کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 6 رای - 1.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی علمی مواد سمیت واکسن ها
۱:۲۸, ۲۳/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/بهمن/۹۶ ۱:۳۳ توسط دیدگاه نوین.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

قبلا در یک تاپیک دیگه گفته بودم که وقتی سرم یک مقدار خلوت بشه در مورد موادی که در واکسن وجود دارد به تفکیک بحث میکنم. خب الان این موقعیت فراهم شده و تو تعطیلات بین دو ترم این کار رو انجام دادم.
دو نکته رو قبلش اضافه کنم
نکته اول: یکی از گرایش های تخصصی داروسازی "سم شناسی" است. یعنی یک رشته مجزا که داروساز بعد از 6 سال درس خوندن میتونه وارد این رشته بشه و کارش فقط بررسی اثرات احتمالی سمی مواد مختلف در بدن است. در واقع یک رشته تخصصی فقط برای بررسی این گذاشتند که مواد به کار رفته در داروسازی سمیت دارند یا نه.


نکته دوم: تقریبا تمام ترکیبات در بدن انسان باید غیر فعال و دفع بشند حتی ویتامین ها. مواد سمی هم دقیقا همینطور اند. سیستم سم زدایی بدن خصوصا کبد خیلی از ترکیبات سمی رو غیر فعال میکنه برای همین تا حدی که آنزیم های کبدی توانایی سم زدایی رو داشته باشند آسیبی به بدن وارد نمیشه و اصوصلا رشته سم شناسی هم همین ظرفیت آنزیمی بدن رو مطالعه میکند.


طبق مطالعاتی که من داشتم در مورد واکسن ها سر 4 ماده بحث است . یا حلاقل 4 ماده از موادی که ادعا میشه سمی اند قابل بحث اند. من از کتاب رفرنس Hand book of excipients که یکی از معتبر ترین کتاب های فارماسیوتیکس است و اصولا کارش بررسی مواد غیر دارویی به کار رفته در دارو ها است، استفاده کردم. و برای تک تک حرف هام منبع میارم.

1. آلومینیوم(محرک سیستم ایمنی)
ترکیبات آلومینیوم دار در داروسازی کلا به سه فرم استفاده میشند: المینیوم هیدروکساید ، آلومینیوم فسفات ، آلومینیوم اکساید
دوتای اول یعنی هیدروکساید و فسفات به عنوان محرک سیستم ایمنی در واکسن ها به کار می روند تا سیستم ایمنی رو تحریک کننده و پاسخ بدن به ماده ایمنی زا ( واکسن ) قوی تر و طولانی تر باشه. این هم بخشی از کتاب در این مورد :
[تصویر: %D8%A2%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%...%D9%85.png]
ترجمه: آلومینیوم هیدروکساید ادجوانت( محرک ایمنی) به صورت تزریقی در واکسن های انسانی و دامی استفاده می شود. این ماده پاسخ سلول های Thelper 2 رو که شامل تولید آنتی بادی های IgG , IgE میباشند رو فعال میکند...


در مورد بی خطر بودن این ماده داخل کتاب بحث شده :
[تصویر: %D8%A2%D9%84%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%...9%85_2.png]
ترجمه: آلمینیوم هیدروکساید ادجوانت در واکسن های تزریقی به کار می رود و به طور کلی غیر سمی است. ممکن است باعث التهاب متوسط، خشکی و التهاب پوست در محل تماس با پوست شود... بقیه اش ربطی به تزریق ندارد به جز خط آخر که میگه ... واکنش های تیپ 1 حساسیت تاخیری به دنبال استفاده تزریقی می تواند اتفاق بیوفتد.


مشابه همین رو برای آلمینیوم فسفات هم گفته و آلمینیوم اکساید که اصلا برای واکسن ها استفاده نمیشه.
پس میبینید که آلمینیوم اونطور که تبلیغ میشه سمی نیست و در بعضی افراد که حساسیت داشته باشند ممکن است واکنش های التهابی موضعی داشته باشه که موقت است.2. فرمالدهید(آنتی اکسیدانت)
این ماده هم به عنوان یک آنتی اکسیدانت داخل فراورده های تزریقی استفاده میشه. در واقع در طی نگه داری ماده تزریقی ممکن است رادیکال های آزاد سرطان زا درون ماده به وجود بیاد که فرمالدهید این مواد رو خنثی میکنه.
[تصویر: %D9%81%D8%B1%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87%DB%8C%D8%AF.png]
ترجمه: سدیم فرمالدهید سولفوکسیلات یک آنتی اکسیدانت محلول در آب است و عموما به صورت دهیدراته به کار می رود. در فرآورده های تزریقی به کار می رود به اندازه حداکثر 0.1% وزنی/ حجمی در فرآورده نهایی که بیمار استفاده میکند.


نکته: اولا که مشاهده میکنید خطر اکسیدانت ها و رادیکال های سرطان زا وجود دارد پس نیاز به آنتی اکسیدانت داریم دوما یک حد مشخصی برای فرمالدهید مشخص شده که حداکثر 0.1% است. این عدد از مطالعات سم شناسی گرفته شده که تا این میزان خطر قابل ملاحظه ای برای انسان ندارد.3. فلوراید
در کتاب جستجو کردم فقط یک ترکیب فلوراید دار وجود داشت که اونهم برای واکسن یا فرآورده تزریقی به کار نمیره. اونم دی فلورو اتان است که به صورت موضعی کاربرد دارد.
[تصویر: %D9%81%D9%84%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AF_1.png]
ترجمه: دی فلورو اتان یک ذره محرک به کار رفته در فرآورده های موضعی است و ممکن است به عنوان حامل ماده دارویی در امولسیون ها به کار رود...


در مورد بی خطر بودنش هم نوشته که غیر سمی است هر چند که من استفاده ای ازش برای واکسن ندیدم.4. ترکیبات جیوه(محافظ ضد میکروبی)
بحث اصلی اینجاست . سالهاست که در اروپا و آمریکا برخی محققان در مورد استفاده از ترکیبات جیوه هشدار دادند و بعضی ادعا کردند که بعضی ترکیبات جیوه میتونند اوتیسم بیارند. بحثی که طرفداران طب سنتی یا اسلامی هم راه انداختند در واقع ترجمه یک طرفه همون ادعا های مخالفین اروپایی آمریکایی جیوه است.
بحث و جدل در موردش خیلی است و پژوهش های زیادی در موردش شده اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده.


در کل ما در صنعت داروسازی 4 نوع ترکیب جیوه داریم : نمک های بورات، نیترات و استات فنیل جیوه و ترکیب تیمورسال
در مورد سه نمک اول که مشابه هم هستند اومده:
[تصویر: %D8%AC%DB%8C%D9%88%D9%87.png]
ترجمه: فنیل مرکوریک استات به عنوان محافظ ضد میکروبی و جایگزین نمک های بورات و نیترات فنیل مرکوریک در رنج محدودی از فرآورده های آرایشی ( در غلظتی کمتر از 0.007% محاسبه شده به عنوان فلز) و فرآورده های دارویی استفاده می شود...


در مورد بی خطر بودنش اومده:
[تصویر: 5%D8%AC%DB%8C%D9%88%D9%87.png]
ترجمه: فنیل مرکوریک نیترات و باقی نمک های جیوه به صورت گسترده در فرآورده های موضعی و تزریقی دارویی به عنوان یک محافظ ضد میکروبی به کار میرود. اگر چه نگرانی در رابطه با استفاده از ترکیبات جیوه ای به خاطر سمیت آنها افزایش یافته است. در کنار این نگرانی باید اثر بخشی مفید آنها به عنوان ماده ضد میکروبی و غلظت پایین (0.007%) به کار رفته آنها هم باید مورد توجه قرار گیرد.
التهاب پوستی نمک های جیوه در غلظت 0.1% به صورت مرهم روی پوست ایجاد میشه. در صورتی که محلول باشه میزان قرمزی و تاول زایی آن بعد از 6-12 ساعت پس از استفاده مشخص می شود. پچ پوستی 2% وزنی/ وزنی آن حساسیت مشاده شده است...


اما دعوای اصلی سر ترکیب جیوه دار تیمورسال است :
[تصویر: %D8%AC%DB%8C%D9%88%D9%873.png]
ترجمه: تیمورسال به عنوان یک محافظ ضد میکروبی فرآورده های بیولوژیک و دارویی از 1930 تا به امروز استفاده می شود. به عنوان جایگزینی برای بنزالکونیوم کلراید و نمک های دیگر جیوه به کار می رود. هم فعالیت های باکتری ها و هم قارچ ها را متوقف میکند. افزایش نگرانی بابت خطرناک بودن آن سوالاتی در مورد ادامه استفاده از آن را به وجود آورده است. تیمورسال همچنین در فرآورده های آرایشی و لنز های چشمی هم به کار می رود. برای استفاده درمانی میزان استفاده از آن برای موارد توقف رشد باکتری و قارچ حدود 0.1% به صورت موضعی است . اگرچه به خاطر مضرات و سمیت آن استفاده از تیمورسال روند کاهشی داشته است.


تا اینجای کار سمیت جیوه پذیرفته شده ولی به دلیل نبود جایگزین مناسب به عنوان ضد میکروب و اهمیت مسئله رشد باکتری و قارچ در فرآورده دارویی و مصلحت بالایی که استفاده از ضد میکروب وجود دارد. استفاده از جیوه در غلظت های پایین پذیرفته شده است هرچند که بهتره برای پیدا کردن جایگزین بهتر تلاش بشه و جهت هم همینه. اما یک بحث دیگر در مورد اوتیسم مطرح شده که کتاب بحث مفصلی در موردش کرده :
[تصویر: %D8%AC%DB%8C%D9%88%D9%874.png]
ترجمه: چند خط اول تکرار همون بالایی ها است ...
افزایش تعداد گزارشات مبنی بر عوارض جانبی خصوصا حساسیت به تیمورسال و ایجاد تردید در موثر بودن آن، پیشنهاد شد که در قطره های چشمی ، لنز ها و واکسن ها از آن استفاده نشود. هم در اروپا و هم در آمریکا پیشنهاد شد که از واکسن ها حذف شود. اما با مطالعات جدیدتر در مورد خطر تیمورسال در واکسن ها پیشنهاد شد که علی رغم ریسک افزایش حساسیت و اینکه آسیب آن به شبکه عصبی کودکان ناچیز است، مقادیری از آن در واکسن ها به کار رود. به این صورت در اروپا و آمریکا توصیه خود را این چنین به روز کردند که اگر چه مطلوب است که تیمورسال از واکسن ها و بقیه فرآورده ها حذف شود، فواید واکسن ها خیلی بیشتر از ریسک و واکنش های جانبی همراه آنها است.
[تصویر: %D8%AC%DB%8C%D9%88%D9%876.png]
ترجمه: بحث و جدل های فراوان که بعضا ادعا شده است یک رابطه بین استفاده از تیمورسال و افزایش اوتیسم وجود دارد. گرچه مطالعات جدید هیچ ارتباطی را بین تیمورسال و اوتیسم نشان نمیدهد.
نکته: اولا تلاش های زیادی در بین جامعه داروسازی برای حذف تیمورسال صورت گرفته اما به خاطر اینکه جایگزین مناسبی نبوده به جایی نرسیده به جز اینکه مقداری استفاده ازش کم بشه. ادعا هایی در مورد ایجاد اوتیسم اثبات نشده و صرفا یک ادعا است . بحثی هم راجع به ناباروری داخل کتاب ندیدم. با این حال اگر کسی ادعایی دارد مسیر علمی برای اثبات ادعا فراهم است. و میبینید که حتی تصمیم به حذف کامل تیمورسال هم گرفته شده اما چاره جز استفاده ازش نداریم .
دفع افسد به فاسد یک امر عقلانی است و قطعا عدم شیوع بیماری های کشنده واگیردار به ضررات احتمالی مقادیر پایین جیوه ارجحیت دارد اما این وسط چسبوندن اختلافات علمی دانشمندان به تئوری های توطئه جهانی و متهم کردن این و اون کار اخلاقی نیست.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۱۰, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #2

سلام دیدگاه نوین گرامی
ممنونم از مطالب خوبتون

یه سوال دارم از خدمت شما:
وقتی گفته میشه "اثر فلان ماده بر سیستم عصبی کودکان ناچیز است"، میزان این اثر چطور اندازه گیری شده؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۴, ۲۳/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۳/بهمن/۹۶ ۲۱:۱۰)سعدی نوشته است:  سلام دیدگاه نوین گرامی
ممنونم از مطالب خوبتون

یه سوال دارم از خدمت شما:
وقتی گفته میشه "اثر فلان ماده بر سیستم عصبی کودکان ناچیز است"، میزان این اثر چطور اندازه گیری شده؟


سلام
خواهش میکنم


دو حالت دارد... یک حالت وقتی است که ماده قدیمی است و سالیان سال استفاده شده دقیقا مثل تیمورسال که نزدیک یک قرنه نسل های مختلف ازش استفاده کردند پس تعداد کودکان زیادی برای آزمایش وجود دارند که تست های مختلف نورولوژی (تست های رفتاری ، اسکن، بعضی فاکتور های خونی که با آسیب های عصبی ممکنه غلظتشون بالا بره و ...) رو ازشون میگیرند ببینند اثری وجود دارد یا نه.


یک حالت دیگه وقتی است که ماده جدید است و کیس انسانی براش نیست یا خیلی کم هست، اینجا آزمایشات سم شناسی فقط روی حیوان انجام میشه. حیوانات رو به چندتا گروه تقسیم میکنند. یک گروه کنترل که یک ماده بی اثر مثل آب نمک دریافت میکنه و سه یا بیشتر از سه گروه آزمایش که غلظت های مختلف ماده مورد آزمایش (تیمورسال) رو در مدت زمان خاصی دریافت میکنند. بعد از گذشت اون مدت که هر روز حیوان ماده رو دریافت کرده میرند سراغ آزمایشات بالینی، بستگی داره چی رو بخوان آزمایش کنند ممکنه برخی فاکتور های خونی رو اندازه بگیرند ممکنه تست های عصبی از حیوان بگیرند (تست افسردگی، ترس از ارتفاع و ... ) ممکنه هم بخوان مطالعه بافت شناسی کنند که باید حیوان رو بکشند و از مغزش نمونه بافتی بگیرند. بعد این سه گروه آزمایش رو با نمونه های گروه کنترل که فقط آب و نمک دریافت کرده (سالم) مقایسه میکنند.


که در این حالت دوم چون تست روی انسان انجام نشده معمولا با قاطعیت اعلام نظر نمیکنند مثلا میگند به نظر می آید اینطوری باشد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۳۶, ۲۵/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
باسمه تعالی
ما در شیراز یک اکیپ هستیم از خانواده ودوستان که از 5 سال پیش تا حالا هرچه خدا بهمون بچه داده واکسن نزدیم بهشون طبق دستورات پزشکان طب سنتی فقط حجامتشون می کنیم و برای زردی هم عوض خون عوض کردن ومهتابی و.. فقط حجامت دوبار الی سه بار پشت گوش الحمدلله تا حالا که بچه ها خوب بودند
ضمن اینکه یککی از بچه هامون هم پزشک طب جدید آزمایش داد برای آلمان و نتیجه اومد عقب مونده باید سقط بشه مادروپدر بچه به خاطر خدا سقظ نکردند والبته اعتماد هم نکردند الحمدلله بچه به دنیا اومد هم سالم هم زیبا هم ب اهوش
متاسفانه مثل اینکه آزمایشات خارجی بچه های سالم وباهوش رو نشانه گرفته اند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۱۳, ۲۶/بهمن/۹۶
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۵/بهمن/۹۶ ۲۲:۳۶)yektasepas نوشته است:  باسمه تعالی
ما در شیراز یک اکیپ هستیم از خانواده ودوستان که از 5 سال پیش تا حالا هرچه خدا بهمون بچه داده واکسن نزدیم بهشون طبق دستورات پزشکان طب سنتی فقط حجامتشون می کنیم و برای زردی هم عوض خون عوض کردن ومهتابی و.. فقط حجامت دوبار الی سه بار پشت گوش الحمدلله تا حالا که بچه ها خوب بودند
ضمن اینکه یککی از بچه هامون هم پزشک طب جدید آزمایش داد برای آلمان و نتیجه اومد عقب مونده باید سقط بشه مادروپدر بچه به خاطر خدا سقظ نکردند والبته اعتماد هم نکردند الحمدلله بچه به دنیا اومد هم سالم هم زیبا هم ب اهوش
متاسفانه مثل اینکه آزمایشات خارجی بچه های سالم وباهوش رو نشانه گرفته اند.


انشالله که بچه هاتون همیشه سالم باشند Smile


تو جامعه ای که اکثرا واکسن زدند و ایمن اند و تعداد کمی از افراد جامعه ایمن نیستند ، احتمال شیوع بیماری کم است. در واقع ایمنی بقیه تا حدی مانع انتشار بیماری به شما هم میشه ولی قطعی نیست.


منم اتفاقا تجربیات شخصی دارم. الان پدر یکی از دوستان خودم فلج است و روی ویلچر است. چون کودکی واکسن فلج اطفال نخورده .


توی عصری که مردم واکسن رو نمیشناختند ایرادی به والدین نمیشد گرفت که چرا به بچه ها واکسن نزدید اما داخل این عصر که همه واکسن رو میشناسند اگر خدایی نکرده به خاطر ذهنیت شما نسبت به واکسن بلایی سر کودک تون بیاد، مسئولیت خسارت دائمی که به کودکتون وارد میشه با کی است ؟!!! طب سنتی فلج اطفال رو میتونه درمان کند ؟!!!


چه ایرادی دارد شما حجامت و واکسیناسیون رو در کنار هم انجام بدید ؟!!! تداخلی با هم ندارند.
حتی اگر از سمیت واکسن میترسید مگر نه اینکه ادعا میشه حجامت سموم رو از بدن خارج میکند ؟؟؟ خب هر دو رو انجام بدید چه ایرادی دارد ؟!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۲۵, ۳۰/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/بهمن/۹۶ ۲۱:۵۷ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #6

سلام
حالا که دیدگاه نوین گرامی در سایت حضور دارند، خوبه که دوستان ابهاماتی که در ذهنشون هست رو بفرمایند تا در موردش صحبت بشه.

از دیدگاه نوین گرامی هم بابت زحماتشون ممنونم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۴۹, ۳۰/بهمن/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/بهمن/۹۶ ۲۱:۵۱ توسط سرباز منتظر.)
شماره ارسال: #7
آواتار
سلام
در مورد فلوراید خاصتم بگم یکی از تحقیقاتی که همین اخیرا در سال 2017 انجام شد این بود که فلوراید آب آشامیدنی میتونه در زنان باردار باعث کاهش آی کیو جنین بشه به این مقاله در ماهنامه دندانپزشکی داخل کشور هم اشاره شد که منبعش هم medical news today هست.
اینم لینکش

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319500.php

البته در مورد ضرر های فلوراید نباید خیلی بزرگ نمایی کرد این ماده زیاد از حدش ضرر داره نه مقدار کمش .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  100 میلیون دلار واکسن پنوموکک و روتاویروس ساخته می شود. دیدگاه نوین 0 245 ۵/بهمن/۹۶ ۱۶:۴۰
آخرین ارسال: دیدگاه نوین
  بیل گیتس، واکسن و کاهش رشد جمعیت: از شایعه تا واقعیت سعدی 37 2,354 ۱۲/آذر/۹۶ ۲۲:۵۰
آخرین ارسال: دیدگاه نوین
Information واکسن های دروغین، طب و تهدید نرم El-Yasin 8 5,563 ۲۱/تیر/۹۳ ۱۲:۴۱
آخرین ارسال: یاســین
  چگونگی مراحل تشكیل جنین تا مرحله ی تولد( بررسی علمی -قرآنی) ساقی 4 2,835 ۱۲/تیر/۹۲ ۲۲:۵۶
آخرین ارسال: ساقی
  بررسی مضرات چشم چرانی از نظر علمی SARV 7 3,689 ۶/اسفند/۹۰ ۳:۴۱
آخرین ارسال: Mohammad Trust

پرش در بین بخشها:


بالا