کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: به نظر شما آیا چنین عملی (خارج از شرع و عرف) صحیح است ؟
بله!!!!!!(اشکالی نداره)
خیر
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]
     


ارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فاجعه جمعیتی ایران در راه است !!
۷:۰۵, ۸/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/شهریور/۹۰ ۷:۳۲ توسط semnani.)
شماره ارسال: #1
آواتار
جمعیت اندک ایرانیان شیعه به نفع کیست؟!لحظه ای به دور از جو فکر کنیم...

در سال‌های اخیر به دلیل موفقیت‌آمیز؟! بودن سیاست‌های تنظیم خانواده در ایران و كاهش شدید رشد جمعیت و نرخ باروری به طور مكرر دستگاه ذی‌ربط و محققان جمعیت شناسی ایران از طرف سازمان‌های بین‌المللی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند و ایران به عنوان یك الگو در بحث تنظیم خانواده برای كشورهای جهان سوم مطرح می‌شود.

در آخرین مورد، جایزه سال جمعیت‌شناسی سازمان ملل‌متحد به دکتر محمد جلال عباسی شوازی استاد جمعیت شناسی دانشگاه تهران تعلق گرفت. هر چند در اینجا مقصود، زیر سؤال بردن زحمات و پژوهش های این استاد ایرانی نیست ولی واقعاً جای تامل است که چرا این جایزه به یک استاد ایرانی تعلق گرفت؟

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

جالب آنکه در هنگام اهدای جایزه به این جمعیت شناس ایرانی، خانم "آشارُز میگیرو"، معاون اول بان کی مون در سخنانی موفقیت این محقق ایرانی در ارائه تحقیقات کاربردی به جامعه جهانی را نشانه عمق روحیه دانش دوستی ایرانیان دانست و این افتخار را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت؛ از این خانم به عنوان معاون اول بان کی مون باید پرسید پس چرا در دیگر حوزه های علم و فناوری با انواع قطعنامه‌ها جلوی پیشرفت ایران را می‌گیرید.

موضوع خیلی واضح است: روند تغییرات جمعیت کشور به نفع ما نیست و در کمتر از سه دهه، جمهوری اسلامی ایران کشوری به شدت سال‌خورده تبدیل خواهد شد و این یعنی کاهش نشاط و نوآوری در جامعه و افزایش فشارهای اقتصادی و اجتماعی برای رفع دغدغه‌ی خیل عظیم سالخوردگان و این همان چیزی است غربی ها می خواهند افزایش مشکلات کشور و فروپاشی از درون.

برژینسکی در این زمینه می‌گوید که: "از فکر کردن به حمله‌ی پیشدستانه علیه تأسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و یک بازی طولانی مدت را انجام دهید چون زمان، آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست". نمودار زیر روند تغییرات جمعیتی کشور را نشان داده است. همان‌طور که مشخص است جامعه‌ی ایرانی به سرعت در حال سال‌خورده شدن است.
[تصویر: 29490.jpg]

نرخ باروری ایران از حدود 6،4 فرزند در اوایل دهه‌ی 60 شمسی به حدود 1،8 فرزند در سال‌های اخیر رسیده ‌است، یعنی به کمتر از حد جانشینی نسل. این در حالی است كه كشوهای پیشرفته دنیا در حال افزایش نرخ باروری‌شان هستند و با حمایت‌های مالی و غیر مالی، خانواده‌ها را تشویق به فرزندآوری‌ می‌كنند. در نمودارهای زیر روند تغییرات نرخ باروری ایران را با سه كشور آمریكا، انگلیس و فرانسه مقایسه شده است.

[تصویر: 29491.jpg]

همان‌طور كه مشاهده می‌كنیم در حالی كه نرخ باروری در ایران درحال كاهش است، نرخ باروری این سه كشور صنعتی در حال افزایش است. حال جای این سؤال است كه اگر كاهش نرخ باروری امر پسندیده‌ای است و ایران به این خاطر باید مورد تقدیر قرار گیرد، پس چرا كشورهای پیشرفته كه سازمان‌های بین‌المللی تحت نظارت همین كشورها هستند، روال عكس ما را در پیش گرفته‌اند.

شاید گفته شود آنها پیشرفته هستند و توانایی افزایش جمعیت را دارند ولی ما هنوز پیشرفته نشده‌ایم و باید نرخ باروری را كاهش دهیم اما قطعاً این حرف اشتباه است؛ چرا كه تمام كشورهایی كه در حال حاضر پیشرفته هستند، در زمانی كه در حال رشد و صنعتی شدن بودند -در حدود 100 سال قبل- دارای نرخ باروری و نرخ رشد جمعیت به مراتب بالاتری بودند؛ و به طور كلی هیچ كشوری با جمعیتی سال‌خورده و رو به زوال نمی‌تواند پیشرفت كند و ما نیز از این قاعده مستثنا نیستیم.

حکایت است که در زمان امیركبیر، سفیر بریتانیا در ایران از بازاری عبور می‌كرده كه تجمع مردم در كنار یك مسجد توجهش را جلب می‌كند. بعد از پرس‌وجو متوجه می‌شود كه یك گاو از دست قصاب به داخل مسجد فرار كرده است؛ به همین دلیل در بین مردم (كه عقاید مذهبی‌شان به خرافات آلوده بود) این‌طور پیچیده است كه این مسجد تقدس خاصی دارد كه این گاو به این مسجد پناه آورده است. هنگامی كه سفیر بریتانیا به سفارت‌خانه‌اش باز می‌گردد دستور می‌دهد یك هدیه‌ی ارزشمندی با هزینه‌ی سفارت تهیه و به آن مسجد اهدا شود. هنگامی‌ كه این موضوع به گوش امیركبیر می‌رسد، بسیار خشمگین می شود و دستور می‌دهد آن سفیر از ایران اخراج شود.

امیركبیر از اینكه آن سفیر قصد داشته به خرافات مردم ایران دامن بزند، ناراحت شده بود و چنین دستوری را صادر كرده بود. سازمان‌های بین‌المللی در موضوع تغییرات جمعیت ایران همانند همان سفیر بریتانیا قصد دارند بر جهالت و غفلت ما دامن بزنند و مسئولان و متخصصان ما خوشحال از قدردانی سازمان‌های جهانی به خود می‌بالند، غافل از آنکه، آنچه بر سر ما خواهد آمد کشور را دچار بحران های بزرگی خواهد کرد و این دقیقاً در راستای سیاست‌های دشمنان نظام است.


آدرس منبع : http://jangenarm2010.mihanblog.com/post/208جالب اینجاست (باید خون گریه کرد) که همزمان با اجرای این طرح تو ایران دول غربی به هر نحوی که شده دارن جمعیت خودشونو بالا می برند حالا می خواد بچه پدر داشته باشه یا نداشته باشه (اصلا میگن گور بابا ننه باباشون فقط تولید کنند ....) و از همه بدتر تو ایران خودمونه که در مناطق مرزی س...ها. دارن عین ...... چی جمعیت برای خودشون درست می کنند ناراحتی من از این نیست که چرا زیاد دارن میشند بلکه اینه که همینا با پول های و سرمایه های ع........ و تبلیغات وهابی های (لعنت خدا بر تمام دودمانشان باد) ؛ اولا که وهابی میشن و دوما که امنیت بچه های ما شیعه ها در خطر جدی قرار می گیرند همین الان یه گروه شیطانی (شاید 100 نفر نیز نیروی رزمی نداشته باشند ) امنیت چندین استان ما رو بهم رختند ....... حالا شما فکر کنید که این گروه بشه 30 هزار نفر اونوقت توی تهران هم مثل آب خوردن عملیات انتحاری (واژه ی درستش : کله خری) انجام می دهند ......
من نمی خوام بحث رو سیاسی کنم اما بازم گلی به جمال احمدی نژاد که یه جورای داره با این طرح مبارزه می کنه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱:۳۴, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #31

با این احادیثی که شما آوردین و با ناز و عشوه ای که خانومای این دوره برای بچه دار شدن دارن فقط دارید مردا رو تشویق میکنید به تعدد زوجات به بهانه تولید مثل.در ضمن فقط تولید مثل و مشکل کار نسل آینده نیست.کی میخواد این بچه هارو تربیت کنه؟تعداد بچه ها اگه زیاد بشه تربیتشون واقعا سخت میشه.پس اگه 1 بچه مسلمان درست و حسابی تحویل جامعه بدید بهتر از 100 تا بچه بی تربیت و بی ایمانه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۵:۰۹, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #32
آواتار
Wink هر مسلمونی میتونه 1000 تا بچه مسلمون تربیت کنه چون بچه ها تمام تربیتشون تو چشماشون جمعه که به پدر و مادراشونه ما خودمون خوب باشیم بچه هامونم خوب میشن شما فرزند زیاد بیار امت شیعه رو زنده نگهدار از تربیتش نترس
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۶:۳۲, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #33

دوستان عزیز توجه بفرمایید که خداوند برای جهان خلقت قوانین و اصولی هم تعیین کرده.
اگه تربیت فقط به پدر و مادر هست پس ما بهتر از حضرت نوح هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟
در زمان جنگ چی؟ اکثر مردم اسلام گرا و شیعه و مبارز و معتقد بودند. ولی جوونای امروز فرزندان همون نسل اند. آیا مثل اونها شدن؟ شادمهر عقیلی که فرزند شهید بود اون چرا؟
تربیت فرزند صالح سعادتیه که نصیب هر کس نمیشه
افراط و تفریط مسئله مهمیه که باید همیشه ازش دوری کرد. مگر کشورهای آفریقایی مخلوق خدا نیستن؟ پس چرا گرسنگی شدید در اون ها وجود داره؟ خوشبختانه در حال حاضر کشور ما داره برای جمعیت خودش امکانات رفاهی در سطح متعادل رو تهیه میکنه که امر بسیار پسندیده ایه. فقط کمی تورم مشکل درست کرده و باعث آزار مردم میشه. کشور ما باید سعی کنه که روند عقلانی و درست افزایش جمعیت رو در پیش بگیره تا نه سیخ بسوزه نه کباب.
افزایش جمعیت ناگهانی پیامدهای مخربی هم داره. مثلا کمبود شغل مانند همینی که شاهدشیم. کمبود منابع نه به علت کمبود واقعی بلکه به علت نبود زیر ساخت های لازم برای بهره برداری در حد مورد نیاز. پیری ناگهانی جمعیت که در 50 سال بعد فک کنم کشور خود ما یه بار اونو تجربه میکنه
اگر اینجور باشه و به عدد باشه اونموقع یهودی ها بیشتر از ما سعی در افزایش جمعیت میکنن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۴۶, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #34
آواتار
---«(بسم الله الرّحمن الرّحيم و به ذکر الحجة بن الحسن العسکري)»---
ندای 2 فرزند کافی است،ندای نابودی نسل هاست.
به اطراف نگاه کنین.هر چیزی که باعث سقط جنین و نسل کشی شیعه و بی ارزش کردن (پوچی) جمعیّت هست،موجود است؛ این هایی که می خواهند نسل مسلمین جهان و منقرض کنن،می گن فرزند کمتر زندگی بهتر
در قرآن و روایات ذکر شده روزی رو خدا می ده ؛ هر فرزند یک روزی جدید.
تن ندین به این نسل کشی
فرزند بیشتر = سربازان بیشتر برای امام عصر (عجّ) = نزدیکی ظهور
فرزند بیشتر = مسلمان(شیعه) بیشتر
اگر رشد جمعیّتی چیز بدیّه چرا اسرائیل و عربستان از نرخ رشد جمعیّتی +8% سود می برند؟؟؟!!!
فرزند بیشتر زندگی بهتر
ما به علم اعتماد نداریم ؛ ما به منبع علم یعنی روایات و آیات قرآن مجید اعتماد می کنیم.
چشم ها رو باز کنید .
«الهّم عجّل فرج مولانا الامام الهادي المهدي القائم بالامرک و جعلنا من خيرٍ انصاره ي و اعوانه ي»
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۵۷, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #35
آواتار
سلام
از همون اوایل هم من بارها و بارها از علما می شنیدم که این طرح (کنترل جمعیت) طرحی ضد اسلامی هست ، و حالا متاسفانه جوری جامعه ما آلوده شده که کمتر خانواده ای می تونه بیشتر از دو فرزند بیاره.
از علل مهم این مشکل جمعیتی می شه به :
- بالا رفتن شدید سن ازدواج خانم ها.
- ضعف جسمی خانم ها.
- صدا و سیما و فیلم های داخلی و خارجی که غیر مستقیم این حس رو القاء می کنند.
- پرهیز خانم ها از بچه دار شدن و شیر دادن کودکان به علت رشد مد گرایی.
- رواج بیش از اندازه عمل رستم زاد (سزارین) در بیمارستان ها.
- فرهنگ سازی غلط
و .....
جالبه بدونید در خیلی از روستاهای ما اهل تسنن با گرفتن دو یا چند زن (حتی از شیعه) و تلاش برای ازدیاد نسل دارای جمعیت قابل ملاحظه ای شدند ، و احتمال می ره در آینده جمعیت اهل تسنن در ایران با چنین استراتژی بسیار افزایش پیدا کنه و دارای اکثریت بشند.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۱۲, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #36
آواتار
شما دیگه کی هستید !!!!!!!!!
ملت پول ندارن بدن نون بخورن، ملت زیر خط فقر سیر میکنن، این همه جوون بیکار، این همه دانشجو، محصل، نوجوون، کودک داریم ... اینا کار میخوان، خونه میخوان، زندکی میخوان، آسایش میخوان ... چی با خودتون فکر کردید که از این حرفا میزنید ؟!!!!

هرچی جمعیت بیشتر باشه، مشکلات و کمبودها بیشتر نمایان میشن، یه مقدار تفکر کنید ...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۳۵, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #37
آواتار
(۲۲/اردیبهشت/۹۱ ۱۶:۱۲)blue.blood نوشته است:  هرچی جمعیت بیشتر باشه، مشکلات و کمبودها بیشتر نمایان میشن، یه مقدار تفکر کنید ...
سلام
دلیل؟
والله ما در قرآن کریم خلاف این رو دیدیم.در آموزه های دینی هم همین طور، در مل روزی به تعداد ربطی نداره ، شاید بهتر باشه بگم با افزایش جمعیت ممکنه ما رشد اقتصادی بیشتری هم داشته باشیم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۰۶, ۲۲/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #38
آواتار
درسته که ما الان شغل برای جوونهامون نداریم ولی آیا بیست ساله دیگه هم همین وضعیت رو داریم ؟
ببینید اگر ما الان به فکر افزایش رشد جمعیت جوان باشیم بیست ساله دیگه جوان خواهیم داشت و آیا باز هم در بیست ساله آینده مشکل کاری خواهیم داشت؟
خب باید برای بیست ساله دیگه برنامه ی کاری و رفاهی آماده کرد نه اینکه صورت مسئله رو پاک کرد !
اگر دقت کرده باشید چند سالی هست که قرار بر این شده به نوزادان خدماتی رو بدن و تشویق می کنن برای افزایش رشد جمعیت
اما علاوه بر نیروهای کاری که در آینده به اون نیاز خواهیم داشت نکته ی مهم تری هم هست و اون کاهش جمعیت شیعه در جهان هست !
ایران بیشترین شیعه ی جهان رو داره اگر کم جمعیت بشه= شیعه کم میشه
نگاه کنید کشور هایی که رشد مثبت جمعیت دارن سنی هستن!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۵۹, ۲۲/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/اردیبهشت/۹۱ ۲۱:۰۱ توسط سرباز سید علی.)
شماره ارسال: #39
آواتار
(۲۱/اردیبهشت/۹۱ ۲۰:۵۷)ali-ch نوشته است:  در ضمن این وصفی که از اشتغال گفتین واقعا کاملا منطبق بر علم اقصاد هست!!!!!!!!!
دوست عزیز سرباز سید علی
خدا فرموده که روزی بندگانش رو میده و داده
ولی فرق است بین روزی منزل از آسمان که منظورتونه با روزی که بر اثر قوانین ناشی از عدل و حکمت الهی بر جهان حاکمه
تو کتاب ها اومده که عابدی به کوه رفت و گفت که خدا روزیمو میده
ولی بالاخره بعد از چند روز بالاخره به شهر برگشت از شدت گشنگی
تا به شهر رسید آب و غذا فراهم شد
زاهد پرسید خدایا چرا آنجا روزیم را نرساندی؟ پاسخ آمد تو میخواستی با زهد خود حکمت من را باطل کنی . در حالی که من تامین روزی بندگانم به دست یکدیگر بیشتر دوست میدارم.
به نظر شما ناهنجاری های فعلی یه دلیلش چیه؟
یه دلیلش افزایش سریع جمعیت در زمان جنگ و عدم رسیدگی دقیق به رفع نیازهای مادی و معنوی و عاطفی و تربیت صحیح اونهاست حالا هم اثرات منفی اون بر جامعه ظاهر میشه
افزایش تعداد مسلمانان خوبه ولی به صورت حساب شده و دارای برنامه صحیح برای رشد و تعالی اونها نه صرفا تولید فرزند تعدادی و
خداوند رازقه و در این شکی نیست ولی علاوه بر غذا برای خوردن جوانان باید از نظر تربیت و آموزش هم تامین بشن
باید به گونه ای باشه که بهترین شرایط تامین بشه برای زندگی امت اسلامی و مسلمانان
برای تحقق وعده الهی تعداد نفرات لشکر مهم نیست. مهم ایمان قوی و اعتقادات درست و تربیت صحیح اونهاست
من نگفتم شما بچه بیارین بعد بشینین تو خونه لنگاتونو بندازین رو هم بگین خدا روزیشو میده
شما باید خرج خونواده رو در بیارین و همسر گرامتون هم باید بشینن خونه و فرزندانتون رو تربیت کنن برای همین هم هست که وجود زنها در جامعه بسیار مهمه چون همیشه پشت یه مرد موفق یه زن هست
و وقتی شما برای در اوردن روزی حرکت کردین خدا برکتشو میده و وقتی همسرتون نشست خونه و بچه ها رو تربیت کرد خدا صبرشو میده همونطور که وعده داده شده
اما اگه میخواین بگین که چون پول در اوردن و تربیت سخته نباید بچه اورد اینجا قضیه یکم پیچ دار میشه
-------------------
(۲۲/اردیبهشت/۹۱ ۱:۳۴)ایران من نوشته است:  با این احادیثی که شما آوردین و با ناز و عشوه ای که خانومای این دوره برای بچه دار شدن دارن فقط دارید مردا رو تشویق میکنید به تعدد زوجات به بهانه تولید مثل.در ضمن فقط تولید مثل و مشکل کار نسل آینده نیست.کی میخواد این بچه هارو تربیت کنه؟تعداد بچه ها اگه زیاد بشه تربیتشون واقعا سخت میشه.پس اگه 1 بچه مسلمان درست و حسابی تحویل جامعه بدید بهتر از 100 تا بچه بی تربیت و بی ایمانه.
یعنی برای شما هیچ زنی پیدا نمیشه که حاضر بشه چند تا بچه (15 تا[تصویر: biggrin.gif]) بیاره؟!!!!!!
شما واقعا فکر میکنید که راضی کردن همسرتون برای ازدواج چندم اسون تر از اینه که راضیش کنین بچه بیاره یا فکر کردین زن جدید گرفتن اسون تر از بچه دار شدنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در ضمن کسانی هم بودند که 4 تا پسر داشتند و هر 4 تا شهید شدند این هم مثال نقص برای کسانی که میگن نمیشه چند تا بچه رو با هم خوب تربیت کرد و یه مسلمون درست و حسابی بهتر از100 تا بچه بیتربیته
تازه اون بنده خدا 4 تا بیشتر نداشته که بده
حالا شما فکر کن یکی 10 تا بچه بیاره این وسط 2تاش بی تربیت (به قول شما) دربیاد حالا بگیم 2تا با 2تا خوب پر ([تصویر: biggrin.gif]) 6 تا خوب این وسط در میاد حالا 2تا بچه خوب بهتره یا 6تا؟
ببخشید که طولانی شد من عادت به نوشتن پست طولانی ندارم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۱۱, ۲۲/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/اردیبهشت/۹۱ ۲۱:۵۹ توسط blue.blood.)
شماره ارسال: #40
آواتار
از مشکلات روز شروع میکنم ...
گرانی
تورم
نقدینگی بدون پشتوانه ی مالی
عدم برنامه ریزی برای قشر فعال، جوانان جامعه
نبود شغل
نبود انگیزه ی کافی در جوانان
عدم توجه کافی به مشکلات روز مردم
و و و ...

ببینید، وقتی شما واسه ی 1 جمعیت تقریبا 35میلیونی که تماما نیروی کاری پر شور و با توان هستند نمیتونی نیازهاشون رو برطرف کنی، واسه ی جمعیت به این بزرگی که وقت استراحت و بازنشستگیش رو میخواد بگذرونه چه برنامه ای میتونی داشته باشی ؟!

در کل روزی به تعداد ربطی نداره

ربط داره عزیزم
شما به عنوان مثال 1000تومان رو بین 2نفر تقسیم کنی یا 5 نفر، تفاوتی نداره ؟!
ما در کشور توان تولیدی بسیار پایینی داریم، دلیلش هم وابستگیه شدید ما به نفته ... نفت اگه نداشته باشیم، هیچی نداریم ...

جمعیت بالا، باید نیروی کار بشه . 1000سال پیش که نیست وقتی افراد 1گروه یا قوم یا کشور بیشتر باشن برن یه جای دیگه رو با جنگ تصرف کنن . جمعیت بالا اگه در جهت درست به کار گرفته نشه، فساد و بدبختی میاره . اگه نیروی کار بشه باعث رشد و شکوفایی میشه ...وقتی جمعیت کم میشه همونطور که شغل کم میشه مشتری هم کم میشه و بر عکس


و همینطور که تقاضا برای محصول میره بالا، تورم م میره بالا ...

(۲۲/اردیبهشت/۹۱ ۱:۲۱)Mosi34 نوشته است:  چند تا حدیث براتون میارم تصمیم گیری رو به عهده خودتون قرار میدم ...


1 . ازدواج کنید تا نسلتان افزایش یابد زیرا روز قیامت ، به شما در میان امت های دیگر مباهات خواهم کرد (نهج الفصاحه ، بحار الانوار 024/220/103 )

2 . زناشوئی (وتولید مثل) کنید زیرا من به فزونی شما مباهات میکنم (کنز الاعمال 44443/277/16 )

3 . زن سیاه چهره ای که بسیار فرزند آورد از زن زیبایی که فرزند نیاورد بهتر است . و من (در روز قیامت) به فزونی شما بر دیگر امت ها مباهات میکنم ( المعجم الکبیر 1004/416/19 )

خدا خیرتون بده، این حرفا ماله 1000 ساله پیشه ...
اون موقع بیشتر مردم یا کشاورز بودن یا جنگجو . البته شغلای دیگه هم بوده ، در هر صورت کار و شغلی داشتن ... ولی الان چی ؟ بدون برنامه میشه جمعیت رو کنترل کرد و سروسامان داد ؟؟اگر رشد جمعیّتی چیز بدیّه چرا اسرائیل و عربستان از نرخ رشد جمعیّتی +8% سود می برند؟؟؟!!!

واضحه، چون عربستان به جز پول نفت، منبع تمام نشدنیه حج رو داره و از نظر مالی هیچ مشکلی نداره
اسراییل هم با جمعیت 3 4 میلیون، 10% رشد جمعیت مگه چقدر میشه ؟!!!


حالا متاسفانه جوری جامعه ما آلوده شده که کمتر خانواده ای می تونه بیشتر از دو فرزند بیاره.

عزیزم، اون موقع که مردم 4 5 تا بچه داشتن، همون موقع بود که با 2تا حقوق میتونستی 1خرج عروسی بدی نه الان که گوجه باید کیلویی 2تومن بخری ...
الان مردم فکر جیب و اعصابشون و راحتیشون رو میکنن.
وقتی جمعیت تو شهری مثل تهران انقدر زیاده که به انفجار رسیده، وقتی خرج 1بچه از تولد تا بازاره کار (تقریبا 25سال) سر به فلک میکشه، دیگه کسی به فکر تعدد فرزند نیست .


شاید بهتر باشه بگم با افزایش جمعیت ممکنه ما رشد اقتصادی بیشتری هم داشته باشیم.

شما در 1جمله 3 تا احتمال آوردی ، در حالیکه من چیزایی رو میگم که وجود داره و به روشنیه آفتابه ...

رشد اقتصادی در صورتی امکان پذیره که هرسال حدود 20000نفر نخوان پزشکی و پیرا پزشکی بخونن ( شرکت کنندگان کنکور تجربی سال 90 حدود 480000نفر بوده و پرطرفدارترین رشته تجربی پزشکی است )
وقتی نوجوون هدف درستی نداره، میگن میخوای چه کاره بشی ؟ دکتر . مهندس ...
همین میشه که نیروی جوان مملکت 1سال از عمرش رو پشت کنکور میگذرونه ... این میشه 1سال خرج، 1سال تاخیر در ورود به بازاره کار، 1سال استرس و دلهره، 1سال ...

حالا شما
20% افزایش رو برای این جمعیت حساب کن ...


درسته که ما الان شغل برای جوونهامون نداریم ولی آیا بیست ساله دیگه هم همین وضعیت رو داریم ؟

خب پس این جوونی که کار نداره، خونه نداره، زن نمیگیره، پس در نتیجه زاد و ولد و رشد جمعیتی وجود نخواهد داشت ...
شما باید به فکر الان باشی ، الان باید مردمی بسازی که 20ساله دیگه به درد کشور بخورن ...من واقعا نمیفهمم، چرا وقتی کسی کار نداره باید بره زن بگیره و اصلا چنین کاری هم ممکنه ؟! ( این سوال خارج از این بحثه )


خب باید برای بیست ساله دیگه برنامه ی کاری و رفاهی آماده کرد نه اینکه صورت مسئله رو پاک کرد !


من میگم الان باید کاری کرد ...
در واقع این شما هستی که صورت مسئله رو پاک کردی، من از مشکلات روز میگم، شما از چیزی میگی که بنیان و اساسش در الانه، وقی از حال چشم پوشی کنی ، کل مسئله رو پاک کردی ...


اگر دقت کرده باشید چند سالی هست که قرار بر این شده به نوزادان خدماتی رو بدن و تشویق می کنن برای افزایش رشد جمعیت

ولی هنوز هیچ پدر مادری نه پول معهود نه خدمت خاصی رو دیده ...

- بالا رفتن شدید سن ازدواج خانم ها.
- ضعف جسمی خانم ها.
- صدا و سیما و فیلم های داخلی و خارجی که غیر مستقیم این حس رو القاء می کنند.
- پرهیز خانم ها از بچه دار شدن و شیر دادن کودکان به علت رشد مد گرایی.
- رواج بیش از اندازه عمل رستم زاد (سزارین) در بیمارستان ها.
- فرهنگ سازی غلط
و .....

نکات بسیار درستی رو اشاره کردید

من از همه مهمتر
- فرهنگ سازی غلط - صدا و سیما رشد و البته رشد مد گرایی. که خود زیر مجموعه ی فرهنگ سازی رو ارجح میدونم .

- بالا رفتن شدید سن ازدواج خانم ها. هه علل متنوع و گسترده ای داره که در صورت نیاز اشاره خواهد شد .


علاوه بر نیروهای کاری که در آینده به اون نیاز خواهیم داشت نکته ی مهم تری هم هست و اون کاهش جمعیت شیعه در جهان هست !

کاملا درسته، هر کسی دلش میخواد هم نژادش، هم دورش، هم کیشش رو پر قدرت و پر جمعیت ببینه ، ولی جمعیت زیاد و بدون هدف و برنامه ، فساد و بدبختی به بار میاره ...

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا