کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراقب تبلیغات گروههای افراطی باشیم
۱۴:۰۴, ۱۶/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/اسفند/۹۶ ۱۴:۲۰ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #1

سلام به همه دوستان
همون طور که مبارزه با گروههای افراطی در میدان جنگ اهمیت داره، مقابله با نفوذ فکری افکار این گروهها دارای اهمیت زیادی است. یک آموزش غلط نی تونه یک انسان خوب رو تبدیل به یک تروریست کنه و کار فرهنگی می تونه مانع از این بشه که این فرد به چنین مرحله ای برسه.

اگر فردی بخواد ما رو تشویق به داشتن افکار افراطی کنه، احتمالا خیلی صاف و ساده مسئله رو مطرح نمی کنه چون افکار مردم در مقابلش جبهه میگیره. بلکه به صورت قدم به قدم پیش میاد از شگردهایی مثل تغییر نام کارهای زشت به منظور شکستن قبحشون استفاده می کنه.

اما آیا در همین سایت کاربرانی رو داریم ترویج کننده افکار تروریستی باشند؟ خب یک راه برای فهمیدنش هست. این که افکار تروریستی رو به چالش بکشیم و ببینیم چه کسانی از این افکار دفاع می کنند.

چالش اول:
استفاده جنسی اجباری از زنان اسیر، از نظر ما محکومه و فردی که چنین کار زشتی رو انجام میده را باید یک متجاوز کثیف دانست.

این کار در تمام دنیا مذمومه اما گروههای افراطی مثل داعش، سعی کرده اند قباحت اون رو در ذهن طرفدارانشون بشکنند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۹:۰۳, ۱۷/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اسفند/۹۶ ۹:۵۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #11

جناب مهدی سینا
وقتی تجاوز رو محکوم می کنیم، یعنی هر کسی که این کار رو انجام داده باشه محکومه. البته اثبات انجام دادنش نیازمند اثبات با سند و مدرکه.

مسئله ما اینجا بررسی این نیست که چه کسی این کار رو انجام داده. مشکل ما اینه که برخی افراد، چنین کاری رو در برخی موارد مجاز تصور می کنند.

بگذار حرفم رو به طور مشخص بگم. می خوام آقا عمار بیاد و به صراحت هر گونه تجاوز جنسی رو محکوم کنه. به خودش هم اطلاع دادم.
۱۳:۳۷, ۱۷/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اسفند/۹۶ ۱۳:۳۸ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #12

(۱۶/اسفند/۹۶ ۲۲:۳۴)mahdy30na نوشته است:  Big Grin عزیزم ، شما هیچ وقت وسط روز اونم توی اصل ظهر میری خورشید رو ثابت میکنی که هست ؟
انحراف چنین تفکری ثابت شده است. من هم از شما نمیخوام که این موضوع بدیهی رو ثابت کنید.
بلکه از شما می خوام به کسانی که چنین کار زشتی رو انجام میدن لعنت بفرستید و اعلام بیزاری کنید. هم شما و هم آقا عمار
۱۴:۴۱, ۱۷/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #13
آواتار
(۱۷/اسفند/۹۶ ۱۳:۳۷)سعدی نوشته است:  انحراف چنین تفکری ثابت شده است. من هم از شما نمیخوام که این موضوع بدیهی رو ثابت کنید.
بلکه از شما می خوام به کسانی که چنین کار زشتی رو انجام میدن لعنت بفرستید و اعلام بیزاری کنید. هم شما و هم آقا عمار

با این توضیح پستتون بی محتوا هست و میتونستید در پستی معین ایشون رو مخاطب و مورد پرسش و اقرار گیری انجام بدید /
Big Grin کی بود میگفت لعنت .... هست ؟؟؟؟

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۲۵, ۱۷/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #14

آقا مهدی
خود شما هم از این کار زشت اعلام برائت نکردید.
می خوام به طور صریح از کسانی که چنین کار زشتی رو انجام میدن اعلام بیزاری کنید.
۱۳:۵۴, ۱۸/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #15
آواتار
(۱۷/اسفند/۹۶ ۲۰:۲۵)سعدی نوشته است:  آقا مهدی
خود شما هم از این کار زشت اعلام برائت نکردید.
می خوام به طور صریح از کسانی که چنین کار زشتی رو انجام میدن اعلام بیزاری کنید.
(۱۶/اسفند/۹۶ ۲۲:۳۴)mahdy30na نوشته است:  Big Grin عزیزم ، شما هیچ وقت وسط روز اونم توی اصل ظهر میری خورشید رو ثابت میکنی که هست ؟
واقعا من الان هر حرفی بزنم باز پستم میره .
فکر کنم هنوز پاسخ بنده رو نگرفتین ، چند پست میزنی و میخوای فقط برای خودت صحبت کنی ، مشکلی نیست صحبت کن . ولی پاسخ بنده خیلی روشن بود . مگر اینکه شما هدف دیگه داشته باشی و بخوای برای پوشش استفاده کنی .
۱۸:۰۲, ۱۸/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اسفند/۹۶ ۱۸:۲۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #16

جناب مهدی سینا
ما اصلا قرار نبود اینقدر صحبت کنیم. من گفتم یه سری افراد دارند چنین کارهایی رو ترویج می کنند، بعد هم تجاوز رو محکوم کردم و گفتم باید ببینیم چه کسانی با این محکوم کردن مخالفت می کنند.

تا اینکه شما اومدید و گفتید چرا به جای مقابله با فرهنگ داعشی، به تساوی حقوق زن و مرد انتقاد نمی کنی و چرا به جای اسم بردن از داعش، به گروههای دیگه انتقاد نمی کنی؟ Huh

(۱۶/اسفند/۹۶ ۱۵:۴۰)mahdy30na نوشته است:  ایکاش بجای داعش کمی از گروه هایی دیگه اسم میبردی که قشنگ قبح زدایی میکنن و اصلا هم بهشون تفکرات تروریستی نمیچسبه Big Grin

یه مشکلی که ما داریم، اینه که مروجان چنین کارهایی سعی می کنند با تغییر نام کارهای زشت، قباحتشون رو کم کنند. مثلا داعشی ها تجاوز به زنان ایزدی رو "تجاوز" نمی نامند بلکه اون رو "ملک یمین" می نامند و توجیه هم میارن تا بگن که این فرق داره.

وقتی شما تجاوز رو محکوم می کنید، من نمی دونم که واقعا این توجیهات پشتش هست یا نه. پس از شما می خوام که برای رفع هر گونه سوء تفاهم، استفاده جنسی اجباری از زنان اسیر رو صرف نظر از اسمی که روش گذاشت ه میشه محکوم کنید.

اگر این کار رو کنی، من رسما از شما بابت هر گونه سوء تفاهمی که ایجاد شده غذر خواهی می کنم. ممنون
۱۹:۳۳, ۱۸/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #17
آواتار
(۱۸/اسفند/۹۶ ۱۸:۰۲)سعدی نوشته است:  جناب مهدی سینا
ما اصلا قرار نبود اینقدر صحبت کنیم. من گفتم یه سری افراد دارند چنین کارهایی رو ترویج می کنند، بعد هم تجاوز رو محکوم کردم و گفتم باید ببینیم چه کسانی با این محکوم کردن مخالفت می کنند.

تا اینکه شما اومدید و گفتید چرا به جای مقابله با فرهنگ داعشی، به تساوی حقوق زن و مرد انتقاد نمی کنی و چرا به جای اسم بردن از داعش، به گروههای دیگه انتقاد نمی کنی؟ Huh

یه مشکلی که ما داریم، اینه که مروجان چنین کارهایی سعی می کنند با تغییر نام کارهای زشت، قباحتشون رو کم کنند. مثلا داعشی ها تجاوز به زنان ایزدی رو "تجاوز" نمی نامند بلکه اون رو "ملک یمین" می نامند و توجیه هم میارن تا بگن که این فرق داره.

وقتی شما تجاوز رو محکوم می کنید، من نمی دونم که واقعا این توجیهات پشتش هست یا نه. پس از شما می خوام که برای رفع هر گونه سوء تفاهم، استفاده جنسی اجباری از زنان اسیر رو صرف نظر از اسمی که روش گذاشت ه میشه محکوم کنید.

اگر این کار رو کنی، من رسما از شما بابت هر گونه سوء تفاهمی که ایجاد شده غذر خواهی می کنم. ممنون
من منتظر چالهای شما هستم ، اگه چالشی نداری و میخوای فقط و فقط حرف بزنی بزن .
جناب ، شما با تجاوز بحث رو شروع کردی یا انحراف ؟
(۱۶/اسفند/۹۶ ۱۴:۰۴)سعدی نوشته است:  سلام به همه دوستان
همون طور که مبارزه با گروههای افراطی در میدان جنگ اهمیت داره، مقابله با نفوذ فکری افکار این گروهها دارای اهمیت زیادی است. یک آموزش غلط نی تونه یک انسان خوب رو تبدیل به یک تروریست کنه و کار فرهنگی می تونه مانع از این بشه که این فرد به چنین مرحله ای برسه.

اگر فردی بخواد ما رو تشویق به داشتن افکار افراطی کنه، احتمالا خیلی صاف و ساده مسئله رو مطرح نمی کنه چون افکار مردم در مقابلش جبهه میگیره. بلکه به صورت قدم به قدم پیش میاد از شگردهایی مثل تغییر نام کارهای زشت به منظور شکستن قبحشون استفاده می کنه.

اما آیا در همین سایت کاربرانی رو داریم ترویج کننده افکار تروریستی باشند؟ خب یک راه برای فهمیدنش هست. این که افکار تروریستی رو به چالش بکشیم و ببینیم چه کسانی از این افکار دفاع می کنند.

چالش اول:
استفاده جنسی اجباری از زنان اسیر، از نظر ما محکومه و فردی که چنین کار زشتی رو انجام میده را باید یک متجاوز کثیف دانست.

این کار در تمام دنیا مذمومه اما گروههای افراطی مثل داعش، سعی کرده اند قباحت اون رو در ذهن طرفدارانشون بشکنند.

چالش اول رو بیان نمودی ، منم میتونم نمونه بیارم که شما و یا دوستان دیگه چطور این چالش رو تایید کردن ، اما جالبه الان این دوستان سکوت اختیار کردن.

پس یک نکته : گروه های افراطی بیان شد اول بعد مصداق میخایید به داعش ، شما از هر دارای شعور بپرسی بهت میگه رفتارشون چهحکمی بهش بار هست و علت این رفتاذها چی بود .
بنده خدمت شما چه عرض کردن؟ دقت کن و بجای تحریف مفهوم دقتت رو بالا ببر
(۱۶/اسفند/۹۶ ۱۵:۴۰)mahdy30na نوشته است:  Blushسلام بر کاربر سعدی
اتفاقا یک اموزش غلط که ظاهر درست داره خیلی قشنگ میتونه همه چیز رو تغییر بده ، نمونه : تساوی زن و مرد . ترک تعصب و ... . قشنگ بحث رو شروع کردی اما بد ختم کردی Blush کار فرهنگی ! فعلا که فرهنگی ها دارن نقش مروجین فرهنگ ... رو ایفا میکنن . حالا یکی یکم زبونش شیبش تند میشه مثل من که امثال شما ازش فراری و نگران هستین و ... بگذریم .

ایکاش بجای داعش کمی از گروه هایی دیگه اسم میبردی که قشنگ قبح زدایی میکنن و اصلا هم بهشون تفکرات تروریستی نمیچسبه Big Grin اسم ببرم ؟ ضایع میشن بزارین تو همین چالشها بهش میرسین.
شما گفتی گروه افراطی بنده هم گفتم یک اموزش میتونه هرچیزی رو تغییر بده ، ایا این دروغ هست ؟ مگر اینکه کلام باب میل شما نباشه که اون داستانش مثل همه بحثها با شما هست .
اموزش داده میشه ما ترک تعصب داریم ما همه چی رو مساوی میدونیم و ... این ها همه مفاهیم و داده هایی هست که غلط هست و اینها رو شما به هر کسی بگی اگه اول شک نکنه و نره تحقیق نکنه جای سوال هست .
حالا میخواد داعش باشه یا میخواد مبلغین مذهبی ....باشم یا میخوان سازمانهای .... باشن .
تفکر انحرافی میتونه هر اسمی داشته باشه ، میتونه فرقه باشه ، میتونه سازمان باشه ، میتون عقیده باشه ، میتونه مکتب باشه میتونه .... باشه . پس دقت کن با الفتظ بجای بازی کردن و جعل هم دیگه اونها رو در جایگاه خودشون استفاده کنی . وقتی شما این کار رو نکنی منم میتونم به شما بگم خط فکری منحرف که قصد گرفتن نتیجه مطلوب داری به هر قیمتی .

(۱۸/اسفند/۹۶ ۱۸:۰۲)سعدی نوشته است:  یه مشکلی که ما داریم، اینه که مروجان چنین کارهایی سعی می کنند با تغییر نام کارهای زشت، قباحتشون رو کم کنند. مثلا داعشی ها تجاوز به زنان ایزدی رو "تجاوز" نمی نامند بلکه اون رو "ملک یمین" می نامند و توجیه هم میارن تا بگن که این فرق داره.
Big Grin خوب به جاهای خوب داریم میرسیم
ملک یمین ، شما این ملک یمین رو میشه بفرمایی ریشه در کجا داره ؟ اونو حتما تحقیق کن . حرف دربارش زیاده Big Grin چون تحصصیه یقین دارم مطالبش به قدری سنگین باشه که درکش سخته . کار داعش مورد تایدد نه اهل سنت هست نه شیعه و بماند دیگران .

فقط یه سوال ، اگه کسی بخاطر بدهی دخترش رو گرو بده ( گرو بگیرن ) و بعد اون دختر رو به .... وادار کنن و کرایه بدن هم تجاوز محسوب میشه ؟ فقط استناد به ایه دیگه نمیکنن اونجا . اینم اگه بگی ممنون میشم .
مثلا بزار یه نمونه دیگه بپرسم ، طرف میره .... انجام میده ولی پولشو به حساب جای دیگه واریز میکنه و هربار به نوعی بیشتر باید پرداخت کنه و طرفین هم حق هیچ بیان مسئله ندارن و شکایت ممنوع اون چطور تجاوز محسوب میشه ؟
یا مثلا طرف علاقه شدید به خوایشاوند درجه یک خودش داره و اونو مورد عنایت قرار میده و تازه تاکید شده طبق سنن ، این چطور تجاوز هست ؟ این گروه ها و عقاید و ... که مثال زدم خواستم بدونم اینها هم انحرافی هستن ؟ اگه بلی پس برن تو تیم داعش

(۱۸/اسفند/۹۶ ۱۸:۰۲)سعدی نوشته است:  وقتی شما تجاوز رو محکوم می کنید، من نمی دونم که واقعا این توجیهات پشتش هست یا نه. پس از شما می خوام که برای رفع هر گونه سوء تفاهم، استفاده جنسی اجباری از زنان اسیر رو صرف نظر از اسمی که روش گذاشت ه میشه محکوم کنید.
Blush درخواست شما مثل اینه که بگی زنا ایا خوبه یا بد . اگه بده برام بگو که بده وگرنه من نمیتونم درک کننم شما اون رو خوب یا بد میدونی . این دیگه مشکل از سمت من نیست ( با احترام ) . شما هم لطف بفرما برای من برای اینکه بدونم ازاد کردن بردگان ( اسیران ) کار خوبی هست یا نه یک کلام بگو . Winkاونم اسرای بابل ( طبق مکتوب کتاب مقدس محکوم به بردگی بودن و اسارت _ چطور میشه یکی پاشه بره اونها رو از اسارتی که دستور بود نجات بده ؟)
فکر نمیکنم سخت باشه .
(۱۸/اسفند/۹۶ ۱۸:۰۲)سعدی نوشته است:  اگر این کار رو کنی، من رسما از شما بابت هر گونه سوء تفاهمی که ایجاد شده غذر خواهی می کنم. ممنون
عذر خواهی بکنی یا نکنی مهم نیست گرامی چون هدفت چیز دیگه هست . Smile
۲۰:۵۶, ۱۸/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اسفند/۹۶ ۲۰:۵۷ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #18

باز هم این کار رو محکوم نکردیا.

داعش از برخی اصطلاحاتی که ریشه دینی داشته سوء استفاده کرده. این قضیه به اسارت گرفتن زنان و فروش اونها یه رسم جاهلیه و اسلام اون رو وضع نکرده. منتها هدف اسلام این بوده که به مرور این رسم جاهلی ریشه کن بشه. شما می تونید بدون هیچ نگرانی از این رسم جاهلی زشت اعلام برائت کنید.

همین سوء استفاده ها از مطالب دینی باعث میشه که ابهام به وجود بیاد و لازم باشه مطمئن شیم که همه به درستی این قضایا رو درک کرده اند.

حرف شما در پست قبلی اینه که علاوه بر داعش، گروههای دیگری هم هستند که چنین رسمهای زشتی رو داشته باشند. خب اگر کاربری بیاد و یک رسم غیر اخلاقی رو طبق عقیده هر فرقه ای تبلیغ کنه باید جلوی این کارش گرفته بشه.

در مورد آزاد کردن بردگان. ما حدیث داریم که حتی خاری که به پای یک فرد فرو میره، کفاره گناهانشه. ولی یک پزشک وظیفه داره که اون رو خارج کنه. روی این مثال فکر کن.
۰:۴۰, ۱۹/اسفند/۹۶
شماره ارسال: #19
آواتار
(۱۸/اسفند/۹۶ ۲۰:۵۶)سعدی نوشته است:  باز هم این کار رو محکوم نکردیا.

داعش از برخی اصطلاحاتی که ریشه دینی داشته سوء استفاده کرده. این قضیه به اسارت گرفتن زنان و فروش اونها یه رسم جاهلیه و اسلام اون رو وضع نکرده. منتها هدف اسلام این بوده که به مرور این رسم جاهلی ریشه کن بشه. شما می تونید بدون هیچ نگرانی از این رسم جاهلی زشت اعلام برائت کنید.

همین سوء استفاده ها از مطالب دینی باعث میشه که ابهام به وجود بیاد و لازم باشه مطمئن شیم که همه به درستی این قضایا رو درک کرده اند.

حرف شما در پست قبلی اینه که علاوه بر داعش، گروههای دیگری هم هستند که چنین رسمهای زشتی رو داشته باشند. خب اگر کاربری بیاد و یک رسم غیر اخلاقی رو طبق عقیده هر فرقه ای تبلیغ کنه باید جلوی این کارش گرفته بشه.

در مورد آزاد کردن بردگان. ما حدیث داریم که حتی خاری که به پای یک فرد فرو میره، کفاره گناهانشه. ولی یک پزشک وظیفه داره که اون رو خارج کنه. روی این مثال فکر کن.
Angel
سو استفاده از مطالب دینی ؟ اون مواردی که برات مثال زدم هیچکدومش اسلامی نبودا . از فرقه ها و گروهکهای سازمانی بود .
گرامی وقتی خیلیها ( از همین تالار بگیر تا بیرون تالار ) خیلی از مطالب رو اطلاع ندارن انتظار چی داری ؟ نمیدونن که نمخوان بدونن .

حدیث رو لطف کن مستند و مستدل بیار وگرنه با نهایت احترام کنار میزارمش . البته این ربطی به اون داستان نداره Blush طرف بعل پرستی میکنه و اود میسوزونه و قربانی میده برای اونا . ( سربسته این میشه مشرک و کافر ) ؛ از کی اونوقت داداش کوروش و دوستان شدن پزشک ؟ مثالتم اشتباه هست .
۳:۳۷, ۱۹/اسفند/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اسفند/۹۶ ۳:۳۹ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #20

(۱۹/اسفند/۹۶ ۰:۴۰)mahdy30na نوشته است:  Angel
سو استفاده از مطالب دینی ؟ اون مواردی که برات مثال زدم هیچکدومش اسلامی نبودا . از فرقه ها و گروهکهای سازمانی بود .
منظورم اصطلاحاتی مثل ملک یمین و جهاد هست که گروههایی مثل داعش از این الفاظ سوء استفاده کردند.

رسمهای غیر اخلاقی در هر آیین و رسمی که باشند محکومند. اتفاقا اگر درست نگاه کنیم، تمامشون غیر اسلامی اند. حالا اگر ما دیدیم که نمی تونیم یک رسم غیر اخلاقی رو به صراحت محکوم کنیم باید بگردیم و ببینیم که مشکل در کجاست.

عذر می خوام که من تاپیک رو درست شروع نکردم. این که ما نتونیم به صراحت یه رسم زشت رو محکوم کنیم مسئله ایه که باید با گفتگو حلش کنیم و نباید به کسی در این ماجرا برچسب زد.

بحث آزاد کردن بردگان رو هم در تاپیک خودش ادامه بدیم بهتره.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]