ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحلیل کارتون " آواتار - Avatar "
۱۷:۰۱, ۳۰/دی/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۲ ۱۷:۵۱ توسط Reza2035.)
شماره ارسال: #1

اول سلام
امروز میخواهم در اولین پستم و اولین کارتونی که تحلیل می کنم بحث کارتون آواتار آخرین باد افزار که 60 قسمت است اما تنها 40 قسمت ان در ایران

امضای oem0390
به امید دنیایی بهتر
اللهم عجل لویک الفرج
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۲۰, ۱۱/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام بر شما
چرا این تاپیک رو ادامه ندادین؟من خیلی به اینجور چیزا علاقه دارم (نقد و تحلیل)لطفا ادامه بدین
برای شروع خودم یک چیزایی درباره ی این کارتون میگم
توی این کارتون در کنار انسان های معمولی و عادی انسان هایی با توانایی های منحصر بفرد هستند .
این انسان ها به 4 دسته تقسیم میشن :
آب افزار که روی آب تسلط دارند و میتوانند آنرا کنترل کنند
خاک افزار که بر روی سنگ و خاک تسلط دارند و میتوانند آنرا تحت کنترل خود قرار دهند
باد افزار همانطور که از نامش پیداست روی باد تسلط دارد
آتش افزار .....
سالیان سالیان این 4 عنصر در کنار یکدیگر با صلح و ارامش زندگی میکردن تا این که پادشاه آتش افزاران و اقوام او طمع میکنند و به قصد سلطه و فرمانروایی بر عناصر دیگر و جهان به قلمرو های 3 افزار دیگر حمله میکنند و اکثر آنها یا داخل زندان می اندازنند یا انجام فعالیتی که در آن تخصص دارند را برایشان ممنوع میکنند .مثلا هیچ آب افزاری اجازه نداشت که آب افزاری کند و .....
و اما آواتار ،آواتار شخصی است که بر هر 4 عنصر مسلط هست و میتواند جهان در صلح و آرامش نگه دارد .اواتار حتما باید از نسل بادافزار باشد !و این خود جای بحث بسیاری دارد که چرا آواتار حتما باید از نسل باد افزار ها باشد؟
در ان زمان که آتش افزار ها شروع به حمله کرده بودند آواتار کنونی آن زمان مرده بود و باد افزار ها باید هر چه زود تر برای جلوگیری از حمله ی آتش افزار ها آواتار جدید رو کشف میکردند .آنها تمام کودکان معبد را در یک جا جمع کردند و وسایلی در اختیارشان گذاشتند تا این کودکان به انتخاب و اختیار خود آن وسایل رو بردارند .کارکتری به اسم یانگ دقیقا همان وسایلی را برداشت که آواتار قبلی آنرا برداشته بود از این طریق راهبان باد افزار فهمیدند که یانگ آواتار جدید است برای همین این موضوع را به خود یانگ گفتند تا از مسئولیت ها و قابلیت هایش آگاه شود اما آنها این را نیز به یانگ گفتند که چون تو آواتار هستی پس نمیتوانی مانند بقیه زندگی انسانواری داشته باشی مثلا عاشق شوی ،ازدواج کنی و ....
این مسئله یانگ را بسیار نگران و آشفته کرد برای همین از معبد فرار کرد و طی مدتی در توفان دریا گیر افتاد و به زیر آب کشیده شد برای این که غرق نشود یک حباب بزرگ دور خود درست کرد و آنرا منجمد کرد .
100 سال گذشت و آتش افزار ها بر تمام جهان حکومت میکردند و طی این 100 سال آنها برای این که مبادا آواتار جدیدی به میدان بیاید و جلویشان را بگیرد تمام باد افزار ها را کشتند اما غافل از این بودند که هیچ کدام از باد افزار هایی که کشتند آواتار نبوده است .
همانطور که گفتم پس از گذشت 100 سال دو خواهر و برادر ه ظاهرا در قطب زندگی میکردند به طور اتفاقی اواتار را پیدا میکنند و او را از خواب صد ساله بیدار میکنند به این ترتیب آواتار ظهور کرد اما چون کم سنو سال و کم تجربه بود باید برای این که بداند به عنوان آواتار باید چه کار کند با روح آواتار قبلی در تماس میبود تنها در زمان مشخصی باید اینکار را میکرد .و همچنین باید علاوه بر باد افزاری اب افزاری،خاک افزاری و آتش افزاری را نیز یاد میگرفت .
خلاصه در آخر هم پیروز میشه .
خب اینم چکیده ی داستان کارتون آواتار بود بیزحمت اساتید محترم نقدش کننBig Grin
۲۳:۵۸, ۱۱/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #3
آواتار
هیچ کس درباره ی این کارتون نظری نداره؟؟؟؟Huh
۱۹:۳۵, ۱۲/بهمن/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/مهر/۹۲ ۲۲:۰۳ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #4

و اما ادامه ی مطلب
اول داستان این سری کارتونی را برای کسانی که ندیده اند باز گو می کنم:
داستان این کارتون از آن جا شروع می شود که یک خواهر و برادر،پسر بچه ای را در یک کوه یخ پیدا می کنند
و متوجه میشوند که او همان آواتاری است که صد سال پیش گمشده بود و بعد از گمشدن او قوم آتش (در این کارتون چهار قوم آب،باد،خاک ،آتش وجود دارد که اعضای هر قوم بر عنصر آن قوم کنترل دارند وآواتار ها که در هر نصل یکی از آنها وجود دارد و بعد از مردن آن آواتار بعدی به دنیا می آید توانایی کنترل هر چهار عنصر را دارند) به قوم باد (که آواتار از آن بود ) حمله می کند و نسل آنان را منقرض و سپس به بقیه نقاط جهان حمله می کنند و جنگ تمام دنیا را فرا میگرد.
آن خواهر و برادر به همراه اواتار شروع به گشتن دور تا دور دنیا می کنند تا برای آواتار استادانی بیابند که به او کنترل چهار عنصر رابیاموزند تا پس از یاد گرفتن کنتل چهار عنصر به جنگ پادشاه آتش برود و او را شکست بدهد و جهان را دوباره در صلح ببرد
پشت این داستان چیست ؟ (تمامی گفته ها نظر شخصی است )
اول این که به نظر من آواتارهمان دجال است!!؟
اواتار به یک مدت طولانی در داخل گلوله ای یخی [sup]1[/sup]گرفتار بود تا جهان برای آمدن او آماده شود و جهان به آمدن او نیاز داشته باشد (شاید بگویید این که مشخصات منجی آخر زمان مهدی [sup](عجل الله تعالی فرجه الشریف)[/sup]است اما قبل از امام زمان دجال ظهور خواهد کرد )

در وجود آواتار می روند و او قدرت فوق الهاده ای پیدا می کند . در قسمتی از این فیلم جمله ای گفته می شود براین اساس که در آن حالت با وجود قدرت فوق العاده بسیار اسیب پذیر می شوی . آیا شیطان نبود که وقتی به شکل انسان در آمد چشم راستش توسط حضرت ابراهیم[sup](علیه السلام)[/sup] کور شد .[sup]2[/sup]
[/align]
سوم
\
در این قسمت دو ماهی را مشاهده می کنید که تمام قدرت قوم آب و توازن جهان به چرخش این دو ماهی به دور هم بستگی دارد . می دانید بعد از این چه شکلی را تشکیل می دهند معنی آن چیست ؟\?di=K6P0[/img][/img]
[align=RIGHT]منظور از این علامت آن است که جهان با یک حاکم (خدا) نمی تواند اداره شود و اگر یک خدا وجود داشته باشد نظم جهان به هم می ریزد.
شما نمونه ی این علامت را بار ها بارها در فیلم ها و کارتون ها ی مختلف دیده اید که معروف ترین آنها کارتون پاندا ی کنگ فو کار است
چهارم می شود به نام این کارتون اشکال گرفت
هندو ی باستان :
آواتار : ورود انسان گونه ی خداوند به زمین
چه نتیجه ای می گیرید؟
پنجم آن که آواتار از قومی آمده است که دیگر بر روی زمین وجود ندارد
فکر می کنم منظورم را فهمیده باشید (((دجال))) ((((((زمان حضرت سلیمان که اجنه به راحتی در بین مردم زندگی می کرده اند ))))))
ششم : عادی کردن وجود ارواح در میان مردم
در طول این کارتون ارواح ظاهر می شوند و با مردم صحبت می کنند و مردم هرگز از آنها نمی ترسند که هیچ بلکه از آنها استقبال هم می کنند و از آمدن آنها عموما خوشحال میشوند .(البته به جز در بعضی وقتها مثل عکس زیر) \
این همان هدفی است که سال هاست فراماسونها به دنبال آن هستند تا افکار عمومی جهان را برای ظهور دجال آماده کنند
پاورقی ها
1:بر اساس افسانها ی شیطان پرستان شیطان در یکی از سیاره های منظومه ی شمسی زندگی می کند و روزی ظهور خواهد کرد و در مقابل منجی آخر زمان خواهد جنگید
2:ما نمونه این را در فیلم روح سوار (که قصد تحلیل آن را دارم ) می بینیم که مامور شیطان (جانی بلیز) از طرف شیطان (نفیستفل )مامور کشتن پسر شیطان (سیاه دل ) می شود اما از پس او بر نمی آید تا زمانی که سیاه دل وجودش را از ارواح شیطانی پر می کند اما با وجود قدرت فراوان آسیب پذیر می شود و جانی بلیز موفق به کشتن او می شود.

۱۲:۰۲, ۱۳/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #5
آواتار
سلام
عسکاش رو اشتباه گذاشتید ، لطفا درستش کنید.

امضای دل خسته
[/font]
[font=B Traffic]
معنی فاصله را می دانم،
فاصله تردید است،
و من از فاصله ها آزادم،
بین قلب من و تو فاصله نیست.
باز کن پنجره را
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۵۹, ۱۴/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۱/بهمن/۹۱ ۱۹:۲۰)مهربان نوشته است:  و اما آواتار ،آواتار شخصی است که بر هر 4 عنصر مسلط هست و میتواند جهان در صلح و آرامش نگه دارد .اواتار حتما باید از نسل بادافزار باشد !و این خود جای بحث بسیاری دارد که چرا آواتار حتما باید از نسل باد افزار ها باشد؟

من این کارتونشو دیدم...ولی ندیدم که اواتار باید حتما از باد افزارها باشه..توی کارتون خیلی مواقع اواتارای سابق رو نشون میدادالبته روحشونو یا داستانشون...هم اتش افزار بینشون بود هم خاک افزار هم اب افزار
۱۷:۴۶, ۱۶/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #7

Smileشما درست می گویید و نباید آواتار از باد افزار ها باشد
۲۲:۱۹, ۱۶/بهمن/۹۱
شماره ارسال: #8
آواتار
ممنون از تذکر دادنتون
ببخشید اشتباه از من بودConfused
۲۳:۵۱, ۲۱/مرداد/۹۲
شماره ارسال: #9

سلام دوستان
می دونم این پست ها قدیمیه ولی چون دیدم این نقد ها جامع نیستند خواستم چند نکته ای رو در مورد این کارتون بگم!
اول اینکه این کارتون به نظر من نه تنها فراماسونری نیست بلکه ضد شیطانی هم هست!
1.اولا آواتار کسیه که به هر چهار عنصر تسلط داره و لزوما نبید از قبیله ی باد فزار ها باشه بلکه به صورت گردشی از قبایل آبو اک و آتش باد انتخاب می شه یعنی یکی از اون هاست
آواتار مجموعه ی آخرین باد افزار اسمش آنگه و از سرزمین باد هست و آواتار قبل از اون آواتار روکو از قبیله ی آتشه و آواتار قبل از روکو کیوشی نام داره که از جزیره ی کیوشی متعلق به امپراطوری خاکه!
2.علایم فراماسونری به شدت در کارتون محدودن و به ندرت استفاده شدن ولی همون موارد معدودی همکه استفاده شدن در شخصیت های منفی بوده!
مثلا:
پرنس زوکو که پسر ارباب آتشه برای دستگیری آواتار یه مزدور رو استدام می کنه که روی پیشونی اش یک چشم عمودی داره و از اون آتش شلیک می کنه. حتی اگه ما این رو نماد به حساب بیاریماین شخصیت منفیه و توسط سوکا یکی از دوستان نزدیک آواتار آنگ نابود می شه!
3. داستان حول محور اینه که قبیله ی آتش به سرزمین بقیه ی قبایل حمله می کنه چون مردمش خودن رو برتر از عناصر می دونن یا به عبارت دیگه عنصر آتش بهتر از عنصر خاکه!!!؟؟!این شما رو یاد چیزی نمی اندازه؟
خب اگه ما نماد شناسی در نظر بگیریم این قوم می تونن نماد شیطان باشن وخب طبیعتاکسی که مقابل شیطانه خوبه دیگه بنا بر حدیثی که امام علی می فرماید در بخشی از حدیث آمده: دشمن دشمن تو دوست توست.
4.اگر بخوای نماد شناسی رو افراطی کنیم آیرو و یا استاد شمشیر بازی سوکا که از قبیله یآتش اند اما در نهایت با آواتار متحد می شن نماد اجنه ی مسلمان هستندو که از عنصر آتش اند اما خوبند!
و کسایی مثل ماموران دایلی که گروهی از گارد های سلطنتی امپراطوری خاک بودند در شهر باسینگ سی(پایتخت خاک) که خیانت کردند و به آزولا(دختر ارباب آتش) کمک کردند تا شهر رو تصرف کنه.
این گروه می تونن نماد انسان های کافر باشن که با عنصر خاک هستند ولی به نوعی خادن اند و به شیطان پیوستند.
5.در نقد های برخی از دوستان نظیر جناب دکتر عباسی به این کارتون پنهان شدن آواتار آنگ در یخ رو نماد دوره ی غیبت می دونستن. خب حتی اگه چنین چیزی حقیقت هم داشته باشه که خب چه بهتر .چه ایرادی داره که ما از این انیمیشن استفاده کنیم تا مفاهیم دین رو آموزش بدیم؟
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]