کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: به نظر شما آیا چنین عملی (خارج از شرع و عرف) صحیح است ؟
بله!!!!!!(اشکالی نداره)
خیر
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]
     


ارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فاجعه جمعیتی ایران در راه است !!
۷:۰۵, ۸/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/شهریور/۹۰ ۷:۳۲ توسط semnani.)
شماره ارسال: #1
آواتار
جمعیت اندک ایرانیان شیعه به نفع کیست؟!لحظه ای به دور از جو فکر کنیم...

در سال‌های اخیر به دلیل موفقیت‌آمیز؟! بودن سیاست‌های تنظیم خانواده در ایران و كاهش شدید رشد جمعیت و نرخ باروری به طور مكرر دستگاه ذی‌ربط و محققان جمعیت شناسی ایران از طرف سازمان‌های بین‌المللی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند و ایران به عنوان یك الگو در بحث تنظیم خانواده برای كشورهای جهان سوم مطرح می‌شود.

در آخرین مورد، جایزه سال جمعیت‌شناسی سازمان ملل‌متحد به دکتر محمد جلال عباسی شوازی استاد جمعیت شناسی دانشگاه تهران تعلق گرفت. هر چند در اینجا مقصود، زیر سؤال بردن زحمات و پژوهش های این استاد ایرانی نیست ولی واقعاً جای تامل است که چرا این جایزه به یک استاد ایرانی تعلق گرفت؟

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

جالب آنکه در هنگام اهدای جایزه به این جمعیت شناس ایرانی، خانم "آشارُز میگیرو"، معاون اول بان کی مون در سخنانی موفقیت این محقق ایرانی در ارائه تحقیقات کاربردی به جامعه جهانی را نشانه عمق روحیه دانش دوستی ایرانیان دانست و این افتخار را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت؛ از این خانم به عنوان معاون اول بان کی مون باید پرسید پس چرا در دیگر حوزه های علم و فناوری با انواع قطعنامه‌ها جلوی پیشرفت ایران را می‌گیرید.

موضوع خیلی واضح است: روند تغییرات جمعیت کشور به نفع ما نیست و در کمتر از سه دهه، جمهوری اسلامی ایران کشوری به شدت سال‌خورده تبدیل خواهد شد و این یعنی کاهش نشاط و نوآوری در جامعه و افزایش فشارهای اقتصادی و اجتماعی برای رفع دغدغه‌ی خیل عظیم سالخوردگان و این همان چیزی است غربی ها می خواهند افزایش مشکلات کشور و فروپاشی از درون.

برژینسکی در این زمینه می‌گوید که: "از فکر کردن به حمله‌ی پیشدستانه علیه تأسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و یک بازی طولانی مدت را انجام دهید چون زمان، آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست". نمودار زیر روند تغییرات جمعیتی کشور را نشان داده است. همان‌طور که مشخص است جامعه‌ی ایرانی به سرعت در حال سال‌خورده شدن است.
[تصویر: 29490.jpg]

نرخ باروری ایران از حدود 6،4 فرزند در اوایل دهه‌ی 60 شمسی به حدود 1،8 فرزند در سال‌های اخیر رسیده ‌است، یعنی به کمتر از حد جانشینی نسل. این در حالی است كه كشوهای پیشرفته دنیا در حال افزایش نرخ باروری‌شان هستند و با حمایت‌های مالی و غیر مالی، خانواده‌ها را تشویق به فرزندآوری‌ می‌كنند. در نمودارهای زیر روند تغییرات نرخ باروری ایران را با سه كشور آمریكا، انگلیس و فرانسه مقایسه شده است.

[تصویر: 29491.jpg]

همان‌طور كه مشاهده می‌كنیم در حالی كه نرخ باروری در ایران درحال كاهش است، نرخ باروری این سه كشور صنعتی در حال افزایش است. حال جای این سؤال است كه اگر كاهش نرخ باروری امر پسندیده‌ای است و ایران به این خاطر باید مورد تقدیر قرار گیرد، پس چرا كشورهای پیشرفته كه سازمان‌های بین‌المللی تحت نظارت همین كشورها هستند، روال عكس ما را در پیش گرفته‌اند.

شاید گفته شود آنها پیشرفته هستند و توانایی افزایش جمعیت را دارند ولی ما هنوز پیشرفته نشده‌ایم و باید نرخ باروری را كاهش دهیم اما قطعاً این حرف اشتباه است؛ چرا كه تمام كشورهایی كه در حال حاضر پیشرفته هستند، در زمانی كه در حال رشد و صنعتی شدن بودند -در حدود 100 سال قبل- دارای نرخ باروری و نرخ رشد جمعیت به مراتب بالاتری بودند؛ و به طور كلی هیچ كشوری با جمعیتی سال‌خورده و رو به زوال نمی‌تواند پیشرفت كند و ما نیز از این قاعده مستثنا نیستیم.

حکایت است که در زمان امیركبیر، سفیر بریتانیا در ایران از بازاری عبور می‌كرده كه تجمع مردم در كنار یك مسجد توجهش را جلب می‌كند. بعد از پرس‌وجو متوجه می‌شود كه یك گاو از دست قصاب به داخل مسجد فرار كرده است؛ به همین دلیل در بین مردم (كه عقاید مذهبی‌شان به خرافات آلوده بود) این‌طور پیچیده است كه این مسجد تقدس خاصی دارد كه این گاو به این مسجد پناه آورده است. هنگامی كه سفیر بریتانیا به سفارت‌خانه‌اش باز می‌گردد دستور می‌دهد یك هدیه‌ی ارزشمندی با هزینه‌ی سفارت تهیه و به آن مسجد اهدا شود. هنگامی‌ كه این موضوع به گوش امیركبیر می‌رسد، بسیار خشمگین می شود و دستور می‌دهد آن سفیر از ایران اخراج شود.

امیركبیر از اینكه آن سفیر قصد داشته به خرافات مردم ایران دامن بزند، ناراحت شده بود و چنین دستوری را صادر كرده بود. سازمان‌های بین‌المللی در موضوع تغییرات جمعیت ایران همانند همان سفیر بریتانیا قصد دارند بر جهالت و غفلت ما دامن بزنند و مسئولان و متخصصان ما خوشحال از قدردانی سازمان‌های جهانی به خود می‌بالند، غافل از آنکه، آنچه بر سر ما خواهد آمد کشور را دچار بحران های بزرگی خواهد کرد و این دقیقاً در راستای سیاست‌های دشمنان نظام است.


آدرس منبع : http://jangenarm2010.mihanblog.com/post/208جالب اینجاست (باید خون گریه کرد) که همزمان با اجرای این طرح تو ایران دول غربی به هر نحوی که شده دارن جمعیت خودشونو بالا می برند حالا می خواد بچه پدر داشته باشه یا نداشته باشه (اصلا میگن گور بابا ننه باباشون فقط تولید کنند ....) و از همه بدتر تو ایران خودمونه که در مناطق مرزی س...ها. دارن عین ...... چی جمعیت برای خودشون درست می کنند ناراحتی من از این نیست که چرا زیاد دارن میشند بلکه اینه که همینا با پول های و سرمایه های ع........ و تبلیغات وهابی های (لعنت خدا بر تمام دودمانشان باد) ؛ اولا که وهابی میشن و دوما که امنیت بچه های ما شیعه ها در خطر جدی قرار می گیرند همین الان یه گروه شیطانی (شاید 100 نفر نیز نیروی رزمی نداشته باشند ) امنیت چندین استان ما رو بهم رختند ....... حالا شما فکر کنید که این گروه بشه 30 هزار نفر اونوقت توی تهران هم مثل آب خوردن عملیات انتحاری (واژه ی درستش : کله خری) انجام می دهند ......
من نمی خوام بحث رو سیاسی کنم اما بازم گلی به جمال احمدی نژاد که یه جورای داره با این طرح مبارزه می کنه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۷:۰۸, ۱۳/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۰ ۱۷:۱۰ توسط dani.)
شماره ارسال: #21
آواتار
پرهیزکار بودن و قناعت پیشه کردن خوبه اما کشورها در عصر ارتباطات رقابت شدیدی برای توسعه امکانات خودشون دارن.
رفاه و کیفیت زندگی یه معیار برای سنجش میزان رعایت حقوق بشر توسط دولت هر کشوره.
تغذیه مناسب لازمه به کار افتادن قوای جسمانی و مغزه و تغذیه ضعیف مستعد کننده بدن برای بیمار شدنه
نمیشه الان رو با 100 سال پیشو 100 سال پیش رو با 1000 سال پیش مقایسه کرد چرا؟

در عصر حاضر
1-فعالیت مغزی بیشترHuh
2-بوجود اومدن انواع سرطان ها و بیماریهای ناشناختهAngry
3-آلوده شدن محیط زیست به خاطر عدم تناسب جمعیت با زیر ساخت و غذاAngry

حتی پیامبر اسلام هم زمانی که علی ع به خاستگاری فاطمه س اومد از علی شیربها و مهریه طلب کرد و پرسید چی داری؟این کارشون به خاطر نیاز به پول یا هرچیز دیگه برای خودش و دخترش نبود.ایشون فقط میخواست به مسلمانان بفهمونه که زندگی نباید روی آب بنا بشه.چرا؟

1-به خاط فردا و پس فردا!Cool
2-پوشک بچهSad
3-کلاس زبانAngel
4-مدرسهBlush
5-پوشاک:s
6-خوراک:s
7-مسکن:s
8-دانشگاه آزاد!Big Grin
9-باشگاه ورزشیCool
10-ازدواجHeart
11-خودتون اضافه کنیدHuhHuhHuhHuh

حالا اگه برگردیم 20 سال قبل اون پدر که میخواد ازدواج کنه نباید شغل داشته باشه تا این لیست رو تهیه کنه؟
نباید مسکن(اجاره یا خرید)داشته باشه تا با اون 6 تا بچه زیر بارون نمونه
ماشین رو هم بیخیال میشیم تا قناعت هم توی کارمون باشه حالا شما بگید اینا حداقل امکانات بود یا شنا کردن توی امکانات؟
یعنی میشه بدون اینا زندگی رو اداره کرد؟Huh
آیا استرس میزاره؟:s:s
آیا اشک بچه های شما ندارم یا نمیخواد فعلا میشناسه؟Sad

نتیجه اخلاقی : افزایش جمعیت بعد از تامین چنین حداقل هایی امکان پذیره-شیعه لایق بهترین هاست.رهبر کبیر انقلاب هم میگه 150 میلیون به این معنی نیست که فردا که ازخواب بیدار شدی 80 میلیون نفر جدید رو ملاقات کنی.خود این افزایش به طور طبیعی 30-40 سال طول میکشه پس هرس نخوریدBig Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۰۷, ۱۵/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #22
آواتار
(۹/شهریور/۹۰ ۵:۳۷)semnani نوشته است:  سلام

بنده از شرکت شما در بحث تشکر می کنم و با نظرات (موافق و مخالم) موافق هستم ! ؛ چون هر دو دیدگاه حدالاقل یک دلیل مهم و قابل توجه دارند ، منم قبول دارم که زیر ساختها کشور حتی کفاف خودمان رو نمی دهد( برای اونای که به تجملات زیادی دل بستند) حالا چه برسد به اینکه هر خانواده بخواهد 15 بچه (شوخی کردم هرچی بالاتر از 2 تا باشه بهتر) داشته باشه ، مطمئنا وضعیت معیشتی و رفاهی مردم جامعه گره می خوره البته نه همه........ بگذزیم! حالا اگه اجازه بدین بنده قسمتی از تاریخ نه چندان دور رو باز گو کنم زمانی که این طرح تو ایران ما پایه گذاری شد؛ همین طرحی که اجرا شده برای دهه های 60الی 70 هست یعنی از زمان آقایان(!) موسوی (نخست وزیری دوره ریاست جمهوری امام خامنه ای حفظه الله) تا زمان دکتـــــــــــــــــــــــــــــــــــر خاتمی این طرح ادامه داشت و بد جوری هم حمایت میشد من خودم یادمه که رو دیوار های مرکز شهرمون (با اینکه یه شهر کاملا مذهبی هست) بزرگ نوشته بودند فرزند کمتر زندگی بهتر! بقول دوستمون اما بهتره بگیم شیعه کمتر اسلام نابودتر ......
حالا خارج از حمایت های بی دریق بعضی ها و جانفشانی! های مسئولین امر به اجرای صحیح تر این موضوع! باید علت اصلی این کار را دنبال کرد و آنالیز کرد که هدف چی بوده ؟!!!!!
جواب سوال خیلی واضح هست یه سری از آقایون جای اینکه زیر ساخت های مهم اون زمان را بهبود بدن شروع به دزدی اموال بیت المال میکردند و برای اینکه کسری بوجه رو با دخلشون هماهنگ کند! گفتند دولت و دستگاه های مربوط بخاطر تحریم ها و قیمت پایین نفت و......... نمیتوانند با این رشد جمعیتی که دارید بهتون خوب پشتیبانی بدهد! اینا با ولخرجی های که کردند این موضوع رو نا خواسته به شیعیان علی ابن ابی طالب (علیه السلام) تحمیل کردند و سبب شدن که با گذشت 2 دهه از ان زمان وضعمان هیچ فرقی نکند و تنها امری که به وقوع پیوست همین بارز شدن فعالیت های مخفی شان در چپاول اموال مردم است ......
خلاصه جدای از این همه مشکلات نباید این چیزا سبب بشه که ما دیگه روحیه و نشاتی (در تمامی زمینه ها) که الان داریم رو از دست بدیم و باید بین بد و بد تر بد رو انتخاب کرد، الان آمریکا حمله نمی کنه تو توان جوانان ما بالاست اما پس فردا چی؟......
اينكه بين بد و بدتر بد رو انتخاب كرد غلطه بايد بين اين دوتا حق رو انتخاب كرد حق همه جا هست اگه چشمامون رو باز كنيم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۵۰, ۲۱/دی/۹۰
شماره ارسال: #23
آواتار
[تصویر: 12839_993.jpg]

پایگاه خبری اینفووارز با بیان اینکه “غذا یک اسلحه است که مردم در سیطره آن گرفتار شده‌اند”، افزود: دولت آمریکا با اتخاذ سیاست‌های تعدیل جمعیتی عجیب که بیشتر به قتل عام خاموش شبیه است، اقدام به مسمومیت و عقیم‌سازی تدریجی بخشی از جامعه خود کرده است.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از سایت اوباما، سایت اینفووارز در گزارشی به قلم آلکس جونز و آرون دیکس عنوان کرد: دولت آمریکا با هدف کنترل جمعیت در این کشور و همچنین کنترل جهانی جمعیت، دست به اقداماتی عجیب و مجرمانه از قبیل مسموم نمودن تدریجی افراد، عقیم کردن مردان، بلوغ زودرس در کودکان، افزایش تمایلات همجسنگرایانه بین افراد و اقداماتی از این قبیل کرده است تا مسیر ازدواج و باروری را در مردم خود و مردم برخی کشورهای دیگر مختل کند تا از این طریق، موقعیت اقتصادی خود را تحت کنترل داشته باشد.

گزارش اینفووارز در ادامه می‌افزاید: باروری در ایالات متحده از طریق سیاست‌های فرهنگی همچون به تعویق انداختن ازدواج، بسته‌های دلسردکننده مالیاتی برای قشر آماده به ازدواج، افزایش مشوق‌های همجنس‌گرایی، افزودن مواد محلول کنترل‌کننده باروری به منابع آب شهری و تشویق زنان به کار کاهش داده شده است که اموری نظیر سقط جنین اجباری و پرداخت‌های تشویقی برای سقط جنین را نیز باید به این اقدامات اضافه کرد.

براساس این گزارش، جالب اینجاست که بسیاری از این روش‌های قرون وسطایی ظالمانه و غیرداوطلبانه و اجباری برای کنترل جمعیت، در عناوین و محتوای کتاب “علوم زیستی” سال ۱۹۷۷ نوشته جان هولدرن و پال الریک مشاورین فعلی حوزه علوم در کاخ سفید نوشته شده است.
اینفووارز در ادامه با اشاره به نحوه مسموم کردن تدریجی شهروندان افزوده است: از “بایسفنول ای”(BPA) گرفته تا محصولات ژنتیکی دستکاری شده (GMO)، تزریق فلوراید در آب و سم‌های بیشمار دیگری که به آرامی جامعه امروزی را در معرض مرگ و میر قرار می‌دهد، این ماموریت وحشتناک را بر عهده دارند. به علاوه، دولت در این مسیر، از کنترل‌کننده‌های هوشمند که باعث سرطان، بیماری و عقیمی می‌شوند نیز استفاده کرده است.

براساس این گزارش، اما نکته این است که نحوه استفاده از این ابزارها به صورتی بوده است که سم‌ها به صورت محیطی و به تدریج به سبد خوراکی مردم تزریق شده است. وقتی مردم غذاهای کارخانه‌ای را مصرف می‌کنند، آب شهری و لوله‌کشی می‌آشامند و توسط بسته‌های محصولات غذایی مختلف تغذیه می‌شوند، در واقع به تدریج در معرض سموم مرگ آور یا عقیم کننده قرار می‌گیرند.

BPAانفووارز در ادامه می‌افزاید: و دیگر مواد مشابه و خصوصاً استروژن‌های مصنوعی، بسیار خطرناک هستند و به میزان زیادی در پلاستیک‌های استفاده شده در صنایع غذایی، ظروف فلزی غذا، کاغذها و مقواهای بازیافتی و نیز محصولات بی‌شمار دیگری که با بدن انسان همخوانی ندارند و اثرات موروثی و نسلی ایجاد می‌کنند، به کار می‌روند.

این مواد همچنین باعث ناباروری مردانه، بلوغ زودرس، تسریع‌کننده پیری زودرس، سرطان سینه در بالغین، سرطان پروستات در نوجوانان و اثرات وحشتناک دیگر می‌شوند.HuhHuhHuh
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۰۴, ۲۱/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۱۷:۰۷ توسط خاک.)
شماره ارسال: #24
آواتار
بر اساس سناریو رشد پایین جمعیتی که سازمان ملل متحد در سال 2010 منتشر کرده است اگر ایران به همین صورت به ادامه جایگزینی جمعیتی بپردازد و برنامه ای برای تعادل آن نداشته باشد در 80 سال آینده جمعیت 31 میلیونی را تجربه خواهد کرد که 47 درصد آن را افراد سالمند بالای 60 سال را در برمی گیرند و این درحالی است که در خاورمیانه کشورهای عربستان و قطر دارای بیشترین رشد جمعیتی در میان سایر کشورهای منطقه هستند.

به گزارش پایگاه 598، یکی از مقوله های بسیار مهمی که در حال حاضر مورد بحث و ارزیابی است ضریب رشد جمعیتی و نسبت آن به توسعه اقتصادی در کشورهای جهان است.بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است در آینده کشورهای که دارای نیروی کار متخصص و فعال باشند می تواند مدیریت آتی جهان و یکی از مدیران اجرایی قوی آن باشند.چرا نتایج به دست آمده از آمارهای جهانی رشد جمعتی در بسیاری از کشورهای جهان پائین آمده و به سمت طراز منفی در حال حرکت است که البته ایران نیز از این داستان مستثنی نیست.

از مهمترین مزایای رشد جمعیت که می توان به آن اشاره کرد:

*افزایش بهره وری عوامل تولید به خصوص نیروی کار

*تحول ساخت اقتصادی کشورها

*تحول ساخت اجتماعی

*گرایش برای به دست گیری منابع اولیه و مواد خام و کالاها در سطح بین الملل

*و مهمترین آن محدود شدن رشد اقتصادی به یک سری از کشورهای خاص است.

ایران 31 میلیونی در راه است!

ساختار کلی جمعیت همانند یک اندام واره است که باید تمام بخش های آن دارای تعادل و پویایی باشد و نمی توان یک وضعیت ثابت را برای آن یک امر ایده آل تعریف کرد.

بدین منظور است که باید به صورت مداوم پویایی و تحولات اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که مطالعات احتمال خارج شدن جمعیت از حالت تعادلی را نشان دهد سیاست های حمایتی باید اعمال گردد.

ایران در بازه سال های 65 تا 68 دارایی یک رشد جمعیتی چشمگیر با میانگین باروری 6/1 بود که این امر موجب گشت تا افرادی خطر انفجار را برای ایران گوش زد کردند و دولت وقت نیز در راستای همان کنترل جمعیتی با بسیج کردن تمام دستگاه های تبلیغاتی و اجرایی کشور در مدت زمان 65 تا سال 71 توانست خطر انفجار جمعیتی را کنترل کند و رشد جمعیتی ایران را به حد متوسط جهانی برساند اما آن چیزی که مدیران به آن توجه نکردند بودند حرکتی انقلابی در خصوص کنترل جمعیت بود و این تندروی در این مسئله موجب شد تا صاحبنظران در زمینه رشد و جمعیت با ابراز نگرانی از تندروی دولت وقت در کنترل جمعیت خواستار تجدید نظر سیاست های جمعیتی کشور شوند چرا که میزان باروری 6/1 در سال 65 به 1/8 برسد و ادامه این روند موجب خواهد شد که ایران در بلند مدت با طراز رشد جمعیتی منفی مواجهه شود.

در حال حاضر متوسط نرخ رشد در جهان که برای جلوگیری از منفی شدن طراز جمعیت 2/1 است که این امار در ایران 1/8 درصد گزارش شده که حتی در برخی منابع از رشد پایین تر 3/1 درصدی نیز آمارهای ارائه شده است.

بر اساس سناریو رشد پایین جمعیتی که سازمان ملل متحد در سال 2010 منتشر کرده است اگر ایران به همین صورت به ادامه جایگزینی جمعیتی بپردازد و برنامه ای برای تعادل آن نداشته باشد در 80 سال آینده جمعیت 31 میلیونی را تجربه خواهد کرد که 47 درصد آن را افراد سالمند بالای 60 سال را در برمی گیرند و این درحالی است که در خاورمیانه کشورهای عربستان و قطر دارای بیشترین رشد جمعیتی در میان سایر کشورهای منطقه هستند.

ایران در حال حاضر نیز جز 10 کشور است که به سرعت به سمت کهن سالی در حال حرکت است و در جایگاه ششمین کشور جهان قرار دارد که افراد آن به سن پیری می رسند.

ایران در بیست سال آینده وارد فاز اول سالمندی جمعیتی خواهد شد و در ده سال آتی نیز فاز دوم سالمندی را تجربه خواهد کرد.

نکته حائز اهمیت در خصوص کاهش جمعیت که باید بدان پرداخت ، برنامه ریزی است که از سوی سیاستمدارن و استراتژیست های امریکایی و اروپایی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران ریخته شده است.

برژنسکی سیاستمدار کهنه کار امریکایی و مشاور سابق امنیت ملی امریکا در مصاحبه ای که با روزنامه وال استریت ژورنال در مارچ 2009 داشت در خصوص تغییر جمعتی ایران نکته ای را عنوان کرد که ابعاد بسیار گسترده ای دارد. وی در این مصاحبه گفته بود:«از فکر کردن به حمله پیش داستانه علیه تاسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و گفتگو ها با تهران را حفظ کنید،بالاتر از همه بازی طولانی مدتی را انجام دهید چون زمان و آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست»

لذا باید تاکید کرد که کاهش جمعیت در ایران کابوس تلخی است که در حال شکل گیری است.

کاهش جمعیت و جایگزینی آن در کشور نه تنها در حوزه اقتصاد ضربات سنگینی را وارد خواهد کرد بلکه در عرصه امنیتی و نظامی و سیاسی نیز کشور را با مشکل مواجهه خواهد ساخت.

از یک سو جمعیت سالمند کشو در حال افزایش است که این امر موجب خواهد شدکه چتر حمایتی دولت در خصوص بیمه بازنشستگی،تامین اجتماعی و... افزایش یابد که به معنای باری مضاعف بر دوش بخش اقتصادی دولت است که با وجود 47 درصد سالمند در 80 سال آینده بخش عظیمی از قوای اقتصادی کشور مصروف تامین هزینه های حمایتی مذکور خواهد شد.

این نکته را نیز باید مورد توجه قرار داد که پایین آمدن نرخ رشد جمعیتی به معنای کاهش نیروی کار است و این به معنای وارد کردن نیروهای کار و تکنسین ها از سایر کشورهای جهان است که خود راه دیگری برای گسترش فرهنگ بیگانه در کشور خواهد بود و علاوه بر این نکته باید به خروج ارز و تبعات اقتصادی آن نیز توجه کرد.

به هر صورت روند فعلی جایگزینی جمعیتی در کشور به هیچ عنوان-با تاکید باید گفت-به هیچ عنوان راضی کننده و منطقی نیست و باید دولت از بسته های تشویقی خود در این زمینه استفاده کند هر چند در نگاه کلان تر تنها استفاده از مشوق ها نمی توانند کار ساز باشند و باید مدیران اجرایی با همت و کار بیشتری زمینه های رفاهی،اجتماعی،اقتصادی را در سراسر کشور به وجود آورند تا دیگر بهانه ای از سوی خانوار های برای کنترل دورنی موالید وجود نداشته باشد.چرا که نمونه های نامتوازن تشویقی دولت های نهم و دهم در این زمینه را شاهد بودیم که تاثیر چشم گیری نداشت.

دین مبین اسلام نیز خود را طرفدار جمعیت مطلوب و مناسب معرفی کرده و در قرآن کریم آیات زیادی موجود دارد که به موضوعات مهم جمعیتی از جمله ازدواج و خانواده(آیه 11سوره مبارکه شورا و 11 سوره مبارکه فاطر)کمیت جمعیت در آیات (6 سوره مبارکه نوح و 12 سوره مبارکه اسراء) کیفیت جمعیت نیز در آیات متعدد قرآن مانند (33 سوره نور،233 سوره بقره و آیه 15 سوره احقاف) پرداخته شده است که هر کدام به نوعی به مسئله جمعیت نفیاً و اثباتاً مرتبط هستند.

رهبر معظم انقلاب هم با تعدیل جمعیتی در زمان حاضر مخالف بوده و در این زمینه با مسئولین فرمایشاتی بیان داشتند.ایشان در خصوص جمعیت اظهار کردند که:«من معتقدم که کشور ما با امکاناتی که داریم می تواند صد و پنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد.من معتقد به کثرت جمعیتم.هر اقدام و تدبیری که می خواهند برای متوقف کردن رشد جمعیت انجام بگیرد بعد از صد و پنجاه میلیون انجام بگیرد»

در آخر باید این نکته را گوش زد کرد که اگر روال برهمین منوال پیش رود باید تبعات سنگین اقتصادی،سیاسی،نظامی و امنیتی را در دراز مدت تمام ملت ایران بپردازند و در این قضیه تمام مردم ایران مقصرند. بهتر است که مدیران اجرایی کاری را که باید انجام دهند با جدیت بیشتری در دستور کار قرار دهند که این مسئله تبعات بسیار گسترده ای دارد.منبع
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۳۸, ۲۱/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #25

ولی فک کنم این مقاله یکم بیش از حد اغراق کرده
اینکه جمعیت ایران قسمتیش در آینده به سمت پیری خواهد رفت درست. ولی باید گفت که هنوزم ما رشد جمعیت مثبتی تجربه میکنیم که در نتیجش افت اینچنینی هم تجربه نخواهیم کرد
این نظر من بود
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۴۵, ۲۱/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۶ توسط sarallah.)
شماره ارسال: #26
آواتار
یعنی میگید دوباره رشد جمعیت پیدا کنیم؟
همین الانش هم توی تولید شغل برای جوون ها موندیم.

امضای sarallah
به امید روزی که این پُست سرتاسر این تالار گفت و گو را پرکند:
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آمد!
[تصویر: NatureGif16.gif]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۰۹, ۲۱/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۱۹:۲۹ توسط سرباز سید علی.)
شماره ارسال: #27
آواتار
حالا هی بگین فرزند کمتر زندگی بهتر و امکانات مجانی برای کنترل جمعیت بدین به مردم

(۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۴۵)sarallahe73 نوشته است:  یعنی میگید دوباره رشد جمعیت پیدا کنیم؟
همین الانش هم توی تولید شغل برای جوون ها موندیم.
وقتی جمعیت کم میشه همونطور که شغل کم میشه مشتری هم کم میشه و بر عکس
وقتی جمعیت زیاد بشه متقاضی برای جنس برای خدمات و ... زیاد میشه و در نتیجه شغل هم زیاد میشه
در ضمن تو سوره ی نور اومده که شما ازدواج کنید و فرزند بیارید روزیشو خدا میده

(۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۱۸:۳۸)ali-ch نوشته است:  ولی فک کنم این مقاله یکم بیش از حد اغراق کرده
اینکه جمعیت ایران قسمتیش در آینده به سمت پیری خواهد رفت درست. ولی باید گفت که هنوزم ما رشد جمعیت مثبتی تجربه میکنیم که در نتیجش افت اینچنینی هم تجربه نخواهیم کرد
این نظر من بود
این پروسه سیر نزولی داره یعنی همین 1/8 درصد هم تا چند سال دیگه پررررررررر
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۳۲, ۲۱/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #28
آواتار
بچه ها بریم به سمت تولید جمعیت!!![تصویر: biggrin.gif]
توجه کنید که تولیدات باید کاملا بومی و ملی باشه.Big Grin
یواش یواش دارم معنی تولید ملی به سبک ایرانی رو می فهمم!!!Big Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۵۷, ۲۱/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۲۲:۵۵ توسط ali-ch.)
شماره ارسال: #29

دوستان عزیز عدد جمعیت مهم نیست
در ثانی اگر هر مقاله ای هر چیزی نوشت درست باشه واویلاست
سوما از نظر ریاضی و پیش بینی با رشد جمعیت فعلی ایران این کاهش ناگهانی جمعیت از نظر من مردوده
چهارما هم عوامل زیادی در موضوعات مطرح شده دخیل اند و باید با برنامه ریزی صحیح هم مدیریت منابع و هم جمعیت رو انجام بدیم تا بهترین تعادل رو در محیط ایجاد کنیم
-----------------------------------------------
د

(۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۱۹:۰۹)سرباز سید علی نوشته است:  حالا هی بگین فرزند کمتر زندگی بهتر و امکانات مجانی برای کنترل جمعیت بدین به مردم

وقتی جمعیت کم میشه همونطور که شغل کم میشه مشتری هم کم میشه و بر عکس
وقتی جمعیت زیاد بشه متقاضی برای جنس برای خدمات و ... زیاد میشه و در نتیجه شغل هم زیاد میشه
در ضمن تو سوره ی نور اومده که شما ازدواج کنید و فرزند بیارید روزیشو خدا میده

این پروسه سیر نزولی داره یعنی همین 1/8 درصد هم تا چند سال دیگه پررررررررر
[/quote]
دوست عزیز سرباز سید علی
خب معلومه برای 30 میلیون جمعیت 1 میلیون زاد و ولد 3 درصد حساب میشه ولی برای 75 میلیون 1/75 یعنی 1.5 درصد

در ضمن این وصفی که از اشتغال گفتین واقعا کاملا منطبق بر علم اقصاد هست!!!!!!!!!
دوست عزیز سرباز سید علی
خدا فرموده که روزی بندگانش رو میده و داده
ولی فرق است بین روزی منزل از آسمان که منظورتونه با روزی که بر اثر قوانین ناشی از عدل و حکمت الهی بر جهان حاکمه
تو کتاب ها اومده که عابدی به کوه رفت و گفت که خدا روزیمو میده
ولی بالاخره بعد از چند روز بالاخره به شهر برگشت از شدت گشنگی
تا به شهر رسید آب و غذا فراهم شد
زاهد پرسید خدایا چرا آنجا روزیم را نرساندی؟ پاسخ آمد تو میخواستی با زهد خود حکمت من را باطل کنی . در حالی که من تامین روزی بندگانم به دست یکدیگر بیشتر دوست میدارم.
به نظر شما ناهنجاری های فعلی یه دلیلش چیه؟
یه دلیلش افزایش سریع جمعیت در زمان جنگ و عدم رسیدگی دقیق به رفع نیازهای مادی و معنوی و عاطفی و تربیت صحیح اونهاست حالا هم اثرات منفی اون بر جامعه ظاهر میشه
افزایش تعداد مسلمانان خوبه ولی به صورت حساب شده و دارای برنامه صحیح برای رشد و تعالی اونها نه صرفا تولید فرزند تعدادی و
خداوند رازقه و در این شکی نیست ولی علاوه بر غذا برای خوردن جوانان باید از نظر تربیت و آموزش هم تامین بشن
باید به گونه ای باشه که بهترین شرایط تامین بشه برای زندگی امت اسلامی و مسلمانان
برای تحقق وعده الهی تعداد نفرات لشکر مهم نیست. مهم ایمان قوی و اعتقادات درست و تربیت صحیح اونهاست
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۲۱, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #30
آواتار
چند تا حدیث براتون میارم تصمیم گیری رو به عهده خودتون قرار میدم ...


1 . ازدواج کنید تا نسلتان افزایش یابد زیرا روز قیامت ، به شما در میان امت های دیگر مباهات خواهم کرد (نهج الفصاحه ، بحار الانوار 024/220/103 )

2 . زناشوئی (وتولید مثل) کنید زیرا من به فزونی شما مباهات میکنم (کنز الاعمال 44443/277/16 )

3 . زن سیاه چهره ای که بسیار فرزند آورد از زن زیبایی که فرزند نیاورد بهتر است . و من (در روز قیامت) به فزونی شما بر دیگر امت ها مباهات میکنم ( المعجم الکبیر 1004/416/19 )

و خیلی احادیث دیگر داریم که پیغمبر گفته مسلمان باید زیاد شه و... و برادران سنی خیلی دارن تو این زمینه میتازن ولی ما شیعیان با اینکه اعتقاد داریم بر حقیم ولی از اجرای یه همچین دستورات مبرهن و واضحی کوتاهی میکنیم . امام خامنه ای هم که صراحتا نظرشون رو اعلام کردند . تا کی میخوایم بشینیم و تنظیم خانواده های کشور های غربی رو اجرا کنیم و سخن صریح امام و پیغمبرمون رو نادیده بگیریم؟ بابا شما ها که ازدواج کردین بجنبید
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا