کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصمیمی که در سعدآباد برای نجفی گرفته شد!!
۱۵:۰۷, ۲۲/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/فروردین/۹۷ ۱۵:۱۶ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #1
آواتار
حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر با اشاره به استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران گفت: روز پنجشنبه هفته گذشته 16 فروردین 97 جلسه‌ای در سعدآباد با حضور حسن روحانی،سیدمحمد خاتمی، علی‌اکبر ناطق‌نوری، اسحاق جهانگیری و سیدحسن خمینیبرگزار شد و موضوع استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این جلسه پیشنهادات و راهکارهای متفاوتی برای این موضوع ارائه شده و در نهایت جمع‌بندی جلسه بر این شده که دیگر باقی ماندن آقای نجفی در شهرداری تهران به صلاح‌ آنها نیست و در واقع اصل تصمیم برای اینکه نجفی دیگر شهردار نباشد در این جلسه اتخاذ شده است.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: تصمیم اتخاذ شده در نشست سعدآباد به محمدعلی نجفی و شورای شهر ابلاغ می‌شود و متعاقب آن روز گذشته شهردار تهران استعفای خود را اعلام می‌کند و شورای شهر تهران نیز آن را قبول می‌کند.
حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: اینکه برخی افراد می‌گویند که استعفای آقای نجفی به خاطر تذکر یا دخالت دادستان در این موضوع بوده واقعیت ندارد.
وی در پایان گفت: همچنین کسانی که بحث حاکمیت دوگانه را مطرح می‌کنند و یا به عبارتی دخالت حاکمیت در عزل و نصب شهردار را مطرح می‌کنند معلوم است که اطلاعی به طور دقیق ندارند که تصمیم‌گیری در این باره در جای دیگری انجام شده است.

علی مطهری نایب رئیس مجلس گفت: از آنچه پشت پرده است اطلاع نداریم. بحث ما این است که به چه علت دادستان کل، شورای شهر را تهدید می کند که نباید به ابقای شهردار رای می دادید و شهردار باید استعفا دهد. این موضوع جای ورود دادستان کل نبود.
وی در عین حال تصریح کرد: اما اصل حرف شما درست است.

فَنَجْعَلْ لَعْنَةَ اللّهِ عَلَى الْکَاذِبِینَ.
﴿آل عمران :۶۱﴾

امضای AMINI
امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف):
قُلوبُنا أوعِيَةٌ لِمَشِيَّةِ اللَّهِ، فَإذا شاءَ شِئنا.
قلب‏هاى ما جايگاه خواسته ‏هاى الهى است؛ هرگاه او بخواهد ما نيز مى‏خواهيم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۱۴, ۳/اردیبهشت/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اردیبهشت/۹۷ ۱۴:۱۶ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #2
آواتار
حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: تصمیم اتخاذ شده در نشست سعدآباد به محمدعلی نجفی و شورای شهر ابلاغ می‌شود و متعاقب آن روز گذشته شهردار تهران استعفای خود را اعلام می‌کند و شورای شهر تهران نیز آن را قبول می‌کند.

در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری تهران گفت:
روز پنجشنبه هفته گذشته ۱۶ فروردین ۹۷ جلسه‌ای در سعدآباد با حضور حسن روحانی، سیدمحمد خاتمی، علی‌اکبر ناطق‌نوری، اسحاق جهانگیری و سیدحسن خمینی برگزار شد و موضوع استعفای محمدعلی نجفی شهردار تهران در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه پیشنهادات و راهکارهای متفاوتی برای این موضوع ارائه شده و در نهایت جمع‌بندی جلسه بر این شده که دیگر باقی ماندن آقای نجفی در شهرداری تهران به صلاح آنها نیست و در واقع اصل تصمیم برای اینکه نجفی دیگر شهردار نباشد در این جلسه اتخاذ شده است.
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: تصمیم اتخاذ شده در نشست سعدآباد به محمدعلی نجفی و شورای شهر ابلاغ می‌شود و متعاقب آن روز گذشته شهردار تهران استعفای خود را اعلام می‌کند و شورای شهر تهران نیز آن را قبول می‌کند.

این خبر هیچ‌گاه از سوی جریان اصلاحات تکذیب نشد و نشان داد نه شورای شهر و نه نجفیف هیچ اراده‌ای در عرصه اجتماعی برای مدیریت شهر تهران ندارند و شهر توسط چند نفر در سعدآباد در حال مدیریت است، بنابر این یکی از دلایل اصلی استعفای نجفی، فشار از سوی اصلاح‌طلبان بوده و دلیل دیگر، بیماری نجفی بوده است؛ اما موضوعات دیگری هم در این استعفا دخیل بوده‌اند؟

درباره دلایل استعفای نجفی، شکوری راد هم نظر جالبی دارد و اینگونه به اختلاف میان دو حزب اتحاد ملت و کارگزاران در مصاحبه با شرق اشاره می‌کند:

بعد که استعفا مطرح شد، این تلقی مطرح می‌شد که فشارهای بیرونی از یک طرف، فشارهای سیاسی بعضی از اصلاح‌طلب‌ها از یک طرف...
یعنی کارگزاران؟
بله... و فشارهای بیماری از طرف سوم، عامل استعفا بوده است. ولی اینکه کدام بحرانی‌تر بود، کارگزاران می‌خواستند بگویند که بیماری پررنگ‌ترین مشکل است و دائماً هم این را می‌گفتند. حزب اتحاد اما می‌گفت اگرچه بیماری وجود دارد ولی عامل اصلی چیز دیگری است و بیماری بهانه شده است. این شد منشأ اختلاف اتحاد و کارگزاران. اتحاد از استعفا ابراز نگرانی می‌کرد، کارگزاران از استعفا استقبال می‌کرد. نتیجه‌اش بروز این اختلاف شد که در مصاحبه آقای نعیمی‌پور و بعدتر پاسخ آقای کرباسچی بروز کرد.
تا اینجا مشخص می‌شود که بیماری نجفی، عمل خیلی مهم نبوده و اتحاد ملت نیز به دنبال عامل اصلی بوده است، اما عامل اصلی چیست؟

علیرضا کریمی، سردبیر روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب یزد، در توییتی اصل ماجرا را روایت می‌کند و شرح دیگری از دلیل استعفای نجفی می‌دهد.

وی در توییترش می‌نویسد:
علیرغم آنکه به جد معتقدم مدیران جمهوری اسلامی ازچپ تا راستشان صرفاً پانزده درصد با هم تفاوت دارند اما دکترنجفی جزو مدیران خوب و نیک بود و هست. بهرحال هنوز دعواست که بالاخره او برای چه رفت و چرا نماند. عده‌ای که زیاد هم هستند می گویند بیماری فرع و اصل فشارها بود. فکت آن هم اظهارات دادستان کل کشور در این زمینه است. برخی هم مثل کرباسچی می گویند مگر می‌شود دکتر نجفی صادق نباشد؛ هرآنچه گفته درست است؛ یعنی دلیل اصلی همان مشکل جسمانی است و فشارها موضوعی ممتنع.

اما براساس یافته‌های این حقیر، ماجرا کمی پیچیده است. کدام انسانی را شما در این عالم می‌شناسید که نقطه ضعفی نداشته باشد و گزکی به دیگران نداده باشد؟دکتر نجفی هم از این امر مستثنی نیست. شهریور سال گذشته یک عضو شورا برای من شرح داد ماجرا را و گفت از همین ناحیه فشار می‌آورند و تا کمتر از شش ماه دیگر شهردار تغییر می‌کند.


همان هم شد. دقیقاً دست گذاشتند روی این نقطه تاریک از زندگیشخصی شهردار سابق به گونه‌ای که وی بیماری را بهانه کند و برود. داستان به همین اندازه تلخ است.به نظر می‌رسد همان حرف کرباسچی درباره حسن شهرت افراد دلیل اصلی استعفی نجفی بوده است و شهردار سابق تا به حال درباره این نقطه تاریک کارنامه‌اش هیچ سخنی به مردم نگفته است، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که در جلسه سعدآباد که منجر به برکناری نجفی شد، درباره این نقاط تاریک، گفت و شنودهایی شده است.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۰۲, ۳/اردیبهشت/۹۷
شماره ارسال: #3
آواتار
به نام خدا

لطفا منبع موثق و لینک این خبر را نیز قرار بدهید.

با سپاس.

امضای Hadith
بیایید ارتباطمان را هر روز با حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) حفظ کنیم.
حتی به اندازه ی خواندن یک دعای فرج و
یـا ذکر صلواتی با تقدیم ثواب آن به امام زمانمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)..
و یار امام زمانمان باشیم،حداقل به اندازه ی ترک یک گــــــناه..

[تصویر: Marg.jpg]

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۲۸, ۳/اردیبهشت/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اردیبهشت/۹۷ ۱۵:۲۹ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #4
آواتار
(۳/اردیبهشت/۹۷ ۱۵:۰۲)Hadith نوشته است:  به نام خدا

لطفا منبع موثق و لینک این خبر را نیز قرار بدهید.

با سپاس.


خبرگزاری دانشجو

خبرگزاری ایسنا

در رابطه با مطلب نقطه سیاه زندگی ... خبرگزاری مشرق
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا