کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#مدافعین_حیا
۲۲:۵۹, ۱۷/دی/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
پرسیدم خواهر....
دلیلت چیه از انتشار عکس های اینچنینی؟
_عکس دستت با یک شاخه ی گل..
_و یا عکست از پشت با چادر...
گفت:تبلیغ حجاب!!
گفتم:چطور؟!
گفت:خب زیباست و زیباییش دلبری میکنه و به
سمت چادر و حجاب جذب میشن..
گفتم:اگر زیباییش دل نامحرمی رو لرزوند چی؟!
عصبانی شده و گفت:دلی که با یک عکس دست و چادر بلرزه ،مریضه،بره خودشو درست کنه!!
پرسیدم:خب چطوراون خانم که هم جنس شماست و نسبت به زینت و زیبایی شما حساس نیست،باید براش زیبا باشه و به سمت حجاب جذب بشه،اما نامحرم،که به ظرافت های شما حساسه،اگر دلش بلرزه وبه سمت شما جذب بشه مریضه؟
کمی فکر کرد و گفت:اصلآ درست،اما خب اون جلوی چشمانش رو بگیره!به من چه اون تحریک میشه!
گفتم:خب بی حجاب ها هم که همین حرف شما رو میزنند،میگن به ما چه،آقا نگاه نکنه!
خندید و گفت:هه...باسواد ،اون فرق داره،من حجابم کامله و حد حجاب رو که دین گفته رعایت کردم.
گفتم حرف زدن حلاله برای یک خانم یا حرام؟
گفت چه سوالی !!خب معلومه حلال..
يا نِساءَ النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفاً
گفتم نظرت راجع به این آیه چیه؟اینکه خدای متعال دستور میدهند به شما که حتی با حرف زدن حلال هم نباید دل نامحرمی رو بلرزونی،حتی افرادی که قلبشون مریضه!!
کمی سکوت کرد و گفت:خب آخه توی خیابون هم که میریم،این دست دیده میشه،اونجا رو چی میگید؟
گفتم :
_اولا که توی همون خیابان هم جز به ضرورت نباید رفت
_دوما دنیای دخترانه و پسرانه،کاملا متفاوته،شما یک دست میبینی فقط و آقا یک دست سفید و ظریف و زیبا
_سوما:دنیای واقعی با دنیای مجازی بسیار متفاوته،تخیل در دنیای مجازی حرف اول را میزند،آیا ندیدی که چقدر زیادن دختر و پسرایی که ندیده عاشق هم میشن توی فضای مجازی؟!
وقتی ندیده عاشق میشن،توقع داری اون عکس چادر بی تاثیر باشه؟
ضمن اینکه،اینجا رو موافقم که اگرآقایی توی خیابون با دیدن دست خانم تحریک بشه،مشکل از خودشه،
اما فضای مجازی متفاوته راحت میتونه زل بزنه وتصویرسازی کنه‌وشمامتوجه نشی
گفت:اینانظرات شخصی خودته یاهمه ی پسرها؟
گفتم:همه نه،اماحاصل چندین نظر سنجی میگه،غالب آقایون با دیدن این عکس هااذیت میشن
فکر میکنن این خانمی که پشتشو کرده وعکس انداخته باچادر احتمالا زیباترین خانم دنیاست
تشکر کرد و رفت
بعد از چند دقیقه عکس پروفایلش طوری بودکه حتی جنسیتشونمیشدتشخیص داد

#مدافعین_حیا

[تصویر: 1515341884341861_large.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۲۰, ۱۸/دی/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله

سلام

خیلی از خواهران ما ناآگاهانه مرتکب چنین رفتارهایی میشن؛ نه این که خدایی نکرده قصد سویی داشته باشن.

حتی اون هایی که پوشش نامناسب و محرک دارن نیز خیلی هاشون کاملا نمی دونن دارن چه تاثیری بر جامعه دارن.

این همه به خانم ها و پوششون اشاره داریم، به خودمون هم بگیم :
یکی از علل این رفتارها عدم شناخت جنس مخالف هست؛
بله، خانم ها جنس آقایون رو نمی شناسن گاها
و ما آقایون نیز اغلب نمی دونیم بعد ازدواج چگونه باید همسرمون رو از هر بُعد و نظر، ارضا کنیم.

آگاهی هامون کافی نیست.
۱۶:۴۱, ۲۰/دی/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/دی/۹۶ ۱۶:۴۳ توسط قبیله منتظر.)
شماره ارسال: #3
آواتار
[تصویر: 2.jpg]

همگی ما کم وبیش می دانیم غیرت وبی غیرتی چیست و آثار وعواقبش در زندگی چگونه خواهد بود.
فضیلت غیرت که این روزها در برخی جنبه ظاهری دارد در برخی جنبه باطنی ودر برخی جنبه ظاهری و باطنی دارد.

اما برای بررسی این حدیث از امیرالمومنین(علیه السلام) که فرمودند: غیرتمند زنا نمی کند باید یک حدیث از پیامبر مهربانی واخلاق بخوانیم که چنین فرمودند:
زنا برای همه اعضای انسان وجود دارد:

زنای چشم، نگاه به نامحرمان است..
زنای گوش، شنیدن سخن نامحرمان است
زنای دست، لمس بدن نامحرمان است
زنای زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی است

زمانی که این حدیث را با سخن گهربار مولا در آمیختم به این نتیجه برای افرادی رسیده ام که غیرت تنها بر روی حجاب زن از سوی شوهر نیست.
بلکه زمانی که مرد و زنی که چشمش اسیر هوا وهوس به نامحرم است زمانی که زبانش در لذت با نامحرم می چرخد و گوشش از سخن و دل فریبی نامحرم پُر است ودست و اعضای بدنش در لمس نامحرم است می شود زنا که بی غیرت است..

این حدیث برایمان همیشه تلنگری باشد وهمیشه به یاد داشته باشیم که مرتکب زنا نشویم..!!!

زمر آیه 53:
( ای رسول رحمت ) بدان بندگانم که ( به عصیان ) اسراف بر نفس خود کردند بگو: هرگز از رحمت ( نامنتهای ) خدا ناامید مباشید ، البته خدا همه گناهان را ( چون توبه کنید ) خواهد بخشید ، که او خدایی بسیار آمرزنده و مهربان است.

با ترک گناه یک اشک از اشکهای مهدی(عجل الله تعالی فرج الشریف) را کم کنیم...

[تصویر: _.gif]

۱۱:۰۶, ۲۱/دی/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
(۲۰/دی/۹۶ ۱۶:۴۱)قبیله منتظر نوشته است:  
زنای چشم، نگاه به نامحرمان است..
زنای گوش، شنیدن سخن نامحرمان است
زنای دست، لمس بدن نامحرمان است
زنای زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی است

و بعد از این ها با یادآوری اون لذت، مرتکب زنای ذهنی می شیم و شاید بارها اون لذت رو به یاد بیاریم و مرتکب گناه بشیم. بنا بر این بهترین و خداپسندانه ترین کار اینه که به هیچ وجه در شرایطی قرار نگیریم که آغازگر باشد.
۱۱:۴۶, ۲۱/دی/۹۶
شماره ارسال: #5

وقتی سن ازدواج بالا می رود، غریزه جنسی مدام سرکوب می شود، هر کسی نمی تواند پاک دامنی را حفط کند "حفظ ایمان = نگه داشتن آتش در دست).

البته بدتر از موارد بالا وجود دار (قبول دارم گناه هستند). انحرافات جنسی خیلی خطرناک است.
۱۹:۳۲, ۲۵/دی/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار

#غیرت_را_به_بهای_اندک_نفروشیم

کسانی که به
#زبان
گفتند و در
#زیارت_عاشورا
هر روز دوبار می گویند و با حجت خدا پیمان بستندکه:

#انّی_سلم_لمن_سالمکم_و_حرب_لمن_حاربکم_الی_یوم_القیا
مة
همانا من؛ با هر کس که با شما در صلح است؛ درصلحم؛ و هر کس در حال جنگ با شماست؛در جنگم تا روز قیامت
انی سلم سالمکم و حرب لمن حاربکم و ولیّ لمن والاکم و عدو لمن عداکم
همانا من؛ با هرکس که با شما در صلح است؛ در صلحم؛و هرکس درحال جنگ است در جنگم؛ و هرکس با شما دوست است دوستم؛ و هرکس با شما دشمن است دشمنم.

اما در عمل مقابل حجّت خدا ایستادند و به روی
#ذرّیه
خاتم النبیین شمشیر کشیدند؛ تا دنیا را نگه دارند

ما چقدر؛ و در کجاها به این پیمان عمل کردیم؟

آیا به این پیمان در اوج قدرت و مکنت و پست و مقام و...هم وفادارماندیم؟یادرهمین فضاکه به هرطریقی خود را وصل کردیم تااینجاباشیم به پیمانمان با
#اهلبیت_علیه_السلام
متعهدبودیم؟

تا کجا با دوستان حجّت خدا دوستیم و همراه و با دشمنانش؛دشمنیم؟

تاکنون؛ درلحظات احساس خطر و احتمال ازدست دادن نعمت های دنیوی؛ چقدر به این پیمان وفادار ماندیم؟
چقدر دریاری حسین زمان مان به این پیمان وفادار ماندیم؟با#مهدی غایب و مظلوم چه کردیم؟
پیام عاشورا رسم دین داری و تقواست؛ چقدر خود را به زینت
#تقوی
آراستیم؟
از#غیرت و وفاداری عباس و#حیا وشجاعت زینب کبری چه نشانه و اثری در ماهست؟
تا روز ظهور چقدر در پیام رسانی عاشورا به زینب کبری کمک کردیم؟
اینطور که درراه می مانیم
چون؛ گریه بر حسین آسان تر از یاری حسین هست.
از حسین امر به معروف و نهی ازمنکروروشنگری راکه فلسفه قیام ش بود یاد نگرفتیم؛ چون؛می ترسیم دنیا را از دست مان بگیرند
چون؛می ترسیم هم رنگ جماعت نشویم.
چون؛می ترسیم مرگ مان فرا برسد؛ چون مرگ را پایان تمام خوشی ها می دانیم
چنین شدکه سرحسین زهرا بر سر نیزه ها رفت و گریه کردیم و دنبال ثواب دنیوی و اخروی رفتیم؛ تا این که حسین دیگر زهرا را هم تنها گذاشتیم
مسئولینمان که برای خودقدرت و مقام و آقازاده و پست و بالایی و پائینی درست کرده اند؛حداقل ما به خودبیاییم
حسین زمان مان منتظر ماست؛ تا عاشورا به پا کنیم و به یاری مهدی زهرا برخیزیم و او را به همه دنیا نفروشیم
️ازاین لحظه هم دیر نیست ولی فرداشایددیرباشدمراقب حیا وغیرت خودوخواهران و برادران دینی مان باشیم
این دو راکه صفات اهل بیتمان است
به بهای اندک نفروشیم

#مدافعین_حیا

[b][تصویر: 1516028328652712_large.jpg]
۱۳:۱۴, ۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #7
آواتار
[تصویر: 1474356616_8779.jpg]
خوش به حالت
که همسری چنین داری
جمع دونفره تون، حریم داره
و فقط مال همین، فقط.
جاتون خالی در دادگاه و ...
و جاتون محفوظ در بهشت وعده داده شده ی خدا.
زندگی شیرین دنیوی و شیرینترِ اخروی، گوارای وجودتون.
اما یادت باشه
همسرت در سرما و گرما، هنگام خرید و ...
محکم چادرشو حفظ کرده تا مردی وارد زندگی تون نشه!
تو که خوب جنس خودمونو می شناسی!
پس وقتی در حضورت چادر به سرنداره، تحسینش کن
زیبایی های ظاهری و باطنی شو بهش بگو
بذار در حضور تو ارضا بشه
بهش بگو موهاش دلتو به لرزه می ندازه
بهش بگو ...
بهش بگو،،،
اون زنه، باید بشنوه از دهانت
تا از دهن کس دیگه ای نپذیره.
چادری بودنش رو تحسین کن،
یه نگاهی به اطراف بنداز،، همسایه ها، دادگاه ها و ...
قدرشو بدون
۹:۵۳, ۴/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #8
آواتار
.
??در سال های اخیر ، جماعت چادریِ کشورما، به چند دسته تقسیم شدند :
.
?یه عده هستند به اسم
.
↩"چادری های خودمونی"↪
.
?این عده جلوی نامحرم ها چادری هستند و رفتارشونم سنگینه
??منتهی فقط جلوی نامحرم های نا آشنا
?مثلا یه دختر خانوم از این دسته
??در مقابل پسری توی خیابون یا دانشگاه یا ... چادری هست
?و سنگین هم رفتار میکنه
??اما اگه همین پسر
?دو روز دیگه بشه دوماد ِخاله یِ مامانِ زن داییِ همون دختر خانوم
??با وجود اینکه اون پسر همچنان نامحرمه ...
?ولی رفتار و پوشش این دختر خانوم در مقابلش از زمین تا آسمون متفاوت و خیلی خودمونی میشه‼️
.
.
?یه عده هستند به اسم
.
↩"چادری های طفلکی"↪
.
??این عده تا زمان مجردیشون
?در زیر یوغ پدری ظالم اسیر هستند
??که این پدر فقط دوست داره دخترش با حجاب باشه
?اون طفلکی ها هم از اونجا که پدر گرامیشون رو دوست دارند
??بالاجبار چادر سر میکنند
?غالبا این عده بعد از آزادی از زیر یوغ پدر
??و ازدواج کردن به مقدار حدودا پی رادیان ، تغییر میکنند.
?این عده تعداد زیادی به اصطلاح داداشی توی جاهای مختلف دارند
?تو دانشگاه
?فضای مجازی
?سوپری سرکوچه
?همسایه ی بغلی یا پایینی
?برادرِ دوستِ صمیمی
?پسر عمو یاپسر خاله
?و داداشی های دیگه ای که ذکر نام و نسبت آنها در این مقال نمیگنجد.
.
?یه عده هستند به اسم
.
↩"چادری های مشروط"↪
.
??این عده به شرطی چادری می مونند که :
?وارد دانشگاه نشن
?عروسی نرن
?هوا گرم نباشه
?تفریح نرن
?تو جمع دوستاشون نباشن
?کسی تیکه ای بهشون نندازه و ...
.
??در مورد عروسی باید بگم که در یکی از موارد اخیر
?دخترخانوم انقدر تغییر کرده که داداشش، دم در تالار اشتباهی میگیرتش‼️
.
.
?یه عده هستند به اسم
.
↩"چادری هایِ ازتوچیزِدیگه"↪
.
??این عده فقط بایه تیکه پارچه ی سیاه خودشون رو پوشوندن و پوشش مناسبی زیر چادرشون ندارند
.
?علاقه ای به رفتار مناسب هم ندارند
?توی جمع نا محرم قهقه میزنند
?بانا محرم رفتار مناسب ندارن
?طرز صحبت کردنشون مناسب نیست و ...
.
.
?یه عده هستند به اسم
.
↩چادری های خوش عکس(مثلا)↪
.
??این عده خوش عکس به دنیا میان
?خوش عکس زندگی میکنن
?و خوش عکس از دنیا میرن
?عده ی مذکور
?عکس هاشون رو با هزار عشوه تو پیج هاشون میذارن
?یا به پیج هایی در این زمینه میدن و اونها قبول زحمت میکنن و با عنوان ‼️ داف چادری‼️ و مجری ... منتشر می کنند.
.
.
??اما عده ی زیادی از چادری ها هم هستند که
?معیارِ حجاب و پوششون
✔اخلاق و رفتارشون
✔علایق و سلایقشون
.
.
.
.
✔گفتار و کردارشون
✔عملکردشون چه توی دنیای واقعی
✔(توی هر جایی و هر جمعی، فامیل غریبه دوستان عروسی و ...)
✔و چه فضای مجازی
.
??فقط و فقط رضایت خدا و شمه ای از حضرت زهراست‼️
.
?به نظرم بهترین اسم برای این دسته ی آخر
.
? چادری های زهرائیه‼️
.
.
.
.
•┈┈••✾••✾••┈┈•
.
۱۹:۵۹, ۷/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/بهمن/۹۶ ۲۰:۰۱ توسط قبیله منتظر.)
شماره ارسال: #9
آواتار
[تصویر: 1517067023575949_large.jpg]

?️گفت:من نمازهایم قضانمیشود،روزه هایم رامیگیرم،سعی میکنم به کسی ستم نکنم، سعی میکنم دل کسی رانشکنم،دعای کمیل وندبه ام راتقریبا همیشه میخوانم، غیبت نمیکنم،دروغ نمیگویم،تهمت نمیزنم،بدکسی رانمیخواهم
?امااین یکی رانمیتوانم وبه#موهایش اشاره کردگفت:این یکی راکوتاه بیایید من واقعا نمیتوانم
?️از بچگی درمحیطی بزرگ شده ام که به این شکل بوده و واقعا واقعا نمیتوانم از آن دست بردارم
?️گفتم:می دانی فرق ماباخدا چیست؟
?️گفت:متوجه نمی شوم؟
?️گفتم فرق ما اینه که اگر یکی بیایدبگوید از بیست تا کاری که به من گفته اید من نوزده تای آن رادقیق ودرست انجام میدهم امااین یکی رانمیتوانم شمااز این یکی بگذر،ما می گوییم خب می شوی نوزده، نوزده هم برادر بیسته.
قبول عالی تموم شدبرواما میدانی خدا چه می گوید؟
خدامی گویدثواب اینهاجای خودامااینهامدنظرم نیستند می گویدمن فقط همین یکی که می گویی برایم مهم است!
?️گفت:خب چراخداچنین میکند؟
?️گفتم:#حکمت_خدااقتضامیکندانسانها برای زندگی در این دنیا شرایط متفاوتی داشته باشند!
قبول دارید انسانهاازنظرشرایط خانوادگی،روحیات واستعدادها،محیط و...باهم فرق دارند؟
?️انسان ها با توجه به محیطی که در آن به دنیامی آیندتربیتی که درخانواده می شوندخصوصیاتی که اصطلاحا ارثی هستند،مدرسه ای که میروند،معلمانی که خواهندداشت،دوستانی که درآینده باآنها نشست وبرخواست میکنندویک سری صفات خوب و بد راممکن است بدون زحمت داشته باشند
?مثلایک نفر،در یک خانواده ای هست که اینهاتمام صفات خوب را دارنداما دروغ میگویند،یکی دیگردر یک خانواده ای رشدکرده که همه ی خوبی ها را دارند اما دزدی می کنند،یکی دیگر همه ی خوبی هااماغیبت میکنند، یکی دیگر در خانواده وشرایطی ست که زود عصبانی می شوند،یکی دیگر همه ی خوبی ها را دارد اما متکبر است، یکی همه ی خوبی ها را دارد اما حجاب ندارد، یکی همه ی خوبی ها را دارد اما چشم چران است، یکی دیگر همه ی خوبی ها را دارد اما کینه ای ست، یکی دیگر همه ی خوبی ها را دارد اما ترسو ست، یکی دیگر همه ی خوبی ها را دارد اما اسراف کار است ، یکی همه ی خوبی ها را دارد اما فحش می دهد
?️یعنی یک نفر با توجه به همه ی آنچه شاید دست خودش نبوده و برایش زحمتی نکشیده یک سری خوبی ها را حاضر و آماده دارد می ماند.
?️اصلاح چند مورد که نفس او بر آن صفت بخیل وحریص شده(شح نفس)و دست برداشتن از آن چند مورد برای او بسیار سخت است یا لااقل به راحتی دیگر ویژگی ها که حاضر و آماده در او بودند نیست
✅خب به نظر شما بندگی انسان در کدام ویژگی ها و صفات او مشخص می شود؟?آنچه که به دلیل شرایط حاضر و آماده در او بوده یا آن چند ویژگی که در او حاضر و آماده نبوده بلکه نفس او بر آن بدی خو گرفته و راحت از آن دست برنمی دارد و کنار گذاشتنش مجاهده با نفس می طلبد ضمن اینکه احتمالا محیط پیرامون هم با آن صفات خو گرفته باشند و انسان را به باقی ماندن در آن صفت ناپسند ترغیب و به خاطر ترک آن ملامت می کند؟
✅در حقیقت برای ترک این صفت زشت، هیچ انگیزه ای جز خدا ندارید نه نفس آن را می پسندد نه خانواده نه محیط پیرامون و نه گاهی فضای حاکم بر شهر و کشور و دنیا و فقط یک چیز هست و ان اینکه می دانی این دستور خداست، برای خداست، و فقط خدا می پسندد.
?برای ترک چنین صفتی ست که می توانید بگویید: خدایا همه مرا ملامت می کنند برای انجام آنچه رضایت توست، خانواده ام، دوستانم، فامیل، غریبه ها، حتی خودم هم خوشم نمی آید بلکه برایم بسیار سخت است نفسم با آن خو گرفته و بسیار بر آن بخیل و حریص است و از آن دست برنمی دارد من فقط و فقط به خاطر توست که آن را ترک می کنم زیرا فقط تو خدای منی و از بین آنچه برایم عزیز است تو عزیز ترینی
?اینجاست که بندگی انسان ثابت می شود
اینجاست آن عمل ابراهیمی که انسان را خلیل می کند
?این است معنی عملی و والای لا اله الا الله
و من یوق شح نفسه فاولئك هم المفلحون
#مدافعین_حیا
۱۷:۲۵, ۱۲/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #10
آواتار
#لطفا تا آخر بخوانید
?میگن حجاب و پوشش یک مسئله شخصی هست و به کسی هیچ ربطی نداره
اگر فرض بر این بگذاریم، پس یک نفر هم برهنه مادرزاد بیاد وسط خیابان بهش کار نداشته باشیم!چون مسئله شخصیه؟
?اگر بگید تا یک حدی اجازه داره،پس مسئله شخصی بودن ازش خارج شدیم و رسیدیم به مسئله ای که حالا باید بگیم حجاب و پوشش یک #مسئله_اجتماعی هست و به همه افراد جامعه مربوطه
همانطور که رانندگی کردن با خودرو یک مسئله شخصی نیست و باید تابع قوانین بود
?نکته بعد. خانم ها به این دلیل که با لمس کردن تحریک میشن متوجه این قضیه نیستن که تمامی آقایان حتی آن مردانی که در خارج از کشور هم چشم و دل سیر هستن؛ به راحتی و باید نگاه کردن میتوانند بدون لمس کردن بدن زن، تجاوز جنسی ذهنی را انجام دهند بدون آنکه آن دختر خانم اصلا متوجه نگاه آن مرد هم بشود. اینجاست که دینداری و ایمان یک مرد، جلوگیری میکند از رفتار گناه آلود مرد. و اتفاقا همین دختران بی حجاب با همین دین اسلام مشکل دارند که به مردان میگوید چشمان خود را نگه دارید
?بنده شخصا با این جمله که میگن اسلام در خطر است کاملا مخالفم.
با بی حجابی و بی نمازی و خوردن مشروب و ...
به هیچ وجه اسلام به خطر نخواهد افتاد و اتفاقا این خود آن فرد هست که در نهایت به خطر خواهد افتاد. دین اسلام را خدا نگه میدارد. اینکه تصور میکنید به بی حجابی یا بی بندباری ضرری به خدا میرسید سخت در اشتباهید.

?خداوند در قرآن کریم میفرماید اگر همگی شما انسان ها کافر شوید برای خدا ضرری نخواهد داشت و اگر همگی ایمان بیاورید سودی برای خدا نخواهد داشت. ضرر بی ایمانی و بی دینی اول و آخر گریبان خود فرد راهم خواهد گرفت. هم در دنیا و هم در آخرت
?نکته آخر و مهم:خانم ها همگی به داشتن یک هوو مشکل دارن.یعنی شوهرشون یک زن دیگه هم جز خودشون داشته باشه.
اما بعضی از این خانم ها با بی حجابی زنها که باعث میشه شوهرشون بجای نگاه به زن خودش به سایر زنها نگاه کنه مشکلی ندارن.یعنی انگار به نوعی شوهرشون یک زن که هیچ، کلی زن داره
?این تناقض در رفتار این خانم ها چگونه توجیه میشود؟

پ.ن: ببخشید رک میگما.اما یک دلیل ازدواج نکردن برخی پسرها در این زمانه همین هست.
وقتی بدون ازدواج و بدون خرج کردن مشکلشون حل میشه برای چی ازدواج کنند دیگه.؟بستری مهیا شده بدون خرج و برج ازدواج.
#مدافعین_حیا
#چهارشنبه_های_سفید
#دختران_خیابان_انقلاب
#روزهای_سفید
#کشف_حجاب
#نه_به_حجاب_اجباری
#حجاب_اجباری
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند: