کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
براي انسان
۲۲:۲۲, ۲۰/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/تیر/۹۶ ۲۲:۲۴ توسط 313s.w.o.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحيم داشتم مصاحبه ي حسين دهباشي با محمدرضا زائري رو مي ديدم تو همون لحظات اوليه ي مصاحبه مجري از ميهمان پرسيد :ايران رو براي اسلام مي خواهيد يا اسلام رو براي ايران يا هر دو را براي همپاسخ زائري خيلي جالب بود ايشون گفتن :ايران و اسلام رو براي انسان ميخوام چون فكر مي كنم هدف خدا و انبيا اين بوده كه يك اتفاقي براي انسان بيفتد اگر ايران و اسلام رو فارغ از تعريفشون براي انسان ملاحظه بكنيم هيچ نتيجه اي نخواهد داد

-------------------------

خوب كه به اين جمله فكر كردم ديدم واقعا بزرگترين غفلت انسان غفلت از خود انسانه .[/b]

در حديث قدسي آمده است :

يَابنَ آدَمَ ، خَلَقتُ الأَشياءَ لِأَجلِك وخَلَقتُكَ لِأَجلي . «اى آدميزاد! همه چيز را براى تو آفريدم و تو را براى خودم آفريدم»
. پس اگر انسان براي خداست پس همه چيز حتي دين مركب و ابزاري براي رسيدن انسان به مقصدش يعني خداست اما انسان امروز در سايه غفلت از خود سخت در بيراهه ها سرگردان است چرا كه انسان امروز مركب و ابزارش را نه براي پيمودن راه و رسيدن به مقصود بلكه خود را براي آنها مي داند و در اين بيراهه تا جايي گم رفته است كه گاهي مركب را نه تنها سوار بر خود حمل ميكند بلكه ملتي را زير يوغ آن به استحمار مي كشد.

فَسَتَعلَمُون‌َ مَن‌ هُوَ فِي‌ ضَلال‌ٍ مُبِين‌ٍ
به زودی می‌دانید چه کسی در گمراهی آشکار است

امضای 313s.w.o
الان، اینجا محضر خداست. آن وقت که قلم بدست میگیرید و می نویسید، بدانید که فکر شما، قلب شما، دست شما، زبان شما، همه در محضر خداست.
صحیفه امام،ج14،ص178
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۴۲, ۲۱/تیر/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام

بنظر بنده این افکار یه شخص منحرفه

اسلام همان چیزیست که 14 معصوم برای آن از همه چیز مایه گذاشته و میگذارند

بعد با ایران که یه قرارداد محدوده جغرافیایی بین مردم جهانه یکی قرار داده میشه؟

اون انسانی که اینجا ازش صحبت شده انسانه کامله که در اسلامه

و نه اونی که دار و دسته مشائی ملعون ازش حرف میزنن

ببخشید رک گفتم چون با سامری ها باید جدی برخورد کرد

امضای عبدالرحمن
۱۲:۱۶, ۲۱/تیر/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۱/تیر/۹۶ ۹:۴۲)عبدالرحمن نوشته است:  سلام

بنظر بنده این افکار یه شخص منحرفه

اسلام همان چیزیست که 14 معصوم برای آن از همه چیز مایه گذاشته و میگذارند

بعد با ایران که یه قرارداد محدوده جغرافیایی بین مردم جهانه یکی قرار داده میشه؟

اون انسانی که اینجا ازش صحبت شده انسانه کامله که در اسلامه

و نه اونی که دار و دسته مشائی ملعون ازش حرف میزنن

ببخشید رک گفتم چون با سامری ها باید جدی برخورد کرد
مخاطبتون از "افكار شخص منحرف " ،" دار و دسته مشايي ملعون " ، "سامري" من بودم؟!!؟! يا ...Huh نمي دونم به هر حال شايد مهمترين دليل وجود تالار گفتوگو منطق تضارب آراست و كسي هم معصوم و بري از خطا نيست اين صرفا برداشت و تلقي من از اين موضوع بود

اما در مورد اصل موضوع : اسلام در نهايت براي هدايت بشر آمده است پس اسلام براي بشر آمده است
و تلاش ائمه و انبيا براي عرضه آن به انسان بوده است لذا نكته ي بحث اينجاست كه آن ها در راه اسلام براي خدا جهاد كرده اند و اين مهم با جهاد براي احياي دين خدا كه آن هم در نهايت براي خداست تعارضي ندارد
تذكر : اما در اين بحث نبايد از اين نكته غافل بود كه قياس اسلام با ايران قياسي به دور از انصاف است و شان اسلام شاني الهيست
و من الله توفيق RoseRose
۱۳:۴۴, ۲۱/تیر/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
(۲۱/تیر/۹۶ ۱۲:۱۶)313s.w.o نوشته است:  مخاطبتون از "افكار شخص منحرف " ،" دار و دسته مشايي ملعون " ، "سامري" من بودم؟!!؟! يا ...Huh نمي دونم به هر حال شايد مهمترين دليل وجود تالار گفتوگو منطق تضارب آراست و كسي هم معصوم و بري از خطا نيست اين صرفا برداشت و تلقي من از اين موضوع بود

اما در مورد اصل موضوع : اسلام در نهايت براي هدايت بشر آمده است پس اسلام براي بشر آمده است
و تلاش ائمه و انبيا براي عرضه آن به انسان بوده است لذا نكته ي بحث اينجاست كه آن ها در راه اسلام براي خدا جهاد كرده اند و اين مهم با جهاد براي احياي دين خدا كه آن هم در نهايت براي خداست تعارضي ندارد
تذكر : اما در اين بحث نبايد از اين نكته غافل بود كه قياس اسلام با ايران قياسي به دور از انصاف است و شان اسلام شاني الهيست
و من الله توفيق RoseRose

مگه شما نقل قول نکردی؟ Cool

منظورم همون شخصیه که صحبت رو کرده

بحث بوداریه در هر صورت

این صحبت های بعضی از این دور بریای احمدی نژاده

انسانیت به جای اسلامیت و ...
۱۶:۰۷, ۲۱/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/تیر/۹۶ ۱۶:۰۸ توسط حقیقتجو.)
شماره ارسال: #5

ممنون متن قشنگی بود. خدا دین رو برای نشان دادن حق از باطل و رسیدن انسان به محبوب خودش فرستاده اما متاسفانه همیشه در طول تاریخ افراد پست فطرتی وجود دارند که دین رو ابزاری قرار دادن و میدن برای بردگی انسانها. اینها همونهایی هستن که در ظاهر ادعای نزدیکترین افراد به خدا رو میکنن بدون هیچ برهان و دلیلی اما در باطن از هر حیوانی پست تر هستن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۳۳, ۲۱/تیر/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
(۲۱/تیر/۹۶ ۱۶:۰۷)حقیقتجو نوشته است:  ممنون متن قشنگی بود. خدا دین رو برای نشان دادن حق از باطل و رسیدن انسان به محبوب خودش فرستاده اما متاسفانه همیشه در طول تاریخ افراد پست فطرتی وجود دارند که دین رو ابزاری قرار دادن و میدن برای بردگی انسانها. اینها همونهایی هستن که در ظاهر ادعای نزدیکترین افراد به خدا رو میکنن بدون هیچ برهان و دلیلی اما در باطن از هر حیوانی پست تر هستن

[تصویر: 221631_563.jpg]
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا