کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 1.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برخورد بزرگان مبارزه در بازی ‏STREET FIGHTER X TEKKEN
۰:۳۲, ۴/فروردین/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/فروردین/۹۲ ۱۷:۱۰ توسط PWLG.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام وتبریک سال نوخدمت شما عزیزان.
مطمئنا با بازی تکن،سلطان بازیهای مبارزه ای سه بعدی و بازی مبارزخیابانی، بهترین بازی مبارزه ای دوبعدی آشنا هستید.
دو شرکت سازنده ی این بازی ها دست به کارجالبی زده که حاصل آن بازی ‏STREET FIGHTER X TEKKEN‏ شده.
اکنون ازشما میخواهم تا باکمک هم بازی را مورد نقدو بررسی قرار دهیم.
منتظرنقدهاتون هستم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۴۴, ۴/فروردین/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/فروردین/۹۲ ۵:۱۶ توسط PWLG.)
شماره ارسال: #2
آواتار
به نام خدا
بعداز کمی تحقیق درباره بازی، برگشتم تاکاررا شروع کنیم.
شرکتهای نامکو وکپکام قراردادی بستند که هرکدام یک بازی مبارزه ای ترکیبی ازبازی های تکن واستریت فایتر بسازند.
کپکام بازی خودرا بانام اسپریت فایتر کراس تکن درسال۲۰۱۲ ساخته وعرضه کرده است.
که طرفداران زیادی را خوشحال وعصبانی کرد.
داستان:
شهاب سنگی حامل شئ عجیبی شبیه جعبه درقطب جنوب فرودمی آید. این جعبه که آن را پاندورا مینامند حاوی نیروی عجیبی است که باعث میشود همه بایکدیگر مبارزه کنندو نوعی هرج ومرج بوجودبیاید.
چنین نیرویی حتماطمع روسای شرکتهای جی،شادولو ومیشیما زایباتسو را برمی انگیزد.
اکنون هریک ازشخصیت های دنیای تکن و استریت فایتر که به لطف رسانه هاازوجود پاندورا باخبرشدند،بنابه دلایلی تیم۲نفره ای تشکیل داده وبرای رسیدن به پاندورا وکشف رازآن سفری به سوی قطب جنوب آغازمیکند;سفری که درآن بهترینهای مبارزه همه به دنبال یک چیزند.
این داستان آغازین بازی بود.
درپست های بعدی به معرفی شخصیت های بازی واهدافشان میپردازیم.
منتظرنظرات شما درباره بازی هستم.
۱۰:۰۶, ۱۹/اردیبهشت/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/تیر/۹۲ ۱۴:۳۲ توسط محب الزهرا.)
شماره ارسال: #3
آواتار
به نام خدا
باسلام خدمت شما عزیزان و عرض پوزش به دلیل تاخیرطولانی درنوشتن ادامه داستان بازی.
البته قبل ازتوضیح داستان شخصیت های بازی چندنکته رو بایدبگم:
۱-بازی به صورت دونفره وبه اصطلاح تگ تیم میباشد وبرای دیدن داستان هرشخص باید یار مخصوص اورا انتخاب کنید، درغیراینصورت فقط فیلمی به صورت اخبارگونه درابتدا وانتهای بازی به نمایش درمی آید.
۲-داستان بازی به شخصیتهایی که انتخاب میکنید بستگی دارد و پایان های مختلفی دارد. دراصل همه افرادی که انتخاب میکنید درنهایت به پاندورا خواهندرسید.
به دلیل این نوع داستان سرایی دربازی(داستان سرایی به سبک تکن) تشخیص داستان اصلی کمی سخت است.
۳-دربعضی از سرنوشتها مانند سرنوشت ریو و کن، فیلم پایانی، نامفهوم وناتمام است وبه نوعی خبرازوجود ادامه ای برای این بازی میدهد. واقعاهم اینگونه است، همانطورکه کپکام شخصیتهای دنیای واقعی تکن راتبدیل به دنیای کارتونی مبارزخیابانی کرد; نامکو نیز درحال انجام عکس اینکار است. البته هنوز پیش نمایشی ازبازی بیرون نیامده، فقط عکسی از
EVIL RYU & DEVIL JIN
دیدم که زیرآن نوشته بود:
TEKKEN X STREET FIGHTER
۴-من داستان بازی رو بااین تصورمینویسم که شما از گذشته تکن و مبارزخیابانی اطلاع دارین. به همین دلیل اگه قسمتی یاکلمه ای براتون نامفهوم بود، ذکرکنین تا توضیح کامل بدم.
۵-از بازی یک بروزرسانی عرضه شده که در آن ۱۲ شخصیت جدید اضافه شده.
من این ۱۲نفر رو ندارم. هرکس این بروزرسانی رو داشت، لطفا داستان اون شخصیت هارو برامون بزاره.
خب دیگه بهتره بریم سراغ توضیح داستان شخصیت ها:
RYU & KEN
"ریو" به لطف "چان لی"(که حرکات شادولو را دنبال میکرد)ازوجود پاندورا و تاثیرات آن باخبرشد و حدس میزد این نیرو بتواند باساتسویی نوهادو (SATSUI NOO HADO) ارتباط برقرارکند. پس تصمیم گرفت قبل ازرسیدن دست افراد نادرست به پاندورا، به قطب جنوب سفرکرده واز راز پاندورا باخبر شود. "کن" همرزم و رفیق همیشگی ریو ازدوران کودکی، نمیتواند دوست خودرا در این سفر دشوار تنهابگذارد پس بااو همراه شده و به سوی قطب جنوب حرکت میکنند. ابتدای راه حریفها زیاد دشوار نبودند اما درمیانه ی راه مبارزات سخت ترشد تا اینکه درنهایت به حریف های اصلی خود، کازویا و نینا رسیدند. بعداز نبردی نفس گیر ریو و کن توانستند آن دو راشکست داده وراهی قطب جنوب شوند.
درقطب جنوب هنگامی که سوار بر پرف پیما به طرف محل پاندورا میرفتند، با "جین" و "ژیایو" که به طورکامل ازقدرت پاندورا استفاده میکردند روبه رو شدند وپس شکست دادن آنها، به ریو به دلیل چندبار استفاده ازقدرت پاندورا احساس بدی دست میدهد.(ولی ریو بهش دست نمیده) بااین حال به راهشان ادامه میدهند اما ناگهان دیو (OGRE) سر راه آنها قرارمیگرد ولی اورا نیز به سختی شکست میدهند.(کلا همه رو میزنن باهیشکی شوخی ندارن) سپس احساس ریو بدتر میشود. پاندورا با ساتسویی نوهادو ارتباط برقرار میکند و نیروی آن تمام وجود ریو را فرامیگرد. کن به طرف او میرود اما ریو، کن را عقب میخواند.
ریو فریادی عظیم میکشد و....
هوا روشن شده، اثری از ریو نیست. فقط سربند قرمز او، که کن خم میشود و آن را برمیدارد. همه جای آن اطراف را میگردد اما هیچ چیز نبود.
پس از رسیدن ماموران دولتی و خبرنگارها به قطب جنوب با منظره ی عجیبی روبه رو میشوند:"هیچ".

اثری از پاندورا نبود، تاثیرات آن هم ازبین رفته بود. انگار هیچ وقت به زمین نیامده بود. مبارزان زیادی برای بدست آوردن پاندورا تلاش کردند اما عده ی کمی خبرداشتند که چه کسی به پاندورا رسید.

راز پاندورا همراه خودش ناپدید شد.
ولی کن نمیتوانست تسلیم شدن دوستش دربرابر پاندورا را باورکند و هنوز به دنبال رفیق گمشده اش میگردد.(یوسف گمگشته بازآید به کنعان غم مخور)
خب دوستان، داستان بقیه شخصیتهای بازی رابه زودی قرارخواهم دادو پس از پایان، به کمک هم بازی را نقد میکنیم.
درپناه حق
۲۱:۰۹, ۲/تیر/۹۲
شماره ارسال: #4

به نام خدا
سلام
مرسی از توضیحاتون.
من تا حالا سری تیکن رو بازی نکردم.
می خواستم بدونم آیا این بازی یک نفره هم می شه؟
اول قبلیاش رو بازی کنم یا اگه از همین شروع کنم می تونم داستان رو بفهمم و گیم پلی رو یاد بگیرم؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۴۸, ۵/تیر/۹۲
شماره ارسال: #5
آواتار
به نام خدا
خواهش میکنم. البته هنوز تموم نشده و داستان بقیه شخصیت ها رو آماده میکنم وبه زودی میزارم.
سری استریت فایتر و چی؟
اگه بازی نکردید صددرصد امتحان کنید.(نسخه super streetfighter IV رو امتحان کنید.)
ازنظر داستانی سعی کردن به نسخه های قبلی ربطی نداشته باشه و موفق بودند.(میتونین از همین شروع کنید.) اگرتمام قسمت داستان را متوجه شدید نیازی به تجربه نسخه های قبل نیست. ولی توصیه میکنم tekken رو امتحان کنید. بازی خوبیه.
منظور من این بود شاید همه ندونن "ساتسویی نوهادو" چیه یا مثل شما که تtekken بازی نکردی، ندونن قضیه خون شیطانی چیه.
در ضمن برای یادگرفتن گیم پلی، به قسمت challenge رفته و گزینه tortials را انتخاب کنید و از شماره 1 تا آخر توضیحاتی که گفته میشود را انجام دهید.
بازی هایی مانند streetfighter و king of fighters تو این سبک هستند ولی همونطور که گفتم، من streetfighter رو پیشنهاد میکنم.
در آخر باید بگم: خیر، بازی تک نفره نمیشه ولی بازیهایی که پیشنهادکردم تک نفره میشه.
در پناه حق
۲:۳۵, ۸/تیر/۹۲
شماره ارسال: #6
آواتار
به نام خدا
دوستان، داستان دوم هم آماده شد و به زودی در تاپیک قرار میدم. فقط به کمی ویراش نیاز داره.
در پناه حق‎ ‎
۱۵:۳۶, ۸/تیر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۹/تیر/۹۲ ۹:۳۲ توسط PWLG.)
شماره ارسال: #7
آواتار
به نام خدا
خب وقت داستان شخصیت های بعدی بازیه.
با TOPهای مبارزخیابانی شروع کردم، پس نوبتی ام باشه، نوبت تکن.
JIN & Xiaoyu
جین پس از تلاش های بی نتیجه اش برای نابودی خون شیطانی و باخبر شدن از وجود پاندورا (به وسیله جاسوسهاش و ویدیویی که کازویا براش فرستاده بود) و حمله ی "بایسون" و "جوری"، تصمیم میگره شخصا به محل پاندورا بره. (اما جاسوساش دورادور مواظب بودن تااگه خبری شد بهش اطلاع دهند.(چه گنده شده، قبلا داروندارش یه کوله پشتی بیشترنبود)).
ژیایو که بعد ازحمله بایسون نگران جین بود، بهش میگه: این راه خطرناکه، منم باید باهات بیام.(جقله، فکر کرده سوپرمنه) ولی جین فکر میکردکه ژیایو فقط مزاحم و دست وپا گیره(خب حق داره دیگه، یه ذره بچه میخواد چیکارکنه؟) ولی با اسرار ژیایو، جین هم راضی میشه.
اما هدف جین از بدست آوردن پاندورا، چی بود؟ اوفقط یه هدف داشت: "فکرمیکرد اگه پاندورا اینقدر قدرتمنده، شاید بتونه خون شیطانی رو مهارکنه و ازاین نفرین نجات پیداکنه"(بسی خیال باطل)
پس این دو به سوی قطب جنوب راهی میشوند و درراه، مبارزات سخت با افرادی سرسخت را پیروز میشوند اما در نزدیکی انتهای راه "چانلی" و "کمی" ازپلیس اینترپول و MI6 جلوی این دونفر رو میگیرند.
چانلی:"جین کازاما، رئیس میشیما زایباتسو! توبرای پاسخ به چندتا سوال باید باما بیای؟"(چه پررو!)
ژیایو:"شما نمیفهمید! جین آدم خوبیه!"
چانلی:"میخوای راه آسونو انتخاب کنی یا سختو؟"(دیگه خیلی پررو شده)
ژیایو:"چطور جرئت میکنی؟"
جین:"اگه منو میخوای، باید بخاطرش مبارزه کنی."
چانلی:"فکرشومیکردم. راه سخت."(بلایی سرتون میارن که تاعمر دارید، یادتون نره)
پس از تقدیم یه شکست زیبا به "کمی" و "چانلی"، جین و ژیایو به راهشون ادامه میدن. در برف پیما، بلاخره حریف اصلی خودشون، بایسون رو میبنن(وقت انتقامه) وکاری میکنن تا نیشش برای همیشه بسته بشه. اما تازه وقت رویارویی با شیطان واقعی، آکوماست.(در برابرمن، بچه شیطانم نیست.)
به سختی آکوماهم شکست میخوره و نوبت گرفتن جایزه ست.
جین ازشدت درد، به زانو درمیاد وپاندورا باز میشه. ژیایو به طرف جین میره ولی جین بهش میگه که ازمن فاصله بگیر.
ژیایو برای کمک، فریادمیزنه ولی کسی اون اطراف نیست. به نظرمیاد پاندورا سعی میکنه تا نیروی جین رو به درون خودش بکشه و جین بیهوش میشه.
وقتی چشماشو بازمیکنه، میبینه ژیایو بالای سرش نشسته، بعد بلندمیشه و باهم از اونجا میرن.
خون شیطانی ازبین نرفته و حتی از پاندورا هم قویتره.
جین تسلیم نمیشه و قسم میخوره تا خون شیطانی درون خودش رو هرطوری که شده، نابودکنه. بعد ازیه مدت، ناپدید میشه و ژیایو همه جا رو دنبال جین میگرده و هنوز پیداش نکرده.
خب اینم از این. منتظر نظراتتون هستم.
بقیه داستان هارو به زودی قرارمیدم.
در پناه حق
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]