کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفکر عجیب جامعه آمریکا، برآمده از نتایج یک نظرسنجی
۱۴:۲۸, ۱۹/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک تحقیق جدید در آمریکا نشان می‌دهد مردم این کشور نسبت به کار برد سلاح هسته‌ای علیه کشورهای دیگر از سوی واشنگتن هیچ نگرانی نداشته و حتی بعرخی آن را در صورت مواجه شدن با تهدید، ضروری می‌دانند.

به نوشته وبگاه «بلومبرگ» این تحقیق که از سوی دانشگاه «استنفورد» انجام شد، موضوع احتمالی جنگ با ایران را مطرح کرده و حدود 60 درصد از شرکت کنندگان حاضرند درصورتی که ایران تهدید نظامی برای آمریکا داشته باشد، با استفاده از سلاح اتمی بیش از 2 میلیون ایرانی را به قتل برسانند.

در این تحقیق که جولای 2015 (تقریبا در زمان حصول توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی) روی تعداد زیادی از مردم آمریکا انجام گرفت، سناریوی تکرار فاجعه هیروشیما در سال 1945 در یکی از شهرهای ایران مطرح شد.

همچنین در بخشی از این تحقیق، مردم آمریکا موافقت خود را با بمباران موشکی (غیر اتمی) بخشی از جامعه ایران با حدود 100 هزار کشته، جهت مجبور کردن ایران به تسلیم شدن در برابر خواسته‌های غرب را اعلام کردند.

در یک تحقیق دیگر، این مسئله برای آمریکایی‌ها مطرح شد: فرض کنید ایران ابتدا به آمریکا حمله کرده و رئیس جمهور نیز دو گزینه دارد؛ 1) اعزام نیروی زمینی برای تصرف تهران که منجر به جنگی عظیم و تلفات بسیار بالا خواهد شد 2) حمله موشکی به یک شهر بزرگ ایران و کشتار عمدی غیرنظامیان برای وارد آوردن شوک به دولت جهت تسلیم شدن.

در حالی که اجرا کنندگان این تحقیق انتظار داشتند با پیش‌زمینه فکری درباره فاجعه هیروشیما و ناگازاکی، پاسخی مبنی بر اقدامی با کمتری تلفات غیرنظامی را دریافت کنند اما جامعه آمریکا خواستار کشتار مردم ایران با استفاده از سلاح اتمی شد.

امضای -Ali-
[تصویر: 1_Untitle2.png]

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۹:۱۳, ۲۳/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #11
آواتار
(۲۳/شهریور/۹۶ ۵:۳۱)mbanki نوشته است:  اما ما هروز مردممون بدبخت تر ومنتظریم که کی بتونیم خودموت سلطه گر در منطقه بشیم .


من که احساس بدبختی ندارم Smile
اما با شناختی که از تو این تالار پیدا کردم مطمئنم بدبختیSad

احتمالا قبلا هم بهت گفتم به جای اینکه سعی کنی دنیا رو مثل خودت بدبخت و بیچاره کنی Confused (که نمیشه ) سعی کن ریشه های بدبختی خودت رو پیدا و درمانشون کنی .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۴۳, ۲۳/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/شهریور/۹۶ ۹:۴۴ توسط mbanki.)
شماره ارسال: #12

احساس شما در وجود خودته ونمیدونم چگونه زندگی میکنی اما برو تو خیابون از نزدیک وضع مردمو می بینی سلطه گری روش امامای ما نیست هوس های خودمون رو به دین نچسبونیم سازگاری با محیط بمعنای تسلیم نیست بهره بردن از عقله
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا