کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 7 رای - 3.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«حمله به تل آویو» پاسخ ایران به «بتلفیلد ۳»
۱۹:۵۶, ۱۹/آذر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/آذر/۹۰ ۱۹:۵۷ توسط warior.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بازی سازان ایرانی در پاسخ به بازی رایانه‌ایی «بتلفیلد ۳» بازی «حمله به تل آویو» را با حمایت بیناد ملی بازی‌های رایانه‌ایی می‌سازند

بهروز مینایی رییس بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ایی کشورمان در حاشیه چهارمین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ایی دبی در پاسخ به فارس درباره واکنش جمهوری اسلامی ایران به بازی اهانت آمیز بتلفیلد ۳ که در آن حمله به کشورمان و عملیات سربازان امریکایی در خیابان‌های تهران تصویر شده است، گفت: ما نامه‌های اعتراض آمیزی به شرکت سازنده و بازی سازان این بازی رایانه‌ایی ارسال کرده‌ایم اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم

بهروز مینایی افزود: اگر چه بتلفیلد ۳ به لحاظ فنی و تصویری اشکالاتی دارد اما اینکه لوکیشن این بازی تهران باشد قابل قبول نیست

رییس بنیاد ملی بازیهای رایانه ای کشورمان گفت: در اینجا هم اعتراض خود را به دست اندرکاران شرکت اپیک که حامیان نمایشگاه و حضوری فعال در چهارمین نمایشگاه دبی داشتند ابراز کردیم

وی ادامه داد: واکنش آمریکاییها این بود که این مساله صرفا یک بازی و داستان است و نباید زیاد سخت گرفت

رییس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ایی با بیان اینکه استراتژی ما هم در این حوزه باید حمله در برابر حمله باشد گفت: از آنجایی که آمریکا خود را تحت ولایت اسرائیل قرارد داده است بنابراین بازی «حمله به تل آویو» ساخته خواهد شد، چون حتی بازی حمله به واشنگتن هم به اندازه حمله به تل آویو آنها را ناراحت نخواهد کرد

در عین حال جمعی از بازی سازان کشورمان آمادگی خود را برای همکاری در ساخت بازی «حمله به تل آویو» اعلام کردند

چند بازی ساز جوان هم در گفت و گو با خبرنگار فارس از برنامه ریزی برای ساخت هر چه بهتر بازی در مقابل بازی «بتلفیلد ۳» خب ردادند و گفتند ما کار مطالعاتی را از همین حالا (زمان مصاحبه) آغاز می کنیم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱:۰۷, ۲۷/آذر/۹۰
شماره ارسال: #31
آواتار
ببینید دوستان...

من
به عنوان یک ایرانی
کاملا از صمیم قلب علاقه مندم که این اثر یک اثر فاخر و قابل رقابت بشه.........

اما در ایران، کار گروهی خوب انجام دادن، غیر ممکن نیست ولی سخت ممکنه....دیگه وقتی دولتی بودن و بودجه دولتی هم مزید بر علت بشه که دیگه هیچی.....

من توی محیط های اینجوری زیاد کار کردم......
۳:۴۸, ۲۸/آذر/۹۰
شماره ارسال: #32
آواتار
حالا دو نفر میخوان روی آمریکایی هارو کم کنند شما نه بیارید تو کار اینقدر لفظ بیارید که آخرشم توی نسخه ایرانی بزنن برج میلاد و آزادی خراب کنن یا میتوند بسازند یا بین کار کم میارن تموم نمیکنند
اگر الان که داغ هستند و چون نمایشگاه بوده و چنتا دوست به هم برخوردن و تصمیم به شروع این کار گرفتن انشالله به امید حق اگر اراده و ایمانشون قوی باشه میتونند شما ها هم بجای اینقدر نه بیارید توی کار بهتره دعا کنید که بتونند کاری که شروع کردن رو تموم کنند

خدایا پشت و پناهشون باش
۰:۲۹, ۲۹/آذر/۹۰
شماره ارسال: #33
آواتار
ببین، من یه مثال برات میزنم،

من توی یه استودیو انیمیشن سازی کار میکنم....

ببین بودجه یه پروژه چند دست میچرخه:

دولت بودجه رو میده به صدا و سیما
سازمان محترم بودجه میده به شبکه
شبکه بودجه رو میده صبا
صبا بودجه میده به شرکت
شرکت بودجه رو میده به تهیه کننده پروژه
تهیه کننده میده به من انیماتور

حالا این بودجه میاد میرسه دست تهیه کننده

نویسنده داستانو مینویسه
یه طراحی استوری برد میکشه
کاگردان میاد دکوپاژ و میزانسن رو ردیف میکنه
انیماتور بدبخت میشینه چشم و اعصاب میزاره پای کار متحرک سازی میکنه
رندر من میشینه رندر میکنه
تدوینگر میشینه تدوین میکنه
میره استودیو دوبله، دوبله میشه
بعد میره شبکه،

شبکه یه تومار اصلاحیه مینویسه....درحدی که 50 درصد اپیزود رو باید از بیخ پاک کنیم دوباره بزنیم.....تازه اگه کل اپیزود رو حذف نکنه......

احالا مشکلات کار تیمی و این که هرکی واسه خودش یه سازی میزنه و 20تا اخلاق مختلف با سلیقه های مختلف باید چه جوری باهم کنار بیان رو نمیگم.....

همه جا هم همینجوره........مخصوصا اونایی که کار انیمیشن و گیم میکنن خوب میفهمن من چی میگم.....

ضمن اینکه در ایران، و با امکانات ما، عملا ساخت بازی ای در سطح بتلفیلد ممکن نیست، درسته که بچه های ایرانی مهارت خیلی بالایی دارن، اما آیا ابزار متناسب با مهارتشون رو هم دارن؟!؟!؟؟؟ خیر
۲۳:۱۴, ۲/دی/۹۰
شماره ارسال: #34

ایران با این حرکت می خواد نشون بده که در جنگ نرم عقب نشینی نمی کنه.
دوست عزیزی که فرمودند صبر کنیم تا قدرت ساخت بازیمون به بترفیلد برسه و بعد درمقابلش بازی بسازیم، فکر اینجاشو نکردن که اون موقع دیگه ساخت همچین بازی ای خیلی لوس میشه! چون چندین سال از ساخت بازی بتلفیلد گذشته! مگه نه؟!

بعدشم جنگ نرم که میگن یعنی "جنگ نرم" مثل اینکه دوستان زیاد به لفظ جنگ توجه ندارند! اینو همینطوری برای خندش نذاشتن...
وقتی دشمن تو جنگ نرم یه شلیک میکنه باید جوابشو داد وگرنه باعث تضعیف روحیه میشه...
۲:۴۴, ۳/دی/۹۰
شماره ارسال: #35
آواتار
BlushBlushBlushان شاءالله که میسازیمش و توی دهن سازندگان بازی باتلفیلد 3 میزنیمBlushBlushBlush
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۳۱, ۳/دی/۹۰
شماره ارسال: #36
آواتار
Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
واقعا خنده دار می خوان چی بسازن
بتل فیلد 100 هزار دلار خرجش کردن تازه این شد رتبه 7--8 جدول رو گرفته حالا می خوان 4 تا بازی ساز با هزا تومنWink چی بسازن
اقا دیگه گرافیکش از گرشاسپ که بیشتر نمی شه!!!!!!!! خب بعدش چی چه تاثیری داره!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوشحالند.Big GrinBig Grin
۱۵:۲۹, ۳/دی/۹۰
شماره ارسال: #37
آواتار
نه بابا ، الان میان دوباره بازی counter strike رو یکم عوض میکنن و به اسم بازی ایرانی میفروشن.

گرشاسب هم که فتو کپی بازی پرنس ایرانی و اساسین کیرید بود Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

ایرانی خیلی بتونه توی این زمینه پیشرفت کنه ، کم کمش تا 20 سال دیگه میتونه به الان کشور های اروپایی توی زمینه ی ساخت گیم برسه.

اونجا مثل ایران نیست که یه بازی بگیری ، 5 تا dvd باشه و قیمتش 7500 تومن.

اونجا این بازی حداقل 75 دلار قیمت داره. وقتی کپی رایت نداریم همینه دیگه.

همون بهتر که نداریمBig GrinBig Grin

ولی خداییش واسه شرکت های بازی سازی ایرانی متاسفم که اول میان به شدت بازی پرنس ایرانی رو میکوبند و بعد میرن دقیقا از ورژن 2 پرنس ، بازی گرشاسب رو درست میکنن.

خفت اورترین نکته اینجاست که شرکتی که بازی پرنس رو ساخته بود و ایران یه مشت به اون توهین کرده بود ، بعد از ساخت بازی کرشاسب به دست ایرانی ها ، اومده بود و به سازندگانش تبریک گفته بود.Cool

حالا زیاد مهم نیست، به نظر من یه بازی آتاری یا سگا اگه درست کنن سنگین ترن که باز مثل بقیه ی بازی های ایرانی نشه که 100% کپی بازی های خارجی بودDodgy
۰:۰۸, ۴/دی/۹۰
شماره ارسال: #38

سلام
خوبیش اینجاست که ما امام زمان رو داریم ولی اونا ندارن!
ما اگر خالصانه تلاش کنیم حتی اگر بازی در حد آتاری دستی که چه عرض کنم آتاری پایی هم بسازیمBig Grin بیشتر از بازی های گرافیک بالای اونا مورد توجه قرار میگیرهCool
به امید سربلندی هرچه بیشتر ایران اسلامی
۱۱:۴۰, ۴/دی/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/دی/۹۰ ۱۱:۴۱ توسط فدک زهرا.)
شماره ارسال: #39
آواتار
دستشون درد نکنه
خدا پشت و پناهشون........
۱۶:۵۳, ۵/دی/۹۰
شماره ارسال: #40

با عرض سلام و خسته نباشيد
يكي ميگه از كپي ساخته ميشه...
يكي ميگه ما چند سال عقبيم...
يكي ميگه...