کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 7 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حاضرید برای خدا و دینش بمیرید؟
۱۶:۵۰, ۱۸/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اردیبهشت/۹۰ ۲:۱۸ توسط سدرة المنتهی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
به پیشنهاد مدیر انجمن موضوع رو عوض کردم اگه سردرگم شدید شرمندم...

این تاپیک یه سوال و یک نظرخواهیه که در آخر خودم نتیجه گیری های ممکن رو براتون میگم و نظر شما روی نتیجه تاثیر داره لطفا صبور باشید و فکر کنید و پاسخ بدید متشکرم.
امروز داشتم یه متنی رو درباره سفیانی می خوندم هیچ ربطی هم نمی دمش به اینکه چون ظهور نزدیکه از سفیانی حرف میزنم...روایتی بود از حضرت علی(علیه السلام) که گفته بودند ایشان(سفیانی) هر که را که روی ایمانش پافشاری کند میکشد و هرکه نامش نام اهل بیت باشد را چه کودک و چه بزرگ در روغن داغی خواهد سوزاند بطوریکه خون مردم شروع به جوشیدن میکند و آه فرشتگان بلند میشود..از این برهه بگذزیم سفیانی که دستش به ایران نمیرسه تا جنایت کنه.

همچنین مجریان طرح 2012 بر این باورند که یک چهارم مردم دنیا با این قضیه مخالف هستند و کشتن اونها کار درستی هست و دستور دارند بعد از کسب قدرت به سرعت تمام مخالفان رو تفتیش عقاید و در صورت لزوم به قتل برسونن.

حالا خدایی نکرده....
فکر کنید که دو انتخاب دارید یا اینکه کشته بشید و هرگز به خدا کافر نشید حتی لفظا و یا اینکه با میل اونها رفتار کنید در این نظر سنجی تقیه و گفتن دروغ و نجات دادن جان رد هست...آیا قبول میکنید یا میمیرید؟
در ضمن به خانواده,معشوق ویا فرزندانتان هم فکر کنید که بعد شما چه داغی در دلشان است و چه اتفاقاتی برایشان می افتد...به نظر بقیه بچه ها هم عمل نکنید حرف دل خود را بزنید.
ممنون
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: فرهاد ، elhamA ، semnani ، Abasaleh ، خیبر110 ، shafagh_mah ، MOH3N-P ، azade ، mahdi jan ، خاک ، taban ، شهیدطیبه واعظی ، AMINI ، Farzaneh ، ali0077 ، sabrina
۱۸:۱۳, ۱۸/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #2
آواتار
اگر مملکت و زمام اون دست اونها بیافته این اتفاق رخ خواهد داد، که همچین اتفاقی قطعا رخ نخواهد داد.
مگر میشود وارد هر کشور شد و در خانه مردم را زد و انها را تفتیش عقاید کرد؟
باید سوالی که مطرح میشه بر پایه یکسری اصول باشه که پذیرفته شده هست.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: ELENOR ، انتصـار ، أین المنتظر ، semnani ، Abasaleh
۱۸:۲۸, ۱۸/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #3

خداوند وعده داده که زمین را بندگان مخلص من به ارث میبرند.پس نتجه میگیریم در نهایت حق بر باطل پیروز خواهد شد
ولی اینکه در آن زمان ما در جبهه حق باشیم یا نه...خدا عالم است.
بیایید دعا کنیم خداوند نور ایمان را به قلبهای ما بتابونه تا شک از ما دور بشه.
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: سدرة المنتهی ، محمداحسان ، mehrdad_libra ، elhamA ، semnani ، Anti gods
۱۸:۲۸, ۱۸/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اردیبهشت/۹۰ ۱۸:۳۳ توسط سدرة المنتهی.)
شماره ارسال: #4
آواتار
ای وای بازم همون حرفای همیشگی آقایون محترم خانم ها
اینقدر نگید اتفاقی نمی افته با همین غفلت ها بوده که ما همینطور داریم درجا میزنیم هدف من از این نظر سنجی بیدار کردن حس اتحاد شما و گوش بزنگ کردن شماست چرا موضوع بحث رو منحرفش میکنید شما جوابتون رو بدید من آواخر نظر سنجی میگم چطوری میشه که دشمن در خونتم بیاد عزیزم...اصولا دشمن در خونه نمیاد یه بمب میفرسته صاف بخوره رو خونت عزیز من ..هدف پرسش چیز دیگری هستش
از حضرت علی (علیه السلام) روایت شده که سفیانی در سرزمین های خاورمیانه(اسم شهرهارو به خاطر ندارم) اسم هر کسی که محمد,علی,حسن,حسین ,جعفر ... رو بقتل میرسونه توی روغن داغ می اندازه ملت رو.این تفتیش عقاید که من دربارش صحبت کردم چیزه کمیه در مقابل ظلم هایی که قراره درآینده بر ما مسلمانان تحمیل بشه.
(۱۸/اردیبهشت/۹۰ ۱۸:۲۸)هانا نابغ نوشته است:  خداوند وعده داده که زمین را بندگان مخلص من به ارث میبرند.پس نتجه میگیریم در نهایت حق بر باطل پیروز خواهد شد
ولی اینکه در آن زمان ما در جبهه حق باشیم یا نه...خدا عالم است.
بیایید دعا کنیم خداوند نور ایمان را به قلبهای ما بتابونه تا شک از ما دور بشه.
ما در مورد شک حرف نمیزنیم شخصا شکی به هیچ چیز ندارم اما پیش گویی هم نخواهم کرد که مثل بعضی از برادران بشینم و واسه چند تا قیام که بر علیه دولت ها نه بر علیه بی دینی تشکیل شده پیش گویی راه بندازم که ظهور نزدیکه و با نیومدن ظهور شک تو دلیل هر آدمی بندازم این همه جوون سر همین پیش گویی هاست که به مسئله ظهور و وعده های خدا شک کرده و وقتی درباره این مسائل باهاش میحرفی میخنده و رد میشه...وعده خدا صادق اما دست خودشه..من تو این نظر سنجی میخوام بدونم که چقدر معرفت داره و چقدر میتونه رو حرفش بایسته اصلا یار بودن امام استواری در نظره در هر شرایطی.
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: semnani ، Abasaleh ، shafagh_mah
۱۸:۴۴, ۱۸/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #5
آواتار
پس لطف کنید سوالتون رو تغییر بدید.(یا حداقل منظور اصلیتون رو بگید.)
چون پاسخی که من نوشتم برداشتم از سوالتون بود.
ممکنه سایر کاربران هم برداشتی این چنینی پیدا کنند.
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: semnani
۱۹:۰۹, ۱۸/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۸/اردیبهشت/۹۰ ۱۸:۴۴)parisan نوشته است:  پس لطف کنید سوالتون رو تغییر بدید.(یا حداقل منظور اصلیتون رو بگید.)
چون پاسخی که من نوشتم برداشتم از سوالتون بود.
ممکنه سایر کاربران هم برداشتی این چنینی پیدا کنند.

شما گفتی دلیل و سند بدید من هم از سفیانی گفتم ...سفیانی به قدر مسلمان هارو میکشه که خونشون شروع به جوشیدن میکنه ...ظهور سفیانی هم قطعی این مثالی بود برای برداشت شما
نیازی به پاسخ شما نیست متشکر.
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: semnani
۱۹:۱۴, ۱۸/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #7
آواتار
اگر کمی تحقیق کنید و سخنرانی های اساتیدی چون شفیعی سروستانی را گوش کنید،متوجه میشید که سپاه سفیانی پاش به ایران نمیرسه.
سپاه سفیانی در نزدیکی اهواز در حالی که میخوان وارد خاک ایران بشن،با سپاه سید خراسانی مواجه میشن و شکست میخورند.
به خاطر همین سوال شما کمی برای من عجیب بود و البته غیر ممکن.
(اگر بخوام پاسخ بدم انصافا میگم بستگی به شرایط داره.ممکنه بترسم و کم بیارم.که امیدوارم اینطوری نشه.)
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: ELENOR ، سدرة المنتهی ، semnani
۱۹:۲۵, ۱۸/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #8

منظور دوست عزیزمون از طرح این تاپیک این بوده که در مواجه با دشمنان اسلام در وضعیتی که اونها میخواهند که شما در مقابل ظلم ایشان سکوت کنید چیه ؟ و اگر سکوت نکنید شما را خواهند کشت ؟ و متقابلا خواستند موقعیت حسی و عمکردتون رو شرح بدید .

خب مسلما همینجوری نمیشه نظرات احساسی داد ... اما یکی از چیزهایی که باعث میشه فرد از جهاد در راه خدا رو برگردونه در کلام امام سجاد (علیه السلام) همسر و فرزندان و اموال هست . باید فرد مورد نظر که در این شرایطی قرار میگیره نسبت خودش و خدای خودش رو تعریف کرده باشه نه از لحاظ تئوری بلکه عملی چون خیلی ها حرفای قشنگی میزنن اما به عمل که میرسه جا میزنن ... مسلما فرد مورد نظر اول شرایط خودش و خانوادش و بعد اموالش رو در نظر میگیره و میگه اگه من بمیرم خانوادم چی میشه ؟ در واقع کسی که واقعا در راه خدا میخواد جهاد کنه همچین سوالی نمیکنه چون میدونه که خدا قادر و رحمان هست و بعد از معامله با خدا ما هستیم که پیروزیم ...همان طور که خون امام حسین (علیه السلام) در عاشورا ریخته شد و همه دشمنان خدا و دوستان شیطان خوشحال شدن که اسلام از بین رفت ولی خداوند میفرماید : ان وعدالله حق
بعد ازگذشت این همه سال کیه که پیروزه ؟ امام حسین (علیه السلام) یا لشکر شیاطین حاضر در روز عاشورا . در پاسخ به سوالتون هم جوابی نمیدم چون تا حالا همچین موقعیتی برام پیش نیومده و الان هم نمیتونم چیزی بگم چون واقعا انتخاب جهاد در راه خدا و یا سکوت بسیار سخته ... هر چند که توی کلام بسیار اسونه !!!
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: ELENOR ، سدرة المنتهی ، boghz ، semnani ، Abasaleh
۱۹:۳۶, ۱۸/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #9
آواتار
(۱۸/اردیبهشت/۹۰ ۱۹:۲۵)Reza_Jackman نوشته است:  منظور دوست عزیزمون از طرح این تاپیک این بوده که در مواجه با دشمنان اسلام در وضعیتی که اونها میخواهند که شما در مقابل ظلم ایشان سکوت کنید چیه ؟ و اگر سکوت نکنید شما را خواهند کشت ؟ و متقابلا خواستند موقعیت حسی و عمکردتون رو شرح بدید .

خب مسلما همینجوری نمیشه نظرات احساسی داد ... اما یکی از چیزهایی که باعث میشه فرد از جهاد در راه خدا رو برگردونه در کلام امام سجاد (علیه السلام) همسر و فرزندان و اموال هست . باید فرد مورد نظر که در این شرایطی قرار میگیره نسبت خودش و خدای خودش رو تعریف کرده باشه نه از لحاظ تئوری بلکه عملی چون خیلی ها حرفای قشنگی میزنن اما به عمل که میرسه جا میزنن ... مسلما فرد مورد نظر اول شرایط خودش و خانوادش و بعد اموالش رو در نظر میگیره و میگه اگه من بمیرم خانوادم چی میشه ؟ در واقع کسی که واقعا در راه خدا میخواد جهاد کنه همچین سوالی نمیکنه چون میدونه که خدا قادر و رحمان هست و بعد از معامله با خدا ما هستیم که پیروزیم ...همان طور که خون امام حسین (علیه السلام) در عاشورا ریخته شد و همه دشمنان خدا و دوستان شیطان خوشحال شدن که اسلام از بین رفت ولی خداوند میفرماید : ان وعدالله حق
بعد ازگذشت این همه سال کیه که پیروزه ؟ امام حسین (علیه السلام) یا لشکر شیاطین حاضر در روز عاشورا . در پاسخ به سوالتون هم جوابی نمیدم چون تا حالا همچین موقعیتی برام پیش نیومده و الان هم نمیتونم چیزی بگم چون واقعا انتخاب جهاد در راه خدا و یا سکوت بسیار سخته ... هر چند که توی کلام بسیار اسونه !!!

ممنون از شما دوست عزیز من جواب سوال خودم رو هم از شما گرفتم بسیار ممنون کامل و بی نقص بدون ریا.:X
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: Reza2035 ، ELENOR ، semnani
۲۰:۵۹, ۱۸/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اردیبهشت/۹۰ ۲۱:۱۹ توسط وحید110.)
شماره ارسال: #10
آواتار
به یاد داستانی افتادم که امام رضا (علیه السلام)از یارانش در خواست کرد به داخل تنور بروند ......
فکر کنم بهتر بود مینوشتید ایا حاضرید جانتان را فدار اسلام کنید؟
یا در جهادی شرکت کنید که احتمال٫ شهادت است .
اما در فرض مورد نظر شما به گمانم بتوان تقیه کرد!!
 تقدیر و تشکر از مطلب توسط: سدرة المنتهی ، semnani ، Abasaleh ، خادمة الزهرا
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا