کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رشد بازیهای کارتی !
۱۴:۲۳, ۸/آذر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/آذر/۹۵ ۱۴:۲۶ توسط Islam.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از دوستان اخیرا بازی کارتی رو معرفی کرد که باعث شد مطلبی به ذهنم برسد با شما در میان بگذارم.

اخیرا بسیاری از کمپانی های مشهور بازیسازی ، بازی های کارتی رو که از اشکال کارتونی و انیمیشنی در انها استفاده شده است روانه ی بازار کرده اند. از انجایی که اکثر این کمپانی ها فراماسون و پیروان شیطان هستند، انسان دچار شک می شود! اجازه دهید مثال های بزنم؛

یکی از این بازی ها هارث استون ، ساخته ی شرکت بلیزارد است که با بازی مشهور وارکرفت شناخته می شود. این شرکت با تولید بازی وارکرفت میلیون ها جوان را شبانه روزی مشغول این بازی کرده است و با ایجاد مسابقات میلیون دلاری ، عمر جوانان و انرژی انها را به یغما می برد. از جمله سایر کارهای این شرکت بازی دیابلو( شیطان) است که ابراز ارادتی با کابالا و نکرومنسی می باشد! بازیهای دیگری مثل اورواچ که پر است از جاذبه های جنسی و... . حالا به نظرتان این شرکت با تولید یک بازی کارتی با استفاده از شخصیت های بازیها واقعا قصد رشد ذهنی جامعه را دارد؟!

شرکت دیگری که با بازی کارتی جوونت مشهور است شرکت سی دی پراژکت لهستانی است. این شرکت بازی ویچر را در کارنامه ی خود دارد که این بازی نیز ابراز ارادتی به اجنه و جادو گران مرده خوار( نکرومنس ها) می باشد و پر است از المان های شیطان پرستی و توهین به ادیان! علاوه بر این ناشر بسیاری از بازی های این شرکت WB است، همان برادران یهودی مشهور فراماسون! حالا به نظرتان واقعا این شرکت به فکر رشد ذهنی جوانان است ؟!

با بررسی این مثال ها به نظر حقیر همه ی این بازی ها پدربزرگی به اسم پاسور دارند و این شرکت ها با تولید چنین بازیهایی قصد پرورش کودکان و افراد سن پایین برای ورود به دنیای پاسور دراینده را دارند.

مثال های بسیاری وجود دارد و در همین کشور خودمان بسیاری از مراکز با الگو برداری از این بازیها، بازیهای کارتی رو به بهانه ی رشد ذهنی کودکان و نوجوانان روانه ی بازار می کنند !
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۳۴, ۸/آذر/۹۵
شماره ارسال: #2
آواتار
کلا الان گیم توی دنیا حرف اول رو میزنه واسه درامد.
چطور ازش استفاده میشه ؟

هرچی شما بیکار تر باشی ، بیشتر هزینه این گیم ها میکنی. مخصوصا جوونای ایرانی که نه کار دارن ، نه مدرکشون بدرد میخوره. نه خونه زندگی دارن و نه هیچی دیگه.

اگه یه جوون مثل من کار داشت ، مدرکش بدردش میخورد ، هیچ وقت سمت این گیم ها نمیرفت. حالا شیطون پرستیش و اینا بماند...

البته بگم که واقعا بازی فکری هستش همین وارکرافتی کهی میگید منتهی فقط پرورش فکر ، چیزی بهت اضافه نمیکنه که توی دنیا بکارت بیاد
۱۶:۴۵, ۸/آذر/۹۵
شماره ارسال: #3
آواتار
(۸/آذر/۹۵ ۱۵:۳۴)Mohammad Trust نوشته است:  کلا الان گیم توی دنیا حرف اول رو میزنه واسه درامد.
چطور ازش استفاده میشه ؟

هرچی شما بیکار تر باشی ، بیشتر هزینه این گیم ها میکنی. مخصوصا جوونای ایرانی که نه کار دارن ، نه مدرکشون بدرد میخوره. نه خونه زندگی دارن و نه هیچی دیگه.

اگه یه جوون مثل من کار داشت ، مدرکش بدردش میخورد ، هیچ وقت سمت این گیم ها نمیرفت. حالا شیطون پرستیش و اینا بماند...

البته بگم که واقعا بازی فکری هستش همین وارکرافتی کهی میگید منتهی فقط پرورش فکر ، چیزی بهت اضافه نمیکنه که توی دنیا بکارت بیاد

به هیچ وجه این رو قبول ندارم. جز سرگرمی ای که وقت رو بی دلیل پر می کنه و فرصت رو برای جوون ها تباه میکنه بازی چیزی نداره. در ضمن بین خود گیمر ها هم مشهوره که گیمر کم حافظه میشه. حتی از این برای شوخی بین خودشون استفاده می کنند!

از نظر فرهنگی هم که بماند چطور فرهنگ غربی رو زیرپوستی به جوون های ما تزریق می کنند.

ای کاش صنعت بازی در کشور جدی گرفته می شد تا خودمون این خوراک رو تولید کنیم برای فرزندانمون ! همونطور که نمیشه کلا سینما رو تعطیل کرد به خاطر هجوم های فرهنگی ، صنعت بازی رو هم نمیشه تعطیل کرد. درامد صنعت بازی در دنیا بیش از سینما است. پس باید به فکر تولید بازی بود.
۱۷:۱۵, ۱۰/آذر/۹۵
شماره ارسال: #4

(۸/آذر/۹۵ ۱۴:۲۳)Islam نوشته است:  
بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از دوستان اخیرا بازی کارتی رو معرفی کرد که باعث شد مطلبی به ذهنم برسد با شما در میان بگذارم.

اخیرا بسیاری از کمپانی های مشهور بازیسازی ، بازی های کارتی رو که از اشکال کارتونی و انیمیشنی در انها استفاده شده است روانه ی بازار کرده اند. از انجایی که اکثر این کمپانی ها فراماسون و پیروان شیطان هستند، انسان دچار شک می شود! اجازه دهید مثال های بزنم؛

یکی از این بازی ها هارث استون ، ساخته ی شرکت بلیزارد است که با بازی مشهور وارکرفت شناخته می شود. این شرکت با تولید بازی وارکرفت میلیون ها جوان را شبانه روزی مشغول این بازی کرده است و با ایجاد مسابقات میلیون دلاری ، عمر جوانان و انرژی انها را به یغما می برد. از جمله سایر کارهای این شرکت بازی دیابلو( شیطان) است که ابراز ارادتی با کابالا و نکرومنسی می باشد! بازیهای دیگری مثل اورواچ که پر است از جاذبه های جنسی و... . حالا به نظرتان این شرکت با تولید یک بازی کارتی با استفاده از شخصیت های بازیها واقعا قصد رشد ذهنی جامعه را دارد؟!

شرکت دیگری که با بازی کارتی جوونت مشهور است شرکت سی دی پراژکت لهستانی است. این شرکت بازی ویچر را در کارنامه ی خود دارد که این بازی نیز ابراز ارادتی به اجنه و جادو گران مرده خوار( نکرومنس ها) می باشد و پر است از المان های شیطان پرستی و توهین به ادیان! علاوه بر این ناشر بسیاری از بازی های این شرکت WB است، همان برادران یهودی مشهور فراماسون! حالا به نظرتان واقعا این شرکت به فکر رشد ذهنی جوانان است ؟!

با بررسی این مثال ها به نظر حقیر همه ی این بازی ها پدربزرگی به اسم پاسور دارند و این شرکت ها با تولید چنین بازیهایی قصد پرورش کودکان و افراد سن پایین برای ورود به دنیای پاسور دراینده را دارند.

مثال های بسیاری وجود دارد و در همین کشور خودمان بسیاری از مراکز با الگو برداری از این بازیها، بازیهای کارتی رو به بهانه ی رشد ذهنی کودکان و نوجوانان روانه ی بازار می کنند !
با سلام
من به خاطر این پست شما عضو شدم که فقط بگم یعنی واقعا شما فکر میکنید بازی ای مثل اورواچ پر از جاذبه ی جنسیه؟ میتونم بپرسم شما آیا تا حالا این بازی رو از نزدیک دیدین یا نه؟ آیا میتونین مثال بیارین؟
آیا منبعی دارین که کسانی که بازی میکنن حافظه ضعیفتری دارن؟
۱۸:۴۴, ۱۰/آذر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/آذر/۹۵ ۱۸:۵۳ توسط Islam.)
شماره ارسال: #5
آواتار
(۱۰/آذر/۹۵ ۱۷:۱۵)truthfinder نوشته است:  با سلام
من به خاطر این پست شما عضو شدم که فقط بگم یعنی واقعا شما فکر میکنید بازی ای مثل اورواچ پر از جاذبه ی جنسیه؟ میتونم بپرسم شما آیا تا حالا این بازی رو از نزدیک دیدین یا نه؟ آیا میتونین مثال بیارین؟
بسم الله

سلام
به سایت خوش امدید.

عزیز دوستان در جریان هستند که بنده تقریبا 20 سال گیمر بودم و دوستان گیمری بسیاری داشته و دارم ، به همین دلیل حرفهایم در مورد بازی از روی تجربه است، إن شاء الله.

اورواچ رو بنده یک مدت بازی کردم و بله شخصیت های خانم این بازی کاملا تحریک کننده طراحی شده اند. بنده معذورم که عکس بگذارم. ژست ها و ادبیات و سبک صحبت بعضی از کاراکتر های بازی هم خالی از ایراد نیست. مشهور ترین مثال Tracer شخصیت روی کاور بازی است. به مثال های دیگری مثل D.va و... هم میشه اشاره کرد. یا مثلا Widowmaker ابراز ارادتی به اربابانشون یعنی جن های شیطانی است.

اوضاع وقتی وخیم تر میشه که بدانیم درجه ی سنی بازی 13 سال است! واقعا دیدن این جور شخصیت ها برای یک نوجوان 13 ساله مناسبه؟! خب همین ها باعث می شود در سن 12 سالگی پسران به بلوغ برسند و در آینده بحران هویت بگیرند!

منبع که نه. تجربی است. همونطور که گفتم بین گیمرها مشهوره. مثلا برای بنده اتفاق افتاده بود و افت تحصیلی پیدا کرده بودم. یا خیلی از چیزهایی که مادرم می گفت یادم نمی ماند.

بنده مدیر سایت بازی رایانه بودم که حدود 5 سال پیش مشهورترین نشریه در زمینه بازیهای کامپیوتری بود ( البته هیچ افتخاری نیست بلکه جای استغفار برای بنده است که عمرم را حرام کردم). به همین دلیل با خیلی از نویسنده ها و مدیران دیگر دوست بودم. این شوخی بارها بین ما اتفاق افتاد ! مثلا مادرمون می گفت حواست به غذا باشه و می رفت بیرون. ما وقتی یادمون می افتاد که بوی سوختگی میومد! اینها رو به همدیگر میگفتیم و می خندیدیم. یعنی افتخار هم می کردیم!

یا علی
۰:۱۳, ۱۱/آذر/۹۵
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۰/آذر/۹۵ ۱۷:۱۵)truthfinder نوشته است:  با سلام
سلام خوش آمدید

استارتر تاپیک درباره جاذبه ها جنسی درست می گن. تقریبا 99 درصد بازی های دیگه جاذبه های جنسی دارن. یعنی یه بخشی از سناریو یا حداقلش خط داستانی اشون هست.

من پاک ترین بازی (از نظر جاذبه جنسی) که تجربه کردم قسمت اول dishonored بود واگرنه بقیه همه این موردو داشتن. یا دیگه کم کم کمش توی DLC ها قرار داده بودن
۱:۵۵, ۱۱/آذر/۹۵
شماره ارسال: #7

(۱۰/آذر/۹۵ ۱۸:۴۴)Islam نوشته است:  بسم الله

سلام
به سایت خوش امدید.

عزیز دوستان در جریان هستند که بنده تقریبا 20 سال گیمر بودم و دوستان گیمری بسیاری داشته و دارم ، به همین دلیل حرفهایم در مورد بازی از روی تجربه است، إن شاء الله.

اورواچ رو بنده یک مدت بازی کردم و بله شخصیت های خانم این بازی کاملا تحریک کننده طراحی شده اند. بنده معذورم که عکس بگذارم. ژست ها و ادبیات و سبک صحبت بعضی از کاراکتر های بازی هم خالی از ایراد نیست. مشهور ترین مثال Tracer شخصیت روی کاور بازی است. به مثال های دیگری مثل D.va و... هم میشه اشاره کرد. یا مثلا Widowmaker ابراز ارادتی به اربابانشون یعنی جن های شیطانی است.

اوضاع وقتی وخیم تر میشه که بدانیم درجه ی سنی بازی 13 سال است! واقعا دیدن این جور شخصیت ها برای یک نوجوان 13 ساله مناسبه؟! خب همین ها باعث می شود در سن 12 سالگی پسران به بلوغ برسند و در آینده بحران هویت بگیرند!

منبع که نه. تجربی است. همونطور که گفتم بین گیمرها مشهوره. مثلا برای بنده اتفاق افتاده بود و افت تحصیلی پیدا کرده بودم. یا خیلی از چیزهایی که مادرم می گفت یادم نمی ماند.

بنده مدیر سایت بازی رایانه بودم که حدود 5 سال پیش مشهورترین نشریه در زمینه بازیهای کامپیوتری بود ( البته هیچ افتخاری نیست بلکه جای استغفار برای بنده است که عمرم را حرام کردم). به همین دلیل با خیلی از نویسنده ها و مدیران دیگر دوست بودم. این شوخی بارها بین ما اتفاق افتاد ! مثلا مادرمون می گفت حواست به غذا باشه و می رفت بیرون. ما وقتی یادمون می افتاد که بوی سوختگی میومد! اینها رو به همدیگر میگفتیم و می خندیدیم. یعنی افتخار هم می کردیم!

یا علی
خیلی ممنون
بازی اورواچ 20 تا هیرو داره. شما widowmaker رو بذاری کنار بقیه واقعا مشکلی ندارن.در حدی مشکل ندارن که اگه روسری سرشون کنن گشت ارشاد هم نمیتونه بهشون گیر بده. واقعا به نظر شما ana مشکل داره؟ واقعا tracer الان مشکلش چیه؟
اگر حق با شماست و این بازی جاذبه جنسی رو مدنظر داشته چرا به نظرتون همه این هیرو ها انقدر پوشیده هستن؟
منم چند بار شده موقع درس خوندن خانواده یه کاریو گفتن منم فراموش کردم. نظرتون راجع به ترک تحصیل چیه؟ شما رو هرکاری تمرکز کنی کارای دیگه رو یادتون میره خب.
دوست عزیز bidel.s
آقا شما یه عدد بگو، مثلا ده، سی،صد، هزار. من به همون تعداد بازی براتون اسم میبرم که اصلا فقط مرد توش باشن که جاذبه جنسی هم نداشته باشه. شما الان دارید راجع به کل بازیها یه حکمی صادر میکنید در حالی که یک درصد این بازی ها رو هم شما تو عمرتون نمیبینید. چطور چنین چیزی ممکنه آخه؟
۲۰:۳۶, ۱۲/آذر/۹۵
شماره ارسال: #8
آواتار
با عرض سلام خدمت همه ی رفقا
بعد از مدت ها اومدم سایت
امیدوارم همتون خوش و خرم باشید
نقل قول:سرگرمی ای که وقت رو بی دلیل پر می کنه و فرصت رو برای جوون ها تباه میکنه بازی چیزی نداره. در ضمن بین خود گیمر ها هم مشهوره که گیمر کم حافظه میشه. حتی از این برای شوخی بین خودشون استفاده می کنند!
نقل قول: بنده مدیر سایت بازی رایانه بودم که حدود 5 سال پیش مشهورترین نشریه در زمینه بازیهای کامپیوتری بود ( البته هیچ افتخاری نیست بلکه جای استغفار برای بنده است که عمرم را حرام کردم). به همین دلیل با خیلی از نویسنده ها و مدیران دیگر دوست بودم. این شوخی بارها بین ما اتفاق افتاد ! مثلا مادرمون می گفت حواست به غذا باشه و می رفت بیرون. ما وقتی یادمون می افتاد که بوی سوختگی میومد! اینها رو به همدیگر میگفتیم و می خندیدیم. یعنی افتخار هم می کردیم!
اول اینو بگم که من از طرفدارای پر و پا قرص بازی رایانه بودم و این نشریه(همزمان با رشته ی دانشگاهی و دوتا از دوستانم) من رو بطور حرفه ای با بازی آشنا کرد،پس من بخاطر زحماتتون از شما تشکر میکنم
یه چیزی رو هم راجع به حرف شما بگم
شما اصولا تعریفتون از سرگرمی چیه؟قاعدتا یه چیزی که علاوه بر شادی و نشاط روح و جسم،به تکامل مادی و معنوی انسان هم کمک بکنه
خب حالا شما تعریفتون از تکامل چیه؟حذف صفات بد و افزایش صفات خوب
اینی که شما ادعا داری گیم فقط وقت پر میکنه و سودی برای انسان نداره خب حرف درستی نیست،چرا؟
چونکه حتی اگه فرض کنیم گیم چیز مثبتی به زندگی آدم اضافه نمیکنه (که اینطور نیست،فقط اثباتش طولانیه...مگه سینما و کمیک بوک و مانگا و انیمه چیزی به زندگی آدم اضافه نمیکنند؟)،اما باز هم میتونیم ادعا کنیم که گیم میتونه بازدارنده ی خیلی از اعمال بد ما باشه،یعنی یکی وقتش رو با یه چیزی(بدون مشکل شرعی) که ازش لذت میبره پر کنه،خب قطعا سراغ کارهای لذت بخش ولی گناه آلود دیگه نمیره (حتی فکر کنم در این زمینه حدیث هم داریم ولی مطمئن نیستم)
مثال میزنم:
من الان خیلی آدم میشناسم که قبلا دختربازی میکردن یا اینکه پتاسیل دختربازی رو دارن و یا از خانواده ی مذهبی ای نیستن یا ...،ولی الان بخاطر همین گیم و سینما و ورزش و ... اصن دنبال این چیزا نمیرن و وقت آزادشون رو با این چیزا پر میکنن به جای اینکه برن توی خیابون دنبال دختر مردم بکنن ویا مرتکب هر نوع گناه دیگه ای بشن
خب از نظر من،همچین تفریحی با اینکه ممکنه مورد تایید بعضی ها نباشه ولی قطعا ممکنه مانع و بازدارنده ی اعمال گناه آمیز باشه،پس میتونیم گیم رو یه چیز مفید بنامیم
نقل قول:مشهور ترین مثال Tracer شخصیت روی کاور بازی است. به مثال های دیگری مثل D.va و... هم میشه اشاره کرد. یا مثلا Widowmaker ابراز ارادتی به اربابانشون یعنی جن های شیطانی است.
خب الان این بچه ی 13 ساله توی خونه tracer رو ببینه (که اونطوری مشکل شرعی نداره) بده؟این بچه اگه وقت آزادش رو توی خیابون بگذرونه صدتا پوشش بدترشو میبینه که...
درضمن این رو هم بگم که overwatch یه بازی تمام آنلاین خیلی سریع هستش،یعنی بازیکن زمان بازی خیلی حواسش به ریخت و قیافه ی کارکترش نیست (بخاطر سرعتش) و فقط توی منوها میبینه کارکترش رو...
نقل قول: منبع که نه. تجربی است. همونطور که گفتم بین گیمرها مشهوره. مثلا برای بنده اتفاق افتاده بود و افت تحصیلی پیدا کرده بودم. یا خیلی از چیزهایی که مادرم می گفت یادم نمی ماند.
به قول حاج آقا عدالت (با عرض ارادت به ایشان) ما ایرانی ها یا اهل افراطیم یا اهل تفریط
وگرنه با برنامه ریزی درست گیم به زندگی کسی آسیب نمیزنه
نقل قول:با بررسی این مثال ها به نظر حقیر همه ی این بازی ها پدربزرگی به اسم پاسور دارند و این شرکت ها با تولید چنین بازیهایی قصد پرورش کودکان و افراد سن پایین برای ورود به دنیای پاسور دراینده را دارند.

با این حرفتون به شدت موافقم
این حرف من رو یادتون باشه،تا 5 سال دیگه این موقع،میبیند که همین بازی های کارتی از پرداخت درون برنامه ای و انتقال پول و شرط بندی بین بازیکن ها و ... استفاده میکنن،یعنی درواقع یه پا کازینو میشن خودشون
سال 2020 میام به این تاپیک سر میزنم ببینم پیش بینی م درست دراومده یا نه Big Grin
نقل قول:
من پاک ترین بازی (از نظر جاذبه جنسی) که تجربه کردم قسمت اول dishonored بود واگرنه بقیه همه این موردو داشتن. یا دیگه کم کم کمش توی DLC ها قرار داده بودن
همین dishonored که شما دارید میگید مشت نمونه ی خرواره،اتفاقا به نظر من تعداد بازی هایی که جاذبه ی جنسی دارن از تعداد بازی هایی که جاذبه ی جنسی ندارند کمتره،هرچند الان داره زیاد میشه تعدادشون
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]