کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 76 رای - 4.57 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتگوی منتظران
۰:۲۵, ۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/اسفند/۸۹ ۱۱:۵۹ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم كن لوليك الحجة بن الحسن صلواتك عليه وعلى آبائه في هذه الساعة وفي كل ساعة وليا وحافظا"وقائدا"وناصرا"ودليلا" وعينا" حتى تسكنه أرضك طوعا" وتمتعه فيها طويلا" برحمتك يا أ رحم الراحمين .وصلى الله على سيدنا محمد وعلى آله الطيبين الطاهرين

سلام
این تاپیک مخصوص آقا و منتظران آقاست
راستش من از فضای کلی تالار راضی نیستم و برام خسته کننده هست
خیلی بده مدیری این حرف و بزنه و حتماً اشکال از من هست
اینجا به نظرم خیلی مباحث حاشیه وجود داره که اینم ممکنه نظر غلط شخص من باشه
عجالتاً از آنجا که یه مرضی پیدا کردم و از هرچی که ارتباطی با آقام پیدا نکنه حالم به هم میخوره اینجا منحصراً در مورد آقام صحبت میکنم
هر که دارد هوس کرببلا بسم الله
هر که دارد هوس روی نگار بسم الله
اینجا فقط حرف از یوسف زهرا هست
حرف از غربتش (حتی تو این تالار)
حرف از بی وفایی هامون
اینقدر میگیم تا یه کم محبتمون بیشتر بشه
این یکی از وظایف منتظران هست
گفتگو در مورد آقامون
البته یاد امام با کلام یکی از تکالیف هست
اما وصف العیش نصف العیش
چند نفر دلشون میخواد توی نمازی شرکت کنند که توی مسجد کوفه برگزار میشه
توی صف اولش عیسی علیه السلام و خضر عیله السلام و سلمان و مالک اشتر و اصحاب کهف قرار دارند؟؟؟؟؟؟
چند نفر دلش میخواد زیر سایه منتقم خون حسین فریاد بزنه یا لثارات الحسین
اینجا فقط مال عاشقای دلسوخته ی مهدی هست که شب و روز که میاد و میره لحظات با آقاشون خلوت میکنن
وقتی خورشید میره پشت ابر به آسمون نگاه میکنن و میگن اللهم عجل لولیک الفرج
وقتی بارون میاد و میدونن وقت استجابت دعاست میگن اللهم عجل لولیک الفرج
اگه گذرشون به حیات مسجد الحرام افتاد قبل هر چی میگن اللهم عجل لولیک الفرج
زیر قبه ی امام حسین تو کربلا اگه خدا قسمتشون کرد و میدونن اینجا دعا مستجاب میشه میگن اللهم عجل لولیک الفرج
اینجا جایی که دلم میخواد باحالترین قصه های تشرف که شور و سوز و گداز و تو آدم میندازه رو از منتظرای مهدی بگذارید
اینجا جایی که دلم میخواد خدا بهش برکت بده تا دلم باز بشه یکم
تا با خودم بگم نه بابا دیگه وقتشه آقام اونقدرام قریب نیست
شاید مشکل از منه
نمیدونم اما وقتی با خودم فکر میکنم آقام هر روز گریه میکنه و به قول خودشون خون گریه میکنه و من بی خیال و بی توجه روزم شب میشه و شبم روز میشه یه جوریم میشه
شاید مشکل از منه
بچه ها کی میدونه امام زمان تو قنوت نمازشون چی میگن؟
یه راهنمایی کنم توی کتاب مهج الدعوات تألیف سید طاووس اومده
وقتی خوندم برای آقام گریه کردم
اینجا جایی هست که دوست دارم رفقا بیان بگن آقا ما داریم زیارت عاشورا میخونیم داریم نماز شب میخونیم داریم انفاق میکنیم
هیچ ریا هم نیست
میگیم و این گفتن همون توصیه به حقی هست که خدا توی سوره والعصر گفته بگید
به هم میگیم تا شوق بندگیمون بیشتر بشه
اینجا جایی هست که از آقا میگیم
رفقا من از شما شرمنده هستم
والله قسم من لایق عنوان مدیر بخش مهدویت نیستم و اینم خوب میدونم
منی که یه مشت اطلاعات شاید فقط دارم و رفتارم به منتظر که هیچ به شیعه که هیچ شاید به زور به محب بخوره،شما به بزرگواری خودتون ببخشید
بیاید اینجا در مورد امامتون هر چی میخواید بگید
ولی بگید
این پست اگه خالی بمونه
یعنی منتظری نیست که بخواد گفتگو کنه
البته شاید من اشتباه فکر میکنم
من رو حلال کنید
و دعا کنید برای تالار یه مدیر لایق در بخش مهدویت پیدا بشه که از شر حقیر هم خلاص بشید
برای پدر و مادر من اگه شد دعا بفرماید
یا علی و امیدوارم روزی همه باهم بگیم یا لثارات الحسین در رکابش

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۵۴, ۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/اسفند/۸۹ ۰:۵۵ توسط mohamad.)
شماره ارسال: #2
آواتار
ای بقیه الله
شرمنده ام که به تو بد کردم
شرمنده ام که به تو حرفی زدم که نباید می زدم
شرمنده ام که تو را شرمنده کردم
شرمنده ام که تو را چقدر دیر باور کردم و چقدر دور یافتم و چقدر کم می شناسم.
یا بقیه الله اگه من بد هستم از نامردی خودمه.
ولی از این به بعد
اگر مرا رها کنی.....تو را رها نمی کنم
سر از تنم جدا کنی ......چون و چرا نمی کنم

دوستان، این روزها در قنوت نماز هایم "اللهم عجل لولیک الفرج" می خوانم. تا شاید به قول حافظ "گره از کار فرو بسته ی ما بگشایند".

امضای mohamad
[تصویر: abbasalef.jpg]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱:۰۹, ۲/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #3

داش علی سلام شما مدیر خوبی هستی کم هم نذاشتی همه بچه های تالار خدمتت ارادت دارند.
منتظر هست شما هم اشتباه نمیکنی. حالا شاید ... اصلاً هیچی ان شا الله همه سعی کنیم منتظر باشیم منتظر واقعی.
ما چقدر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) میشناسیم؟ اصلا میدونیم با چی خوشحال میشه با چی ناراحت؟ یک داستای بود در مورد یک بنده خدایی که که خیلی دلش میخواست خدمت آقا برسه همه کار میکرد، چله نشینی و ... از این موارد. اما توفیق حاصل نشد. مادر نداشت اما یک خاله ی پیری داشت که جای مادر رو براش داشت و با اون زندگی میکرد یکبار که رفته بود باری پیرزن از اب انبار اب بیاره ، بیرون اومدنی خورشید عالم تاب رو دید، اقا عرض کردند ما از شما این رو میخواهیم. کمک کردن به هر انسانی ، هر شخصی ، فقط و فقط برای رضای خدا دل آقا رو شاد میکنه، چه بسا بهمون افتخار هم کنه !!! چرا که نه ، چون خودش میخواد بزرگترین کمک ها رو به بقیه کنه.
سعی کنیم در هر جا ، در هر موقعیت، در هر لباس،با هر جنسیت ، با هر سن و سال،با هر دیدگاه و نظرات شخصی، با هر تیپ و قیافه و گرایشات سیاسی اجتماعی فرهنگی، فقط و فقط به خاطر خدا ، با نیت قربة الی الله ، با نیت اینکه دل امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) رو شاد کنم،کسی بشم که آقا به وجودم افتخار کنه، لا اقل برای لحظه ای کوتاه غم رو از یاد ببره و بگیم که تنها نیستی درست که ما تنبل و کاهل هستیم اما تو تنها نیستی می خواهیم کمکت کنیم، بیایید برای رضای خدا از یکدیگر هر نوع کمکی که از دستمون بر میاد دریغ نکنیم. خیلی سخت نیست یک کمک ساده میتونه انسانی رو از نگرانی و سر در گمی نجات بده و قطعاً این خواست خدا و مولایمان است. به همدیگه کمک کنیم ما مثل چرخ دنده ها میمونیم باید همه باهم در کنار هم درست کار کنیم.
جا داره از علی 110 عزیز بابت این تاپیک تشکر ویژه کنم.
۱:۴۰, ۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/اسفند/۸۹ ۱:۴۱ توسط فرهاد.)
شماره ارسال: #4
آواتار
آقا امام زمان شرمنده ام
شرمنده ام اگر کاری کردم که دل منتظرانت به درد آید
شرمنده ام بابت اینکه فراموشت کردم و به دنیا چسبیدم
شرمنده ام ...

اللهم عجل لولیک الفرج
۷:۱۷, ۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/اردیبهشت/۹۱ ۱۶:۴۱ توسط parisan.)
شماره ارسال: #5
آواتار
من با شما موافقم..ولی..
ببینید..یک وقتها هست که یک سری مسائل باید مطرح بشه..
یعنی ضرورت داره که بهشون پرداخته بشه..ولی به قول شما نباید خیلی
ذهن ما رو درگیر خودش کنه..ولی به نظرم مثلا یک مساله خاص یا موضوع خاص برای یک بار که مطرح شد،دیگه بحث کردن و طول دادنش فایده ای نداره..فقط اینکه از موضوعی مطلع بشیم کافیه.دیگه نیازی نیست خیلی خودمون رو درگیرش کنیم..امیدوارم شفاف گفته باشم..
یک سوال کوچک داشتم..چی میشه که شما اینقدر نسبت به خودتون و کارهاتون نا امید میشن؟
خیلی دوست دارم دلیل این احساستون رو بدونم..

منتظر پاسختون هستم..واینکه:
انسان تنها آن چیزی را میتواند به دست آورد که خود را درحال ستاندن آن ببیند..(شما فکر میکنید چقدر دارید برای ظهور آقا تلاش میکنید..لا یکلف الله نفسا الا وسعها.)
به نظرم شما تمام تلاشتون رو میکنید..همون تلاش برای آقا خیلی مهمه..
ولو به اینکه هیچ کس حرف شما رو نفهمه..دغدغه شما رو ندونه..شما حرفتون رو بزنید..هرکس فهمید خوش به حالش..هرکس نفهمید خودش میدونه و خدا و اینکه فرصتی براش ایجاد شد و خودش اهمیت نداد..

امضای parisan
سفیهی طلا رابا مس عوض کرد
دلیلش را پرسیدند ، در جواب پاسخ داد
چون رنگش سرختر بود
خدا کمکمان کن رنگ و لعابهای دنیا فریبمان ندهد
که مبادا طلای عقبی را به مس دنیا بفروشیم

135
۱۱:۱۵, ۲/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #6
آواتار
داستان

پرده اول:
آدم عجیبی بود: هر روز دعای عهد می خوند، هر جمعه دعای ندبه. شبها هق هق گریه هاش به گوش می رسید. می گفت "آقا" دعاهاش مستجابه. چی می شد در حق ما هم دعا کنه؟!
پرده دوم:
اینقدر در آروزی دعای حضرت بود که بالاخره یک شب توی خواب دید: توی کوچه های خاکی زیر یه طاق رو زمین نشسته بود. "منتظر" یه عابر بود.از خجالت سرش پائین بود و حتی جرات حرکت نداشت. بالاخره عابر اومد. پشت سرش چند نفر همراهیش میکردن. یکهو بغضش ترکید. به پهنای صورت اشک می ریخت... طوری که صورت عابر را نمی توانست ببیند. گفت: "آقاجان" چرا واسه ما دعا نمی کنی؟ عابر بالاسرش ایستاد. یه نفس عمیق آه آلود کشید. بعد گفت: یه دعا می کنم آمین بگید. و به آسمان نگاه کرد و گفت: اللهم عجل لولیک الفرج
پرده سوم:
مریض بود. دکتر جوابش کرده بود. بهش گفته بودن مریضیت نه دلیلش معلومه نه درمانش فقط برو دعا کن. دلش شکسته بود. خوابش که برد دید به حالت سجده روی زمینه افتاده بود و چشماش چیزی نمی دید. "آقا" جلوش ایستاده بود. گفت: فکر کردین امورات شما به دست کیه؟ دو انگشتش رو تو هوا حرکت داد. از خواب که بیدار شد چشمانش اشک آلود بود. چند روز بعدش خوب شده بود...
پرده آخر:
می گفت: شرطی شدنه اسمش؟ جو گیر شدنه؟ واقعیه یا خیالی؟ شاید واقعی نباشه ولی "هست"... یک سری اسم یا لفظ یا معنی "هست" که جنسش فرق می کنه... وقتی تداعی می شه برات از ته وجودت یه لرزشی رو حس می کنی. چیزی سینه ات رو تنگ می کنه و گلوت رو سد...

امضای مسافر
[تصویر: jamkaran.jpg]

برکه ای کوچک باشی یا دریایی بی کران، زلال که باشی آسمان در تو پیداست
۱۲:۰۴, ۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/اسفند/۸۹ ۱۲:۱۱ توسط bahar2006.)
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام بر دوستان عزيز و زحمت كش و دوستاني كه دوست دارن يه منتظر واقعي باشن!

(۲/اسفند/۸۹ ۰:۲۵)علی 110 نوشته است:  والله قسم من لایق عنوان مدیر بخش مهدویت نیستم و اینم خوب میدونم
منی که یه مشت اطلاعات شاید فقط دارم و رفتارم به منتظر که هیچ به شیعه که هیچ شاید به زور به محب

و دعا کنید برای تالار یه مدیر لایق در بخش مهدویت پیدا بشه که از شر حقیر هم خلاص بشید

اين حرفا چيه كه ميزنين علي آقا چرا فكر مي كنيد مدير لايقي نيستين ميدونين ما چقدر از شما درس گرفتيم اگه به خاطر وجود شما تو اين تالار نبود اگه پست هاي خوب شما نبود اگه گفت و گو هاي خوب شما با دوستانتون نبود من اومدن به اين تالار را ادامه نمي دادم.
اين حرفا را نزنين و به جاش سعي كنين به سمتي پيش برين كه لايق باشين به سمتي پيش برين كه با خودتون بگين دارم تمام سعيو مي كنم تا لايق باشم به خدا قسم مدير تالار بودن فقط يه اسمه آنچه كه مهمتر هست اطلاعاتي هست كه در اختيار ما قرار مي دين و ما رو به سمتي جهت ميدين كه امام زمانمون رو بيشتر و بيشتر بشناسيم و بيشتر و بيشتر ياد كنيم از ديروز بيشتر حتي به اندازه يه بندانگشت.
خدا يار و ياورتون باشه

يه دل پري دارم يه اقيانوس اشك و آه
امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دوس دارم با تمام وجودم به يادت باشم!
دوس دارم با تمام وجودم عاشقت باشم!
دوس دارم تنها هدف زندگيم تا رسيدن به خدا تو باشي و اهل بيت پيامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)!
دوس دارم با تمام سلول هاي بدنم با هم بگين اللهم كن لوليك... !
دوس دارم وقتي از خواب بلند مي شم ذكرم دعاي فرجت باشه تا وقتي كه مي خوابم!
دوس دارم هر قدمي كه برمي دارم به يادت و به خاطر فرجت باشه!
دوس دارم هر روز و هر روز هر ساعت و هر دقيقه و هر ثانيه و هر صدم ثانيه احساس كنم براي تو آقام كه دارم زندگي مي كنم!
دوس دارم ...
آقام چكار كنم كه اين دوس دارمام تمومي نداره و تو راهي كه قدم گذاشتم مثل آدمي كه دو تا پاش لنگه جلو مي رم.
كمكم كن كمكم كن
كمكم كن تا اين دلم شفا پيدا كنه!
كمكم كن تا ايت ذهنم شفا پيدا كنه!
كمكم كن تا اين راه رفتنم درست بشه!
آقام ،امامم،پيشوام نمي دونم با چه رويي نگاهت كنم نمي دونم با چه رويي اين همه سال ازت غافل بودم!
خدايا دلم از خودم گرفته امامم رو نمي شناسم، امام رو از ته ته قلبم صدا نمي كنم حتي بلد نيستم درست و حسابي باهاشون سلام وعليك كنم.
دلم بيماره كه قلبم باهام راه نمياد شفامون بده يا امام زمان عليه السلام
آقام شرمندم شرمندم راهي ندارم جز شما مي دونم اونقدر پاك نيستم كه مورد عنايت شما قرار بگيريم ولي اگه عنايت شما نباشه چطور زندگي كنم!
اين دل من كلي حرف داره كه ناتموم مي مونه چون فقط حرف حرف ...!
خدايا ما رو از منتظران واقعيه حضرت قرار بده و قدم هامون رو استوار كن! آمين يا رب العالمين!
در پناه حق

امضای bahar2006
فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ ﴿77﴾
پس كدام يك از نعمتهاى پروردگارتان را منكريد (77)
۱۶:۴۸, ۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/اسفند/۸۹ ۱۶:۵۶ توسط sunrise59.)
شماره ارسال: #8
آواتار
(۲/اسفند/۸۹ ۰:۲۵)علی 110 نوشته است:  بیاید اینجا در مورد امامتون هر چی میخواید بگید
ولی بگید
این پست اگه خالی بمونه
یعنی منتظری نیست که بخواد گفتگو کنه
البته شاید من اشتباه فکر میکنم
من رو حلال کنید
ممنون علی آقا،پیشنهاد خوبی دادین
گفتن از آقا وظیفه ی ماست که ادعامون می شه منتظریم.
ولی به نظر خودتون این که گفتین،"اگر این پست خالی بمونه یعنی منتظری نیست که بخواد گفتگو کنه" حرف درستیه؟!!!!
به نظر من که این نظر شما درست نیست.
همه ما با آقامون خلوت می کنیم و حرف می زنیم،همه ی ما آقامونو دوست داریم و سعی می کنیم هر جور که بتونیم تو راهش قدم بذاریم و برای زمینه سازی ظهورشون یه کاری بکنیم،همه ی ما تو گروههای خودمون،بین دوستان و آشنایانمون،مطمئنا از آقا حرف می زنیم و گفتگو می کنیم،با تمام این تفاسیر،به نظرتون باز هم اگر به هر دلیلی این پست خالی بمونه و کسی چیزی ننویسه به این معنیه که "منتظری نیست که بخواد گفتگو کنه"؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
اینو بخاطر این گفتم چون خودتون فرموده بودین "شاید اشتباه فکر می کنم"

اینم از گفتگوی من با امامم:
آقا،خودت می دونی که چقدر دوستت دارم
فقط ازت می خوام زود بیای،دلم خیلی برات تنگهSad
به کارایی که براتون می کنم،برکت بده،جهت بده
مراقبم باش که نکنه یه کاری کنم که دلتون بشکنه
دوستتون دارم آقا،دوستتون دارم....

امضای sunrise59
شکرت خدا به خاطر حضورت در زندگیم...
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-1978.html
۲۲:۰۳, ۲/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #9
آواتار
من که اصلا روم نمیشه چیزی بگم
بخوام چیزی بگم یاد آخرین گناهی میافتم که شرم نکردم و کردم .....
حالا اصلا لیاقت دارم با امام زمان حرف بزنم
هر کاری کردم و به خیال خودم در راه ایشون بوده که خودم میدونم خالصانه نبوده
منم و دست های خالی......
فقط تنها امیدم به دعا های مادرمه خدا کنه در راهت شهید بشم
واسه هم دعا کنیم
یا علی

امضای ELENOR
Wink
۰:۱۶, ۳/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #10
آواتار
علي اقا حرفاتو ن اشك منو در اورد ....نميدونم چي بگم !!!!!!!!!!
اي كاش درونم پر از خدا ميشد تا بتونم خالصانه ازش بخوام ظهور اقامون رو نزديك كنه
اللهم عجل لوليك الفرج

امضای a.l.?
خدا
من عاشق تو ام
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها: