کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#مدافعین_حیا
۲۱:۵۹, ۱۷/دی/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
پرسیدم خواهر....
دلیلت چیه از انتشار عکس های اینچنینی؟
_عکس دستت با یک شاخه ی گل..
_و یا عکست از پشت با چادر...
گفت:تبلیغ حجاب!!
گفتم:چطور؟!
گفت:خب زیباست و زیباییش دلبری میکنه و به
سمت چادر و حجاب جذب میشن..
گفتم:اگر زیباییش دل نامحرمی رو لرزوند چی؟!
عصبانی شده و گفت:دلی که با یک عکس دست و چادر بلرزه ،مریضه،بره خودشو درست کنه!!
پرسیدم:خب چطوراون خانم که هم جنس شماست و نسبت به زینت و زیبایی شما حساس نیست،باید براش زیبا باشه و به سمت حجاب جذب بشه،اما نامحرم،که به ظرافت های شما حساسه،اگر دلش بلرزه وبه سمت شما جذب بشه مریضه؟
کمی فکر کرد و گفت:اصلآ درست،اما خب اون جلوی چشمانش رو بگیره!به من چه اون تحریک میشه!
گفتم:خب بی حجاب ها هم که همین حرف شما رو میزنند،میگن به ما چه،آقا نگاه نکنه!
خندید و گفت:هه...باسواد ،اون فرق داره،من حجابم کامله و حد حجاب رو که دین گفته رعایت کردم.
گفتم حرف زدن حلاله برای یک خانم یا حرام؟
گفت چه سوالی !!خب معلومه حلال..
يا نِساءَ النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفاً
گفتم نظرت راجع به این آیه چیه؟اینکه خدای متعال دستور میدهند به شما که حتی با حرف زدن حلال هم نباید دل نامحرمی رو بلرزونی،حتی افرادی که قلبشون مریضه!!
کمی سکوت کرد و گفت:خب آخه توی خیابون هم که میریم،این دست دیده میشه،اونجا رو چی میگید؟
گفتم :
_اولا که توی همون خیابان هم جز به ضرورت نباید رفت
_دوما دنیای دخترانه و پسرانه،کاملا متفاوته،شما یک دست میبینی فقط و آقا یک دست سفید و ظریف و زیبا
_سوما:دنیای واقعی با دنیای مجازی بسیار متفاوته،تخیل در دنیای مجازی حرف اول را میزند،آیا ندیدی که چقدر زیادن دختر و پسرایی که ندیده عاشق هم میشن توی فضای مجازی؟!
وقتی ندیده عاشق میشن،توقع داری اون عکس چادر بی تاثیر باشه؟
ضمن اینکه،اینجا رو موافقم که اگرآقایی توی خیابون با دیدن دست خانم تحریک بشه،مشکل از خودشه،
اما فضای مجازی متفاوته راحت میتونه زل بزنه وتصویرسازی کنه‌وشمامتوجه نشی
گفت:اینانظرات شخصی خودته یاهمه ی پسرها؟
گفتم:همه نه،اماحاصل چندین نظر سنجی میگه،غالب آقایون با دیدن این عکس هااذیت میشن
فکر میکنن این خانمی که پشتشو کرده وعکس انداخته باچادر احتمالا زیباترین خانم دنیاست
تشکر کرد و رفت
بعد از چند دقیقه عکس پروفایلش طوری بودکه حتی جنسیتشونمیشدتشخیص داد

#مدافعین_حیا

[تصویر: 1515341884341861_large.jpg]

امضای قبیله منتظر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافية و النصر و جعلنا من خير اعوانه و انصاره و شیعتهو المستشهدين بين يديه

]
[تصویر: %D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۲۰, ۱۸/دی/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله

سلام

خیلی از خواهران ما ناآگاهانه مرتکب چنین رفتارهایی میشن؛ نه این که خدایی نکرده قصد سویی داشته باشن.

حتی اون هایی که پوشش نامناسب و محرک دارن نیز خیلی هاشون کاملا نمی دونن دارن چه تاثیری بر جامعه دارن.

این همه به خانم ها و پوششون اشاره داریم، به خودمون هم بگیم :
یکی از علل این رفتارها عدم شناخت جنس مخالف هست؛
بله، خانم ها جنس آقایون رو نمی شناسن گاها
و ما آقایون نیز اغلب نمی دونیم بعد ازدواج چگونه باید همسرمون رو از هر بُعد و نظر، ارضا کنیم.

آگاهی هامون کافی نیست.

امضای soheyl68
[تصویر: 004)S060T004P636058601304103408.jpg]
خدا رو شکر
مردانی در حال کار هستند
۱۵:۴۱, ۲۰/دی/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/دی/۹۶ ۱۵:۴۳ توسط قبیله منتظر.)
شماره ارسال: #3
آواتار
[تصویر: 2.jpg]

همگی ما کم وبیش می دانیم غیرت وبی غیرتی چیست و آثار وعواقبش در زندگی چگونه خواهد بود.
فضیلت غیرت که این روزها در برخی جنبه ظاهری دارد در برخی جنبه باطنی ودر برخی جنبه ظاهری و باطنی دارد.

اما برای بررسی این حدیث از امیرالمومنین(علیه السلام) که فرمودند: غیرتمند زنا نمی کند باید یک حدیث از پیامبر مهربانی واخلاق بخوانیم که چنین فرمودند:
زنا برای همه اعضای انسان وجود دارد:

زنای چشم، نگاه به نامحرمان است..
زنای گوش، شنیدن سخن نامحرمان است
زنای دست، لمس بدن نامحرمان است
زنای زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی است

زمانی که این حدیث را با سخن گهربار مولا در آمیختم به این نتیجه برای افرادی رسیده ام که غیرت تنها بر روی حجاب زن از سوی شوهر نیست.
بلکه زمانی که مرد و زنی که چشمش اسیر هوا وهوس به نامحرم است زمانی که زبانش در لذت با نامحرم می چرخد و گوشش از سخن و دل فریبی نامحرم پُر است ودست و اعضای بدنش در لمس نامحرم است می شود زنا که بی غیرت است..

این حدیث برایمان همیشه تلنگری باشد وهمیشه به یاد داشته باشیم که مرتکب زنا نشویم..!!!

زمر آیه 53:
( ای رسول رحمت ) بدان بندگانم که ( به عصیان ) اسراف بر نفس خود کردند بگو: هرگز از رحمت ( نامنتهای ) خدا ناامید مباشید ، البته خدا همه گناهان را ( چون توبه کنید ) خواهد بخشید ، که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است.

با ترک گناه یک اشک از اشکهای مهدی(عجل الله تعالی فرج الشریف) را کم کنیم...

[تصویر: _.gif]

۱۰:۰۶, ۲۱/دی/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
(۲۰/دی/۹۶ ۱۵:۴۱)قبیله منتظر نوشته است:  
زنای چشم، نگاه به نامحرمان است..
زنای گوش، شنیدن سخن نامحرمان است
زنای دست، لمس بدن نامحرمان است
زنای زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی است

و بعد از این ها با یادآوری اون لذت، مرتکب زنای ذهنی می شیم و شاید بارها اون لذت رو به یاد بیاریم و مرتکب گناه بشیم. بنا بر این بهترین و خداپسندانه ترین کار اینه که به هیچ وجه در شرایطی قرار نگیریم که آغازگر باشد.
۱۰:۴۶, ۲۱/دی/۹۶
شماره ارسال: #5

وقتی سن ازدواج بالا می رود، غریزه جنسی مدام سرکوب می شود، هر کسی نمی تواند پاک دامنی را حفط کند "حفظ ایمان = نگه داشتن آتش در دست).

البته بدتر از موارد بالا وجود دار (قبول دارم گناه هستند). انحرافات جنسی خیلی خطرناک است.
۱۸:۳۲, ۲۵/دی/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار

#غیرت_را_به_بهای_اندک_نفروشیم

کسانی که به
#زبان
گفتند و در
#زیارت_عاشورا
هر روز دوبار می گویند و با حجت خدا پیمان بستندکه:

#انّی_سلم_لمن_سالمکم_و_حرب_لمن_حاربکم_الی_یوم_القیا
مة
همانا من؛ با هر کس که با شما در صلح است؛ درصلحم؛ و هر کس در حال جنگ با شماست؛در جنگم تا روز قیامت
انی سلم سالمکم و حرب لمن حاربکم و ولیّ لمن والاکم و عدو لمن عداکم
همانا من؛ با هرکس که با شما در صلح است؛ در صلحم؛و هرکس درحال جنگ است در جنگم؛ و هرکس با شما دوست است دوستم؛ و هرکس با شما دشمن است دشمنم.

اما در عمل مقابل حجّت خدا ایستادند و به روی
#ذرّیه
خاتم النبیین شمشیر کشیدند؛ تا دنیا را نگه دارند

ما چقدر؛ و در کجاها به این پیمان عمل کردیم؟

آیا به این پیمان در اوج قدرت و مکنت و پست و مقام و...هم وفادارماندیم؟یادرهمین فضاکه به هرطریقی خود را وصل کردیم تااینجاباشیم به پیمانمان با
#اهلبیت_علیه_السلام
متعهدبودیم؟

تا کجا با دوستان حجّت خدا دوستیم و همراه و با دشمنانش؛دشمنیم؟

تاکنون؛ درلحظات احساس خطر و احتمال ازدست دادن نعمت های دنیوی؛ چقدر به این پیمان وفادار ماندیم؟
چقدر دریاری حسین زمان مان به این پیمان وفادار ماندیم؟با#مهدی غایب و مظلوم چه کردیم؟
پیام عاشورا رسم دین داری و تقواست؛ چقدر خود را به زینت
#تقوی
آراستیم؟
از#غیرت و وفاداری عباس و#حیا وشجاعت زینب کبری چه نشانه و اثری در ماهست؟
تا روز ظهور چقدر در پیام رسانی عاشورا به زینب کبری کمک کردیم؟
اینطور که درراه می مانیم
چون؛ گریه بر حسین آسان تر از یاری حسین هست.
از حسین امر به معروف و نهی ازمنکروروشنگری راکه فلسفه قیام ش بود یاد نگرفتیم؛ چون؛می ترسیم دنیا را از دست مان بگیرند
چون؛می ترسیم هم رنگ جماعت نشویم.
چون؛می ترسیم مرگ مان فرا برسد؛ چون مرگ را پایان تمام خوشی ها می دانیم
چنین شدکه سرحسین زهرا بر سر نیزه ها رفت و گریه کردیم و دنبال ثواب دنیوی و اخروی رفتیم؛ تا این که حسین دیگر زهرا را هم تنها گذاشتیم
مسئولینمان که برای خودقدرت و مقام و آقازاده و پست و بالایی و پائینی درست کرده اند؛حداقل ما به خودبیاییم
حسین زمان مان منتظر ماست؛ تا عاشورا به پا کنیم و به یاری مهدی زهرا برخیزیم و او را به همه دنیا نفروشیم
️ازاین لحظه هم دیر نیست ولی فرداشایددیرباشدمراقب حیا وغیرت خودوخواهران و برادران دینی مان باشیم
این دو راکه صفات اهل بیتمان است
به بهای اندک نفروشیم

#مدافعین_حیا

[b][تصویر: 1516028328652712_large.jpg]
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا