کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: به نظر شما آیا چنین عملی (خارج از شرع و عرف) صحیح است ؟
بله!!!!!!(اشکالی نداره)
خیر
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فاجعه جمعیتی ایران در راه است !!
۷:۰۵, ۸/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/شهریور/۹۰ ۷:۳۲ توسط semnani.)
شماره ارسال: #1
آواتار
جمعیت اندک ایرانیان شیعه به نفع کیست؟!لحظه ای به دور از جو فکر کنیم...

در سال‌های اخیر به دلیل موفقیت‌آمیز؟! بودن سیاست‌های تنظیم خانواده در ایران و كاهش شدید رشد جمعیت و نرخ باروری به طور مكرر دستگاه ذی‌ربط و محققان جمعیت شناسی ایران از طرف سازمان‌های بین‌المللی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند و ایران به عنوان یك الگو در بحث تنظیم خانواده برای كشورهای جهان سوم مطرح می‌شود.

در آخرین مورد، جایزه سال جمعیت‌شناسی سازمان ملل‌متحد به دکتر محمد جلال عباسی شوازی استاد جمعیت شناسی دانشگاه تهران تعلق گرفت. هر چند در اینجا مقصود، زیر سؤال بردن زحمات و پژوهش های این استاد ایرانی نیست ولی واقعاً جای تامل است که چرا این جایزه به یک استاد ایرانی تعلق گرفت؟

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

جالب آنکه در هنگام اهدای جایزه به این جمعیت شناس ایرانی، خانم "آشارُز میگیرو"، معاون اول بان کی مون در سخنانی موفقیت این محقق ایرانی در ارائه تحقیقات کاربردی به جامعه جهانی را نشانه عمق روحیه دانش دوستی ایرانیان دانست و این افتخار را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت؛ از این خانم به عنوان معاون اول بان کی مون باید پرسید پس چرا در دیگر حوزه های علم و فناوری با انواع قطعنامه‌ها جلوی پیشرفت ایران را می‌گیرید.

موضوع خیلی واضح است: روند تغییرات جمعیت کشور به نفع ما نیست و در کمتر از سه دهه، جمهوری اسلامی ایران کشوری به شدت سال‌خورده تبدیل خواهد شد و این یعنی کاهش نشاط و نوآوری در جامعه و افزایش فشارهای اقتصادی و اجتماعی برای رفع دغدغه‌ی خیل عظیم سالخوردگان و این همان چیزی است غربی ها می خواهند افزایش مشکلات کشور و فروپاشی از درون.

برژینسکی در این زمینه می‌گوید که: "از فکر کردن به حمله‌ی پیشدستانه علیه تأسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و یک بازی طولانی مدت را انجام دهید چون زمان، آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست". نمودار زیر روند تغییرات جمعیتی کشور را نشان داده است. همان‌طور که مشخص است جامعه‌ی ایرانی به سرعت در حال سال‌خورده شدن است.
[تصویر: 29490.jpg]

نرخ باروری ایران از حدود 6،4 فرزند در اوایل دهه‌ی 60 شمسی به حدود 1،8 فرزند در سال‌های اخیر رسیده ‌است، یعنی به کمتر از حد جانشینی نسل. این در حالی است كه كشوهای پیشرفته دنیا در حال افزایش نرخ باروری‌شان هستند و با حمایت‌های مالی و غیر مالی، خانواده‌ها را تشویق به فرزندآوری‌ می‌كنند. در نمودارهای زیر روند تغییرات نرخ باروری ایران را با سه كشور آمریكا، انگلیس و فرانسه مقایسه شده است.

[تصویر: 29491.jpg]

همان‌طور كه مشاهده می‌كنیم در حالی كه نرخ باروری در ایران درحال كاهش است، نرخ باروری این سه كشور صنعتی در حال افزایش است. حال جای این سؤال است كه اگر كاهش نرخ باروری امر پسندیده‌ای است و ایران به این خاطر باید مورد تقدیر قرار گیرد، پس چرا كشورهای پیشرفته كه سازمان‌های بین‌المللی تحت نظارت همین كشورها هستند، روال عكس ما را در پیش گرفته‌اند.

شاید گفته شود آنها پیشرفته هستند و توانایی افزایش جمعیت را دارند ولی ما هنوز پیشرفته نشده‌ایم و باید نرخ باروری را كاهش دهیم اما قطعاً این حرف اشتباه است؛ چرا كه تمام كشورهایی كه در حال حاضر پیشرفته هستند، در زمانی كه در حال رشد و صنعتی شدن بودند -در حدود 100 سال قبل- دارای نرخ باروری و نرخ رشد جمعیت به مراتب بالاتری بودند؛ و به طور كلی هیچ كشوری با جمعیتی سال‌خورده و رو به زوال نمی‌تواند پیشرفت كند و ما نیز از این قاعده مستثنا نیستیم.

حکایت است که در زمان امیركبیر، سفیر بریتانیا در ایران از بازاری عبور می‌كرده كه تجمع مردم در كنار یك مسجد توجهش را جلب می‌كند. بعد از پرس‌وجو متوجه می‌شود كه یك گاو از دست قصاب به داخل مسجد فرار كرده است؛ به همین دلیل در بین مردم (كه عقاید مذهبی‌شان به خرافات آلوده بود) این‌طور پیچیده است كه این مسجد تقدس خاصی دارد كه این گاو به این مسجد پناه آورده است. هنگامی كه سفیر بریتانیا به سفارت‌خانه‌اش باز می‌گردد دستور می‌دهد یك هدیه‌ی ارزشمندی با هزینه‌ی سفارت تهیه و به آن مسجد اهدا شود. هنگامی‌ كه این موضوع به گوش امیركبیر می‌رسد، بسیار خشمگین می شود و دستور می‌دهد آن سفیر از ایران اخراج شود.

امیركبیر از اینكه آن سفیر قصد داشته به خرافات مردم ایران دامن بزند، ناراحت شده بود و چنین دستوری را صادر كرده بود. سازمان‌های بین‌المللی در موضوع تغییرات جمعیت ایران همانند همان سفیر بریتانیا قصد دارند بر جهالت و غفلت ما دامن بزنند و مسئولان و متخصصان ما خوشحال از قدردانی سازمان‌های جهانی به خود می‌بالند، غافل از آنکه، آنچه بر سر ما خواهد آمد کشور را دچار بحران های بزرگی خواهد کرد و این دقیقاً در راستای سیاست‌های دشمنان نظام است.

آدرس منبع : http://jangenarm2010.mihanblog.com/post/208

جالب اینجاست (باید خون گریه کرد) که همزمان با اجرای این طرح تو ایران دول غربی به هر نحوی که شده دارن جمعیت خودشونو بالا می برند حالا می خواد بچه پدر داشته باشه یا نداشته باشه (اصلا میگن گور بابا ننه باباشون فقط تولید کنند ....) و از همه بدتر تو ایران خودمونه که در مناطق مرزی س...ها. دارن عین ...... چی جمعیت برای خودشون درست می کنند ناراحتی من از این نیست که چرا زیاد دارن میشند بلکه اینه که همینا با پول های و سرمایه های ع........ و تبلیغات وهابی های (لعنت خدا بر تمام دودمانشان باد) ؛ اولا که وهابی میشن و دوما که امنیت بچه های ما شیعه ها در خطر جدی قرار می گیرند همین الان یه گروه شیطانی (شاید 100 نفر نیز نیروی رزمی نداشته باشند ) امنیت چندین استان ما رو بهم رختند ....... حالا شما فکر کنید که این گروه بشه 30 هزار نفر اونوقت توی تهران هم مثل آب خوردن عملیات انتحاری (واژه ی درستش : کله خری) انجام می دهند ......
من نمی خوام بحث رو سیاسی کنم اما بازم گلی به جمال احمدی نژاد که یه جورای داره با این طرح مبارزه می کنه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۵:۴۳, ۱۰/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #11

150 میلیون نفر جمعیت؟!؟!؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!؟!؟

اصلا بیخیال غذا و مسکن و کار و تحصیل و تمام مشکلات جمعیت 75 میلیونی ما.

میتونید یه لحظه خیابونای الانو با دو برابر جمعیت تصور کنید؟!؟!؟
۱۰:۲۹, ۱۰/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #12
آواتار
من هم با افزایش جمعیت موافقم اما این افزایش در طول یک دوره 20 یا 30 ساله باید اتفاق بیافته و زیر ساخت باید تکمیل بشه.بعد از جنگ 8 ساله دولت های وقت برای کاهش هزینه های جاری خانواده ها و بازسازی مناطق آسیب دیده گسترده و صنعت بسیار ساکن ایران این سیاست رو اجرا کردند تا هزینه ها متوجه جمعیت جوان بشه نه کودکان بیشمار.انشاالله بعد از 1404 که زیرساخت هارو به جایی رسوندن این سیاست قابل اجراست وگرنه میشه تورم بیکاری فقر و...در یک کلام میشیم هند با 300 میلیون فقیر پس اول زیرساخت و بعد افزایش
شیعه هم اگر به این صورت هدفمند افزایش جمعیت داشته باشه و کشورهای دیگه رفاه شیعیان رو ببینن قطعا تجدید نظر میکنن
۱۹:۲۲, ۱۰/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #13

با اصل اين قضيه كه رشد پايين جمعيت به ضرر شيعيانه موافقم اما وقتي به مشكلاتي كه توي خانواده شلوغمون تجربه كردم فكر ميكنم و اتفاقات ناگوار و تلخي كه گذروندم بيادم مياد امكان نداره به داشتن حتي دو تا بچه فكر كنم. هرگز...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۱۵, ۱۱/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #14
آواتار
خدا دندون داده درست ولی نگفته شما برو 12تا بچه به دنیا بیار.
اصلن آقا بچه پیش کش،اون بالا بالاها یه کاری بکنن جوانها عروسی کنن بعد سر تعداد بچه چونه میزنیمSmile
الان هیچکی حاضر نیست ازدواج کنه،از خودم مسال میزنم من الان 20 سالم هست،5سال دیگه (کم کم)دانشگام تمومه
1سال هم باید دنبال کار بگردم،1سال هم پول جمع کنم که بتونم آماده زندگی بشم!تا الان شد چندسال؟27 سال!
تازه اگه کسی حاضر باشه به یه جوانی که هیچی نداره و فقط یه لیسانس داره دختر بده:dodgySadحالا باز خوب من سربازیم رو رفتم اونایی که نرفتن باید 2 سال بزارن روی این سالهاSmile)
۲۰:۲۹, ۱۱/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #15
آواتار
دوستان من با حرف آیت الله خامنه ای موافقم
اما به شرطی که نسلی که قراره 150 میلیون بشه طوری تربیت بشه که از لحاظ اعتقادی رشد پیدا کنه یعنی واسشون برنامه ریزی بشه نه مثل این نسل که به امان خدا رها شد(البته به این شدت هم که گفتم نبود)
به هر حال من به گفته ی ایشان اعتقاد دارم و دلیل این که امروز شاهد این هستیم که ماهواره بالاجبار از خانه های ایرانیان پاک میشه به خاطر خودشون نیست به خاطر فرزندان آنهاست چون هیچ چیزی به شدت ماهواره بر روان آنها تاثیر نخواهد داشت
یا علی
۲۰:۳۲, ۱۱/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #16
آواتار
این افزایش جمعیت باید به تدریج و همراه با افزایش امکانات باشد . نه یک باره و انفجاری
اپتدا برنامه ریزی و تولید زیر ساخت سپس افزایش جمعیت متناسب با ان . وگرنه بلایی که سر دهه 60 تی ها امد یا به عبارتی نسل سوخته باز گریبان نسل جدید رو خواهد گرفت
منظور ایشان هم همین نکته بوده است
یا علی
۲۰:۳۷, ۱۱/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #17
آواتار
من میگم الان که ما این همه مشکل بیکاری و کمبود مسکن داریم اگه جمعیت ایران افزایش پیدا بکنه چه باید با این مشکلات بکنیم. چاره چیست؟
۲۰:۴۰, ۱۱/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #18
آواتار
و این رشد به نظر من نباید در تهران صورت بگیر باید در شهر دیگه باشه فرقی نداره البته در جاهایی که اکثرن جمعیت کمتری دارن و فضا هم مناسب باشه باید تحقیقات زیادی صورت بگیر ببین چه جاهای شراط محیا هست تا با بودجه اختصاصی بیشتر به اون قسمت بتونن رشد بیشتر کنن و این ظریفت مطمئن هست
کلا جمعیت در تهران خیلی زیاد و کلا رشد تهران مثل یک سم بر زندگی و خانواده هاس کلا هر جا باشه تهران نباشه اینجا به همه چیز فکر میکنن به غیر جامعه شیعه کلا حالم به هم میخوره از تهران UndecidedSleepyBlushBlushUndecided
۲۰:۴۷, ۱۱/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #19
آواتار
در مورد روزی این 150 میلیون نفر
دوستان من گذری میزنم به سخنان استاد رائفی پور که در یکی از سخنرانی هاشون اشاره به کاهش بیش از 50 % جمعیت ایران در سال 1914 میلادی داشتن
در این سال جمعیت ایران به گفته ی سفارت بریتانیای کبیر (ملعون) 20 میلیون تخمین زده شده بود که بدلیل کارشکنی های آنها در امور کشاورزی و ... و مصادره ذخیره ی گندم مردم به حدود 10 میلیون رسیده و جالب اینجاست که با افتخار از این حادثه یاد می کردند.
سفیر در جایی از نوشته های خود گفته "هنگامیکه از خیابان ها میگذشتم پشته ای از اجساد زنان و مردان ایرانی بود که در دست برخی از آنها ریشه های علف بود!!!!"

اینا کاری کردن که منه ایرانی از گرسنگی علف بخورم.

حال این سوال پیش میاد این نسل کشی به چه دلیله؟؟؟!!!!!
من از تو برادر و خواهر تحصیل کرده ایرانی میپرسم؟!!!
این ملعونا خودمون رو بهتر از خودمون میشناسن میدونن اگر ایرانی نفرات با ایمان داشته باشه دست به جهاد میزنه ، یک سرزمین کفر باقی نمیگذاره!!
در ضمن طبق گفته ی پدرم و مادرم در زمان شاه جمعیت ایران علیرغم تمام امکانات بهداشتی و معیشتی نصف الان بود(30 میلیون)!!!
چرا؟!!!
چون به شاه گفته بودن جمعیت ایران باید تو همین سقف بمونه!!!
تا کی ما باید به سخنان رهبرمون بی اعتماد باشیم

برادر من ، خواهر من اگر شک داری تو حرفه پیشوات برو تحقیق کن
ایشان تمام جوانب رو در نظر گرفته که این حرفو میزنن
۱۹:۴۵, ۱۲/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/شهریور/۹۰ ۱۹:۴۷ توسط semnani.)
شماره ارسال: #20
آواتار
سلام
دوستان منم که نگفتم فقط جمعیت زیاد بشه بلکه باید فرهنگ هم زیاد بشه ، زیر ساخت ها هم تکمیل بشه ، .... اونجوری که اصلا به ضرر مملکته .
در ضمن دوستانی که اشاره به عدم توانایی اداره خانواده کردند باید به عرض شان برسانم که این نوع برخورد با مسئله (عدم تشکیل خانواده به دلیل نداشتن پول) خود نوعی نا امیدی از درگاه خداوند می باشد و گناه محسوب می شود .
بنده رفیق طلبه زیاد دارم (شاید بگم نصف شون طلبه هستند) در بین طلاب یه جورای رسمه که 18 سال به بعد دیگه به فکر تشکیل خانواده و.... هستند ، چرا ما بخوایم برای خودمون الکی سنت درست کنیم Huh مثل طلبه ها زندگی کنیم ، بده جای اینکه نون سنگگ بخوریم میریم نون لواش می خریم.
زمان قدیم مگه امکانات و زیر ساخت ها مثل الان بوده ؟!!! خیلی بد تر از زمان کنونی بوده .
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا