کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود و تحلیل مستند بعد از خمینی (رحمة الله علیه)
۱۲:۱۷, ۲۳/دی/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/خرداد/۹۵ ۱۳:۲۹ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
درباره مستند


هو الحق//تاریخ همواره پر است از وقایع مبهم و ناگفته هایی که یافتن و رمز گشایی از آنها می تواند چراغ راه آینده باشد. یافتن و غبار زدودن از صفحه های خاک گرفته ای که به دلایل موجه و غیرموجه در پستوی نمور گذشته پنهان شده اند کار پرچالشی است؛ که جرأت و همت را همزمان به یاری می طلبد. اما حقیقتا به سختی اش می ارزد!…مستند بعدازخمینی تلاشی است از همین جنس توسط عده ای که آنها را نسل_سوم ی صدا می زنند. تنها نسلی که حال و هوای قدیم و جدید انقلاب را توأمان چشیده و از این روست که شاید بتواند پس از امام را برای خمینی ندیده ها ترجمه کند. ناگفته ها را از دل خروارها مصلحت اندیشی برای ناشنیده ها بیرون بکشد و احتمالا بهای جسارتش را هم بپردازد! جسارتی که متأسفانه کمتر از دلسوزان انقلاب می بینیم.17 قسمت 20 دقیقه ای، حاصل 2سال پژوهش بی وقفه از میان اسناد، مصاحبه ها و خاطرات مردان نسل اول انقلاب است که به تهیه کنندگی «شبکه خبری اجتماعی افسران» و کارگردانی حجت الله نیکی ملکی از ناگفته های «ده ساله ی دوم انقلاب اسلامی» روایت خواهد کرد. داستان از آخرین سال عمر حضرت امام آغاز و تا پایان دوران سازندگی ادامه خواهد داشت.باور سازندگان بر این است، دانستن اینکه ایران در سالهای بعدازخمینی چه وقایعی را چگونه پشت سر گذاشته است، می تواند عبرت بی بدیلی برای ترسیم آینده ای شفاف تر و بالنده تر ارائه دهد. تلاش مستند بر این بوده که در عین انصاف، صریح و شفاف باشد و حقایق را فدای مصلحت سازی ها نکند. قضاوت اینکه چقدر در این راه توفیق یافته ایم را به بینندگان وامیگذاریم.و در آخر از آنجایی که این روایت تاریخی برخی پیش فرض های رایج را به چالش می کشد توصیه می کنیم:اگر_متعصب_نیستید_این_مستند_را_ببینید![/b]

دانلود مستند بعد از خمینی (رحمة الله علیه)قسمت اول ،دوم ،سوم ،چهارم (این موضوع به روز رسانی خواهد شد)
قسمت اول؛ پایان نخست وزیر
خلاصه داستان:
شانزده روز از پذیرش آتش بس بین ایران و عراق گذشته؛ فردا روزِ شروعِ مذاکراتِ قطعنامه ی ۵۹۸ است. تهران انتظارِ اتفاق دیگری را هم می کشد؛ معرفی کابینه ی جدید نخست وزیر.اما اضطرابِ این شبِ مهمِ ایران بیشتر می شود.. اتفاقی افتاده! سران نظام تصمیم می گیرند خبر درز نکند؛ بی خبر از تیترِ فردای روزنامه ی جمهوری روسای نظام تصمیم می گیرند برای چاره جویی از امام کمک بگیرند. تصمیم امام چه خواهد بود؟
[تصویر: AfterKhomeini_E1.jpg]
قسمت دوم؛ آخرین مأموریت
خلاصه داستان:
سال ۶۸ … سال تصمیماتِ مهم برای جمهوری اسلامیِ پس از جنگ …مسئله هایی که به دلیل مصلحت های جنگ مسکوت مانده است، صدایشان اندک اندک بلند می شود! زمانِ حلّ مسئله رسیده است … موضوعی امام را رنج می دهد. حلّ این موضوع فقط از عهده امام بر می آید.مسئله ای که امام خود را برای حلّ آن مسئول می داند و وقت را تنگ. امام چگونه این چالش را در سالِ آخرِ عمرِ خود حل کرد؟
[تصویر: AfterKhomeini_E2.jpg]

دانلود با کیفیت اکران
دانلود با کیفیت کامپیوتر
دانلود با کیفیت موبایل


قسمت سوم؛ خمینی
خلاصه داستان:
نیمه خرداد ۶۸ … روزی که انقلاب اسلامی، بنیانگذار خود را از دست داد.ایران سوگوار است، اما این سوگواری تمام ماجرا نیست!دشمنانی مشتاق و منتظر فروپاشی؛ و دوستانی نگران و دلواپس آینده انقلاب ایران چگونه بحران انتخاب رهبری را از سر گذراند؟
[تصویر: afterkhomeini-E3.jpg]
دانلود با کیفیت اکران
دانلود با کیفیت کامپیوتر
دانلود با کیفیت موبایل


قسمت چهارم؛ جمهوری دوم

خلاصه داستان:
تابستان سال ۶۸؛ قانون اساسی با فرمان امام اصلاح شده و رهبر ایران تغییر کرده…ایران برای انتخاب اولین رئیس جمهورِ بدون نخست وزیر آماده می شود. قرار است رئیس دولت را مردم تعیین کنند. اگر چه انتخابات بدون رقیب است؛ ولی نامزد اصلی حرف های جدیدی دارد. حرف هایی که مردم را امیدوارتر می کند؛ حرف هایی در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی. اولین دولتِ جمهوری اسلامیِ پس از جنگ، چه مسیری را برای توسعه انتخاب می کند؟

دانلود با کیفیت کامپیوتر

دانلود با کیفیت موبایل
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۳۶, ۲۴/دی/۹۴
شماره ارسال: #2
آواتار
من سه قسمتش رو دیدم و نمی دونستم قسمت چهارمش اومده. حتما ان شاءالله قسمتهای جدیدش اومد اینجا قرار بدین.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۰۲, ۲۴/دی/۹۴
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۴/دی/۹۴ ۱۲:۳۶)بیداری اندیشه نوشته است:  من سه قسمتش رو دیدم و نمی دونستم قسمت چهارمش اومده. حتما ان شاءالله قسمتهای جدیدش اومد اینجا قرار بدین.

سلام علیکم
ان شاء الله تا قسمت شانزدهم همه قسمتها را در این تاپیک قرار خواهم داد .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۰۰, ۲۸/دی/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/دی/۹۴ ۹:۰۶ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #4
آواتار
قسمت پنجم؛ بن بست ۵۹۸
[تصویر: Hashemi-1.jpg]

خلاصه داستان
جمهوری اسلامی، اولین رئیس‌ دولت بعد از خمینی را تجربه می کند؛ اما مانع بزرگی بر سر راه است! اگر چه آتش بس بین ایران و عراق اجرا شده؛ اما هنوز مذاکرات قطعنامه ۵۹۸ به نتیجه نرسیده. رئیس جمهور معتقد است تحول در سیاست خارجی، ۸ سال جنگ را به سرانجام می رساند. آیا این نگاه جدید، کلید مذاکرات می شود یا هاشمی در بن بست ۵۹۸ گرفتار خواهد شد؟


تعبیر غربی‌ها از چرخش ۱۸۰ درجه‌ای هاشمی از اقتصاد دولتی به آزاد؛ “جمهوری دوم بعد از خمینی”جرای سیاست اقتصاد آزاد توسط دولت سازندگی آثار و تبعات ناگواری در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به‌همراه داشت.


مروری بر سیاست‌های اقتصادی دولت آقای هاشمی؛ اقتصاد آزاد چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

گروه اقتصاد جهان نیوز ـ محمدجعفر روشنی: حکومت‌ها با ایدئولوژی‌های مختلف، تامین و سروسامان دادن به جنبه‌های مختلف زندگی مادی شهروندان شان را از جمله اصلی‌ترین وظایف و مسئولیت‌های خود به‌شمار می‌آورند. حکومت‌های مبتنی بر ادیان و آموزه‌های دینی نیز به طریق اولی در صدد رعایت اصول اقتصادی مد نظر آئین خود هستند. قرآن کریم، کتاب آسمانی دین مبین اسلام نیز نگاهی ژرف به مسائل اقتصادی، زندگی روزمره و امرار و معاش مردم داشته و به همین اساس بر حکمرانان کشورهای اسلامی واجب است این منشور را در تصمیمات و برنامه ریزی‌های اقتصادی مورد نظر داشته باشند.
جمهوری اسلامی ایران به عنوان حکومتی مبتنی بر قواعد اسلامی در عصر کنونی همواره تلاش خود را برای تحقق عدالت اقتصادی و اجرای فرامین الهی به‌کار بسته است و در این بین بنا به تشخیص مسئولان در مقاطع مختلف از سیاست‌های اقتصادی گوناگون برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرده است.
یکی از مقاطع مهم تاریخ انقلاب که شاهد نوع خاصی از جهت گیری اقتصادی بودیم، اواخر دهه ۶۰ و زمان روی کارآمدن دولت اول آقای هاشمی است. از این جهت مهم که از سال ۵۷ تا این مقطع شاهد حوادث گوناگونی از جمله؛ ناآرامی‌های اوایل انقلاب و تلاش برای تجزیه کشور، درگیری‌های سیاسی مختلف و حضور مخرب منافقین، تسخیر لانه جاسوسی و پیامدهای آن و از همه مهم‌تر وجود ۸ سال جنگ تحمیلی بودیم که طبعاً با وجود در اولویت بودن مسائل غیر اقتصادی، فرصتی برای تدوین و اجرای یک برنامه اقتصادی منسجم که در پی آن جهش اقتصادی صورت گیرد، فراهم نشد. از این رو چرایی انتخاب و پیامد سیاست اقتصادی اولین دولت پس از جنگ بسیار حائز اهمیت و قابل بررسی است.
آقای هاشمی رفسنجانی در حالی سیاست اقتصادی دولت خود را با چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای، اقتصاد آزاد انتخاب کرد که در زمان دولت آقای میرحسین موسوی تمام قد حامی سیاست‌های اقتصاد دولتی نخست وزیر بود. بسیاری از اقتصاددان‌ها بر این باورند وجود رانت اطلاعاتی و انحصار در مالکیت دولتی، نبود شفافیت و عدم توان رقابت با بازارهای بین‌المللی، از مهم‌ترین ضعف‌های اقتصاد دولتی است که بی‌تردید فساد اقتصادی را نیز در پی خواهد داشت. اما چه شد که آقای هاشمی از اقصاد دولتی عبور کرد و به اقتصاد آزاد رسید؟ در پاسخ باید گفت چند عامل در این تغییر جهت بسیار موثر بود؛
• تبلور ناکارآمدی اجرای سیاست اقتصاد دولتی توسط دولت آقای موسوی
• تغییر نگرش بسیاری از مسئولان اقتصادی دولت آقای موسوی و نزدیکی و ارتباط تناتنگ آنها با آقای هاشمی
• سفر آقای هاشمی به ژاپن و چند کشور دیگر و رویای تحقق ژاپن اسلامی در ایران
• فروپاشی اقتصاد چپ (سوسیالیستی) در دنیا
به هر تقدیر اجرای سیاست اقتصاد آزاد در دستور کار دولت اول آقای هاشمی قرار گرفت. اما اقتصاد آزاد چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

در تعریف آکادمیک اقتصاد آزاد آمده است: دولت در تولید، فروش، توزیع و دیگر بخش‌ها هیچ مداخله‌ای نداشته و عوامل بازار یعنی فروشندگان و خریداران بر آن نظارت دارند. وجود شفافیت اقتصادی، افزایش بهره‌وری و راندمان تولید، افزایش کارایی و اثربخشی، وجود رقابت منصفانه تولیدکنندگان اقتصادی و همچنین افزایش کیفیت تولید از جمله پیامدهای اجرای سیاست اقتصاد آزاد است.
حال با اذعان به برخی فواید اقتصاد آزاد، باید بر این نکته هم تاکید کرد که نحوه اجرا و عملیاتی کردن سیاست اقتصاد آزاد بسیار مهم هست و باید به گونه‌ای اجرایی شود که در جامعه اسلامی، مستضعفین بیشترین منفعت را ببرند و شکاف طبقاتی کم شود و عدالت اجتماعی به معنای اسلامی آن محقق گردد. به گواه تاریخ و منابع مسلم و متعدد همچون مستند بعد از خمینی، متاسفانه اجرای سیاست اقتصاد آزاد توسط دولت سازندگی آثار و تبعات ناگواری در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به‌همراه داشت که شرح مفصل هر کدام کتابی است جداگانه و در این مجمل نمی‌گنجد اما فهرست وار به چند مورد اشاره می‌شود؛
• ورود بی رویه و خارج از قاعده کالاهای لوکس به کشور و رواج مصرف گرایی
• پیشی گرفتن بی سابقه واردات به صادرات
• افزایش تورم و بی‌کاری
• فشار به اقشار محروم و مستضعف جامعه و افزایش شکاف طبقاتی
• اجرای ناموفق سیاست تعدیل اقتصادی
• به فراموشی سپرده شدن ارزش‌های انقلابی و تبلور فرهنگ اشرافی گری و …

چرخش آقای هاشمی به حوزه اقتصاد محدود نشد بلکه همزمان و برای تحقق سیاست اقتصاد آزاد، جهت گیری کلی سیاست خارجی دولت خود را نیز تغییر داد و سیاست تنش زدایی را در پیش گرفت چراکه معتقد بود لازمه توسعه، سرمایه‌گذاری است و دشمن تراشی مانع سرمایه‌گذاری. چرخش و تغییر موضع آقای هاشمی در حوزه سیاست خارجی و اقتصادی به حدی آشکار بود که غربی‌ها آن را “جمهوری دوم بعد از خمینی” نامیدند.
سخن آخر

در پایان باید توجه داشت، فهرست کردن برخی پیامدهای اجرای سیاست اقتصاد آزاد توسط دولت آقای هاشمی به معنای شکست قطعی و ناکارآمدی مسلم این سیاست‌ها نبوده و نیست بلکه مقصود بیان ضعف‌های اجرای این سیاست‌ها و اولویت بندی غیر اصولی مشکلات اقتصادی کشور و بومی نکردن برخی از سیاست‌ها و تصمیمات اقتصادی و همچنین عدم پیوند فرهنگ ایرانی اسلامی با سیاست‌های اقتصاد آزاد است که رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی‌های متعدد ضمن نقد آثار اجرای این سیاست‌ها بیان داشتند (نقل به مضمون)؛ در مورد نحوه‌ی اجرای عدالت اجتماعی با آقای هاشمی اختلاف نظر دارند.
* کارشناس ارشد ارتباطات
منبع: جهان نیوز
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۲۷, ۲۸/دی/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/دی/۹۴ ۹:۲۹ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #5
آواتار
به نام خدا

با تشکر فراوان بابت این مستند تکان دهنده و زیبا.

فقط ایرادی که هست بنده، تنها موفق شدم قسمت پنجم را دانلود کنم و مابقی قسمتها قابل دانلود نیست.

لطفا رسیدگی فرمایید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۱۰, ۲۸/دی/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/دی/۹۴ ۱۰:۱۲ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۸/دی/۹۴ ۹:۲۷)عدالت نوشته است:  به نام خدا

با تشکر فراوان بابت این مستند تکان دهنده و زیبا.

فقط ایرادی که هست بنده، تنها موفق شدم قسمت پنجم را دانلود کنم و مابقی قسمتها قابل دانلود نیست.

لطفا رسیدگی فرمایید.
سلام همسنگر گرامی ،البته من همه لینکها رو تست کردم که کار می کنه اما شما می توانید به این ادرس جهت دانلود با کیفیت های اصلی مراجعه فرمایید.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۵۶, ۲۸/دی/۹۴
شماره ارسال: #7
آواتار
به نام خدا

پیشنهاد میکنم دوستان حتما و حتما این مستند زیبا و تکان دهنده را تماشا کنند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۶, ۱۴/بهمن/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/بهمن/۹۴ ۱۱:۰۰ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #8
آواتار
قسمت ششم؛ رادیکال‌ها

خلاصه داستان:
کویت توسط ارتش عراق اشغال شده. حکام عرب نگران سرزمین‌هایشان؛ و غربی ها نگران قیمت نفتشان.
در ذهنشان سودای حمله به عراق؛ اما نگران از موضع احتمالی ایران.
با شعله ور شدن آتش جنگ، مقامات ایران موضع ایران را اعلام میکنند؛ موضعی که چهره های کلیدی یکی از دو جریان اصلی کشور با آن شدیدا مخالف اند.
جریانی که خود را منتسب به خط امام میداند و منتقد جدی اولین دولت بعد از خمینی است..
سرنوشت جریان چپ بعد از امام چه خواهد شد؟
[تصویر: Final1.jpg]

253
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۳۵, ۲۸/اسفند/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/اسفند/۹۴ ۲۳:۳۹ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #9
آواتار
[تصویر: poster07.jpg] قسمت هفتم؛ ماموریت ویژه آقای سفیر
خلاصه داستان
طوفانی که غربی ها برای خروج صدام حسین در صحرای کویت به پا کردند فروکش می کند؛ اما از صحرا برنده ای بیرون نمی آید. پیروز این نبرد، ایرانِ بی طرف است.حالا دیگر همه راه ها به تهران ختم می شود و دنیا برای سلام کردن به ایران پیشقدم است.ایران قدرت جدید و بدون رقیب منطقه، خواهان پیدا کرده.اروپایی ها به دنبال پیوند با ایران؛ و البته دولت ایران هم مشتاق.
هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور جدید فرد مورد اعتماد خود را مامور توسعه روابط با اروپا میکند. فرجام این ماموریت چه خواهد شد؟

دانلود با کیفیت موبایل

[تصویر: %D8%A7%D9%82%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-1.jpg]
قسمت هشتم؛ تولد دوباره یک رویا

خلاصه داستان:
هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور ایران به دنبال توسعه روابط با اروپاست. اما اروپایی ها از طرف آمریکا تحت فشار هستند. آنها به ایران می گویند برای زنده نگهداشتن رابطه باید مشکل خود را با آمریکا حل کنند. دولت جدید ایران هم نگاه متفاوتی به آمریکا دارد. به معامله با آمریکا امیدوار است.
سفر محرمانه دست راست دبیرکل سازمان ملل به ایران با ماموریت ویژه ای از سوی آمریکایی ها و ملاقات با هاشمی، او را به تحقق رویایش امیدوارتر می کند.
فرجام نگاه جدید ایرانی ها به آمریکا چه خواهد شد؟
دانلود با کیفیت موبایل
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۰۸, ۲۹/اسفند/۹۴
شماره ارسال: #10
آواتار
چقدر طول کشید تا قسمتهای 7 و 8 بیاد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  دانلود مستند سه گانه ی کاتسی (The Qatsi-Trilogy) مجید املشی 17 26,894 ۱/بهمن/۹۷ ۱۰:۱۸
آخرین ارسال: سرباز منتظر
Video مستند امام خمینی ، انجمن حجتیه و انتظار فرج (بدون حذفیات) عبدالرحمن 7 4,660 ۲۳/بهمن/۹۶ ۱۸:۱۷
آخرین ارسال: عبدالرحمن
  دانلود مستند "دروغ به سبک هولوکاست" -Ali- 0 4,326 ۲۲/مهر/۹۴ ۲۰:۵۹
آخرین ارسال: -Ali-
Video دانلود مستند «ایرانی های مرتد» vahrakan 1 1,993 ۶/مهر/۹۴ ۳:۱۲
آخرین ارسال: aaaaa
  دانلود مستند سفر به ماوراءالطبيعه با زیرنویس فارسی antizion 68 54,022 ۲۸/شهریور/۹۴ ۱:۳۰
آخرین ارسال: cena
  دانلود مستند کوتاه حریم خصوصی مجید املشی 2 2,205 ۲۱/مرداد/۹۴ ۱۵:۰۹
آخرین ارسال: مجید املشی
Exclamation دانلود مستند جنگ هالیوود با خدا (Hollywood War on God) tavousi 0 2,116 ۲۴/تیر/۹۴ ۲۰:۳۸
آخرین ارسال: tavousi

پرش در بین بخشها:


بالا