کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
 • 1 رای - 5 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
بررسی نقض مفاد کنوانسیون ژنو در سه گانه Call of Duty: Modern
۱۳:۳۶, ۳/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

بررسی نقض مفاد کنوانسیون ژنو در سه گانه Call of Duty: Modern Warfare
[تصویر: 542390225756f78888142d54f3d17e01_L.jpg]
 • ادعاهای دروغین یک مدعی
یکی از پرطرفدارترین بازی های نظامی که در سال های اخیر در میان کاربران جایگاه ویژه ای به دست آورده، سری بازی های Call of Duty: Modern Warfare است که به شبیه سازی جنگ های مدرن و جنگ جهانی سوم!! در آینده می پردازد و به کاربران خود اجازه می دهد تا با حضور در یک شبیه ساز عالی، تبعات واقعی جنگ ها را تجربه نماید.
[تصویر: 07-20-2013-06-26-59-%D8%A8.jpg]
اما جدای از همه نقاط قوت این سری از بازی ها، سازندگان آن ها با نادیده گرفتن برخی قوانین بین المللی (درمورد جنگ ها)، صحنه های خاصی را در بازی های خود گنجانده اند که وجود هر یک از آن ها مصداق واقعی نقض قوانین مصوب کنوانسیون ژنو درمورد جنگ ها به حساب می آید.
در این سه گانه، برخلاف ادعای دائمی کشور آمریکا مبنی بر پایبندی کامل به مصوبات کنوانسیون ژنو، این کشور به عنوان یکی از بزرگترین ناقضان آن مطرح شده و جالب این که اعمال اینگونه رفتارها از سوی سربازان آمریکایی امری بسیار ضروری، معقول و عادی جلوه داده می شود.
از همین رو در این متن قصد دارم تا با بررسی برخی از این صحنه ها، موارد نقض قانون مصوب کنوانسیون ژنو را بررسی کنم:
اما پیش از آن باید با کنوانسیون ژنو و محتوای آن آشنا شویم:
[تصویر: img3.jpg]
 • کنوانسیون ژنو چیست؟
کنوانسیون ژنو معاهده‌ای است که در سال ۱۹۴۹ میلادی در شهر ژنو به امضاء رسید و از آن پس نقش تعیین کننده‌ ای در ادامه زندگی ساکنان غیرنظامی مناطق بحرانی و اسرای جنگی ایفا کرده و می‌کند.
این معاهده به عنوان ستون محوری حقوق ملل محسوب می‌شود. درواقع طبق قوانین موجود در این کنوانسیون باید در زمان جنگ به منظور جلوگیری از اقدامات خصمانه، طرفین درگیر مرز مشخصی را تعیین کنند و پیش از همه حقوق ساکنان غیر‌نظامی مناطق جنگی را مورد حمایت قرار دهند.
فیلیپ اسپواری مدیر بخش حقوق بین الملل در کمیته بین المللی صلیب سرخ معتقد است که پس از گذشت ۶۰ سال از امضای چهارمین کنوانسیون ژنو هنوز هم این کنوانسیون اهمیت خود را از دست نداده است. امروزه نیز پایبندی به مقررات کنوانسیون ژنو در مناطق جنگی و بحرانی الزامی است.
مقررات مندرج در چهارمین کنوانسیون ژنو کشورهای امضاء کننده را متعهد می‌کند که زخمی‌های جنگی،‌ بیماران، کارکنان بخش پزشکی، آمبولانس‌ها و بیمارستان‌ها را مورد تعرض قرار ندهند. علاوه بر آن درمورد رفتار با اسرای جنگی نیز مقررات ویژه‌ای در این کنوانسیون قید شده است.
کنوانسیون ژنو با سه پروتکل الحاقی سال‌های ۱۹۷۷ و ۲۰۰۵ میلادی تکمیل شد. قرارداد منع استفاده از مین ‌و بمب‌های خوشه‌ای علیه انسان ‌ها نیز از دیگر مفاد کنوانسیون ژنو هستند. همچنین در این پروتکل ها محدوده کار سازمان صلیب سرخ جهانی نیز تعیین شده است. این اقدامات شامل بازدید از اسرای جنگی و تحویل کمک‌های امدادی به ساکنان مناطق جنگی می‌شود. علاوه‌ بر آن کنوانسیون ژنو وظیفه به هم رساندن اعضای خانواده‌هایی که به دلیل درگیری‌ های مسلحانه از هم دور افتاده‌اند را به صلیب سرخ محول کرده است.
به هر حال قراردادها و کنوانسیون ها و حتی قواعد عرفی، هدفی جز تطبیق دقیق شرایط جنگ با معیارهای انسانی ندارد و سعی دارند ملاحظات انسان دوستانه بر ضروریات نظامی مرجح باشد.
به طور کلی قواعد و مقررات مربوط به جنگ سه نوع محدودیت برای عملیات جنگی در نظر گرفته اند:
الف- محدودیت میدان عملیات جنگی (جلوگیری از تخریب زیرساخت های شهری و نابودی نمادهای فرهنگی)
ب- محدودیت سلاح‌های جنگی
ج- محدودیت عملیات جنگی به افراد رزمنده
اما مهمترین بحث محور سوم است که به منظور محدود کردن عملیات جنگی به افراد رزمنده موارد زیر در حقوق جنگ منع شده ‌است.
۱ - حمله به کسانی که مستقیما در جنگ شرکت ندارند (شهروندان عادی و مردم بی دفاع)
۲ - همچنین افراد مسلحی که سلاح خود را زمین گذاشته باشند (اسرا)
۳ - کسانی که به علت بیماری، جراحت، بازداشت یا هر علت دیگری قادر به جنگ نباشند و توصیه شده که در همه اصول با آن ها بدون هیچگونه تبعیض و اجحافی طبق اصول انسانیت رفتار شود.
 • حال بیایید نگاهی به سه گانه Call of Duty: Modern Warfare داشته باشیم:
در بازی قسمت اول بازی، مرحله ای وجود دارد که کاربر باید از طریق دید هواپیمای C-130 gunship تعدادی از نیروهای دشمن را نابود نماید. در این سکانس اگر اشتباها کاربر به کلیسایی که در آن منطقه قرار دارد شلیک کند، ماموریت او با شکست مواجه خواهد شد. زیرا طبق قوانین موجود در کنوانسیون ژنو حمله به اماکن مذهبی، موزه ها و نمادهای تاریخی غیر قانونی است.
[تصویر: Takhribe-Kelisa.jpg]
این درحالی است که در همین مرحله برای نابودی نیروهای دشمن، می توان با شلیک به منازل مردم عادی و نابودی منابع آب و تخریب کامل آن ها دشمن را از بین برد!!! درحالی که طبق قوانین موجود در کنوانسیون ژنو حمله به منازل مردم بی دفاع، از بین بردن زیرساخت ها و منابع تامین آب و غذای آن ها، عملی غیر قانونی و جنایت جنگی به شمار می رود.
در بازی قسمت سوم بازی در بخشی از یک ماموریت، کاپیتان پرایس (Captain Price) به صراحت اقدام به نقض چندین قانون از قوانین کنوانسیون ژنو می کند:
[تصویر: Price-1.jpg]
1- او برای گرفتن اعتراف ازWaraabe ، ابتدا او را کتک زده و سپس به عنوان تهدید، از گاز سمی استفاده می کند. درحالیکه طبق قوانین کنوانسیون ژنو استفاده از شکنجه برای اعتراف گیری و به کار گیری سلاح های شیمیایی و بیولوژیک ممنوع اعلام شده است.
2- نکته بعد درمورد رفتار پرایس با Waraabe، مربوط به نقض قانون رفتار با اسیر جنگی غیر مسلح است. طبق قانون لطمه به حیات و تمامیت بدنی فرد اسیر، من ‌جمله قتل (به تمام اشکال آن) زخم زدن (به تمام اشکال آن)، اعمال رفتار بیرحمانه (به تمام اشکال آن)، شکنجه و آزار (به تمام اشکال آن) ممنوع است.
3- در ادامه این صحنه شاهد هستیم که پرایس پس از اعتراف گیری، با شلیک گلوله ای در سر Waraabe او را به قتل می رساند. باز هم طبق کنوانسیون ژنو، کشتن اسیر جنگی و اجرای عدالت به دست خود (محکومیت بدون دادگاه قانونی و تصمیمات قضایی)، جرم محسوب می شود.
اما این همه موضوع نیست و این سه گانه کلکسیونی از نقض قوانین کنوانسیون ژنو را در خود جای داده اند. به این صحنه ها توجه کنید:
[تصویر: Takhribe-Namadhaye-Shahri.jpg]
[تصویر: Takhribe-Namadhaye-Omoomi-1.jpg]
[تصویر: Takhribe-Amakene-Tarikhi.jpg]
[تصویر: Takhribe-Amvale-Mardom.jpg]
[تصویر: Sooe-Estefadeh-Az-Mashinha.jpg]
[تصویر: shekanje-osar.jpg]
[تصویر: Selahe-Mamnooeh.jpg]
[تصویر: Koshtare-Mardom-Bigonah.jpg]
[تصویر: Khoshoonat.jpg]
[تصویر: Kelisa.jpg]
[تصویر: Estefade-Az-Gaz.jpg]
 • نمونه واقعی این گونه نقض حقوق بشر را می توان در جنگ ویتنام، زندان ابوغریب و یا ماجرای یازده سپتامبر نیز توسط آمریکا مشاهده کرد.
[تصویر: Koshtare-My-Low.jpg]
 • کشتار می لای
در ۱۶ مارس ۱۹۶۸ میلادی (۲۶ اسفند ۱۳۴۶)، ۳۴۷ تا ۵۰۴ شهروند غیرنظامی جمهوری ویتنام جنوبی توسط سربازان ارتش آمریکا به قتل رسیدند. اکثر قربانیان غیرنظامیان زن و کودک بودند. قبل از قتل، برخی از قربانیان مورد تجاوز، شکنجه و قطع اعضا نیز قرار گرفته بودند. برخی از اجساد نیز در جریان کشتار توسط سربازان قطعه ‌قطعه شده بودند. کشتار در دهکده ‌های می لای و می خه و سون می در جریان جنگ ویتنام رخ داد.
پس از وقوع حادثه، سعی شد که حادثه مخفی گردد، ولی سرانجام شایعات پخش شده باعث گشت که یک سال بعد ماجرا توسط رسانه‌ها نقل گردد. پس از افشای کشتار، دادگاه‌های نظامی برای محاکمه سربازان مقصر در کشتار برگزار گشت که بیش از ۱۰ ماه طول کشیدند.
تمام کسانی که در این ماجرا متهم شده‌بودند، به این استدلال که به آنان دستور انجام آن کارها داده شده بود (یا حتی صادقانه می‌پنداشتند که به آنان این اعمال دستور داده شده بود) تبرئه شدند؛ جز ستوان کالی فرمانده دسته که به جرم دستور قتل محکوم به حبس ابد با اعمال شاقه شد. این حکم، رویه‌ای که متفقین جنگ جهانی دوم در دادگاه نورنبرگ و دادگاه توکیو ایجاد کردند را نقض می‌کرد. در آن دادگاه‌ها، استدلال شده بود که متهمین جنایت جنگی نمی‌توانند از عذر "مأمور و معذور" استفاده کنند و چندین ژنرال ژاپنی و آلمانی با همین استدلال اعدام شدند. دادگاه‌های می لای، توسط کسانی که در این ماجرا سعی در اجرای عدالت داشند، متهم به سرپوش گذاردن بر کل ماجرا شدند.
دو روز پس از این حکم، به دستور شخصی ریچارد نیکسون، کالی تا زمان رای دادگاه تجدید نظر از زندان آزاد شد. کالی حدود سه سال را در زندان نظامی در جورجیا گذراند. پس از سه سال وی بخشیده شد.
[تصویر: Shekanje-Ghargh-kardan.jpg]
 • شکنجه و آزار زندانیان ابوغریب
در سال ۲۰۰۴، مجموعه‌ای از تصاویر شکنجه زندانبانان آمریکایی زندان ابوغریب بغداد، روی اینترنت قرار گرفت و به سرعت پخش شد. انتشار این تصاویر به شدت به وجهه سیاسی و حقوق بشری ایالات متحده آمریکا در جهان لطمه وارد کرد. در دادگاه‌های نظامی در ایالات متحده آمریکا، یازده نفر از زندان‌ بانان و مسئولین زندان که متهم به اعمال شکنجه، آزار زندانیان و یا قصور در گزارش تخلفات به مسئولین ارشد ارتش را به سه تا ده سال زندان محکوم کرد. ژنرال مسئول زندان نیز به سرهنگی تنزل مقام یافت.
رسوایی این جنایت‌ها ۱۸ آوریل سال ۲۰۰۴ از برنامه معروف تلویزیونی ۶۰ دقیقه که از شبکه SBS آمریکا تحت عنوان شکنجه در زندان‌های عراق؛ نمونه زندان ابوغریب پخش شد.
ژنرال آنتونیو تاگوبا مسئول تحقیق در پرونده زندان ابوغریب در یکی از گزارش‌هایش می‌نویسد:
طی ماه‌های اكتبر تا دسامبر سال ۲۰۰۴ ارتش آمریكا شكنجه‌های جنون‌آمیز و وحشیانه و هولناكی مرتكب شد؛ و یكی از مقامات آمریكایی در تحلیل این شكنجه‌ها و كسانی كه دست به آن ها زده بودند، گفت كه بی‌شك این بربرها و متوحش‌ها (خطاب به نظامیان آمریكایی) زندانیان عراقی را حیواناتی می‌پنداشته كه شایستگی ندارند، با آن ها برخوردی انسانی داشت.
روزنامه آمریکایی واشنگتن ‌پست ترجمه رسمی انگلیسی سوگندنامه‌های ۱۳ زندانی عراقی را منتشر کرد. برخی از اسامی موجود در این اسناد به خاطر اینکه قربانیان آن ها در معرض خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، پاک شده‌اند. این شهادت ها از ضرب و شتم، رفتارهای تحقیرکننده و خشونت جنسی علیه زندانیان پرده برداشت. روزنامه ساندی تلگراف از وجود تصاویری که انجام تجاوزهای جنسی در زندان ابوغریب عراق را به اثبات می رساند، خبر داد.
به عنوان نمونه دیگر نقض حقوق بشر و کنوانسیون ژنو می توان به اعمال شکنجه ای تحت عنوان غرق کردن (Waterboard) علیه مظنونین حادثه 11 سپتامبر اشاره کرد.
شکنجه غرق کردن مصنوعي به گونه‌اي اعمال مي‌شود که زنداني دچار اين احساس شود که در حال خفه شدن است و البته گاه نيز واقعا متهمان دچار وضعيتي مي‌شوند که تنها با دستگاه‌هاي ويژه پزشکي مي‌توانند زنده بمانند.
کاترين هريج، خبرنگار شبکه تلويزيوني فاکس نيوز نيز درباره اين شيوه شکنجه در آمريکا گزارش داد:
يکي از شيوه‌هايي که عليه مظنونان تروريستي در آمريکا به کار گرفته مي‌شود، بستن دست و پاي مظنونان روي يک تخته و ريختن آب روي صورت آنان است، به گونه‌اي که به فرد شکنجه شونده احساس غرق شدن دست مي‌دهد، در حالي که هيچ اثري از شکنجه در بدن فرد باقي نمي‌ماند.
همچنين يکي از شاهدان در نشست بررسي اين نوع شکنجه که حدود دو ساعت در کنگره آمريکا طول کشيد، گفت:
به کارگيري اين شيوه شکنجه، شبيه سازي غرق شدن نيست، بلکه خود غرق شدن است و مي‌تواند به مرگ منجر شود.
روش شکنجه غرق کردن مصنوعي را نخستين بار فرانسوي‌ها در دوران اشغال الجزاير براي سرکوب استقلال خواهان استفاده کردند و اکنون دولت آمريکا به استفاده از آن در بازجويي از کساني که به ارتباط با تروريسم مرتبط هستند، استفاده مي‌کند.
[تصویر: 07-22-2013-06-04-29-%D8%A8.jpg]
به هر حال گرچه آمریکا همواره ادعایی مبنی بر رعایت کامل حقوق بشر و پایبندی به قوانین کنوانسیون ژنو را دارد، اما آنچه که تاریخ نشان می دهد و چیزی که خود آمریکایی ها در سه گانه Call of Duty: Modern Warfare به نمایش گذاشته اند، حاکی از آن است که نه تنها آمریکا هیچگاه پایبند به قوانین نبوده، بلکه در جنگ های احتمالی (جنگ جهانی سوم) هم همچنان به نقض قوانین بین المللی ادامه خواهد داد.
کپی برداری و نقل تمام یا قسمتی از این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها، وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر منبع و نام نویسنده ممنوع و حرام است .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۵, ۳/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #2

اولا اینکه هیچ قانونی وجود نداره که بازی ساز هارو از خلق این سکانس ها منع کنه. پس خلاف قانون جهانی عمل نکردن.
دوما اینکه بارز ترین موردش خود ماییم. چرا ما نقض کردیم قانونو؟ حالا اونا باز ستوان کالیرو اول محاکمه کردن بعد زندانیش کردن. ما ک اقای موسوی و کروبی رو حتی محاکمه هم نکردیم ک. یه راس انداختیمشون تو زندان بعدم حصر.
شما خونه خودتو برای اونطرف اب کثیف نکن. تو کشور خودمون ب اندازه کافی از این موارد اتفاق افتاده.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۴۶, ۳/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #3
آواتار
(۳/اسفند/۹۴ ۲۲:۴۵)ممرضا نوشته است:  اولا اینکه هیچ قانونی وجود نداره که بازی ساز هارو از خلق این سکانس ها منع کنه. پس خلاف قانون جهانی عمل نکردن.
دوما اینکه بارز ترین موردش خود ماییم. چرا ما نقض کردیم قانونو؟ حالا اونا باز ستوان کالیرو اول محاکمه کردن بعد زندانیش کردن. ما ک اقای موسوی و کروبی رو حتی محاکمه هم نکردیم ک. یه راس انداختیمشون تو زندان بعدم حصر.
شما خونه خودتو برای اونطرف اب کثیف نکن. تو کشور خودمون ب اندازه کافی از این موارد اتفاق افتاده.

اخوی گرامی ، سلام
شما تو بازی داری به نوعی فرهنگ و تفکر و عقیده و ایدئولوژیتو به خورد بقیه میدی.
همین نگاه شما به این موضوع خودش نشون میده چقدر نگاهتون ... هست.
درباره افراد نام برده شما هم خودت رو ناراحت نکن ، دستگاه قضا میدونه چیکار کنه.

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۶:۳۷, ۴/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #4

(۳/اسفند/۹۴ ۲۳:۴۶)mahdy30na نوشته است:  اخوی گرامی ، سلام
شما تو بازی داری به نوعی فرهنگ و تفکر و عقیده و ایدئولوژیتو به خورد بقیه میدی.
همین نگاه شما به این موضوع خودش نشون میده چقدر نگاهتون ... هست.
درباره افراد نام برده شما هم خودت رو ناراحت نکن ، دستگاه قضا میدونه چیکار کنه.

راجب خط اول:مشکل همین جاس دیگه برادر, این که هیچ جای قانون ننوشته این که یه مطلبی رو به خای در قالب یه بازی یا اهنگ یا فیلم یا .... تو معز مخاطب بریزی, جرمه یا خلاف قوانین بین المللیه. در ضمن حتما در جریان هستی ک ایرانم تو این چن سال اخیر در قالب فیلم و اهنگ و مخصوصا بازی داره توجه هارو به جنگ احتمالی اینده ایران اسرائیل اماده میکنه و همیشه هم ما طرف حقیمو اونام ادم بده حتی مردمشون. ببین خیلی سادس ما اونارو دشمن میبینیمو خودمونو به حق , اونام خودشونو به حق مارو دشمن. اینو قبول کن.
در مورد خط دوم: لطفا یاد بگیریم به عقاید بقیه احترام بزاریم. تاپیک باز کردی فقط که هر کی باهات موافقه ابراز نظر کنه؟؟
سوما اینکه یادت نره داریم وارد سال ششم از اون ماجرا ها میشیم. یعنی 6 سال نقض قانون اساسی کشور {نوشته امام خمینی} توسط قوه قضاییه. دیگه اصلا نمیخام در مورد سهامداران بدبخت پدیده و میزان و ... حرف بزنم که همین 3 قوه کشورمون یدبختشون کردن با حمایتشون از اون شرکتا. نمیخام بحثو سیاسی کنم ولی فقط میخام بگم ماها{من , تو , بقیه} انقد با دوربین اون دور دورا رو رصد میکنیم یادمون میره دوربینو برداریم ببینیم زیر پای خودمون چ اتفاقایی میفته و ما اهمیت نمیدیم. مرسی از تایپیک مفیدت
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۰, ۴/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #5
آواتار
(۴/اسفند/۹۴ ۶:۳۷)ممرضا نوشته است:  راجب خط اول:مشکل همین جاس دیگه برادر, این که هیچ جای قانون ننوشته این که یه مطلبی رو به خای در قالب یه بازی یا اهنگ یا فیلم یا .... تو معز مخاطب بریزی, جرمه یا خلاف قوانین بین المللیه. در ضمن حتما در جریان هستی ک ایرانم تو این چن سال اخیر در قالب فیلم و اهنگ و مخصوصا بازی داره توجه هارو به جنگ احتمالی اینده ایران اسرائیل اماده میکنه و همیشه هم ما طرف حقیمو اونام ادم بده حتی مردمشون. ببین خیلی سادس ما اونارو دشمن میبینیمو خودمونو به حق , اونام خودشونو به حق مارو دشمن. اینو قبول کن.
در مورد خط دوم: لطفا یاد بگیریم به عقاید بقیه احترام بزاریم. تاپیک باز کردی فقط که هر کی باهات موافقه ابراز نظر کنه؟؟
سوما اینکه یادت نره داریم وارد سال ششم از اون ماجرا ها میشیم. یعنی 6 سال نقض قانون اساسی کشور {نوشته امام خمینی} توسط قوه قضاییه. دیگه اصلا نمیخام در مورد سهامداران بدبخت پدیده و میزان و ... حرف بزنم که همین 3 قوه کشورمون یدبختشون کردن با حمایتشون از اون شرکتا. نمیخام بحثو سیاسی کنم ولی فقط میخام بگم ماها{من , تو , بقیه} انقد با دوربین اون دور دورا رو رصد میکنیم یادمون میره دوربینو برداریم ببینیم زیر پای خودمون چ اتفاقایی میفته و ما اهمیت نمیدیم. مرسی از تایپیک مفیدت

جناب 'ممرضا' کسی که داعیه حقوق بشر و خون از دماغ بچه نریزه و کسی خلاف نکنه و ... رو داره رسما تو کاراش و فیلمهاش ( همه رو نجات میده و دشمن رو سرکوب میکنه ) و تو بازیهاش ( همه رو باید زیر پرچم خودش بیاره تا نجات بده وگرنه همه به فنا رفتن و هرکاری میتونه باهاشون انجام بده و براشون حکم هرچیزی دارن مگر انسانیت و همون بندهایی که که تو قواینین که خودش اونها رو بند به بند گذاشته و اگه کسی نقض کنه میشه دشمن ،) و ... .
هرکسی به اهداف و ارمانهایی که داره میبالهو طرف مخالف رو دشمن اهدافش/
جناب شما هنوز فرق بین حق و باطل رو موندی و نمیدونی دنیا به کدوم سمت میخواد بره و مسیرش رو هم براش مشخص کنن که کسی مسیر رو منحرف کنه.
به عقاید طرف مقابل احترام سرجای خودش ولی این رو هم خودتون قبول کنید که نقد پذیر بودن رو خودتون نمیپذیرید و به جای پاسخ به نقد به کار دیگه میخواین بپردازینBlushاگه قرار بود فقط ن حرف بزنم و کسی اجازه حرف نداشته باشه حتما پست بسته میشد و حال اینکه پست بازه و داریم با هم صحبت میکنم .Wink
شما هنوز نمیدونی قانون اساسی رو کی نوشته بعد جالبه اظهار نظر میکنی .
شما وقتی هستی ما نیازی به رصد نزدیک و میانه نمیرسیم بلمه باید به توضیح و تحلیل ها پاسخ بدیم.
البته بنده هرگز علاقه ای به این نداشتم بیان توضیح بدم و تحلیلی انجام بدم و کار من هم نیست و دوستان دیگه بهتر میتونن کمک کنن به شما به تحلیل ها ولی وظیفه بنده چیز دیگه هست که سعی میکنم به درستی انجامش بدم/
مرسی که اومدی و ابراز عقیده و نظر کردی و این باعث میشه که با تضارب ارای هم به نقاطی برسیم که ممکن هست دو ++ و یا -- به اون نرسنSmile
پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونین ، کمه ولی ممکنه برای شما خوب باشه
نقل قول:استفاده از رسانه‌ها برای تضعیف کشور هدف و بهره‌گیری از توان و ظرفیت رسانه‌ها اعم از رسانه‌های نوشتاری، دیداری، شنیداری و به کارگیری اصول تبلیغات و عملیات روانی، به منظور کسب منافع را "جنگ رسانه‌ای" گویند.

هدف این جنگ تغییر کارکرد و عملکرد دولت‌ها و ملت‌ها در پشتیبانی از دیگر دولت‌ها و به ویژه "کنترل افکار و اذ‌هان عمومی" مردم است، زیرا این ملت‌ها هستند که در اولین خط مقدم حمله دشمن قرار می‌گیرند. اگر بتوان افکار و اراده عمومی‌ را نسبت به موضوع یا جریان و پدیده‌ای اقناع کرد یا به سمت خواسته‌های خود جهت‌ داد، مسلماً دولت‌ها تحت فشار افکار عمومی‌ملت‌ها به سوی اهداف دشمن سوق می یابند و در آن جهت قرار خواهند گرفت.

در این میان رسانه نوظهور بازی های رایانه ای و ویدئویی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه ها در جنگ رسانه ای غرب، به خصوص بر قشر نوجوان و جوان بدل شده است.

یکی از مقوله هایی که در جنگ رسانه ای غرب در رسانه بازی های رایانه ای مورد توجه قرار گرفته، موضوع سلاح‌های کشتار جمعی (WMD) است. در این رسانه سعی می‌شود با توسل به انواع ابزار و تاکتیک های عملیات روانی چون دروغ، تحریف واقعیات، بزرگنمایی، ارعاب و... اقدام به جنگ رسانه ای کنند.

طبق تعابیر دولت بوش باید گفت، «قدرت اتمی برای آمریکا نوش دارو و برای دیگر کشورهای جهان ممنوع است.»

برچسب‌زنی
یکی از راه‌های برخورد روانی رسانه‌ها با موضوع‌ها و شخصیت‌ها، برچسب‌زنی است که از این طریق یک حوزه معنایی منفی و مثبت ایجاد می‌کنند. برچسب یا انگ موضوع را تعریف و تشریح می‌کند بی‌آنکه ناگزیر باشد ویژگی‌های واقعی را که ممکن است به نتایج دیگری منجر شود، بیان کند. هدف استفاده از این روش، این است که ایده، فکر یا گروهی محکوم شوند بی‌آنکه استدلالی در محکومیت آنها ذکر شود.

در سالهای جنگ جهانی اول، آلمانی‌ها را مردمان قبائل هون می‌خواندند. در دوره‌ جنگ جهانی دوم و جنگ ویتنام، برچسب‌هایی مثل انسان‌ هار و زردهای کثیف به رسانه‌های راه یافت. برچسب‌ امروز هم "تروریست" است که دائما در سخنان سردمداران کاخ سفید، شنیده می شود.

اکنون نیز برچسب های مختلفی به کشورهای اسلامی و مسلمانان، خصوصا شیعیان و یا کشورهایی که با سیاست‌های سلطه جویانه آمریکا همراهی نمی‌کنند زده می‌شود بر چسب هایی چون تروریسم، حامی تروریسم، کشورهای شیطانی، محور شیطانی، محور شرارت، ناقض حقوق بشر، دیکتاتور و...

سعی می‌شود این گونه کشورها متهم به داشتن سلاح‌های نا‌متعارف شوند و یا حتی تجهیز این کشورها به سلاح‌ها تدافعی نیز عاملی برای بر هم خوردن نظم و صلح بین الملل و تهدیدی برای امنیت آمریکا و یا هم پیمانان او مطرح شود. با این مضامین محصولات فرهنگی زیادی همچون بازی های رایانه ای و ویدئویی تولید شده و می شود که در این فرصت به برخی از آنها اشاره می کنیم.

بازی روز بد لس‌آنجلس
در بازی رایانه ای "روز بد لس‌آنجلس" همانطور که از نامش پیداست از یک روز بد در شهر لس آنجلس آمریکا خبر می‌دهد. کل بازی و مراحل مختلف آن در طی ساعات مختلف یک روز اتفاق می‌افتد، ‌ابتدا ساعت 8 صبح در یکی از بزرگ راههای لس‌آنجلس با یک هواپیمای دزدیده شده از مکزیک یک حمله تروریستی شیمیایی رخ می دهد.

در این حمله تروریستی که بی‌شباهت به واقعه 11 سپتامبر نیست تروریست‌ها‌یی را نمایش می‌دهد که با پوشیدن لباس ضد شیمیایی و زدن ماسک، یک هواپیما پر از ماده شیمیایی را که اتفاقا این ماده سبز رنگ است را هدایت می‌کنند، (در بازی های جدید که سعی دارد مسلمانان را تروریست نشان دهد از رنگ سبز به عنوان نماد و نشانه تروریست ها استفاده می شود. همانطور که در بازی هایی که تروریستها کمونیست هستند غالبا رنگ قرمز به عنوان نماد و نشانه تروریستها مطرح می شود.) این هواپیما را طی یک عملیات انتحاری به یک پل در یکی از اتوبان‌های شلوغ می زنند و باعث پخش مواد شیمیایی می‌شوند.

عده ای از مردم به این مواد شیمیایی عجیب مبتلا می‌شوند، سپس در ساعات دیگر روز تصادف، تسونامی، زلزله و وقایع دیگر رخ می‌دهد در مرحله‌ آخر بازی تقریبا تمام مردم شهر به این سم شیمیایی آلوده شده اند و البته شما با فعال کردن یک بمب و انفجار آن پادزهر را در تمام شهر مثل یک بمب نوترونی پخش می‌کنید و مردم را از این سم نجات می دهید و به حالت طبیعی بر می گردانید.

گرچه این اتفاقات در بازی در عرض یک روز انجام می‌پذیرد، اما در ابتدای بازی یک کلیپ از تمام قسمت‌های بازی که در انیمیشن‌ها‌ی مرحله‌ها منعکس شده برای شما پخش می‌ شود که تاکید می‌کند که این اتفاقات در عرض چند سال رخ می‌دهد.

در طول بازی شما علاوه بر مقاومت در برابر حوادث طبیعی باید با چند گروه متجاوز نیز مبارزه کنید‌.
1- تروریست هایی که به ماسک های شیمیایی مجهز هستند و با اسلحه به مردم تیر اندازی می‌کنند.
2- گروه "گنگ" که یک گروه رپ در آمریکاست به عنوان اشرار به مردم آسیب می‌رسانند.
3- سربازانی احتمالا از آمریکای لاتین که در این گیرودار در مرحله آخر قصد تصاحب آمریکا را دارند.

گروه اول و دوم یعنی تروریست ها و اشرار دارای برخی توانایی‌های معنوی هستند که برخی مواقع با استفاده از قدرت چند نفر دیگر با ایجاد حاله‌ای زرد رنگ به دور خود از خطر شلیک شما در امان می مانند!

تروریستها هم مجهز به سلاح کلاشینکف هستند که یک سلاح شرقی است، معمولا در بازی ویدئویی، از سوی سازندگان آن قسمت‌هایی به نام Cheat یا تقلب یا رمز در بازی در نظر گرفته می‌شود که بعدا از طریق شرکت منتشر می‌شود.

یعنی شما با فشردن چند دکمه می‌توانید بدون انجام دادن بازی به مرحله های بعدی بروید یا مقدار مهمات یا قدرت بدنی خود را افزایش دهید. جالب است که در این بازی بنا بر آنچه که سازندگان آن طراحی کرده‌اند اگر شما می‌خواهید با رمز، مهمات خود در بازی را افزایش دهید باید همراه با نگه داشتن دکمه کنترل کیبرد این کلمه را تایپ کنید: Jihad!

دروغ
دروغ، بخشی از روشهای جنگ روانی محسوب می‌شود. در فریب با راهبرد دروغ بزرگ، کوشش می‌شود تا مخاطب مورد نظر، به سمت یک فضای روانی متفاوت با واقعیت سوق داده شود. این فضای درونی باید به گونه‌ای ساخته و پرداخته شود که گروه هدف بدون ابزار مقاومت، در آن فضا قرار گیرد و مفاهیم و علائم انتقالی، مورد قبول و پذیرش او باشد.

در جنگ دوم خلیج فارس آمریکا و انگلیس با روش دروغ یک جنگ روانی علیه عراق آغاز و زمینه حمله به این کشور را فراهم کردند.
دروغ هایی چون مجهز شدن عراق به سلاح های کشتار جمعی، خرید اورا نیوم و...

در 19 ماه ژانویه سال 2001، بوش توضیح داد که عراق به سلاح‌های کشتار جمعی دست یافته است، در 24 ماه سپتامبر سال 2002، بلر طی یک سخنرانی، رژیم عراق را به ساختن نوعی از سلاح‌های کشتار جمعی متهم کرد که در عرض 45 دقیقه قابل استفاده هستند. در سخنرانی بوش در 28 ماه ژانویه سال 2003 اعلام شد، که عراق مقادیر زیادی اورانیوم را برای ساخت بمب‌های اتمی از نیجریه خریداری کرده است. سازمان امنیت انگلیس را نیز، منبع اطلاعات خواند، در حالی که اکنون، روشن شده است، سیا یک‌سال پیش، شایعه این خرید را رد کرده بود.

اکنون ثابت شده ادعایی که به آن دلیل به عراق حمله شده کذب و فقط بهانه بود و پس از اشغال عراق هیچ گونه سند یا مدرکی دال بر مجهز بودن عراق به سلاح های کشتار جمعی یافت و ارائه نشده است.

یکی از شرکتهایی که همسو با اهداف غرب اقدام به ساخت بازی می کند شرکت Pivotal Games است. این شرکت تا کنون مجموعه بازی‌های کانفلیست با اسامی چون DesertStorm ، DesertStorm2‌، Vietnam ، GlobalStorm ، Denied Ops را به بازار ارائه کرده است دو بازی اول این شرکت یعنی طوفان صحرا 1 و 2 مربوط به جنگ خلیج فارس و حمله به عراق است در این بازی شما می توانید در نقش نیروی دلتا آمریکا یا "اس آ اس‌" انگلیس به عراق حمله کنید.

در نسخه اول این این بازی شما باید پس از گذراندن مراحل سخت و چند لایه حفاظتی وارد کارخانه تولید سلاح های کشتار جمعی در عراق شوید جایی که عراق در حال تولید تسلیحات اتمی است و شما باید پلوتونیم تولید شده در این مرکز را بردارید و همچنین یک موشک را که پرچم عراق روی آن نقش بسته و کلاهک آن جدا شده از بین ببرید.

همچنین باید اماکنی چون فرودگاه‌ها‌، سایت‌های موشکی و... را نابود کنید و حتی در دو مرحله موشک‌های ثابت و سیار اسکاد را که به سمت رژیم صهیونیستی نشانه رفته قبل از شلیک شدن نابود کنید.

یکی دیگر از بازی‌هایی که به موضوع عراق می‌پردازد بازی منطقه 51 است این بازی یک بازی اکشن بوده که در سال 2007 تولید و منتشر شد.

منطقه 51 (منطقه ای نظامی ومتعلق به آمریکا) منطقه ای سری است که در آن آزمایشات هوا – فضا انجام می‌شود‌، نامی که وقتی به گوش کسی می‌خورد ناخودآگاه یک حس غریب و مرموز به او دست می‌دهد.

شما در نقش آئران پیرس، به صحرای نوادا می‌روید و به شما گفته شده است که یک گروه شبه نظامی شهر کوچکی را در اطراف منطقه 51 تسخیر کرده‌اند.

با رفتن به آنجا حقیقت را در می‌یابید. در واقع حقیقت کاملاً به شما بیان نشده است و گروهی که در آن محل هستند و شبه نظامی نامیده می‌شوند، موجوداتی فضایی و عجیب هستند. اما اگر شما که در قالب نیروی دلتا فورس به این ماموریت اعزام شده‌اید موفق نشوید، دولت امریکا مجبور به استفاده از سلاح اتمی می‌شود و در آن زمان است که بزرگترین جنگ تاریخ آمریکا رقم خواهد خورد.

اما جالب آن است که شما قبل از اینکه به صحرای نوادا برای مبارزه با موجودات عجیب و غریب فضایی که به زمین حمله کرده اند بروید باید در ماموریتی در زمان گذشته ای نزدیک در عراق آغاز می شود بروید.

جایی که پیرس و گروهش برای یافتن سلاح‌های کشتار جمعی در عراق به جنگ و تفحص مشغولند. در این میان شما انسان‌هایی می‌بینید که طبیعی نیستند و مغزهایشان ورم کرده است! در ادامه شما افرادی را می‌بینید که با شلیک به آنها مانند یک مین منفجر می‌شوند.
مهدی حق وردی طاقانکی
سلاح‌های کشتار جمعی و بازی‌های رایانه ای ماهنامه پیام انقلاب، شماره 45، فروردین ماه 1390 ، صفحه 58 و 59
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۳:۴۶, ۵/اسفند/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/اسفند/۹۴ ۴:۳۵ توسط ممرضا.)
شماره ارسال: #6

(۴/اسفند/۹۴ ۱۴:۰۰)mahdy30na نوشته است:  جناب 'ممرضا' کسی که داعیه حقوق بشر و خون از دماغ بچه نریزه و کسی خلاف نکنه و ... رو داره رسما تو کاراش و فیلمهاش ( همه رو نجات میده و دشمن رو سرکوب میکنه ) و تو بازیهاش ( همه رو باید زیر پرچم خودش بیاره تا نجات بده وگرنه همه به فنا رفتن و هرکاری میتونه باهاشون انجام بده و براشون حکم هرچیزی دارن مگر انسانیت و همون بندهایی که که تو قواینین که خودش اونها رو بند به بند گذاشته و اگه کسی نقض کنه میشه دشمن ،) و ... .
هرکسی به اهداف و ارمانهایی که داره میبالهو طرف مخالف رو دشمن اهدافش/
جناب شما هنوز فرق بین حق و باطل رو موندی و نمیدونی دنیا به کدوم سمت میخواد بره و مسیرش رو هم براش مشخص کنن که کسی مسیر رو منحرف کنه.
به عقاید طرف مقابل احترام سرجای خودش ولی این رو هم خودتون قبول کنید که نقد پذیر بودن رو خودتون نمیپذیرید و به جای پاسخ به نقد به کار دیگه میخواین بپردازینBlushاگه قرار بود فقط ن حرف بزنم و کسی اجازه حرف نداشته باشه حتما پست بسته میشد و حال اینکه پست بازه و داریم با هم صحبت میکنم .Wink
شما هنوز نمیدونی قانون اساسی رو کی نوشته بعد جالبه اظهار نظر میکنی .
شما وقتی هستی ما نیازی به رصد نزدیک و میانه نمیرسیم بلمه باید به توضیح و تحلیل ها پاسخ بدیم.
البته بنده هرگز علاقه ای به این نداشتم بیان توضیح بدم و تحلیلی انجام بدم و کار من هم نیست و دوستان دیگه بهتر میتونن کمک کنن به شما به تحلیل ها ولی وظیفه بنده چیز دیگه هست که سعی میکنم به درستی انجامش بدم/
مرسی که اومدی و ابراز عقیده و نظر کردی و این باعث میشه که با تضارب ارای هم به نقاطی برسیم که ممکن هست دو ++ و یا -- به اون نرسنSmile
پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونین ، کمه ولی ممکنه برای شما خوب باشه
سلاح‌های کشتار جمعی و بازی‌های رایانه ای ماهنامه پیام انقلاب، شماره 45، فروردین ماه 1390 ، صفحه 58 و 59

مطلبو خوندم.مهدی عزیز شما حرف منو اصلا متوجه نشدی. من مدرک کامپیوتر دارم و تا حالا بازیم ساختم. میخام بگم اون کاری که اونا تو بازیاشون پیاده کردنو ما هم داریم پیاده میکنیم. منتها اونا در راستای اهداف خودشون. ما در راستای اهداف خودمون. این کاملا مسئله ی روشنیه و نمیدونم شما چرا تو این قسمت مشکل داری . شاید بازی های ایرانی رو بازی نمیکنی. نمیدونم چرا سیاست های مخفی ایران رو در قالب بازی و فیلم ندیدی تا حالا؟ همه اینکارو میکنن. طبیعی شده.
در مورد مسئله ی حق و باطل هم ببین عزیز من اصلا نیاز نمیبینم اینو توضیح بدم چون میدونم شما کاربر روشنی هستی و خودت اشراف داری ب این مسئله ولی خب مجبورم تکرار کنم که: اصولا به همون اندازه که ما خودمونو به حق میدونیم اونا هم خودشونو به حق میدونن. میخام بگم شما فکر نکن چون ما طرفه حقیم {ک ان شاء الله هستیم} پس همه ی جهان ماییمو مال ماس و 7 میلیارد انسان دیگه هیچی نمیفهمن. هر کسی فکر میکنه طرف حق همون طرف خودشه. من وقتی با مسیحی ها چت میکنم میبینم که واقعا تو خیلی چیزا اونام شبیه ما هستن. اعتقادشون اکثرا مثله ماس. ولی متاسفانه ب خاطر اینکه رسانه دست دولت های غیر اسلامیه اکثرا, برا همین وجهه مارو با امثال القائده و داعش و .... خراب کردن. شما فک نکن اونا هیچی نمیفهمن. اونام دارن جریان های فکریشونو تو جامعه ها نفوذ میدن ما هم اینکارو کردیم و میکنیم و بارز ترین نمونش صدور انقلاب به کشور های منطقه ای و حتی فرامنطقه ای بود. ختم کلام اینکه سیاست های دولت های غربی رو به پای ملتشون ننویسیم.
بهتره تایپیک باز بمونه. این بهترین راه برای تبادل اطلاعاته. چار تا چیز من یاد گرفتم چار تا چیز شما. هدف سایتم همین روشنگری هاس. ممنون از وختت

برای بیشتر روشن شدن این مطلب که ماهم سیاست های نظام رو داخب بازی ها اعمال میکنیم{دقیقا مثل بازی های کال اف و بتلفیلد و ارما و...} لطف کن مطالب زیر رو مرور کن:
مبارزه در خلیج عدن

این بازی رایانه ای که توسط شرکت " آمیتیس بازی رایان" و با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است. به جرات می توان این بازی رایانه ای را پیشرفته ترین بازی رایانه ای ایرانی دانست که در حال حاضر ساخته شده است. این بازی که یک اکشن اول شخص است به ماموریتهای تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج عدن می پردازد. کارشناسان این بازی را گام مثبت دیگری در زمینه صنعت ساخت بازی در داخل کشور دانسته و از کیفیت بالای گرافیکی ، صوتی و داستان جذاب آن تقدیر کرده اند.

[تصویر: 157230_495.jpg]
مقاومت

در سال 2015 پس از یك سری تحركات نظامی، جاسوسی، نیروهای اشغالگر صهیونیست در حال سخت یك سری سلاح های كشتار جمعی جدید و سری می باشند. یك گروه از كماندوهای حزب الله مأمور می شوند كه پس از شناسایی نسبت به انهدام این سلاح های جدید اقدام نمایند. گروه به منطقه مورد نظر نفوذ كرده و به دنبال حقیقت ماجرا می گردند. این بازی از محصولات شرکت تبیان است و در ژانر اکشن اول شخص عرضه شده است.

[تصویر: 157233_978.jpg]
میرمهنا

این بازی اولین بازی ملی رایانه ای ایران است که در سال 1389 هجری شمسی به بازار آمد. ین بازی توسط شرکت اسپریس پویانما و با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ساخته شد.این بازی در سبک اکشن شخص اول است که داستان آن براساس زندگی میر مهنا مبارزی در دوره کریم خان زند که بر ضد استعمار هلند و انگلستان می جنگیده ساخته شده‌است و منبع اصلی آن کتاب بر جاده‌های آبی سرخ بوده‌است. این بازی در سبک تیراندازی اول شخص به بازار عرضه شده است.

[تصویر: 157234_181.jpg]
ارتش‌های فرازمینی
[تصویر: 511257.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=363]
سبک: تیراندازی اول شخص
سازنده: شرکت راسپینا
ناشر: نامشخص
پلتفرم: PC
اواخر سال گذشته بود که پیش نمایش یک بازی جدید ایرانی بسیاری از بازی خور ها را شگفت زده کرد. بازی ارتش‌های فرازمینی اکنون جزو بازی‌های انگشت‌شمار ایرانی است که از نظر گرافیکی تنه به تنه بازی‌های غربی می‌زند. ظاهر بازی واقعا دیدنی و جذاب است و مدل‌سازی و رنگ‌آمیزی آن با استادی صورت گرفته است.
[تصویر: 511250.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=216]
این بازی که در سبک شوتر اول شخص کار شده، به آینده‌ای نسبتا دور می‌پردازد؛ آینده‌ای که در آن بر سر انرژی‌های نویافته جنگ در گرفته و ایران هم جزو ابرقدرت‌های کاشف این انرژی است. گروهی برای انجام ماموریت به یک سیاره غریبه اعزام می‌شود.
[تصویر: 511248.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=216]
بیشتر زمان بازی در پالایشگاه فضایی رخ می‌دهد، اما مراحلی هم در صحرا وجود دارد که به زیور معماری باستانی هخامنشی مزین شده است. راسپینا قصد دارد در پس داستان اکشن بازی، پیامی صلح‌جویانه و انزجار از جنگ‌ستیزی را به نمایش بگذارد. موسیقی بازی قرار است درون‌مایه‌ای هیجان‌انگیز داشته باشد و با دموی نمایش داده شده، پیشاپیش بدون اغراق، می‌توان روی کار عالی گویندگان (همچون آقای والی‌زاده) حساب کرد. دوبله نسخه انگلیسی بازی نیز توسط گویندگان شبکه‌های بین‌المللی صدا و سیما کار شده است.
فریاد آزادی: تنگستان
[تصویر: 511252.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=307]
سبک: شوتر اول شخص
سازنده: پردازش افزار پژواک
ناشر: نامعلوم
پلتفرم: PC
بازی فریاد آزادی برداشتی آزاد از زمان جنگ جهانی اول و نبرهیا رئیس علی دلواری است. در این بازی شما با شخصیت هیا خسرو و خالو بازی خواهید کرد و می توانید با تاریخ و وقایع ان زمان بیشتر اشنا شوید. در این بازی از تصاویر واقعی مناطق ان زمان و سلاح های قدیمی استفاده شده است که گرافیکی نسبتا خوبی دارد.
در ساخت موسیقی بازی از سازهای محلی جنوب مانند دمام و نی‌انبان استفاده شده که حال و هوایی بس گیرا به بازی داده است. دوبله بازی نیز توسط انجمن گویندگان جوان صورت گرفته است. برای ساخت این بازی از موتور Unity 3D استفاده شده است. ساخت بازی از سال 88 آغاز شده و به احتمال زیاد پاییز امسال منتشر خواهد شد.
دوران افتخار
[تصویر: 511255.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=363]
سبک: شوتر اول شخص
سازنده: شرکت سپاسه فتح پارسه
پلتفرم: PC
یکی از امیدهای اینده بازی های ایرانی را می توان بازی دوران افتخار دانست. این بازی بر اساس خاطرات جانبازان نوشته شده است و به عملیات هایی مانند مرصاد و بیت المقدس می پردازد. در این بازی به انواع سلاح‌های مورد استفاده در آن زمان دسترسی دارید. بیشتر بازی به صورت پیاده صورت می‌گیرد، اما مراحلی نیز روی موتور یا سوار بر تانک انجام می‌شود. میان‌پرده‌های بازی حالتی کاملا پویا دارد و اگر یکی از یاران خود را در میانه نبرد از دست بدهید، در صحنه بعدی او را نخواهید دید. برای ساخت این بازی از موتور یونیتی استفاده شده است.
برای خلق محیط بازی، تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفته و تیم سازنده سعی کرده در کنار تهیه عکس‌های متعدد از زمین‌های جنگی، با مراجعه به موزه‌های جنگ، فضایی هرچه واقعی‌ و ملموس‌تر از آن دوران ارائه کند که نظرات مثبت خانواده‌های شهدا و رزمندگان در مراجعه به این غرفه، تائیدی بر این مهم بود. سازندگان نه تنها در فضاسازی، بلکه در زمینه گیم‌پلی و خلق ماهیت کلی بازی نیز بخوبی از عهده آن برآمده‌اند.
شخصیت اصلی بازی، چهره‌ای کاملا ایرانی و در عین حال پذیرفتنی و جذاب دارد. ساخت این بازی از سال 90 آغاز شده و در مراحل پایانی قرار دارد. به احتمال فراوان آبان امسال عرضه عمومی آن را شاهد خواهیم بود. در صورت موفقیت بازی، نسخه‌های کنسولی و Android و iOS آن نیز تولید خواهد شد.
بازگشت
[تصویر: 511260.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=289]
سبک: تیراندازی اول شخص
سازنده: استودیوی چشمه
ناشر: تکین لوح نقره‌ای
پلتفرم: PC
استودیوی چشمه در کنار هفت‌خوانک، «بازگشت» را نیز در دست ساخت دارد که بازی متفاوت و در سبک شوتر اول شخص است. کلیت داستان آن سرگذشت فردی است که هنگام حمله نیروهای عراقی به خرمشهر بنا به دلایلی مجبور می‌شود از شهر خارج شود و حالا بعد از گذشت مدتی می‌خواهد به شهر خود بازگشته و آن را از دست نیروهای متخاصم عراقی آزاد سازد.
[تصویر: 511261.jpg.ashx?maxwidth=250&maxheight=133][تصویر: 511258.jpg.ashx?maxwidth=250&maxheight=133]
[تصویر: 511259.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=289]
به گفته تیم سازنده، آنها در خلق تجربه گیم‌پلی بیش از هر چیز از بازی «ندای وظیفه: جنگاوری نوین» الهام گرفته‌اند و درون بازی سلاح های مختلف زمان جنگ مانند ژ-3 را می توان پیدا کرد. این بازی قصد دارد تا صحنه هایی از جنگ را روایت کند .کار ساخت این بازی با موتور یونیتی از آذر 90 آغاز شده و امید است تا یک ماه آینده به پایان برسد، با این حال زمان دقیق عرضه بازی توسط ناشر مشخص خواهد گردید.
شکست حصر آبادان[تصویر: files_games_Screenshot_2[dd2e9e89f21879d...f955e].jpg]
حصر ابادانجزیره آبادان در دورترین نقطه جنوب غربی ایران قرار گرفته است .اروند رود تنها رودخانه قابل کشتیرانی ایران است و تا پیش از جنگ تحمیلی عراق، دو بندر بزرگ و فعال « خرمشهر» و « آبادان » در مسر این آبراه قرار داشتند. تاریخ شهر آبادان به ویژه پالایشگاه آن، با تاریخ صنعت کشورمان گره خورده است. پس از سقوط خرمشهر عراق تلاش کرد تا از طریق شرق کارون و شمال بهمن شیر، آبادان را اشغال کند که با این وضعیت آبادان در یک محاصره 330درجه ای قرار می گرفت.
فرمان امام (رحمة الله علیه) مبنی بر آزاد سازی آبادان علاوه بر جنبه نظامی، جنبه شرعی نیز پیدا کرد و نیروهای مسلح تمام توان و قوای خود را در این راه صرف نمودند. بالاخره در 5 مهر 1360 در عملیات ثامن الائمه، نیروهای اسلام بر مواضع مقدم دشمن هجوم برده و خاکریزهای اولیه دشمن را بدون زد و خورد اشغال کردند و پس از 24 ساعت ، جزیره آبادان از محاصره خارج گردید.
نبرد خیبر
[تصویر: files_games_6881242[c7bf56fc3b166f69a618...2fe17].jpg]
نبرد خیبر یک بازی FPS است که جنگ میان ایران و عراق را در سال 1984 و عملیاتی به نام نبرد خیبر را به تصویر می‌کشد.
آذرخش نام گروهی از افراد ارتش ایران در منطقه 2484 است که سرنخهایی از اتفاقاتی که در گذشته روی داده است را به دست می‌آورند. این گروه با شبیه سازی موفق می‌شوند یکی از افرادشان را به فضای نبرد خیبر بفرستند و .......نبرد الواتان
[تصویر: files_games_Screenshot_1[6a29cd86c411762...3fe51].jpg]
حماسه آلواتان شرح دلاوری‌های شهید محمود کاوه و همرزمانش با ضدانقلاب در کوه‌های آلواتان کردستان در جریان جنگ‌ تحمیلی است. کاظم، همرزم سردار شهید محمود کاوه، با راهنمایی‌های او به روستایی می‌رسد که ضدانقلاب آن را به تصرف درآورده و اهالی روستا را به شهادت رسانده‌اند. کاظم باید جاسوس را پیدا کند و ...چریک
[تصویر: files_games_4721461[6736134e6776c2d4863e...d2486].jpg]

مهرماه 1360 شهر فکه


یک بنز 911 نفربر نیروهای سپاه پاسداران برای ملحق شدن به خط مقدم جبهه در حال عبور از شهری جنگ زده است که ناگهان سپاهیان متوجه می شوند که شهر توسط نیروهای متجاوز عراقی اشغال شده است. اما قبل از اینکه بتوانند کاری کنند نیروهای عراقی کامیون را دیده و آن را با خمپاره میزنند. کامیون منفجر میشود و همه سربازان آن به شهادت می رسند ولی یکی از سربازها به نام حسین که قبل از انفجار خود را به بیرون پرتاب کرده بود زنده می ماند.
حسین پس از چند لحظه به هوش می آید و ماموریت او از اینجا آغاز می شود. او ابتدا یک بیسیم یافته و با نیروهای محلی شهر تماس برقرار می کند.
هدف اول او گذشتن از میان شهر جنگ زده و نیروهای عراقی مستقر در جای جای شهر و رسیدن به مخفی گاه نیروهای محلی یعنی مدرسه که در قسمت جنوبی شهر قرار دارد می باشد. بعد از رسیدن حسین به مدرسه ماموریت های دیگر او که همکاری با نیروهای محلی برای حفظ قسمت های مختلف شهر است آغاز می شود.
سرانجام نیروهای محلی که حسین هم یکی از آنهاست طی عملیات و درگیری شدید با نیروهای عراقی شهر را آزاد می کنند.[/font]
فریاد ازادی : تنگستان
[تصویر: files_games_6251321[8f79f902840799ba01b8...ff5df].jpg]
هدف اصلی این بازی نمایش دلاوریهای مردان ایرانی خطه‌ی جنوب در بیرون راندن استعمارگران انگلیسی از مرز ایران است. داستان بازی به سال‌های 1286 تا 1288 برمی‌گردد، زمانی که انگلستان بخشهای جنوبی کشور را تسخیر کرده بود. در این زمان رئیس علی و یاران دلاورش از روستاهای مختلف بوشهر و اطراف آن بپاخاستند تا این استعمارگران را از خاک وطن بیرون رانند.[font=B Nazanin]

لانه شیطان{نسخه دوم}
یک عملیات متحورانه در خاک رژیم اشغالرگر
یک گروه پس از شناسایی ، اقدام به آزادسازی اسرا و دستگیر نمودن چند تن فرماندهان ارشد
رژیم اشغالرگر صهیونیستی می نمایند.

مدافعین کربلا
[تصویر: files_games_6666[c868b503e0d9f82b13f9e609cd0d4eb1].jpg]
اسرائیل و آمریکا در حال برنامه ریزی 1 حمله انتحاری (مانند طرح و برنامه حملات11 سپتامبر) به کربلا و عتبات عالیات هستند ، این نقشه با هدف براندازی دین و مذهب از تمام نقاط دنیا طراحی شده است و مرحله اول آن ایجاد اختلاف بین مسلمانان و بی حرمتی به عقاید آنان است (طرح و ایده برگرفته از تفکرات صهیونیست) . نیروهای امنیتی ایران از این موضوع آگاه میشوند و با تکیه بر توان نظامی خود و همبستگی با کشورهای اسلامی و ضد استکباری جهان ، برای یک حمله غافلگیر کننده با هدف از بین بردن پایگاه های نظامی نیروهای آمریکایی – اسرائیلی در کربلا آماده میشوند . بازی در 12 مرحله و در شهر کربلا طراحی و اجرا میگردد .مقاومت


[تصویر: files_games_1776911115314123711319625463...b1372].jpg]
یک گروه از جاسوسان اسرائیلی در یک عملیات دست گیر می شوند و از آنها مقاری اشیاء ناشناخته کشف میشود . و یک گروه از برجسته ترین کماندو ها مامور می شوند تا پس ورود به مقر نیرو ها ی اشغالگر، بتوانند پس از نخات دادن اسرا اطلاعات با ارزشی را در مورد آن اشیاء ناشناخته به دست آورند.

لانه شیطان {نسخه اول}
یک عملیات متحورانه در خاک رژیم اشغالرگر
عملیات بیت المقدس
[تصویر: files_games_BEYT_AL_MOQADDAS[f163473f23f...3a502].jpg] در سبک اکشن اول شخص رو به جلو می باشد .که در 4 مرحله برا اساس داستان عملیات بیت المقدس در جنگ مقدس تحمیلی ساخته شده است .دراین بازی سعی در به تصویر دراوردن مشقات و سختی های عملیات
بیت المقدس که منجر بع ازادسازی بیت المقدس می شوداست.

نجات بندر
[تصویر: files_games_967657nejate_bandar[1bf86382...d64d6].jpg]
پرداختن به بخشی از تاریخ ایران در زمان جنگ جهانی دوم و حمله به شهرهای شمالی و بیان ضرورت دفاع از میهن . این واقعه در سال 1320 رخ می دهد، زمانی که متفقین قصد تصرف انزلی را داشته و در فکر داشتند که پایگاهی برای نفوذ به ایران داشته باشند. والفجر 8
[تصویر: files_games_429382valfajre_8[1b048729149...ce71e].JPG]
یک بازی استراتژیک برگرفته از هشت سال دفاع مقدس که در مناطق جنوب ایران رزمندگان مورد نظر را انتخاب کرده و بازی باز در عملیاتهای مختلف شرکت می کند پایان معصومیت
[تصویر: files_games_487159payane_masoomiat[642e4...e970e].jpg]
ارشک یک مهندس است که در یک کارخانه پتروشیمی نزدیک عراق کار می کند. در حالیکه ارشک دوست خود را در حمله هئایی جنگنده های عراق از دست می دهد و در حال فرار از چنگ نیروهای عراقی است با لیلا که یک باستانشناس است و در جست و جوی یافتن راز بناهای تاریخی ایران است آشنا می شود.لیلا و ارشک تصمیم به یافتن راز بناهای تاریخی ایران می نمایند در حالیکه با ارتش متجاوز عراق درگیر می شوند.

اخرین مصافThe Last Battle نام بازی بسیار جذاب و زیبایی است که در سبک اکشن و اسنایپری در سال ۲۰۱۴ توسط بازی سازان ایرانی طراحی شده است که موضوع آن عبارت است از جنبش مصاف در حمایت از مردم مظلوم عراق, سوریه و غزه و اعتراض به جامعه صهیونیست ساخته و برای پلتفرم کامپیوتر عرضه شده است . این بازی بسیار کم حجم می باشد و هنگام دانلود فایلی برار ۵۰ مگابایت را دانلود خواهید کرد که پس از نصب به ۳۰۰ مگابایت تبدیل می شود. بازی آخرین مصاف شامل سه مرحله در عراق, سوریه و غزه می باشد که با گرافیکی خارق العاده و بسیار عالی توانسته کاربرانی را مجذوب خود کند. گیم پلی ( اول شخص بازی ) آن در مکانی ثابت و با تیراندازی به دشمنان ادامه می یابد. در واقع شما باید در بازی آخرین مصاف در نقش تیراندازی دشمنان خود را از بین ببرید . در نهایت امتیار شما محاسبه شده و رتبه آنلاین شما نمایش داده می شود و لیست کسانی که در سطح عالی هستند نیز اگر به اینترنت وصل باشید نمایش داده خواهد شد و شما نیز می توانید یکی از بهترین های این بازی باشید. [تصویر: The-Last-Battle.jpg]
امیدوارم مثال هام به روشن شدن هر چه بیشتر مطلب کمک کرده باشن. ممنون
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۵۵, ۵/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام و تشکر از شما
(۵/اسفند/۹۴ ۳:۴۶)ممرضا نوشته است:  مطلبو خوندم.مهدی عزیز شما حرف منو اصلا متوجه نشدی. من مدرک کامپیوتر دارم و تا حالا بازیم ساختم. میخام بگم اون کاری که اونا تو بازیاشون پیاده کردنو ما هم داریم پیاده میکنیم. منتها اونا در راستای اهداف خودشون. ما در راستای اهداف خودمون. این کاملا مسئله ی روشنیه و نمیدونم شما چرا تو این قسمت مشکل داری . شاید بازی های ایرانی رو بازی نمیکنی. نمیدونم چرا سیاست های مخفی ایران رو در قالب بازی و فیلم ندیدی تا حالا؟ همه اینکارو میکنن. طبیعی شده.
در مورد مسئله ی حق و باطل هم ببین عزیز من اصلا نیاز نمیبینم اینو توضیح بدم چون میدونم شما کاربر روشنی هستی و خودت اشراف داری ب این مسئله ولی خب مجبورم تکرار کنم که: اصولا به همون اندازه که ما خودمونو به حق میدونیم اونا هم خودشونو به حق میدونن. میخام بگم شما فکر نکن چون ما طرفه حقیم {ک ان شاء الله هستیم} پس همه ی جهان ماییمو مال ماس و 7 میلیارد انسان دیگه هیچی نمیفهمن. هر کسی فکر میکنه طرف حق همون طرف خودشه. من وقتی با مسیحی ها چت میکنم میبینم که واقعا تو خیلی چیزا اونام شبیه ما هستن. اعتقادشون اکثرا مثله ماس. ولی متاسفانه ب خاطر اینکه رسانه دست دولت های غیر اسلامیه اکثرا, برا همین وجهه مارو با امثال القائده و داعش و .... خراب کردن. شما فک نکن اونا هیچی نمیفهمن. اونام دارن جریان های فکریشونو تو جامعه ها نفوذ میدن ما هم اینکارو کردیم و میکنیم و بارز ترین نمونش صدور انقلاب به کشور های منطقه ای و حتی فرامنطقه ای بود. ختم کلام اینکه سیاست های دولت های غربی رو به پای ملتشون ننویسیم.
بهتره تایپیک باز بمونه. این بهترین راه برای تبادل اطلاعاته. چار تا چیز من یاد گرفتم چار تا چیز شما. هدف سایتم همین روشنگری هاس. ممنون از وختت

برای بیشتر روشن شدن این مطلب که ماهم سیاست های نظام رو داخب بازی ها اعمال میکنیم{دقیقا مثل بازی های کال اف و بتلفیلد و ارما و...} لطف کن مطالب زیر رو مرور کن:
مبارزه در خلیج عدن

این بازی رایانه ای که توسط شرکت " آمیتیس بازی رایان" و با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران ساخته شده است. به جرات می توان این بازی رایانه ای را پیشرفته ترین بازی رایانه ای ایرانی دانست که در حال حاضر ساخته شده است. این بازی که یک اکشن اول شخص است به ماموریتهای تکاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج عدن می پردازد. کارشناسان این بازی را گام مثبت دیگری در زمینه صنعت ساخت بازی در داخل کشور دانسته و از کیفیت بالای گرافیکی ، صوتی و داستان جذاب آن تقدیر کرده اند.

[تصویر: 157230_495.jpg]
مقاومت

در سال 2015 پس از یك سری تحركات نظامی، جاسوسی، نیروهای اشغالگر صهیونیست در حال سخت یك سری سلاح های كشتار جمعی جدید و سری می باشند. یك گروه از كماندوهای حزب الله مأمور می شوند كه پس از شناسایی نسبت به انهدام این سلاح های جدید اقدام نمایند. گروه به منطقه مورد نظر نفوذ كرده و به دنبال حقیقت ماجرا می گردند. این بازی از محصولات شرکت تبیان است و در ژانر اکشن اول شخص عرضه شده است.

[تصویر: 157233_978.jpg]
میرمهنا

این بازی اولین بازی ملی رایانه ای ایران است که در سال 1389 هجری شمسی به بازار آمد. ین بازی توسط شرکت اسپریس پویانما و با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ساخته شد.این بازی در سبک اکشن شخص اول است که داستان آن براساس زندگی میر مهنا مبارزی در دوره کریم خان زند که بر ضد استعمار هلند و انگلستان می جنگیده ساخته شده‌است و منبع اصلی آن کتاب بر جاده‌های آبی سرخ بوده‌است. این بازی در سبک تیراندازی اول شخص به بازار عرضه شده است.

[تصویر: 157234_181.jpg]
ارتش‌های فرازمینی
[تصویر: 511257.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=363]
سبک: تیراندازی اول شخص
سازنده: شرکت راسپینا
ناشر: نامشخص
پلتفرم: PC
اواخر سال گذشته بود که پیش نمایش یک بازی جدید ایرانی بسیاری از بازی خور ها را شگفت زده کرد. بازی ارتش‌های فرازمینی اکنون جزو بازی‌های انگشت‌شمار ایرانی است که از نظر گرافیکی تنه به تنه بازی‌های غربی می‌زند. ظاهر بازی واقعا دیدنی و جذاب است و مدل‌سازی و رنگ‌آمیزی آن با استادی صورت گرفته است.
[تصویر: 511250.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=216]
این بازی که در سبک شوتر اول شخص کار شده، به آینده‌ای نسبتا دور می‌پردازد؛ آینده‌ای که در آن بر سر انرژی‌های نویافته جنگ در گرفته و ایران هم جزو ابرقدرت‌های کاشف این انرژی است. گروهی برای انجام ماموریت به یک سیاره غریبه اعزام می‌شود.
[تصویر: 511248.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=216]
بیشتر زمان بازی در پالایشگاه فضایی رخ می‌دهد، اما مراحلی هم در صحرا وجود دارد که به زیور معماری باستانی هخامنشی مزین شده است. راسپینا قصد دارد در پس داستان اکشن بازی، پیامی صلح‌جویانه و انزجار از جنگ‌ستیزی را به نمایش بگذارد. موسیقی بازی قرار است درون‌مایه‌ای هیجان‌انگیز داشته باشد و با دموی نمایش داده شده، پیشاپیش بدون اغراق، می‌توان روی کار عالی گویندگان (همچون آقای والی‌زاده) حساب کرد. دوبله نسخه انگلیسی بازی نیز توسط گویندگان شبکه‌های بین‌المللی صدا و سیما کار شده است.
فریاد آزادی: تنگستان
[تصویر: 511252.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=307]
سبک: شوتر اول شخص
سازنده: پردازش افزار پژواک
ناشر: نامعلوم
پلتفرم: PC
بازی فریاد آزادی برداشتی آزاد از زمان جنگ جهانی اول و نبرهیا رئیس علی دلواری است. در این بازی شما با شخصیت هیا خسرو و خالو بازی خواهید کرد و می توانید با تاریخ و وقایع ان زمان بیشتر اشنا شوید. در این بازی از تصاویر واقعی مناطق ان زمان و سلاح های قدیمی استفاده شده است که گرافیکی نسبتا خوبی دارد.
در ساخت موسیقی بازی از سازهای محلی جنوب مانند دمام و نی‌انبان استفاده شده که حال و هوایی بس گیرا به بازی داده است. دوبله بازی نیز توسط انجمن گویندگان جوان صورت گرفته است. برای ساخت این بازی از موتور Unity 3D استفاده شده است. ساخت بازی از سال 88 آغاز شده و به احتمال زیاد پاییز امسال منتشر خواهد شد.
دوران افتخار
[تصویر: 511255.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=363]
سبک: شوتر اول شخص
سازنده: شرکت سپاسه فتح پارسه
پلتفرم: PC
یکی از امیدهای اینده بازی های ایرانی را می توان بازی دوران افتخار دانست. این بازی بر اساس خاطرات جانبازان نوشته شده است و به عملیات هایی مانند مرصاد و بیت المقدس می پردازد. در این بازی به انواع سلاح‌های مورد استفاده در آن زمان دسترسی دارید. بیشتر بازی به صورت پیاده صورت می‌گیرد، اما مراحلی نیز روی موتور یا سوار بر تانک انجام می‌شود. میان‌پرده‌های بازی حالتی کاملا پویا دارد و اگر یکی از یاران خود را در میانه نبرد از دست بدهید، در صحنه بعدی او را نخواهید دید. برای ساخت این بازی از موتور یونیتی استفاده شده است.
برای خلق محیط بازی، تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفته و تیم سازنده سعی کرده در کنار تهیه عکس‌های متعدد از زمین‌های جنگی، با مراجعه به موزه‌های جنگ، فضایی هرچه واقعی‌ و ملموس‌تر از آن دوران ارائه کند که نظرات مثبت خانواده‌های شهدا و رزمندگان در مراجعه به این غرفه، تائیدی بر این مهم بود. سازندگان نه تنها در فضاسازی، بلکه در زمینه گیم‌پلی و خلق ماهیت کلی بازی نیز بخوبی از عهده آن برآمده‌اند.
شخصیت اصلی بازی، چهره‌ای کاملا ایرانی و در عین حال پذیرفتنی و جذاب دارد. ساخت این بازی از سال 90 آغاز شده و در مراحل پایانی قرار دارد. به احتمال فراوان آبان امسال عرضه عمومی آن را شاهد خواهیم بود. در صورت موفقیت بازی، نسخه‌های کنسولی و Android و iOS آن نیز تولید خواهد شد.
بازگشت
[تصویر: 511260.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=289]
سبک: تیراندازی اول شخص
سازنده: استودیوی چشمه
ناشر: تکین لوح نقره‌ای
پلتفرم: PC
استودیوی چشمه در کنار هفت‌خوانک، «بازگشت» را نیز در دست ساخت دارد که بازی متفاوت و در سبک شوتر اول شخص است. کلیت داستان آن سرگذشت فردی است که هنگام حمله نیروهای عراقی به خرمشهر بنا به دلایلی مجبور می‌شود از شهر خارج شود و حالا بعد از گذشت مدتی می‌خواهد به شهر خود بازگشته و آن را از دست نیروهای متخاصم عراقی آزاد سازد.
[تصویر: 511261.jpg.ashx?maxwidth=250&maxheight=133][تصویر: 511258.jpg.ashx?maxwidth=250&maxheight=133]
[تصویر: 511259.jpg.ashx?maxwidth=545&maxheight=289]
به گفته تیم سازنده، آنها در خلق تجربه گیم‌پلی بیش از هر چیز از بازی «ندای وظیفه: جنگاوری نوین» الهام گرفته‌اند و درون بازی سلاح های مختلف زمان جنگ مانند ژ-3 را می توان پیدا کرد. این بازی قصد دارد تا صحنه هایی از جنگ را روایت کند .کار ساخت این بازی با موتور یونیتی از آذر 90 آغاز شده و امید است تا یک ماه آینده به پایان برسد، با این حال زمان دقیق عرضه بازی توسط ناشر مشخص خواهد گردید.
شکست حصر آبادان[تصویر: files_games_Screenshot_2[dd2e9e89f21879d...f955e].jpg]
حصر ابادانجزیره آبادان در دورترین نقطه جنوب غربی ایران قرار گرفته است .اروند رود تنها رودخانه قابل کشتیرانی ایران است و تا پیش از جنگ تحمیلی عراق، دو بندر بزرگ و فعال « خرمشهر» و « آبادان » در مسر این آبراه قرار داشتند. تاریخ شهر آبادان به ویژه پالایشگاه آن، با تاریخ صنعت کشورمان گره خورده است. پس از سقوط خرمشهر عراق تلاش کرد تا از طریق شرق کارون و شمال بهمن شیر، آبادان را اشغال کند که با این وضعیت آبادان در یک محاصره 330درجه ای قرار می گرفت.
فرمان امام (رحمة الله علیه) مبنی بر آزاد سازی آبادان علاوه بر جنبه نظامی، جنبه شرعی نیز پیدا کرد و نیروهای مسلح تمام توان و قوای خود را در این راه صرف نمودند. بالاخره در 5 مهر 1360 در عملیات ثامن الائمه، نیروهای اسلام بر مواضع مقدم دشمن هجوم برده و خاکریزهای اولیه دشمن را بدون زد و خورد اشغال کردند و پس از 24 ساعت ، جزیره آبادان از محاصره خارج گردید.
نبرد خیبر
[تصویر: files_games_6881242[c7bf56fc3b166f69a618...2fe17].jpg]
نبرد خیبر یک بازی FPS است که جنگ میان ایران و عراق را در سال 1984 و عملیاتی به نام نبرد خیبر را به تصویر می‌کشد.
آذرخش نام گروهی از افراد ارتش ایران در منطقه 2484 است که سرنخهایی از اتفاقاتی که در گذشته روی داده است را به دست می‌آورند. این گروه با شبیه سازی موفق می‌شوند یکی از افرادشان را به فضای نبرد خیبر بفرستند و .......نبرد الواتان
[تصویر: files_games_Screenshot_1[6a29cd86c411762...3fe51].jpg]
حماسه آلواتان شرح دلاوری‌های شهید محمود کاوه و همرزمانش با ضدانقلاب در کوه‌های آلواتان کردستان در جریان جنگ‌ تحمیلی است. کاظم، همرزم سردار شهید محمود کاوه، با راهنمایی‌های او به روستایی می‌رسد که ضدانقلاب آن را به تصرف درآورده و اهالی روستا را به شهادت رسانده‌اند. کاظم باید جاسوس را پیدا کند و ...چریک
[تصویر: files_games_4721461[6736134e6776c2d4863e...d2486].jpg]

مهرماه 1360 شهر فکه


یک بنز 911 نفربر نیروهای سپاه پاسداران برای ملحق شدن به خط مقدم جبهه در حال عبور از شهری جنگ زده است که ناگهان سپاهیان متوجه می شوند که شهر توسط نیروهای متجاوز عراقی اشغال شده است. اما قبل از اینکه بتوانند کاری کنند نیروهای عراقی کامیون را دیده و آن را با خمپاره میزنند. کامیون منفجر میشود و همه سربازان آن به شهادت می رسند ولی یکی از سربازها به نام حسین که قبل از انفجار خود را به بیرون پرتاب کرده بود زنده می ماند.
حسین پس از چند لحظه به هوش می آید و ماموریت او از اینجا آغاز می شود. او ابتدا یک بیسیم یافته و با نیروهای محلی شهر تماس برقرار می کند.
هدف اول او گذشتن از میان شهر جنگ زده و نیروهای عراقی مستقر در جای جای شهر و رسیدن به مخفی گاه نیروهای محلی یعنی مدرسه که در قسمت جنوبی شهر قرار دارد می باشد. بعد از رسیدن حسین به مدرسه ماموریت های دیگر او که همکاری با نیروهای محلی برای حفظ قسمت های مختلف شهر است آغاز می شود.
سرانجام نیروهای محلی که حسین هم یکی از آنهاست طی عملیات و درگیری شدید با نیروهای عراقی شهر را آزاد می کنند.
فریاد ازادی : تنگستان
[تصویر: files_games_6251321[8f79f902840799ba01b8...ff5df].jpg]
هدف اصلی این بازی نمایش دلاوریهای مردان ایرانی خطه‌ی جنوب در بیرون راندن استعمارگران انگلیسی از مرز ایران است. داستان بازی به سال‌های 1286 تا 1288 برمی‌گردد، زمانی که انگلستان بخشهای جنوبی کشور را تسخیر کرده بود. در این زمان رئیس علی و یاران دلاورش از روستاهای مختلف بوشهر و اطراف آن بپاخاستند تا این استعمارگران را از خاک وطن بیرون رانند.
لانه شیطان{نسخه دوم}
یک عملیات متحورانه در خاک رژیم اشغالرگر
یک گروه پس از شناسایی ، اقدام به آزادسازی اسرا و دستگیر نمودن چند تن فرماندهان ارشد
رژیم اشغالرگر صهیونیستی می نمایند.

مدافعین کربلا
[تصویر: files_games_6666[c868b503e0d9f82b13f9e609cd0d4eb1].jpg]
اسرائیل و آمریکا در حال برنامه ریزی 1 حمله انتحاری (مانند طرح و برنامه حملات11 سپتامبر) به کربلا و عتبات عالیات هستند ، این نقشه با هدف براندازی دین و مذهب از تمام نقاط دنیا طراحی شده است و مرحله اول آن ایجاد اختلاف بین مسلمانان و بی حرمتی به عقاید آنان است (طرح و ایده برگرفته از تفکرات صهیونیست) . نیروهای امنیتی ایران از این موضوع آگاه میشوند و با تکیه بر توان نظامی خود و همبستگی با کشورهای اسلامی و ضد استکباری جهان ، برای یک حمله غافلگیر کننده با هدف از بین بردن پایگاه های نظامی نیروهای آمریکایی – اسرائیلی در کربلا آماده میشوند . بازی در 12 مرحله و در شهر کربلا طراحی و اجرا میگردد .مقاومت


[تصویر: files_games_1776911115314123711319625463...b1372].jpg]
یک گروه از جاسوسان اسرائیلی در یک عملیات دست گیر می شوند و از آنها مقاری اشیاء ناشناخته کشف میشود . و یک گروه از برجسته ترین کماندو ها مامور می شوند تا پس ورود به مقر نیرو ها ی اشغالگر، بتوانند پس از نخات دادن اسرا اطلاعات با ارزشی را در مورد آن اشیاء ناشناخته به دست آورند.

لانه شیطان {نسخه اول}
یک عملیات متحورانه در خاک رژیم اشغالرگر
عملیات بیت المقدس
[تصویر: files_games_BEYT_AL_MOQADDAS[f163473f23f...3a502].jpg] در سبک اکشن اول شخص رو به جلو می باشد .که در 4 مرحله برا اساس داستان عملیات بیت المقدس در جنگ مقدس تحمیلی ساخته شده است .دراین بازی سعی در به تصویر دراوردن مشقات و سختی های عملیات
بیت المقدس که منجر بع ازادسازی بیت المقدس می شوداست.

نجات بندر
[تصویر: files_games_967657nejate_bandar[1bf86382...d64d6].jpg]
پرداختن به بخشی از تاریخ ایران در زمان جنگ جهانی دوم و حمله به شهرهای شمالی و بیان ضرورت دفاع از میهن . این واقعه در سال 1320 رخ می دهد، زمانی که متفقین قصد تصرف انزلی را داشته و در فکر داشتند که پایگاهی برای نفوذ به ایران داشته باشند. والفجر 8
[تصویر: files_games_429382valfajre_8[1b048729149...ce71e].JPG]
یک بازی استراتژیک برگرفته از هشت سال دفاع مقدس که در مناطق جنوب ایران رزمندگان مورد نظر را انتخاب کرده و بازی باز در عملیاتهای مختلف شرکت می کند پایان معصومیت
[تصویر: files_games_487159payane_masoomiat[642e4...e970e].jpg]
ارشک یک مهندس است که در یک کارخانه پتروشیمی نزدیک عراق کار می کند. در حالیکه ارشک دوست خود را در حمله هئایی جنگنده های عراق از دست می دهد و در حال فرار از چنگ نیروهای عراقی است با لیلا که یک باستانشناس است و در جست و جوی یافتن راز بناهای تاریخی ایران است آشنا می شود.لیلا و ارشک تصمیم به یافتن راز بناهای تاریخی ایران می نمایند در حالیکه با ارتش متجاوز عراق درگیر می شوند.

اخرین مصافThe Last Battle نام بازی بسیار جذاب و زیبایی است که در سبک اکشن و اسنایپری در سال ۲۰۱۴ توسط بازی سازان ایرانی طراحی شده است که موضوع آن عبارت است از جنبش مصاف در حمایت از مردم مظلوم عراق, سوریه و غزه و اعتراض به جامعه صهیونیست ساخته و برای پلتفرم کامپیوتر عرضه شده است . این بازی بسیار کم حجم می باشد و هنگام دانلود فایلی برار ۵۰ مگابایت را دانلود خواهید کرد که پس از نصب به ۳۰۰ مگابایت تبدیل می شود. بازی آخرین مصاف شامل سه مرحله در عراق, سوریه و غزه می باشد که با گرافیکی خارق العاده و بسیار عالی توانسته کاربرانی را مجذوب خود کند. گیم پلی ( اول شخص بازی ) آن در مکانی ثابت و با تیراندازی به دشمنان ادامه می یابد. در واقع شما باید در بازی آخرین مصاف در نقش تیراندازی دشمنان خود را از بین ببرید . در نهایت امتیار شما محاسبه شده و رتبه آنلاین شما نمایش داده می شود و لیست کسانی که در سطح عالی هستند نیز اگر به اینترنت وصل باشید نمایش داده خواهد شد و شما نیز می توانید یکی از بهترین های این بازی باشید. [تصویر: The-Last-Battle.jpg]
امیدوارم مثال هام به روشن شدن هر چه بیشتر مطلب کمک کرده باشن. ممنون

ممنون که وقت میزاری و همراه هستی
با حرفات موافقم تو حق و باطل و ... ولی یه چیزی که هدف من از نقل این مطلب بود اینه که کسی که دم از داعیه حقوق بشر داره از ابزارهایی استفاده میکنه که خودش اونها رو برای دیگران منع میکنه و به نوعی ابزاری میدونه برای مثلا سرکوب .
در باره بازیهای ایرانی بله ما هم میسازیم و اونها هم میسازن ولی ما آیا تو بازیمون افراد رو که تو بازیهستن بصورت بیگناه و باگناه میکشیم؟ آیا شنکنجه و الات شکنجه داریم؟ اگه هست بفرما تا منم جایی صحبتی شد نمونه بگم.
مثلا طرف رو تو بازی با rpg نمیزنم نمیترکونم که gta نمونشه
یا تو همین ندای وظیفه طرف رو با بدترین ابزار ازبین میبره ، ما تو بازیهامون اینکار رو میکنیم؟
بازم ممنون که در جهت روشنگردن کمک میکنی.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۱۳, ۵/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #8

(۵/اسفند/۹۴ ۱۲:۵۵)mahdy30na نوشته است:  سلام و تشکر از شما

ممنون که وقت میزاری و همراه هستی
با حرفات موافقم تو حق و باطل و ... ولی یه چیزی که هدف من از نقل این مطلب بود اینه که کسی که دم از داعیه حقوق بشر داره از ابزارهایی استفاده میکنه که خودش اونها رو برای دیگران منع میکنه و به نوعی ابزاری میدونه برای مثلا سرکوب .
در باره بازیهای ایرانی بله ما هم میسازیم و اونها هم میسازن ولی ما آیا تو بازیمون افراد رو که تو بازیهستن بصورت بیگناه و باگناه میکشیم؟ آیا شنکنجه و الات شکنجه داریم؟ اگه هست بفرما تا منم جایی صحبتی شد نمونه بگم.
مثلا طرف رو تو بازی با rpg نمیزنم نمیترکونم که gta نمونشه
یا تو همین ندای وظیفه طرف رو با بدترین ابزار ازبین میبره ، ما تو بازیهامون اینکار رو میکنیم؟
بازم ممنون که در جهت روشنگردن کمک میکنی.

اره کاملا با این مورد موافقم. اصلا داعیه حقوق بشر امریکا ک سکه ی همیشگیه بازاره . نباشه ادم تعجب میکنه. البته مردم دنیا میدونن ک روی حرف اولین استفاده کننده بمب اتم در مورد حقوق بشر هیچوقت نمیشه حساب باز کرد. خنده داره اصن.
امیدوارم بازی های ما به اون سمت نره و از خط خارج نشن. خوش حال شدم ک چار تا چیز یاد گرفتم ازت.ممنون
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۲, ۳۰/اردیبهشت/۹۵
شماره ارسال: #9

سلام
اقا این موضوع اصن ربطی نداره.صما تو ساخت بازی دستت بازه هرکاری عشقت میکشه بکنی ولی ن به اون حد که بخوایی کشت و کشتار مردمو راه بندازی.ولی نگاه کنین شما تو هر کشوری نگاه کنین میتونین اینو به وضوح ببینین هرجای دنیا وقتی یه اسیر جنگی میگیرن اونم وسط عملیات سر گروه اهمیت نمیده که بخوان دستگیرش کنن ببرنش.تازه ممکنه اسیر بتونه راهی پیدا کنه که خبر بده دستگیر شده عملیات لو رفته.
حالا کار به این ندارم
خودتون اشاره کردید که یکی از مراحل کالاف اینه که شما باید مردم بی گناه فرودگاه روسیه رو بکشیم این مرحله قابل رد کردنه ولی میخواد جنایت وحشتناکو نشون بده.
ببینید این مطلب شما خیلی داغونه.(ببخشید قصد توهین ندارم)شما باید یه سر بازی کنی تا درک کنی ولی اینکه عکس ها رو کپی کردی درک خاصی بهت نمیده دوست من
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۵۶, ۲۰/خرداد/۹۵
شماره ارسال: #10

اقا جان اینها بازیه کی به این چیزها کار داره ملت بازی میکنن صفا میکنن اینقدری که میشینید هی نقد میکنید برید بشینید به فکر تولید باشید کل دنیا روهم نقد کنید دوزار نمیارزه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
Exclamation Call of Duty 4 *ركن الهدي* 9 4,434 ۲۶/اردیبهشت/۹۳ ۲۳:۳۰
آخرین ارسال: Bidel.s
  نمادهای فراماسونری اینبار در بازی محبوب Call Of Duty:MW3 jc313 9 10,047 ۶/تیر/۹۲ ۲:۰۷
آخرین ارسال: PWLG
  call of duty black ops و ناجی ماسونی مسافر 40 22,101 ۲۲/شهریور/۹۱ ۱۵:۲۶
آخرین ارسال: sajjadbest22
  اموزش تروریست در بازی Call of Duty:MW2 mohammad74 1 2,236 ۲۰/شهریور/۹۱ ۲۳:۲۸
آخرین ارسال: tmp.tmpo
  Call Of Duty:Modern Warfare 3 محب الزهرا 19 10,353 ۲۰/شهریور/۹۱ ۲۳:۱۷
آخرین ارسال: tmp.tmpo

پرش در بین بخشها:


بالا