کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه بود ابتدای خلق پیامبر، علی، فاطمه، حسن وحسین؟
۱۳:۲۸, ۷/آذر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/آذر/۹۱ ۱۳:۳۴ توسط دستهای سبز.)
شماره ارسال: #1

[/font]
چگونه بود ابتدای خلق پیامبر، علی، فاطمه، حسن وحسین؟
پیامبر خدا فرمودند: خداوند خلق فرمود مرا و علی و فاطمه وحسن و حسین را، پیش از آنکه آدم راخلق نماید، هنگامی که نه آسمان بود، ونه زمین، ونه ظلمت، ونه نور، ونه شمس، ونه قمر، ونه بهشت، ونه دوزخ، عباس عرض کرد:چگونه بود ابتدای خلق شما؟
فرمود: ای عّم، چون خداوند خواست که ما را خلق نماید، تکلّم فرمود به کلمه ای، پس از آن نوری آفرید،پس به کلمه دیگر تکلّم نمود، پس از آن آفرید روحی را، پس مخلوط نمود نور را باروح، پس ما پنج نفر را از آن خلق کرد.
پس ما تسبیح و تقدیس می نمودیم او را، در وقتی که تسبیح وتقدیسی نبود،پس چون اراده نمود که خلائق را انشاء نماید، شکافت نور مرا، پس خلق کرداز آن عرش را، پس عرش از نور من است، و نور من از نور خداست، و نور من افضل است از نور عرش، پس شکافت نور برادرم علی را، وخلق نمود از او ملائکه را، و علی افضل است از ملائکه، پس شکافت نور دخترم فاطمه را، و خلق نمود ار آن آسمان و زمین را،پس آسمان و زمین از نور دخترم فاطمه است، و نور دخترم از نور خداست، و دخترم افضل است از آسمان و زمین، پس شکافت نور فرزندم حسن را، پس خلق نمود از آن شمس و قمر را، پس حسن افضل است از شمس و قمر، پس شکافت نورفرزندم حسین را، پس خلق نمود از آن بهشت و حورالعین، پس حسین افضل است از بهشت و حور العین
بهشت خواهش نمود از خداوند که او رازینت دهد، پس خداوند زینت داد ارکان آن را به حسین (علیه السلام)پس به خود نازید چنان چه عروسان کنند از شدت فرح.
[font=B Zar]بحار 275/43-ارشاد مفید131/2
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۵۹, ۱۵/آذر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/آذر/۹۱ ۱:۰۴ توسط دستهای سبز.)
شماره ارسال: #2

[/font]
عطاء عرش به امام حسین (علیه السلام)
در آنچه خداوند عطا نموده است به حسین (علیه السلام) از اعظم مخلوقات که عرش است، و از برای این عطا کیفیاتی است، مثلاً از آن جمله اینکه داده است به آن جناب ظلّ عرش را که مجلس آن حضرت است در روز قیامت،
که با زوّار وگریه کنندگانش می نشینند و صحبت می کنند، پس حوریان بهشت پیغام می دهند از برای ایشان که بیائید به بهشت، که ما مشتاق شمائیم ،پس ابا می کنند و سخن آن حضرت را بر بهشت ترجیح میدهند.
و داده است به یمین عرش را که محل اوست در عالم برزخ
، و نظر می نماید به محل شهادتش، و به زوّار و گریه کنندگانش، و طلب مغفرت می نماید از برای ایشان، و از پدر و جدّش خواهش می نماید که استغفار نمایند به جهت ایشان.
و داده است به او اظلّة عرش را، که در زیارت می فرماید:به لرزه آمد به جهت خون تو اظلّۀ عرش، و گریست بر تو، و داد به او نظیر آنچه به عرش داده از ملائکه محدقین و طائفین، چنانچه بیانش بیاید انشا الله.
وکیفیت اعلی از همه اینها، آنست که همة عرش را به او عطافرمود، چون آن را زینت عرش قرار داد با برادرش حسن (علیه السلام).
و هر چیزی به زینت خود مکمّل است، پس اگر عرش سخن می گفت، هر آینه می گفت: من از حسینم.
[font=Times New Roman]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا