کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامموضوع بسته شده  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
غرب زدگی و غرب گرایی در ایران اسلامی (پروژه ی جامع)
۲۲:۲۹, ۱۸/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/فروردین/۹۳ ۲۱:۵۹ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #1


اعوذ باالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم
و به نستعین
ولَهُ الحَمد

اللهمّ انّی اعوذ بک من نفسٍ لاتشبعُ و من قلبٍ لایخشَعُ و من علمٍ لاینفع . خدایا من به تو پناه می‏برم از نفسی که سیرابی ندارد، قلبی که خشوع و خضوع نمی‏یابد و علمی که سودی نمی‏بخشد و باعث گمراهی میشود

با عرض سلام به همه ی خوانندگان تاپیک

[تصویر: avatar_8478.jpg]

مبحثی که مشخص شده ترکیبی از چند موضوع هست از جمله westernization (غربی سازی) و globalization (جهانی سازی) و... که وجه اشتراک همه ی اینها اینه که همه از طرف غرب داره دنبال میشه برای ضربه زدن به جامعه ای نظیر ایران شیعه به نفع خودشون.
محور موضوع ما غربی شدن و تهاجم فرهنگی هست که غرب به ما کرده و در واقع این پروژه رو از اون طرف داره دنبال میکنه با این هدف که ما غربی بشیم ، در واقع هدف و غایت مورد نظر ما بشه غرب شدن. و ما «غرب» یا حتی چیزی پست تر از آن بشیم! این چیزی هست که غرب داره دنبال میکنه و در واقع میخواد این هدف رو جایگزین آرمانها و ارزشهای ما بکنه که قطعا به دور از اخلاق و به دور از اسلام هست چنین اهدافی.


امام خامنه ای در ديدار دانشجويان دانشگاه فردوسى مشهد ۱۳۸۶/۰۲/۲۵ :
نقل قول:امروز در چشم بسيارى از نخبگان ما، بسيارى از كارگزاران ما، مدل پيشرفت صرفاً مدلهاى غربى است؛ توسعه و پيشرفت را بايد از روى مدل هايى كه غربى‏ها براى ما درست كرده‏اند، دنبال و تعقيب كنيم. امروز در چشم كارگزارانِ ما اين است و اين چيز خطرناكى است؛ چيز غلطى است؛ هم غلط است، خطاست، هم خطرناك است
.

=-=-=-=
[تصویر: 4.gif]این پروژه با همکاری این عزیزان کامل شده:
خانمها : السا ، پرنیان ، رضوانه ، nina
آقایان : عبدالرحیم
و بنده هم به عنوان مدیر پروژه در خدمت دوستان بودم.

[تصویر: 4.gif]بنده انواع اقسام تلاشها و توطئه ها (!) رو چیدم تا تعداد آقایون بیشتر بشه ولی متاسفانه به دلایل مختلف دوستانی که تخصص و وقت کافی هم دارن همکاری نکردند (شاید مهمترین دلیلش تنبلی باشه)

کسی تمایل به همکاری در پروژه های بعدی داشت از طریق پیغام خصوصی بگه.

.
[تصویر: 4.gif]سعی شده مطالب به زبان گفتار و محاوره و خیلی ساده باشه ، البته برای دوستانی که بیشتر میخوان مطالعه کنن در بعضی بخشها داخل نقل قولها مطالبی اوردیم که برای مطالعه ی بیشتر هستش.

=-=-=
(۳/فروردین/۹۳ ۲۳:۲۱)السا نوشته است:  
بسم الله الرحمن الرحیم
تمام این 9 صفحه ای رو خوندید (یا شایدم نخوندید، الان دارید این پست رو می خونیدSmile )، حاصل تحقیق و تحلیل دوستانیه ک اسامیشون توی پست اول اومده
>>>
حالا این متون و نوشته ها رو توی ی pdfجمع آوری کردیم تا برای انتشار و استفاده راحت تر باشه

[تصویر: download.png]لینک دانلود PDF

یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۰:۴۴, ۳۰/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/بهمن/۹۲ ۱۱:۴۴ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #11
آواتار
[تصویر: 4.gif]توسعه و تعالی در اسلام

در کنار توسعه ما در اسلام مفهومی داریم به نام تعالی. توجه به توسعه و تعالی در اسلام به صورت همزمان و به اندازه سفارش شده و غفلت از هرکدوم چهره ی جامعه و تمدن رو کاریکاتوری میکنه.
.
[تصویر: 4.gif]تعالی چیست

امام خامنه ای در ديدار دانشجويان دانشگاه فردوسى مشهد ۱۳۸۶/۰۲/۲۵ :
نقل قول:پيشرفت وقتى مادى شد،معنايش اين است كه اخلاق و معنويت را ميشود در راه چنين پيشرفتى قربانى كرد.يك ملت به پيشرفت دست پيدا كند؛ولى اخلاق و معنويت در او وجود نداشته باشد.اما از نظر اسلام،پيشرفت اين نيست.البته پيشرفت مادى مطلوب است،اما به عنوان وسيله.هدف،رشد و تعالى انسان است .
پيشرفت كشور و تحولى كه به پيشرفت منتهى ميشود، بايد طورى برنامه‏ريزى و ترتيب داده شود كه انسان بتواند در آن به رشد و تعالى برسد؛ انسان در آن تحقير نشود.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۱۶, ۳۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #12
آواتار
جهان معاصر در فرهنگ مدرنيته به گونه اي خود را مشغول ظاهر و حِسيّات عالَم كرده كه ديگر حضور معنويات را در اداره زندگي أمري ضروري نمي داند تا بخواهد وقت و انديشه خود را صرف حضور هرچه بيشتر معنويت نمايد و اين دقيقاً وارونه نمودن نظام طبيعي جامعه انساني است. بقول رنه گنون در تفسير و بيان حقيقت فرهنگ مدرنيته كه مي گويد:

« روح عمل زدگي آنچنان حاكم شده كه حتي آنان كه مدعي قبول قدرت هاي معنوي هستند عملاً هرگونه تأثير واقعي و هرنوع حق مداخله در شئون اجتماعي را براي أمور معنوي قبول ندارند»


تجربه مسلم بشريت درآغاز هزاره سوم حكم به ناكار آمدي هرنوع الگوي پيشرفت فاقد معنويت است، بنابراين راه توسعه و پيشرفت پايدار، مداخله منطقي و همه جانبه معنويت در عرصه هاي متنوع و شئوون مختلف حيات انساني است.

در اين نوشتار ابتدا به طور خلاصه به تحليل رابطه و نسبت معنويت و پيشرفت پرداخته شده و با انتخاب نظريه اصالت معنويت و تبعيت سياست وپيشرفت از معنويت و اخلاق بحث را پيگرفته و سپس جايگاه پراهميت معنويت در شئوون مختلف حيات انساني خصوصاً عرصه پيشرفت مورد توجه قرار گرفته است و از آنجا كه سعادت و بالندگي انسان را بايد مرهون توفيق نظام هاي اجتماعي در تدبير و بكاربستن سياست كارآمد در زندگي اجتماعي افراد جستجو كرد لهذا به موضوع تأثير فضاي معنوي جامعه در زندگي فردي و خانوادگي عنايت ويژه بعمل آمده است.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۴۲, ۱/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #13
آواتار
در پايان مقاله به طرح و ارائه تعدادي راهكار به منظور حركت جامعه ايراني به سوي پيشرفت معنوي مورد دقت و توجه قرار گرفته است.
1- ضرورت آموزش و فرهنگ سازي در گرايش به معنويت براي افراد.
2- پايبندي عملي كارگزاران نظام و رهبران اجتماعي به تأمين و تحقق معنويت.
3- مطالبه معنويت بطور عمومي و ملي در عرصه پيشرفت اجتماعي توسط هر فرد ايراني.
4- مقدم داشتن تربيت معنوي ديني بر تبليغات و ظاهر سازي ديني در سطوح مختلف فرهنگ اجتماعي.

آنچه خواندید چکیده ی مقاله ی «پیشرفت در عرصه ی معنویت» نوشته ی عبدالله غلامي عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز گروه معارف اسلامي بود. اصل مقاله رو اینجا مطالعه بفرمایید:

لیــــنک
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۲:۵۶, ۱/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/اسفند/۹۲ ۱۲:۵۷ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #14

[تصویر: 4.gif]تفاوت تعالی و توسعه (مقایسه و نسبت شناسی)

اگر بردار توسعه و تعالی را عمود بر هم بدانیم ، برآیند این دو بردار ، برداریست به نام «رشد» ک این رشد، همون پیشرفتیه ک اسلام میگه ... همون چیزیه ک اگه علم رو بر مبنای اسلام دنبال کنیم، ماحصل این میشه
[تصویر: 22101718239686824660.png]
در همین رابطه امام خامنه ای (در اجتماع بزرگ مردم بجنورد ۱۳۹۱/۰۷/۱۹ ) فرمودند:
نقل قول:اگر بخواهيم هدفهاى ملت ايران را در يك مفهوم خلاصه كنيم كه بتواند تا حدود زيادى خواسته‌هاى عمومى كشور و ملت را بيان كند و آن را در بر بگيرد، آن مفهوم كليدى عبارت است از پيشرفت؛ منتها با تعريفى كه اسلام براى پيشرفت ميكند. پيشرفت در منطق اسلام، متفاوت است با پيشرفت در منطق تمدن مادى غرب. آنها يك بُعدى مى‌بينند، آنها با يك جهت - جهت مادى - به پيشرفت نگاه ميكنند. پيشرفت در نظر آنها، در درجه‌ى اول و به عنوان مهمترين، عبارت است از پيشرفت در ثروت و پيشرفت در علم و پيشرفت نظامى و پيشرفت فناورى. پيشرفت در منطق غربى اينهاست؛ اما در منطق اسلامى، پيشرفت ابعاد بيشترى دارد: پيشرفت در علم، پيشرفت در اخلاق، پيشرفت در عدالت، پيشرفت در رفاه عمومى، پيشرفت در اقتصاد، پيشرفت در عزت و اعتبار بين‌المللى، پيشرفت در استقلال سياسى - اينها همه در مفهوم پيشرفت، در اسلام گنجانده شده است - پيشرفت در عبوديت و تقرب به خداى متعال؛ يعنى جنبه‌ى معنوى، جنبه‌ى الهى؛ اين هم جزو پيشرفتى است كه در اسلام هست و در انقلاب ما هدف نهائى ماست: تقرب به خدا. هم «دنيا» در اين پيشرفتى كه مورد نظر است، ملحوظ شده است، هم «آخرت». اسلام به ما آموخته است كه «ليس منّا من ترك دنياه لأخرته و لا ءاخرته لدنياه (من لا يحضره الفقيه، ج 3، ص 156) » دنيا را براى آخرت نبايد ترك كرد، همچنان كه آخرت را نبايد فداى دنيا كرد...

امام خامنه ای در دیدار جوانان استان خراسان شمالى‌، 23/07/1391 :
نقل قول:فرهنگ غربى، ذهنها را، فكرها را مادى ميكند، مادى پرورش ميدهد؛ هدف زندگى ميشود پول و ثروت؛ آرمانهاى بلند، آرمانهاى معنوى و تعالى روحى از ذهنها زدوده ميشود. خصوصيت فرهنگ غربی اين است
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۸:۳۲, ۱/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #15
آواتار
[تصویر: 4.gif]نتیجه

نظر امام خامنه ای درباره ی حذف تعالی از رشد و پیشرفت:
نقل قول:اگر ما در اين بخشى كه متن زندگى است، پيشرفت نكنيم، همه‌ى پيشرفتهائى كه در بخش اول كرديم، نميتواند ما را رستگار كند؛ نميتواند به ما امنيت و آرامش روانى ببخشد؛ همچنان كه مى‌بينيد در دنياى غرب نتوانسته. در آنجا افسردگى هست، نااميدى هست، از درون به هم ريختن هست، عدم امنيت انسانها در اجتماع و در خانواده هست، بى‌هدفى و پوچى هست؛ با اينكه ثروت هست، بمب اتم هست، پيشرفتهاى گوناگون علمى هست، قدرت نظامى هم هست. اصل قضيه اين است كه ما بتوانيم متن زندگى را، اين بخش اصلى تمدن را اصلاح كنيم. البته در انقلاب، در اين بخش، پيشرفت ما چشمگير نيست؛ در اين زمينه، ما مثل بخش اول حركت نكرديم، پيشرفت نكرديم. خب، بايد آسيب‌شناسى كنيم؛ چرا ما در اين بخش پيشرفت نكرديم؟

... اسلام بُنمايه‌هاى يك چنين فرهنگى را براى ما معين كرده است. بُنمايه‌هاى اين فرهنگ عبارت است از خردورزى، اخلاق، حقوق؛ اينها را اسلام در اختيار ما قرار داده است. اگر ما به اين مقولات به طور جدى نپردازيم، پيشرفت اسلامى تحقق پيدا نخواهد كرد و تمدن نوين اسلامى شكل نخواهد گرفت. هرچه ما در صنعت پيش برويم، هرچه اختراعات و اكتشافات زياد شود، اگر اين بخش را ما درست نكنيم، پيشرفت اسلامى به معناى حقيقى كلمه نكرده‌ايم.

... البته بعضى از كشورها مقلدند؛ از غرب، از سازندگان تمدن مادى يك چيزى را گرفته‌اند، زندگى خودشان را بر اساس آن شكل داده‌اند. بله، اينها ممكن است به يك پيشرفتهائى هم برسند، به يك پيشرفتهاى صورى و سطحى هم ميرسند، اما مقلدند؛ اينها تمدن‌ساز نيستند، اينها بى‌ريشه و آسيب‌پذيرند؛ اگر چنانچه يك طوفانى به وجود بيايد، اينها از بين خواهند رفت؛ چون ريشه‌دار نيستند. علاوه بر اينكه كار آنها تقليد است و تقليد پدرشان را در مى‌آورد، برخى از منافع تمدن مادى غرب گيرشان مى‌آيد و بسيارى‌اش گيرشان نمى‌آيد، اما همه‌ى زيانهاى آنها گيرشان مى‌آيد.
من نميخواهم از كشورها اسم بياورم. بعضى از كشورها هستند كه رشد اقتصادى آنها به عنوان يك الگو، در گفتار و نوشتار برخى از روشنفكران ما مطرح ميشود. بله، ممكن است آنها به يك صنعتى هم دست پيدا كرده باشند، پيشرفتى هم در زمينه‌ى مادى يا در زمينه‌ى علم و صنعت كرده باشند، اما اولاً مقلدند؛ ذلت تقليد و فرودستى تقليد، روى پيشانى آنها حك شده؛ علاوه‌ى بر اين، همه‌ى آسيبهاى تمدن كنونى مادى غرب را آنها دارند، ولى اكثر منافعش را ندارند. امروز اين تمدن مادى غرب دارد نشان ميدهد مشكلاتى را كه براى بشريت و براى پيروان خودش به وجود آورده.

...جامعه‌ى بدون آرمان، بدون مكتب، بدون ايمان، ممكن است به ثروت برسد، به قدرت برسد، اما آن وقتى هم كه به ثروت و قدرت برسد، تازه ميشود يك حيوان سير و قدرتمند - و ارزش انسان گرسنه از حيوان سير بيشتر است - اسلام اين را نميخواهد. اسلام طرفدار انسانى است كه هم برخوردار باشد، هم قدرتمند باشد، و هم شاكر و بنده‌ى خدا باشد؛ جبهه‌ى عبوديت بر خاك بسايد. انسان بودن، قدرتمند بودن و بنده‌ى خدا و عبد خدا بودن؛ اين آن چيزى است كه اسلام ميخواهد؛ ميخواهد انسان بسازد، الگوى انسان‌سازى است.

بيانات در دیدار جوانان استان خراسان شمالى‌ (۱۳۹۱/۰۷/۲۳)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۴۵, ۲/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #16

هدف نهایی یک جامعه اسلامی با یک انقلاب اسلامی دقیقا چیست؟

"هدف نهایی جامعه اسلامی رسیدن انسان‌ها به کمال معنوی است"

خب بحث این است که کمال معنوی یعنی چی؟
یعنی اینکه انسان تا جای ممکن بتواند به شکوفایی توانایی ها و استعداد هایش برسد
خب این در چه شرایطی به وقوع میپیوندد؟؟؟

جامعه اسلامی معتقد است جز با ظهور منجی نهایی همه انسان ها(حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)) این اتفاق به وقوع نمیپیوندد...
در نتیجه هدف و آرمان جامعه اسلامی ، توسعه و پیشرفت برای رساندن خود به جامعه مهدوی است، که حتی اگر این آرمان در زمان حیات همه اشخاص از آن جامعه به وقوع نپیوندد، باز هم هیچیک دچار خسران نشده اند...
چون هدف رسیدن به جامعه موعود است برای تک تک اعضای جامعه اسلامی(و هر کس در این راه از بین برود ، شهید محسوب می شود...و طبق آیه 169 سوره آل عمران شهدای یک جامعه اسلامی مانند زندگان یک جامعه هستند و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند...)
و در این راه باید از جان و مال و ... هم گذشت
این ایدئولوژی جامعه اسلامی است
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۵۹, ۳/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #17

امام خامنه ای بيانات در دیدار جوانان استان خراسان شمالى‌ (۱۳۹۱/۰۷/۲۳) :
نقل قول:در اينجا يك مغالطه‌اى وجود دارد، كه من براى شما جوانها عرض بكنم: چند تا فيلسوف‌نماى غربى عنوان «ايدئولوژى‌زدائى» را مطرح كردند. مى‌بينيد گاهى در بعضى از اين مقالات روشنفكرى، عنوان «ايدئولوژى‌زدائى» مطرح ميشود: آقا جامعه را با ايدئولوژى نميشود اداره كرد. چند تا فيلسوف يا فيلسوف‌نماى غربى اين را گفته‌اند؛ يك عده‌اى هم اينجا طوطى‌وار، بدون اينكه عمق اين حرف را درك كنند، بدون اينكه ابعاد اين حرف را بفهمند چيست، همان را تكرار كردند، باز هم تكرار ميكنند. هيچ ملتى كه داعيه‌ى تمدن‌سازى دارد، بدون ايدئولوژى نميتواند حركت كند و تا امروز حركت نكرده است. هيچ ملتى بدون دارا بودن يك فكر و يك ايدئولوژى و يك مكتب نميتواند تمدن‌سازى كند. همينهائى كه امروز شما ملاحظه ميكنيد در دنيا تمدن مادى را به وجود آورده‌اند، اينها با ايدئولوژى وارد شدند؛ صريح هم گفتند؛ گفتند ما كمونيستيم، گفتند ما كاپيتاليستيم، گفتند ما به اقتصاد سرمايه‌دارى اعتقاد داريم؛ مطرح كردند، به آن اعتقاد ورزيدند، دنبالش كار كردند؛ البته زحماتى هم متحمل شدند، هزينه‌اى هم بر دوش آنها گذاشته شد. بدون داشتن يك مكتب، بدون داشتن يك فكر و يك ايمان، و بدون تلاش براى آن و پرداختن هزينه‌هاى آن، تمدن‌سازى امكان ندارد.
پس انسان های این جامعه هر روز امیدوارتر از دیروز زندگی می کنند و به طلوع خورشید امیدوارند...
و هر فعالیت و خدمتی را اول از همه برای خدا و رسیدن به جامعه مهدوی موعود و مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف) انجام می دهند(در درجه اول اهمیت)
و در درجه دوم برای رفاه خود و زندگی شخصی خود
اینگونه می توان گفت این هدف(برد برد) می باشد
چون در هیچ صورتی خسرانی در آن نیست...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۳۳, ۳/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اسفند/۹۲ ۱۹:۳۴ توسط السا.)
شماره ارسال: #18
آواتار
بنابر این ما بایدتوسعه و تعالی رو در کنار هم ببینیم و هر دو رو با هم جلو ببریم تا جامعه به مفهوم قرآنی اون «رشد» بکنه و رشید بشه. خب این چیزی هست ک متاسفانه ازش غفلت شده و حتی از دید خیلی از مسئولین ما هم همونطور ک عرض کردم خلط مبحث شده و نادیده گرفته شده و گمان کردند که ما همین که بریم دنبال مسائل تکنولوژیک و غربی بشویم دیگه حله و جامعه ی اسلامی بالنده میشه تصور شده که جامعه ی اسلامی همین که مردم نماز و روزه بخونن میشه اسلامی ، دیگه بقیه ش مسائلی هست که ربطی به اسلام نداره و ما باید همون کاری که غرب انجام داد رو انجام بدیم.


به قول یکی از اساتید ما آخرش هم انرژی هسته ای خواهیم داشت میشیم مثل روسیه وآمریکا ، به فضا هم خواهیم رفت و ته کهکشانها رو کشف خواهیم کرد میشیم مثل روسیه و آمریکا! و تمام این مسائل سخت افزاری و تکنولوژیک رو ما اگر تا تهش بریم تازه میشیم مثل روسیه و آمریکا ، حالا یه کمی بهتر یا یه کمی بد تر ولی چیزی ک از دست میدیم بنیان خانواده ، حیا ، ایمان و معنویت جامعه است که اینها در واقع مسائلیه ک ما متاسفانه ازش غفلت کردیم و اونطور ک باید و شاید بهش پرداخته نشده!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۰۳, ۳/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/اسفند/۹۲ ۲۲:۲۲ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #19
آواتار
امام خمینی (رحمت الله علیه):
نقل قول: نقل قول: غرب حیوان بار می‏آورد. آنهم نه حیوان آرام، یک حیوان وحشی! آدمکش! آدمخوار! پیشرفت، پیشرفت انسانی نیست. پیشرفت حیوانی است. تربیت انسانی نیست. در غرب تربیت حیوانی است. حکومتها را می‏گویم؛ ملتها را نمی‏گویم. حکومتها و پرورشهایی که در حکومتها هست حکومتهای انسانی نیست. غرب پیشرفت کرده، پیشرفت کرده در اینکه حیوان تربیت کرده! (21/03/1358)

همچنین هرکس که (مانند تمدن غرب) بخواد فقط و فقط به عقل تکیه کنه از دیدگاه امیرالمومنین (علیه السلام) قطعا منحرف میشه و به انحطاط کشیده خواهد شد. حضرت علی (علیه السلام) میفرمایند:

نقل قول:مَنِ اسْتَغْنَى بِعَقْلِهِ زَلَّ
هر کس بی نیازی جست با عقلش (و کافی دانست نظر عقل خود را) لغزید


قرآن نیز منشاء فسادهایی که در آخرالزمان رخ میدهد رو آنچه بشر با تکیه محض بر عقل خودش بدست اورده میدونه! :

علی 110 نوشته است:ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس
یعنی با آنچه که مردم کسب کردند (بدون توجه به امر و نهی خدا و با تشخیص خودشان) در خشکی و دریا فساد آشکار شد.
.
یعنی وقتی بشر شروع کرد به تمدن سازی صرفاً با تیکه بر عقل و علم منفک از وحی و خود بنیاد و زیر بار ولایت خدا که در ولایت امام تجلی میابد نرفتند و در زمین فساد به وجود آمده در حد بسیار آشکار!!!!
.
ادامه این آیه این هست لیذیقهم لعلهم یرجعون (تا بچشند نتیجه اعمالشان را ، باشد که بازگردند)
(آیه 41 سوره روم)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۳۲, ۴/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/اسفند/۹۲ ۲:۳۳ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #20

[تصویر: 4.gif]غرب گرایی از جهت کار رسانه ای

امام خامنه ای در دیدار جوانان استان خراسان شمالى‌ (۱۳۹۱/۰۷/۲۳) :
نقل قول:نسبت به كشورهاى اسلامى البته بيشتر، و در مورد كشور انقلابى ما هم به طور ويژه؛ نگاه ميكنند، خصوصيات را ميسنجند، وضعيت را ميسنجند، فيلم را بر اساس آن ميسازند، خبر را بر اساس آن تنظيم ميكنند، رسانه را بر اساس آن شكل ميدهند و ميفرستند فضا. بايد به اينها توجه داشت. سليقه‌سازى ميكنند، فرهنگ‌سازى ميكنند؛ بعد از آنكه سليقه‌ها را عوض كردند، ذائقه‌ها را عوض كردند، آن وقت اگر احتياج به زر و زور بود، دلارها را وارد ميكند، نيروهاى نظامى و ژنرالها را وارد ميكنند. اين، شيوه‌ى حركت غربى‌هاست؛ بايد مراقب بود. بايد همه احساس كنند كه مسئوليت ايجاد تمدن اسلامىِ نوين بر دوش آنهاست؛ و يكى از حدود و ثغور اين كار، مواجهه‌ى با تمدن غرب است، به صورتى كه تقليد از آن انجام نگيرد

همانطور که خواندید غربی ها روشهای خاصی در کار رسانه ای دارن که بی اخلاقی و توجه وسیله بخاطر هدف از مهمترین فاکتورهای اونه که ما هیچکدوم از اینها رو نباید بپذیریم. متاسفانه غرب زدگی بین کسانی که کار رسانه ای میکنند از این جهت هست و گاهی شاهد تقلید از روش کار رسانه ای غربی ها هستیم تا جایی ک آهنگ شبکه های خبر غربی رو هم عینا کپی برداری میکنند...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا