کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 25 رای - 4.16 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند اخراج شدگان (Expelled)
۱۰:۴۵, ۲۰/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/اردیبهشت/۹۴ ۲۰:۵۳ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اخراج دانشمندان ضد داروین از دانشگاه های آمریکا ؟!

در آمریکا نام برخی از دانشمندان مخالف داروینیسم را برای چاپ در هر نشریه و کتاب یا در فضای اینترنت ممنوع می‌کنند به گونه‌ای که گویا چنین دانشمندی اصلا به دنیا نیامده است.

[تصویر: 7430_640.jpg]

به گزارش گرداب به نقل از مشرق در بخش مستند جشنواره فیلم فجر سال 88 مستندی از کشور آمریکا شرکت کرد که موضوع آن بررسی نگرش داروینیستی به هستی و نیز نحوه تقابل صاحبان این نگرش؛ یعنی آنها که قدرت علمی را در آمریکا در دست دارند با دانشمندان مخالف آن نظریه که معتقد به وجود نوعی طرح هوشمند در پیدایش هستی‌اند، است.

این فیلم مستند در 98 دقیقه سه مبحث کلیدی را همزمان دنبال می‌کند:
نخست نشان می‌دهد که در پرمدعاترین کشور جهان از نظر دموکراسی و آزادی بیان چگونه دانشمندانی را که دیدگاهی متقابل با داروینیسم داشته‌اند؛ یعنی مخالف به وجود آمدن جهان به صورت تصادفی و یا انتخاب طبیعی بوده‌اند از دانشگاه‌های آمریکا اخراج می‌کنند.

در این مستند، به صراحت تاکید می‌شود که علاوه بر محروم کردن برخی استادان دانشگاه از خدمات شهروندی اجتماعی (مانند سوزاندن کارت‌های اعتباری بانکی‌شان که این امر موجب می‌شود نتوانند نیازهای اولیه زندگی‌شان را رفع نمایند) حتی نام برخی از دانشمندان را برای چاپ در هر نشریه و کتاب یا در فضای اینترنت ممنوع می‌کنند به گونه‌ای که گویا چنین دانشمندی اصلا به دنیا نیامده است. آن‌هم نه دانشمندانی که creationist و خلقت‌گرا باشند بلکه کسانی که صرفا به وجود نوعی Intelligent Design یعنی طرحی هوشمند در ساخت جهان قائلند و عالم را تصادفی نمی‌دانند.

علت اهمیت این امر برای صحنه‌گردانان تمدن غرب آن است که اعتقاد به خلقت هوشمند جهان، زمینه پذیرش خالق جهان را فراهم کرده و دین گرایی در جهان افزایش چشم گیر خواهد یافت.

دوم و در ضمن مصاحبه با دانشمندان اخراج شده از دانشگاه‌ها، به بررسی عقاید آنها و علل مخالفتشان با داروینیسم می‌پردازد و این بهانه‌ای می‌شود تا تهیه کننده مستند با بزرگترین داروینیست‌های جهان مثل "پروفسور داوکینز" به صحبت بنشیند و دلایلشان را در اینکه چرا جهان نمی‌تواند یک خالق داشته باشد یا حتی بر اساس طرحی هوشمند به وجود آمده باشد بشنود و سپس همانها را از نگاه خردگرایانه و ساینتیستی به چالش می‌کشاند.

سوم اینکه این مستند به بررسی ایدئولوژی‌های برآمده از نگرش داروینیستی و اصل بقاء اصلح می‌پردازد و با سفر به آلمان و دیدار از کوره‌های آدم سوزی و کشتارگاه‌های بیماران روانی، مبادی تفکر نازیسم را به عنوان نمونه‌ای از داروینیسم اجتماعی، طی مصاحبه با محققان این دیدگاه بررسی می کند.

نکته جالب اینجاست که تعدادی از اساتیدی که به سمت نظریه داروین گرایش پیدا کردند همگی اعتراف می کنند که قبلا مسیحی معتقد بودند. اما بعد از دنبال کردن و پذیرفتن نظریه داروین، کم کم اعتقادات دینی از زندگی آنها رفته و در نهایت آنها را به الحاد کشانیده است. این نکته قابل توجه مسلمانانی است که ادعا می کنند در عین مسلمانی، نظریه داروین را نیز می پذیرند.

چکیده نقطه نظرات دکتر سید حسین نصر فیلسوف بزرگ دانشگاه جرج واشینگتن راجع به داروینیسم:

دکتر سيدحسين نصر سنت گراي معاصر ايراني که به غير از تبحر در فلسفه، حکمت و کلام اسلامي بر علوم فيزيک و زيست شناسي مسلط است، براساس آموزه هاي قرآني و مباني کلام و فلسفه اسلامي به نقد و ارزيابي اين ديدگاه مي پردازد:

امروزه موضوعات اندکي وجود دارند که به اندازه نظريه تکامل اهميت بحث داشته و هم طراز با اين تئوري داراي معاني ضمني پنهان و موذيانه يي باشند. پيش از هر چيز اجازه دهيد بگويم من در هاروارد نه تنها فيزيک بلکه زمين شناسي و ديرين شناسي هم خوانده ام و با اين پيش زمينه فکري است که فهم رايج در خصوص نظريه تکاملي دارويني را - حتي با زمينه هاي علمي - رد مي کنم.

نظريه تکامل ستون خيمه مدرنيسم است و اگر اين ستون سقوط کند، کل خيمه بر سر مدرنيسم فرو خواهد ريخت. بنابراين به مانند يک ايدئولوژي با آن رفتار مي شود، نه يک تئوري علمي که به اثبات رسيده است. مي دانم که بسياري از مردم اظهارات من در اين مورد را نمي پذيرند، اما حداقل مسلمانان بايد از اين ديدگاه به کل موضوع بنگرند.

انواع مختلفي از نظريه هاي علمي وجود دارد. مثلاً مکانيک کوانتوم يا تئوري زنجيره در فيزيک و کيهان شناسي. اکنون اگر کساني با اين نظريه ها مخالفت ورزند، هيچ کس آنها را از دانشگاه اخراج نمي کند و هيچ کس به خاطر بر زبان راندن جمله «من اين نظريه را نمي پذيرم»، مانع ارتقاي شغلي آنها نمي شود. تئوري تکامل - برعکس همه نظريه ها- موضوعي کاملاً متفاوت است زيرا اين تئوري يک ايدئولوژي است و نه علم متعارف. بدين ترتيب اگر شما استاد زيست شناسي در يک دانشگاه به خصوص در دنياي آنگلوساکسون و کمتر در ايتاليا، آلمان و فرانسه باشيد و اگر طبق زمينه هاي کاملاً علمي با نظريه تکامل مخالفت مي ورزيد، فردي مطرود خواهيد بود و حتي موفقيت کاري خويش را نيز از دست خواهيد داد، همکارانتان شما را ابله مي پندارند، ارتقاي شغلي نمي يابيد و...

تئوري تکامل از سوي بسياري از زيست شناسان دنياي انگلوساکسون به بوته نقد کشيده شده؛ کساني که معمولاً مورد طرد و تحقير قرار گرفته يا نظرياتشان ناچيز شمرده شده است. اين قضيه در مورد شخصي همچون داگلاس دور هم صادق است. وي عضو هيات علمي دانشگاه بود؛ اما به محض اينکه دست به قلم برد تا نظريه تکامل را مورد انتقاد قرار دهد به جاي اينکه چاپ و انتشار کتابش را به کمبريج ماساچوست بسپارد آن را در تنسي منتشر کرد.

--------------------------------------------------------------------------------

این مستند اخیرا با تلاش جمعی از دانشجویان ضد داروینیسم به فارسی ترجمه و زیرنویس شده است.

متاسفانه کیفیت زمانبندی زیرنویس مناسب نبود و البته مشکل از زیرنویس انگلیسی بود. در هر حال seyyedi عزیز زحمت کشیدن زیرنویس فارسی رو هم اصلاحات زمانی و هم ترجمه ای انجام دادن تا بهتر مورد استفاده دوستان قرار بگیره.


دانلود از لینک مستقیم:

دانلود مستند اخراج شده - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند اخراج شده - قسمت چهارم (حدود 90 مگابایت)

دانلود مستقیم از سایت راسخون:

دانلود مستند اخراج شدگان از سایت راسخون

دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Rodfile
دانلود از سرور UploadBaz
دانلود از سرور MediaFire

--------------------------------------------------------------------------------
نقد نظریه تکامل داروین عنوان مستند جالب و مفیدی است که توسط موسسه موعود دوبله شده است. حتما دوستان بعد از دیدن مستند اخراج شدگان، این مستند رو ببینن تا دید بهتر و جامع تری نسبت به واقعیت قضیه پیدا کنند. البته بگم که من لینک دانلود این مستند رو جایی پیدا کردم اما نمی دونستم موعود در جریانه یا نه. بهشون ایمیل زدم اما هنوز جوابی نیومده. اگر جواب اومد و موافقت کردن لینک دانلود رو هم قرار میدم.
به هر حال هدف وسیله رو توجیه نمی کنه.

می تونین با کیفیت بالای این مستند رو از خود موسسه موعود تهیه کنین:

http://mouood.org/content/view/9500/5/

--------------------------------------------------------------------------------

این هم نقد دکتر عباسی از داروینیسم با اشاره ای به همین مستند اخراج شدگان:

دانلود نقد دکتر حسن عباسی نسبت به داروینیسم (حدود 20 مگابایت)

در مورد اینکه تمام مطالب این نظریه درست باشه که قطعا اینطور نیست زیاد بحث شده. مسلمانان و افراد مختلف هم نظرات مختلفی داشتن. اما من از یک چیز مطمئنم. این نظریه مطمئنا مورد پسند شیاطین و کافران و ماتریالیستها قرار گرفته طوری که تاب نمیارن ذره ای مورد نقد قرار بگیره. پس اگر نگیم تمام موارد نظریه، اما اصل این نظریه که خلقت دفعی انسان رو انکار می کنه و انسان رو ادامه میمون می دونه باطل و زیر سوال هست.

یه نکته جالب دیگه:
قبلا توی بحث شبهات اعتقادی زیاد گذرم می خورد به مهملات ریچارد داوکینز بیخدای معروف. کافران و دشمنان دین و اسلام خیلی از کتابها و مطالب این فرد استفاده کرده و می کنن. اما صحنه های آخر مستند که این مثلا پروفسور نمی تونه خلقت اولیه رو توضیح بده و خودشم نمی دونه چی بگه برام ثابت کرد که واقعا مکر شیطان ضعیف هست همونطوری که خود خدا گفته:

الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا
آنها كه ايمان دارند در راه خدا پيكار مي‏كنند و آنها كه كافرند در راه طاغوت (و افراد طغيانگر) پس شما با ياران شيطان پيكار كنيد (و از آنها نهراسيد) زيرا نقشه شيطان (همانند قدرتش) ضعيف است.
﴿نساء- آیه ۷۶﴾


التماس دعا.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۰:۵۴, ۲۲/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #11
آواتار
البته دوستمون seyyedi اصلاحات مفیدی در زمانبندی و نگارش جملات و همینطور روی ترجمه جملات کشیدن و اون لینکهایی که ما دادیم اصلاحاتی روی زیرنویسش انجام گرفته که در نسخه fars.tv نیست.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۵۲, ۲۳/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #12
آواتار
دادا بالاخره ما کدوم لینکارو دانلود کنیم که کیفیتش مناسب باشه و زیرنویسش خوب؟Smile
همون پست اول؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۶:۲۳, ۲۳/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #13
آواتار
آره دادا جونSmile. همون پست اول بهتره.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۲۰, ۲۳/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #14
آواتار
با این صدا و سیما باید چه کار کنیم؟Angry
اکثر مستندهایی که پخش می کنه برگردان به فارسی است بدون در نظر گرفتن اینکه اونها هر مستند حیات وحشی که می سازند بر اساس نظریه تکامله
مثلا بعد از نشون دادن ماهی هایی که با باله هاشون می تونستند مسافتی چند متری رو روی آب پرواز کنند با تاکید زیاد و مداوم روی این موضوع که شرایط زندگی این نوع ماهی ها باعث شده باله هاشون تکامل پیدا کنه و قدرت پرواز پیدا کنند، حیواناتی رو نشون داد که شبیه ماهی بودند و در لجن کنار آب زندگی می کردند. گوینده تاکید کرد که آبشش اینها به دلیل شرایط زندگی تبدیل به شش شده تا بتونند در خشکی زندگی کنند.Dodgy
اینقدر از صدا و سیما انتقاد کردیم که زبونمون مو دراورد
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۳۸, ۲۴/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/اسفند/۸۹ ۱۲:۴۱ توسط بچه مثبت.)
شماره ارسال: #15
آواتار
سلام Angel

از تمامی مدیران و زحمت کشان فروم بیداری اندیشه سپاس گذارم خصوص بابت کار زیبای آریواس و سایر کارهای با ارزش دیگر (در حال پخش آن به دوستان هستیم)

من لینک ها را برای این قرار دادم که دوستانی که مثل من مشکل دانود و سرعت و حجم دارند بتوانند کار را دانلود کنند

البته خوب کار حرفه ای شما که نمیشود و همچنین کیفیتش کمتر از لینک های پست اول است.

فایل های پست 1 را نمیدانم چرا 50 بار چه مستقیم وچه غیر مستقیم نتوانستم دان کنم (مرتب قطع میشد)

به هر صورت ما راهم از خودتان بدانید/من خودم هم یدی بلند در مکتب ترجمه دارم و میدانم قرار دادن ترجمه دیگران زیاد درست نیست ؛ ولی خوب کار معنوی است و هدف مهدیت و الهی ...

موفق و پیروز باشید .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۵۱, ۲۴/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #16
آواتار
بچه مثبت جان ممنون از شما.
متاسفانه ما دیگه از پیدا کردن یه سرور به درد بخور دانلود کلافه شدیم. فکر می کردم پارسا اسپیس خوب باشه چون مسدود نمیشه اما ظاهرا زیاد قطعی داره.
از همه کاربران عذرخواهی می کنم که بابت دانلودها اذیت میشن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۵۵, ۲۴/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #17
آواتار
[/quote]
معلومه دوست عزیز. تفکر و جهانبینی غرب، ماتریالیستی هست و مخالف خلقت گرایی که در کتب الهی اومده. وقتی تمام ابعاد نظریه داروین پذیرفته بشه، شروع خلقت بدون دخالت خدا هم اثبات میره و در نتیجه کتب الهی و خدای ادیان حذف میشه. نتیجه میشه نگاه مادیگرایی که مد نظر شیاطین غربی است.
به همین دلیل حاضرن براش همه جوره هزینه و سرمایه گذاری کنن.

[/quote]


به این دلیله که زیست شناسی نوین بر اساس نظریه تکامل ( که تا حالا یک مورد نقض هم براش یافت نشده)است
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۳۴, ۲۶/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #18
آواتار
یک نکته، شاید مفید باشه...
دوستان پارسا اسپیس برای دانلود بهتره. از ساعت 12 شب تا سقف 1 گیگابایت لینک مستقیم میده. بنابراین پارسا اسپیس بهترین انتخابه.
من امتحان کردم پارسا اسپیس از 12 شب تا سقف 1 گیگ لینک مستقیم داره و مشکلی به وجود نمی یاد. (همونطور که «بیداری اندیشه» عزیز هم گفتن)
ارزش این رو داره که 12 شب به بعد بزنید دانلود. به نظر من این مستند رو از دست ندید، مطمئم باشید به بیداریش می ارزه!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۱۳, ۲۷/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/فروردین/۹۰ ۴:۲۰ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #19
آواتار
در مدیافایر
http://www.mediafire.com/?njoschwsuh86acs
http://www.mediafire.com/?sz8bd32527giill
http://www.mediafire.com/?w5yl8xgot1290s5
http://www.mediafire.com/?yrr7unr21rcdbrh

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۳۰, ۱۳/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #20
آواتار
تا به حال ندیده بودم اینقدر خفن و جالب کسی بخواد هولوکاست رو ثابت کنه!Dodgy
آقای یهودی سازنده ی این مستند بعد از اینکه سر میزنه به یکی از قتلگاه های نازی که در اون افراد معلول رو می کشتند تا پالایش نژاد کنند در مسیر رسیدن به نژاد برتر، به یادبود قربانیان یهودی هم می ره و شمع روشن می کنه.
اون کشتن یهودی ها رو هم در مسیر پالایش نژاد از نظر هیتلر می دونه.
مستند واقعا در خور توجه هست و پیامدهای اعتقادی و اخلاقی باور داروینیسم رو خوب بیان می کنه با نشون دادن کسانی که با قبول داروینیسم، کارشون در نهایت به الحاد کشیده شده. اما در حاشیه به مطالب دیگه هم اشاره داره که باید بهش توجه کنیم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا