کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فوتبال (بحث و بررسی)
۳:۰۷, ۲۷/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/خرداد/۹۳ ۱:۲۵ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

در تاپیک دربی ارسال زیر رو زدم ولی احتمالا نیاز به بحث داشته باشه

دوستان ببخشید ضدحال میزنم

میدونم همتون دغدغه دین داریتون از من بیشتره

ولی یه نکته ای رو میخواستم این وسط بگنجانم (چه لغتی Blush)

دقت کردید چطوری این تب فوتبال شما رو هم گرفته؟

یعنی آنها (اونطرفی ها) لایه لایه کار می کنند

مثلا یکی که ضعیف تره با یه بی بی سی فارسی گول میخوره

ولی یکی از ظریف تریناش اینه که وقتتون رو بزارید رو همچین چیزی

دیگه مذهبی و غیر مذهبی نداره

قشنگ با کنترل ذهن همه جور آدم رو دور یه چیزی جمع کردند که نه دنیاشونو* آباد میکنه نه آخرتشونو

*البته به غیر از دنیای فوتبالیست های بی سواد و لیدرهای ....

اگر آخرتتونو آباد میکنه بگید منم به جمع بپیوندم (ثابت کنید)

البته بگم من قبلا طرفدار یکی از تیم های ایرانی و یکی از تیم های خارجی بودم(یعنی میدونم فوتبال دوستی چجور عالمیه>>عالم خیلی ..............یهBig Grin) ولی این قضیه برای دوران طفولیت منه Cool

مطالب این تاپیکو ببینید

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-29236.html

http://host15.aparat.com//public/user_da...519834.mp4

[تصویر: si1ZdZo_535.jpg]

اون پول ها کمابیش برای من و شماست البته درد من پول نیست درد من فراموش مسائل مهمه

یک زمانی طاغوت ها علنی استثمار میکردند

الان با استثمار فکر و ذهن و دل شما طوری کار میکنند که شما اصلا ناراحت نیستید!!!

این شعر مرحومه پروین رو یادتونه؟

روزی گذشت پادشهی از گذرگهی - فریاد شوق بر سر هر کوی و بام خواست
پرسید زان میانه یکی کودک یتیم - کاین تابناک چیست که بر تاج پادشاست
آن یک جواب داد چه دانیم ما که چیست - پیداست آنقدر که متاعی گرانبهاست
نزدیک رفت پیرزنی گوژپشت و گفت - این اشک دیده من و خون دل شماست
ما را به رخت و چوب فریفته است - این گرگ سالهاست که با گله آشناست
آن پارسا که ده خرد و ملک، رهزن است - آن پادشا که مال رعیت خورد، گداست
بر قطرۀ سرشک یتیمان نظاره کن - تا بنگری که
روشنی گوهر از کجاست
پروین، به کجروان سخن از راستی چه سود - کو آنچنان کسی که نرنجد ز حرف راست

به حرف من نه به حرف پروین گوش کنید

[تصویر: 318845_266.jpg]
جالبش اینجاست که دوستان قبلا گفتند و خواهند گفت
بابا بزار ملت سرگرم باشن
و جالب تر اینه که شما اصلا متوجه نیستید چه کلاهی داره سرتون میره و دوست هم ندارید متوجه بشید
[تصویر: IMAGE634796071961165973.jpg]
ببخشید رک میگم
در سطحی ترین مورد که همین بحث پول باشه پولشون رو میگیرن ولی به ریش من و شما میخندن و توقع هم دارند که باید ازشون حمایت کنیم
البته تغییر الگوها که در تاپیک حب و بغض مصنوعی گفتم بحث عمیقشه

وجه شباهت فوتبال با یک پادشاه در چیست؟

پادشاه بر یک مملکت حکومت میکند و فوتبال بر قلب شما

پادشاه یه موجود بی مصرفه و فوتبال هم همینطور

پادشاه از رعیت خودش مثل زالو میمکه و فوتبال هم همینطور

پادشاه به مردمش هیچ سودی نمیرسونه و فوتبال هم همینطور

در آخر

من شدیدا موافق ترویج ورزش همگانی هستم ولی این جور بحث ها رو مخصوصا برای جوانان مملکت اسلامی مثل مواد مخدر مضر میدونم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 9 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۸:۵۹, ۱۶/اسفند/۹۳
شماره ارسال: #81

درسته که تو فوتبال ایران داره در زمینه مالی زیاده روی میشه ولی این تقصیر ذات فوتبال یا ورزش نیست . تقصیر مسولین امره که برای منافع شخصی این زیاده روی ها رو میکنن وگر نه...همین پول با باز نگه داشتن در باشگاه های فوتبال 245000 جوون و تو رده ی مختلف باشگاهی فوتبال داره مدیریت میکنه و اونارو از ناهنجاری هایی همچون اعتیادو غیره. با ورزش که نقطه ی مقابل اینهاست حفظ میکنه.... علاوه بر آن باعث خوشحالیه که جهان یک ورزش محرک و سالم را برای ایجاد روابط در گستردگی جهانی انتخاب کرده...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۱۵, ۱۷/اسفند/۹۳
شماره ارسال: #82
آواتار
دوستان باتوجه به اینکه این مبحث ،مبحث بسیار بزرگیه و نمیشه ساده از کنارش گذشت
و متاسفانه در این ضمینه خیلی کم کار شده
و با توجه به اینکه این بستر نوشتاری و عمومی اینجا برای ارائه این بحث مناسب نیست

نظر بنده روی این هست که عزیزان و دوستان صاحب نظر ، بیاین با هم جمع بشیم و در یک بستر اینترنتی مناسب (مانند گفتگو تصویری اسکایپ) بنشینیم و یک کرسی آزاد اندیشی برگزار کنیم
باور کنید اهمیت این امر هنوز توی ذهن ماها جا نیفتاده ، و بنده به شخصه از همه دوستانی که ذره ای فکر میکنند نظر و ایدشون تاثیر گذار میتونه باشه ، میخوام که با هم بنشینیم و یک اتاق فکری رو برپا کنیم
شاید توی این موضوع بنده نظرم با خیلی از دوستان متفاوت باشه، بنشینیم و برای رضای خدا و برای کمک به جامعه یک کرسی آزاد اندیشی در این موضوع برپا کنیم و نظرات مختلف رو با هم بررسی کنیم
قطعا چنین چیزی میتونه برای تک تکمون مفید واقع بشه و ذهن و نظرات تک تکمون رو دچار تغییر کنه و اصطلاحا بِپَزه..

امضای Wakeup
[تصویر: mieoN.jpg]
۱۱:۴۳, ۲۴/آبان/۹۵
شماره ارسال: #83

تفریح در روایات

۱) در روایات نیز به امر تفریح سالم پرداخته شده، و سفارش شده که ساعتی از زندگی رابه لذتهای حلال و تفریحهای سالم اختصاص دهید، علی(علیه السلام) فرمود: «برای مؤمن (در شبانه روز) سه وقت است، زمانی برای (نیایش) و مناجات با پروردگارش، و زمانی برای تأمین معاش زندگی اش، و زمانی برای واداشتن نفس به لذت هایی که حلال و مایه زیبایی است.
خردمند را نشاید جز آن که درپی سه چیز حرکت کند: (کسب حلال) برای تأمین زندگی، یا گام نهادن در راه آخرت، یا به دست آوردن لذت های (حلال و) غیرحرام.»
جالب این است که در برخی روایات، این جمله اضافه شده است: «و ذلک عون علی سائر الساعات؛این سرگرمی (و تفریح سالم) کمکی است برای سایر برنامه ها» و در تعبیر دیگر دارد: «و بهذه الساعه تقدرون علی الثّلاث السّاعات؛ و با این ساعت (تفریح) نیرو می گیرید بر انجام وظائف اوقات دیگر.»
۲) در برخی روایات عقل را به درخت پرباری تشبیه نموده و ثمره آن را نشاط و شادی می داند، علی(علیه السلام) فرمود: «اصل العقل القدره و ثمرتها السّرور؛ ریشه عقل قدرت است و میوه آن نشاط و خوشحالی» البته شادی و نشاط نیز اخلاق خوش و نرمی می طلبد که همان حضرت فرمود: «لایستعان علی السّرور الا باللّین؛ بر شادی و (نشاط) نمی توان دست یافت مگر با نرمی (و خوشخویی).»
۳) شادی و تفریح های سالم فرصتهایی است که زمینه بهره برداری بیشتر از اوقات عمر را فراهم می کند؛ علی(علیه السلام) فرمود: «اوقات السّرور خلسه ؛ اوقات شادی فرصتهای لطیف است.»
۴) عامل آرامش و راحتی، امیرمؤمنان(علیه السلام) فرمود: «بقدر السّرور بکون التنفیص؛به میزان شادی و نشاط راحتی و آرامش (فکری) به دست می آید.»
۵) شادی (و تفریح) عامل غمزدایی است؛ علی(علیه السلام) فرمود: «السّرور یبسط النّفس و یثیر النّشاط، الغمّ یقبض النّفس و یطوی الانبساط؛شادی روح انسان را باز (و بلند پرواز نموده) نشاط را می انگیزاند، غصه نفس انسانی را در فشار قرار داده و در حصر نگاه می دارد و فضای نشاط را می پیچد (و جمع می کند).»
اسلام به مسائل تفریح تا آن جا اهمیت داده که یک سلسله مسابقات را حتی با شرط بندی اجازه داده، و برخی موارد را با عنوانهای قابل تعظیم مورد تأکید قرار داده است.

امضای rad0701
۱۴:۰۷, ۱۶/اردیبهشت/۹۶
شماره ارسال: #84

سلااااااااااام
تاپیک و نظرات خیلی جالب بودن
مرسیییییییییی Heart

امضای springgirl9696
۱۰:۵۵, ۱۴/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #85

(۲۷/دی/۹۲ ۳:۰۷)عبدالرحمن نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم

در تاپیک دربی ارسال زیر رو زدم ولی احتمالا نیاز به بحث داشته باشه

دوستان ببخشید ضدحال میزنم

فوتبال از خیلی جهات خوب هست ولی سیاست ها و کج روی هایی داخلش هست

امضای kimiya96
۱۶:۰۰, ۱۴/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #86
آواتار
سلام

صادق جان به ما بگو چطور از این مرض دل کندی ما هم یاد بگیریم!البته باید یادآور بشم در صورتی ترک فوتبال و ورزشهای اعتیادآور مفیده که رفتار درستی جایگزینش بشه.من خودم فعلا جمع کردن بساط فوتبال رو به صلاح نمیدونم.اونایی که میتونن به فکر آخرتشون باشن خودشون دست بکشن از این فعل بیهوده و برن دنبال خودسازی اما اگه نمیتونن،این کار بیهوده بهتره از گناه کردن و به دام گناه افتادن.مثلا من فوتبال رو ترجیح میدم به تماشای فیلمی که توش بازیگران آرایش کرده...پره.حالا اینو میگم فکر نکنید اصلا فیلم و سریال نمیبینم و یا اینکه خیلی کارم درسته،نخیر،از همه شما خرابتره وضعم

بحث فوتبال هم مثل باقی سرگرمیهای بیهوده دنیوی هست فقط بدیش اینه که اعتیادآوره.شما فکر کن یه بازی بیفته وسط اذون (که الحمدلله کم نداریم این مورد رو) اونوقت براحتی نماز اول وقت ول میشه اگه بخوای به فوتبال برسی.البته یه بنده خدایی میگفت وقتی اینجوری میشه سر لج فوتبال و هوای نفسمم که شده میرم مسجد کامل نمازمو جماعت میخونم میام خونهWink

یادمه بازی ایران مکزیک توی جام جهانی بود اگه اشتباه نکنم.یارو اومد گفت حاج آقا سریعتر بخون به قوتبال برسیم!خواهش دارم وقتی فوتبال با نماز تداخل پیدا میکنه بیاید سر لج شیطونم که شده برید سر نماز و بدون فکر کردن به فوتبال با خدا خلوت کنید

از همین امروز شروع کنید.بازم الحمدلله بازی ایران سوریه میخوره به اذون.باور کنید وقتی نمازتون تموم میشه و به این فکر میکنید که لااقل برای یکبارم که شده بندگی خدا رو کردید میرید تو فضاAngel

امضای افشین
رسول خدا - صلّي الله عليه و آله - فرمودند : عبادت 10 جزء دارد که 9 جزء آن کسب روزی حلال است
۸:۳۸, ۱۵/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/شهریور/۹۶ ۸:۳۹ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #87
آواتار
(۱۴/شهریور/۹۶ ۱۰:۵۵)kimiya96 نوشته است:  فوتبال از خیلی جهات خوب هست ولی سیاست ها و کج روی هایی داخلش هست

فوتبال بازی کردن یا تماشای فوتبال صرف؟

[تصویر: 636130391675415112.jpg]

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱:۴۷, ۲۱/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/آبان/۹۶ ۱:۴۷ توسط as2017.)
شماره ارسال: #88

فوتبال یه ورزش و سرگرمی و هیچ مشکلی به جز اینکه اونقدر پول هنگفتی که صرف این ورزش می شه درست نیست در حالی که برای ورزشهای دیگه که قهرمانانش خیلی از فوتبال بیشتر زحمت می کشند پول چندانی خرج نمی کنند و اهمیت چندانی قائل نیستن و حق ورزشکارای دیگه واقعا ضایع شده و یک مشکل دیگه ام اینه که پارتی بازیه و هر کی پول بیشتری بده اونو وارد تیم های اصلی فوتبال می کنند در حالی که شاید بازی جالبی نداشته باشه و یک نفر دیگه که فوتبالش خیلی عالیه به خاطر نداشتن پول و پارتی فقط تو خیابونای شهر مشغول بازیه
ساخت سايت
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]