کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 66 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*متنهائی که بایدخواند*
۹:۲۸, ۳/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
محبوبيت با شهرت متفاوت است. محبوبيت حاصل محبتي است كه خدا در دل ديگران مي اندازد و اين محبت خود نتيجه تفرغ از دغدغه هاي دنياست اما شهرت مورد اشاره انگشتان قرار گرفتن است. محبوب در قلب مردم است و مشهور در سر انگشتان مردم. شهرت در ظاهر است چه دنيايي و چه اخروي.

پيامبر فرمود از دغدغه هاي دنيا فارغ شويد كه هر كس با قلبش بر خدا رو كند خدا قلبهاي بندگان را با مودت و رحمت فرمانبردار او مي كند (ميزان الحكمه، ج6، ح9979). و نيز فرمود آدمي را همين شر بس كه در دين و دنيايش مورد اشاره انگشتان قرار گيرد، مگر كسي كه خدا از بدي حفظش كند(ميزان الحكمه، ج6، ح9987).

محبوب یادکردنش شیرین و آرامش بخش است و مشهور به هم نشان دادنش مایه سرگرمی. تلویزیون مایه شهرت است تا محبوبیت. ما بازیگران، برندگان مسابقات علمی و ورزشی و... و حتی دانشمندان را به هم نشان می دهیم و حتی وقتی همدیگر را در آینه تلویزیون می بینیم به هم خبر می دهیم ؛ بدون آنکه دلمان بلرزد و یادی در جانمان طنین بیندازد. فقط تعجب می کنیم و لبخندی از سر سرگرمی می زنیم.

نتیجه این شهرت چیست؟ شناخت سطحی و توقف در ظواهر و حتی قضاوت های غلط و حواشی سنگین تر از متن.

و خلاصه اینکه: آدمي را همين شر بس كه در دين و دنيايش مورد اشاره انگشتان قرار گيرد...

امضای rezakarimi
خداي من! براي من اين عزت بس كه تو رب مني و اين افتخار بس كه من بنده توام.
تو هماني كه من دوست دارم پس من را همان قرار بده كه دوست داري.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۵۶, ۸/مرداد/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/مرداد/۹۰ ۲۱:۵۴ توسط محمود.)
شماره ارسال: #2
آواتار
آزمایشی سخت در باب اعتقادات اسلامی با بیست سنت!

یکی مبلغ اسلامی بود در یکی از مراکز اسلامی لندن. عمرش را گذاشته بود روی این کار؛ تعریف می کرد که یک روز سوار تاکسی می شود و کرایه را می‌پردازد. راننده بقیه پول را که برمی‌گرداند 20 سنت اضافه تر می‌دهد. می‌گفت: چند دقیقه‌ای با خودم کلنجار رفتم که بیست سنت اضافه را برگردانم یا نه. آخر سر بر خودم پیروز شدم و بیست سنت را پس دادم و گفتم آقا این را زیاد دادی...

گذشت و به مقصد رسیدیم. موقع پیاده شدن راننده سرش را بیرون آورد و گفت آقا از شما ممنونم. پرسیدم بابت چی؟ گفت می‌خواستم فردا بیایم مرکز شما و مسلمان شوم اما هنوز کمی مردد بودم. وقتی دیدم سوار ماشینم شدید، خواستم شما را امتحان کنم. با خودم شرط کردم اگر بیست سنت را پس دادید بیایم. فردا خدمت می‌رسیم.

تعریف می‌کرد: تمام وجودم دگرگون شد؛ حالی شبیه غش به من دست داد. من مشغول خودم بودم، در حالی که داشتم آبروی اسلام را به بیست سنت می‌فروختم.

http://rajanews.com/detail.asp?id=97263
دوستان،عزیزان اگر اسم خودمون رو مسلمون میزاریم باید به این دقت کنیم که تمام رفتار و عمل ما رو وصل می کنن به اسلام .
چه خوبه در کارهایی که انجام میدیم کمی دقت نظر هم داشته باشیم.

یا علی

امضای محمود
خدایم خدایم آه ای خدایم
صدایت می‌زنم بشنو صدایم
شکنجه‌گاه این دنیاست جایم
به جرم زندگی این شد سزایم

مرا بگذار با این ماجرایم
نمی‌پرسم چرا این شد سزایم

گلویم مانده از فریاد و فریاد
ندارد کس غم مرگ صدا را

به بغض در نفس پیچیده سوگند
به گلهای به خون غلطیده سوگند
به مادر سوگوار جاودانـــــه
که داغ نوجوانان دیده سوگند
خدایا حادثه در انتظار است
به هر سو باد وحشی در گذار است
به فکر قتل عام لاله‌ها باش
که خواب گـل به گـل کابوس خار است

الهی در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
عطا کن دست بخشش همتم را
خجل از روی محتاجان مگردان

الهی کیفرم را می‌پذیرم
که از تو ذات خود را پس بگیرم
کمک کن تا که با ناحق نسازم
برای عشق و آزادی بمیـــرم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۳۶, ۸/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #3
آواتار
به خصوص کسانی که پوششی دارند که بیشتر به اسلام وصل میشه باید مواظب باشن
اگه کسی ریش گذاشت یا خواهری که چادر را به عنوان حجاب انتخاب کرده مسئولیتش سنگینتره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۳۷, ۸/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #4
آواتار
(۸/مرداد/۹۰ ۹:۵۶)محمود نوشته است:  
حراج تمام اعتقادات اسلامی برای بیست سنت!

یکی مبلغ اسلامی بود در یکی از مراکز اسلامی لندن. عمرش را گذاشته بود روی این کار؛ تعریف می کرد که یک روز سوار تاکسی می شود و کرایه را می‌پردازد. راننده بقیه پول را که برمی‌گرداند 20 سنت اضافه تر می‌دهد. می‌گفت: چند دقیقه‌ای با خودم کلنجار رفتم که بیست سنت اضافه را برگردانم یا نه. آخر سر بر خودم پیروز شدم و بیست سنت را پس دادم و گفتم آقا این را زیاد دادی...

گذشت و به مقصد رسیدیم. موقع پیاده شدن راننده سرش را بیرون آورد و گفت آقا از شما ممنونم. پرسیدم بابت چی؟ گفت می‌خواستم فردا بیایم مرکز شما و مسلمان شوم اما هنوز کمی مردد بودم. وقتی دیدم سوار ماشینم شدید، خواستم شما را امتحان کنم. با خودم شرط کردم اگر بیست سنت را پس دادید بیایم. فردا خدمت می‌رسیم.

تعریف می‌کرد: تمام وجودم دگرگون شد؛ حالی شبیه غش به من دست داد. من مشغول خودم بودم، در حالی که داشتم تمام اسلام را به بیست سنت می‌فروختم.

http://rajanews.com/detail.asp?id=97263
دوستان،عزیزان اگر اسم خودمون رو مسلمون میزاریم باید به این دقت کنیم که تمام رفتار و عمل ما رو وصل می کنن به اسلام .
چه خوبه در کارهایی که انجام میدیم کمی دقت نظر هم داشته باشیم.

یا علی

خسته نباشید

خبری که مطرح کرده بوده برام خیلی جالب بود اما بنظرم اگه کمی دقت به خرج میدادی اشکالاتشو راحت میتونستی پیدا کنی و اول سعی در برطرف کردن اونها میکردی سپس مطلبت رو تو انجمن درج میکردی !!!
اینطور بهتر نیست ؟
اولا : ما در طول تاریخ مدارک و مسندات زیادی داریم که افراد غیر مسلمان یا کافر را با شنیدن چند کلمه یا دیدن یه رفتار کوچیک مسلمان شدن و این مطلب تازگی نداره(منظورم کلیه نه اینکه باید اونو درج نمیکردین) و بنظرم عنوان مناسبی نیست که واسه این مطلب انتخاب شده.(مشکل از سایت خبری راجانیوزست نه شما)

دوما : تاریخچه ی تقسیم پوند به واحد های کوچک تر :

اکنون پوند به یکصد پنی تقسیم می شود اما تا سال 1970 پوند تقسیمات گوناگونی داشت . یک پوند برابر با 20 شیلینگ بود . هر 2 شیلینگ واحد دیگری به نام فلورین را تشکیل می داد . بنا براین هر 10 فلورین یک پوند می شد . هر شیلینگ برابر با 12 پنی بود در نتیجه یک پوند 240 پنی می شد . تقسیمات واحد پول بریتانیا به این موارد محدود نبود . هر پنج شیلینگ مساوی با یک کرون بود و هر پوند به 4 کرون تقسیم می شد . بین سال های 1967 تا 1970 این تقسیمات پیچیده حذف شدند و پوند بریتانیا به صورت ساده برابر با یکصد پنی شد.

و این عیب و زشت نیست که طرف احساس کنه با بیست سنت تونسته روی یه نفر تاثیر بذاره و اونو به راه راست هدایت کنه تازه این نشونه قدرت و عظمت تاثیر گذاری اون شخص مبلغ است که با این عمل نیک و بسیار اندک تونسته اونو به دین اسلام بکشه نباید با دید بد بهش نگاه کرد!

یه چیزی جالبی یادم اومد مفید دونستم که اینجا مطرحش کنم :

این داستان در بین مردم زمانه حیات مرحوم آیت الله قاضی (رحمة الله علیه) مشهور بود که یک شخصی معروف به فسق و شرابخوری و ... و از ظاهرا هم هیچ کس جرات نمیکرد اون رو امر به معروف کنه خبر به آقای میرسه آقا میرن به دیدن این شخص به قول معروف خطری میرن، اون شخص به احترام آقا با آقا به خوبی رفتار کرد آقای قاضی در صحبت های که باش کردن بهش فرمودن امشب فلان ساعت برا نماز شب بیدار شو ! طرف گفت آقای قاضی من همیطوری نماز نمی خونم شما منو به نماز شب امر میکنید آقای قاضی میگن باشه امشب خودم بیدارت میکنم!؟
شب که میشه این شخص یهو نصف شب از خواب میپره و بیدار میشه و یاد حرف های آیت الله قاضی میفته و میره یه دست وضو میگره و مشفول خوندن نماز شب میشه البته در این بین میگن اون شخص خیلی مقاومت کرد که برگده بخوابه اما یه علاقه عجیبی بهش دست داد و مشغول نماز شب شد...
خلاصه مردم میگن اون شخص بدکار و خطرناک بعد از یه مدتی تبدیل میشه به شخص عابد و دوستداشتنی در بین مردم میشه ...!

رفقا اگه حقیر در بین عرائضم و صحبت هام چیز بدی یا اهانتی گفته ام بگین و منو همین جا ببخشین نزارین به آخرت برسه !!!
موفق و مؤید باشید.
یاعلی

امضای hadi.ah
كاري كنيد كه بماند نه كاري كنيد كه بمانيد.

امام خميني (رحمة الله علیه)
۱۷:۳۰, ۱۹/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #5
آواتار
متخصصان می‌گویند ۴۰ دقیقه پیاده‌روی آرام به مدت سه نوبت در هفته می‌تواند باعث افزایش اندازه غده هیپوکامپ در مغز ‌شود که بخش حافظه و خاطرات را در این عضو مهم در کنترل دارد و عملکرد ذهن را در انسان حتی با بالا رفتن سن، بهبود بخشد.
ایسنا نوشت:

پزشکان تاکید دارند پیاده‌روی منظم و مداوم در تقویت حافظه نقش قابل ملاحظه‌ای دارد.

سایت پاتوق۹۸ : این متخصصان می‌گویند ۴۰ دقیقه پیاده‌روی آرام به مدت سه نوبت در هفته می‌تواند باعث افزایش اندازه غده هیپوکامپ در مغز ‌شود که بخش حافظه و خاطرات را در این عضو مهم در کنترل دارد و عملکرد ذهن را در انسان حتی با بالا رفتن سن، بهبود بخشد.

روزنامه دیلی میل در این باره گزارش داد پروفسور کریک ‌اریکسون و همکارانش از دانشگاه پیتزبورگ آمریکا به بررسی تاثیرات احتمالی ورزش آرام و منظم بر روی حافظه پرداختند.

آن‌ها در ابتدا ۱۲۰ داوطلب را به دو گروه تقسیم کردند و سپس از یک گروه خواستند تا برنامه‌های ورزشی و پیاده روی را به مدت ۴۰ دقیقه و ۳ روز در هفته انجام دهند و گروه دیگر تنها تمرینات ساده کششی را انجام دادند، سپس از این افراد اسکن مغزی گرفته شد.

نتایج بررسی اسکن‌ها حاکی از آن بود که حجم غده هیپوکامپ به اندازه دو درصد در افرادی که تمرینات منظم هوازی را انجام داده بودند، افزایش یافت و همان منطقه از مغز در گروه دوم ۱/۴ درصد افزایش را نشان ‌داد.

پروفسور اریکسون در این باره خاطرنشان کرد: مطالعات تایید می‌کند ضعف توان هیپوکامپ در حین زندگی اجتناب‌ناپذیر است، اما ما ثابت کردیم حتی انجام ورزش‌های متعادل و خفیف هم به مدت یک سال می‌تواند اندازه ساختار مغزی را افزایش دهد.

نتایج این مطالعات یک ساله در نشریه دستاوردهای آکادمی ملی علوم آمریکا منتشر شده است.

امضای mohammad008
* اللهم عجل لولیک الفرج*
۱۵:۳۸, ۲۴/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
سلام.
نمي دانم چرا اين تاپيك را ايجاد كرده ام.اما شايد چون دلم از اين روزگار پر است.اين شعر را بخوانيد،شايد دل شما هم از روزگار پر شود!!!!!!

[b]دیروز الو!الو!یا حسین.آنجا جبهه است؟

امروز شماره مورد نظر در دسترس نمی باشد.عشق بی پاسخ the mobile set is off

دیروز خدا همراهمان بود

امروز تلفن همراه...

دیروز پلاک ها آدرسی از بهشت...

امروز همه آدرس ها گم

دیروز زنده باد بسیجی،بی حجاب محتاج نگاه دیگران است

امروز،نگاه زاده علاقه است،حجاب کیلو چند؟؟

دیروز،اهنگران/شجریان،صدای خاطره ها

امروز ،جنیفر لوپز،انریکو،شکیلا ،

دیروز اب و اینه و قران خدانگهدار

امروز،گود نایت ،بای بای

دیروز جبهه جنگ کربلا

امروز،بزن به سیم اخر،دیوونه شو مثل ما

دیروز،کربلای 1،کربلای 2،کربلای3

امروز؛50 میلیارد باد هوا ،خیالی نیست

دیروز ماشین اداره،بیت المال

امروز ،ماشین اداره ،مال البیت

دیروز ،پای مصنوعی دستان نامرئی

امروز،اعتیاد،هپاتیت آچ آی وی

دیروز ،نه شرقی نه غربی...

امروز،تئوری قرصهای اکستازی

دیروز،سلام بر چشم های شیشه ای

امروز یک میلیون جراحی بینی ،لنز های رنگی

دیروز اژیر قرمز،اضطراب های زرد،انتظار های سپید

امروز،عشق هایی کز پی رنگی بود...

دیروز ،سفر به چزابه،از کرخه تا راین،بوی پیراهن یوسف

امروز،:توکیو بدون توقف:

دیروز ،انبوه جانبازان شیمیایی

امروز رادیو فردا،موج بی بی سی

دیروز،غروب جمعه انتظار...

امروز،غروب شد باز خیالت به سرم زد

دیروز ،وضعیت زرد ،اژیر قرمز ،خطر

امروز ،کمربند های لاغری بی خطر

دیروز ،عشق ایثار فداکاری

امروز، بی خیال بابا بیا پارتی

دیروز ، نخل های افسرده،زیتون های کال

امروز،سی دی جشن جدید استقلال

و امروز هنوزنسیم لبخند های بسیجی ما را به فردا امید وار کرده است
[/b]

و باز هم جمله اي رو مي نويسم كه شنيدنش گريه ام ميگيره:
كجايند مردان بي ادعا؟

امضای Abasaleh
هر که در این بزم مقرب تر است
جام بـــلا بیـــشتــــرش می دهـــند

۱۶:۱۸, ۲۴/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #7
آواتار
دیروز خیلی با صفا و پر از محبت بود!
امروز را داریم می بینیم! حرمت ها شکسته...
وای به حال فردایی که در راه است...

امضای EMPERATOR
ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعتلای کلمه الله ایستاده‌ایم
۱۷:۳۶, ۲۴/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #8
آواتار
دیروز ماه مبارک رمضان مساجد پر بود...سفره های افطاری ازین سر تا اون سر...بچه ها به شوق روزه ی کله گنجشکی خودشون رو بزرگ میدونند...

امروز....میرم بیرون..مردم رو میبینم از خونه ها زدن بیرون..به گشت و گذار...بساط تخمه پفک هیزم و کباب..دست و رقص..(هنوز ساعت 5 بعد از ظهره تا غروب 4 ساعت مونده)

امضای libera
محیا جان تو اینجا هستی تا ابد
۱۸:۱۷, ۲۴/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #9
آواتار
از آن بترس که روزی جمل دوچرخه شود
اسیر پنجه امواج راین کرخه شود
زنان فاجعه پا در رکاب بگذارند
دوباره از سره زنها حجاب بردارند

امضای Aleyasin
اذان صبح
آوایی است که همگان آن را میشنوند
اما فقط آنان که اهل قیامند بپا میخیزند...
.
.
[i]چو اسلام نباشد تن من مباد[/b]
۱۸:۴۵, ۲۴/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #10
آواتار
سلام.
بعضی وقتا پدرم از قدیما برام تعریف میکنه.غبطه میخورم که چرا من نباید تو اون زمونه زندگی میکردم؟!
پدرم میگه قدیما اگه با دوستامون دم در بودیم با رفقا حرف میزدیم،برای دختر همسایه پلیس بودیم و دختره اگه میخواست بره بیرون خوش حال میشد که دم دریم و براش مثل پناه گاه بودیم.
اما امروز اگه چندتا جوون دم در باشن،دختر همسایه بخواد بره بیرون،اونوقت...
لا اله الا الله!
التماس دعا.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا