

8-...

و...

حالا شما منو از این برداشت های غلط در بیارید

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۲۴, ۱۹/خرداد/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/خرداد/۹۶ ۱۶:۲۵ توسط Silence.)
شماره ارسال: #2
آواتار
هر وقت شما از این پست ها میزارین فقط یه سوال از خودم می پرسم:
چرا یک آدم حزب الهی مثل شما بلد نیست یه فیلم درست درمون درباره انقلاب اسلامی بسازه که ارزش هنری داشته باشه و اتفاقا دیده بشه؟

شاید بگین ماجرای نیم روز آره درسته ماجرای نیم روز عالیه ولی کارگردانش امسال موقع انتخابات تمام قد از خاتمی و روحانی حمایت کرده(برید تو اینستاش)پس هم فکر شما نیست...

سعید روستایی میاد فیلم میسازه ابد و یک روز واقعا آدم از فیلم نامش حظ میبره...از بازی های لذت بخشش
بهش لقب سیاه نمایی میدن....

خب بعدش چی؟تو چی بلدی بسازی؟

شما بلدی بسم الله یه دونه فیلم درست بساز که ارزش سینمایی داشته باشه..یه دونه فیلم نامه درست درمون بنویس

من تمام سریال های جهان میبینم از شبکه های مشهوری مثل اچ بی او تا نت فیلکس ولی واقعا یکی از بهترین سریال هایی که دیدم تو عمرم سریال ارمغان تاریکی بود از همین کارگردان...

اینو وقت نکردم ببنیم ولی احتمالا شما بازم انتظار پروپاگاندا دارین...

امضای Silence
چون تخته پاره بر موج/رها رها رها من
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۲۹, ۱۹/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #3

نقل قول:4-گروهک منافقین واقعا ضد رژیم بودن یا ظاهرسازی بوده؟
بله ضد رژیم بودند ولی می خواستند خودشون به حکومت برسند. اهدافشون هم متفاوت بوده.
۱۶:۵۶, ۱۹/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
درباره نقد محتوایی هم بر اساس دو تا سریال قبلی کارگردان یعنی ارمغان تاریکی و پروانه باید بگم کارگردان بیشتر رو روابط دراماتیک اعضای معمولی سازمان کار میکنه نه تاریخچه و سرکرده ها...
طبیعتا اعضای معمولی سازمان برای مبارزه با رژیم عضو گروه ها می شدن...
درضمن قبل از اینکه سازمان مجاهدین به مارکسیسم انشعاب بزنه ساواک یه دستگیری و کشتار دست جمعی از سازمان میکنه...

به غیر از این امثال مرتضی صمدی لباف و مجید شریف واقفی که گرایشات کاملا اسلامی داشتند جز رسای اصلی سازمان بودن که البته بعد از انشعاب بدست رژیم همون زمان شهید شدن البته شریف واقفی به دست خود سازمان شهید شد...

با این تفاسیر نمیشه گفت مجاهدین برای ظاهری سازی با رژیم مقابله می کردن...
۲۳:۱۵, ۱۹/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #5
آواتار
(۱۹/خرداد/۹۶ ۱۶:۲۴)Silence نوشته است:  هر وقت شما از این پست ها میزارین فقط یه سوال از خودم می پرسم:
چرا یک آدم حزب الهی مثل شما بلد نیست یه فیلم درست درمون درباره انقلاب اسلامی بسازه که ارزش هنری داشته باشه و اتفاقا دیده بشه؟

شاید بگین ماجرای نیم روز آره درسته ماجرای نیم روز عالیه ولی کارگردانش امسال موقع انتخابات تمام قد از خاتمی و روحانی حمایت کرده(برید تو اینستاش)پس هم فکر شما نیست...

سعید روستایی میاد فیلم میسازه ابد و یک روز واقعا آدم از فیلم نامش حظ میبره...از بازی های لذت بخشش
بهش لقب سیاه نمایی میدن....

خب بعدش چی؟تو چی بلدی بسازی؟

شما بلدی بسم الله یه دونه فیلم درست بساز که ارزش سینمایی داشته باشه..یه دونه فیلم نامه درست درمون بنویس

من تمام سریال های جهان میبینم از شبکه های مشهوری مثل اچ بی او تا نت فیلکس ولی واقعا یکی از بهترین سریال هایی که دیدم تو عمرم سریال ارمغان تاریکی بود از همین کارگردان...

اینو وقت نکردم ببنیم ولی احتمالا شما بازم انتظار پروپاگاندا دارین...

چون باید حداقل 2 3 میلیارد تومن پول داشته باشم +کلی مجوز و ...

ضمناً کسی حق نداره انتقاد کنه؟

و ضمناً ماجرای نیمروز خوب بود ولی مشکلات هم داشت که تو تاپیکش گفتم

شما پولشو بده میسازم!!

خیلی دوست دارم امثال من که تاپیک میزنیم فرافکنی نکنید ...جواب بدید ...جواب ندارید جواب ندید خیلی بهتره
۲:۵۷, ۲۰/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۹/خرداد/۹۶ ۲۳:۱۵)عبدالرحمن نوشته است:  چون باید حداقل 2 3 میلیارد تومن پول داشته باشم +کلی مجوز و ...

ضمناً کسی حق نداره انتقاد کنه؟

و ضمناً ماجرای نیمروز خوب بود ولی مشکلات هم داشت که تو تاپیکش گفتم

شما پولشو بده میسازم!!

خیلی دوست دارم امثال من که تاپیک میزنیم فرافکنی نکنید ...جواب بدید ...جواب ندارید جواب ندید خیلی بهتره
یعنی بقیه که ساختن دو میلیارد پول داشتند؟؟
نه خیر دوست عزیز...شما شروع کن به فیلم کوتاه ساختن...هزینه ای هم نداره... اگه تو جشنواره ها دیده بشه خودشون میان سراغت...
درضمن ما کلی تهیه کننده ارزشی!!!! داریم مثل آقای شفیعی آقای جلیلی اگه سناریو خوب داری بده بهشون مطمئن باش میسازن...وقتی فیلم های مضخرفی مثل دلبری و هیهات ساختن حتما از فیلم خوب استقبال خواهند کرد

نمیشه که شما بشینی تو خونت بیان در بزنن بگن بیا این چند میلیارد بگیر فیلم بساز...
از همین تابستون شروع کن مطمئن باش از صدتا کار فرهنگی دیگه که شما انجام میدین ارزش بیشتری داره...اگه نه که بهونه نیارین و به همین کارهای فرهنگی ادامه بدین!

منم یه انتقاد از حزب الهی ها کردم انتقاد نکنم؟

1-اصلا چرا انقلاب کردیم؟ قبل انقلاب که مشکلی نداشته!

2-ماموران رژیم که خوب بودن!

چون ندیدم نمی تونم چیزی بگم ولی قطعا همه مامور های رژیم بد نبودن مثل تیمسار فلاحی

3-انقلابیون اصلی کجان؟

فیلم درباره انقلابیون اصلی نیست درباره انقلابیون فرعیه!

4-گروهک منافقین واقعا ضد رژیم بودن یا ظاهرسازی بوده؟

توضیح دادم..مجاهدین برای ساقط شدن رژیم تلاش زیادی کرد...فقط رجوی رو میبیند میگن ظاهر سازی بوده یا مدرک دارین؟

5-بی حجابی سازمان یافته در این فیلم چراغ سبزی بوده به جماعت لیبرال

کار خلاف شرع صورت نگرفته...فضاسازی فیلم های تاریخی باید خیلی حرفه ای و دقیق باشه...
همین چیز هاست که فرق یک کارگردان خوب با یک کارگردان آماتور نشون میده...
همین چیزهاست که هیچ وقت به یک کارگردان حرفه ای اجازه نمیده به سراغ این جور سوژه ها بره...طرف میخواد درباره مثلا فرح فیلم بسازه بعد باید با حجاب کامل نشونش بده معلومه هیچ وقت کاگردان های حرفه ای همچین کاری نمیکنن...

6-استفاده از بازیگر 98 درصد عمل صورت و ... و ذائقه سازی برای زن و مرد (بازیگر نقش اول)

شما حتما تو فیلم خودت از بازیگرای با صورت طبیعی استفاده کن(اگه گیر آوردی)
۳:۲۲, ۲۰/خرداد/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/خرداد/۹۶ ۳:۲۳ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #7
آواتار
نقل قول:چون ندیدم نمی تونم چیزی بگم ولی قطعا همه مامور های رژیم بد نبودن مثل تیمسار فلاحی

وقتی یه فیلم تاریخی میسازن یا حتی درام تاریخی برای نشون دادن واقعیت باید یه نسبتی رو رعایت کنن

مثلا از 100 تا آدم خوب یه بد رو نشون بدن یا برعکس

شما چقدر از این نسبت رو دیدی؟

نقل قول:فیلم درباره انقلابیون اصلی نیست درباره انقلابیون فرعیه!

عجب!Big Grin
نقل قول:توضیح دادم..مجاهدین برای ساقط شدن رژیم تلاش زیادی کرد...فقط رجوی رو میبیند میگن ظاهر سازی بوده یا مدرک دارین؟

قطعا اگر گروهک میخواست کار اساسی خودشو انجام بده اصل کاری ها رو میزد

کافیه یکم تاریخ بخونید

وظیفه این گروهک بدنامی انقلابیون برای سرکوب بیشتر و خشن تر بود ....افراد زیر دستشون هم بازیچه بودن

نقل قول:کار خلاف شرع صورت نگرفته...فضاسازی فیلم های تاریخی باید خیلی حرفه ای و دقیق باشه...
همین چیز هاست که فرق یک کارگردان خوب با یک کارگردان آماتور نشون میده...
همین چیزهاست که هیچ وقت به یک کارگردان حرفه ای اجازه نمیده به سراغ این جور سوژه ها بره...طرف میخواد درباره مثلا فرح فیلم بسازه بعد باید با حجاب کامل نشونش بده معلومه هیچ وقت کاگردان های حرفه ای همچین کاری نمیکنن...

انقدر خواستن طبیعی و دقیق باشه

ولی در مورد اصل کاری و اصل انقلاب و واقعیت کثیف رژیم اومدن انحراف بوجود آوردن

اینه واقعیت دورویی و ریاکاری

نقل قول:شما حتما تو فیلم خودت از بازیگرای با صورت طبیعی استفاده کن(اگه گیر آوردی)

بله گیر میاد نگران نباش

من جوابم رو گرفتم از اصل فیلم

اگر خواستید بحث کنید بفرمائیدCool

(۱۹/خرداد/۹۶ ۱۶:۲۹)سعدی نوشته است:  بله ضد رژیم بودند ولی می خواستند خودشون به حکومت برسند. اهدافشون هم متفاوت بوده.

اهدافشون یکی بوده

رده بندیشون در هرم نظام سلطه فرق میکرد
۶:۲۶, ۲۰/خرداد/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/خرداد/۹۶ ۶:۳۲ توسط Silence.)
شماره ارسال: #8
آواتار
(۲۰/خرداد/۹۶ ۳:۲۲)عبدالرحمن نوشته است:  وقتی یه فیلم تاریخی میسازن یا حتی درام تاریخی برای نشون دادن واقعیت باید یه نسبتی رو رعایت کنن

مثلا از 100 تا آدم خوب یه بد رو نشون بدن یا برعکس

شما چقدر از این نسبت رو دیدی؟
من خودم در اولین فرصت کسی رو که کوتاهی کرده و این نظریه شما رو تو کتاب های تاریخ سینما ننوشته تنبیه می کنم...شما ببخشBig Grin

برای کسانی که علاقه مند هستند می گم:
برای نشون دادن خوب یابد بودن یک جریان حزب با حکومت 100 تا شخصیت خوب و بد نمی زارن بلکه جوری القا می کنند که یک شخصیت یا تیپ نمادی از یک جریان باشه مثل کاری که جی.جی آبرامز تو سریال لاست کرد...
وگرنه میشه یه چیزی تو مایه های معمای شاه
قرار دادن شخصیت های زیاد تو فیلم بار هنری فیلم کم می کنه و کار سازندگان سخت...
یکی از دلایلی که کارگردان های بزرگ مثل اسکورسیزی به آثار کیارستمی علاقه داشتند این بود که کیارستمی هیچ وقت شخصیت های فیلم هاش زیاد نبودن برای همین تک تک شخصیت ها پردازش می کرد و اگه یکی رو حذف می کردی کل فیلم لنگ می زد...

نقل قول:قطعا اگر گروهک میخواست کار اساسی خودشو انجام بده اصل کاری ها رو میزد

کافیه یکم تاریخ بخونید

وظیفه این گروهک بدنامی انقلابیون برای سرکوب بیشتر و خشن تر بود ....افراد زیر دستشون هم بازیچه بودن
عزیز من اون بازیچه ها که حداقل برای مبارزه با رژیم وارد سازمان شدن خب سریال هم درباره همین به قول شما بازیچه هاست پس انتقاد شما درباره سریال صحیح نیست...

دقیقا مشکل شما اینکه تاریخ نمی خونید بلکه تحلیل می خونید...
برید ایدئولوژی امثال حنیف نژاد.. محسن... تقی شهرام برسی کنید ببنید ریشه این مبارزات و گرایش به چپ این افراد چی بوده...
کدومشون به رژیم وصل بودن...
شاید یکی از دلایل اینکه نتونستند کله گنده ها بزنن این بود که هیچ وقت اتحاد واقعی نداشتد مدام در حال تغییر ایدئولوژی بودن از اسلام به مارکس میرفتن از مارکس به اسلام....حتی کار به جایی میرسه که با خودشون هم درگیر میشن و امثال شریف واقفی رو بخاطر گرایشات اسلامی ترور می کنند
ساواک هم که راه به راه دستگیرشون می کرد...

رژیم حتی اون موقع به امثال افراخته که تمام زیر بم سازمان لو داد هم رحم نکرد...

همه اینا به کنار بعد از تغییر ایدئولوژی و مارکسیست شدن مجاهدین عملا راهشون از مذهبی ها و آخوندا جدا شد و هیچ وجهه اشتراکی هم نداشتد...
و هزار یک دلیل دیگه که جاش اینجا نیست...

نقل قول:انقدر خواستن طبیعی و دقیق باشه

ولی در مورد اصل کاری و اصل انقلاب و واقعیت کثیف رژیم اومدن انحراف بوجود آوردن

اینه واقعیت دورویی و ریاکاری
ConfusedConfusedConfusedConfused

نقل قول:من جوابم رو گرفتم از اصل فیلم
شما از اول هم دنبال جواب نبودید درضمن فیلم نیست سریالهWink
موفق باشید
۱:۲۹, ۲۵/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #9
آواتار
از حدود سه سال قبل از پیروزی انقلاب در سازمان تغییرات ایدئولوژیک آشکاری رخ داد

و بعد از این تاریخ این سازمان کاملا یه نفاق و التقاط سازمان یافته رو به نمایش گذاشت

اگر یک شخص کاملا بی اطلاع باشید چقدر این موارد رو در این سریال متوجه میشوید؟

[تصویر: shab4.jpg]
۳:۱۲, ۲۵/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #10
آواتار
(۱۹/خرداد/۹۶ ۱۶:۲۴)Silence نوشته است:  که دیدم تو عمرم سریال ارمغان تاریکی بود از همین کارگردان...

.

واقعا ؟! نمیدونستم کارگردانشون یکی هست.

حالم بهم میخوره هر سال صدا و سیما یه تکل میره سازمان منافقین. کاش تکل باشه! تبلیغ می کنه با داستانای عاشقانش.

به قول silence یک نفر نیست درباره انقلاب سریال تو سیما بسازه؟ گل بگیرن درشو...

امضای سدرة المنتهی
خدایا هزاران شکر که مرا منتظر آفریدی ، الهی چشمم را به ظهورش روشن کن و قبل از شهادتش بمیران چرا که زندگی بعد از مراد و امام وقتم خالی از ارزش خواهد بود.

[تصویر: 93960c72f2a4a12c1dd62a48b5e5754f.jpg]

اگر آلوده ی دنیا بشید پاک شدنش نیاز به اشک و سختی زیادی داره
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]