کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 2.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه سوال
۱۶:۴۱, ۲۱/مهر/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
انتقاد شدید از تشویق جوانان به ازدواج موقت
ابراهیم فیاض، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: چند روز پیش با یکی از سایت‌هایی که ادعای اصول‌گرا بودن دارد، گفت‌وگوی مفصلی داشتم که با عدم رعایت صداقت در اطلاع‌رسانی تیترهایی از صحبت‌های من مطرح کردند که آنها را تکذیب می‌کنم.[تصویر: 13901109000392_PhotoA.jpg]ابراهیم فیاض در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: آقای قرائتی مشکل جامعه، ازدواج موقت نیست و شما نمی‌خواهد برای حل مشکل ازدواج راهکارهایی برای ازدواج موقت ارائه دهید.وی افزود: طبق فتوای امام خمینی (رحمة الله علیه) «قصد زوجیت موجب حلیت است» و دانشجویانی که به قصد ازدواج باهم صحبت می‌کنند مشکل شرعی ندارند و «عقد مظهر است و موجب نیست».
فیاض با بیان اینکه این فتوا را از آیت الله موسوی بجنوردی جویا شدم و ایشان تایید کردند، توضیح داد: در این گفت‌وگو مطرح کرده بودم که دختر و پسری که نه به خاطر شهوت و بلکه به دلیل ازدواج باهم صحبت کنند طبق فتوای علما محرم هستند و نیازی نیست که آقای قرائتی برای محرمیت این مسئله این صحبت‌ها را مطرح کنند.این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران یادآور شد: من در صحبت‌هایم بر قصد ازدواج تاکید کرده بودم اما برخی با اخلاق غیر حرفه‌ای تیتر زده‌اند که «محرمیت دختر و پسر با ساندویج»!وی با اشاره به اینکه مشکل جامعه کنونی ازدواج دائم و بالارفتن سن ازدواج است، خاطرنشان کرد: ازدواج موقت برقراری رابطه جنسی بدون عشق است که از دستاوردهای غرب است و در زمان آقای هاشمی هم پیگیری شد اما باید شرایط ازدواج پایدار فراهم شود.فیاض تهیه مسکن را بخشی از جهیزیه خواند و گفت: از زمان صدر اسلام جهیزیه به معنای فراهم کردن مقدمات اولیه برای ازدواج بوده است و خانواده‌ها باید تهیه مسکن و حمایت جوانان را مدنظر قرار دهند.این استاد علوم اجتماعی دانشگاه‌ تهران تصریح کرد: دولت باید تهیه مسکن برای جوانان را در اولویت‌های خود قرار دهد و با فراهم کردن شرایط ازدواج مسئله سن ازدواج را حل کند.وی درباره ازدواج موقت خاطرنشان کرد: ازدواج موقت در اسلام وجود دارد اما شرایط خاص خود را دارد و حتی برای زنان و مردان مطلقه هم ازدواج مجدد تاکید می‌شود مگر آنکه مشکلاتی در این بخش وجود داشته باشد که مجبور به ازدواج موقت شوند.
--------------------------------------------------------
دوستان میخوام ببینم اون قسمتی که قرمز کردم ، درسته یا نه . البته به نظر درست میاد ، چون با عقاید من میسازه Big GrinWink
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۵۰, ۲۲/مهر/۹۱
شماره ارسال: #11
آواتار
خوب صحبت معمولی ، به نیت ازدواج مشکلی ندارد . دانشجو و غیر دانشجو هم ندارد .
مشکلش کجاست!؟

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۱۷:۴۶, ۲۲/مهر/۹۱
شماره ارسال: #12
آواتار
ابتدا من پسرم و دختر نیستم و دلیل این حرفهام طرفداری از حقه نه چیز دیگه.
یعنی چی ازدواج موقت؟
این قانون برای دانشجوها که تصویب بشه تمام مردای ایرانی دانشجو حساب میکنن خودشونو...
ماشاالله مردای ایرانی رو همینطوری باید زور سر خونه زندگیشون نگه داشت........
باید قانون ازدواج موقت یا لغو دائم بشه یا شوهر نتونه بدون اجازه زن اولش زن دیگری رو حتی صیغه کنه درست مثل قانون زن دوم که شوهر باید از زن اول رضایت داشته باشه.... (همین قانونم میخواستن لغو کنن که نتونستن چون مردای این جامعه خیلی حواسشون به خانومهای بی سرپناه هست و ...)

اما جوانان قبل ازدواج بهتره که با هم صحبت کنن نه اینکه ازدواج موقت کنن....
خیلی میتونه به ضررشون تموم بشه این ازدواج.....
اگه پسر از دختر خوشش نیاد و بر اساس این حرف رفته باشه ازدواج موقت کرده باشه وقت جدایی دیگه ابرویی برای اون دختر نمیمونه....
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا