کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شاهین نجفی و امثال او چرا ؟؟
۱۹:۱۷, ۲۸/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/بهمن/۹۰ ۱۹:۲۲ توسط Gryffen.)
شماره ارسال: #1
آواتار
با سلام به همه

راستش ما در این آشفتگی عقاید, باز به گفته ی دوستان و برای آرامش پیدا کردن راون خویش چند اهنگ رپ گوش کردیم اما پیش از پیش آشفته تر شدیم و تا حد جنون پیش رفتیم !!
حقیقتش چند وقت پیش بود که حدود 30 اهنگ از آهنگ های شاهین نجفی و هیچ کس که به قولی دو رپر بزرگ در ایران هستند رو گوش کردیم تا ببینیم که این جوانان چه در سر دارند که این قدر مملکت بر ضدیت ان ها سخن می گویند !
تفسیرات بنده به از این چندین اهنگی که گوش کردم در سه دسته ی زیر خلاصه می شود :

1- آهنگ های پوچ و بی هدف :
واقعا اصلا از خودم خجالت کشیدم که چرا این دسته آهنگ ها رو گوش کردم , در این آهنگ ها که معمولا دوستان این گونه آهنگ ها رو نقد می کنند واقعا آدم شرم داره که دوباره اون ها رو باز گونه !
از فحش و دشنام گرفته تا ...
خلاصه که من با این اهنگ ها کاری ندارم و تناه چون خواستم بحث رو شروع کنم به این موضوع اشاره کردم .

2- آهنگ هایی که سیاسی هستند :
این آهنگ ها هم یه درجه بالاتر از رتبه ی قبلی هستند که بحث روی این قسمت زیاد درست نمی باشد !
بر فرض مثال تو یکی از اهنگ ای شاهین نجفی می گه که : 20 میلیون رای رو دود هوا کردیم رفت تا تو روی کار بیایی !!
خوب الان بخواننده برای اون کسی ناله می کنه که ضرر دیده حالا اگه طرف ضرر دیده برنده می شد خواننده می اومد می گفت 20 میلیون رای رو واسط الکی درست کردیم !!
خلاصه این که این قسمت سیاست هم به دل ما ننشت چون در کل اگه شخص اولی بازنده بشه از دهان شخص اولی بد می گه اما اگه شخص دوم بازنده بشه از زبان شخص دوم بد می گه و خلاصه این که مثل گل افتاب گردان دنبال خورشیدند تا اون طرف بگردند و ... !!

3- مشکلات جامعه :
این پارت سوم مد نظر منه که واقعا باید بررسی بشه
یه خواننده ای بود که در مورد مشکلات جامعه می خوند یهو رسید به این قسمت که مضمونش این جوری بود :
صبح ها چای شیرین خالی می خوریم ش های یب زمین پخته و ...
یا این که نگاه حسرت بار خواهرم از پشت عنک شکسته !!
خلاصه ای که این قسمت سوم خیلی داره من رو اذیت می کنه
نمی دونم این شعر یا تکست ها رو می خواد شجریان بخونه یا شاهین نجفی هر کدومشون بخونه من قبول دارم !
واقعا چرا این مشکلات پیش میاد ؟؟
تو رو خدا انکار نکنید که چرا اول از همه داری شاهین نجفی یا هیچ کس گوش می دی و ...
همون طور که گفتم از رپ بدم میاد اما این قسمت سوم رو نمی تونم کاریش کنم باید می گفتم !
چرا شاهین نجفی یا شاهین نجفیان پا به عرصه می زارند ؟؟
آیا فقط کار ما اینه که بشینیم و منتظر بمونیم که یکی بیاد بشه مثل شاهین نجفی و همه ی کاسه کوزه ها رو تو سر اون بشکونیم !!
آیا نباید از ریشه جلوی این اشخاص را گرفت ؟؟
شاید مشکل جای دیگه ایه ؟؟
و هزاران سوال دیگه که من می خوام تو این تاپیک به یه جواب قانع کننده به اون برسم
پس دوستان هم کاری کنند !

پ.ن :
با توجه به مضمون این تاپیک مسلما هوادارن رپر ها هم وارد این بحث می شن و من از این دوستان خواهش می کنم که رعایت ادب رو در بحث ها داشته باشند ! همون طور که دیددی من نه از شاهین نجفی بد گفتم و نه این که اون رو زیر سوال بردم فقط خوام به جوابم برسم حواهشا بحث رو به جنجال نکشید !
به دوستان خوب بیداری اندیشه هم توصیه می کنم یک طرفه به سوی قاضی نرند و بشینیم آرام پیرامون این قضیه بحث کنیم
به قولی ما خیر سرمون اندیشه هامون بیدار شده است ! باید با تازه وارد ها درست بحث کنیم پس از شما هم می خوام شما هم در بحث ها آرامش رو پیشه کنید !
امید به انکه این تاپیک به نتیجه رسد ! Heart
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۵۹, ۲۸/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
(۲۸/بهمن/۹۰ ۱۹:۱۷)Gryffen نوشته است:  3- مشکلات جامعه :
یه خواننده ای بود که در مورد مشکلات جامعه می خوند یهو رسید به این قسمت که مضمونش این جوری بود :
نمی دونم این شعر یا تکست ها رو می خواد شجریان بخونه یا شاهین نجفی هر کدومشون بخونه من قبول دارم !
تو رو خدا انکار نکنید که چرا اول از همه داری شاهین نجفی یا هیچ کس گوش می دی و ...
همون طور که گفتم از رپ بدم میاد اما این قسمت سوم رو نمی تونم کاریش کنم باید می گفتم !
آیا فقط کار ما اینه که بشینیم و منتظر بمونیم که یکی بیاد بشه مثل شاهین نجفی و همه ی کاسه کوزه ها رو تو سر اون بشکونیم !!
پس دوستان هم کاری کنند !

من آخر نفهمیدم شما میخوای بفهمی که چرا مشکلاتی وجود داره که یه رپر در موردشون میخونه؟ یا نه شما میخوای بفهمی چرا آدمایی مثل شاهین نجفی اصلا میخونند؟
مشکل شما با رپراست یا با مشکلات جامعه؟
۲۰:۵۱, ۲۸/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۸/بهمن/۹۰ ۱۹:۵۹)soldier نوشته است:  من آخر نفهمیدم شما میخوای بفهمی که چرا مشکلاتی وجود داره که یه رپر در موردشون میخونه؟ یا نه شما میخوای بفهمی چرا آدمایی مثل شاهین نجفی اصلا میخونند؟
مشکل شما با رپراست یا با مشکلات جامعه؟
مشکل من با جامعه است !
چرا جامعه باید این جوری باشه تا از این جامعه اشخاصی مثل شاهین نجفی پا به عرصه بزارند !
آیا مشکل جامعه است یا جای دیگر !!

(۲۸/بهمن/۹۰ ۱۹:۵۹)EMPERATOR نوشته است:  دوستان عزیز لطفاً از هر گونه بحث و تبادل نظر در رابطه با این خواننده پرهیز کنید! تا راحت به کارمون ادامه بدیم
چرا دوست گرامی ؟؟
مگر ایشون تابو هستند که در موردش بحث نکنیم !!
می گید در مورد این بحث نکنید در مورد اون بحث نکیند و ...
اخر چه کنیم ؟؟
کار ما شده این که بشینیم و منتظر بشیم یکی بیاد یه چیزی بگه فورا بیایم تو بوق و کرنا کنیم که این چی گفت اون چی گفت ؟؟
به جای این که بیبایم ریشه رو بزنیم میام شاخه رو هرس می کنیم !!
۲۱:۵۸, ۲۸/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/بهمن/۹۰ ۲۲:۰۰ توسط Blank Mind.)
شماره ارسال: #4

(۲۸/بهمن/۹۰ ۱۹:۱۷)Gryffen نوشته است:  با سلام به همه

راستش ما در این آشفتگی عقاید, باز به گفته ی دوستان و برای آرامش پیدا کردن راون خویش چند اهنگ رپ گوش کردیم اما پیش از پیش آشفته تر شدیم و تا حد جنون پیش رفتیم !!
حقیقتش چند وقت پیش بود که حدود 30 اهنگ از آهنگ های شاهین نجفی و هیچ کس که به قولی دو رپر بزرگ در ایران هستند رو گوش کردیم تا ببینیم که این جوانان چه در سر دارند که این قدر مملکت بر ضدیت ان ها سخن می گویند !
تفسیرات بنده به از این چندین اهنگی که گوش کردم در سه دسته ی زیر خلاصه می شود :

1- آهنگ های پوچ و بی هدف :
واقعا اصلا از خودم خجالت کشیدم که چرا این دسته آهنگ ها رو گوش کردم , در این آهنگ ها که معمولا دوستان این گونه آهنگ ها رو نقد می کنند واقعا آدم شرم داره که دوباره اون ها رو باز گونه !
از فحش و دشنام گرفته تا ...
خلاصه که من با این اهنگ ها کاری ندارم و تناه چون خواستم بحث رو شروع کنم به این موضوع اشاره کردم .

2- آهنگ هایی که سیاسی هستند :
این آهنگ ها هم یه درجه بالاتر از رتبه ی قبلی هستند که بحث روی این قسمت زیاد درست نمی باشد !
بر فرض مثال تو یکی از اهنگ ای شاهین نجفی می گه که : 20 میلیون رای رو دود هوا کردیم رفت تا تو روی کار بیایی !!
خوب الان بخواننده برای اون کسی ناله می کنه که ضرر دیده حالا اگه طرف ضرر دیده برنده می شد خواننده می اومد می گفت 20 میلیون رای رو واسط الکی درست کردیم !!
خلاصه این که این قسمت سیاست هم به دل ما ننشت چون در کل اگه شخص اولی بازنده بشه از دهان شخص اولی بد می گه اما اگه شخص دوم بازنده بشه از زبان شخص دوم بد می گه و خلاصه این که مثل گل افتاب گردان دنبال خورشیدند تا اون طرف بگردند و ... !!

3- مشکلات جامعه :
پس دوستان هم کاری کنند !

پ.ن :
با توجه به مضمون این تاپیک مسلما هوادارن رپر ها هم وارد این بحث می شن و من از این دوستان خواهش می کنم که رعایت ادب رو در بحث ها داشته باشند ! همون طور که دیددی من نه از شاهین نجفی بد گفتم و نه این که اون رو زیر سوال بردم فقط خوام به جوابم برسم حواهشا بحث رو به جنجال نکشید !
به دوستان خوب بیداری اندیشه هم توصیه می کنم یک طرفه به سوی قاضی نرند و بشینیم آرام پیرامون این قضیه بحث کنیم
به قولی ما خیر سرمون اندیشه هامون بیدار شده است ! باید با تازه وارد ها درست بحث کنیم پس از شما هم می خوام شما هم در بحث ها آرامش رو پیشه کنید !
امید به انکه این تاپیک به نتیجه رسد ! Heart

واقعا اسم اینو می شه گذاشت یکی از اون پست های منطقی و به دور از تعصب. ولی بذار من یکم دفاع کنم.

من هم در کل آهنگا رو به سه دسته تقسیم می کنم: پوچ و بی هدف (پارتی و کری خوندن و ...)، انتقادی و غیره.

در مورد قسمت اولش که حرفی ندارم. اما در مورد دوم این آهنگای سیاسی یک سوال هست. اگه این طور هست چرا از زبان بازنده می خونن نه برنده؟ و این که این آهنگا اصلا محدود به مثلا انتخابات نمی شن که قرار باشه یه طرف رو بگیرن. در مورد روش دولت و حکومت در برخورد با مسائل، آزادی و ... هم می شن. (جدا از درست یا غلط بودن نظر خواننده) بنابراین لازمه انتقادتون در این مبحث رو عمیق تر کنید Gryffen عزیز.

در مورد مشکلات جامعه اما، بالاخره مشکلاتی در جامعه هست که خواننده از اون می خونه، اگه مشکلی وجود نداشت این انتقاد وارد بود. اما اگه قرار باشه جامعه اصلاح بشه، انتقاد هم بخشی از اون هست.

سخن بی ربط پایانی این که در کل نبین کی می خونه، اول ببین چی می خونه.
(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۲۵)zohur12.ir نوشته است:  
نقل قول:
دوستان عزیز لطفاً از هر گونه بحث و تبادل نظر در رابطه با این خواننده پرهیز کنید! تا راحت به کارمون ادامه بدیم

Gryffen
گرامی
تشکر از زحمت شما ، اما درباره این فرد قبلا بحث ها شده و متاسفانه به مشکلاتی هم درباره این حیوان برخوردیم ضمن عرض پوزش از خدمت شما بنده بنا به وظیفه مجبورم این تاپیک رو ظرف 24 ساعت حذف کنم ...

این که به یه تاپیک نزدیک بشم و متلاشی نشه دیگه کم کم داره واسم به یه آرزو تبدیل می شه!!Big Grin
۲۲:۲۰, ۲۸/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #5

سلام شاهینو زیادی گندش نکنید،اون خودش بهترازهمه ی ماها میدونه که چرتوپرت میخونه،
۲۳:۰۳, ۲۸/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
من چندین بار به صورت تصادفی مصاحبه های اینارو دیدم و خوندم و به نظر من صد در صد اینا میدونن دارن چیکار میکنن و صد در صد دارن با خط کار میکنن ! و من تو این قضیه اصلا شک ندارم که اینا از جایی هم از نظر فکری و مالی و تبلیغاتی دارن تامین میشن و کاملا دارن هدفمند شعر میخونن ! شما میتونی متن های اینا رو با متن های خوانندهای شیطان پرست و غربی مقایسه کنی !
البته من شخصا از رپ فارسی از همون سالهای اولش خوشم نمیومد و هنوزم نمیاد ولی شده که از خواننده ای فارسی رپ ، آهنگ گوش داده باشم
ولی درکل من میگم در این مورد بحث کردن فایده نداره ! چون حتی خود ایجاد کننده این تاپیک هم میدونه مشکل اصلی از کجا شکل گرفته و میگم که ما هم بیایم چی بگیم !؟ بگیم متنهاشون ایرادهای اساسی داره که اینو همه میدونن ! بگیم خود این خوانندها مشکل دارن که اینم کاملا معلومه ! و ..
۰:۱۵, ۲۹/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/بهمن/۹۰ ۰:۱۷ توسط Gryffen.)
شماره ارسال: #7
آواتار
(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۵۸)Blank Mind نوشته است:  واقعا اسم اینو می شه گذاشت یکی از اون پست های منطقی و به دور از تعصب. ولی بذار من یکم دفاع کنم.
تعصب برای چی ؟؟
تعصب به نظر من یکی از مهم ترین مشکلات انسانه !!

(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۵۸)Blank Mind نوشته است:  بنابراین لازمه انتقادتون در این مبحث رو عمیق تر کنید Gryffen عزیز.
حقیقتش جناب بلک مایند در این رابطه و به قولی نوع دوم آهنگ ها فکر کنم صحبت در این زمینه یه ذره با قوانین فروم مشکل داشته باشه و گرنه صحبت پیرامون نوع دوم نیز در زمان خودش به نظرم واقعا مهم لوه می کنه

(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۵۸)Blank Mind نوشته است:  در مورد مشکلات جامعه اما، بالاخره مشکلاتی در جامعه هست که خواننده از اون می خونه، اگه مشکلی وجود نداشت این انتقاد وارد بود. اما اگه قرار باشه جامعه اصلاح بشه، انتقاد هم بخشی از اون هست.
تا کی باید مشکلات باشه و در پی اون اشخاصی بلند شدند و در مورد اون این نوع ابراز احساسات کنند !!
اون آهنگ یاس که در مورد مدرسه ای که تو آتیش سوخت رو بعد از چند سال باز ادم گوش می کنه جیگرش کبابا می شه !!
تا کی ...

(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۵۸)Blank Mind نوشته است:  سخن بی ربط پایانی این که در کل نبین کی می خونه، اول ببین چی می خونه.
ای کاش همه همانند شما تفکر می کردند[/quote]

(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۵۸)Blank Mind نوشته است:  این که به یه تاپیک نزدیک بشم و متلاشی نشه دیگه کم کم داره واسم به یه آرزو تبدیل می شه!!Big Grin
....

(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۵۸)navid-313 نوشته است:  به نظر من صد در صد اینا میدونن دارن چیکار میکنن و صد در صد دارن با خط کار میکنن ! و من تو این قضیه اصلا شک ندارم
کاری ندارم به این ک اون ها با خط کار می کنند یا بی خط مهم اینه که واقعیت رو می گویند !

(۲۸/بهمن/۹۰ ۲۱:۵۸)navid-313 نوشته است:  چون حتی خود ایجاد کننده این تاپیک هم میدونه مشکل اصلی از کجا شکل گرفته و میگم که ما هم بیایم چی بگیم
100% می دونم مشکل از کجاست !
شک به دلت راه نده !
مشکل از اون جا شروع می شه که آقازاده با ماشین چندین میلیونی شب های داره با دنده دو تو لاین سبقت راه می ره تا صد تا آدم ببینن اون وقت یه بچه هفت ساله که سواد درست حسابی نداره به خاطر 100 تا تک تومن یه ترازو بگیره دستش و منتظر بمونه که یکی بیاد خودش رو وزن کنه و آخر سر هم بگه شرمنده من خرد ندارم بهت بدم و سرش رو بنداز پایین بره !!
این مشکل اصلیه !!
باز هم می خوای واسط بگیم !!
راست می گی به خدا بیایم چی بگیم !!
الکی واسه چی وجدان خوابمون رو قلقلک بدیم که چی بشه ؟؟
نشستیم جلو کامپیوتر و یه نسکافه هم جلومون و به خودمون می گیم بی خیال جامعه !!
واقعا اگر تفکر شما اینه ...
۱:۰۳, ۲۹/بهمن/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/بهمن/۹۰ ۱:۱۰ توسط navid-313.)
شماره ارسال: #8
آواتار
دوست گرامی گریفین عزیز :
راستش اولش میخواستم با " آره ، حق با تو هست " شروع کنم ولی هرچی سعی کردم نشد ، چرا !؟
برای اینکه وقتی فرض بگیریم که شما درست میگی و همه این چیزهایی که میگی و بازهم اگه بخوام میتونی بگی برام، درست باشه ، موقعی میشه گفت " آره ، حق با توهست" که هیچکدوم از مسئولان و .. این قضیه رو مثل یه مشکل نبینن و سعی بر رفعش نکنن ! در صورتی که ما میبینیم خود رهبرمون ، تمامی ائمه جمعه و کلا هرکی که میاد سخنرانی میکنه تو هرجا سعیش اینه که این مشکل رفع بشه و عدالت هر چه بیشتر و زودتر رعایت بشه ! چون اگه غیر از این بود خواسته همه کسایی که پایبند به آرمانهای انقلاب اسلامی هستن ، هیچ وقت حداقل با این وسعت زیاد نمیومدن در این مورد حرف نمیزدن و هردقیقه و تو همه صحبتها آخرش رو مثله روضه امام حسین (علیه السلام) که به کربلا وصل میکنن رو نمیومدن به مفاسد اقتصادی و این قبیل مسائل وصل نمیکردند ! چون این مسائل اگه در مسیر رفع نباشه و مسئولان و رهبرمون نیاد تلاش کنه تا این مسائل ریشه کن بشه اون وقت میشه " آره ، حق با تو هست " ! و اینکه همه میدونن که تغییر رویه مسائلی مثل اقتصادی و یا فرهنگی که اگه بخواد از یه رویه تقریباً تثبیت شده برگرده زمان بر هست ونیاز به کارهای زیاد و همکاری همگانی داره ! - البته من یه سوال هم ازشما دارم که اگه جواب ندی(به دلایل زیر) بیشتر خوشحال میشم ! اون سوال اینه که میخوام بدونم هدف شما از اینکه هر موضعی رو سعی در اتصالش به وجود مشکلات توجامعه بکنین چیه ؟ و حاصل این کارتون زمانی که درنهایت اثبات حرفهاتون رو ما بپذیریم چی هست ؟
البته خود من شخصا به سیاست داخلی کشور علاقه ای ندارم و زیادهم دنبال نمیکنم و اگرچه که بتونم هم، دوست ندارم در این مورد بحث کنم ! چون فایده ای نداره و فعلا فقط وقتمون رو تلف میکنیم و تازه هرکدوممون هم اگه بتونیم به قولی حال اون یکی رو بگیریم بیشتر از 1 یا 2 روز خوش خوشانمون نیست چون من خیلی تجربه کردمش ...
پس اینکه، شما اگه دوست داری به مشکلات اجتماعی و سیاسی داخلی بپردازی (حالا با هر نیتی) میتونی یه تاپیک بزنی که هرکی با نظراتت مخالف هست بیاد باهاتون به مباحثه بپردازه و تازه شاید خودمم هم اومدم که باهم کل کل کنیم
- اگه در مورد همین شاهین نجفی ها بحث بشه بهتره و در غیر این صورت سعی کنین اول برا سوالای بالا یه جوابی پیدا کنین تا بتونیم شفاف تر باهم صحبت کنیم ..
۱۳:۳۴, ۲۹/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #9
آواتار
همه قبول داریم که تو جامعه ما مشکل هست و میشه گفت مشکلات بسیاری هم هست که البته تو همه کشور ها مشکل هست و هیچکس نمیتونه بگه فلان کشور مشکل نداره.به نظر من مشکلات باید رفع بشه ولی به این نکته هم باید توجه داشت اگر هر خانواده ای وضع مالی خوبی داشته باشه اونوقت جامعه از حالت متوازن خارج میشه. یکی به دلایلی میشه رییس یکی میشه کارگر، یکی کفاش، یکی صاحب کارخانه، یکی رفتگر، یکی کارمند و ... و همه این ها با هم توازن رو به وجود میاره.

ولی جدای از اینها یک سری مشکلات هست که باید حل بشه و به نظر من وقتی حل میشه که تمام ملت اعم از مردم و دولت و مجلس دست به دست هم بدن تا جامعه رو به بهترین وجه ممکن بسازن. و همچنین اینکه من باید از خودم شروع کنم.

این در مورد جامعه.
در مورد موزیک های رپی که از مشکلات جامعه میخونن. راه های زیادی هست که بشه مشکلات جامعه رو به گوش هم رسوند ولی وقتی رپ گوش میکنی با این مزمون احساس افسردگی و نامیدی به آدم دست میده(حالا بماند که اصلا موزیک رپ ارزش گوش کردن نداره حالا هر مزمونی که داره) و هیچ دلیل توجیه کننده ای برای این موزیک ها وجود نداره.

این قسمت هم حرف دلمه و ربطی به تاپیک نداره: تو ترافیک تو ماشینم نشسته بودم که دیدم یه تاکسی کنارم ایستاد.
با همسرش تو ماشین بود و داشت یکی از همین آهنگ های رپ اجتماعی با صدای بلند و گوش خراش گوش میکرد و حرکات موزون انجام میداد ولی همسرش ساکت نشسته بود و به رو به رو نگاه میکرد. با خودم غصه خوردم گفتم چرا اینقدر به خودش شخصیت نمیده که وقتی همسرش کنارش نشسته یه چنین حرکاتی انجام میده.
گفتم این آهنگ ها رو گوش میده و حس یه ایرانی(فارغ از اسلامی-یه چیزی تو مایه های کوروش کبیر) رو پیدا میکنه که جامعش خرابه و شروع میکنه به فحاشی کردن به کشورش که چرا اینجوری شده ولی خبر نداره که خودش یکی از معضلات این جامعه هست.(از خودت شروع کن برادر عزیزم)
من الله توفیق
۱۹:۳۲, ۲۹/بهمن/۹۰
شماره ارسال: #10
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
رپ بطور کلی به سه سبک کلی تقسیم میشه:

رپ سفید: این رپ در مورد مشکلات و مسائل جامعه میخونه و سعی میکنه مشکلات جامعه رو بلد و بزرگنمایی کنه.

رپ سرخ یا قرمز: این سبک مفهوم عشق و عاشقی داره که تقریبا میشه گفت بیشترین مخاطبم داره.

رپ سیاه: این نوع سبک واقعا سبک کثیفیه و هر نوع آشغالی توش خونده میشه و کلا به هیچ دردی نمیخوره.

تا وقتی که توی جامعه مشکل وجود داره آدمایی باید باشند تا این مشکلات رو بزرگ نمایی کنند همون طوری که تا وقتی خلافکار هست پلیس هم باید باشه. تا وقتی جامعه مشکل داره رپ سفید هم خونده میشه کاریشم نمیشه کرد. مگر این که اماممون بیاد همین.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]