کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(B+) معیاری برای گمراه نشدن!!!!$#
۱۶:۴۷, ۲۶/آذر/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/فروردین/۹۱ ۲۰:۲۸ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه رفقا
دوستان در این پست که از نظر حقیر، یکی از مهمترین پستهایی است که در این تالار تا کنون قرار دادم، ملاکی را برای شما معین میکنم که مهمترین درسی است که حقیر از استادم گرفته ام و اگر به این ملاک دقت کنید
إنشا الله
گمراه نمیشوید.
ببینید دوستان، در دورانی هستیم که به آن عصر انفجار اطلاعات میگوییم.به علاوه انواع و اقسام ادعا ها هم به واسطه تشنگی بشر برای دریافت حقیقت در همه جا کم و بیش به چشم میخورد
اما با چه معیاری میتوان حقانیت یک فرد و ادعاها و اطلاعاتش را تشخیص داد و ملاک بر حق بودن و مفید بودن آن شخص و اطلاعاتش برای ما چیست؟
استاد به حقیر گفت: اگه با کسی نشست و برخواست کردی و پای حرفاش نشستی و دیدی بر اثر حرفاش:
1- میل تو به بندگی و اطاعت خدا بیشتر شد
2- میل تو به ترک معصیت بیشتر شد،
3- دیدی محبتت نسبت به خدا و اهل بیت بیشتر شد،
4- دیدی خشم و نفرتت نسبت به دشمنان خدا ودشمنان اهل بیت بیشتر شد ،
5- دیدی یقینت به وعده های خدا در قرآن داره بیشتر میشه
6- دیدی دنیا داره در نظرت کوچیک میشه و خدا و آخرت در نظرت عظمت و اهمیت پیدا میکنه
، این رابطه خوب و مفید و خدا پسندانه هست و سعی کن بهش تداوم بدی!!!!

اما اگه دیدی که اون شخص، هزاری هم حرفای جذاب و قشنگ و جالب و به ظاهر منطقی میزنه اما میل تو به بندگی خدا و اون مشخصاتی رو که بهت گفتم رو زیاد نکرد به رشد یقینت و استواری ایمانت و افزایش خضوعت و خشوعت در نماز و در مقابل احکام خدا کمکی نکرد و نه تنها رشد نداد بلکه کم هم کرد، او را رها کن که از او چیزی به سود تو نخواهد شد، حالا هر قدر هم که به ظاهر حرف های خوبی بزنه اما به درد تو و بندگی تو نمیخوره.

دوستان این ملاک بسیار بسیار مهم رو همواره مد نظر داشته باشید تا هیچ گاه و در هیچ جا اسیر انسان های دون وشیادی که ادعا های بسیار میکنند نشوید
ولو که شخص ادعا کننده کشف و کرامات بسیار هم داشته باشه

که این کشف و کرامات ملاک نیست و مهم عمل مطابق شرع مقدس است
و دعوت به خدا و نه دعوت به خود و در ارتباط با او خدا در نظر شما عظمت پیدا میکنه و نه شخص خودش

وقتی انسان با ولی خدا مواجه میشه و با حرفهای ولی خدا مواجه میشه اولین اثرش اینه که عظمت خداوند در چشمش میاد
و حقارت دنیا رو ادراک میکنه

و میلش به بندگی خدا
و محبتش به خدا و یقین و اطمینانش زیاد میشه

شدیداً نیازمندیم به دعا و استغاثه و عجز ولابه ی واقعی به درگاه باریتعالی برای اینکه خداوند ما را هدایت کند و گمراه نشویم
در پایان به دوستان پیشنهاد میکنم مجدداً به پست چگونه از فتنه های آخرالزمان در امان بمانیم نظری بیافکنید.
التماس دعای فراوان دارم به خصوص برای پدرو مادرم
یا علی و خدا پشت و پناهتان

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۸, ۲۶/آذر/۸۹
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام علی جان
این مضمونی که شما از قول استادتون نقل کردید در برخی از روایات هم آمده(به عنوان مثال روایت معروف حضرت مسیح علیه و علی امه السلام درباره دوست و همراه خوب آمده است). اما خود این ابزار تشخیص از جنس درک قلبی است و در صورت بروز اختلاف، تشخیص مشکل خواهد بود که افراد به جمع بندی برسند.
به همین دلیل در موقع بروز اختلاف عموما همدیگرو رها میکنن و هر یکی میگه که دیگری اشتباه فهمیده و امکان تفاهم هم چندان بالا نیست.
هر چند با این نگاه موافقم و اون رو یکی از ابزار میدونم اما باید روی منطق فهم و تفاهم بیشتر تمرکز کنیم. چرا که موارد زیادی بودند و هستند که واقعا تشخیص انحرافشون برای امثال بنده که درکم و قوه تشخیصم پایینه سخته و اون افراد می تونن جلوه خودشون رو تغییر بدن.
فردی بود که مدتی پیش ایشون میرفتم. تا شما رو میدید اسم خودتو و خانوادت رو بهت میگفت.از مشکلاتم بدون اینکه حرفی زده باشم خبر داشت. حتی هم اتاقی هامو تو دانشگاه میشناخت. بسیار هم خوشچهره بود .فوق العاده چهره جذابی داشت. سید و روحانی و...
با اجنه هم مرتبط بود و در کتابهاش به دانشمندانی استناد میداد که اصلا کتابی نداشتن و من بعد فهمیدم که از خودشون سوال میکرده با کمک جن ها.
اتفاقا بنده رو هم خیلی تحویل میگرفت و مدام این آیه رو میخوند که " من اعتصم بالعروه الوثقی فهو محسن"
منم که کم جنبه و منتظر تحویل گرفته شدن و مدام از ایشون بیشتر خوشم میامد. تا اینکه یکی از دوستان از این رفت و آمد من خبردار شد و بهم گفت که ایشون از طرف رهبری ممنوع المنبر هست. و انقلاب و امام و .. قبول نداره و باطل میدونه و معتقده که انقلاب اسلامی ظهور رو به تاخیر انداخته و همون حرفای حجتیه و وظیفه ما مخالفت یا این نظامه و...
الان که یاد اون دوره میفتم خیلی احساس نزدیکی به خدا داشتم.
کار پیچیده است. باید روی این موضوع مهم که شما فرمودید بیشتر کار کنیم.
ممنون از شما بابت دقت نظرتون.
ضمنا اگر به داستان گفتگوی حضرت امیرالمومنین با حسن صباح در مسجد کوفه مراجعه کنیم، نکاتی زیادی راجع به این موضوع توش پیدا میکنیم.
۱۹:۰۸, ۲۶/آذر/۸۹
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۶/آذر/۸۹ ۱۶:۴۷)علی 110 نوشته است:  ولو که شخص ادعا کننده کشف و کرامات بسیار هم داشته باشه که این کشف و کرامات ملاک نیست و مهم عمل مطابق شرع مقدس است و دعوت به خدا و نه دعوت به خود.

(۲۶/آذر/۸۹ ۱۷:۴۸)محسن1979 نوشته است:  فردی بود که مدتی پیش ایشون میرفتم. تا شما رو میدید اسم خودتو و خانوادت رو بهت میگفت.از مشکلاتم بدون اینکه حرفی زده باشم خبر داشت. حتی هم اتاقی هامو تو دانشگاه میشناخت. بسیار هم خوشچهره بود .فوق العاده چهره جذابی داشت. سید و روحانی و...
با اجنه هم مرتبط بود و در کتابهاش به دانشمندانی استناد میداد که اصلا کتابی نداشتن و من بعد فهمیدم که از خودشون سوال میکرده با کمک جن ها.
اتفاقا بنده رو هم خیلی تحویل میگرفت و مدام این آیه رو میخوند که " من اعتصم بالعروه الوثقی فهو محسن"
منم که کم جنبه و منتظر تحویل گرفته شدن و مدام از ایشون بیشتر خوشم میامد. تا اینکه یکی از دوستان از این رفت و آمد من خبردار شد و بهم گفت که ایشون از طرف رهبری ممنوع المنبر هست. و انقلاب و امام و .. قبول نداره و باطل میدونه و معتقده که انقلاب اسلامی ظهور رو به تاخیر انداخته و همون حرفای حجتیه و وظیفه ما مخالفت یا این نظامه و...
الان که یاد اون دوره میفتم خیلی احساس نزدیکی به خدا داشتم.
کار پیچیده است. باید روی این موضوع مهم که شما فرمودید بیشتر کار کنیم.

من هم تا حدودی چنین چیزی را تجربه کردم. البته بسیار متفاوت تر.
منظورم اینه که نمیشه در وهله اول افراد را شناخت. چون بعضی ها آدم رو خیلی راحت جذب می کنند. و انگار می دونن که شما چه چیزی را نمی دونید و دنبالش می گردید.
البته یک نکته دیگه هم که گفته می شه اینه که: به شما وعده می دن شما وارد مراحل بزرگ تر و خاصی خواهید شد که خیلی ها دیگه اجازه ورود به اونجاها رو ندارن. به قول جناب محسن، که این قصه سر دراز دارد.

نکته دیگه در مورد پست اول این مبحث اینه که به نظر من منظور علی آقا بودن در صراط مستقیمه الهی است.
خدا در ابتدا سوره یس به خود قرآن قسم می خوره که "پیامبر از فرستادگان هست و او در راه مستقیم قرار داره" و در آیات بعدی همین سوره یس (به امضای من توجه کنید) خدا از بندگانشان می خواد اون را پرستش کنن که "پرستش خدا صراط مستقیم الهی است"
پس پیامبر که پیامبر شده و در راه مستقیم الهی قرار داره، مهمترین کارش پرستش خدا هست. که البته این پرستش هم جنبه های مختلفی داره. البته با توجه به همان آیه باید از شیطان هم غافل نشد.

امضای mohamad
[تصویر: abbasalef.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۵۱, ۲۶/آذر/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/آذر/۸۹ ۲۰:۰۰ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #4
آواتار
ترک حرام و انجام واجب و حب خدا و اهل بیت و دشمنی با دشمن خدا و اهل بیت اگه روز به روز تقویت شد و شدت فقر و نیازش رو انسان به خدا بیش از پیش حس کرد و حالت شکستگی و تواضع رو در خودش روز افزون یافت و توسلش و توکلش کمیتاً و کیفیتاً اضافه شد و وفای به عهدش رشد پیدا کرد و خشوعش در نماز بیشتر شد یعنی در راه درستی است انشاالله
باید توجه داشت که اولیای خدا به غیر شریعت دعوت نمیکنند و عظمت خدا را در نظر انسان جلوه میدهند
من در این پست به اختلافهایی که بین عرفان سلمان و ابوذر پیش می آید نمیخواستم اشاره کنم هدفم به تفاوت بین موسی ها و بلعم باعورا ها بوده!!!!!!!!!!!!!!!!!
و محسن جان ملاکی که من معرفی کردم علاوه بر ادراک قلبی ، ملاکهای دیگری هم دارد به طور مثال ولی خدا به شریعت دعوت میکنه و به پیروی از انبیا واولیا به خدا دعوت میکنه و نه به خودش و اینکه انسان ترک معصیتش رشد پیدا کنه و مقید تر به انجام واجباتش هم بشه یه عمل عینی است و...
۱:۵۴, ۲۷/اسفند/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/اسفند/۹۰ ۱:۵۷ توسط revenger.)
شماره ارسال: #5

اقا خدایی من هر وقت رائفی پور گوش میدم همه اینا برام اتفاق میوفته تازه علاوه بر مواردی که ذکر کردید به ادم انگیزه کار کردن برای رضا خدا رو میده از اس ام اس دادن به دوستان گرفته تا فعالیتهای اینترنتی و ...
با این اوصاف دمش گرمHeart
دم شما هم گرمHeart

(راستی شرمنده جوگیر شدم پا برهنه پریدم وسط حرف دیدم دارن بعضی ها جنبش انتی رائفیسم و ... تشکیل میدن گفتیم ما لااقل حرف دلمونو بزنیم عقده ای نشیم)

یاعلی
۱۴:۳۹, ۱۵/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/بهمن/۹۲ ۱۴:۴۰ توسط mohebALI.)
شماره ارسال: #6
آواتار
نقل قول:با چه معیاری میتوان حقانیت یک فرد و ادعاها و اطلاعاتش را تشخیص داد و ملاک بر حق بودن و مفید بودن آن شخص و اطلاعاتش برای ما چیست؟
استاد به حقیر گفت: اگه با کسی نشست و برخواست کردی و پای حرفاش نشستی و دیدی بر اثر حرفاش:
1- میل تو به بندگی و اطاعت خدا بیشتر شد
2- میل تو به ترک معصیت بیشتر شد،
3- دیدی محبتت نسبت به خدا و اهل بیت بیشتر شد،
4- دیدی خشم و نفرتت نسبت به دشمنان خدا ودشمنان اهل بیت بیشتر شد ،
5- دیدی یقینت به وعده های خدا در قرآن داره بیشتر میشه
6- دیدی دنیا داره در نظرت کوچیک میشه و خدا و آخرت در نظرت عظمت و اهمیت پیدا میکنه، این رابطه خوب و مفید و خدا پسندانه هست و سعی کن بهش تداوم بدی!!!!
۳:۰۲, ۷/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #7
آواتار
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام و عرض ادب دارم خدمت شيعيان علي بن اليطالب عليه السلام و محبان آل الله

قال رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم):
«يا عَلي اَما تَرضي اَن تَكوُنَ مِنّي بِمَنزِله هارونَ مِن موُسي اِلّا اِنّه لَيسَ بَعدي نَبيٌّ»
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا