کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Call of Duty 4
۱۹:۲۶, ۲۸/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/شهریور/۹۲ ۱۶:۱۲ توسط *ركن الهدي*.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اونایی که Call of Duty 4 رو بازی کردند به نظرشون داستان اون بازی کمی شبیه که قضایای امروز سوریه نیست ؟Dodgy

فردی به نام « خالد اسد » رییس جمهور یکی از کشورهای خاورمیانه شده و تبدیل به خطرناک ترین تروریست این منطقه میشه
کشوری که خالد اسد در اون قدرت داره تبدیل به خطر جدی برای آمریکا میشه و ارتش آمریکا باید وارد عمل بشه
فردی به نام « ولادیمیر » در روسیه قدرت رو در دست داره که اتفاقا از خالد اسد هم حمایت میکنه
یک انفجار هسته ای 30 هزار آمریکایی رو به کشتن میده و توجیه لازم برای حمله آماده میشه (استفاده از سلاح کشتار جمعی)
خالد اسد در کشورش با تروریست هایی درگیری داره که اتفاقا از پرچمی شبیه ترکیه استفاده میکنند.

و خیلی شباهت های دیگر ... جالب اینجاست که این بازی 4 سال قبل ساخته شده و شاید هدف اصلیش قبل از اینکه یک بازی سرگرم کننده باشه ایجاد آمادگی در افکار عمومی برای یک حمله نظامی باشه


[تصویر: 1378719300_asad.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۰۹, ۲۸/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #2
آواتار
جالبیش اینجاست که در قسمت سوم مشخص میشود همه ی این نقشه ها زیر سر یک روسی به نام مکراف است ودر اخر بازی ما او را در یک کشور حاشیه ی خلیج فارس میکشیم واقعا هوشمندانه ساخته شده این سه گانه ی جنگاوری نوین
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۶, ۲۸/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
چقدر جالب تا حالا به این موضوع دقت نکرده بودم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۵۵, ۲۸/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #4
آواتار
خیلی جالب بود مرسی خیلی وقت پیش اینو بازی کرده بودم یادم نبود
البته داستان بازی به نقل از ویکیپیدا این است:
""

خالد ال اسد اسلحه‌ای به سمت رئیس جمهور می‌گیرد و او را به قتل می‌رساند.با انتشار این ویدویو ترس دنیا رو فرا می‌گیرد. مخوف ترین تروریست خاورمیانه رئیس جمهور را به قتل رسانده و الان بر سر حکومت نشسته‌است و قدرت خیلی بیشتری پیدا کرده‌است.

برای انگلستان جالب است که خالد چطور توانسته است چنین قدرتی برای کودتا به دست بیارد.زیرا در هر حال شکست دادن ارتش یک کشور و زندانی کردن رئیس جمهورش و قتلش برای یک تروریست نباید کار راحتی باشد. آیا دستهایی پشت پرده هستند؟

آمریکایی‌ها برای جلوگیری از قدرتمندتر شدن خالد و نجات شهر آماده حمله به آنجا می‌شوند و هدف اول ایستگاه تلویزیونی هست. که خالد از اونجا برنامه هایش را پخش می کند ولی انگلیسی‌ها تصمیم می گیرند پیش از حرکت سربازهایشان مهره اسب را برای اطمینان به جلو بفرستند. ولی این مهره گم شده!

نیکولای جاسوس جهانی به نقل از منابع روسی احتمالاً تحت بازداشت نیروهای خالد ال اسد هست. تیم برای یک عملیات مشترک به طرف روستایی اشغال شده در روسیه می‌روند تا با همکاری نیروهای گروهبان کامارو نیکولای رو نجات بدهند.عملیات با موفقیت به پایان می‌رسد و نیکولای که گویی نقشه رو از قبل می‌دانسته سوال می‌کند که آمریکایی‌ها حرکت کردند یا خیر و از شنیدن جواب ناراحت می‌شود. اون محل مخفی شدن خالد رو می‌داند و تیم به سمت اون مکان حرکت می‌کند در طول این مدت سربازان آمریکایی بعد از نجات شهر و رسیدن به ایستگاه تلویزیونی متوجه می‌شوند همه برنامه‌ها از پیش ضبط شده بوده و عملیات شکست می‌خورد. عملیات بعدی نجات و اسکورت تانک ارتش به بزرگراه برای بقیه عملیات پاکسازی هست. بعد از چند ساعت عملیات پاکسازی شروع می‌شود ولی تروریست‌ها که فقط یک قانون دارند(یا مرگ یا پیروزی!) عملیات انتحاریشان رو انجام می‌دهند. با یک بمب هسته‌ای تمام منطقه رو نابود می‌کنند... انفجاری که طی اون ۳۰٫۰۰۰ سرباز آمریکایی کشته می‌شوند. نیروهای پرایس تو روستایی هستند که خالد ال اسد در اونجا مخفی شده‌است. عملیات انجام می‌شود و پرایس سعی داره بفهمد که چه کسی خالد رو حمایت می‌کند.اما تماسی تلفنی آن چیزی را که نباید معلوم می‌شد را برملا می‌کند. ایمران زاکائف. کلمه‌ای که خاطره‌ای از پانزده سال قبل را در ذهن پرایس زنده می‌کند. پرایس سالها قبل سعی در کشتن زاکائف داشته ولی او زنده مانده بود. و حالا خیلی قدرتمندتر از قبل هست و پرایس و نیروهاش تحت محاصره نیروهای او قرار می‌گیرند. تیم با حمایت نیروی هوایی به سختی موفق به فرار می‌شود. هدف پیدا کردن ایمران هست ولی چطور می‌شود به او رسید؟ تنها راهی که به ذهن تیم می‌رسد گروگان گرفتن پسر ایمران زاکائف هست. ولی بعد از تعقیب و گریز پسر ایمران خودکشی می‌کند و حالا آمریکا باید منتظر انتقام سختی باشد. ایمران که سخت خشمگین شده پیام تهدید آمیز خودش رو برای آمریکا و انگلیس می‌فرستد و همین پیام باعث میشه انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها بتوانند پایگاه ایمران رو پیدا کنن. نیروها به سمت پایگاه راه میافتن و وقتی نزدیک پایگاه می‌شوند متوجه پرتاب دو موشک هسته‌ای به سمت آمریکا می‌شوند. هدف تیم ورود به سیلو و دادن کد انهدام به موشک هاست وگرنه یک فاجعهٔ هیروشیما تکرار می‌شود. تیم موفق به انهدام موشک‌ها می‌شود. تیم با سه جیپ تلاش می‌کند از منظقه فرار بکنند ولی نیروهای دشمن به شدت به تعقیب آنان می‌پردازند ولی مشکل اصلی بالگرد دشمن هست که با منهدم کردن یه پل باعث به دام افتادن تیم می‌شود و در لحظه‌ای که آخرین سرباز هم بر زمین می‌افتد ایمران از هلیکوپتر پیاده می‌شود تا شخصاً انتقام بگیرد. وقتی بالای سر gaz می‌رود و اسلحه ش روی سر او می‌گیرد و شلیک می‌کند. در همین لحظه هلیکوپتر ایمران به وسیله هلیکوپتر نیروهای روس منهدم می‌شود و در همین لحظه پرایس تفنگش را به سمت ساوپ پرتاب می‌کند و ساوپ کاری را که پانزده سال پیش نیمه تمام مانده بود تمام می‌کند""
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۱۷, ۲۹/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #5
آواتار
در سال 1386 بازی ای با نام "Call of Duty 4: Modern Warfare" به بازار عرضه شد که در آن طرح فشار به اسد و معرفی او به عنوان "عامل ایجاد تنش در منطقه" به صراحت مطرح شده بود. طبق داستان بازی، گروهی کودتاچی به فرماندهی فردی به نام "خالد الاسد"، رئیس جمهور کشور فلسطین، "یاسر الفلانی" را دستگیر کرده و او را اعدام می کند!نگاهی موشکافانه به این اسامی داشته باشیم و آن ها را از جهات مختلف مورد تحلیل قرار دهیم:

خالد الاسد که در این بازی به عنوان یاغی و کودتاچی معرفی می شود، در واقع می تواند نمادی از "حافظ اسد"، رئیس جمهور پیشین سوریه باشد. دلیل این موضوع را هم می توان در نام و ملیت رئیس جمهوری که اسد در بازی علیه او کودتا کرده یافت. همچنین با مطالعه بیوگرافی حافظ اسد متوجه خواهید شد که او با کودتا علیه رئیس جمهور قبلی سوریه، نورالدین الاتاسی توانسته بود حکومت را در این کشور به دست بگیرد.[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcSBS1fdKjW8-_d6_7Kh58h...cOlk2ynYFg]

از طرفی پرچمی که در بازی به الاسد نسبت داده می شود شباهت بسیار زیادی به پرچم اخوان المسلمین دارد. این موضوع اشاره ای واضح به مسلمان بودن الاسد و ارتباط این گروه تروریستی با مذهب اسلام دارد![تصویر: 23666_531.jpg]

یاسر الفلانی؛ در سایت callofduty.wikia.com در کنار ملیت این فرد پرچم فلسطین قرار داده شده است. با این حساب می توان او را نمادی از یاسر عرفات، رئیس پیشین تشکیلات خودگردان فلسطین دانست. حال این سوال مطرح است که این دو شخصیت، در واقعیت چه رابطه ای با یکدیگر داشته اند؟ آیا واقعا رابطه آن ها چیزی شبیه به رابطه ترسیم شده در این بازی بوده است؟

[تصویر: 23667_965.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۰۷, ۲۹/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #6
آواتار
به نکته ی خیلی عجیب و جالبی اشاره کردین. این طور که پیداست روند اتفاقات سوریه هم دقیقا مثل این بازی در حال پیشرفت هست.

امضای sarallah
به امید روزی که این پُست سرتاسر این تالار گفت و گو را پرکند:
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آمد!
[تصویر: NatureGif16.gif]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۵۹, ۲۹/شهریور/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/شهریور/۹۲ ۲۲:۵۹ توسط سرباز منتظر.)
شماره ارسال: #7
آواتار
تیپ این افراد هم داخل بازی جالبه

دو هزاریتون افتاد ؟
Big Grin

[url=http://forum.bidari-andishe.ir/thread-28273.html][/url]


[تصویر: call-of-duty-4---modern-warfare---console6.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۱۳, ۳۰/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #8
آواتار
به نام خدا

سلام

من این نسخه بازی رو کامل بازی کردم و عجب تشابه جالب رو ذکر کردید .

جالبه که بدونید اون زمان چون این بازی ک ر ک کامل داشت تونستیم توسط شبکه با دوستان دیگه گیم نت راه بندازیم و میشد بگم که تقریبا روزی 4 ساعت منو دوستان دیگه در این بازی مشغول نبرد با هم بودیم . چه حالی داشت .Angel

نکته جالبش اینه که هم دوستیهامون محکم شد و هم این بازی کاملا شبیه جنگ واقعیه و استراتژی هایی که بچه ها بکار میبردند خیلی جالب بود .

یادش بخیر .

اما از نقطه نظر شباهت به سوریه باید بگم که کاملا شبیه و به نکته خوبی اشاره کردید .

در تاریخ ما تشابهات زیادی میبینیم . من هر موقع که مثلا کتاب اسرار آل محمد ص رو میخونم یا کتب دیگه و یا وقایع عاشورا و غیره ... تشابهات جالبی میبینم .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۲۳, ۲۶/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #9
آواتار
سلام دوستان.
من ديروز يك سي ذي درباره ي بازي هاي كامپيوتري و اسلام هراسي بردم توي كلاس و ب بچه ها نشون دادم.اما اونا گفتن ك اصلا قضيه ي بازي اينطوري نيست.گفتن جريان جنگ جهاني دومه.
من call of dutyرو بازي نكردم.
دوستاني ك اگه هستن,بگن قضيه از چه قراره؟
ايا اين اورجيناله يا نه؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۳۰, ۲۶/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #10
آواتار
سه گانه modern warfare از call of duty که به کال آف های 4 و 6 و 8 معروفند از بهترین بازی هاش هستن و دلیلش یه حرکت روانشناسانه در بازی هست که خود شرکت اکتیویشن هم گفت:
توی بقیه سری ها شخصیت بازیکن یه قهرمان بود اما اینجا فقط یه سرباز و تابع استراتژی ها بود. یعنی بقیه کاری نداشتن که تو چی کار می کنی. تاکتیک های خودشونو اجرا می کردن که به معنی جنگ واقعیه. واسه همین بهتر میشه همزاد پنداری کرد و بازی خیلی بهتر به نظر میاد.
حالا جالبش اینه که همه از call of duty 4 بیشتر از دو تای دیگه خوششون میاد! می گن اون خیلی بهتر و جالبتره.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
Question بررسی نقض مفاد کنوانسیون ژنو در سه گانه Call of Duty: Modern mahdy30na 9 6,354 ۲۰/خرداد/۹۵ ۱۴:۵۶
آخرین ارسال: BLACK-BLACK
  نمادهای فراماسونری اینبار در بازی محبوب Call Of Duty:MW3 jc313 9 9,983 ۶/تیر/۹۲ ۲:۰۷
آخرین ارسال: PWLG
  call of duty black ops و ناجی ماسونی مسافر 40 21,966 ۲۲/شهریور/۹۱ ۱۵:۲۶
آخرین ارسال: sajjadbest22
  اموزش تروریست در بازی Call of Duty:MW2 mohammad74 1 2,224 ۲۰/شهریور/۹۱ ۲۳:۲۸
آخرین ارسال: tmp.tmpo
  Call Of Duty:Modern Warfare 3 محب الزهرا 19 10,307 ۲۰/شهریور/۹۱ ۲۳:۱۷
آخرین ارسال: tmp.tmpo

پرش در بین بخشها:


بالا