کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 5 رای - 3.4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
god of war - خدای جنگ، زندگی در جهان بدون خدا
۲:۲۸, ۱۱/دی/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/دی/۸۹ ۰:۵۳ توسط مسافر.)
شماره ارسال: #1
آواتار
نقد بازی god of war
خدای جنگ، زندگی در جهان بدون خدا

[تصویر: car-god-of-war-chains-psp.jpg]


از گذشته های دور و در همه ی جوامع بشری، میل به اسطوره و داستان سازیهای این‌چنینی بسیار فراوان به چشم می خورد. برخی انسانهایی كه از نور هدایت انبیاء و فطرت الهی دور مانده بودند، در پی حوادث و رخدادهای طبیعی كه توان تفسیر آنها را نداشتند، دست به ساختن خدایان زدند و برای هر چیزی خدایی و در ذیل آن خدایان، قهرمانانی را ترسیم نمودند.

تاریخ یونان بالخصوص آمیخته از این اساطیر و خرافات كهن می باشد. اساطیری كه در آن عموماً موجودات به سه دسته ی خدایان، قهرمانان و انسانها تقسیم می شوند كه در این میان قهرمانان بیشترین سهم را در اساطیر ایفاء می نمایند؛ زیرا كه شخصیت و جنسیتی نیمه خدایی-نیمه انسانی!! دارند.

غرب به سركردگی كشور ماسونی آمریكا، سالها به دنبال حذف خدا و ادیان الهی از زندگی بشر بود ولی بدلیل فطرت خدایی داشتن انسانها، در این هدف ناكام ماندند زیرا خداگرایی و میل به عبادت در سرشت انسان به ودیعه نهاده شده است. لذا سعی كردند بوسیله ی معرفی و القای دین جعلی و خدایان خرافی، این میل فطری بشر را به انحراف كشانده و بر روی آن سرپوش قرار دهند تا از پی آن به اهداف كفرآمیز خود و استثمار مردم جهان و سلطه بر عالم، نایل شوند.

آنها سعی در ترویج اساطیر باستان به خصوص اساطیر مصر و یونان نموده اند و در سالیان اخیر موج خرافه و باستان گرایی و گرایش به اسطوره ها را در فیلم، سریال، انیمیشن و بازی رایانه ای دامن زده اند.

بازی God Of War

در این بازی بیان می كند كه: جهان از خائوس یا خلاء ( هیچ ) ایجاد شده است!. سپس خدایان نسل اول! یعنی: اورانوس ( خدای آسمان ) و گایا ( خدای زمین ) بوجود آمدند و ما حصل ازدواجشان !! فرزندانی از جمله كرونوس را بدنیا آوردند. و از او هم فرزندانی چون زئوس ( خدای خدایان! )، پوزایدون ( خدای دریاها! )، هیدس ( خدای عالم مردگان! ) و ... حاصل آمدند.

زئوس به همراه خواهران و برادرانش خدایان نسل اول! و نسل دوم! را از سر راه بر می دارد و خود بر فراز كوه المپیوس به همراه خدایانی كه خود دوست دارد قرار می گیرد و به اداره ی جهان می پردازد!

شخصیت اصلی بازی كریتوس است كه به همراه برادر و مادرش به شهر اسپارت رفته و جزو افسران ارتش شده و در یكی از جنگها در حالیكه نزدیك است بدست فرمانده ی بربرها! كشته شود، اریس خدای جنگ و فرزند زئوس را صدا می كند و به او سجده كرده و از او مدد می خواهد و در عوض زندگی خود را به او واگذار می نماید. پس از نجات، به دستور اریس به قتل و غارت فراوان می پردازد و در یكی از نبردها همسر و فرزندانش را می كشد. در اثر عذاب وجدان تصمیم به كشتن اریس یعنی خدای جنگ می گیرد!!! و با یاری خدایان دیگر همچون زئوس و گایا، او را كشته و خودش به عنوان خدای جنگ انتخاب می گردد!

اما بدلیل عذاب وجدانش و خلف وعده ی خدایان! مبنی بر پاك كردن ذهنش از این گناه، دست به قتل عام مردم می زند و لذا زئوس تصمیم به قتلش گرفته و او را می كشد ولی گایا او را دوباره زنده كرده و از جهان مردگان به عالم زندگان می آورد تا زئوس را بكشد. پس از درگیری با زئوس، متوجه می شود كه خودش طفل نامشروع! زئوس می باشد و لذا آتش انتقامش شعله ورتر شده و در نهایت با همكاری خدایان نسل اول و دوم! به بالای كوه المپیوس رفته و خدایان المپ نشین!! را به راحتی و با نفرت و قساوت فراوان می كشد و بارها و بارها از زبان او خطاب به خدایان!! گفته می شود كه: دیگر زمان شما به پایان رسیده و اكنون زمان ماست » و صریحاً اندیشه ی اومانیسم و انسان گرایی را در مقابل خدا گرایی قرار داده و اولی را اثبات و دومی را تاریخ مصرف گذشته عنوان می نماید و در نهایت امر پس از قتل عام تمامی خدایان به پوچی و نهیلیسم رسیده و خودش را نیز از بین می برد.

در این بازی برای پیشرفت اسلحه ها و قدرت كریتوس، باید به كشتار فراوانی دست زد و در برخی مراحل آن برای یافتن قدرت برتر یا عبور از مكانی، به روابط غیر اخلاقی می‌پردازد.


الف. برخی مجلات و سایتها و ... می‌گویند كه اینها فقط اسطوره‌پردازی در بازی است و كسی از اینها اثر نمی‌گیرد. اگر كسی از این اسطوره‌ها اثر نمی‌گیرد پس چرا این بازیها ساخته می‌شود؟ آیا فقط برای پر كردن وقت است؟!!

ب. قبول داریم كه جنگیدن با ناز كردن میسر نیست اما ایجاد فضای خشونت آمیزی چون كندن سر دشمن یا دو نیمه كردنش یا درآوردن چشمانش و ... آیا به اذعان تمامی كارشناسان و روانشناسان غربی و شرقی فضای روحی و روانی نوجوانان و جوانان را دچار اختلال و اغتشاش نمی‌كند ؟

ج. آیا طبق قاعده‌ی هم ذات پنداری، یك نوجوان و یا جوان خود را به جای شخصیت بازی نمی‌گذارد و از او الگوی خشونت در برخورد با مخالفانش را نمی‌گیرد ؟ به خصوص در God of war3 كه با تكنیكهای ویژه‌ای به القای این خشونت پرداخته شده است. و اگر كسی را دام هیجان مخصوصا از نوع خشن آن بیاندازند، با دیدن هر صحنه‌ی خشن، بیشترش را مطالبه می‌نماید و در نهایت امر در فضای واقعی، آنچه را كه در فضای مجازی یاد گرفته و انس گرفته بود پیاده می‌نماید ؟!

د. آیا قرار دادن صحنه‌های جنسی و حتی هم‌جنس‌بازی ( به خصوص در God of war3) به قصد صرفا سرگرمی و آموزش!! است؟ آیا قرار دادن این صحنه‌ها در لحظات حساس بازی و مشروط كردن ادامه‌ی آن به انجام دادن فسق و فجور هم برای سرگرمی است؟

هـ. براستی چرا كریتوس به خدایان المپ مدام می‌گوید: عصر شما به پایان رسیده است؟!! آیا می‌دانید در هنر غرب استفاده از نمادها بسیار شایع است؟ می‌دانید كه خدایان المپ در یك القای غیر مستقیم در ضمیر ناخودآگاه كاربران؛ معنای همان خدای یكتا را خواهد داشت؟ در نظر دارید كه القا نمودن به كاربر مبنی بر اینكه باید تمامی خدایان را بكشی تا بتوانی به موفقیت برسی، همان كلام كارل ماركس است كه: دین افیون ملتهاست! و یا كلمات بزرگان غرب مثل نیچه و ... است كه اعتقاد به خدا را مسبب عقب ماندگی می‌دانند و از میان رفتن این اعتقادات را لازمه‌ی پیشرفت قلمداد می‌نمایند ؟! آیا ترویج اومانیسم و بشر گرایی به جای خدا گرایی را مشهود نیست ؟!

و. اگر بیان اسطوره است، چرا در بیان آن خیانت كرده‌اند؟ شخصیت دانا و رئوف كریتوس در اساطیر یونان، یكباره چرا به شخصیتی بی منطق و خشن بدل می‌شود؟ بقیه خدایان كجایند؟ چرا یك قهرمان ( كه نیمه خدایی و نیمه انسانی است ) توانست تمامی خدایان همان اسطوره‌ها را بكشد؟ مگر خدایان اساطیری كشته شدنی بودند كه اینها دارند می‌گویند؟

ز. تمامی این خدایان كه در این بازی هستند و در اسطوره‌ها می‌باشند، عموما طبق بیان همان اساطیر همگی حرامزاده هستند. نسب تمامی خدایان اساطیری یونان را ببینید تا باورتان شود. كریتوس و هركول فرزندان نامشروع زئوس. خود زئوس فرزند نامشروع كرونوس. و ... آیا این زنده كردن اساطیر و به اصطلاح استفاده در هنر مدرن!! در راستای روح اباحیگری یا همان لیبرالیسم نیست كه در جهان شاهد تولد این همه فرزند نامشروع در اروپا و آمریكا و ... هستیم؟! می‌دانید كه حدود 40 درصد كودكان متولد در اروپا حرامزاده هستند ؟! آیا انسان به اصطلاح مدرن شخصیت خود را در اساطیر جستجو نمی‌كند ؟! آیا تكامل شخصیت بوسیله‌ی اساطیر این است ؟!!

ح. چرا كریتوس در آخر كار كه تمامی خدایان را كشت خود را هم می‌كشد ؟! آیا ترویج پوچگرایی نیست؟ آیا نمی‌خواهد القاء كند كه در آخر به پوچی خواهی رسید و تنها راه نجات خلاص شدن از زندگی است؟ ( لازم به ذكر است كه چنین صحنه‌هایی را با كیفیت بسیار زیاد آن هم بصورت یك دمو ( كه اجازه تصرف و تغییرش را كاربران ندارند!! ) در بازی نهاده شده است و كاربر بوسیله‌ی گرافیك عالی آنها به این تصاویر جلب می‌شود )


ط. البته در پایان God of war3صحنه‌ای را قرار داده‌اند كه گویا كریتوس از این خودكشی جان سالم بدر خواهد برد تا بتوانند نسخه‌ی چهارم آنرا هم بسازند. می‌گویید نه، پس منتظر باشید تا ببینید. ( البته باید بگویم بدلیل جذب كاربران به این بازی، نسخه‌ی چهارمش بسیاری از حرفها را خواهد زد ) البته اگر هم ساخته نشود حرفشان را گفته‌اند؛ زندگی كن در جهانی بدون خدا!! .

[تصویر: god_of_war.jpg]

نكات مهم این بازی در فضای جنگ نرم:


1- ترویج خرافات و اسطوره گرایی

2- القای شرك و چندخدایی و ضعف و درگیری میان خدایان

3- خشونت گرایی بدلیل خشونت فراوان و كشتار بی حد و حصر در طول بازی

4- از میان بردن زشتی گناهان بدلیل ارتكاب بسیار آن در طول بازی از جمله: كشتن، روابط جنسی، بی اعتمادی و ...

5- القای گذشتن دوران خداگرایی و شروع عصر انسان گرایی و اومانیسم و اینكه كاربر باید خدایان بی مصرف را بكشد

6- القای اینكه بهترین جهان، جهان بدون خداست و دین و خدا مسبب نابسامانیها می‌باشند.


سئوالات:

- آیا توجه به این مطلب داریم كه القای غیر مستقیم شرك گرایی و همچنین انسان گرایی چقدر می تواند ذهن نوجوانان و جوانان را آلوده نماید ؟

- خشونت بی اندازه ی این بازی در كنار حس هم ذات پنداری با شخصیت كریتوس آیا نمی تواند كاربر را به سمت خشونت و بی اخلاقی سوق دهد ؟

- تلقین این مطلب كه برای پیش رفتن و رسیدن به هدف باید از هر وسیله ای حتی روابط غیر اخلاقی و خشونت فراوان استفاده نمود، ذهن كاربر را به كجا می برد ؟

- براستی چرا با وجود اینكه بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب كه اولویت كشور را جنگ نرم می‌دانند، توجه جدی به ابزارهای جنگ نرم دشمن از جمله بازیها نمی‌شود ؟

نویسنده:
حسین بابامرادی-مركز نقد و بررسی بازیهای رایانه‌ای و ویدئویی

tag ها: god of war - خدای جنگ
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۴۳, ۱۸/آبان/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۰ ۱۸:۴۷ توسط nooromahdi.)
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
[تصویر: 5918592575.jpg]
کراتوس شخصیت وحشی و مورد علاقه بسیاری از گیمر ها حتی بچه هایی که سری به کلوپ می زنند است.این شخصیت پسر نامشروع زئوس و برادر آتنا است .او پس از کشتن خدای جنگ قبلی به مقام خدای جنگ فعلی(خدای جنگ واقعی)رسیده است .لقب او روح اسپارتا است که دلیل آن سفید شدن پوست کراتوس است.کراتوس که به معبد آتنا حمله برده بود وزن و دخترش را در آنجا کشته بود(غیر عمد)خاکستر زن و دخترش روی پوست او نشسته و او سفید شد........کراتوس بعد ها زئوس را خائن می داند و می خواهد زئوس خدای خدایان المپ را بکشد.
به نظر من هرچه بازی بیشتر پر طرفدار و قوی باشد ماسونی تر است.
این بازی صد در صد بهترین در سبک خودش است و تمام رده های سنی را به خود جذب می کند که البته سن مجاز برای این بازی 18 سال به بالاست.این بازی در تمام پنج نسخه ای که عرضه شده یک قسمت(ببخشید)سکس دارد و درطول بازی با نمادها وbossهای سکسی رو به رو هستیدداستان جذاب شما را میخ خود می کند و تا تیتراژ پایانی بازی را تا آخر نبینید دل از آن نمی کنید.هدف اصلی بازی قدرتمند نشان دادن اجنه و شیاطین است همچنین در بازیdante inferno این روند قدرتمند کردن شیاطین دست کمی از بازی کزایی ندارد.بازی سعی بسیار زیادی دارد که شما به خدایان المپ معتقد شوید در ذهن ناخودآگاهتان آنها را باور کنید و در دنیای حقیقی نیز به دنبال شورش تک نفره علیه پادشاهی زئوس زمان خود بگردید و دلیل این کار این است که شما را از اتحاد و یکی شدن دور کنند و خود را به تنهایی خدای جنگی ببینید که حریف همه ی دشمنان است تا راحتتر شما را شکست بدهند.در این بازی برای هیچکس احترام قائل نیستید وحتی می خواهید خدای خدایان را بکشید چون تمام عذاب هایی که دیده اید به خاطر اوست و شما نبودید که با بی رحمی خانواده خود را کشتید و مقصر زئوس است.این داستان می خواهد به شما القا کند که دلیل تمام بدبختی هایتان خداست و شما باید با او به مبارزه به پا خیزید و هرگز مقصر کار هایی که انجام داده اید نیستید
حال به نماد ها و علامت های ماسونی این بازی می پردازیم


انداختن فردی میان چرخدنده ها و کشتن او در حالی که از شما کمک می خواهد[تصویر: qei7ps8si98ww5yf8kn.jpg]

آیا این کار شما را تحریک نمی کند

موجود تک چشم سایکلاپس(cyclops)
[تصویر: Cyclops_Berserker.jpg]

[تصویر: pkc6mquwazyeny3rnip9.jpg]این موجود که شبیه خدای جایولان استدرسته قیافشون شبیه هم نیست ولی حالتشون شبیه همه[تصویر: wink.gif]موجودات تک چشم و نمادهای تک چشم به شدت در بازی مورد استفاده قرار گرفته
1[تصویر: i4ueirr845nv0zg59of.jpg]2[تصویر: qof19pzxyus7jsdmz4.jpg]

[تصویر: t20vejybr0uuv0bder7.jpg]
نمادی که در پرچم به کار رفته نماد ماه و خورشید ادقام شده است که نشانگر ادقام دو جهان با یکدیگر است و دو ستونی که از بین آنها گذشته همان دو ستون معبد سلیمان صهیونیست هاست
در کل نشان دهنده این است که خدایان المپ نیز چون ادیان شیطانی دیگر مثل بودیسم(بودای صهیونیزم) اعتقاد به این دارند که ترکیب دو جهان باعث ایجاد و خلقت شده و تنها تعادل بین دو جهان باعث سر پا ماندن نظم جهان است(یک تالار هم باید برای بودا و کسانی که از طریق کنگفو به اسرار عالم پی می برند تهیه کنیم[تصویر: biggrin.gif])
.[تصویر: q0s1opagoku9dv5lfzxs.jpg]
عکس بعدیی موجود ثم دار پشمآلویی (جن خودمان)را نشان می دهد که توسط کراتوس پرپر می شود.
.[تصویر: 4wljrfm0gwosruonx5n2.jpg]
مشاهده ی دو ابلیسک که (قابل توجه دوستان)نشان دهنده ی آخر ماسونی بودن بازی است و از خیلی بازی ها مثل تیکن ماسونی تر کرده[تصویر: 8e6q8o35251irct87gpk.jpg]
جالب اینجاست که این دو ابلیسک راه ورود به دنیای دیگر را با نوری که از دو چشم مجسمه می تابد را مسدود می کند..
[تصویر: 8bt3cbnr9f9lv7kf0td.jpg]
این عکس هم نشان دهنده ی روح های آبی درخشانه که به غول از جهنم در آمده قدرت می دهند


[تصویر: 9ykw4cp0i6onjhyfdhj7.jpg]عکس بعدی هم در ورودی را نشان می دهد که دو مار از بالای آن بیرون زده و از چشمانی که روی در قرار دارد با اشعه ی سبز همه را سنگ میکند
همانطور که می دانید مار نماد شیطان است[تصویر: 83hx3me8ne6yyjak5ah.jpg]
شاید منظورشان این بوده که با شبکه های اطلاع رسانی که بالای آنها قدرت مار(شیطان)وجود دارد شما را در جایتان منجمد می کنیم!!!!!!!
امیدوارم از موضوع خوشتون اومده باشه ولذت برده باشید از همین الان به خاطر ادبیات بد و غلط های املایی عذر خواهی می کنم
به امید ظهور.......
منبع:nooromahdi.ir
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۵۲, ۱۸/آبان/۹۰
شماره ارسال: #3
آواتار
این بازی علاوه بر این چیزهای که دوستمون گفت ، به شدت افکار نهیلیسمی در خودش داره. مخصوصا در نسخه ی سوم بازی که پس از کشتن خدایان اقدام به خودکشی می کنه دیگه آخر پوچ گراییه!!!
یعنی همه چی کشک ، همه رو کشتم آخرش هیچی نبود پس خودمو می کشم! Dodgy
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۰۹, ۱۲/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #4

نقدتون رو خوندم.بسیار خنده دار و مزحک بود.شما میخواید ببینید ماسونیه به خشونت گیر میدین؟ببخشید اونوقت مسائل جنسی تو هیچ بازی ای مطرح نمیشه؟!؟!؟!؟!
هر کسی هر چی که بخواد رو میبینه.
شما هم به حتم دوست دارین فکر کنین که همه ی بازیها ماسونی ان.خوب فکر کنین!این بازی هم رده بندی سنی داره عمو جون.میبینی رو روحیه لطیفت تاثیر بد میذاره بازی نکن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۳۵, ۱۲/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #5
آواتار
بسم الله الرّحمن الرّحیم

(۱۲/مرداد/۹۱ ۱۳:۰۹)amir-kratos نوشته است:  نقدتون رو خوندم.بسیار خنده دار و مزحک بود.شما میخواید ببینید ماسونیه به خشونت گیر میدین؟ببخشید اونوقت مسائل جنسی تو هیچ بازی ای مطرح نمیشه؟!؟!؟!؟!
هر کسی هر چی که بخواد رو میبینه.
شما هم به حتم دوست دارین فکر کنین که همه ی بازیها ماسونی ان.خوب فکر کنین!این بازی هم رده بندی سنی داره عمو جون.میبینی رو روحیه لطیفت تاثیر بد میذاره بازی نکن.

سلام علیکم

جایی از این نقد گفته نشده که بازی ماسونیه و اصولا اگر می خوندید (!) موضوع نقد اثبات فراماسونری بودنش نیست بلکه یک نگاه منطقی و روانشناسی هست به این بازی که هر ذهن بدون تعصبی اون رو قبول می کنه
حالا اگر شما اصرار دارید که بازی ماسونی هم هست، یا از این نقد این برداشت رو هم کردید ، بحثش جداست.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۱۸, ۱۲/مرداد/۹۱
شماره ارسال: #6
آواتار
نظر هر کس برای خودش محترم. البته:
نقل قول:نویسنده:
حسین بابامرادی-مركز نقد و بررسی بازیهای رایانه‌ای و ویدئویی

tag ها: god of war - خدای جنگ
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۱۱, ۳/شهریور/۹۱
شماره ارسال: #7

نقل قول:
شخصیت دانا و رئوف كریتوس در اساطیر یونان، یكباره چرا به شخصیتی بی منطق و خشن بدل می‌شود؟
به خاطر اینکه روحشو به اریس فروخت
نقل قول:
چرا یك قهرمان ( كه نیمه خدایی و نیمه انسانی است ) توانست تمامی خدایان همان اسطوره‌ها را بكشد؟ مگر خدایان اساطیری كشته شدنی بودند كه اینها دارند می‌گویند؟
به خاطر جعبه ی پاندورا
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۴۲, ۲۹/اردیبهشت/۹۲
شماره ارسال: #8
آواتار
به نام خدا
۱.کریتوس از اول وحشی بود(به خاطر عقده های کودکی)و بافروختن روحش به اریس وحشی ترشد.
‏۲.من نسخه۳رو بازی نکردم ولی در۱و۲ اونقدر روابط جنسی شدیدنبود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۰۸, ۱۴/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/خرداد/۹۲ ۱۷:۱۰ توسط anty-evil.)
شماره ارسال: #9
آواتار
(۲۹/اردیبهشت/۹۲ ۱۲:۴۲)PWLG نوشته است:  به نام خدا
۱.کریتوس از اول وحشی بود(به خاطر عقده های کودکی)و بافروختن روحش به اریس وحشی ترشد.
‏۲.من نسخه۳رو بازی نکردم ولی در۱و۲ اونقدر روابط جنسی شدیدنبود.
شديد نبود!
اما نسخه هاي بدون سانسور خيلي شديده!شما مطميينا نسخه هاي بدون سانسور رشو بازي كردين.
در دومين دموي نسخه ي اول و در دومين دموي نسخه ي دوم و در يكي از مناطق آبي نسخه ي دوم سانسور شده.
اين بازي يكي از بزرگترين نمونه هاي جنگ نرمه!
البته توي گاد آو وار گوست آف اسپارتا هم در شهر اسپارت و گاد آو وار چاينز آف اليمپوس هم در شهر آتيكا.
من هر چهار نسخه رو تمام كردم و مثل شما نمي دانم در نسخه ي سوم چه اتفاقي افتاده ولي اين طور كه معلومه زياد نيست.اين بازي رو ديگه كنار گذاشتم چون خيلي روم تاثير گذاشته بود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۰۱, ۲۴/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/خرداد/۹۲ ۲:۴۰ توسط PWLG.)
شماره ارسال: #10
آواتار
به نام خدا
نه تنها نسخه های سانسورنشده را بازی کردم بلکه بارها باسخت ترین درجه بازی رابه پایان رساندم وتمام راه های مخفی راپیدا کردم.
بازم میگم روابط نامشروع خیلی کمه.
تازه کلی نکات مثبت وآموزنده در قسمت اول وجودداشت اما از ‏GOW2‏ به بعد داستان بازی منحرف میشه.

درضمن درنسخه دوم، جایی که در حمام هستیم فرقی نمیکند بازی سانسورشده باشدیانه به هرحال اگر به بالای آبهابیایم وآن دیوارراخراب کنیم، چیزی که نبایدرا خواهیم دید اما اگرفردی درگیر اکشن بازی شودفقط به جلو پیش میرودتاآن غول رانابودکند وهیچ وقت تاپایان بازی آن عمل را مرتکب نمیشود.
نکاتی درباره کریتوس: آن شخصیت رئوف ومهربانی که گفته شد "‏CRATOS‏" نام داشت اما "‏KRATOS‏" دراساطیریونان وجودندارد وفردی خیالی وساخته ی ذهن دیوید جفی است. کلمه "‏KRATOS‏" درزبان یونانی به معنی قدرت است. برخلاف شخصیت خشن اش، اهمیت واحترام زیادی برای برادرکوچکش دیموس ومادرش کالیستو قائل است. (زن وفرزندش که دیگه جای خود داره)
درپناه حق
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا