کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 98 رای - 4.47 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رهنمودهای مربوط به مقام معظم رهبری را این جا دنبال کنید.
۱۶:۴۰, ۱۵/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/بهمن/۹۰ ۱۴:۲۵ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #1

نماز جمعه تهران به امامت ولی امر مسلمین اقامه شد / اهم بیانات ولی امر مسلمین در نماز جمعه

همزمان با سالروز شهادت امامُ الرَّئوف، حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام)، خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران به امامت ولی امر مسلمین، اقامه شد.
شما می‌توانید اهم بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه‌های نماز جمعه را از این خبر مرور كنید:

خطبه اول:
» حوادث امروز شمال آفریقا برای ملت ایران معنی خاصی دارد. این همان چیزی است كه همیشه به عنوان حدوث بیداری اسلامی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی گفته می‌شود.

» آخرین نمایش‌نامه دشمن برای استحاله انقلاب اسلامی، فتنه سال 88 بود.

» امروز در میان كشورهای دنیا هیچ كشوری وجود ندارد كه بتواند ادعا كند كه خواست او اندك تاثیری در اراده مسئولین كشور داشته باشد.

» این كه می‌بینید ملتهای دنیا نسبت به ملت بزرگ ایران احساس احترام می‌كند بخش عمده‌ای از آن مربوط به استقلال سیاسی است.

» تا 22 بهمن ماه از واردات بنزین بی نیاز می شویم.

» یك انقلاب اگر بخواهد تاثیر گذار باشد و الگوی دیگران باشد باید خصوصیات مهم ثبات و ایستادگی را داشته باشد. انقلاب ما توانسته است الگوساز و الهام بخش باشد.

» قانون اساسی جمهوری اسلامی، یك حكومت امروزی و كاملا دینی را برای مسلمانان جهان نشان می‌دهد.

» حكومت ما اسلامی است، به اين افتخار ميكنيم و ثابت ميكنيم راه نجات بشر همين است.

» حركت به سمت عدالت اجتماعی متوقف نشده و از سالها و دوره های گذشته نیز بیشتر است. سفرهای مسئولین در جهت تحقیق این امر است.


خطبه دوم:
» اتفاقات كشورهای مصر و تونس، یك زلزله واقعی است.

» در تحلیلهای جهانی سعی میكنند عامل اصلی قیام مردم مصر نادیده گرفته شود. عامل اصلی این حركت عظیم مردم مصر و تونس احساس تحقیری است كه مردم از وضعیت سرانشان دارند.

» مصر اولین كشور اسلامی است كه با فرهنگ غربی آشنا شد و اولین كشوری بود كه در مقابل غرب ایستاد و رهبر كشورهای عرب شد.

» اگر ملت مصر به كمك و توفیق الهی، بتوانند قیام خود را پیش ببرند، شكست غیرقابل جبرانی برای آمریكا خواهد بود.

» آمریكا امروز در مواجهه با ملت مصر دستپاچه شده و به دروغ، دم از حمایت از ملت مصر می‌زنند.

» نوكری كسی مثل حسنی مبارك برای آمریكا، نتوانست مصر را حتی یكقدم به سمت شكوفایی پیش ببرد.

» اگر حسنی مبارك به صهیونیست‌ها كمك نمیكرد نمی توانستند غزه را محاصره كنند.

خطبه عربی:
» صحنه دنيای اسلام، امروز مقدمات حادثه ای عظيم و سرنوشت سازی را شاهد است. حادثه ای كه می تواند عزت و شرف ملتهای عرب و اسلامی را به آنها برگرداند.

» امروز نفس در سينه دنيای غرب و دنيای اسلام هر يك به دليلی حبس شده كه ببينند مصر بزرگ، مصر نوابغ قرن اخير،اكنون چه خواهد كرد و پرچم همت خود را تا كجا بلند خواهد داشت. اگر اين پرچم معاذالله سقوط كند دوران تيره و تاری به دنبال خواهد داشت و اگر به قله برسد و نصب شود سر بر آسمان خواهد كشيد

منبع:http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=10943
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۰۴, ۲۲/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #11
آواتار
سلام
متاسفانه برخی این طور برداشت می کنند که امام خامنه ای در یک حرکت کلیشه ای هر سال رو یک طور نام گذاری می کنند.
به دلیل تحلیل کامل و جامع کاربر علائم ظهور مدیر بخش پیشنهادات بنده هم تایپ به گزافه نمی برمSmile
http://943.SUB.IR
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۵۵, ۳۰/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #12
آواتار
تهران - پايگاه اطلاع ‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌ العظمي خامنه‌اي مطلبي را تحت عنوان بازخواني پيام جهاد خودكفايي رهبر انقلاب در سال 58 كه در باره تلاش‌هاي ارتش جمهوري اسلامي ايران در راه تحقق خودكفايي است به مناسبت 29 فروردين روز ارتش منتشر كرد.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي، قبل از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، سامانه‌ها و تجهيزات مورد نياز ارتش از كشورهاي صنعتي گوناگون به‌ويژه بلوك غرب و آمريكا تأمين مي‌شد و تحقيقات دفاعي به‌معناي واقعي جايگاهي نداشت.
پس از پيروزي انقلاب، ارتش جمهوري اسلامي ايران كه از سويي درگير مسائل داخلي كشور شده و از پشتيباني‌هاي آمادي و فني كشورهاي سازنده تجهيزات موجود نيز محروم شده بود، درگير يك جنگ تحميلي تمام عيار شد.
عوامل فوق‌الذكر به‌همراه تحريم نظامي، مشكلات ناشي از پاك‌سازي عوامل وابسته به رژيم سابق و خروج مستشاران خارجي، در مجموع شرايط بسيار نامطلوبي را براي ارتش ايجاد نمود كه امر تعمير، نگهداري و تأمين قطعات مورد نياز سامانه‌هاي موجود را با مشكل مواجه ساخت.
پيرو رهنمودهاي رهبر انقلاب، تحقيقات آجا در مرداد ماه سال 70، دوره ديگري از مسير حركت و تلاش زنجيره تحقيقاتي آجا به سمت مأموريت اصلي، يعني انجام تحقيقات به‌منظور طراحي و ساخت ادوات و تجهيزات زميني، شناور و پروازي شكل گرفت.
در چنين شرايطي با صدور پيامي توسط آيت‌الله خامنه‌اي به‌عنوان نماينده حضرت امام(رحمة الله علیه) در ارتش جمهوري اسلامي و معاون امور انقلاب وزارت دفاع در مورخه 23 دي ماه 1358 ، روح تازه‌اي در پيكر آجا (ارتش جمهوري اسلامي ايران) دميده شد.
تا قبل از صدور فرمان ايشان،
1. خانواده تحقيقات وجود خارجي نداشت و تحقيق و پژوهش هم مفاهيم دست‌نيافتني مي‌نمود.
2. در سطح نيروهاي مسلح باور به خودكفائي محلي از اعراب نداشت.
3. تجهيزات ارتش با مشكلات عديده‌ و اساسي براي تعمير و نگهداري، تأمين قطعات و راه‌اندازي روبرو بود.
متعاقب صدور اين فرمان تاريخي، نخستين مجموعه‌هاي خودكفايي و هسته‌هاي غير متمركز و جهادي، بنابر نياز، از زير مجموعه‌هاي فني و تخصصي آجا ايجاد و بدين ترتيب باور به خوداتكايي، خودكفايي، اعتلاي دانش فني و استقلال دفاعي در ارتش جمهوري اسلامي پايه‌گذاري شد.
آيت‌الله خامنه‌اي با حمايت‌ها و رهنمودهاي خود در طي مسير پرفراز و نشيب و سرنوشت‌ساز، مشوق و راهنماي مجموعه تحقيقاتي آجا بوده و با استمرار ابلاغ تدابير، اين خانواده را به سمت و سويي كه به اعتلاي خودكفايي واقعي مي‌انجاميد، رهنمون كردند.
ايشان در صبحگاه مشترك هشتم فروردين ماه 1362 در منطقه يكم دريايي بندرعباس سخناني ايراد فرمودند كه اين سخنان سرآغاز حركت جدي خودكفايي در ارتش جمهوري اسلامي ايران بود:
'من با اجازه فرماندهي كل نيروهاي مسلح و مقام معظم رهبري به ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران و به فرماندهان سه نيرو پيشنهاد قطعي خواهم كرد كه يك معاونت جهاد خودكفايي به وجود بياورند و همه نيروهايي كه مي‌توانند، همه دست‌هايي كه مي‌توانند ما را به خودكفايي برسانند، جمع كنند و از آن‌ها كمال استفاده را بكنند. '
پس از آن ارتش جمهوري اسلامي ايران باشناخت امكانات، توانائي‌هاي علمي و فني و با اتكاء به خودباوري، فعاليت‌هاي منسجم جهاد خودكفايي را از صورت غير متمركز خارج و در ساختار معاونت‌هاي جهاد خودكفايي نيروها متمركز و متعاقباً با سازماندهي اداره تحقيقات و جهاد خودكفائي در ستاد آجا، به‌عنوان بالاترين رده ستادي ارتش در زمينه‌ خودكفائي، برنامه‌هاي مناسب در مقاطع مختلف زماني تدوين و در طول جنگ تحميلي محور تلاش‌هاي خود را در زمينه‌هاي زير متمركز نمود:
1. بازسازي اقلام فرسوده
2. تعمير و حاضر بكار نمودن وسايل و تجهيزاتي كه به دليل وابستگي به بيگانگان مدت‌ها منتظر تعمير بودند.
3. به‌سازي اقلام و تجهيزات با توجه به پيشرفت فناوري.
4. طراحي و ساخت نمونه قطعات و اقلام پيچيده.
5. اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي و توليد تجهيزات و سامانه‌هايي كه با توجه به حصر اقتصادي امكان تهيه آن‌ها مقدور نبود.
6. فعاليت‌ها و تلاش جهادگران و متخصصان ارتش در طول جنگ تحميلي نه فقط در حفظ و افزايش توان رزمي نيروها مؤثر واقع شده است، بلكه دستاوردهاي مثبت و سازنده‌اي را به شرح ذيل درپي داشته است:
الف) افزايش دانش، توان علمي و تجربه كاركنان متخصص
ب) فراهم نمودن پايه‌هاي استوار و مستحكم براي فعاليت‌هاي گسترده‌تر تحقيقاتي
پ) ايجاد ارتباط با مراكز علمي وصنعتي در راستاي شناخت توانائي‌هاي بالفعل و بالقوه صنعتي كشور به‌ويژه دانشگاه‌ها
ت) خودباوري، عشق به خوداتكايي و گسترش تفكرات جهادي در كليه ارگان‌ها و يگان‌هاي آجا
ث) افزايش فعاليت‌هاي ساخت و توليد در يگان‌هاي آمادي
ج) واگذاري مسئوليت‌هاي تحقيقاتي بيشتر در زمينه‌هاي مختلف به معاونت‌هاي جهاد خودكفايي
تحقيقات آجا با خاتمه جنگ تحميلي، وارد عرصه جديدي از تحقيقات با ويژگي خاص (يعني لزوم تجهيز ارتش به سامانه‌ها و تجهيزات توليد داخل كشور) شد.
پيرو رهنمودهاي فرماندهي كل قوا به ستاد آجا در مرداد ماه سال 70، دوره ديگري از مسير حركت و تلاش زنجيره تحقيقاتي آجا به سمت مأموريت اصلي، يعني انجام تحقيقات به‌منظور طراحي و ساخت ادوات و تجهيزات زميني، شناور و پروازي هدايت شد و به حول و قوه الهي و رهنمودهاي داهيانه آن فرماندهي و با اتكاء به دانش و توان علمي نظاميان توانمند خود و تجربيات گران‌قدر هشت سال دفاع مقدس با اجراي پروژه‌هاي تحقيقات دفاعي، رشته‌هاي وابستگي را بيش از پيش قطع نمود.
در ادامه به دو نمونه از مصاديق خودباوري و خوداتكايي در مجموعه آجا اشاره مي‌شود:
*ساخت تانك ذوالفقار:
رهبر معظم انقلاب در سخنراني مورخه 5 اسفندماه 1368 در جمع فرماندهان نداجا و هوانيروز گفتند: 'من چند سال قبل از اين جهاد خودكفايي را تشكيل دادم. الآن هم جهاد خودكفايي در همه نيروها از جمله در نيروي زميني بايد در حد اعلاء كار و تلاش بكند، تا بتواند مقصود از اين تشكيلات را كه خودكفايي دروني است، تا حد ممكن تأمين كند. '
بدين‌ترتيب حركت جهادي در نزاجا سرعت گرفت و در نهايت در سال 73 اولين تانك جمهوري اسلامي ايران ملقب به 'ذوالفقار ' تحويل نزاجا شد.
به دنبال موفقيت نزاجا معظم‌له فرمودند: 'دنبال كنيد تانك، جاي ديگري نسازند و دوباره‌كاري نشود' و بدين‌وسيله عطف به ابلاغ ستاد كل نيروهاي مسلح، نزاجا متولي ساخت تانك شد.
ساخت ناوشكن جماران:
در هنگام بازديد فرماندهي معظم كل قوا از كارخانجات نداجا در بندرعباس مقرر فرمودند: 'ناو جنگي با كاربري حمل بالگرد و پرتاب موشك بسازيد. ' متعاقب صدور اين فرمان حركت جهادي سازندگي در اين زمينه شكل گرفت و در نهايت ناوشكن جماران در سال 1388 به ناوگان قدرتمند نداجا در جنوب ملحق شد.
سيام**9103**
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30347048
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۱۲, ۳/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #13

رهبرمعظم انقلاب با تأکید بر اینکه تا زمانیکه مردم با شور، شعور، بصیرت و عزم راسخ در میدان هستند، لطف الهی هم شامل خواهد بود، خاطرنشان کردند: تا من زنده هستم، نخواهم گذاشت حرکت ملت منحرف شود.به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم استان فارس در سخنان بسیار مهمی ضمن تبیین شرایط حساس کنونی دنیا و منطقه، با توجه به بیداری اسلامی، همه مردم و مسئولان را به حفظ اتحاد و انسجام و کار و تلاش بی‌وقفه، و بهانه ندادن به‌دست دشمنان نظام اسلامی توصیه و تأکید کردند: امروز، قوای سه‌گانه به‌ویژه دولت، حقاً و انصافاً در حال خدمت و تلاش هستند و ملت و رهبری همواره از خط کار و خدمت در کشور حمایت خواهند کرد؛ اما هرجا که رهبری احساس کند از مصلحت بزرگی غفلت می شود، وارد خواهد شد و رهبری تا زنده است هیچ‌گاه نخواهد گذاشت در حرکت عظیم ملت ایران به‌سوی آرمان‌ها، ذره‌ای انحراف ایجاد شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، ایستادگی ملت ایران بر موضع حق خود و الگو شدن آن را برای ملت‌های منطقه علت اصلی فشارها و تبلیغات خصمانه ضد نظام اسلامی دانستند و افزودند: با وجود همه این فشارها، نظام جمهوری اسلامی محکم ایستاده و کوتاه هم نیامده است و همین استحکام نظام اسلامی موجب شده است تیغ آنها کند شود و بر صخره فرود آید.

ایشان با تأکید بر اینکه ملت و دولت باید این حالت صخره گون نظام اسلامی را حفظ کنند، خاطرنشان کردند: نگذارید اختلاف و شکاف بوجود آید و آنچه را که دشمن در تبلیغات و خباثت های سیاسی خود می خواهد، روی دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به قضایای چند روز اخیر درباره وزارت اطلاعات افزودند: تبلیغات رسانه های بیگانه را در مورد این قضایا که آنچنان اهمیتی هم ندارد ببینید، که چه جنجالی به راه انداخته اند و در تحلیل های خود می گویند در جمهوری اسلامی ایران شکاف و حاکمیت دوگانه بوجود آمده و رئیس جمهور، حرف رهبری را گوش نکرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: تبلیغات دشمنان در روزهای اخیر بار دیگر نشان داد که آنها چگونه منتظر بهانه هستند و همچون گرگ برای حمله در کمین نشسته اند.

ایشان با تأکید بر اینکه اعضای دولت و شخص رئیس جمهور حقاً و انصافاً مشغول خدمت در کشور هستند خاطرنشان کردند: ملت و رهبری همواره از خط کار و خدمت حمایت می کنند و ملاک هم اشخاص نیستند بلکه ملاک اصلی خط کار و خدمت است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مشخص بودن مسئولیت ها و وظایف در قانون اساسی افزودند: رهبری هیچگاه بنای دخالت در تصمیم ها و کارهای دولت را ندارد، مگر آنجایی که احساس کند مصلحتی مورد غفلت قرار گرفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: در قضیه اخیر هم که چندان مهم نیست، احساس شد از مصلحت بزرگی غفلت شده است.

ایشان با توصیه به عناصر داخلی و دلسوزان کشور برای پرهیز از بگومگوها و تحلیل های پوچ بر ضد یکدیگر و زمینه ایجاد نکردن برای فضای تبلیغاتی بیگانگان، خاطرنشان کردند: نظام جمهوری اسلامی، دستگاه مقتدری است و رهبری هم محکم در مواضع صحیح خود ایستاده است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: تا زمانیکه من زنده هستم و مسئولیت دارم، نخواهم گذاشت حرکت عظیم ملت ایران بسوی آرمانها، ذره ای منحرف شود.

ایشان با تأکید بر اینکه تا زمانیکه مردم با شور، شعور، بصیرت و عزم راسخ در میدان هستند، لطف الهی هم شامل خواهد بود، خاطرنشان کردند: اگر مسئولان به سراغ مسائل شخصی بروند و اهداف را فراموش کنند، کمک الهی هم کم خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: امروز علاوه بر مردم، مسئولان در قوای سه گانه نیز در میدان کار و تلاش و مجاهدت و در حال انجام مسئولیت های سنگین خود هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال جهاد اقتصادی، تأکید کردند: همه مردم و مسئولان باید دست به دست هم دهند تا این حرکت آغاز شود زیرا هدف از نامگذاری های هر سال، ایجاد زمینه برای شروع حرکت به سمت شعار و هدف انتخاب شده است.

ایشان با تأکید بر اینکه رؤسای قوا و مسئولان خالی از نقص نیستند، خاطرنشان کردند: باید همواره به خدا پناه ببریم و با شناخت نقص های خود و کاستن از آنها، در مسیر حرکت ملت ایران گره ایجاد نکنیم.

رهبر انقلاب اسلامی در سخنان خود به تحولات کنونی منطقه نیز اشاره کردند و افزودند: امروز به برکت اسلام و انقلاب اسلامی، بیداری عمومی اسلامی درمنطقه روی داده است که قطعاً به نتیجه خواهد رسید، همانگونه که در برخی نقاط تاکنون به نتیجه رسیده است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: هرچه عزم، ایمان و آمادگی مردم برای فداکاری بیشتر شود، احتمال پیروزی هم بیشتر خواهد شد.

ایشان با اشاره به غافلگیری امریکا، اروپا و صهیونیستها در قبال تحولات منطقه خاطرنشان کردند: تمام تلاش قدرتهای استکباری بر این است که بر تحولات منطقه مسلط شوند اما این بیداری اسلامی تمام شدنی نیست و این حرکت رو به جلو، بازگشتی به عقب نخواهد داشت.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: نهایت و آینده این حرکت، به نفع مردم منطقه خواهد بود اما آنان باید کاملاً هوشیار و مراقب باشند زیرا دشمن برای منحرف کردن این حرکت، در کمین نشسته است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ظلم آشکار به مردم بحرین، یمن و لیبی تأکید کردند: داوری منصفانه قضایای کنونی منطقه بویژه در این سه کشور، نشان می دهد، قدرتهای غربی به مردم ظلم کرده اند، و جنایتکار و مقصر غیرقابل اغماض هستند.

ایشان دلیل اصلی ظلم امریکا و غرب به مردم منطقه را، دولت جعلی اسرائیل دانستند و خاطرنشان کردند: در تحولات کنونی منطقه بیشترین ظلم به مردم بحرین شده است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تبلیغات گسترده غرب بر ضد ایران افزودند: از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران موضع حقی را انتخاب و صراحتاً آن را اعلام کرده، قدرتهای غربی حملات تبلیغاتی خود را به سمت ایران متمرکز کرده اند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران بر خلاف خواسته قدرتهای استکباری، در قبال تحولات منطقه یک تماشاگر بی تفاوت نیست و ملت، دولت و نخبگان سیاسی ایران در برابر این اقدامات ظالمانه مستکبران، تماشاگر نخواهند بود.

ایشان با اشاره به ادعای دخالت ایران در امور منطقه آن را بی اساس خواندند و افزودند: جمهوری اسلامی ایران به غیر از اعلام صریح موضع خود، چه دخالتی در بحرین، یمن و لیبی کرده است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران در اعلام نظر حق و صریح خود هیچگاه از اخم قدرتهای پوشالی دنیا نترسیده و نخواهد ترسید و ملاحظه آنها را هم نخواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: اعتراض مردم بحرین بجا و به حق است و اگر وضعیت مردم بحرین و نوع حکومت آنها و نحوه استفاده حاکمان از حکومت برای هر انسان صاحب بینش بیان شود، قطعاً رفتار حکومت بحرین محکوم خواهد شد.

ایشان افزودند: رفتار حکومت بحرین در مواجهه با مردم اشتباه است زیرا اینگونه اقدامات جز افزایش عقده ها و عصبانیت مردم، فایده ای ندارد و ممکن است خشم مردم بار دیگر هنگامی سرباز کند که حکومت نتواند هیچ کاری انجام دهد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: علاوه بر حکومت بحرین، کسانی هم که از خارج به بحرین نیرو اعزام کردند دچار اشتباه شده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای قضایای لیبی را هم نمونه دیگری از ظلم قدرتهای استکباری به مردم برشمردند و افزودند: غربیها نمی خواهند در لیبی که در نزدیکی اروپا قرار دارد و سرشار از نفت است، حکومتی مردمی و مسلمان سرکار بیاید، بنابراین سیاست بازی با ملت لیبی را در پیش گرفته اند اما مردم متوجه این سیاست غربی ها شده اند.

ایشان مجرم اصلی در حوادث اخیر منطقه را مستکبران دنیا و شبکه صهیونیستی بین المللی دانستند و خاطرنشان کردند: آنها با استفاده از شرایط کنونی، در حال فشار آوردن به مردم غزه و به شهادت رساندن روزانه مردم هستند، و باید ملتهای منطقه و دولتها از عملکرد رژیم صهیونیستی غفلت نکنند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی و برجسته علما و مردم استان فارس بویژه شیراز در عرصه های مبارزه، جهاد، تدین، علم، ادب و مسائل سیاسی و اجتماعی افزودند: مردم فارس همواره جزو پیشروها بوده اند، و استان فارس حقاً و انصافاً یک قله است.

حضرت آیت الله خامنه ای اظهار ارادت و اخلاص روزافزون مردم فارس به حرم احمد بن موسی و برادران آن حضرت و همچنین تقدیم چهارده هزار و ششصد شهید در دوران دفاع مقدس را نمونه بارزی از تدین، و ایثار و فداکاری مردم این استان دانستند و تأکید کردند: کلید اصلی پیشرفت ملتها ایستادگی آنان بر سخن حق خود است و ملت ایران با ایستادگی بر راهی که انتخاب کرده، توانسته است علاوه بر پیشرفت روزافزون در زمینه های مختلف، برای دیگر ملتها نیز الگو شود.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین ایمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز در سخنانی، وجود سومین حرم اهل بیت در شیراز، علمای بزرگ استان فارس، نقش مردم در دوران نهضت اسلامی و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تقدیم چهارده هزار و ششصد شهید در دوران دفاع مقدس را از جمله ویژگیهای برجسته مردم متدین و ادب پرور استان فارس برشمرد.

سردار غیب پرور فرمانده سپاه پاسداران استان فارس هم در سخنانی گزارش از برگزاری کنگره سرداران و چهارده هزار و ششصد شهید استان فارس ارائه کرد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۵۵, ۴/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #14

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به صاحبان قلم و تریبون تاکید کردند: نباید به گونه ای صحبت و یا مطلبی نوشته شود که القای تنش و درگیری در جامعه باشد زیرا این موضوع، خلاف شرایط کنونی کشور است.به گزارش مشرق ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز در دیدار وزیر کشور و جمعی از فرماندهان و مسؤولان نیروی انتظامی، تأمین امنیت بویژه امنیت اخلاقی و روانی جامعه را یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی دانستند و با اشاره به مسؤولیت سنگین رسانه ها، مطبوعات، گروه‌ها و افراد تأثیرگذار برای حفظ آرامش روانی مردم، تاکید کردند شرایط کنونی کشور بسیار آرام و مناسب و روحیه مردم هم مستحکم است بنابراین مسؤولان، نخبگان سیاسی و فرهنگی و فعالان مطبوعات و رسانه های مجازی نباید بگونه ای سخن بگویند و یا مطلبی منتشر کنند که القای نبود آرامش و دو دستگی در کشور شود زیرا این موضوع، خلاف واقع است.

ایشان با اشاره به سخنان روز گذشته خود درخصوص برخی مسائل روز، افزودند: متأسفانه برخوردی که برخی روزنامه ها با این سخنان کردند، بجای القای آرامش در کشور، القای دوگانگی و دعوا را می کرد.

رهبر انقلاب اسلامی خطاب به صاحبان قلم و تریبون خاطرنشان کردند: نباید به گونه ای صحبت و یا مطلبی نوشته شود که القای تنش و درگیری در جامعه باشد زیرا این موضوع، خلاف شرایط کنونی کشور است.

حضرت آیت‌الله خامنه ای با یادآوری برخی اختلاف نظرها میان مسؤولان و فعالان سیاسی در دوران امام (رحمة الله علیه) افزودند: امام بزرگوار در آن دوران بارها خطاب به مسؤولان می فرمودند "در جلسات هرچه می خواهید بگویید اما آن را به جامعه نکشانید زیرا مردم گناهی ندارند. "

ایشان با اشاره به تلاش رسانه های بیگانه برای بزرگنمایی برخی اختلاف نظرها، تأکید کردند: نباید از گفته ها و یا نوشته‌های ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظری است نباید جلوی مردم اخم کرد و بهانه به دست رسانه های بیگانه داد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به روحیه بسیار خوب و مستحکم مردم افزودند: آرامش موجود در جامعه و حرکت محکم و آگاهانه مردم به سمت آرمانها چیزی جز لطف و عنایت و قدرت خداوند متعال نیست و باید این نعمت را قدر دانست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگر ی از سخنان خود با قدردانی از زحمات و تلاش‌های فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی در تعطیلات سال نو و همچنین در طول سال گذشته خاطرنشان کردند: مردم این تلاش‌ها و خدمات را می‌بینند و قدردان آن نیز هستند.

ایشان یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی را ایجاد امنیت در جامعه بویژه امنیت اخلاقی و روانی برشمردند و افزودند: امنیت اخلاقی در جامعه به معنای آن است که مردم دغدغه ای درخصوص احتمال انحراف اخلاقی فرزندان خود در جامعه نداشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از ضروریات برقراری امنیت اخلاقی در جامعه را ایجاد مصونیت در درون نیروی انتظامی دانستند و تأکید کردند: این مصونیت درونی جز با چنگ زدن به ریسمان توفیق و فضل الهی به دست نمی‌آید.

حضرت آیت الله خامنه ای وضعیت نیروی انتظامی را نسبت به گذشته بسیار رو به جلو ارزیابی کردند و افزودند: فرماندهان و مسؤولان نیرو نباید به حد کنونی قانع باشند بلکه باید برای رسیدن به قله، همت کنند.

ایشان همچنین از هماهنگی موجود میان وزارت کشور و نیروی انتظامی اظهار رضایت کردند و خواستار تقویت بیش از بیش این هماهنگی و ارتباط شدند.

در این دیدار سردار سرتیپ احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در گزارشی گفت: تحقق پلیس شایسته و بایسته نظام اسلامی و دستیابی به قدرت نرم و فراگیر و پایدار با استفاده از علم، عقل و تدبیر از جمله اهداف مورد نظر در نیروی انتظامی است.

وی همچنین با اشاره به پیچیدگی مسائل و روابط اجتماعی و تحول در حوزه ارتباطات خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با دستاوردهای خوب خود در حوزه فناوریهای نوین و با تغییر در ساختارها، ابزارها، رویکردها و کارکردها، به دنبال تحقق امنیت فراگیر و پایدار در همه حوزه ها است.
در ابتدای این دیدار نماز جماعت ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۰۶, ۷/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/تیر/۹۰ ۱۶:۰۶ توسط parisan.)
شماره ارسال: #15

رهبر : فردای منطقه به‎مراتب بهتر از امروز خواهد بود

رهبر معظم انقلاب تأکید کردند: با این انقلاب‌های مردمی و سلسله قیام‌های پرعظمت و پرطنطنه کشورها، ایران بیش از همیشه در سر زبان‌هاست و مورد توجه است و مورد اهتمام و احترام است و فردای منطقه به‎برکت همت و حرکت ملت‌ها در راه اسلام به‎مراتب از امروز منطقه بهتر خواهد بود.به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از کارگران سراسر کشور، پیشرفت را سرنوشت روشن و قطعی کشور خواندند و با اشاره به جایگاه و شأن بسیار بالای کارگران در اسلام و منطق عقلایی، افزودند: پایبندی همه بخش‌های دولتی و غیردولتی و مردم به الزامات سال جهادی اقتصادی منجر به جهش در ایران بزرگ و سرافراز خواهد شد.

در این دیدار که در آستانه روز جهانی کارگر برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامی از منظر منطق عقلایی عنصر کار و کارگر را حلقه بی‌بدیل و بسیار مهم تامین نیازهای حیاتی فرد و جامعه برشمردند.

ایشان در تبیین بیشتر جایگاه کار و کارگر افزودند: شأن کارگر در اسلام از منطق عقلایی نیز بالاتر است چرا که اسلام کار کارگر را عبادت و عملی صالح می‌داند و نبی مکرم بر دست کارگر به عنوان دستی که آتش به آن نمی‏رسد، بوسه می‌زند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به نقش جامعه کارگری در به ثمر رسیدن مبارزات ملت با رژیم ستم‎شاهی، افزودند: در اوایل انقلاب نیز عوامل و عناصر چپ آن‎روز یعنی کمونیست‌ها خیلی تلاش کردند جامعه کارگری را مقابل اسلام و نظام قرار دهند اما کارگران صدای دین را صدای آشنا و مطلوب خود دانستند و مقابل این توطئه ایستادند.

رهبر انقلاب اسلامی شرکت وسیع کارگران در دفاع مقدس و بعد از آن حضور در میدان کار، تلاش و پیشرفت را نشانه‌هایی از تعهد عمیق جامعه کارگری به اسلام، انقلاب و ایران برشمردند و خاطرنشان کردند: کارگر باغیرت و باشرف ایرانی کار خود را پیکار و مبارزه می‌داند و با کار مبتکرانه و مجدّانه مبتنی بر ذوق و استعداد ایرانی با دنیای استکبار و کسانی که رکود و سقوط اقتصادی کشور را دنبال می‌کنند مبارزه و مقابله می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه این دیدار، سیاست کلی نظام و مسئولان را ایجاد همدلی و صمیمیت میان عناصر دخیل در مقوله کار دانستند و در عین حال خاطرنشان کردند: البته کسانی در کشور هستند که به کارگران ظلم می‌کنند و حقوق آنان را نادیده می‌گیرند اما سیاست کلی نظام اسلامی همدلی و همفکری کارگر با کارفرما و دستگاه‌های مسئول است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات مهم دولت برای بهبود مسائل جمعه کارگری افزودند: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کرد که جامعه کارگری از جوامع برخوردار بهره مند کشور شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به سال جهاد اقتصادی افزودند: دشمن ضمن ادامه تلاش خود در عرصه‌های فرهنگی، امنیتی، سیاسی و دیگر عرصه‌ها مبارزه با اسلام جمهوری اسلامی را عمدتا بر روی اقتصاد متمرکز کرده تا میان مردم و نظام شکاف ایجاد کند و به همین علت باید با تمام توان و با تکیه بر اخلاص فهم و بصیرت به مبارزه و جهاد با دشمن شتافت.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر مسئولیت همه بخش‌های دولتی، خصوصی و مردم در سال جهاد اقتصادی جامعه کارگری را به اتقان در کارها فراخواندند و افزودند: کار را باید محکم، دقیق و درست انجام داد.

ایشان ارتقای کیفیت کالاهای ایرانی را از دیگر مسئولیت‌های جامعه کارگری و کارآفرینان دانستند و خاطرنشان کردند: باید کاری کنیم که کالاهای داخلی در نظر مصرف کننده ایرانی و غیرایرانی کالایی مطلوب، بادوام و زیبا باشد. که البته دستگاه‌های دولتی باید پیش نیازهای تحقق این هدف از جمله آموزش مهارت‌های مختلف را تأمین کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تلفیق هنر و توانایی ایرانی را زمینه ساز تقویت کیفیت تولیدات داخلی برشمردند و افزودند: برخی محصولات داخلی دارای قدرت رقابت وبرخی دیگر به مراتب بهتر از کالاهای مشابه خارجی هستند که باید این ویژگی را به تمام کالاهای تولیدی، خوراکی، پوشاکی و مسائل زندگی تأمین داد.

ایشان در همین زمینه فرمودند باید در عرصه کالاهای برتر در دخل کشور را به همت کارگران و مهندسان و عرصه دیگر برای تجلی شعار "ما می‌توانیم " تبدیل کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به عده ای که مصرف کالاهای خارجی را نوعی تشخص و برتری می‌پندارند افزودند: دلبستگی به تولیدات بیگانه و بی اعتنایی به تلاش کارگران ایرانی بیماری و عادت بدی است که پول و ثرورت کشور را به جیب کارگری خارجی سرازیر می‌کند.

معظم‌له فرمودند: در سال جهاد اقتصادی به نظر من یکی از قلم‌های مجاهدت اقتصادی مردم این است که سراغ کالاهای داخلی و ساخت داخل بروند.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: کالای ساخت داخل باید قانع‌کننده باشد. باید دوام، استحکام و مرغوبیتش طوری باشد که مشتری را قانع کند، این هر دو در کنار هم یک کار لازم و واجبی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه تصریح کردند: البته مسائلی که باید مسئولان کشور انشاءالله با همت دنبال کنند؛ مسائل متعددی در زمینه سال جهاد اقتصادی است. مسئله اشتغال بسیار مهم است، کارآفرینی، پرداختن به زیرساخت‌های اقتصادی در سراسر کشور بسیار مهم است.

رهبر معظم انقلاب بخش پایانی دیدار با کارگران را به مسائل منطقه و ناکامی دشمنان در مقابل ایران اختصاص دادند.

ایشان با یادآوری تلاش مستمر دستگاه‌های ضدبشری استکبار برای ضربه‌ زدن به جمهوری اسلامی افزودند: امروز دستگاه‌های استکبار و دستگاه‌های ظلم، دستگاه‌های ضد بشر، دستگاه‌هایی که در دنیا در میان ملت‌شان رسوا شده‌اند در مقابل جمهوری اسلامی صف بسته‌اند برای اینکه بتوانند به نماد عظمت و شرف اسلامی انسانی ضربه بزنند و نگذارند این انقلاب الهام‌بخش دیگران باشد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه بیان داشتند: آنان همه تلاش خود را می‌کنند و نتیجه آن این است که هیچ نتیجه‌ای از تلاش خود نمی‌گیرند. خواستند ملت ایران را منزوی کنند ولی برعکس شد. خداوند متعال طوری پیش آورده است که امروز ایران در این منطقه در صدر نگاه‌های ملت‌ها قرار گرفته است.

رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند‌: با این انقلاب‌های مردمی و سلسله قیام‌های پرعظمت و پرطنطنه کشورها، ایران بیش از همیشه در سر زبان‌هاست و مورد توجه است و مورد اهتمام و احترام است.

ایشان در همین زمینه تأکید کردند: فردای منطقه به برکت همت و حرکت ملت‌ها در راه اسلام و به مراتب از امروز منطقه بهتر خواهد بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ناکامی دشمنان و توفیق روزافزون ملت ایران را نشانه صدق وعده‌های الهی دانستند و افزودند: ملت و دولت و مسئولان ایران با یاد خدا و در راه خدا به تلاش و حرکت خود ادامه می‌دهند و پروردگار کریم نیز فضل و رحمت خود را همواره نصیب این ملت خواهد کرد.

در ابتدای این دیدار شیخ‌الاسلامی وزیر کار و امور اجتماعی به نقش بی‌بدیل نیروی انسانی در تحول و پیشرفت اقتصادی اشاره کرد و گفت: این وزارت با همکاری نمایندگان، کارگران و کارفرمایان سند ملی کار شایسته را به منظور توسعه اشتغال و صیانت از نیروی کار و دفاع از حقوق کار و تولید تدوین و تصویب کرده است و گام‌های خوبی برای اصلاح سیاست‌ها و قوانین و مقررات برداشته است.

شیخ‌الاسلامی خاطرنشان کرد: توجه به اشتغال جوانان و توسعه مشاغل خانگی، معرفی مفاخر کارگری و کارفرمایان نمونه، واگذاری سهام عدالت، اجرای طرح بیمه تکمیلی کارگران، اعطای وام مسکن مهر و کارت خرید اعتباری از جمله اقدامات انجام شده و در دست انجام این وزارتخانه است.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۴, ۱۶/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/تیر/۹۰ ۱۶:۰۳ توسط parisan.)
شماره ارسال: #16
آواتار
حكم نائب امام زمان واجب الاطاعه است
فارس: عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به جايگاه ولايت فقيه گفت: حكم نايب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) واجب‌الاطاعه است.

آيت‌الله ابوالقاسم خزعلي در همايش تجليل از نخبگان و فرهيختگان برتر حوزه علميه قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با اشاره به واجب‌الاطاعه بودن حكم نايب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اظهار داشت: زماني كه نايب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) حكم داد، اجراي آن بر فقيه اعلم هم واجب است و در همين راستا آيت‌الله‌‌العظمي گلپايگاني به رهبر انقلاب اظهار كردند كه من هر حكمي كه شما بدهيد را واجب مي‌دانم و بايد گفت زماني كه حكم حكومتي صادر شود، اطاعت از آن بر فقيه اعلم نيز واجب است.

عضو مجلس خبرگان رهبري با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان نظام گفت: بعد از پيروزي شكوهمند انقلاب، جمهوري اسلامي ايران پايه‌گذاري شد و بيداري به كشورهاي اسلامي رسيد و در حال حاضر با توجه به اينكه آمريكا و غرب نمي‌توانند كاري را پيش ببرد ولي ما بايد تلاش كنيم و در راستاي فرامين مقام معظم رهبري و گوش به فرمان ايشان با آنها مقابله كنيم.

وي ادامه داد: فراماسونرها و دشمنان انقلاب به دنبال ضربه زدن به اين نظام هستند و در جريان فتنه 88 فتنه سال 88 كه ازسوي سه دشمن ديرينه ملت ايران هدايت مي‌شود، فعاليت آنها به درجه اعلا رسيد و هدف آنها ضربه زدن به اصل انقلاب بود اما با ديگر با درايت ولي فقيه اين ضربه دشمن نيز بر خودشان فرود آمد و فتنه آنها خنثي شد.

خزعلي با اشاره به ويژگي‌هاي مقام معظم رهبري تاكيد كرد: هنگامي كه 20 سال پيش در دور چهارم مجلس خبرگان، آيت‌الله خامنه‌اي را به رهبري انتخاب كرديم ايشان فردي زبده بود اما معظم‌له هر سال نسبت به سال قبل زبده‌تر مي‌شود.

عضور مجلس خبرگان رهبري امروزه ما از زبان آيت‌الله مصباح كه مطهري دوم است مي‌شنويم كه مي‌فرمايد «محال است امروز مانند رهبري كسي پيدا شود».

وي در ادامه با بيان اينكه دشمن غافل نيست، ماسوني‌ها در امور مختلف دخالت مي‌كنند و از هيچ كاري براي ضربه زدن به نظام دريغ نمي‌كنند، عنوان كرد: جريان مخالف دست‌بردار نيست و فعاليت گسترده‌اي براي رسيدن به هدفش انجام مي‌دهد.

خزعلي بيان داشت: ملت ايران در عصري زندگي مي‌كند كه فقيهي عالم مانند حضرت امام (رحمة الله علیه) در مقابل حكومت شاهنشاهي ايستاد و حكومت آمريكايي پهلوي را به زباله دان تاريخ سپرد و در ادامه خلف صالحش در برهه‌هاي مختلف توطئه‌هاي دشمنان نظام را خنثي و انقلاب اسلامي را سربلند‌تر از گذشته به جلو هدايت مي‌كند.

عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه پيروزي مسلمانان بر حكومت‌هاي تحت سلطه آمريكا و رژيم صهيونيستي نزديك است، تاكيد كرد: بيداري ملت‌هاي مسلمان كشورهاي منطقه و شمال آفريقا نشات گرفته از انقلاب اسلامي ايران است و ديري نمي‌گذرد كه ملت‌هاي مسلمان بر استكبار جهاني پيروز مي‌شوند.

خزعلي در پايان با تاكيد بر اينكه دشمنان غافل ننشسته‌اند و مي‌خواهند مكتب ايران اسلامي را كه روحانيت
شيعه پايه‌گذار آن بود، از بين ببرند، تصريح كرد: امروز وظيفه روحانيت و طلاب است كه با تلاش و كوشش قدردان
انقلاب اسلامي باشند و در زمينه كسب معارف اسلامي بكوشند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۰۹, ۱۶/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #17
آواتار
موسي عليه السلام هم چون عقلي با خضر بحث ميخواست انجام بده نتونست امتحان بودن با ولي خدا رو خوب پاس كنه
شيطان هم چون عقلي ميخواست بحث كنه از درگاه الهي مترود شد

مختار و خيلي از كسان ديگري كه از قافله عاشورا جا ماندند خواستند با امام زمان خود عقلي بحث كنند

عقلي ميشه اين بحث رو انجام داد
اما نكته ي من كلي هست

خدا وقتي بخواد امتحان ايمان رو بگيره
يه جاهايي مياد يه حكمي ميده كه با عقل ناقص ما جور درنياد شايد


بعد ظهور امام زمان يه عده از ياران درجه ي يك امام زمان (نه 313 نفر) بعد از ديدن بعضي تصميمات و اعمال امام زمان
جلوي ايشون قرار ميگيرند و ايشان گردنشان را ميزنند
توجه كنيد گفتم ياران درجه ي اول

ولايت پذيري مهمترين نشان ايمان و محل اصلي ابتلا و امتحان خداست
كسي كه تكيه اش به عقلش باشه
مثل مختار و خيلي هاي ديگه در بهترين شرايط اگه جلوي امام در كربلا نياسته با امامش هم نخواهد بود!!!!!!

البته خوبه در باب مباحث عقلي قضايا هم بحث كنيد
اما اين نكته كه خدمت دوستان عرض كردم كلي هست
و مهمترين امتحانات در آخرالزمان
بحث ولايت پذيري هست!!!!!!!!!!!!!!!!!
چون امام زماني ميايد كه مردم از اين امتحان سربلند بيرون بيان تا حكم ايشون ولو با عقل دو دوتا چهارتاي خيلي ها هم جور درنيايد ضمانت اجرايي داشته باشد

اساساً اگه ما بخوايم دليل هر چيز رو هم قبل از اطاعت بدونيم اون ديگه اسمش بندگي نيست !!!!!!!!
در اصول دين شديداً عقلاني بايد پيش رفت و از اونجا به بعد در احكام بايد اطاعت كرد و عبد بود
البته خوبه آدم دنبال چرايي احكام بره !
اما اگه بگه من تا ندنونم چرا انجام نميدم اينكار ديگه اسمش بندگي نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۵۰, ۱۶/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/اردیبهشت/۹۰ ۱۸:۵۵ توسط MESSENGER.)
شماره ارسال: #18
آواتار
دلایل عقلی

دلایل عقلی متعددی بر اثبات ولایت فقیه و وجوب اطاعت از اوامر ولی فقیه اقامه شده است که به دو دلیل از آن‏ها اکتفا می شود:

دلیل اول:
اصل تنزل تدریجی


این دلیل از مقدمات ذیل تشکیل شده است:

1. برای تأمین نیازمندی‏های اجتماعی و جلوگیری از هرج و مرج، فساد و اختلال نظام، وجود حکومت در جامعه، امری ضروری است.

2. اجرای احکام اجتماعی اسلام ضروری است و این امر به زمان حضور پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و امامان معصوم(علیه السلام) اختصاص ندارد؛ یعنی احکام اسلام جاودان است و باید در همه زمان‏ها و مکان‏ها اجرا گردد.

3. حکومت مطلوب در اسلام، حکومتی است که معصوم(علیه السلام) در رأس آن باشد.

4. هنگامی که فراهم آوردن مصلحت لازم در حد مطلوب میسر نشد، باید نزدیک‏ترین مرتبه به حد مطلوب را تأمین کرد. هنگامی که مردم از مصالح حکومت معصوم(علیه السلام)، محروم باشند، باید به دنبال نزدیک‏ترین و شبیه‏ ترین حکومت به حکومت امام معصوم(علیه السلام) باشیم.


نزدیکی یک حکومت به امام معصوم(علیه السلام) در سه امر متبلور می‏شود:

نخست:
علم به احکام اسلام (فقاهت)
دوم:
شایستگی روحی و اخلاقی، به گونه‏ ای که تحت تأثیر هواهای نفسانی و تهدید و تطمیع‏ ها قرار نگیرد (تقوا)
سوم:
کارایی در مقام مدیریت جامعه که به خصلت‏های فرعی از قبیل درک سیاسی، اجتماعی، آگاهی از مسائل بین المللی، شجاعت در برخورد با دشمنان و تبهکاران تشخیص اولویت‏ها و اهمیت‏ها.

با توجه به این مقدمات نتیجه می‏گیریم کسی که بیش از سایر مردم، واجد این شرایط باشد (فقیه عادل، زمان‏شناسی و قادر به مدیریت کلان اجتماعی) باید رهبری جامعه را عهده ‏دار شود و ارکان حکومت را به سوی کمال مطلوب سوق دهد.
تشخیص چنین کسی طبعا بر عهده خبرگان خواهد بود چنان که در سایر شئون زندگی اجتماعی نیز چنین است و وقتی چنین شخصی اقدام به تشکیل حکومت نمود اطاعت از فرامین وی واجب است.


دلیل دوم:
ولایت‏ فقیه یا حاکمیت اصلح در عصر غیبت:این دلیل نیز دارای مقدمات زیر است:


1- ولایت بر اموال و اعراض و نفوس مردم، از شؤون ربوبیت الهی است و فقط با نصب و اذن خدای متعال، مشروعیت می‏ یابد.

2- خداوند این حق قانونی را به پیامبر اکرم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و امامان معصوم(علیه السلام) داده است.

3- در زمانی که مردم از وجود رهبر معصوم محرومند، یا باید خدای متعال از اجرای احکام اجتماعی صرف نظر کرده باشد، یا اجازه اجرای آن را به کسی که اصلح از دیگران است، داده باشد تا ترجیح بلا مرجوح و نقض غرض و خلاف حکمت لازم نیاید و با توجه به باطل بودن فرض اول، فرض دوم ثابت می‏شود؛ یعنی ما از راه عقل کشف می‏کنیم که چنین اذن و اجازه‏ای از طرف خدای متعال و اولیای معصوم(علیه السلام) صادر شده است؛ حتی اگر بیان نقلی روشنی در این خصوص به ما نرسیده باشد.

4- فقیه جامع ‏الشرایط، همان فرد اصلحی است که هم احکام اسلام را بهتر از دیگران می‏شناسد، هم ضمانت بیشتری برای اجرای آن دارد و هم در مقام تأمین مصالح جامعه و تدبیر امور مردم کارآمدتر است.

5- تشکیل حکومت توسط ولی فقیه جامع الشرایط مستلزم اطاعت سایر افراد جامعه از فرامین چنین فقیهی است، بنابراین اطاعت از ولایت فقیه عقلا نیز واجب می باشد.

دقت در دلیل عقلی و تبیین فلسفی نظام ولایت‏ فقیه، بیانگر آن است که صرف نظر از ادله فقهی و تعبدی، عالی‏ترین وجه حکومت اسلامی که مطلوبیت دارد، حاکمیت معصوم(علیه السلام) است؛ اما در اسلام چون ارزش‏ها دارای مراتب بوده و بی ‏شک حکومت نیز یک ارزش است، با عدم دسترسی به معصوم، باید کسی را برای حاکمیت برگزید و از او اطاعت کرد که در علم و عمل، شبیه‏ ترین مردم به معصوم(علیه السلام) باشد و آن فقیه جامع‏ الشرایط است که از جهت صلاحیت‏ها، شباهت بیشتری به معصوم(علیه السلام) دارد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۱۳, ۱۸/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/تیر/۹۰ ۱۶:۰۲ توسط parisan.)
شماره ارسال: #19
آواتار
10 نمونه که ولایت فقیه مانع دیکتاتوری در ایران شد

منصور حداد در رجانيوز نوشت: ولایت فقیه، حکومت دینی و جمهوری اسلامی از سوی منتقدان و مخالفان محکوم و متهم به دیکتاتوری و نادیده گرفتن رای مردم بوده است. این شبهات از اولین روزهایی که زمزمه حکومت اسلامی در انقلاب پاگرفت، آغاز شده است و هم اکنون نیز در گوشه و کنار شنیده می شود.

تفکیک و تعارض جمهوریت و اسلامیت نظام، بیان دیگری است از همین پرسش است. «آیا اسلامیت نظام، جایی برای جمهوریت باقی می گذارد؟ آیا تنفیذ حکم ریاست جمهوری، طفیلی شمردن رای مردم نیست؟ آیا نصب فقهای شورای نگهبان بر سر نظارت همه انتخابات های موجود در کشور، نظارت قیم مآبانه از سوی ولی فقیه نیست؟ اگر نظر مردم با ولی فقیه یکی نبود، چه خواهد شد؟ فقیهان شورای نگهبان رهبر را نصب می کنند یا کشف می کنند؟ و ...» از این دست سوالات دیگر می توان برشمرد که همگی ناظر به بحث بالا هستند.

از سوی متفکران قائل به ولایت فقیه پاسخ های متفاوت و جواب های ارزشمندی به این عناوین داده شده است. پاسخ هایی که در حوزه تئوریک و نظریه پردازی از قوت و استحکام بالایی برخوردار هستند. "اسلامیت نظام بدون جمهوریت، قابل تحقق نیست، هرچند وابسته بدان هم نیست" محوری ترین سخنی است که از سوی این دست اندیشمندان مطرح شده است.

آن چه در حوزه نظر و سخن مطرح است معمولاً در حوزه اجرا صورت دیگری به خود می گیرد و راهی نسبتا متمایز و یا متفاوت با تئوری می پیماید. بدون ترديد، صاحب‌نظران و محققان حق دارند عملکرد اجرایی و عملیاتی هر اندیشه‌ی اجتماعی را برای بررسی کارآمدی و قابلیت تحقق آن بررسی کنند و مدعیات نظریه ها را با صحنه اجرا مقایسه کنند.

انقلاب اسلامی در مسیر سی و اندی ساله عمر خویش توانسته به طور متوسط یک انتخابات برگزار کند. این سخن هر چند صحیح است ولی به صورت کلی نمی تواند ذهن پژوهشگران و اهل دقت را آرام نماید. در این انتخابات های متفاوت، جریان ها و افراد مختلف و متمایزی از صندوق های انتخابات بیرون آمده است. اما شاید بتوان برای بررسی جدی تر و عمیق تر عملکرد جمهوری اسلامی، عملکرد شخص ولی فقیه را مورد توجه قرار داد.

1.امام خمینی (رحمة الله علیه) در اولین حرکت خود برای تاسیس جمهوری اسلامی، در تشکیل دولت موقت و نصب بازرگان را ناشی از دوچیز بر می شمرد: یکی حق شرعی و دیگری مقبولیت خود نزد مردم. «بنا به پیشنهاد شورای انقلاب، بر حسب حق شرعی و حق قانونی ناشی از آرای اکثریت قاطع قریب به اتفاق ملت ایران که طی اجتماعات عظیم و تظاهرات وسیع و متعدد در سراسر ایران نسبت به رهبری جنبش ابراز شده است» نام بردن اسم مردم و اشاره به جایگاه آنها در این سطح اهمیت، زمانی که هیچ سازوکاری برای نظارت بر امام و ممانعت در مسیر منویات ایشان جز رژیم پهلوی وجود ندارد گویای نقطه مهمی است که نباید آن را سهو کلام و یا بازی با کلمات برشمرد. چرا که ایشان نیازی به گفتن این کلمه نداشت، قطعا چنین چیزی در حمایت های گسترده و میلیونی ملت برهمه ثابت و مقدر بود. هر چند اصل انتخاب بازرگان به عنوان گزینه ریاست دولت موقت نیز خواسته شخص امام نیست و بلکه مطرح شده از سوی شورای انقلاب است.

برگزاری همه پرسی «جمهوری اسلامی» در کمتر از دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، طبق گفته برگزارکنندگان صرفاً به دلیل ابرام و اصرار و پیگیری شخص امام خمینی(رحمة الله علیه) علیه برگزار شد. نوشتن قانون اساسی مشروطه و بسیاری قانون اساسی ها در کشورهای انقلاب زده مختلف توسط کارشناسان منتخب از سوی انقلابیون صورت می گیرد. اما امام خمینی با طراحی انتخابات خبرگان قانون اساسی، نوشتن میثاق اصلی جمهوری اسلامی را بر عهده منتخبان ملت می گذارد و خود به منزل خود در قم رفته و نظاره گر و حداکثر هدایت کننده عمومی ملت می شود. امام در بیانات خود در تاریخ30 مهر1358، صراحتا در انتقاد از مخالفان اصل مذکور و کسانی که برای انحلال مجلس خبرگان تلاش می کردند، انحلال مجلس خبرگان را توطئه خواندند و ضمن تاکید بر اینکه مجلس خبرگان، نمایندگان ملت می باشند، به اعضای این مجلس توصیه کردند که موظفند قانون اساسی و اسلامی بنویسند.

2.خبرگان قانون اساسی برای نوشتن پیش نویس قانون اساسی در فضای ملتهب ماه های اولیه انقلاب اسلامی نتوانست طی مدت قانونی پیش نویس را آماده کند. در اینجا عده ای که خروجی و نتیجه محتمل خبرگان قانون اساسی را نمی پسندیدند، نسبت به پایان یافتن مهلت قانونی اعتراض کرده و خواستار انحلال مجلس خبرگان قانون اساسی شدند. برخی از اعضای دولت موقت با حضور نزد امام خواسته خود را مطرح ساختند ولی با اعتراض شدید ایشان در خفا و علن مواجه شدند. ایشان چنین طرحی را توطئه علیه ملت و منتخبان ملت ارزیابی کردند و اعلام داشتند اینها می خواهند نوشتن قانون اساسی را به تاخیر اندازند تا بتوانند، نظرات خود را به مردم تحمیل کنند. یا اینکه از سر ناآگاهی فرصت کودتا و دخالت خارجی را فراهم آورند. چیزی که هم اکنون در مدیریت آمریکایی قیام های اسلامی مردم منطقه خاورمیانه در جریان است. تاخیر، تاخیر و تاخیر در نهادینه و ساختارمند شدن خواسته های مردم برای دستبرد و تحریف در مسیر حقیقی انقلاب ها.

3. طبق قانون اساسی رئیس جمهور برای انتخاب نخست وزیر نیاز به رای و تایید مجلس شورای اسلامی داشت. بنی صدر و مجلس شورای اسلامی از دو طیف سیاسی مختلف بودند، لذا انتخاب نخست وزیر توافقی سخت به نظر می آمد. بنی صدر برای اینکه مجلس را در عمل انجام شده قرار دهد و در برابر خواسته خود مجبور سازد، سیداحمد خمینی فرزند امام را به عنوان نخست وزیر معرفی کرد. امام خمینی(رحمة الله علیه) سریع و جدی با این پیشنهاد مخالفت کردند. سپس بنی صدر خواستار معرفی یک نفر از سوی امام برای نخست وزیری شد. این مسئله عملاً، تشریفاتی کردن رای اعتماد مجلس به نخست وزیر بود. حضرت امام با این طرح نیز مخالفت کرد و خواستار حل مسئله از طریق قانونی و تعامل منتخبان مردم یعنی رئیس جمهور و مجلس شد.

4آیت الله منتظری قائم مقام رهبری و به نوعی نفر دوم جمهوری اسلامی در پی رای دستگاه قضایی و امنیتی در محکوم شدن حجت الاسلام سیدمهدی هاشمی به اعدام، همه دیدارهای عمومی و خصوصی خود با مسئولین نظام را قطع کرد و به حالت خود را قهر خانه نشین کرد. بلکه بدین وسیله مانع از اجرای قانون در حق نزدیکان خود شود. اما حمایت و تاکید امام خمینی (رحمة الله علیه) برای اجرای عدالت، محکوم را به چوبه دار سپرد. امام خمینی(رحمة الله علیه) برخلاف نظر صریح شان در مخالفت با قائم مقامی آیت الله العظمی منتظری، به کارشناسی و مشورت مدیران ارشد مملکتی اعتماد می کنند و این کسوت را بر جناب شیخ تایید می کنند.

5.شورای بازنگری قانون اساسی در سال 68 پس از وفات امام خمینی در بررسی های خود، حق انحلال مجلس شورای اسلامی را به ولی فقیه واگذار کرد. اما حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله) طی نامه ای خواستار حذف این بند از متن قانون اساسی جدید شدند. این پیشنهاد مجلس شورای اسلامی که از سوی امام در رأس نظام برشمرده شده است، در ذیل نظارت مستقیم رهبری می برند.

6.در سال های انتهایی دوره ریاست جمهوری حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی، زمزمه هایی مبنی بر حضور ایشان برای سومین مرتبه در کسوت رئیس جمهوری مطرح شد. صحبت تغییر قانون اساسی از سوی اطرافیان رئیس جمهور مطرح شد و با مخالفت صریح ولی فقیه مواجه شد.

7.در انتخابات ریاست جمهوری ششم منتخب مردم- همان طور که این روزها هرچه بیشتر معلوم می شود- زاویه جدی با مسیر اصلی انقلاب اسلامی داشت. بالتبع نارضایی احتمالی از سوی دوستان حدس زده می شد. لذا شخصیت برجسته سیاسی جناح مخالف تلویحاً نگاهی به دخالت در نتیجه انتخابات دارد. آقای بشارتی وزیر کشور وقت این ماجرا را اینگونه روایت می کند:« من در آن روزها شنیدم که یکی از آقایان، ساعتی قبل از این‌که تقریباً بر همه روشن شود که چه کسی پیروز انتخابات است، وقت می‌گیرد و خدمت آقا می‌رسد؛ با این‌که هیچ مسئولیت رسمی هم در زمینه برگزاری انتخابات نداشته است. در آن جلسه به ایشان گزارشی از نتیجه انتخابات می‌دهد و خواستار ابطال انتخابات می‌شود. آقا در پاسخ برخورد خیلی شدیدی با وی می‌کند که ظاهراً سابقه نداشته است. با این مضمون که چگونه به خودت اجازه می‌دهی که این‌طور درباره‌ی نظام فکر کنی و تصمیم بگیری؟»

8.چند سال بعد انتخابات مجلس هفتم شورای اسلامی با زمزمه های تعلل و تعویق برگزاری انتخابات از سوی وزارت کشور دولت اصلاحات مواجه شد. استانداران و مجریان برگزاری انتخابات به صورت ضمنی اعلام کردند که در صورت تایید صلاحیت نشدن، هم جناحی های خاطی شان، در انجام وظیفه خود تعلل خواهند کرد. اینجا حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله) با تاکید بر برگزاری به موقع انتخابات اجازه تاخیر یک روزه را نمی دهند.

9. در انتخابات دهم ریاست جمهوری اولین حمله ای که صورت گرفت قبل از آنکه به اسلامیت نظام باشد، به جمهوریت نظام هجمه شد. کاندیدای شکست خورده، بدون اینکه دلیل قانع کننده ای داشته باشد خواستار ابطال انتخابات شد. انتخاباتی با مشارکت 85درصدی مردم انجام شده بود و لغو انتخابات نیاز به دلیل متقن داشت، اما آن چه بعد از دو سال معلوم قطعی شده است، خالی بودن دست دروغگویان است. قطعا اگر پایداری و پایمردی امام برحقِّ جامعه نبود، بسیاری از خواص و مدیران ارشد جمهوری اسلامی عرضه ای در مقاومت و حفاظت از آراء مردم را نشان ندادند. حتی همان طور که عملکردشان در فتنه هشتاد و هشت معلوم کرد، تمایلی به گردن نهادن به رای ملت در انتخاب محمود احمدی نژاد نداشته و ندارند. حضرت آقا ابطال را اینگونه توصیف می کنند: «این‌که می‌گوييد ابطال بشود، اين حرف خلاف قانون است، اين را کسی نمی‌تواند بپذيرد. پذیرش ابطال انتخابات یعنی این‌که بزنم توی دهن چهل میلیون!»

10. استعفای وزیراطلاعات دولت دهم، و پذیرش از سوی محمود احمدی نژاد با مخالفت ولی معظم فقیه، رهبر حکیم انقلاب مواجه شد. رئیس جمهور معتقد است باید کابینه چابک و همراه و سریع الانتقال داشته باشد. آقای احمدی نژاد وزیر اطلاعات قبلی خود حجت الاسلام محسنی اژه ای را در اوج فتنه 88 برکنار کرد اما مقام معظم رهبری علی رغم نیاز مبرم به ثبات و تمرکز در مدیریت اطلاعاتی و امنیتی کشور اعتراض و مخالفتی نشان ندادند. به نظر می آید نزدیکی به انتخابات مجلس شورای اسلامی و دفع شبهه مقدر دخالت دولتی ها در فرایند انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث شد، رهبری را برای ورود به این مسئله مجاب کرد.

والیان فقیه جمهوری اسلامی، نائبان برحق امام زمان عجل الله تعالی فرجه در تاریخ جمهوری اسلامی نشان داده اند، در نقاط بحرانی که مردمسالاری و جمهوریت نظام محل خدشه و تهدید است، حتی اگر به ظاهر خلاف مطلوب باطنی آنها باشد، علیرغم همه تهمت ها و سوء تفاهم ها و حتی پیشآمدن ضررهای قطعی الاحتمال یک قدم از حفظ رای و نقش آفرینی مستقیم مردمی کوتاه نمی آیند. این روزها برخی مغرضین و معاندان جمهوری اسلامی در جایگاه مدافعان جمهوریت دخالت حضرت آقا را در ماجرای وزیر اطلاعات مصداقی از خودکامگی و ناچیزشمردن مردم دانسته اند. اما به نظر می آید که این مسئله کاملا برعکس است و یاوری دولت با حکم ولایی در طی زمان کاملا به سود این دولت تمام خواهد شد، هر چند رئیس جمهور محترم نسبت بدان تعلل کرده اند.

در اینجا نقل فرازی مهم از سخنان امام خمینی برای جمع بندی سخن لازم و شایسته است:

اين بيانات ارزشمند در صفحه 23 از جلد 11 صحيفه امام، موجود است:

ولايت فقيه هست که جلو ديکتاتوري را مي‌گيرد. اگر ولايت فقيه نباشد، ديکتاتوري مي‌شود. آن که جلو مي‌گيرد از اينکه رئيس جمهور ديکتاتوري نکند، آن که جلو مي‌گيرد از اينکه رئيس ارتش ديکتاتوري نکند، رئيس ژاندارمري ديکتاتوري نکند، رئيس شهرباني ديکتاتوري نکند، نخست وزير ديکتاتوري نکند؛ آن فقيه است.

آن فقيهي که براي امت تعيين شده است و امام امت قرار داده شده است، آن است که مي‌خواهد اين ديکتاتوري‌ها را بشکند و همه را به زير بيرق اسلام و حکومت قانون بياورد. اسلام، حکومتش حکومت قانون است؛ يعني قانون الهي، قانون قرآن و سنت است. و حکومت، حکومت تابع قانون است؛ يعني خود پيغمبر هم تابع قانون، خود امير المؤمنين هم تابع قانون، تخلف از قانون يک قدم نمي‌کردند و نمي‌توانستند بکنند.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۳۲, ۱۹/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #20

ولایت فقیه خود امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف هستند
و تا وقتی که خود مولا حضرت مهدی زنده هستند و راه های تشریف به ایشان وجود دارد که انجام واجبات و ترک محرمات هستش نیازی به ولایت دیگری نیست
و احادیثی هم که در باب ولابت هست منظور ائمه هستند ، و آقای خامنه ای که خودم به شخصه احترام خاصی به ایشون دارم بعد مرحوم امام رحمه الله علیه به سمت رهبری منصوب شدند
و این که شما میگید ایشون نایب امام زمان هستند فقط افراط گرایی در دین هستش
مثلا اگر هاشمی رفسنجانی بعد امام رهبر میشدند ایشون میشدند نایب امام زمان
این که آدم پاک و بسیار با تقوایی هستند شکی نیست ولی این که نایب امام زمان هستند الله اعلم
برادر من آقای علی 110 ، ما سر تا پا گناه کارارو با کسانی مثل حضرت موسی صل اله علیه و یا مختار نسنجید
مختار میدونست امام حسین فرزند یک معصوم هست و خود ایشون هم معصوم هستند
آفای خامنه ای رهبر من و رهبر همه مردم ایران هست تو این حرفی نیست ولی توی نایب بودنش ...
من دیدم بعضا بعضی از دوستان در حق کسانی که ایشون رو نایب امام زمان نمیدونند کم لطفی میکنند
بازم میگم شما ها اصل رو بی خیال شدید فرع رو چسبیدید ، وقتی هر کس میاد اینجا فقط به عشق امام زمان میاد که جیگر کوشه همه ما هستش برای چی فقط به خاطر اینکه با نظر شما برادر های عزیز موافق نیست جبهه میگیرید
از هدف دور نشیم که بزرگترین هدف برادری و اتحاد هستش
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  نامه احمدی نژاد به مقام معظم رهبری میثم2 20 2,696 ۱۳/مهر/۹۵ ۱۵:۰۶
آخرین ارسال: فرشته ی عذاب
  بیانات مهم مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج فقه -Ali- 0 370 ۵/مهر/۹۵ ۱۱:۴۰
آخرین ارسال: -Ali-
  این تصویر مقام معظم رهبری «جعلی» است Islam 0 530 ۸/تیر/۹۴ ۱۸:۴۰
آخرین ارسال: Islam

پرش در بین بخشها:


بالا