کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهداف برجام چه بود؟
۱۸:۲۸, ۲۱/مرداد/۹۵
شماره ارسال: #1

بنام خدا
سلام بنظر بنده در برجام دوهدف عمده درکاربود
1-رفع سایه جنگ ازسر کشورمان
2- رفع تحریمات سازمان ملل وآژانس اتمی
اینک این سوال مطرح است که آیا برجام به اهداف خودرسید
پاسخ بله هم کشورمان از جنگ دور شد وهم کلیه تحریمات بین المللی منتفی شد .در نتیجه ما دربرجام موفق بودیم علیرغم اینکه درعمل مشکلاتی هم داریم والسلام
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۷:۵۷, ۱۳/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #31

بنام خدا
سلام فرزندم بنده اهل جدل نیستم چون با روش اولیا منافات دارد .بگذاریم دیگران که درسایت هستند خود درباره عرایض بنده وفرمایش شما داوری کنند.
انتخاب برخی از عرایض بنده وایراد به انها نوعی مغلطه کاری است وشایسته یک مسلمان نیست.بهرحال پاسخ همه اشکالات شمارا در گذشته داده ام وچون با روش نگارش درسایت مانند شما آشنا نیستم بروش خودم مینویسم
1- برای اینکه بدانید همه تحریمها برداشته شده است میتوانید ازدفتر سازمان ملل درتهران سوال کنید آنجا مرجع اصلی است نه صحبتهای رسانه ای این یا آن فرد والبته آنچه وجود دارد قبلا نوشتم که مربوط به آمریکاست نه برجام
2-برای اینکه به ارزش باورهای خود پی ببرید بیائیم فرض کنیم که همه صحبتهای شما درست است وبنده در اشتباه کامل . نتیجه چه میشود؟ مردمی دولتی را انتخاب کرده اند ورهبری را برای رهبری نتیجه همه کارها بردوش دولت ورهبری است (سیاستهای کلی وجزئی) پس مشکل در مردمی است که این دولت ورهبری را برگزیده اند (خلایق هرچه لایق) وبالاتر از این وای برخداوندیکه چنین آفریدگان وحشتناکی خلق کرده است؟ اینست نتیجه دریافتهای شما .باز کمی تخفیف میدهم .این دولت ورهبری مسوولیت تحریمات 12 ساله را بعهده ندارند اینها مربوط به دولتهای گذشته ورهبری گذشته است آنان باید جواب بدهند نه اینان .اشکال کار اینان در اینستکه نتوانسته اند سنگی را که گذشتگان درچاه ویل انداخته اند درآورند . خوب دفعه بعد مردم در انتخاب رئیس جمهور ورهبری خردمندانه تر عمل کنند تا بتوانند برسر سفره اشان نان وخورشی بیابند موفق باشید ممنونم از همراهی بنده در این مباحثات.
۱۵:۱۵, ۱۳/شهریور/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۵ ۱۵:۲۹ توسط میثم2.)
شماره ارسال: #32

ظریف (الان) : هدف عمده مذاکرات، برداشتن تحریم‌ها نبود؛ بلکه حفظ عزت کشور، توانمندی‌های فنی و لغو قطعنامه‌های شورای امنیت بود که اتفاقاً هیچ یک از تحریم‌های اقتصادی در آن قطعنامه‌ها نبود!
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/626332

ظریف (قبلا): کل تحریم‌های اقتصادی، مالی و پولی اتحادیه اروپا، کل تحریم‌های ایالات متحده که بر شخصیت‌های غیرآمریکایی اعمال می‌شود از روز اجرا لغو خواهد شد

روحانی(قبلا) : ایجاد اشتغال برای جوانان ، رشد اقتصادی و بهره برداری از منابع مشترک نفت و گاز از جمله اهداف برجام بوده

روحانی (قبلاتر) : هدف اول آن بود که توانمندی هسته‌ای، فناوری هسته‌ای و حتی فعالیت هسته‌ای را بتوانیم در داخل کشور ادامه دهیم، هدف دوم آن بود که تحریم‌های غلط، ظالمانه و ضد انسانی را لغو کنیم؛ در هدف سوم به دنبال آن بودیم که کلیه قطعنامه‌هایی که از دید ما قطعنامه‌های غیرقانونی در شورای امنیت سازمان ملل بود لغو شود
________________________________________________________________________________________
(۱۳/شهریور/۹۵ ۷:۵۷)aliabad نوشته است:  
بنام خدا
سلام فرزندم بنده اهل جدل نیستم چون با روش اولیا منافات دارد .بگذاریم دیگران که درسایت هستند خود درباره عرایض بنده وفرمایش شما داوری کنند.
سلام پدر جان
خود شما در جاهای دیگه نقدتون رو نسبت به صحبت دوستان دیگه داشتید و اون بحث و گفتگوی مفید بود، بعد اینکه یکی نظر ما رو نقد کنه اگه تو جوابش صحبت از جدل کنیم زیاد برخورد قشنگی نیست بالاخره عدالت و...

1- برای اینکه بدانید همه تحریمها برداشته شده است میتوانید ازدفتر سازمان ملل درتهران سوال کنید آنجا مرجع اصلی است نه صحبتهای رسانه ای این یا آن فرد والبته آنچه وجود دارد قبلا نوشتم که مربوط به آمریکاست نه برجام
هدف اصلی که به مردم گفته شد برداشتن تحریم ها بود وحتی گفته شده بود لغو قطعنامه ها وسیله برای برداشتن تحریم هست
از مسئولین برجام توقع نظارت نمیره چون مثل ظریف به خودشون نمره 20 میدن
اون مواردی که عرض کردم افراد بی طرف و خارجی بودن که در عمل نشون میداد تحریم رفع نشده

2-برای اینکه به ارزش باورهای خود پی ببرید بیائیم فرض کنیم که همه صحبتهای شما درست است وبنده در اشتباه کامل . نتیجه چه میشود؟ مردمی دولتی را انتخاب کرده اند ورهبری را برای رهبری نتیجه همه کارها بردوش دولت ورهبری است (سیاستهای کلی وجزئی) پس مشکل در مردمی است که این دولت ورهبری را برگزیده اند (خلایق هرچه لایق) وبالاتر از این وای برخداوندیکه چنین آفریدگان وحشتناکی خلق کرده است؟ اینست نتیجه دریافتهای شما .باز کمی تخفیف میدهم .این دولت ورهبری مسوولیت تحریمات 12 ساله را بعهده ندارند اینها مربوط به دولتهای گذشته ورهبری گذشته است آنان باید جواب بدهند نه اینان .اشکال کار اینان در اینستکه نتوانسته اند سنگی را که گذشتگان درچاه ویل انداخته اند درآورند . خوب دفعه بعد مردم در انتخاب رئیس جمهور ورهبری خردمندانه تر عمل کنند تا بتوانند برسر سفره اشان نان وخورشی بیابند موفق باشید ممنونم از همراهی بنده در این مباحثات.
اینکه دائم اشتباهات دولت رو به رهبری وصل میکنید برخورد درست و عادلانه ای نیست و از شما با توجه به سنتون انتظار این برخورد رو نداریم
دقیقا دستورها و نصیحت و خطوط قرمز رهبری مشخص هست و به هیچ وجه نمیتونید گند برجام رو به رهبری بچسبونید
در مورد تحریم ها هم لطفا دقت کنید تحریم رو دولت و رهبر برقرار نکردن تحریم رو آمریکا و اروپا و زورگویان برقرار کردن
امروز با تعطیلی هسته ای کاملا مشخص شد که مساله هسته ای فقط بهانه ای برای تحریم بود حتی با تعطیلی هسته ای هم تحریم باقی موند

ممنون از شما بابت همراهی در بحث، میتونیم همونطور که فرمودید داوری رو به عهده دیگران بگذاریم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۳۴, ۱۳/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #33

بنام خدا
سلام وتشکر بله بگذاریم داوری را دیگران کنند. ضمنا اگر در سخنان آقای ظریف هم دقت کرده باشید هدف رفع تحریمات آمریکا ودیگران نبود هدف رفع قطعنامه های سازمان ملل وتحریمات آن سازمان بود که انجام شد وما دیگر با آن سازمان مشکلی نداریم .اینک اگر مایلیم که تحریمات آمریکارا برچینیم راهش مذاکره مستقیم با آمریکاست که فعلا درسیاست کلی رهبری منتفی است. ومعلوم است که مسوولیت عواقب این سیاست نیزبرعهده رهبری است نه دولت وموارد گذشته هم چنین بوده است . رهبر عزیز ما نه امپراطور ژاپن هستند ونه ملکه انگلیس. ایشان مسوولیت بزرگی بردوش دارند که هرگونه اصلاح در سیاستهای کلی میتواند کشوررا بسوی دیگری سوق دهد مانند پذیرش قطعنامه سازمان ملل از سوی امام راحل (جام زهر)ونرمش قهرمانانه رهبری(برجام)
موفق باشید.
۱۵:۴۶, ۱۳/شهریور/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۵ ۱۵:۵۹ توسط میثم2.)
شماره ارسال: #34

با تشکر از شما
خواهشا دقت کنید، موقع تصویب برجام و ایجاد برجام دقیقا به مردم و نظام گفته بودن هدفشون لغو تحریمهاست و با این هدف رای آوردن تو مجلس و با این هدف برجام رو تصویب کردن
الان دقیقا عکس حرفشون رو میزنن الان که دیگه برجام اجرا شده و هسته ای تعطیل شده
الان باید تحریم لغو بشه که نشد این یه نوع فریب مردم هست
وقتی ما مذاکره کنیم و هسته ای و چیزای دیگه رو تعطیل کنیم ولی تحریم برداشته نشه (از شما عذر میخوام) مگه ما احمقیم دوباره مذاکره کنیم
هر دفعه بگن مذاکره کنید فلان رو تعطیل کنید تا تحریم لغو بشه بعد که آمریکا به هدفش رسید ایناهم انتخابات رو بردن بگن اصلا هدف لغو تحریم نبود
مگه برای لغو یه تحریم چند بار باید مذاکره کرد؟ به هیچوجه آدم عاقل از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه

با توجه به خطوط قرمز رهبری و شروط تایید برجام، مشخص هست که این برجام معنی نرمش قهرمانانه رهبری نبود
۱۶:۵۱, ۱۳/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #35
آواتار
آقای علی آباد همچین می گید از تحریم ها آزاد شدیم انگار من کورممثلا خود من به عنوان یه برنامه نویس معمولی
  1. 1400 دلار ذخیره بانکی من در پی پال هنوز بلوکه هست چون ایرانی هستم. همینطور بیشتر هم می شه
  2. 2200 دلار ذخیره بانکی من در مستر هنوز بلوکه هست چون ایرانی هستم
  3. اجازه دسترسی من به سرور های آمازون قطع شده چون ایرانی هست و سالیانه 700 دلار داره از حساب پی پال من می ره برای خرج اون سرویس ها
  4. دسترسی به محصولات اوراکل ندارم وقتی سفارش کاری دریافت می کنم باید سه برابر هزینه واقعی اش رو بپردازم تا از نمونه داخلیش استفاده کنم
  5. خونه من جای سالم نداره پر شده از کامپیوتر های خشابی یک پنجم هزینه اشو می تونستم بدم تا توی شرکت های معروف همینا رو اجاره کنم ولی تحریم شدم
  6. دسترسی به منابع گوگل ندارم. اندروید، لینوکس، آپاچی من تحریمم هنوز
من الان چشم بینا ندارم؟ قرار نبود اینا حذف بشن؟
۱۶:۵۱, ۱۳/شهریور/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۵ ۱۶:۵۷ توسط فرشته ی عذاب.)
شماره ارسال: #36

آقا میثم
حرفهاتون درسته ولی نمیخوان بپذیرن و این مایه تعجب نباید باشه
تو همون موضوع صحبتهای منتظری فتنه گر مگه ازشون ریز به ریز سوال نپرسیدم ؟ سوالها هیچ راه دررویی برای پیچوندن نداشت و بنده هم تاکید کردم که ریز به ریز جواب بدن ، اما از زیرش در رفتن و نشستن از نو توضیحات دیگری نوشتن ، اما اینکه از این کار تعجب کنیم اشتباهه چون نباید مایه تعجب باشه . نباید فکر کنیم که اگر حرف حقی در جواب نداشته باشن و نخوان حرف حق رو هم بپذیرن ، مجبور میشن قبول کنن یا مجبور میشن جواب ندن . نه دوست عزیز ، جواب میدن . با بهونه کردن موضوعات دیگه و دادن اطلاعات غلط و تعابیر مغایر با واقع ، بالاخره یه جملاتی که نفسشون براشون زینت میده رو در جواب میگن . اینا قضیه شون این نیست که ندونن حق کدومه و باطل کدومه . خوب میدونن اما فکر میکنن میشه با زیرپا گذاشتن حق به جایی رسید . فکر میکنن تو روز قیامت هم میشه جلوی خدا هوچی گری کرد و به دروغ حقیقت رو کتمان کرد و پیچوند . نمیدونن که اونجا از این کارا نمیشه کرد
خلاصه اینکه وقتتون رو بابت اینکه اینا دوست دارن حقیقت رو کتمان کنن هدر ندید

إِنَّ الشَّيَاطِينَ لَيُوحُونَ إِلَىٰ أَوْلِيَائِهِمْ لِيُجَادِلُوكُمْ (انعام - 121)
بى‌گمان شياطين به دوستان خود الهام می‌کنند که با شما مجادله كنند

ضمنا از چی تشکر می کنید ؟ از کار بسیار زشتی که میکنن ؟
۱۸:۲۲, ۱۳/شهریور/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۵ ۱۸:۲۷ توسط میثم2.)
شماره ارسال: #37

(۱۳/شهریور/۹۵ ۱۶:۵۱)فرشته ی عذاب نوشته است:  آقا میثم
حرفهاتون درسته ولی نمیخوان بپذیرن و این مایه تعجب نباید باشه
تو همون موضوع صحبتهای منتظری فتنه گر مگه ازشون ریز به ریز سوال نپرسیدم ؟ سوالها هیچ راه دررویی برای پیچوندن نداشت و بنده هم تاکید کردم که ریز به ریز جواب بدن ، اما از زیرش در رفتن و نشستن از نو توضیحات دیگری نوشتن ، اما اینکه از این کار تعجب کنیم اشتباهه چون نباید مایه تعجب باشه . نباید فکر کنیم که اگر حرف حقی در جواب نداشته باشن و نخوان حرف حق رو هم بپذیرن ، مجبور میشن قبول کنن یا مجبور میشن جواب ندن . نه دوست عزیز ، جواب میدن . با بهونه کردن موضوعات دیگه و دادن اطلاعات غلط و تعابیر مغایر با واقع ، بالاخره یه جملاتی که نفسشون براشون زینت میده رو در جواب میگن . اینا قضیه شون این نیست که ندونن حق کدومه و باطل کدومه . خوب میدونن اما فکر میکنن میشه با زیرپا گذاشتن حق به جایی رسید . فکر میکنن تو روز قیامت هم میشه جلوی خدا هوچی گری کرد و به دروغ حقیقت رو کتمان کرد و پیچوند . نمیدونن که اونجا از این کارا نمیشه کرد
خلاصه اینکه وقتتون رو بابت اینکه اینا دوست دارن حقیقت رو کتمان کنن هدر ندید

إِنَّ الشَّيَاطِينَ لَيُوحُونَ إِلَىٰ أَوْلِيَائِهِمْ لِيُجَادِلُوكُمْ (انعام - 121)
بى‌گمان شياطين به دوستان خود الهام می‌کنند که با شما مجادله كنند

ضمنا از چی تشکر می کنید ؟ از کار بسیار زشتی که میکنن ؟
با سلام و تشکر از شما
تشکر بابت این هست که گفتگو دوستانه پیش بره و هم بابت جواب دادن به تعارف طرف مقابل هست و لزوما تایید حرف نیست
اگه احترام دو طرف حفظ بشه دیگه بحث کمتر شخصی میشه، چون هدف روشن شدن حقیقت هست و پیروزی و شکست نیست
تشخیص نیت طرف مقابل سخته

حرف شما درست هست ولی بنده هم به خاطر اینکه حقیقت روشن بشه و توجیهی باقی نمونه گفتگو رو ادامه میدم
بنده انتظار این رو ندارم که تو گفتگو طرف مقابل تسلیم بشه یا حرف بنده رو قبول کنه، برعکس میدونم تو خیلی موارد این اتفاق نمیفته

برای بنده مهم این هست که اون استدلال طرف مقابل رو خرد کنم تا خود شخص هم بدونه استدلالش منطقی و بر مبنای واقعیت نیست حالا طرف قبول نمیکنه ولی تو ذهنش میدونه دلیلش دلیل قوی نیست و حداقل دیگه خیلی روی اون مانور نمیده یا یه زمانی که تعصبش کنار میره شاید روش فکر کنه
همیشه هدف این نیست که طرف مقابل حرف مارو قبول کنه همین که نرم بشه هم کافیه

همچنین دوستان دیگه ای هم این نظرات رو میخونن باید این رو اثبات کنیم که استدلال طرف مقابل خیلی منطقی نیست تا شبهه باقی نمونه یا کاهش پیداکنه، با دلیل و مستند مشخص بشه کدوم روش یا جواب استدلالش قوی تر هست
مهم نداشتن دلیل برای حرف هست، حالا تکرار یه حرف غلط و بدون دلیل مشکلی نیست ولی اگه حرفی زده شد و براش دلیلی آوردن میشه شبهه
۱۸:۴۸, ۱۳/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #38

(۱۳/شهریور/۹۵ ۱۸:۲۲)میثم2 نوشته است:  با سلام و تشکر از شما
تشکر بابت این هست که گفتگو دوستانه پیش بره و هم بابت جواب دادن به تعارف طرف مقابل هست و لزوما تایید حرف نیست
اگه احترام دو طرف حفظ بشه دیگه بحث کمتر شخصی میشه، چون هدف روشن شدن حقیقت هست و پیروزی و شکست نیست
تشخیص نیت طرف مقابل سخته

حرف شما درست هست ولی بنده هم به خاطر اینکه حقیقت روشن بشه و توجیهی باقی نمونه گفتگو رو ادامه میدم
بنده انتظار این رو ندارم که تو گفتگو طرف مقابل تسلیم بشه یا حرف بنده رو قبول کنه، برعکس میدونم تو خیلی موارد این اتفاق نمیفته

برای بنده مهم این هست که اون استدلال طرف مقابل رو خرد کنم تا خود شخص هم بدونه استدلالش منطقی و بر مبنای واقعیت نیست حالا طرف قبول نمیکنه ولی تو ذهنش میدونه دلیلش دلیل قوی نیست و حداقل دیگه خیلی روی اون مانور نمیده یا یه زمانی که تعصبش کنار میره شاید روش فکر کنه
همیشه هدف این نیست که طرف مقابل حرف مارو قبول کنه همین که نرم بشه هم کافیه

همچنین دوستان دیگه ای هم این نظرات رو میخونن باید این رو اثبات کنیم که استدلال طرف مقابل خیلی منطقی نیست تا شبهه باقی نمونه یا کاهش پیداکنه، با دلیل و مستند مشخص بشه کدوم روش یا جواب استدلالش قوی تر هست
سلام

دوست عزیز منم قبلا این راه رو رفته ام اما بدونید که اونقدر خوب توضیح داده اید که همه چیز کاملا واضحه و هیچ فرد منصفی به اشتباه نخواهد افتاد Smile و در عین حال چیزی که ما بچه های انقلاب ازش غافلیم اینه که مخالفین خیلی عملگراتر هستن . یعنی ما فوق فوقش مشارکتمون توی انتخاباته در حالی که مخالفین از صداوسیما گرفته تا سی دی های مثلا مجاز و از مهد کودک ها گرفته تا دانشگاه ها برای خودشون فعالیت میکنن و موش میدوونن . پس ما باید حواسمون رو جمع کنیم که فریب دوستانشون که میخوان با جدالهای اینطوری وقت ما رو بگیرن رو نخوریم و ما هم عملگرا باشیم
۱۹:۱۱, ۱۳/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #39

(۱۳/شهریور/۹۵ ۱۸:۴۸)فرشته ی عذاب نوشته است:  سلام

دوست عزیز منم قبلا این راه رو رفته ام اما بدونید که اونقدر خوب توضیح داده اید که همه چیز کاملا واضحه و هیچ فرد منصفی به اشتباه نخواهد افتاد Smile و در عین حال چیزی که ما بچه های انقلاب ازش غافلیم اینه که مخالفین خیلی عملگراتر هستن . یعنی ما فوق فوقش مشارکتمون توی انتخاباته در حالی که مخالفین از صداوسیما گرفته تا سی دی های مثلا مجاز و از مهد کودک ها گرفته تا دانشگاه ها برای خودشون فعالیت میکنن و موش میدوونن . پس ما باید حواسمون رو جمع کنیم که فریب دوستانشون که میخوان با جدالهای اینطوری وقت ما رو بگیرن رو نخوریم و ما هم عملگرا باشیم
بله دوست عزیز حرف شما کاملا درسته
باید یه جور برنامه ریزی کنیم هم تو زمینه جنگ نرم که خیلی روی اون تاکید میشه خوب عمل کنیم، هم خیلی درگیر جدل نشیم
یعنی یه جور تعادل و توازن برقرار کنیم که بیشترین بازده رو داشته باشه
۲۳:۲۸, ۱۳/شهریور/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/شهریور/۹۵ ۲۳:۳۷ توسط aliabad.)
شماره ارسال: #40

بنام خدا
سلام دوستانم شب بخیر گرچه بنده برداشت هارا به دوستان واگذار کردم اما حیفم آمد که با توجه به مطالب شما نکته ای مطرح نکنم.
سوال:در مورد تحریماتی دوستان مطرح کردند بروید تحقیق کنید که عامل تحریم چیست؟ پاسخ بدست آمده شمارا برحقیقت امر آگاه میکند. این تحریمات خارج از تحریمات سازمان ملل وآژانس است و در مذاکرات هسته ای قابل حل نبود چون طرف آمریکاست وباید جداگانه پیگیری شود..ما با جامعه جهانی علاوه بر مشکل هسته ای که حلشد مشکلات دیگری مانند حقوق بشر تروریسم پولشوئی و...داریم که حل هریک مکانیزم خودرا دارد وتازه درنهایت مشکل باآمریکا خود مساله مستقلی است که تا رهبری اجازه ندهند حل نمیشود. لطفا این موارد را با هم مخلوط نکنید . ضمناهمه اینها محصول 4دهه رفتار ما درجهان ومنطقه بوده که البته اگر درست بوده خوب باید پای لرزش هم بایستیم واگر نادرست بوده باید شجاعانه آنرا اصلاح کنیم موفق باشید
در پایان همیشه برای پاسخها برای من ایمیل آگاهی میامد ولی برای این موارد نرسید ومنهم یهو وارد شدم ودیدم ونظر نوشتم شب بخیر
ببخشید الان خبری را دیدم که ازجمله مواردی است که بدون توجه به برجام وقانون پولشوئی مجبور به تحریم خودمان هستیم
بانک‌های داخلی با اجرای FATF خودتحریمی را کلید زدند!/ صداوسیما، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع و سپاه توسط دولت یازدهم تحریم شدند!
http://www.rajanews.com/news/253754
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا