کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه میخ طویله به شما یکی هم به خودم!!!
۱۸:۴۲, ۲۹/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/بهمن/۹۲ ۱۳:۵۶ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

میخواستم یه انتقاد کلی داشته باشم

تیر و ترکش هاشو قبلا نوش جان کردم هم در این تالار و هم جاهای دیگه

یه ارسالی اینجا داشتم که چندان جدی گرفته نشد تصمیم گرفتم تاپیکش کنم

[تصویر: MiiKH.jpg]

امام خمینی در اول دی 62 یک سخنرانی داشتند (دانلود مستند)

قسمتی از سخنرانی اینه

.... من نمی‏گویم به ما خسارت وارد نشد، اما ارزش ندارد که انسان ارزش انسانی خودش را، ارزش اسلام را حفظ بکند؟؟(سوالی بود) ولو اینکه شهید هم می‏داد. البته پیغمبر هم شهید داد، انبیا هم همین طور. سیره انبیا بر این معنا بوده است، سیره بزرگان بر این معنا بوده است که معارضه می‏کردند با طاغوت ولو اینکه زمین بخورند، ولو اینکه کشته بشوند و لو کشته بدهند. ارزش دارد که انسان در مقابل ظلم بایستد، در مقابل ظالم بایستد و مشتش را گره کند و توی دهنش بزند، و نگذارد که این‏قدر ظلم زیاد بشود، این ارزش دارد. ما تکلیف داریم آقا! این طور نیست که حالا که ما منتظر ظهور امام زمان ـ سلام اللّه‏ علیه ـ هستیم پس دیگر بنشینیم تو خانه ‏هایمان، تسبیح را دست بگیریم و بگوییم «عَجّلْ عَلی فَرَجِهِ». عجّل، با کار شما باید تعجیل بشود، شما باید زمینه را فراهم کنید برای آمدن او. و فراهم کردن اینکه مسلمین را با هم مجتمع کنید. همه با هم بشوید. ان ‏شاءاللّه‏ ظهور می‏کند ایشان. و من امیدوارم خدای تبارک و تعالی قلب های همۀ ما را متوجه به خودش بکند و از معارف قرآن به ما یک نسیمی عنایت بفرماید. و مسلمین را به تکالیف خودشان آشنا کند. و سران مسلمین را ان‏ شاءاللّه‏ به تکلیف الهی خودشان آشنا کند. و آنهایی که با اسلام و مسلمین مخالفند ان‏ شاءاللّه‏ قلع و قمع کند.

حالا تفکراتی در جامعه شیعی وجود داره که به دو قسمتشون اشاره میکنم

قبلش باز هم میگم اصلا کوچکترین اهمیتی نداره که شخصی در اینجا از دست من ناراحت بشه

هر حرف و غیبت و این چیزا رو که داشتید قبلا رو ادامه بدید خوش حالم میشم

این تفکرات بر دو قسم بود که در تفکر حجتیه سنتی خودش رو نشون داد

1-بشینیم و دعا کنیم تا ظهور اتفاق بیفته و هر کسی هم بخواد کاری بکنه مخصوصا در قسمت سیاسی میشه قضیه جناب زید یا حتی یک طاغوت

2-افرادی که کلا کاسب کاران دوران غیبت کبری هستند و نفعشون در همینه

به محض اینکه بوی ظهور بهشون بخوره نشون میدن در حد بنی امیه یا حتی بدتر برای شیعه خطرناکند

حالا در این تالار هم نباید بگذاریم خواسته یا ناخواسته چنین تفکری جا بیفته

من چند ماه پیش به یکی از مدیران چنین چیزی رو هشدار دادم ولی اون موقع موقعیتش نبود که بحث بشه

ولی الان بهتره بحث بشه تا اینکه کلا بیخیال بشیم

نظرتون چیه؟

مثلا این تاپیک

صلوات برای گره گشایی از کارحضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

آقا!

برای گره گشایی چکار کردیم؟

فکر کردید همینطوری بشینیم صلوات بفرستیم همه چی حله؟

آمار همین تاپیک بالایی رو یه نگاه بندازید (لینکشو برداشتم ولی خودتون بشمارید)

برادران گرامی

چقدر کار کردیم؟

شما در سخنرانی های ولی فقیه چند درصد شعار میبینید؟ و چند درصد عمل؟

مجاهدت با تسبیح بدست گرفتن نیستا گرچه تزکیه لازمه کاره ولی کافی نیست

باید بری تو شکم دشمن

حالا برخی هستند کار که نمیکنن هیچ

میان چوب لاچرخ انقلابیون میزارن و جامعه اسلامی رو بهم میزنن

والله مدیون امام زمان هستند البته اگر به ایشان اعتقاد داشته باشند

یه درخواستی کردم از کاربران در این تاپیک که متاسفانه خیلی کم استقبال شد

البته هستند افرادی و کار رو زمین نمیمونه مخصوصا در فضای غیرمجازی

ولی شما بجای صلوات نوشتن و دعا بیایید کار کنید

دوست خوب اونیه که عیب دوستشو بگه نه اینکه گولش بزنه

صریح تر هم میتونستم بگم در این تاپیک ولی نفعی نداشت

در مجموع این تفکر حجتیه مثل یک سَمه که تدریجی میکشه

مواظب باشید

یک آیه میشه این

لا يستوي القاعدون من المومنين غير اولي الضرر والمجاهدون في سبيل الله باموالهم وانفسهم فضل الله المجاهدين باموالهم وانفسهم علي القاعدين درجه وكلا وعد الله الحسني وفضل الله المجاهدين علي القاعدين اجرا عظيما (نساء 95)

ولی یک آیه بدتر از اینه که شامل آقایون نامحترم حجتیه میشه

قالوا يا موسي انا لن ندخلها ابدا ما داموا فيها فاذهب انت و ربك فقاتلا انا ها هنا قاعدون (مائده 24)

آیه دوم لحن خیلی بدی داره که حتما خودتون میدونید چیه یه اشاره ای بکنم

قاعدون در این آیه به معنی نشستن نیست به معنی تمرگیدن است نه نشستن عادی

امیدوارم هیچ کدام مصداق آیه دوم نشیم که اون موقع لیاقتمون امثال سامری ها میشن

جواب سوال اینکه چرا انقدر غیبت کبری طول کشیده یکیش همین تنبلی ماهاست

تنبلی

تنبلی

تنبلی

نداشتن تقوا و اخلاص

نداشتن تقوا و اخلاص

نداشتن تقوا و اخلاص

تفرقه بین مسلمین

تفرقه بین مسلمین

تفرقه بین مسلمین

در پایان این کلیپ رو ببینید

http://www.aparat.com/v/3zf90

دانلود

ان شاء الله در آینده نزدیک مستند پوستین وارونه برای تنویر افکار عمومی از رسانه های عمومی پخش میشه

اللهم عجل لولیک الفرج و جعلنا من خیر انصاره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۰۳, ۲۲/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #11
آواتار
سلام دوستان
بیاین کمتر بحث اینکه من چی گفتم، تو چی گفتی رو بذاریم کنار و یه فکری کنیم...
من به شخصه وقتی حرفی از امام زمان میزنم بیشتر اطرافیانم باور ندارن... از هر 10 نفر 2 نفر باور دارن...
نمیدونم باید چیکار کرد...؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۴۴, ۲۳/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #12
آواتار
(۲۲/اردیبهشت/۹۳ ۲۲:۰۳)soora نوشته است:  سلام دوستان
بیاین کمتر بحث اینکه من چی گفتم، تو چی گفتی رو بذاریم کنار و یه فکری کنیم...
من به شخصه وقتی حرفی از امام زمان میزنم بیشتر اطرافیانم باور ندارن... از هر 10 نفر 2 نفر باور دارن...
نمیدونم باید چیکار کرد...؟

ای کاش [حداقل] می نشستیم و دربارۀ این که حضرت غائب (علیه السلام) چه وقت ظهور می کند، با هم گفتگو می کردیم، تا لااقلّ از منتظرین فرج باشیم! [در محضر بهجت:2/188]
۱:۴۸, ۲۰/تیر/۹۴
شماره ارسال: #13

!?WHO IS HOSEIN

. He is the best and bigest legendary person of the World history

او
بهترین و بزرگترین راهنما و اسطوره ی تاریخ عالم است .
۱۳:۱۷, ۲۱/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/تیر/۹۴ ۱۳:۲۲ توسط MohammadMeraj.)
شماره ارسال: #14
آواتار
سلام و عرض ادب

یکی از ایراداتی که حقیر به رادیو بیداری وارد میدونم - به عنوان یه حرکت رسانه ای و تبلیغاتی انجمن - (و البته گفتم به دوستان) اینه که دایره شمول گسترده ای نداره و فقط به دلیل اینکه مخاطب زحمت خوندن متن بر عهده ش نیست، نسبت به قالب نوشتار برای شنونده جذاب تره. وگرنه برتری دیگه ای نداره.البته منکر وجودش نیستم، نخیر،لازمه، باید باشه، یه شروع خوبه، ولی نه "فقط" رادیو بیداری! من بحث دوبله مستندهارو پیش کشیدم که راه به جایی نبرد...

شاید این حرفا درست نباشه ولی به نظرم باید گفته بشه.
در طی سالهایی که در این انجمن هستم، پتانسیل خیلی خوبی در زمینه های مختلف به ویژه هنری و علمی از بچه ها دیدم ولی. . .
آدم در اثر خوندن تاپیک های عبدالرحمن منقلب میشه، ولی این انقلاب برای منِ خواننده دوومی نداره چون انگیزه و اراده ای پشتش نیست. الان شما ببینید در بین دوستان هنرمند انجمن یک نفر با "انیمیت" آشنا نیست؟! طراحی بلد نیست؟! میکس و تدوین بلد نیست؟! چرا، قطعاً خیلیامون مجهزیم به این علوم، منتهی "میل و انگیزه" لازم برای گذشتن از روزمرگی و انجام اینجور فعالیت ها رو نداریم... وشخصاً نظرم اینه که وجود شبکه های اجتماعی خیییییلی عالی توهم تبلیغ برامون به وجود آورده، یعنی فکر میکنم داریم تبلیغ میکنیم، غافل از اینکه این پتانسیل کپی پیست کردن در شبکه های اجتماعی و این وقت و زمانی که داره صرف این کپی کاری ها میشه، میتونست صرف ساخت انیمه و انیمیشن و فیلم و پادکست و دهها چیز مفید و تاثیرگذارتر میشد...

ببینید چطور سایت های دانلود فیلم و سریال و انیمه و انیمیشن قُرُق کردن محیط نتُ...! یعنی در بین آدمهای هم تیپ و اعتقاد ما افرادی پیدا نمیشن که گروهی تشکیل بدن وارد عمل شن! حالا فیلم و سریال پر هزینه ست و نیاز به حمایت داره، ولی انیمه و انیمیشن فقط یه تخصص فردیه که با یه سیستم فَکَسنی هم میشه یه کارایی کرد.
یا مثلاً کمیک استریپ که وقتی میخوای برای تولد کوچولوهای فامیل، که داری تغییر ذائقه شُ در اثر بازی ها، و فیلمها و انیمینشها و کتاب داستان و ... به وضوح تشخیص میدی، وقتی میخوای یه نقاشی نیمه کاره بخری که تکمیل کنه، و بعد از تکیملش تصویر برهنه و آزاردهنده تینکربل و غیره در ذهنش ثبت میشه، اینا آزاردهنده س... اینا باید آدم تکون بده وادار کنه تا گروهی تشکیل بده و این خلا پر کنه...

فکر میکنم اکثراً "علی اکبر رائفی پور" رو به عنوان یه فعال مهدوی (سوای از هر عنوان دیگه ای که به ایشون میدیم) قبول داشته باشیم. چند سال پیش رائفی پور گفت کلیپ بسازید، اینترنت پر کنید از کلیپاتون ولی خبرش نشد. تا اینکه مصاف خودش دست به کار شده فراخوان داده برای جذب افراد برای ساخت کلیپ و ویدئوکلیپ. شکی وجود نداره که اگه خلاً این موضوع برطرف میشد مصاف در این مورد ورود نمیکرد. مثل قضیه انجمن ها و فروم های مهدوی که تو برهه ای فراگیر شد و مدتهاست راکده، چون فقط کپی پیسته و تولید محتوی ای صورت نمیگیره. یا خیلی به ندرت...
البته این انجمن نسبت به بقیه انجمن ها نسبتاً فعال تر و پر محتوی تره ولی بازم کم کاریم... خیلی هم کم کاریم...

مشکل اینه که همه ما منتظریم یکی بهمون بگه توبرو سراغ فلان قضیه و اینجوری حلش کن، با اینکه مسیرم مشخصه ولی خودمون دست به کار نمیشیم. این مهمترین آفت ماهاس.
۹:۴۳, ۲۲/تیر/۹۴
شماره ارسال: #15

خب هر کس یه نظری داره، نمیشه نظراتمون رو به همدیگه تحمیل کنیم.
۸:۵۸, ۳۱/تیر/۹۴
شماره ارسال: #16

چرا واقعا امام زمان ظهور نمیکنه
ولی یه جورایی داریم به نشانه های ظهور امام زمان نزدیک میشیم
۲۰:۴۲, ۳۰/شهریور/۹۴
شماره ارسال: #17
آواتار
نقل قول:خب هر کس یه نظری داره، نمیشه نظراتمون رو به همدیگه تحمیل کنیم.

چه چیزی رو تحمیل کنیم دوست عزیز؟!
اختلاف نظر در هر کاری وجود داره، چون آدم ها شبیه هم نیستن. ولی به دلیل وجود این اختلافات نباید صورت مسئله پاک بشه و هیچ فعالیتی انجام نگیره. تکرار مکررات نمیکنم... بدون سعی و تلاش هیچ چیزی امکان پذیر نیست، حتی رسیدن به یک لیوان آب!

میشه نشست و بمباران ها و ویرانی ها و کشت و کشتارها و پهلو گرفتن کشتی ناامیدیهای امیدورانه یه کودک بی گناه که در ساحل ظلم و جنایت پهلو گرفته رو دید و فقط غصه خورد و به اسم دلسوزی و حمایت ازش استفاده تبلیغاتی کرد و میشه در کنار این ناراحتی ها مردم رو هم آگاه کرد که این ره که ما میرویم راه به ظهور که هیچ به هبوط هم نمیبره، چون تکلیفمون باخودمونم معلوم نیست!
اگه "اللهم عجل لولیک الفرج" پس "بسم الله"

نقل قول:چرا واقعا امام زمان ظهور نمیکنه
ولی یه جورایی داریم به نشانه های ظهور امام زمان نزدیک میشیم

باید کار کرد... هر انسانی در هرجایگاهی که هست
والسلام
چی بگیم والا..
۱۷:۰۲, ۲۱/مهر/۹۴
شماره ارسال: #18
آواتار
[تصویر: IMAGE634256437795600000.JPG]
۱۳:۱۱, ۲/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #19
آواتار
سه هفته پیش این مطلب افتاد تو دلم

خواستم اون موقع تاپیکش کنم دیدم همینو ادامه بدم بهتره

یه عبارت سنگینی هست در داستان تشرف جناب علی بن مهزیار

نقل قول:حضرت فرمودند: ای ابوالحسن، ما شب و روز منتظر ورودت بودیم، چرا این قدر دیر نزد ما آمدی؟

عرض کردم: آقای من! تاکنون کسی را نیافته بودم که دلیل و راهنمای من به سوی شما باشد.

فرمودند: آیا کسی را نیافتی که تو را دلالت کند؟!! بعد انگشت مبارک را به روی زمین کشیده، سپس فرمودند: نه لکن شماها اموالتان را فزونی بخشیدید، و بر بینوانان از مؤمنین سخت گرفته، آنان را سرگردان و بیچاره کردید، و رابطة خویشاوندی را در بین خود بریدید (صله رحم انجام ندادید) دیگر شما چه عذری دارید؟

چقدر تو این دوره زمونه این 2 قضیه شایع شدن

جمع کردن اموال و فراموش کردن بقیه

عدم اتحاد و گسیختگی روابط بین خانواده ها و فردی زندگی کردن

تو مورد اول یه تفسیر شخصی داشتم (خدا منو ببخشه)

شما بجای اموال مادی بزارید دارایی معنوی...ببینید چی میشه

یه نفر که خدا بهش معنویتی داده به بقیه ای که هنوز بیدار نشدن سخت میگیره بجای کمک بهشون به فکر نجات از فتنه های آخر الزمانه تو ذهن خودش و میترسه یه موقع معنویتش با رابطه و کمک به اون افراد کم بشه
۲۱:۴۸, ۱۵/شهریور/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/شهریور/۹۵ ۲۱:۵۲ توسط سدرة المنتهی.)
شماره ارسال: #20
آواتار
(۲/شهریور/۹۵ ۱۳:۱۱)عبدالرحمن نوشته است:  سه هفته پیش این مطلب افتاد تو دلم

خواستم اون موقع تاپیکش کنم دیدم همینو ادامه بدم بهتره

یه عبارت سنگینی هست در داستان تشرف جناب علی بن مهزیار

چقدر تو این دوره زمونه این 2 قضیه شایع شدن

جمع کردن اموال و فراموش کردن بقیه

عدم اتحاد و گسیختگی روابط بین خانواده ها و فردی زندگی کردن

تو مورد اول یه تفسیر شخصی داشتم (خدا منو ببخشه)

شما بجای اموال مادی بزارید دارایی معنوی...ببینید چی میشه

یه نفر که خدا بهش معنویتی داده به بقیه ای که هنوز بیدار نشدن سخت میگیره بجای کمک بهشون به فکر نجات از فتنه های آخر الزمانه تو ذهن خودش و میترسه یه موقع معنویتش با رابطه و کمک به اون افراد کم بشه

نقل قول:
و بر بینوانان از مؤمنین سخت گرفته، آنان را سرگردان و بیچاره کردید

اینش خیلی مهمه. خییییلی.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا