کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 10 رای - 4.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گذری بر بازی های اثر بخش و رسالت آنها
۱:۰۱, ۱۶/بهمن/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/بهمن/۸۹ ۲۲:۱۱ توسط مسافر.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

بخش نخست
اگر شالوده سینمای امروز هالیوود را سه عنوان اصلی خشونت، هیجان و س*کس بدانیم، شالوده اصلی صنعت بازی سازی به عنوان یکی از پردرآمدترین حرفه های جهان، نیز دارای کلیشه های ثابت و تا حد زیادی مشخص می باشد. در این میان بعضی از سبک ها و بازی ها، نقش استراتژیک داشته و به عنوان ابزاری برای فرهنگسازی در سطح گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. عنوان بعضی از این بازی ها به قرار زیر است:
- آموزش زندگی امریکایی و رواج مصرف گرایی، بی بند و باری اخلاقی و پول پرستی با بازی هایی همانند Sims و GTA
- توجیه لشکرکشی نظامی آمریکا و هم پیمانان نظامی اش با بازی هایی همانند سری Call of duty و Generals
- رواج خرافه پرستی، محبوب نمودن جادو و طلسم و توجیه قدرت طلبی ناشی از آن با بازی هایی همانند Warcraft3 ، World of Warcraft ، The Witcher ، Dragon_Age ، Diablo
- حمله موجودات فضایی و دفاع همه جانبه ایالات متحده از تمامیت ارضی کره زمین در قبال آن ها با بازی هایی همانند سری محبوب Crysis
- معرفی دروازه جهنم (دروازه ستاره ای) و قبولاندن این قضیه که شیاطین نه تنها وجود دارند، بلکه توانایی آمدن به زمین را نیز خواهند داشت با بازی هایی همانند Hellgate ، Darksider ، Doom ، Clive Barker's Jericho و سری معروف Devil May Cry
در مورد بعضی از بازی ها قبلا در تالار صحبت شده است. قصد دارم تا در مورد بعضی از بازی ها که در موردشان صحبت نشده، به بررسی بپردازم.

گذری بر بازی HellGate: London

[تصویر: Hellgate_London.jpg]

این بازی جزو بازی های فانتزی تاریک (dark fantasy) می باشد که در تاریخ 31 اکتبر 2007 در Flagship Studios به مرحله تولید رسید. نکته جالب توجه ، همکاری گروهی از کارمندان شرکت بازی سازی Blizzard Entertainment در این پروژه بود. اما به علت ورشکست شدن Flagship Studios این بازی در نهایت توسط EA game منتشر شد.
داستان بازی در سال 2038 اتفاق می افتد. دروازه جهنم در لندن باز شده است و شیاطین زمین را در اختیار دارند و شهرها را نابود کرده اند. اولین نکته جالب توجه در مورد مکان بازی یعنی شهر لندن است! پرسش اینجاست که چرا لندن؟ (المپیک بعدی هم در لندن است. نه!؟). نکته بعدی کلاس های موجود در بازی است. Templars ها همان سربازان جنگ های صلیبی با همان سلاح و شاکله اما کمی امروزی تر هستند: تمپلارها یا شوالیه های معبد، جنگجویان الهی (divine warriors) هستند که ایجاد نظم جهانی، حفاظت از انسانیت (در اینجا انسانیت مساوی نوع بشر است نه ارزشی خاص) و شکست دادن "تاریکی عظیم" که جهان را در بر گرفته است، را رسالت خود می دانند! که به دو دسته نگهبانان(Guardians) و اساتید شمشیرزنی (Blademasters) تقسیم می شود.

[تصویر: hellgate200710.jpg]

دوم Cabalists ها (کابالیستها) جویندگان با ولع دانش اند که می خواهند با مطالعه بر روی تاریکی بزرگ (Great Dark) و استفاده از قدرت بی پایان آن، انسان را از سرنوشت شومش نجات دهند. کابالیست ها در نگاه اول زنان فاحشه ای هستند که دارای قدرت های جادویی بوده و توانایی احضار روح مردگان (اجنه) را دارند. و به دو دسته احضار کننده (Summoners)و جنگیر (Evokers) تقسیم می شوند. نکته سوال برانگیز این است که چرا هر موقع می خواهند از جادویشان استفاده کنند کمی تا قسمتی باید برهنه شوند! و گروه سوم Hunters یا شکارچیان هستند. در یک کلام سربازهای خبره که آموزش های نظامی را به بهترین شکل دیده اند و به دو دسته تیراندازان (Marksmen) و متخصصان فنی و مهندسان (Engineers) تقسیم می شوند.

[تصویر: profile-hunter.jpg]

نکته بعدی اینکه با آنکه هزینه تهیه بازی در امریکا $9.95 و در اروپا €9.99 است اما این بازی در کره رایگان می باشد!
کلام آخر اینکه: بازی دروازه جهنم لندن، یک بازی سیاه است که نه تنها باز شدن دروازه های جهنم را برای ورود شیاطین به دنیای انسان ها اجتناب ناپذیر می داند، بلکه در جهانی بدون خدا، ناجیان نهایی انسان را، شوالیه های معبد، کابالیست ها و نظامیان غیر ارزشی می داند.

منبع 1
منبع 2
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲:۲۳, ۲۷/مرداد/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/مرداد/۹۰ ۲:۲۴ توسط revenger.)
شماره ارسال: #11

دوستان اینم عکس همون پیرمردست که گفتم
[تصویر: Dmc4sanctus.jpg]
خدایی به این بدبخت میخوره که غول آخر بازی باشه Smile
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۳:۰۴, ۲۷/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #12

حقیر نسخه ی 3 و 4 این بازی رو بیش از 10 بار هر کدام را به اتمام رساندم از بس که اعتیاد اور نبوده و یه بار هم توی دویل می کرای 3 توی مرحله ی زن خون اشام که مرحله ی 13 بود اگه اشتباه نکنم دچار حمله ی قلبی شدم ...البته نمیخوام بگم بازی نکنید دچار حمله ی قلبی میشید ولی من چون این بازی رو با تمام مراحل سختی از ساده تا هیون ار هل (بهشت یا جهنم )رو گذروندم .
اون مرحله س 13 رو هیون ار هل میرفتم که دچار حمله قلبی شدم !!!البته از رو نرفتم و وقتی نسخه ی 4 هم اومد اون رو هم چندین بار تموم کردم Smile
اگه ادم جوگیری باشید این بازی به راحتی با شما انس میگیره !!!
۳:۱۳, ۲۷/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #13
آواتار
(۲۷/مرداد/۹۰ ۳:۰۴)Reza_Jackman نوشته است:  حقیر نسخه ی 3 و 4 این بازی رو بیش از 10 بار هر کدام را به اتمام رساندم از بس که اعتیاد اور نبوده و یه بار هم توی دویل می کرای 3 توی مرحله ی زن خون اشام که مرحله ی 13 بود اگه اشتباه نکنم دچار حمله ی قلبی شدم ...البته نمیخوام بگم بازی نکنید دچار حمله ی قلبی میشید ولی من چون این بازی رو با تمام مراحل سختی از ساده تا هیون ار هل (بهشت یا جهنم )رو گذروندم .
اون مرحله س 13 رو هیون ار هل میرفتم که دچار حمله قلبی شدم !!!البته از رو نرفتم و وقتی نسخه ی 4 هم اومد اون رو هم چندین بار تموم کردم Smile
اگه ادم جوگیری باشید این بازی به راحتی با شما انس میگیره !!!

سلام
درجه ی آخرش هل & هل است!
من این بازیو از نسخه ی اولی بازی کردم و همون طور که می بینی اسمم هم ماله این بازیه D:
اگه اشتباه نکنم تو نسخه ی 4 درجه سوم یا چهارم سختی لقب بابای دانتس(اسپاردا)
Legendary Dark Knight
که از اسمش معلوم که کی هست
همینو می خواستم بگم (-;
۱۶:۴۸, ۲۷/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #14
آواتار
دوستان عزیز منم این بازی رو البته فقط 4 رو چند بار تا اخر رفتم ولی به نظر من بجای اینکه ایجا بشینیم و ازش تعریف کنیم ، یکی بیاد و نقاط از لحاظ شیطان پرستی اون و تحلیل کنه..

همون طو که میدونید شیطان پرستا تقریبا واسه همه کارهاشون از قبل برنامه ریزی میکنن و اون و با علائمشون جای جای مختلف جار میزنن ، البته از طرفی همه رو خواب میکنن تا کسی نفهمه..
ولی خوب اماده سازی ذهن مردم یکی از بزرگ ترین کارهاشونه

و در این بازی بسیار به اماده سازی مردم برای امیختن دو بعد ، و اوردن اهریمنان(جن ها) به این دنیا پرداختن..
۱۷:۱۳, ۲۷/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #15

نقل قول:یکی بیاد و نقاط از لحاظ شیطان پرستی اون و تحلیل کنه..

دوست عزیز توی پست اول دوستمون همه ی حرفها رو خیلی کلی زده و البته این تاپیک قبلا زده شده و به زودی ادغام میشه ولی به نظرم چیزی که ارزش تعریف کردن داره رو باید ازش تعریف کرد
۱۹:۲۳, ۲۷/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #16
آواتار
سلام
وااااااااااااای چقدر آدم بی کار تو این تالار هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما این همه که این بازی رو تموم کردید اگه درس می خوندید یا می رفتید دنبال روزی حلال به نظرم هر کدوم یه پروفسور شده بودید.
دوستان از دست من ناراحت نشید ولی بزرگترین اسراف، اسراف عمره. عمر تنها نعمتیه که بر نمی گرده و هر نفسی که می کشیم یک قدم به مرگ نزدیک تر میشیم. واقعاً برای مرگ آماده ایم؟ بزرگترین نشانه شیطانی این بازی اون کشیش یا ... نیست بزرگترین اثر شیطانی این بازی همون از بین بردن وقت چندتا بچه شیعه است.
حالا هم حتما یک عده تشویق می شن برای پیدا کردن مثلا عکس های شیطانی یه زحمتی به خودشون بدهند و قربتا الی الله این بازی رو یه 3، 4 دفعه ای تموم کنند.
التماس دعا بچه ها
۲۳:۰۳, ۲۷/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #17
آواتار
سلام

تا جایی که من اطلاع دارم این بازی از کلیسای شیطان آغاز میشه.

در این کلیسا مجسمه ای بزرگ از شیطان به جای مجسمهء مریم مقدس یا صلیب وجود داره که حاضرین و اون پیرمرده دارن عبادتش میکنند.

اگر موارد دیگری سراغ دارید بفرمایید.
۲۳:۴۰, ۲۷/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #18

(۲۷/مرداد/۹۰ ۲۳:۰۳)zaeim نوشته است:  سلام

تا جایی که من اطلاع دارم این بازی از کلیسای شیطان آغاز میشه.

در این کلیسا مجسمه ای بزرگ از شیطان به جای مجسمهء مریم مقدس یا صلیب وجود داره که حاضرین و اون پیرمرده دارن عبادتش میکنند.

اگر موارد دیگری سراغ دارید بفرمایید.

درسته.اونا دارن مجسمه اسپاردا رو پرستش میکنن ولی ظاهرشون مشکوکه
ادم نمیدونه دم خروسشون باور کنه یا قسم حضرت عباسشونو:)
به نظرم داستان زیاد مهم نیست مهم تاثیر بازیه
که بازیکن با القای روانی که توسط بازی میشه 1 جورایی به تفکرات شیطان پرستها علاقه مند میشه
اگه دقت کنید کاراکترهای اصلی بازی یعنی نرو و دانته که شیاطینی دورگه هستن منجی بازی هستن
اونوقت چطور میشه شیطان پرست مقابل شیطان قرار میگیره!
شاید سازنده بازی برای اینکه خودشو از انتقادهای جوامع مسیحی در امان نگه داره اینطور بیان کرده که اینا شیطان پرستن اما در باطن و شخصیت کاراکترهای منفی نوعی مسیحت نهفته شده
۲۳:۳۷, ۲۹/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/دی/۹۰ ۲۳:۳۸ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #19
آواتار
بازی بازگشت مختار

[تصویر: main.jpg]
در این بازی همانند مختار از دشمنان انقلاب اسلامی انتقام خواهید گرفت.

دانلود بازی (حجم : ۳۳ مگابایت) : سرور 1 یا سرور ۲

- از آنجا که این بازی از طریق اینترنت منتشر می شود اصلی ترین محدودیت در طراحی حجم بازی بود ، لذا به منظور جلوگیری از افزایش حجم ، بازی به صورت یک مرحله ای و خلاصه شده طراحی شده است.
۱۸:۳۹, ۳۰/دی/۹۰
شماره ارسال: #20
آواتار
ترکیدم از خنده!!
هر چی بازی ایران ساخته خوبه!!
هر چی کشور های دیگه ساختن بده!!!
خجالت بکشید!Angry
اون از اون موقع که آنچارتد رو شیطان پرستی کردید اینم از الان که میگید دویل می کرای به شیطان و ...ربط داره!!!
واقعا خجالت آوره!
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]