کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: به نظر شما آیا چنین عملی (خارج از شرع و عرف) صحیح است ؟
بله!!!!!!(اشکالی نداره)
خیر
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فاجعه جمعیتی ایران در راه است !!
۷:۰۵, ۸/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/شهریور/۹۰ ۷:۳۲ توسط semnani.)
شماره ارسال: #1
آواتار
جمعیت اندک ایرانیان شیعه به نفع کیست؟!لحظه ای به دور از جو فکر کنیم...

در سال‌های اخیر به دلیل موفقیت‌آمیز؟! بودن سیاست‌های تنظیم خانواده در ایران و كاهش شدید رشد جمعیت و نرخ باروری به طور مكرر دستگاه ذی‌ربط و محققان جمعیت شناسی ایران از طرف سازمان‌های بین‌المللی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند و ایران به عنوان یك الگو در بحث تنظیم خانواده برای كشورهای جهان سوم مطرح می‌شود.

در آخرین مورد، جایزه سال جمعیت‌شناسی سازمان ملل‌متحد به دکتر محمد جلال عباسی شوازی استاد جمعیت شناسی دانشگاه تهران تعلق گرفت. هر چند در اینجا مقصود، زیر سؤال بردن زحمات و پژوهش های این استاد ایرانی نیست ولی واقعاً جای تامل است که چرا این جایزه به یک استاد ایرانی تعلق گرفت؟

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

جالب آنکه در هنگام اهدای جایزه به این جمعیت شناس ایرانی، خانم "آشارُز میگیرو"، معاون اول بان کی مون در سخنانی موفقیت این محقق ایرانی در ارائه تحقیقات کاربردی به جامعه جهانی را نشانه عمق روحیه دانش دوستی ایرانیان دانست و این افتخار را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت؛ از این خانم به عنوان معاون اول بان کی مون باید پرسید پس چرا در دیگر حوزه های علم و فناوری با انواع قطعنامه‌ها جلوی پیشرفت ایران را می‌گیرید.

موضوع خیلی واضح است: روند تغییرات جمعیت کشور به نفع ما نیست و در کمتر از سه دهه، جمهوری اسلامی ایران کشوری به شدت سال‌خورده تبدیل خواهد شد و این یعنی کاهش نشاط و نوآوری در جامعه و افزایش فشارهای اقتصادی و اجتماعی برای رفع دغدغه‌ی خیل عظیم سالخوردگان و این همان چیزی است غربی ها می خواهند افزایش مشکلات کشور و فروپاشی از درون.

برژینسکی در این زمینه می‌گوید که: "از فکر کردن به حمله‌ی پیشدستانه علیه تأسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و یک بازی طولانی مدت را انجام دهید چون زمان، آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست". نمودار زیر روند تغییرات جمعیتی کشور را نشان داده است. همان‌طور که مشخص است جامعه‌ی ایرانی به سرعت در حال سال‌خورده شدن است.
[تصویر: 29490.jpg]

نرخ باروری ایران از حدود 6،4 فرزند در اوایل دهه‌ی 60 شمسی به حدود 1،8 فرزند در سال‌های اخیر رسیده ‌است، یعنی به کمتر از حد جانشینی نسل. این در حالی است كه كشوهای پیشرفته دنیا در حال افزایش نرخ باروری‌شان هستند و با حمایت‌های مالی و غیر مالی، خانواده‌ها را تشویق به فرزندآوری‌ می‌كنند. در نمودارهای زیر روند تغییرات نرخ باروری ایران را با سه كشور آمریكا، انگلیس و فرانسه مقایسه شده است.

[تصویر: 29491.jpg]

همان‌طور كه مشاهده می‌كنیم در حالی كه نرخ باروری در ایران درحال كاهش است، نرخ باروری این سه كشور صنعتی در حال افزایش است. حال جای این سؤال است كه اگر كاهش نرخ باروری امر پسندیده‌ای است و ایران به این خاطر باید مورد تقدیر قرار گیرد، پس چرا كشورهای پیشرفته كه سازمان‌های بین‌المللی تحت نظارت همین كشورها هستند، روال عكس ما را در پیش گرفته‌اند.

شاید گفته شود آنها پیشرفته هستند و توانایی افزایش جمعیت را دارند ولی ما هنوز پیشرفته نشده‌ایم و باید نرخ باروری را كاهش دهیم اما قطعاً این حرف اشتباه است؛ چرا كه تمام كشورهایی كه در حال حاضر پیشرفته هستند، در زمانی كه در حال رشد و صنعتی شدن بودند -در حدود 100 سال قبل- دارای نرخ باروری و نرخ رشد جمعیت به مراتب بالاتری بودند؛ و به طور كلی هیچ كشوری با جمعیتی سال‌خورده و رو به زوال نمی‌تواند پیشرفت كند و ما نیز از این قاعده مستثنا نیستیم.

حکایت است که در زمان امیركبیر، سفیر بریتانیا در ایران از بازاری عبور می‌كرده كه تجمع مردم در كنار یك مسجد توجهش را جلب می‌كند. بعد از پرس‌وجو متوجه می‌شود كه یك گاو از دست قصاب به داخل مسجد فرار كرده است؛ به همین دلیل در بین مردم (كه عقاید مذهبی‌شان به خرافات آلوده بود) این‌طور پیچیده است كه این مسجد تقدس خاصی دارد كه این گاو به این مسجد پناه آورده است. هنگامی كه سفیر بریتانیا به سفارت‌خانه‌اش باز می‌گردد دستور می‌دهد یك هدیه‌ی ارزشمندی با هزینه‌ی سفارت تهیه و به آن مسجد اهدا شود. هنگامی‌ كه این موضوع به گوش امیركبیر می‌رسد، بسیار خشمگین می شود و دستور می‌دهد آن سفیر از ایران اخراج شود.

امیركبیر از اینكه آن سفیر قصد داشته به خرافات مردم ایران دامن بزند، ناراحت شده بود و چنین دستوری را صادر كرده بود. سازمان‌های بین‌المللی در موضوع تغییرات جمعیت ایران همانند همان سفیر بریتانیا قصد دارند بر جهالت و غفلت ما دامن بزنند و مسئولان و متخصصان ما خوشحال از قدردانی سازمان‌های جهانی به خود می‌بالند، غافل از آنکه، آنچه بر سر ما خواهد آمد کشور را دچار بحران های بزرگی خواهد کرد و این دقیقاً در راستای سیاست‌های دشمنان نظام است.

آدرس منبع : http://jangenarm2010.mihanblog.com/post/208

جالب اینجاست (باید خون گریه کرد) که همزمان با اجرای این طرح تو ایران دول غربی به هر نحوی که شده دارن جمعیت خودشونو بالا می برند حالا می خواد بچه پدر داشته باشه یا نداشته باشه (اصلا میگن گور بابا ننه باباشون فقط تولید کنند ....) و از همه بدتر تو ایران خودمونه که در مناطق مرزی س...ها. دارن عین ...... چی جمعیت برای خودشون درست می کنند ناراحتی من از این نیست که چرا زیاد دارن میشند بلکه اینه که همینا با پول های و سرمایه های ع........ و تبلیغات وهابی های (لعنت خدا بر تمام دودمانشان باد) ؛ اولا که وهابی میشن و دوما که امنیت بچه های ما شیعه ها در خطر جدی قرار می گیرند همین الان یه گروه شیطانی (شاید 100 نفر نیز نیروی رزمی نداشته باشند ) امنیت چندین استان ما رو بهم رختند ....... حالا شما فکر کنید که این گروه بشه 30 هزار نفر اونوقت توی تهران هم مثل آب خوردن عملیات انتحاری (واژه ی درستش : کله خری) انجام می دهند ......
من نمی خوام بحث رو سیاسی کنم اما بازم گلی به جمال احمدی نژاد که یه جورای داره با این طرح مبارزه می کنه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 18 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۱۶, ۷/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #171
آواتار
جالبه
موافقین بخاطر مسائل مذهبی و سیاسی موافق افزایش هستن مخالفین هم بخاطر مسائل اقتصادی مخالف هستن.
اول باید بببینیم با خودمون چند چندیم.
از یه طرف اقتصاد و وضعیت اسفناک کشور اجازه افزایش جمعیت نمیده از یه طرفم مسائل سیاسی و دینی مذهبی ایجاب میکنه افزایش بدیم

با عرایض و نظرات زننده تاپیک کاملا موافقم. اینجا تو مرز یه عده به صورت از قبل برنامه ریزی شده جمعیتشون رو افزایش دادن و اقتصادشونو از راه های غیر قانونی جوری مقاوم کردن که بدون بودجه دولت هم میتونن شهرهای پیشرفته ای بسازن.
تو شهر هایی که جمعیت 2 نژادی هستن الان اکثراً نماینده س...ن وارد مجلس میشن ولی قبلا نمایندشون شیعه بود

وهابیت تو این سمت کشور موج میزنه به صورت علنی دارن تبلیغ میکنن همین چند وقت پیش تیشرت های نوشته داعش داشتن با قیمت خیلی خیلی کم میفروختن اونم تو تاناکورا مهاباد!!!

نمیخوام عرایظم سیاسی بشه ولی اینطرف وضع واقعا خرابه. هم از لحاظ دینی هم از لحاظ اقتصادی
اینها همش حاصل نتایج سیاست های اشتباه دولت بوده
۱۳:۰۶, ۱۵/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/شهریور/۹۳ ۱۳:۱۶ توسط درست پسند.)
شماره ارسال: #172

(۷/شهریور/۹۳ ۱۵:۱۶)CiViLBAX نوشته است:  اقتصاد و وضعیت اسفناک کشور ...
آقای سرباز سایبری!
اینطور بدون دلیل حرف زدن که اسمش اندیشیدن نیست.
اسمش بی‌اساس حرف زدن هست.
انسان رو هم به گمراهی میکشونه.

مگه نشنیده‌اید که امام خامنه‌ای فرموده‌اند:
«ما امروز در شرایط شعب ابی طالب نیستیم، ما در شرایط بدر و خیبریم.»

الآن با قناعت زندگی کردن، واقعاً سخته؟
قناعت یعنی بدون چیزهایی که چند ساله مرسوم شده.
بله! تهیه‌ی یخچال سایدبای‌ساید و ماشین ظرفشویی و مبل ِ چشم ِفامیل‌درآر! و سِت ِ میز ناهارخوری و بوفه و... ، و سِت ِ کامل اتاق خواب و ... سخت هست! تهیه‌ی لباس داماد میلیونی و برگزاری مراسمات ِ واقعاً ضروری و حیاتی ِ نامزدی و حنابندان و امثالهم، برای بابای عروس واقعاً سخت هست!
بله! یک یا دو نوبت خرید سرویس طلای چند میلیونی، تالار ِ شبی چندین میلیونی، فیلمبرداری و عکسبرداری ِ مسخره‌ی چند میلیونی، گل ِ ماشین عروس ِ چندصدهزارتومنی، لباس عروس چند میلیونی، آرایش عروس بالای یک میلیونی، آرایش داماد ِ(ConfusedConfused!) چندصدهزارتومنی، و چندین و چند قلم دیگه برای مراسم، به اضافه‌ی اجاره‌ی یک خونه توی منطقه‌ای نزدیک خونه‌ی مامان ِ دختره! یا یکجای آبرومند دیگه(انگار جاهای ارزونتر بی‌آبرو هستنAngry) و لوازم ِ کاملاً ضروری و حیاتی برای خونه مثل ال‌سی‌دی ِ چند میلیونی و ... ، تهیه‌شون برای دوماد و بابای دوماد، واقعاً ِ واقعاً سخت هست.
بله! اگر هر یک بار پی‌پی ِ بچه بخواد خرج یک دونه پوشک رو برداره، واقعاً بچه‌دار شدن سخته! خدا فرموده روزی بچه رو میرسونه، اما آیا پوشک جزء روزیه؟؟؟؟HuhHuh اگر قبل از بچه‌دار شدن، مادرش اهل ِ استفاده از قرص ضدبارداری بوده باشه(که در سیستم اختلال میکنه تا بارداری اتفاق نیفته) و یا پیش از بچه‌دار شدن همیشه دوست می‌داشته که ذخیره‌ی درون شکمش رو در معرض امواج مادون قرمز قرار بده(با موبایلش صمیمی بوده) و یا مواردی از این دست، و اینگونه اختلالها ذره‌ای از اثراتشون در زمان بارداری هم بروز پیدا کنه، واقعاً خرج دکتر متخصص کودک برای تشخیص امراض صعب‌العلاج یا ناشناخته‌ای که حتی متخصص هم شک داره واقعاً چیه، و درمان‌های خاص، خیلی سخته!

اما از اون طرف:
بچه‌دار شدن بدون ریخت و پاش ابداً سخت نیست. این رو من نمیگم. خداوند فرموده روزی‌اش رو میده. و نیز با عمل به چیزهایی که میدونیم، إن‌شاءالله با بیماری‌هایی که در اثر عمل نکردن به اونها احتمالشون زیاد میشه روبرو نخواهیم بود.
تهیه‌ی یک جهاز ِ بدون تجملات و وسایل غیرضروری(که باز هم میشه 20 برابر مرفه‌تر از جهازهای 30 سال پیش که زوج‌های زمان جنگ یا قبل از اون داشتن) ابداً سخت نیست.
یک مجلس ولیمه‌ی عروسی ِ زیبا ولی نه مجلل، و لباس‌های خوشگل ولی از برندهای میانه که پولشون میرسه، و یک خونه‌ی دو نفره توی یک منطقه‌ی معمولی(که البته اون جهاز گندهه توش جا نمیشه) ابداً سخت نیست.

اینجاست که می‌فرمایند ما در شرایط شعب ابی‌طالب نیستیم.

(۷/شهریور/۹۳ ۱۵:۱۶)CiViLBAX نوشته است:  از یه طرف اقتصاد و وضعیت اسفناک کشور اجازه افزایش جمعیت نمیده از یه طرفم مسائل سیاسی و دینی مذهبی ایجاب میکنه افزایش بدیم
اولاً اینکه جمعیت بطور خاص و غیرعادی‌ای افزایش پیدا کنه، بحثش نبوده و نیست.
بحث ِ ادامه ندادن ِ روند کاهش نرخ رشد جمعیت هست.
کی گفته تنها دلایل برای این کار، سیاسی و مذهبی هست؟
کی گفته این کار از نظر اقتصادی، موقعیت اقتصادی ما رو دشوارتر میکنه؟
این ارسال مربوط به همین صفحه‌ی قبل هست، و با دلیل نشون میده که وضعیت دشوار ِ‌ اقتصادی در چه صورتی گریبانگیرمون میشه.

(۷/شهریور/۹۳ ۱۵:۱۶)CiViLBAX نوشته است:  اینها همش حاصل نتایج سیاست های اشتباه دولت بوده
بنده ابداً مدافع ِ‌بی‌چون و چرای هیچ دولتی نیستم. به جای خودش از هر دولتی بطور محکم انتقاد می‌کنم.
اما اینکه میگید «همش» گردن اونهاست...
پس نگران نباشید!
شما میتونید در روز قیامت در پیشگاه خداوند کاملاً سربلند بیاستید، چون هیچ مسئولیت و تقصیری این وسط نداشته‌اید!

بلکه همه به اندازه‌ی خودمون مسئولیم!
۱۳:۴۶, ۱۲/دی/۹۳
شماره ارسال: #173

نمیدونم چرا هر دفعه صحبت از بچه میشه همه میگن غذاش چی ؟ پوشکش چی ؟
بچه که فقط دستگاه گوارش نداره Dodgy
بزرگ میشه ، کار می خواد ، زن می خواد ، آینده می خواد
ای بابا Dodgy
یکی نمیگه تربیتش چی ؟
من میگم کسی که نمیتونه بچه تربیت کنه ، حتی با وجود امکانات مادی ، نباید بچه دار بشه !
۱۰:۴۸, ۱۶/دی/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/دی/۹۳ ۱۰:۵۰ توسط elllgar.)
شماره ارسال: #174

درسته این کمبود جمعیت داره ضربه به جامعه مسلمین میزنه.اما بچه داشتن تضمین آینده می خواد.مخارج انقدر بالاست که نمی شه به چندتایی بودن آنها فکر کرد.
۲۰:۴۳, ۱۶/دی/۹۳
شماره ارسال: #175
آواتار
جالبه حتی قشر شدید مذهبی جامعه هم با شرایط الان حاضر نیستن بچه زیاد داشته باشن!

به نظرم دولت بهتره اول وضع اقتصاد و معیشت مردم رو درست کنه و بعد خود جوانها باقی کارها رو پیش میبرن!

به خدا من الان نزدیک به یک ساله میخوام عروسی کنم اما نمیشه!!

سربازی رفتم،دانشگاه رفتم،یک سال کامل دنبال کار گشتم نبود و گیرم نیومد مجبور شدم خودم یه وام گرفتم مغازه زدم!

الان مغازه اصلا فروش خوبی نداره!(مردم پولی ندارن که بخوان چیزی بخرن!)

با این وضع من حتی در دخل و خرج خودم کم میارم و چندبار مجبور شدم از پدرم برای کرایه مغازه پول قرض بگیرم!

نمشیه اینجور ازدواج کرد چه برسه به اینکه بخوام بچه دارم بشم
الان من و همسر آینده ام همش منتظریم تا شرایط بهتر بشه و بریم سر زندگی ولی هیچ!!!!!!!! بهتر که نمیشه هیچ بدترم میشه
۱۲:۴۵, ۱۱/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #176

با این احادیثی که شما آوردین و با ناز و عشوه ای که خانومای این دوره برای بچه دار شدن دارن فقط دارید مردا رو تشویق میکنید به تعدد زوجات به بهانه تولید مثل.در ضمن فقط تولید مثل و مشکل کار نسل آینده نیست.کی میخواد این بچه هارو تربیت کنه؟تعداد بچه ها اگه زیاد بشه تربیتشون واقعا سخت میشه.پس اگه 1 بچه مسلمان درست و حسابی تحویل جامعه بدید بهتر از 100 تا بچه بی تربیت و بی ایمانه.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا