کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگر ما هم جای مردم ایران بودیم شعار مرگ بر آمریکا می‌دادیم
۸:۴۷, ۱۱/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/تیر/۹۴ ۸:۴۸ توسط ام ابیها.)
شماره ارسال: #1

یک خبرنگار آمریکایی که به تازگی از سفر ایران به کشورش بازگشته در گزارشی به تشریح دلایل نفرت مردم ایران از دولت آمریکا پرداخته و نوشته است: شعار مرگ بر آمریکا مرا ناراحت می کند، چون جزیی از آمریکا هستم، ولی خاستگاه این شعار ملت ایران، جنایات آمریکا و متحدان آن علیه ایران است.
جان اسوارز خبرنگار آمریکا که به تازگی به ایران سفر کرده است در گزارشی می نویسد: برای برخی از آمریکایی ها سخت است درک کنند چرا دولت اوباما تا این اندازه مصمم است با ایران برسر قابلیت هسته ای اش به توافق برسد، با توجه به اینکه تظاهرات عظیم ایرانی ها دائما شعار "مرگ بر آمریکا" سر می دهند. من می دانم که این شعار مرا ناراحت می کند، چون جزئی از آمریکا هستم و به شدت مخالف مرگ خودم هستم. اما اگر از تاریخچه واقعی مان با ایران آگاه شوید، متوجه خواهید شد خاستگاه و منشاء این نفرت و انزجار از کجاست. آنها دلایل قابل فهمی برای عصبانیت و ترس از ما دارند (کارهایی که اگر به عنوان مثال نروژ با ما کرده بود، باعث می شد به خیابان ها آمده و شعار مرگ بر نروژ سر دهیم) اگر ما هم جای مردم ایران بودیم شعار مرگ بر آمریکا می دادیم. متاسفانه، نه تنها آمریکا و متحدان شان اقدامات وحشتناکی علیه ایران انجام داده اند، بلکه حتی به اندازه کافی مبادی آداب و با نزاکت نیستیم که آنها را بیاد بیاوریم.


[تصویر: 1107146_997.jpg]
پل رویترز
1. بنیان گذار رویترز، ایران را در سال 1872 خرید
ناصر الدین شاه، شاه ایران از سال 1848 تا 1896، حق اجرای تمام کانال ها و خطوط راه آهن ایران، بیشتر معادن و تمام جنگل های دولت و تمام صنایع آینده را به پل رویترز فروخت. به گفته دولتمرد مشهور انگلیس، لرد کرزن "این کامل ترین و فوق العاده ترین تسلیم تمام منابع صنعتی یک قلمرو پادشاهی به دستان خارجی دانست که حتی به خواب هم نمی توان دید". مردمان ایران به قدری خشمگین شدند که سال بعد شاه مجبور به لغو قرارداد فروش شد.
[تصویر: 1107151_118.jpg]
کرمیت روزولت
2. بی بی سی به سرنگونی نخست وزیر ایران توسط سازمان سیا کمک کرد
اگر اقدام رویترز برای دامن زدن به کینه ایرانی ها علیه رسانه های غربی کافی نبود، بی بی سی با دادن کد مخفی برای کمک به کرمیت روزولت این کینه را تکمیل کرد و زمینه را برای کودتای آمریکایی و انگلیسی علیه مصدق فراهم ساخت (همچنین شبکه بی بی سی فارسی برای انتشار تبلیغات طرفدار کودتا به دستور دولت انگیس کمک می شد). خیلی سریع آمریکا پلیس مخفی رژیم را آموزش داد تا چگونه ایرانی ها را با روش هایی مورد بازجویی قرار دهند که به گفته یک تحلیل گر سازمان سیا " براساس تکنیک های شکنجه آلمانی از جنگ جهانی دوم بودند".
[تصویر: 1107166_311.jpg]
انقلاب مردم ایران علیه رژیم شاه
3. ما برنامه های گسترده ای برای استفاده از تسلیحات هسته ای در ایران داشتیم
در سال 1980، ارتش آمریکا از این می ترسید که اتحاد جماهیر شوروی از انقلاب ایران به نفع خود و برای حمله به ایران استفاده کرده و تنگه هرمز در خلیج فارس را تصرف کند. بنابراین، پنتاگون یک برنامه و طرح جدید داشت: "اگر شوروی شروع به جمع آوری نیروی نظامی کند، ما از سلاح های هسته ای کوچک برای تخریب گذرگاه های کوهستانی در شمال ایران استفاده می کنیم که شوروی برای انتقال نیروهای نظامی به آنها نیاز خواهد داشت".
[تصویر: 1107168_611.jpg]
حمله شیمیایی عراق در جنگ 8 ساله علیه ایران
4. ما با این مسئله مشکلی نداشتیم که عربستان سعودی 5 میلیارد دلار برای ساخت سلاح هسته ای در طول جنگ ایران و عراق به صدام کمک کند
احتمالا می دانید که بعد از حمله صدام حسین به ایران در سال 1980، عراق با کمک ما اقدام به ساخت تسلیحات بیولوژیکی، شیمیایی و هسته ای کرد و واقعا از تسلیحات شیمیایی برروی سربازان ایرانی استفاده کرد. احتمالا نمی دانید که عربستان سعودی میلیاردها دلار برای اجرای برنامه هسته ای صدام به وی کمک کرد و دولت ریگان از همه این اتفاقات مطلع بود و اهمیتی نمی داد.
برای درک عمق این فاجعه برای ایرانی ها، به یاد داشته باشید حداقل 0.75 درصد از کل جمعیت ایران در طول جنگ 8 ساله ایران و عراق کشته شدند، سرانه معادل 2.4 میلیون آمریکایی. در مقام مقایسه، ما هنوز هم پس از گذشت 70 سال، در مورد جنک جهانی دوم که در آن 400 هزار آمریکایی یعنی 0.3 درصد از جمعیت جان خود را از دست دادند، صحبت می کنیم.
[تصویر: 1107172_429.jpg]
جرج بوش
5. رهبران آمریکا دائما آشکارا تهدید به نابودی ایران می کنند
فقط جان مک کین نبود که آواز" بمب بمب بمب ایران" سر می داد. دریاسالار ویلیام فالون که به عنوان رئیس مرکز فرماندهی مرکزی آمریکا در سال 2008 بازنشسته شد در مورد ایران گفت" این ها مورچه هستند، وقتی زمانش فرا رسد، آنها را باید له کنید". دریاسالار جیمز لیون جونیور، فرمانده ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در طول دهه 1980 گفته بود " ما آماده ایم آنها را به قرن چهارم باز گردانیم".
ریچار آرمیتاژ، معاون وزیر دفاع وقت، توضیح داد " به این مسئله می اندیشیم که آیا ایران را بطور کامل نابود کنیم". شلدون آدلسون میلیاردر و موسس حزب جمهوری خواه، از یک حمله هسته ای بی دلیل به ایران ابتدا در وسط صحرا و سپس به سمت مناطق پرجمعیت حمایت کرد. بازنگری سیاست های هسته ای آمریکا سال 2010 توسط دولت اوباما اعلام کرد که " ما از سلاح های هسته ای علیه دولت های فاقد سلاح های هسته ای که متعاهد معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای هستند و تعهدات شان مبنی بر عدم گسترس سلاح هسته ای را رعایت می کنند، استفاده نخواهیم کرد". تنها یک کشور غیر هسته ای وجود دارد که احتمالا در این گروه جای نمی گیرد.
بنابراین، می گفتیم هرگز از سلاح های هسته ای علیه هر کشوری که در حال حاضر آن ها را در اختیار ندارد استفاده نمی کنیم البته به استثنای ایران. طبعا، ایران از اینکه هدف هسته ای باشد بسیار ناراحت است.
[تصویر: 1107175_670.jpg]
[align=-WEBKIT-CENTER]کودک کشته شده در حمله ناو آمریکایی
[align=-WEBKIT-CENTER]به هواپیمای مسافر بری ایران[/align][/align]
6. ما یک هواپیمای غیرنظامی ایران را سرنگون کردیم و 290 نفر از جمله 66 کودک را کشتیم
در این حمله، ناو آمریکایی وینسنسن که در حال گشت زنی در خلیج فارس بود، پرواز شماره 655 ایران ایر را در آسمان منفجر کرد. وقتی اتحاد شوروی در سال 1983 به اشتباه یک هواپیمای غیرنظامی کره جنوبی را در حریم هوایی خود منفجر کرد، روزنامه نیویورک تایمز در سرمقاله خود در مورد "قتل در آسمان" نوشت و همچنین اعلام کرد " هیچ بهانه ای قابل قبولی برای کشوری که یک هواپیمای بی ضرر را منفجر کند وجود ندارد".
بعد از حمله موشکی ناو وینسنسن ، در یکی از سرمقاله های تایمز اعلام شد "آنچه برای پرواز شماره 655 رخ داد سوالات سخت و محکمی برای ایران مطرح می کند". درست است- برای ایران. دو سال بعد ارتش آمریکا به فرمانده وینسنسن نشان دلیری و شجاعت اعطا کرد.
[تصویر: 1107180_435.jpg]
سرباز آمریکایی در عراق
7. ما نگران سلاح های هسته ای ایران هستیم به این خاطر که آنها مانع حملات نظامی ما می شوند
شعارهای ما در مورد ایران مزخرف به نظر می رسند: آیا رهبران آمریکا واقعا باور دارند ایران برای اولین بار در حمله هسته ای به اسرائیل یا آمریکا شرکت خواهد کرد، با توجه به اینکه این کار باعث یک اقدام تلافی جویانه و سریع از قدرت های هسته ای به خوبی مسلح می شود؟
حتی کارشناسان سیاست خارجی و محافظه کار آمریکا می دانند که این باور بعید و غیرمحتمل است. آنها نگران این نیستند که ما نمی توانیم مانع از یک ایران مسلح به سلاح هسته ای شویم- آنها نگران این هستند که یک ایران مجهز به سلاح هسته ای بتواند مانع ما شود.
همانطور که توماس دانلی، تحلیل گر ارشد مسئله ایران در اندیشکده اینترپرایز آمریکایی در سال 2004 عنوان کرد"چشم انداز یک ایران هسته ای یک کابوس است... به خاطر تاثیر محدود کننده اش برای استراتژی آمریکا در رابطه با خاورمیانه.... مطمئن ترین عامل بازدارنده برای اقدام آمریکا یک زرادخانه هسته ای فعال است". این دیدگاه، که ما نباید اجازه دهیم کشورهای دیگر ما را از برپایی جنگ باز دارند، یک باور اساسی دولت آمریکا است و در واقع دلیل اصلی حمله به عراق عنوان شد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۰۲, ۱۲/فروردین/۹۶
شماره ارسال: #11

(۱۲/فروردین/۹۶ ۱۷:۵۸)بیداری اندیشه نوشته است:  من نمی دونم تا کجا زنان باید آزاد باشن؟

تا همون اندازه ای که آقایون آزادن Big Grin
البته من حرف شمارو قبول دارم که عده ای بی حیا هستن. ولی دلیل نمیشه بخاطر یک عده خاص بقیه جامعه را در منگنه و اجبار نگه داشت. شما در مبحث صیغه می فرمایین: درسته بعضی مردهای متاهل از صیغه سوءاستفاده می کنن ولی به خاطر یک عده خاص که نمیشه یک حکم را کنسل کرد. آزادی پوشش هم همین طوره. ما میگیم پوشش آزاد باشه. حالا عده ای نادان بد لباس بپوشن. خوب اونها در طول زمان خودبخود از سوی جامعه بایکوت می شن. الان هر تیپی که مشاهده بشه اونرو عکس العملی به حجاب اجباری میدونن. اما اگه حجاب آزاد باشه و هرکسی با هر پوششی مطابق عقیده اش بیرون بره شخصیت های مثبت جلوه بیشتری پیدا می کنن. شما مریم میرزاخانی را در نظر بگیرین. موی کوتاه بدون آرایش. با تیپ ساده و نابغه. خوب یک بی حجاب با هر تیپ و آرایشی نمیتونه در برابر این خانم جلوه ای داشته باشه.
--
البته من بحثم این نبود. بحث من این بود که اگه هدف ایران از هزینه هایی که میکنه گسترش اسلامه، چرا روی حجاب که تمام فکر و ذکر دولت در داخل کشور روی اون هست در خارج از مرزها هیچ هزینه ای نمیشه و اصلا بحث حجاب در کشورهای دیگه را کاملا مسکوت گذاشته؟؟ پس نتیجه میگیریم هدف از هزینه در خارج از کشور گسترش اسلام نیست، تثبیت قدرته WinkBlush
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۴۴, ۱۳/فروردین/۹۶
شماره ارسال: #12
آواتار
نقل قول:برای اون کاربر دیگه میگم اهداف ما در منطقه گسترش اسلام و حفظ و قدرت بخشیدن به مسلمونها در مقابل قدرتهای استکباریه که کاملا حرکت الهی هست ولو براش خون ریخته بشه. قبلا گفتم برای فهم اینها اول باید دیندار شد با عقل و تفکر. وقتی نفهمیم هدف خلقت چیه مسائل سیاسی رو هم متوجه نخواهیم شد.

ببین دوست عزیز نشد دیگه!
دیگه دوره این حرفها گذشته. بیایم صداقت داشته باشیم بگیم همه اینها برای حفظ قدرته.
به همون خدایی که بهش اعتقاد داری چیز بدی هم نیست این، بقیه درک میکنن. اصلا تو این زمونه بمب اتم داشتن هم چیز بدی نیست، استعمار کردن کشورهای همسایه هم چیز بدی نیست، اصلا هرچی شما بگی.
چیزی که این وسط بقیه باهاش مشکل دارن اینه که شما میای به همه اینا آب مقدس میپاشی! دوتا بال خوشگل و سفید برای آقایون میزارید به بقیه میگید اینها فرشته اند. در صورتی که نیستن، مثل تمامی سیاستمدارهای دیگه دنیا دنبال منافع شخصی خودشون و اطرافیانشون هستن. پس نگید به خاطر اسلامه! همین دروغ گفتن باعث میشه بقیه جبهه بگیرن جلوی این قبیل کارهای نظام، چون معلومه که این یه دروغ بزرگه خیلی بزرگ! شما داری اینو برای ما میگی که تو این کشوریم داریم میبینیم اینا رو برای جماعت اونسر دنیا نمیگی که گول بخورن. ما داریم میبینیم که این آقایون و خانوم ها 0.5 درصد کارهاشون هم مثل اون چیزی نیست از اسلام تو کتاب ها نوشتن. تو کتاب ها میگم چون ما فقط شنیدیم و خوندیم که اسلام واقعی چیه، تا حالا احدی از این نسل اسلام واقعی رو ندیده!
احمدی نژاد و روحانی و خاتمی و اینا هم نداره، همشون با هم...

نقل قول:اول ما مسلمان هستیم. پیغمبر دین ما فرمودن اگر مسلمانی حتی مظلومی گوشه ای از دنیا از ما کمک بخواد و ما هم بتونیم کمکش کنیم به هر نحوی ولی کمک نکنیم از اسلام خارج هستیم. پس خودمون هر طوری باشیم نمی تونیم به برادران مسلمانی که در وضعیت بدتری از ما به سر می برن بی تفاوت باشیم.

شما جواب منو بده...
بانکداری این نظام اسلامیه؟! اداره این کشور اسلامیه؟! تولیدات و واردات این مملکت اسلامیه؟! چیه این جمهوری اسلامی واقعا اسلامیه؟! اصلا شما خودت هم میگی:

نقل قول:متاسفانه در جامعه ما اسلام رعایت نمیشه ولو اینکه در قوانین هم لحاظ شده باشه. کی رعایت نمی کنه؟ هم مردم هم مسئولین و مگر مسئولین جز همین مردم نیستن؟ همین فرزندان امروز ما میشن مسئولین فردا. از کره مریخ که نمیان. تا وقتی تربیت نسل بر اساس اسلام نباشه هیچموقع توقع نداشته باشین عدالت ۱۰۰ درصد محقق بشه.

اینجا اسلام رعایت نمیشه وجدانا چجوری انتظار داری بقیه باور کنن تو سیاسیت های خارجه اسلام پاک و مقدس رعایت میشه که اون حرفای عشقولانه رو در مورد ناجی بودن ایران برای بقیه کشورهای مسلمان میزنی؟!

نقل قول:والا ولی فقیه در نهایت عدل هم باشه تنهایی چکار می تونه بکنه.

فقط خواهشا نگو اینا فرق میکنه که دوباره میشه همون قضیه خر فرض کردن ما و دروغ بزرگ و اینا دوباره برمیگردیم سر پله اول.همون صداقت داشته باشید بگید برای حفظ قدرت اینکارها رو میکنیم، بقیه هم قبول میکنن. مشکل همه اینه که در حد کودک فرضشون میکنید و این دلایل بچه گانه رو براشون میارین.

ببین تو ناخودآگاه هم خودتون میدونید قیضه چیه ها!
نشون به اون نشون که هردفعه تو این تالار یکی گفت جمهوری اسلامی این کار بد رو کرده سریع یه کاربر رنگی اومده گفته خب آمریکا هم این کار بد رو کرده! خودتون هم میدونید فرقی ندارید با بقیه کشورها. تکذیب هم نکنید که الان به صورت رندوم یه تاپیک باز کنم تو تالار 90 درصد مکالمه بالا توش هست Big Grin

نقل قول:ولو براش خون ریخته بشه. قبلا گفتم برای فهم اینها اول باید دیندار شد با عقل و تفکر. وقتی نفهمیم هدف خلقت چیه مسائل سیاسی رو هم متوجه نخواهیم شد.

اولا خون کی ریخته بشه؟!
دوما معمولا برای سیاست ها دلیل میارن بعد متوجه میشن مردم و قبول میکنن یا نمیکنن، اینجا گویا برعکسه اول باید ایمان آورد بعدا متوجه شد! بعد تعجب میکنید که چرا نسل جوون روز به روز داره از آرمان های شما فاصله میگیره، به خاطر استکبار جهانی نیست دوست عزیز به خاطر این دست توجیه ها هستش! دهه 50 و 60 نیستش دیگه باور کنید.

امضای #1Zero
?Peace Sells ... but Who's Buying
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۳۰, ۱۳/فروردین/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/فروردین/۹۶ ۹:۴۲ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #13
آواتار
در جواب خانم نادیا باید بگم همه قوانین مدنی همینطوره. جنس بشر اینطوره که زیاده خواهه. پس به قانون محدود کننده راضی نمیشه مگر عقلش کمکش کنه در مهار نفسش وگرنه پشت چراغ قرمز نمی ایسته ولو بدونه به نفع همه هست. پس قبول داریم عده ای نقض قانون می کنن. خوب باید باهاشون برخورد کرد. خانمها هم اگر از حدی بیرون زدن باید باهاشون برخورد کرد. اینم که وایسیم تا ببینیم که اینها توسط جامعه طرد میشن حرف درستی نیست. نگاه به اینها باید نگاه به مجرم باشه. قانون اسلام حاکمه. آیه قرآن حد پوشش رو گفته. البته اگر عده ای کج سلیقه بدحجابهای فجیع رو ول کنن برن سراغ کمتر بدحجابها یا اگر بعضی ها برخورد و روش برخورد خوبی نداشته باشن اثر منفی داره. ایکاش اصلا تخطی نمیشد که بخواد برخوردهای غلط بشه ولی چاره چیه که تخطی ها با علم به غلطی انجام می گیره. نمیشه بگیم دزدها رو کاری شون نداشته باشیم تا توسط جامعه طرد بشن. الان رو چه کنیم که دارن خسارت می زنن. زنان بی حیا هم همینطور. ضرر فعلی اونها در تحریک جوانان بی همسر و سرد کننده روابط عاطفی مردان متاهل و کاهش کارایی کارمندان در محل کار و .... رو چه کنیم؟ بایستیم تا الکی مثلا طرد بشن؟ با شهوت جنسی به شدت تحریک پذیر آقایون چه کنیم؟ برای چی خداوند به مردان هم دستور داده چشمشون رو کنترل کنن. واسه اینکه تا دیدن جذابه زود دلشون میخواد.

مردان و زنان تفاوتهای اساسی دارن در این قضیه. خانمها وقتی از درون آقایون خبر ندارن با خودشون نباید مقایسه کنن. کتاب مسئله حجاب شهید مطهری کاملا علمی و عقلی توضیح داده...

در جواب جناب zero عرض کنم دوست عزیز تند نرو. خدا می دونه من همیشه صادقانه حرف زدم و اگر جایی از دین رو نفهمیدم چیزی نگفتم. این نیست که کسی بخواد فریب بده. من خودم از فریب دادن متنفرم...

اما در جواب سوالان شما باید بگم شما اصل ماجرا رو نفهمیدی به همین دلیل نگاهت به رهبر و امثال بنده غلطه فکر می کنی داریم گول می زنیم. اصلا اینطور نیست. البته توضیح ماجرا با گوشی و با مبانی فکری متفاوت خیلی مشکله اما برای اینکه بدونی و تهمت فریب به ما نزنی حق مطلب رو صادقانه میگم البته شما هم مجبور نیستی بپذیری.

کوناه میگم. جمهوری اسلامی آرزوی ۱۲۴ هزار پیغمبر بود چرا؟ چون قدرت استثنائا در برهه از زمان بشریت در یک منطقه محدود افتاده دست حق طلبان. شیعه همیشه تاریخ مثل خود امیرالمومنین مظلوم بوده. چون دنبال عدالت بوده همیشه دشمن داشته. همیشه محروم بودن همیشه تو سری خور. کتاب لبنان شهید چمران رو بخونین تا فلاکت گذشته شیعیان لبنان رو بفهمین. با وجودیکه اکثریت جمعیت لبنان بودن پایین ترین سطح شهروندی. قتل . شغلهای پست. نداشتن نماینده سیاسی و ... در آفریقا در اروپا در همه جا. در همین ایران خودمون در زمان شاه ملعون که عزاداری امام حسین علیه السلام ممنوع بود و علما رو خلع لباس می کردن و به زور چادر در می آوردن و صدام رو به جونشون انداختن و ... خیلی مفصله. تاریخ تحلیلی اسلام بخونین کتابهای فروغ ابدیت و فروغ ولایت فوق العاده هستن...
مسیر شیعه به انقلاب و امام خمینی رسید. یه فقیه جامع الشرایط آگاه به فقه شیعه در رأس قرار گرفت. تا الان قدرت کشور در دست طاغوت و شیاطین بود قوانین رو هم در جهت منافع خودشون می نوشتن. بعد از انقلاب با وجود فتنه های سخت داخلی و ترورها و کارشکنی ها و جاسوسی ها و ... مجلس اسلامی تشکیل شد. از اینجا به بعد زور افتاد دست کسانیکه که دغدغه جاری شدن دستورات خداوند در زمین رو دارن. زود ایراد نگیرین که کو؟ شعله انقلاب دغدغه دین داشت رهبرش ۱۰۰ درصد دینی بود. ۲۰۰ هزار شهید در جنگ ۸ ساله با وصیت نامه هاشون گفتن که دغدغه دین داشتن. اینها واقعیات انکار ناپذیره. درسته آخوند فاسد داریم. ریشوی فاسد داریم. مومن ظاهرا مومن داریم. ولی اینها همیشه تاریخ بودن شما برات تازگی داره. کربلا رو مشتی آخوند راه انداختن علیه امام حسین علیه السلام. اما فراموش نکنیم. خود شهدای کربلا هم مشتی آخوند بودن. پس همه رو با هم قاطی نکنیم. این نکته مهم مغفول ماجرا است.

تو کتابها نوشتن ائمه اینطور بودن. فکر می کنی دروغه؟ پس تاریخ عرب رو از کجا باید مطالعه کرد از کتب انگلیسی؟ در عهد حاضر سیره کدوم عالم واقعی رو خوندی که میگی ما ندیدیم. آیت الله سید علی قاضی بهجت طباطبایی نخودکی مجتهدی کاشی کوهستانی الهی و.... همین الان بیا بریم قم پیش علامه حسن زاده و شاگرداش پیش آیت الله تحریری و شاگردهاش اصلا بریم بین بچه مومن ها تو هیئتها. بله ناخااله هم هست همه جا هست ولی انگار ما عادت کردیم فقط بدها رو ببینیم...

القصه این نظام زمینه رشد و قدرت پیدا کردن شیعه در دنیا رو فراهم کرده. ارسال طلبه های قم به نقاط دنیا ببینین چقدر پر رنگ شده. گرایش خارجی ها به دین. البته باز هم شیعه ضعیفه در تبلیغات در محکم بودن در دینداری در پول و بودجه و .... ولی سال به سال جمعیت مسلمان و شیعه داره رشد میکنه. رشدش حلزونیه ولی رشد داره برای همین غربی ها نگران شدن....

شما صحبتهای رهبر رو اگر کامل گوش می دادی نمی گفتی فریب. خود رهبری بارها گفتن. مستکبران دنیا همیشه تبلیغات کردن که دین عامل عقب ماندگیه و افیونه و .... مردم دنیا هم اگر گرایشی قلبی به دین داشتن به خاطر تاثیر تبلیغات و محروم بودنشون باور کرده بودن که دین عامل بدبختی اونهاست. این ایده آل مستکبران بود. اما با انقلاب ایران و رشد قدرت نظامی و اقتصادی و نفوذ کلمه و علمی و .... در این چند دهه به دوست و دشمن ثابت کرد اون حرف دروغ بود. یکی از مهمترین علل دشمنی آمریکا و غرب با ما همینه که نگذارن کشوری با قوانین دینی مقتدر و قدرتمند بشه وگرنه باعث الهام دیگر کشورهای مستعمره میشه کما اینکه شده اگر چه سرکوب شد ولی خاکستری زیر اتشه...

پس بحث رو جمع کنم قدرتمند شدن ایران اسلامی یعنی قدرت گرفتن شیعه و نفوذ و گسترش تفکر شیعه و این یعنی آغاز عصر آخرالزمانی و زمینه سازی ظهور امام زمان عجل الله فرجه. یه جا خوندم یکی از بزرگان فرموده بودن اینکه وقت ظهور امام زمان علیه السلام ندا میدن یا اهل العالم ان جدی الحسین قتل مظلوما یعنی کل اهل عالم امام حسین علیه السلام رو می شناسن وگرنه این خطاب امام زمان علیه السلام اشتباه بود البته این چند سال اخیر اربعین امام حسین علیه السلام نشون داد این حرف داره به حقیقت نزدیک میشه. پس شیعه باید گسترش پیدا کنه. تنها کشور کاملا شیعه ایرانه. امام فرموده بودن اگر اسلام در ایران زمین بخورد دیگر بعید است دوباره بتواند کمر راست کند. چرا چون شیعه هست فقط که با تاسی به سید الشهدا حاضره در راه دینش خون بده. اینها رو ممکنه کسی به قدرت طلبی تفسیر کنه اما سیره خاضعانه امام و رهبری و علمای راستین این فکر غلط رو باطل میکنه. اینها دغدغه نفوذ و گسترش اسلام و دینه...

حالا می دونم قوانین بانکداری درسته و اسلامی اما بانکداران و مردم درست عمل نمی کنن. قوه قضاییه و ... قوانین ممکنه نقص داشته باشن که باید آروم آروم حل بشه. اجرا اما سخت تره. مردم باید رشد کنن و به درستی دستورات دین پی ببرن. فرصت لازمه و زمینه و بستر. بستر میشه جمهوری اسلامی. الن دولت دست کیه؟ لیبرالها. واردات و زمین خوردن تولید رو باید در نگاه لیبرالها ولو در لباس آخوندها باید جستجو کرد. اینقدر شرایط باید بره جلو که مردم خودشون فردی رو انتخاب کنن که واقعا مسلمون باشه... مقصر شرایط فعلی مردم هم هستن. خودشون به سمت دین زدگی میرن نتیجش رو هم می بینن. البته بگم قرار نیست کل مردم ایران رشد کنن و شیعه واقعی بشن. حدی داره. چرا امام زمان یاران ۳۱۳ عددی میخوان. البته ۳۱۳ عده فرماندهان ارشده ولی به هر حال امام هم روی تعداد زیاد سرمایه گذاری نکرده. قراره در بستر جمهوری اسلامی بخشی از شیعه رشد واقعی کنه و در دنیا اندیشه های شیعه نشر پیدا کنه. در همه کشورهای دنیا چندین پایگاه شیعه شکل بگیره. با گذشت زمان شکست اندیشهای لیبرالی مثل کمونیسم روشن بشه. عدالت طلبی دغدغه عمومی جهان بشه و ... ظهور رخ بده...

حالا متوجه شدین علت قدرت طلبی رهبران اسلامی ایران چی بود؟ پذیرفتنش با خودتون اما دیگه نگین می خوان فریب بدن. هدف مقدسه و براش خون پاک ریخته شده. بازم لازم بشه براش خون می ریزن. کیا همونها که شدن مدافع حرم و کلی چرندیات پشت سرشون گفتن. اینهمه مستند زن و بچه اینها گفتن این شهدا چطور زندگی می کردن و با چه نیتی رفتن هنوز میگن ما ندیدیم مسلمان واقعی. نمی دونم دنبال چی هستن...

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۲۰, ۱۳/فروردین/۹۶
شماره ارسال: #14

قصد ادامه دادن بحث ندارم فقط کوتاه: دزدی یک جرم مسلم هست و در قرآن برای اون مجازاتی مثل قطع دست هم گذاشته شده
ولی حجاب در قرآن به صورت یک توصیه است و هیچ مجازاتی برای بی حجابی قرار داده نشده (البته گفتم بحثم حجاب نبود چیز دیگه بودWink)
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۱۵, ۱۳/فروردین/۹۶
شماره ارسال: #15
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
قُلْ هَاتُوا بُرْهَانَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ صَادِقِينَ
به به بازم خانم نادیای بزرگوار در و گوهر افشانی کردن .

(۱۳/فروردین/۹۶ ۱۰:۲۰)Nadia نوشته است:  قصد ادامه دادن بحث ندارم فقط کوتاه: دزدی یک جرم مسلم هست و در قرآن برای اون مجازاتی مثل قطع دست هم گذاشته شده
ولی حجاب در قرآن به صورت یک توصیه است و هیچ مجازاتی برای بی حجابی قرار داده نشده (البته گفتم بحثم حجاب نبود چیز دیگه بودWink)
شما بازم گاف دادی که عالم تالار
اگه بازم بخوایین از فقط ظاهر قران استفاده کنین و بهتر بگم ؛ از کلام یه بنده خدایی که میگفت " وعندكم القرآن حسبنا كتاب " و جالب اینجاس که از وهابیت که گل و بل بل تر نداریم هم منکر هستن بر اینکه فقط کتاب الله . پس خانم نادیا اگه برفرض شما ، مجازات معین نشده باشه شما هم دارین همون حرف حسبنا کتاب الله رو میگید.
یه نمونه براتون بگم شاید دست از رجز خوانی و تعصب دست بکشید .

وأخرج سعید بن منصور عن عمران بن حصین أنهم کانوا یتذاکرون الحدیث فقال رجل دعونا من هذا وجیؤنا بکتاب الله فقال عمر إنک أحمق أتجد فی کتاب الله الصلاه مفسره أتجد فی کتاب الله الصیام مفسرا إن القرآن أحکم ذلک والسنه تفسره .

سعید بن منصور از عمران بن حصین نقل کرده است که آن‌ها در باره حدیث بحث می‌کردند که شخصی گفت: حدیث را رها کنید و از کتاب خدا برای ما استدلال کنید؛ پس عمر گفت: تو احمق هستی . آیا در کتاب خدا، نماز به تفصیل آمده است؟ آیا در کتاب خدا می‌توانی تمام جزئیات روزه را بیابی؟ قرآن به آن حکم کرده و سنت آن را تفسیر می‌کند.
السیوطی ، عبد الرحمن بن أبی بکر ، مفتاح الجنه فی الاحتجاج بالسنه ، ص۴۲.

اسکن کتاب رو هم کسی خواست بگه براش میفرستم اصلا کل کتاب رو میدم بخونه تا نگید باز رجزه.
از بن باز هم خواستین براتون مستند بدم.
نماز و روزه از واجبات بودن یا از اخلاقیات ؟شاید توصیه پزشکی بود ! اصلا شما خودتون ناراحت نکنین ، پاسخ نداری بدین. Blush

جناب ناظر و مدیر لطف کنین اسپرها رو بهشون تذکر بدین که خارج از قوانین و موضوع صحبتی نکنن که بعدا نتونن جمعش کنن.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۳۴, ۱۳/فروردین/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/فروردین/۹۶ ۱۲:۳۶ توسط خاتمي.)
شماره ارسال: #16
آواتار
دوست عريز آقاي بيداري انديشه ،يادم مياد مصاحبه ي يكي از اعضاي حزب توده رو ميخوندم يكي از شماره هاي ماهنامه انديشه پويا بود الان حضور ذهن ندارم اسمش چي بود بايد نگاه كنم اسمشو،ميگفت كه بعد از فروپاشي شوروي ايمان من نسبت به آرمان سوسياليسم از بين نرفت فقط كمتر شد،قضيه شما هم همينه!! حرفايي كه زديد روي كاغذ خيلي قشنگه ولي در عمل حكومت ما آرزوي ١٢٤٠٠٠ پيغمبر و اين حرفا نيست.با اين حرفا عده اي مثل شما رو جذب خودشون ميكنن و براي حفظ قدرتشون مجوز هر قتل و كشتاري رو ميدن.اين همه تجاوز و شكنجه در زندان هاي به خاطر همين حكم هاي مقدس اتفاق ميفته.پول بدون حساب و كتاب و قدرت بدون پاسخگويي فساد مياره و در ايران هم ميبينيم كه هر كسي هر نقدي بكنه عامل آمريكا و بهايي و صهيونيست و اينا خطاب ميشه! كسي جنايات آمريكا و نواقص اونجارو انكار نميكنه.ولي آمريكا و اروپا از لحاظ شفافيت و پاسخگويي دولت ٢٠٠ سال از ما جلوتر هستن.درباره ي حقوق بشر هم قبول دارم آمريكا يا اروپا حقوق بشرِ منِ مسلمان رو رعايت نميكنه ولي حقوق ملت خودشو رعايت ميكنه.مسئله اينه كه حقوق ما تو كشور خودمون توسط دولت و نظام خودمون رعايت نميشه! در طول تاريخ هم كن نبودن گروه هايي كه به ادعاي اسلام يك سري افراد رو جذب كردن وكلي هم جنايت كردن. آقاي احمد منتظري خاطره جالبي رو از آيت الله منتظري نقل كردن كه جا داره اينجا بهش اشاره بشه ايشون ميفرمودن بعد از سقوط صدام پدرم به علماي عراق نامه نوشتن و بهشون گفتن كه اشتباه ايران رو تكرار نكنن،آخوند جماعت به درد حكومت نميخوره!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۵۱, ۱۳/فروردین/۹۶
شماره ارسال: #17
آواتار
@بیداری اندیشه

حرفای قشنگی میزنی ها ولی بازم در حد فانتزیه! بحث کردن ما فایده ای هم نداره چون مثلا شما از روی عقیده و آرمان های خودتون حرف میزنید یکی مثل من چون عقیدش متفاوته اون دلایل براش بی معنیه و برعکس.
مشکل این نسل هم همینه چون شما و امثال شما از مدرسه و دانشگاه و پادگان بگیر تا توی تلوزیون چون قدرت دستتون بوده و راحت میتونستید حرفتون رو بزنید همیشه اینجوری میخواستید بقیه رو متقاعد کنید، یه دوره زمانی بود که این روش جواب میداد چون اعتقاد اکثریت مردم یه چیز بود ولی الان دیگه جواب نمیده چون اعتقادات مردم فرق کرده.
و دلیل این هم که چرا اعتقادات مردم فرق کرده اینه:

نقل قول:آخوند فاسد داریم. ریشوی فاسد داریم. مومن ظاهرا مومن داریم. ولی اینها همیشه تاریخ بودن شما برات تازگی داره.

همینا دلیلش هستن. اتفاقا برام هم تازگی نداره این چیزها. یه چیزی میگم بهت برنخوره ولی سیستم این کشور عاشق همین آدمهای بالاست! منافق پرور هست یجورایی! یه آدمی که فاسده خیلی راحت میتونه ظاهرش رو شبیه آدمهای داخل سیستم کنه و از منافعش سواستفاده کنه، جالب اینه که جواب هم میده! چون این نظام هرکی رو که زبونی بگه دوستت دارم رو قبول میکنه. طرف هیچ اعتقادی به اسلام و نظام نداره ولی میره عضو بسیج میشه و کارتش رو میگیره که سربازیش کمتر بشه و راحتتر بشه، یا میره هیئت میزنه عزاداری میکنه نذری میده بعد اون زیر هرکاری بخواد میکنه کسی هم کاریش نداره چون حاجی فلانی هیئتیه!
همینا هم خرد خرد دارن این مملکت رو نابود میکنن کسی هم نمیتونه جلوشون رو بگیره.

نقل قول:تو کتابها نوشتن ائمه اینطور بودن. فکر می کنی دروغه؟ پس تاریخ عرب رو از کجا باید مطالعه کرد از کتب انگلیسی؟ در عهد حاضر سیره کدوم عالم واقعی رو خوندی که میگی ما ندیدیم. آیت الله سید علی قاضی بهجت طباطبایی نخودکی مجتهدی کاشی کوهستانی الهی و.... همین الان بیا بریم قم پیش علامه حسن زاده و شاگرداش پیش آیت الله تحریری و شاگردهاش اصلا بریم بین بچه مومن ها تو هیئتها. بله ناخااله هم هست همه جا هست ولی انگار ما عادت کردیم فقط بدها رو ببینیم...

من گفتم اسلام واقعی رو فقط تو کتابها خوندیم بعد شما دوباره میای میگی برو فلان کتاب رو بخون؟!
این افرادی هم که شما مثال زدی من به دو دلیل قبولشون ندارم.
یک اینکه یسری هاشون خیلی قبلتر مردن و برای این نسل حالت الگو ندارن که ببین فلانی مسلمون واقعی بوده.
دو اونهایی هم که زنده هستن یا تازگی مردن باز هم نمیتونن الگوی یه مسلمون واقعی باشن چه برسه به یک مرجع!
چون تک تکشون فساد و ظلم رو تو این مملکت دیدن و دارن میبینن ولی صداشون در نمیاد. اگه یه مرجع کارش اینه تو حریم شخصی خودش تو خونه خودش تو رختخواب خودش آدم خوبی باشه و اسلام رو رعایت کنه به بقیه کاری نداشته باشه چون به صلاح نظام نیست یا میترسه کله پاش کنن اون مرجعیتش به درد والدین گرامیش میخوره. شما خودت از من واردتر هستی کدوم روحانی بود که فتوا داد مردم قلیون ها رو بشکنن چون یه قانون استعماری وضع شده بود؟! روحانی های زمان انقلاب از حکومت شاه تند انتقاد میکردن و عمل هم میکردن خودشون چون اعتقاد داشتن به کاری که میکنن!
اما این نسل، هیچ کس شجاعت اینو نداره که به فساد و ظلم چپ نگاه کنه چه برسه به انتقاد، همه به به و چه چه که ایول چه کشور گل و بلبلی داریم! در بهترین حالت ساکت میشینن و چیزی نمیگن. البته حق هم دارن چون هرکی دهنش رو به انتقاد باز کرد شد ضدولایت فقیه و کافر و خاک برسر! این نظام منافق پروره...

باور کن ما میخوایم بدی ها رو نبینیم ولی نمیشه! هزار هزار سیاستمدار و سرمایه دار فاسد داریم چقدر آدم خوب داریم؟! تخته سیاه رو اگه با گچ سفید یه نقطه بکشی روش بازم تخته سیاه نمیشه بگی سیاهی ها رو نبین.

نقل قول:حالا می دونم قوانین بانکداری درسته و اسلامی اما بانکداران و مردم درست عمل نمی کنن. قوه قضاییه و ... قوانین ممکنه نقص داشته باشن که باید آروم آروم حل بشه. اجرا اما سخت تره. مردم باید رشد کنن و به درستی دستورات دین پی ببرن. فرصت لازمه و زمینه و بستر. بستر میشه جمهوری اسلامی.

مشکل همین فرصته! دیگه چیزی نمونده آخه...
نفت و گاز رو کشتی کشتی میفروشیم پولش هم معلوم نیست تو جیپ کدوم خری میره چون فساد تو کل این کشور ریشه دوونده! کشور روز به روز داره خشکتر میشه، تو این 40 سال این همه آب و نفت و گاز مصرف شده تازه رسیدیم به اینجا، دیگه با اینهمه نعمت به جایی نرسیدیم نمیدونم چجوری بدون اینها میخوایم پیشرفت کنیم!
آمار ازدواج هی میاد پایینتر آمار طلاق میره بالاتر، کسی بچه دار نمیشه. این مشکل هم بزار رو موارد بالا و خیلی چیزهای دیگه!
حال اشکال نداره شما امید داشته باش که بهتر میشه وضعیت.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۵:۲۹, ۱۴/فروردین/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/فروردین/۹۶ ۶:۲۲ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #18
آواتار
در جواب خانم نادیا قضیه ساده هست جرم جرمه کوچیک و بزرگ نداره. ضمنا توی قرآن خیلی احکام واجب و حرام به صورت بکن نکن اومده و به قول شما حالت توصیه داره اما اینها واجب و حرام هم توشون هست. ضمن اینکه این آزادی عدم برخورد معلوم نیست تا کجا مد نظره و انتهایی نداره... بگذریم.

در جواب آقای خاتمی و zero ببینین تشکر که وقت گذاشتین برای این گفتگو اما واقعش اینه که چون مبانی فکری ما از ابتدا مشترکات نداره نتیجه ای هم نداره. من مثلا یه هدف از خلقت فهمیدم و جنبه های مثبت و منفی حکومت آخوندها رو از یک زاویه می بینم و در جهت اهدافی که در ایدئولوژی من هست وزن نقاط مثبت رو خیلی بیشتر می بینم. نقایص رو هم می بینم و تا حدی علت نقایص رو هم می بینم و بهشون تا حدی اشاره کردم. ریشه مسئولین فاسد رو در خاندان یکی مثل هاشمی و مانور تجمل ایشون پیدا کنین وگرنه اوایل انقلاب اینطوری نبود. متاسفم برای چنین آخوندهایی که.... حالا فقط ایشون نبود اما در این قضیه جرم ایشون کم هم نبود. خیلی مسائل واردات بی رویه و مافیای کوفت و مرض و ... نابودی کشاورزی و .... ریشه در زمان قاجار و خصوصا پهلوی داره. اسنادش هم هست. کاری نداریم. طبق اندیشه من و امثال من این نقایص ناراحت کننده وجود داره و واقعا چند روزی یه بار من حرص می خورم و ناراحت میشم اما بهتون قول میدم تا مردم خودشون درست نشن دولتها هم درست نمیشن. این خط این نشون. فعلا مردم بگردن دنبال مدیریت های سکولار .... آدم واقعا دینی و انقلابی میخواد. البته اونم متاسفانه خیلی خیلی کم هستن ولی هستن و همونها اگر کاری کنن. شاید مجبور باشیم سیستک کجدار و مریض رو تحمل کنیم شاید امیدوارم نسل بعدی ....

از اونطرف امثال شما فقط نکات منفی رو می بینن و اصلا نقطه مثبتی نمی بینن. حتی پیشرفتهای علمی و صنعتی و اقتصادی و ... نسبت به قبل از حکومت آخ.ندها و میگن اینقدر پیشرفت که هر حکومتی بود میکرد در حالیکه پهلوی ها و قاجارها اینهمه سال غلط بیجا می کردن جز بازار مصرف غرب بودن و عیاشی و فسادهای وحشتناک و خرابی ها چیزی به ارمغان نیاوردن. البته پهلوی ها و تفکر پهلوی ها هنوز هم هستن و مترصد فرصت هستن همون فسادهای وحشتناک رو ... اصلا الان هم همونها هستن وقتی هاشمی شوربختانه بعد از فوت امام دعوت میکنه از فراری های ثروتمند رژیم سابق برای سرمایه گذاری در ایران و اونها هم شروطی می گذارن و دولت می پذیره و آقایون دزد مملکت به اسم سرمایه گذار میان اینجا و .... می خواستین نتیجه ای دیگه ببینیم الان؟
به طور خاص آقای منتظری خودش یه آخوند مزخرف بود که با وجودیکه از قتلهای برادر دامادش مطلع بود جلوی امام رو می گرفت از اینکه محاکمه اش کنن. این آدم میگه آخوند به درد نمی خوره. حرف نزنم بهتره....

بگذریم. مهم نیست. خلاصه شما هیچ مثبتی نمی تونین ببینین.

اما نتیجه خوب ماها از انقلاب اسلامی راضی هستیم و جنبه های مثبت رو بیشتر می دونیم. شما دوستان و امثال شما ناراضی هستین و راضی هم نمیشین. راهکار چیه؟ من راهکاری نمی بینم متاسفانه یعنی ذهنم به جایی نمی رسه. یا شما و اندیشه هاتون باید عوض بشه یا نوع حکومت. یه خواهشی هم دارم لطفا به من و امثال بنده نگین ذهنمون رو شستن و تحت تاثیر صدا و سیما ج.اسلامی و .... این خودش بسیار توهین زشتیه که حالا هر کی مثل شما فکر نکرد حتما شستشوی مغزیه. منم در مورد شما می تونم همین رو بگم. اما اگه واقعا فکر می کنین مستقلا با مطالعه یا تفکر به چنین نتایجی رسیدین بدونین من و امثال من هم همینطور بوده و با مطالعه و تفکر جدی مسیر زندگی انتخاب کردیم. مثل من مدتهاست جز ربع ساعت اخبار اونهم ناقص تی وی نگاه نمی کنم...

در مورد دو راهکار بالا که یا تغییر نگرش شماست یا تغییر حکومت بعید می دونم هیچکدوم رخ بده مگر اینکه معجزه بشه. ولی بهتون قول میدم نوع حکومت عوض هم بشه فقط فساد و ظلم بیشتر میشه. مشکل از جای دیگه هست... بعد هم هیچ امام و پیغمبر عادلی نتونست تو کوتاه مدت کاری بکنه که چنین توقعی از این انقلاب دارین. مسئله تغییر فرهنگ و مبارزه با فساد خاندانها اقلا اگر اگر موفق بخواد بشه چند نسل زمان می بره.... فعلا کارمون شده شبانه روز حرص بخوریم و دندون رو جیگر بگذاریم و امیدوار باشیم با تغییر دولتها و با تغییر شرایط منطقه حوادث آینده جور دیگری رقم بخوره و اتفاق مثبتی برای همه مردم دنیا و ایران بیافته. واقعا این قضیه آخری برای شما خیلی مشکلتره اما واقعا راه دیگه ای نمی مونه. باز ما لااقل دلمون به چیزهایی خوشه اما شما اصلا قبول نداری. به هر حال دعاتون میکنم و امیدوارم وضعیت روز به روز برای شما و کشور بهتر بشه. ما هم تا ابد قرار نیست اینجا زندگی کنیم بالاخره نهایتش ۳۰ تا ۴۰ سال دیگه زندگی کنیم. اونطرف خیلی مسائل شفاف تر میشه البته همین هم باور میخواد...

یه چیزم اضافه کنم. شما هم خیلی منفی دارین به همه چیز نگاه می کنین. آخوند خوب هم داریم ریشوی خوب هم داریم مسئول خوب نماینده مجلس خوب داریم. کم هم نیستن البته کلا کمن اما تعدادشون بد هم نیست. اینهمه سیاه بینی و بدبینی بیشتر باعث اذیت خودتون میشه. واقع بین باشین. من خودم ریشو هستم نه آزارم به کسی رسیده نه سو استفاده کردم نه فساد دارمSmile خلاصه اینقدرها هم که بولد شد وضعیت اجتماعی سیاسی بد نیست. نگاهتون رو تعدیل و منصفانه کنین...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۳۰, ۲۳/فروردین/۹۶
شماره ارسال: #19

خیلی مطلب خوبی بود حقانیت این شعار رو اثبات کردی مرسی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  حقیقت واقعی دشمنی آمریکا با ایران bahmaneyar 0 139 ۲۷/اردیبهشت/۹۶ ۹:۳۴
آخرین ارسال: bahmaneyar
  مرگ بر آمریکا تنها یک شعار نیست، یک عقیده است bahmaneyar 1 366 ۱۵/آبان/۹۵ ۰:۳۸
آخرین ارسال: tahsilatetakmil
  متن توافقنامه ایران و آمریکا، این‌بار در والیبال! آیات 11 2,328 ۲۰/اردیبهشت/۹۴ ۱۸:۱۷
آخرین ارسال: Farzaneh
Video ما در هفتم تیر ماه سال 1360 یک ملت را از دست دادیم. vahrakan 1 1,126 ۷/تیر/۹۱ ۱۷:۵۷
آخرین ارسال: seyed
  مقایسه ایران و آمریکا !!! حتما ببینید ONLY66 11 3,745 ۲۱/فروردین/۹۱ ۲۱:۲۷
آخرین ارسال: ghoghnoos_1989

پرش در بین بخشها:


بالا