کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حسن روحانی: امام رضا (علیه السلام) امام مناظره و مذاکره بود!
۲۱:۴۰, ۲۴/آبان/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
به گزارش ایسنا، رییس جمهور در جلسه هیات دولت با اشاره به قرار گرفتن در آستانه رحلت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)، شهادت امام مجتبی (علیه السلام) و شهادت علی بن موسی الرضا (علیه السلام)، اظهار داشت: مردم ما همواره، عاشق خاندان رسالت و اهل بیت (علیه السلام) بودند و راه آنان را به عنوان یکی از راه‌های هدایت، یافته و همواره در این مسیر ثابت قدم بوده‌اند.

روحانی افزود: هر روزی که به عنوان دین، پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)، ائمه هدی (علیه السلام) و اسلام نام گذاری شده، مردم با شور و شکوه و عظمت خاصی، آن ایام که ایام‌الله است را گرامی داشتند که نمونه بارز آن اربعین حسینی و راهپیمایی عظیم و میلیونی مردم در مسیر کربلا است.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) گل سرسبد تاریخ است و زندگی ایشان باید الگویی برای همه مردم باشد.

دکتر روحانی پیروی از راه و روش پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) را مورد تأکید قرار داد و گفت: حکومت پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) آزادترین، بهترین و سالم‌ترین در آن روزگار بود که در آن عدالت و احترام به حقوق انسان‌ها، مورد توجه قرار داشت و صرفاً بر مبنای قانون و پیمان اداره می‌شد.

رییس جمهور افزود: در حکومت پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) همه اهل مدینه و اهل کتاب احساس آزادی و امنیت می‌کردند و هیچ جایی مثل مدینه و مکه نبود که در آن اهل کتاب احساس امنیت داشته باشند. در حکومت پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) حتی کسانی که در دل خود اسلام را قبول نداشتند و پیامبر اسلام(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) به خوبی از آن آگاهی داشت، اما با این حال با همه آنها برخورد محترمانه‌ای داشت و آنها از بیت‌المال استفاده می‌کردند و سختگیری‌هایی که امروز در بعضی جاها انجام می‌شود، در زمان پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) وجود نداشت.

روحانی با بیان اینکه حکم اسلام بر مبنای ظاهر و اقرار شخص می‌باشد، خاطر نشان کرد: ایمان بر مبنای اقرار فرد مشخص می‌شود و هر کسی شهادتین را به زبان آورد، مسلمان است و هر کس که بگوید که پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) را دوست دارم و به عهد خود وفادارم این حرف قابل قبول است، مگر آنکه عکس آن ثابت شود، اما متأسفانه امروز بعضاً این موضوع برعکس اعمال می‌شود و دستگاهی ایجاد شده که التزام عملی را کشف نماید. در حالی که در اسلام «حمل فعل مسلم» در صحت است و این قاعده فقهی ما می‌باشد.

رییس جمهور خاطر نشان کرد: اگر می‌خواهیم انقلابی باشیم در رأس انقلابیون شخص پیامبر اسلام(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) قرار دارد و ما از سال 42 تا 22 بهمن 57 به مردم وعده دادیم که حکومت پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) را در کشورمان جاری کرده و آموزه‌های پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) را عملی خواهیم کرد.

روحانی افزود: انقلابی بودن به شجاعت، ایستادگی و ایمان پیغمبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) است، اما در عین حال پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) اهل عفو، نرم‌خویی، وفای به عهد و سعه صدر پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) نیز از نشانه‌های انقلابی بودن ایشان بود.

رییس جمهور گفت: پیامبر گرامی اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) به پادشاه ایران و روم نامه فرستادند، اما آنها بی‌ادبی کردند ولی پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در مقابل اقدام آنها اعلام جنگ نکرد، بلکه پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) با سعه صدر با دنیا و قدرت‌های آن روزگار برخورد نمود.

روحانی تصریح کرد: امروز باید راه و مسیر پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) را ادامه دهیم. حکومت در زمان پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) آزادترین و عادلانه‌ترین بود و امن‌تر از مدینه و حکومت پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در دنیا وجود نداشت و اگر امروز در جمهوری اسلامی این‌چنین هستیم. پس حکومت در مسیر حکومت پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) قرار دارد و اگر نیستیم باید راه‌مان را تصحیح کنیم.

رییس جمهور در ادامه با گرامیداشت شهادت امام حسن مجتبی (علیه السلام)، اظهار داشت: امام حسن (علیه السلام) امام صلح، دوستی و ترک مخاصمه است و رهبر معظم انقلاب از تعبیر نرمش قهرمانانه برای این امام (علیه السلام) استفاده کردند. امام حسن (علیه السلام) در آن شرایط ضروری دانستند که جامعه اسلامی برای مدتی در آرامش قرار بگیرد تا احکام اسلام، به طور کامل تثبیت و استقرار یابد.

روحانی همچنین بااشاره به شهادت امام علی بن موسی الرضا (علیه السلام) گفت: امام رضا (علیه السلام)، امام مناظره و مذاکره است و به مذهب شیعه در جهان رسمیت بخشید. اگر چه امام باقر (علیه السلام) و امام صادق (علیه السلام)، مکاتب بزرگی را برای تبیین اسلام و تشیع ایجاد کردند، اما در دوره امام رضا (علیه السلام) بود که شیعه به عنوان مذهب رسمی در دنیا شناخته شد.

رییس جمهور تصریح کرد: امروز همه وظیفه داریم که از راه و مسیری که پیامبر گرامی اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و ائمه اطهار (علیه السلام) در راه آن مجاهدت و فداکاری کردند، پیروی کنیم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۵۰, ۲۶/آبان/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/آبان/۹۶ ۱۲:۵۶ توسط قلب.)
شماره ارسال: #2
آواتار
سلام


به خدمت اعضای محترم برسونم که یه چندوقتی ميشه که این آقا حرفهای خاصی میزنه که مقدمه ای هست برای تغییر مصادیق و جابجایی منافق به جای مومن


چون بحث اصلی بر سر مصداقهمنظور این آقا تسلیم شدن در برابر شیطان بزرگ آمریکاست


حالا کسانی که تحت ولایت طاغوت قرار بگیرن یا کافرند یا منافق ولی این آقا می خواد بگه پیامبر ص هم بود تسلیم آمریکا میشد
در واقع جابجایی مصادیق جزو بزرگترین گناهان حساب ميشه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  "جایگاه امنیت در تفکر امام خمینی و امام خامنه‌ای در کجاست؟" mohsen1414 0 445 ۲/خرداد/۹۶ ۰:۵۲
آخرین ارسال: mohsen1414
  توهین اصلاح طلبان به امام رضا در مراسم افتتاح ستاد روحانی Islam 7 1,062 ۹/اردیبهشت/۹۶ ۱۴:۳۰
آخرین ارسال: Islam
  مذاکره با امریکا ممنوع است.... سید ابراهیم 21 3,489 ۱۱/آبان/۹۴ ۱۱:۴۴
آخرین ارسال: مصباح
  «الکفیل» نایب الزیاره شما در حرم حضرت عباس(علیه السلام) می شود saloomeh 11 5,232 ۸/تیر/۹۴ ۰:۵۷
آخرین ارسال: نرگس مهدوی
  تصاویر زیبا از حرم امام حسین (علیه السلام) كارمند پيمانی 3 1,672 ۹/دی/۹۱ ۱۰:۱۷
آخرین ارسال: كارمند پيمانی
  رو نمایی از ساخت ضریح جدید حضرت امام حسین علیه السلام در قم محب الزهرا 10 6,911 ۱۵/مهر/۹۱ ۱۷:۵۸
آخرین ارسال: مرغ باغ ملکوت

پرش در بین بخشها:


بالا