کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 6 رای - 3.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با جاهلیت پیامکی مبارزه کنیم (پیامکهای زنجیره ای)
۱۴:۴۹, ۲۲/شهریور/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
نسخه‌های الکترونیکی و مدرن همان جهل نوشته‌های قدیمی در پشت کتب موجود در اماکن مذهبی هستند. همان نوشته‌هائی که بارها و بارها مراکز و متولیان دینی و عقلای قوم به باطل بودن ادعاها، خوابها، نقل قولها، تبشیرها و تهدیدهای آنها گواهی داده و صراحتاً اعلام کرده‌اند که نبایستی به آنها اعتنائی کرد.
[تصویر: sms.jpg]
اس ام اس، پیامک
پرده اول: این پنج اسم خداوند را به پنج نفر بفرست. بزرگترین مشکلت حل میشود:
یا الله، یا کریم، یا اول، یا آخر، یا مجید قبل از حذف یکبار امتحان کن. تو رو به روح حضرت محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) کوتاهی نکن!
پرده دوم: با سلام، ۸ ختم قرآن هدیه به امام رضا (علیه السلام): سهم شما صفحه ۳۵۰ شد. یک صفحه اضافه کنید و به ۸ نفر پیامک کنید. در صورت عدم امکان به شماره زیر اطلاع دهید. نفر آخر ختم به ۰۹۳۷……. خبر دهد. (قرآن عثمان طه)
پرده سوم: طرح قرائت یک میلیون صلوات برای تعجیل در ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف). سهم شما ده صلوات و ارسال به ده نفر دیگر. مهم نیست که حتی چندین بار از افراد مختلف این پیام را دریافت کنی، مهم آنست که هر چه بیشتر افراد مختلف آن را ببینند. لطفاً قطع‌کننده زنجیره نباش.
پرده چهارم: بنا به فرمایش معصوم (علیه السلام) هرکس که دعای زیر را تا قبل از پایان ماه بخواند همه دعا‌هایش مستجاب شده و مشکلاتش رفع می‌شود. تنبلی نکن، به دوستانت پیامک بفرست و بگذار دیگران هم بهره ببرند. اگر نفرستادی منتظر اتفاقات بدی در زندگیت طی یک هفته آتی باش!
نکات مشترک همه این متنها و بسیاری از متنهای مشابه عبارتند از:
1- سوء استفاده و بهره‌برداری (بعضاً افراطی) از اعتقادات مخاطبین
۲- طرحهای هرمی (یک به چند) که میتواند به سرعت (به صورت تابع نمائی) یک پیام را تبدیل به میلیونها عدد کند!
۳- همراه نبودن با هیچ سند و مدرکی دال بر معتبر بودن ادعاهای مطروحه در آنها (رفع مشکلات، استجابت دعا، گرفتار شدن در صورت نفرستادن و…)
۴- تعارض ادعاهای بسیاری از آنها با متون معتبر دینی، عقل سلیم و منطق در حقیقت اینها
نسخه‌های الکترونیکی و مدرن همان جهل نوشته‌های قدیمی در پشت کتب موجود در اماکن مذهبی هستند. همان نوشته‌هائی که بارها و بارها مراکز و متولیان دینی و عقلای قوم به باطل بودن ادعاها، خوابها، نقل قولها، تبشیرها و تهدیدهای آنها گواهی داده و صراحتاً اعلام کرده‌اند که نبایستی به آنها اعتنائی کرد. حتی بعضی از عالمان دینی در سالهای گذشته حکم به حرمت انتشار اینگونه مطالب سخیف داده‌اند.
اما در عین حال این جهل نوشته‌های مدرن دارای چند خصوصیت منحصر و جدید هم هستند:
1- ارسال آنها به سادگی فشردن چند کلید است و بنابراین در صورت همراهی دریافت کنندگان کم توجه با انتشار دهندگان اولیه آنها، با سرعتی حیرت آور در سطح جامعه منتشر می‌شوند.
۲- روز به روز بیشتر به محتوا و لایه‌های تمسخر و توهین آمیزشان که با ظرافت در بطن متن پنهان شده‌اند افزوده می‌شود. آیا واقعاً دستی در کار است که با ارسال چنین مطالب سخیفی با آب و رنگ دینی، این اندک باقیمانده‌های اعتقادی را هم در مردم از بین ببرند؟!
۳- یک سؤال مهم: چرا غالباً اینگونه مطالب از طریق پیامک ارسال می‌شوند و نه رایانامه؟ چه کسی از حجم عظیم پیامکهای ناشی از چنین مواردی منتفع می‌شود؟! آیا ممکن است بتوان گفت شاید دستهای پنهانی با استفاده از زودباوری عده‌ای و با تحریک یا میانداری شرکتهای مخابراتی، هر چند وقت یکبار چنین موجهایی را در سطح جامعه راه می‌اندازند تا تجارتی میلیاردی (ناشی از هزینه ارسال پیامک که از مشترکین دریافت می‌شود) شکل بگیرد؟!!
خانم زهرا جواهری در این زمینه معتقد است:من کمابیش اهل پیامک زدن هستم اما دوست دارم آنها را از صافی اعتقاداتم عبور بدهم و بعد ارسال کنم. بعضی پیامکها واقعا آن قدر لطیف و شیرین هستند که شاید همیشه در ذهنمان حک شود اما حتی یک بار خواندن بعضی هم بیهوده است.در مقابل برخی از پیامکها وقتی با ارزشتر می‌شوند که از قول بزرگی نقل شده باشند
وی می‌گوید: انگار فکرمی کنی که سخنانشان از بقیه اطمینان بخش تراست و معمولا در بست آنها را می‌پذیریم و به عنوان یکی از درسهای زندگی به خاطر می‌سپریم.
وی می‌افزاید: متأسفانه اخیراً شوخی با بعضی از این بزرگان هم باب شده مثل مثالهای متعددی که از این جمله دکتر شریعتی ساخته شده: “ترجیح می‌دهم با کفشهایم در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم تا این که در مسجد نماز بخوانم و به کفشهایم فکر کنم”! حالا هر کس بنابر ذوق و سلیقه‌اش این مفهوم را به چیزهای دیگری تعمیم داده که شاید نتوانیم از بعضی هاشان که شیرین ومؤدبانه است به علت شوخ طبعی ذاتی ما ایرانی‌ها ایرادی گرفت اتفاقا به همین دلیل هم بود که اوایل که از این دست پیام‌ها را می‌شنیدم لذت می‌بردم، اما کم کم دیدم کار به دختر و عمه و خانم این شخصیت‌ها! هم کشیده شد که از قضا دیگر نه آن قدر لطیفه گونه بودند و نه متاسفانه مؤدبانه …
خانم جواهری ادامه می‌دهد:آن وقتها ازاین ناراحت شده بودم که چرا مردم در هر چیز لطیفی آن قدر اغراق می‌کنند که کار را به این جا می‌رسانند اما…اما حالا که پیامکهایی با مضمون و کلمات سخیف درباره دکتر شریعتی.شهید مطهری و شهید چمران به دستم رسیده است می‌اندیشم که گویا این تنها یک زیاده روی عادی و عوامانه نبوده بلکه احتمالا اشخاص یا جریانی قصد دارند با سست کردن اندیشه‌ها و گفتار بزرگان ما از طریق همین روش نرم و به ظاهر سرگرم‌کننده و خنده‌دار شخصیت‌های ارزشمند ما را تحقیر کنند و هنگامی که بزرگان یک ملت که موجب افتخار انسان و انسانیت هستند به بازی گرفته شوند. گویی هویت تمام مردم آن سرزمین به بازی گرفته شده است.
وی ادامه می‌دهد: اگر کلاهمان را قاضی کنیم خواهیم دید در صورت تکراراین مسائل به طور ناخودآگاه ارزش سخنان و زندگی انسانی بزرگانمان خدشه‌دار خواهد شد که این مطلب از نظر علوم ارتباطات نیز قابل اثبات است.
وی در ادامه می‌گوید:دوستان عزیز لطفا به این موضوع هم فکر کنید که اگر به راستی این کار یک جریان منحرف باشد و در مراحل بعد به خودشان نیایند و به راه راست هدایت نشوند این به ظاهر شوخی‌ها را به بقیه بزرگان ارجمند و شهدای مظلوم و امام عزیز و نعوذبالله به ائمه اطهار هم می‌رسانند؛ که باید گفت: اعوذبالله من الشیطان الرجیم.
روزنامه جمهوری اسلامی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۱۲, ۲۲/شهریور/۹۱
شماره ارسال: #2
آواتار
من که همیشه این جور پیامک ها رو پاک میکنم! اصلن توجه نمیکنم!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۳۹, ۲۲/شهریور/۹۱
شماره ارسال: #3

بسم الله الرحمن الرحیم

این موضوع هم بی ارتباط نیست:


5 بار بگید... و به 5 نفر ارسال کنید.امشب حتماخبرخوبی میشنوید.کوتاهی نکنید!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۰۵, ۲۳/شهریور/۹۱
شماره ارسال: #4
آواتار
سلام دوستان
ان شاءالله که بتونیم به جای دل بستن به این جور چیزا ...مستقیم از خداوند بزرگ مددبجوییم و با جهل مدرن مبارزه کنیم
و اگر هم خواستیم وقت و مالی را برای چنین کاری بگذاریم بهتره که برای مبارزه با شیاطین انس و جن دنیای مدرن کنونی باشه ..و اجرش با خدا و اقا صاحب الامر باشه .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۸, ۲۳/شهریور/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/شهریور/۹۱ ۰:۳۰ توسط فانوس *7*.)
شماره ارسال: #5
آواتار
به نظره من این ها طرح وارد کردن خرافات در دینه
چرا اگه به من بگم 10 تا صلوات بفرست و من نفرستم اتفاق بدی برام میوفته؟
دیگران دارن تعیین تکلیف می کنن
کدوم روایت گفته انجام چنین تعیین وظایفی واجبه
و علاوه بر واجب بودن در صورت عدم انجام در همین دنیا مجازات داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
اینا دارن خراااااافاااات رو به دین می چسبونن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۳:۰۴, ۱۲/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #6
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

این پیامک امروز برام ارسال شده:

3تیر تولد امام زمانه آرزو کن 5 صلوات بفرست هدیه کن به آقامون این پیامو برا 5نفر بفرست تا میلیونها صلوات نثار آقامون بشه، آخرین حلقه نباش

Dodgyهزینه ش 100تومنهDodgy عوضش تا روز تولدش بهت کادو میده! نیت کن...

از این دست پیامها بسیاره/ بعضی توسط دوستان البته از روی جهل فرستاده میشه بعضیاش که معلوم نیس از کجاست!

مصادیقش میشه اینا:

* تا پیام دیدی هشت بار بگو (یا ابوالفضل) و برای هشت نفر بفرست، همین الان خبر خوشی می‌شنوی به (ابوالفضل) قسم‌ات می‌دم بفرست فقط امتحان کن خیلی عجیبه.

* ختم شش میلیون صلوات تقدیم به شیرخوار امام حسین(علیه السلام) سهم شما شش صلوات و ارسال به شش عاشق حسینی، لطفا قطع‌کننده زنجیر نباشید.

* من یک شفا گرفته از حضرت زینب(سلام الله علیها) هستم، برای اینکه آن حضرت هم از شما و جامعه‌مون بلاها را دفع کند هزار دفعه اسم اون حضرت رو بگو و صد مرتبه آیةالکرسی را قرائت کن. اگر این کار را نکنی از این به بعد بدی می‌بینی. یک نفر این کار را انجام نداد، بچه‌اش را توی تصادف از دست داد.متن کامل سوالات و پاسخ آیات عظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، علوی گرگانی، موسوی‌اردبیلی، حسینی‌زنجانی و شبیری زنجانی به این شرح است:

با احترام، بدینوسیله به استحضار می‌رساند اخیرا پیامک‌هایی از سوی برخی افراد با اتکاء به عقاید مذهبی مردم منتشر می‌شود که می‌تواند نحوه انتشار آن محل تامل باشد، لذا از حضرتعالی درخواست می‌شود نظرات فقهی خود را درباره آنها بیان کنید.

سوالات

1- اقدام به نگارش و نشر چنین مطالبی به روش‌های گوناگون (پیامک، ایمیل و ...) در سطح جامعه چه حکمی دارد؟

2- ابداع خودآگاه اذکار و دعاهایی از سوی افراد که متون آن در میان آیات و روایات دین مبین اسلام موجود نیستند چه حکمی دارد؟

3- حکم ملزم کردن افراد به ذکر تعداد خاصی از اذکار دینی و غیردینی و ارسال آن برای چند نفر دیگر چیست؟

4- وظیفه افراد در برابر الزام به ذکر تعداد خاصی از اذکار دینی و غیردینی چیست؟

5- در صورت اینکه انتشار اینگونه مطالب به واسطه شرکت یا موسسه‌ای انجام گیرد، سود احتمالی که از این بابت نصیب این موسسات می‌شود چه حکمی دارد؟

پاسخ مراجع

پاسخ آیت‌الله صافی‌گلپایگانی

بسمه تعالی

به طور کلی این پیام‌ها باید مدرک صحیح شرعی داشته باشد و در غیراین صورت ارسال آن‌ها برای دیگران جایز نیست و باید از آن‌ها جلوگیری شود.

والله العالم

پاسخ آیت‌الله نوری همدانی

بسمه تعالی

سلام علیکم

مطالبی را که به صورت فوق نوشته‌اید صحت ندارد، ولی ذکر خداوند متعال در هر حال خوب است.

پاسخ آیت‌الله مکارم شیرازی

بسمه تعالی

هیچ کدام از این امور اعتباری ندارد و سزاوار است مردم به این کارها دامن نزنند ولی هرگونه دعا و ذکر خدا و توسلات کار خوبی است.

پاسخ آیت‌الله علوی‌گرگانی

بسمه تعالی

1- اینگونه پیامک‌ها به دو صورت است.
الف: گاهی به صورت تشویق به انجام عمل خیر است بدون‌ آنکه جنبه دستوری داشته باشد و یا وعده و وعیدی در کنار آن باشد مثل ختم صلوات به نیت اولیا و ائمه(علیه السلام) که در این صورت نگارش و نشر آن مانعی ندارد.

ب: گاهی به صورت دستوری و بدون سند و مدرک معتبر است و به دنبال آن وعده و یا وعید خاصی بیان شده است که در این صورت نگارش و نشر آن صحیح نیست و اگر موجب ایجاد وحشت و ترس در عموم مردم و یا انتساب به ائمه (علیه السلام) و یا بزرگان باشد و یا موجب ترویج مطالب خرافی شود حرام است و نباید انتشار پیدا کند.
2- این عمل شرعا حرام است انتساب آن افترا به پروردگار و اهل بیت‌علیهم‌السلام است.
3- این عمل شرعا صحیح نیست و اگر مستلزم انتساب خلاف واقع به اهل بیت(علیه السلام) و یا موجب ترویج خرافات شود حرام است.
4- باید نسبت به آن بی‌توجهی کرده و آن را انتشار ندهند و نسبت به تذکر به افرادی که قصد انتشار آن را دارند کوشا باشند.
5- در صورتی که عمل غیردینی را انتشار دهند و موجب ترویج یک امر غیرحقیقی و غیرشرعی شوند، درآمد آنها از این راه حرام است.

پاسخ آیت‌الله موسوی اردبیلی

بسمه تعالی

این گونه نوشته‌ها اعتبار ندارد.

پاسخ آیت‌الله شبیری زنجانی

بسمه تعالی

1- در صورتی که مشتمل بر کذب و مفسده باشد، جایز نیست.
2- در صورتی که منتسب به متون دینی شود، جایز نیست. همچنین اگر عرف برداشت انتساب، نماید.
3 و -4 این گونه امور الزامی برای افراد نمی‌آورد.
5- در صورتی که در مقابل کار حرام باشد، اکل مال به باطل است.

پاسخ آیت‌الله سیدعزالدین حسینی زنجانی

بسمه تعالی

قبل از انقلاب و اوائل انقلاب نیز این گونه مطالب به صورت کاغذهای دست نویس و احیانا چاپی پخش می‌شد و انتشار بعضی از این پیام‌ها موجب وهن شریعت و دین می‌شود و لذا جایز نیست و هیچ گونه الزام شرعی هم در تکثیر متوجه دریافت کنندگان نیست.

-------------------------
سوء استفاده از نام معصومین(علیه السلام) برای منافع شخصی...

نکته بارزش اینه که بیشترین فایده این کار نصیب مخابرات میشه
و اما در مورد پیامک ارسال شده باید گفت: مگه روز تولد حضرت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیست؟؟/ به نظر شما روز تولد حضرت(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ایشون باید به ما کادو بدن یا ما به ایشون؟؟؟

إهدنا الصراط المستقیم...

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۳:۴۳, ۱۲/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/خرداد/۹۲ ۴:۰۵ توسط aboutorab.)
شماره ارسال: #7
آواتار
با سلام و عرض ادب

تشكر از دوست عزيزمان جناب
كه روشنگري نمودن و استفتاء مراجع را ثبت نمودن

حقير چند سال پيش تو يه سايتي در باره اين گونه پيامكها مطلبي خونده بودم و احتمالاً در آرشيو مطالبم دارم كه اگر پيداش كردم حتما در اين تايپك ثبت خواهم نمود .

خلاصه مطلبم اين بود كه اين طرح يك طرح تخريبي از افراد يهودي كه به آنها آنوسي گفته مي شود هست و هدف از ايجاد اين طرح فقط ضربه زدن به شيعيان و محبان اهلبيت عليهم السلام هست

آنان با اين عمل يك هزينه اي دست شيعيان مي گذارند و با احساسات شيعيان بازي مي كنند و بعضاً برخي از سيعه ها و محبان كه از ايمان بسيار ضعيف برخوردارند را از اسلام و شيعه و اهلبيت عليهم السلام دور مي نمايند .

در هر صورت خدا لعنتشون كنه


(آنوسي) " فرقه اي از يهوديان هستند كه وارد مسلمانان شده و خود را جاي شيعيان جا زده اند و به شدت روي مذهب شيعه پافشاري دارند در تمام مراسم شيعيان با ظاهري فريبنده شركت مي نمايند و هدف اصليشان ضربه زدن به شيعيان از داخل شيعيان است .

اطلاعات زيادي بود الان زياد به خاطر ندارم ان شاء الله در اولين فرصت متن كامل آن را در اين تايپك قرار خواهم داد .

اينم جهت اطلاع "
من در جواب اين پيامك ها اگر از نزديكان باشد مي نويسم :


« لا حول ولا قوه الا بالله »

يا

« اعوذ بالله من الشيطان الرجيم »


[B]نقل از "
http://purpirar.blogsky.com/pages/anusi/مورد جهود آنوسی(یهودیان متظاهر به اسلام)و مارانوسی(به مسیحیت)

[align=RIGHT]کسی می دونه آنوسی یعنی چی؟ پس بخونید!


آنوسی چیست ؟

هدف این مقاله، صرفاً آشنا و آگاه ساختن ایرانیان مسلمان با نقش پنهان یهودیانی است که در لباس مسلمین در میان آنان زندگی می‌کنند و با جلب اعتماد و حمایت مسلمانان، اهداف یهودیت و حکومت اسرائیل را به پیش می‌برند. بدیهی است که این مقاله قصد ندارد توهین یا افترایی را به مسلمین نسبت دهد و وجود چنین یهودیان مسلمان نما (=آنوسی) در لباس مردم عادی، روحانیون، دانشگاهیان، سیاستمداران و ... به معنای به زیر سئوال بردن سایر افراد این گروه‌ها نیست. باشد که با آگاهی و هوشیاری نسبت به فعالیت‌های دشمنان پنهان شده در لباس دوست، همچون گرگان پوشیده شده در پوست بره، از در افتادن به دام آن‌ها برحذر باشیم.تعریف آنوسی:
آنوسی یک کلمه عبری برای یهودیانی است که به زور و یا داوطلبانه، به صورت ظاهری و به دلایل مختلف، از جمله ممانعت از طرد از سوی مسلمانان و فرار از پرداخت جزیه، به ظاهر تغییر دین می‌دهند و مسلمان می‌شوند.
بخشی از آنوسیان، به دین مسیحیت تظاهر می‌کنند که در دنیای مسیحی، به مسیحیان صهیونیست مشهورند و خود مسیحیان نیز همچون ما مسلمانان، از باطن یهودی این افراد غافل‌اند. بخشی از آنوسیان نیز در بین مسلمانان زندگی می‌کنند و کنیسه‌های زیرزمینی خود را دارند. آن‌ها در ظاهر مسلمان‌اند، نماز می‌خوانند، روزه می‌گیرند، به حج می‌روند و خمس و زکات مال خود را می‌پردازند و در ظاهر‌ جزیی از جامعه مسلمین‌اند. تأکید این نوشتار، بیش‌تر شناسایی نقش همین آنوسیان در جوامع اسلامی است.
آن‌ها برای جلب اعتماد مسلمین به هر کسوت و سیمایی در می‌آیند؛ در صورت لزوم به حوزه‌های علمیه مسلمانان می‌روند و تحصیلات حوزوی خود را تا بالاترین مقطع و مدارج ممکن‌، طی می‌کنند. بخشی از آن‌ها، نقش افراد ساده را بازی می‌کنند و بعضی دیگر ادعای فرزندی پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) را بر خود می‌بندند و خود را «سید» می‌خوانند (به دلیل پاره‌ای ملاحظات، از ذکر هر نامی از این افراد صرف نظر می‌شود و خوانندگان علاقه‌مند به آشنایی با علمای آنوسی در ایران، می‌توانند به کتاب «فرزندان استر» رجوع کنند).
گروهی دیگر از آنان برای نفوذ به میان مسلمین و حضور در خصوصی‌ترین اجزای زندگی آن‌ها، به مشاغل خاص و به خصوص پزشکی روی می‌آ‌ورند. بدین لحاظ، از جمله حرفه‌های مورد علاقه آنان، پزشکی است و اصولاً به نظر می‌رسد که لغت حکیم در معنای اصلی آن یعنی طبیب، برداشتی از لغت حاخام به معنای دانا و دانشمند است و البته باید در نظر داشت که زبان‌های عربی و عبری، دارای ریشه‌های یکسان آرامی‌اند.
شغل دیگر بسیار محبوب و فرح‌بخش و مورد علاقه یهودیان و آنوسیان، موسیقی و طرب و لهو و لعب است و عده زیادی از مشاهیر موسیقی ایران و جهان، یهودیان آنوسی هستند که به اسامی برخی از آنان در ایران اشاره خواهد شد.
افزون بر این‌ها، سیاست و حضور در عرصه‌های گوناگون فعالیت سیاسی، از جمله مشاغل بسیار پرطرفدار برای یهود است تا از این طریق نیز قدرت پنهان یهود را افزایش دهند. آنان با تظاهر هر چه بیش‌تر به تدین، تا حد گزینش زندگی‌ای به ظاهر ساده و فقیرانه و با مظلوم‌نمایی و کسب ترحم و اعتماد، راه را برای قدرت‌یابی خود در میان جامعه مسلمین هموار می‌کنند و به محض رسیدن به مقام، برای صعود به مرتبه بالاتر، نقشه می‌کشند و بدین ترتیب، دائما به هدف خود که ضربه زدن پنهان و از درون به مسلمین است، نزدیک‌تر می‌شوند. البته لازم به ذکر است که آنوسیان به قدرت رسیده، برای انتخاب کارگزار و زیردست خود، هرگز حق ندارند در صورت دست‌رسی به افراد آنوسی، فردی مسلمان را انتخاب کنند. به این ترتیب، آنان هرم قدرت خود را روز به روز قوی‌تر می‌کنند و پنهان کاری‌شان، مانع از ظاهر شدن هویت واقعی یعنی یهودی آنان می‌شود.
اما بی‌شک، یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین و در عین حال، ضد اجتماعی‌ترین و ویران‌گر‌ترین پیشه همیشگی یهودیان، بانک‌داری و رباخواری است، چنان‌که امروزه مهم‌ترین بانک‌های جهان تحت مالکیت یک یا چند یهودی قرار دارند. یهودیان قرن‌هاست که از این طریق، نبض و رگ حیاتی ملت‌ها را به دست گرفته‌اند؛ دوستان خود را حمایت و دشمنان‌شان را ورشکسته می‌کنند.

ادامه را در وبلاگ زير بخوانيد

http://purpirar.blogsky.com/pages/anusi/
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۱۲, ۱۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/خرداد/۹۲ ۰:۱۷ توسط AMINI.)
شماره ارسال: #8
آواتار
با سلام
متاسفانه باید پذیرفت که پاسخ دادن به اینگونه پیامکها خود نوعی جهل و نادانیست.
اما کدام یک از مسئولین و اساتید در اینباره سخنی گفته اند یا روشنگری کرده اند. در هر زمینه کوتاهی کرده ایم از همان در بدتر گزیده شدیم

نقل قول:(آنوسي) " فرقه اي از يهوديان هستند كه وارد مسلمانان شده و خود را جاي شيعيان جا زده اند و به شدت روي مذهب شيعه پافشاري دارند در تمام مراسم شيعيان با ظاهري فريبنده شركت مي نمايند و هدف اصليشان ضربه زدن به شيعيان از داخل شيعيان است .

اطلاعات زيادي بود الان زياد به خاطر ندارم ان شاء الله در اولين فرصت متن كامل آن را در اين تايپك قرار خواهم داد .
و اینهم جهت اطلاع که "حسن جلالی عزیزیان"از اینگونه افراد بود که:
چندين کتاب درباره موضوعات متنوع مذهبي، جغرافيايي و نيز سفرنامه‌اي چاپ کرده بودبه يکباره در سال 1383 نامش را به «هارون وهومن» تغيير داد و آثار بعدي‌اش را با اين نام منتشر كرد.
اما جالب آن‌كه کتب وي طي بيست سال اخير عنوان‌هايي نظير «قصه‌هاي نماز»، «تاريخ آبادان در روزگار اسلامي» و «ياس زخمي» داشته، اما وي اكنون به انتشار اثر «جهودكشان» پرداخته است.

اين نويسنده در مصاحبه اخير خود با کتاب هفته، با ناديده گرفتن آنچه پيش از آن نوشته، اظهار کرده است: «اولين اثر اينجانب كه در سال 1383 پا به عرصه وجود نهاده است، عراق از ديد سياحان و جهانگردان نام دارد، كه خوشبختانه در سه جلد وزيرى، در 2699 صفحه، از سوى انتشارات گوهر منظوم در شمارگان 3000 نسخه روانه بازار نشر گرديد».

نويسنده ياد شده که روشن نيست چرا يک مرتبه اين نام، يعني «هارون وهومن» را انتخاب کرده، اخيرا کتابي با عنوان «جهودکشان» در سوئد چاپ کرده که «بي‌.بي‌.سي» آن را معرفي نموده است. ناشر اين اثر، «کتاب ارزان» و حجم آن 345 صفحه است. در مقدمه معرفي آن در سايت مزبور آمده است: «مضمون اصلي کتاب انتقاد از تعقيب و کشتار کليميان است که دست کم تا دوران مشروطه رواج داشته و هر از گاهي به تحريک ملايان متعصب به صورت حملات غافلگيرانه انجام مي‌گرفته است».
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۳۱, ۱۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/خرداد/۹۲ ۱۱:۴۴ توسط مهدی2012.)
شماره ارسال: #9
آواتار
نقل قول:این پیامک امروز برام ارسال شده:
3تیر تولد امام زمانه آرزو کن 5 صلوات بفرست هدیه کن به آقامون این پیامو برا 5نفر بفرست تا میلیونها صلوات نثار آقامون بشه، آخرین حلقه نباش

[تصویر: dodgy.png]هزینه ش 100تومنه[تصویر: dodgy.png] عوضش تا روز تولدش بهت کادو میده! نیت کن...
Big Grin اتفاقا یکی دو هفته پیش واسه من هم ارسال شد.
.
Big Grin
.
Smile
.
Big Grin
.
Smile
.
میدونین به چی میخندم؟
Big Grin
.
Smile
.
Big Grin
.
آخه ما بچه بودیم نمیدونستیم که!!!!Big Grin.... وای چقدر خندیدم...Smile
.
.
.
اون موقع که تقریبا موبایل نبود... توی کاغذ های کوچیک از این چیزا مینوشتن و میگفتن هر کی بخونه حتما باید چهل بار بنویسه و باید پخشش کنه...Big Grin اگه پخش نکنه فلان میشه، یکی بی اعتنایی کرد فلان شد..... نمیدونم سوره بقره مینوشتن خیلی طولانی بود تا یک ماه مینشستیم و مینوشتیمBig Grin.... بعدش میرفتیم خونه ی مردم مینداختیم.
.
.
.
هییییییی روزگارBig Grin.... اونقد نوشتیم آخر دست خطمون هم خوب نشدBig Grin

توی تاپیک
5 بار بگید... و به 5 نفر ارسال کنید.امشب حتماخبرخوبی میشنوید.کوتاهی نکنید!!! mohammad008 اینو ارسال کرده:
نقل قول:سلام دوستان امروز داشتم وبم مشاهده میکردم که دیدم یه نظر خصوصی واسم آمده باز کردم دیدم اینه


این از طرف من نیست اما بهش عمل کنید:

تورو به امام زمان قسم می دم این پیام رو بخون. دختری از خوزستانم که پزشکان از علاجم ناامید شدند .شبی خواب حضرت زینب(سلام الله علیها) را دیدم در گلوم آب ریخت شفا پیدا کردم ازم خواست

اینو به 20 نفر بگم. این پیام به دست کارمندی افتاد اعتقاد نداشت کارشو از

دست داد . مرد دیگری اعتقاد پیدا کرد 20 میلیون بدست آورد . به دست کسی دیگری رسید

عمل نکرد پسرشو را از دست داد. اگر به زینب اعتقاد داری این پیام واسه 20

نفر بفرست...............

20 روز دیگه منتظر معجزه باش

شوخی نکن!!!!! این از همون نوشته هایی بود که حدود 12 سال پیش تو خونمون انداختن!!!!!!! چقدر عجیب هنوز ادامه داره!!!!!!
یعنی از 12 سال پیش این داره میگرده!!!! مطمئنم همین بود خود خودشه!!! کارمنده کارشو از دست داد!!! واااااااای چقدر عجیب خودشه!!!!!!!!!!!!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۰۹, ۱۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #10
آواتار
سلام
این نوشته ها با نمک بسته بندی شده توی مسجد درب امام اصفهانم هست متاسفانه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا