کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 7 رای - 3.86 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نماد های فراماسونری در DotA
۱۴:۳۵, ۲۹/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آبان/۹۱ ۱۳:۳۳ توسط Mitsonary.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: Besm_Prestige.png]

با عرض سلام

در این تاپیک قصد دارم نماد های فراماسونی در یکی از مشهورترین و پرطرفدار ترین Map های بازی Warcraft را یه شما نشان دهم.

[b][تصویر: dota-logo-300x147.png]

ابتدا این پدیده ی فراماسونری را توضیح اندکی می دهم.

فراماسونری یا فراموشخانه جمع کانون‌های برادری گسترده‌ای در جهان است. این کانون‌ها ریشه‌های بسیار کهنی در اروپای غربی دارند. فراماسونری دارای یک سیستم مدیریت فراگیر جهانی نیست و ارتباط بین فراماسونری‌های مختلف تنها توسط خود دو لژ انجام می شود. واژه فراماسونری احتمالاً از FreeStone Mason گرفته شده. Freestone Mason در انگلیسی به معنی بنّای آزاد می‌دانند. کسی که عضو فراماسونری است فراماسون یا ماسون نامیده می‌شود، و ساختمانی که مرکز فعالیت ماسون ‌هاست لژ نامیده می‌شود.

[تصویر: hlmckqf9ij73eb2y4uyx.jpg]

DotA مخفف کلمات Defense of the Ancients (دفاع از باستانیت ->در این بازی باستانیت=خدایان=شیطان) یکی از Map های موفق و مشهور بازی Warcraft است. در Warcraft هرکسی میتواند Map درست کند اما چون این مپ به طور رسمی توسط شرکت Blizzard و صاحب امتیاز Ice Forge ساخته شده است و طرف داران بسیار زیادی در جهان و از جمله ایران دارد، و جالب توجه این که نکات نهفته ی زیادی در بر دارد که به جرئت می توان گفت تمامی Hero های این بازی قابلیت نقد و تحلیل دارند!!!

_________________________________________________________________________________________________________

ابتدا مختصری از روند بازی را توضیح میدهم. این بازی به دو تیم Scourge (مهاجم) و Sentinel (مدافع) تقسیم میشود که با یکدیگر دشمن اند. هر دو بخش وظیفه ی دفاع از باستانیت خود و از بین بردن باستانیت حریف را دارند. تفاوت آن ها در هیرو (قهرمان) ها و ساختار ظاهری base (مقر ) هر تیم است.
هر هیرو سبک بازی و قابلیت های ویژه (level) مخصوص به خود و منحصر به فرد خود را داراست. شما در نقش یک هیرو بازی میکنید و با کشتن پیاده نظام (creeps) و هیروهای حریف، تجربه کسب میکنید ، پول بدست می آورید و لول میگیرید!!!

عکس زیر لوگوی نرم افزار گارنا است که در آن میتوان بسیاری از بازی ها را آنلاین بازی کرد نماد G برگرفته از نام اول گارنا (Garena) می باشد اما از دو جهت این نماد قابل توجه می باشد .

اول این که این نماد بسیار شبیه به چشم چپ می باشد. چشم چپ تداعی گر چشم دجال یا همان مسیح دروغین می باشد. ( دجال دارای یک چشم می باشد و آن چشم چپ می باشد.)
دوم این که شیطان پرستان و کابالیست ها به بز اعتقاد عجیبی دارند . در عقیده ی آن ها شیطان همچون بزی است که از آن به نام بافومیت یاد می کنند.در بخش های بعدی بیشتر در این مبحث خواهم گفت...

[b][تصویر: qj2kcxz1c7p522k3jyi.gif]

حالا برای آن که ببینیم این بازی چقدر در ایران طرفدار دارد عکس زیر را میبینیم که از محیط نرم افزار گارنا(Garena) گرفته شده است. در قسمت بازی WarCraft ایران به تنهایی 8 اتاق (Room) برای DotA وجود دارد. این اتاق ها می توانند برای حدود 1800 بازیکن امکانات بازی را فراهم سازد. گفتنی است که اکثر اوقات تمام این ظرفیت پر است و با هزار زور و زحمت و بعد ساعاتی تلاش می توان وارد یکی از این اتاق ها شد!!!

[تصویر: o8jftcbcklv1lizv.jpg]

نماد های به کار رفته در این بازی بسیار زیاد است. ابتدا به نماد هایی که در هیرو ها و لول هایشان پنهان شده است میپردازیم و سپس نماد هایی که در خود مپ وجود دارد را نشان خواهیم داد.

[تصویر: k8yqpzznuwk34scw5l07.jpg]

در این بازی چیزی که خیلی توجه من را به خودش جلب کرد این بود. چشم دجال یا همان تک چشم در این بازی به وفور پیدا می شود.
در عکس زیر سعی کرده ام تا چند مورد از این چشم را به تصویر بکشم.

[تصویر: go3i6yun1t7j7skio6vz.jpg]

هیروی Lina Inverse:

[تصویر: character.gif]

عکس زیر مربوط به هیروی Lina Inverse یا همان Slayer می باشد. در پشت لباس این هیرو چشم به راحتی قابل مشاهده است. و همچنین آرایش شکل چشمان این هیرو کاملا شبیه به فاشیست ها می باشد ، البته جدیدا این نوع آرایش در میان شیطان پرستان متداول شده است. می توانید با جستجویی کوتاه در اینترنت انواع و اقسام این نوع مدل ها را بیابید.

[تصویر: y3hjum71h2i4adnqx0.jpg]

هیروی OmniKnight:

[تصویر: character.gif]

عکس زیر متعلق به هیروی OmniKnight می باشد. جادوی ششم این هیرو باعث ایجاد یک زره گروهی بسیار قوی برای افراد هم تیمی می شود. حالا نکته ی قابل توجه این جادو این که ، چشم دجال در میان هرم باعث این حفاظت گروهی می شود. با نشان دادن این سمبل سعی در به تصویر کشیدن قدرت دجال دارند. نا گفته نماند دیدن این نماد های مخفی در ضمیر ناخود آگاه فرد نیز تاثیر منفی دارد.

[تصویر: gxreuzbbjrw7xce3gzj7.jpg]

و یک نکته ی خیلی مهم این که نام دوم این هیرو Purist ThunderWrath می باشد. قابل توجه عزیزان این که Purist به فردی اطلاق می شود که دارای عقیده ای درست است ولی اکثریت افراد از جمله ادیان و مذاهب با آن مخالفند ، مانند گالیله که مدعی بود زمین گرد است ولی اکثریت افراد از جمله مذهب مسیحیت با آن مخالفت می کرد. سازندگان این بازی با نامگذاری دقیق و ظریف و همچنین گنجاندن این نکات ظریف در جادو های این هیرو سعی در گفتن عقایدشان به زبان هنر می باشند.

این بازی هر از چند گاهی صفحه ی آغازین و شروع بازی را تغییر می دهد. این صفحه ی آغازین یا همان لود اسکرین
توسط فردی به نام kunkka ساخته می شوند.سازندگان بازی حتی به افتخار ایشان هیرویی به نام ایشان بوجود آورده است!!!

[تصویر: zp0m1u2gxvu83ybs6i8j.jpg]

در این صفحه ی آغازین بالایی ما باز هم شاهد همان هیروی OmniKnight هستیم. این فرد در گوشی پایین سمت چپ قابل مشاهده است.این هیرو همیشه کتابی در دست دارد. جالب توجه که بر روی این کتاب سمبل و علامتی وجود دارد.
این سمبل همان سمبل آنخ (Ankh) می باشد. آنخ در جای جای این بازی وجود دارد و به کرات دیده شده است. در پست های بعدی انشا الله به توضیح مفصل این نماد خواهم پرداخت. گفتنی است این نماد در بین گروه های مختلف منحرف جهان در حال استفاده است. همچون فیمینیست ها ، شیطان پرستان ، فراماسونر ها و ...

ادامه دارد...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 7 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۰۵, ۲۸/فروردین/۹۴
شماره ارسال: #61

سلام
خب در واقع همشون اینطوری نیستن مثلا لژیون کاماندر که اتفاقا یکی از قویترین هیرو ها و اصطلاحا هارد کری مربوط می شه(هر چند ساپورت هم م یتونه بکنه و یا نقش های دیگه) ولی این هیرو انسانه و اتفاقا جمله ی معروفش هم تو بازی داره که می گه انسانیت امپراطوری است.
توی این بازی هیروی لوسیفر هم هست که مستقیما خود شیطانه و باید بگم واقعا یکی از هیرو هایی هست که تک به تک حریف نداره0 نه اینکه اصلا نمیشه ضدش ولی فوق العاده مشکله)
۲۳:۴۲, ۱۶/مرداد/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/مرداد/۹۴ ۱۱:۵۹ توسط Unnamed999.)
شماره ارسال: #62

این خرف ها بده که میگید پرت و پلا میگن. من خودم 6ساله دارم دوتا پلی میکنم.
الانم که اینجا اتفاقی داشتم در مورد بن کردن جستوجو میکردم ولی وارد اینجا شدم.
حرفاتون درسته ولی به روز نیست و فقط دارین نمادها رو مورد بحث قرار میدین و اصلا به فضا سازی دقت نمیکنین.
مثلا هیروهایی مثل لینا یا ویند رانر (واقعا برام سواله) اینا چرا اینقدر لباس پوشیدنشون افتضاحه؟ اینا فاحشن یا جنگ جو؟
وقتی شما فکرت رفت سمت شهوت قدرت عقلت ضایل میشه و بزرگترین حرکت این گیم همینه به طوری که الان طرف واسه اینکه بتونه از یک نفر کیل بگیره مپ هکشو روشن میکنه و کلی فحش ناموس میشنوه بابت یه کیل گرفتن ( بی غیرتی ).
هیرو بلود سیکر جدیدا لول 2ش بجا اچ پی دادن یه ستاره میندازه رو زمین که نماد شیطان پرستیه و اون ستاره هم خیلی کاربرد داره توی گیم (این بی خیالی میاره و باعث افزایش میزان پذیرش یک دین میشه)
کلی بگم چرا یک آمریکایی مسلمون میشه؟ چون اسلام رو میبینه و بهش علاقمند میشه.
خندم میگیره از سادگی خودمون که اونا اینقدر تبلیغات میکنن واسه دینشون ولی ما ...
سرمون توی لاین و واتس آپ گرمه.
اینکه ما چطور میخوایم به خدا جواب بدیم فکر کنم فقط خود خدا بدونه.

راستی در مورد اون هیروهای اومنی و ادمیرال باید بگم محبوب ترین هیرو ها هستن و بسایر پیک میشن. اساس طراحی توی این گیم اینه که خواسته هاشونو توی بهترین ها میذارن. مثلا هیرو اومنی نماد ریکاوریه و قدرت بی پایان. هیرو آندینگ (که معروفه به مییت) معروفه به نمیر بودنش یعنی جاودانگی . هیرو دوم (لوسیفر) معروفه به دیس ایبل همه کاره که راحت با 3 الی 4 نفر میتونه درگیر بشه و خیلی راحت خودشو احیا کنه با اسکیل 2ش و خیلی هیروهای دیگه که فرصت برای توضیحشون نیست تمام اینا یک چیز رو خیلی واضح و محسوس نشون میدن که تنها یکی از القاب یا صفات لوسیفره ( مثل ستار یا جباری که ما میگیم ).
ما قرآن داریم اما اونا چون چیزی ندارن سعی در ایجادش دارن مثل همین بازی که الان 15تا روم واسه بازی پلیرهای ایرانی قرار داره.
وقتی توی ضمیرناخودآگاه من تعریفی درباره بزرگی لذت زنا باشه خیلی راحت اونو میتونم قبول کنم تا وقتی که توی ضمیر ناخوآگاه من اینه که زنا رو (به هر دلیلی ، قصد بحث ندارم و فقط مثال میزنم) خدا منع کرده.
ما قرآن رو داریم که جامعه ولی چون مثل قرآن نمیتونن بیارن پس سعی میکنن به روش های گوناگون خودشونو تبلیغ کنن و از خودشون تعریف کنن.
راستی برای اینکه کسی حرف مارو قبول کنه ما باید راست بگیم حتی شده در حد 2کلمه در یک جمله و مهمترین حرکت این بازی اینه که هر هیرو یک داستان داره که از افسانه ها اومده و یا یک شخصیت اسطوره ای هستش و اینجاست که ما میریم ببینیم این هیرو چیه و میبینیم بله ناگا سایرن یک پری بوده در دریاچه ای سمت چین و داستان های فراوون که باعث میشه دیگه ما به جزییات اون دقت نکنیم و این هنر اوناست توی تبلیغات و بازی سازی اما در ایران یک بازی اسلامی که میسازن خندت میگره اونو بازی کنی چون حس میکنی توی یک جلسه دعا یا پای یک منبر نشستی و داری سخنرانی گوش میدی و هیچ جای کنجکاوی نداره.
من بازی سازی بلد نیستم اما میتونم توی قسمت کارگردانی کمکتون کنم(چشمی به درآمد ندارم بلکه دوست دارم منم یک حرکتی کرده باشم و این نشون میده که نیازی به بودن توی تیمتون ندارم بلکه میتونم به عنوان یک مشاور توی بازیتون عمل کنم. راستی بازیتون دقیقا چیه؟)

راستی دیگه دوتا پلو نمیکنم Smile
۰:۱۲, ۲۳/مرداد/۹۴
شماره ارسال: #63

من الان 4 روزه این بازی رو گذاشتم کنار بخاطر آگاهی هایی که اینجا رد موردش گرفتم ولی خداوکیلی دارم دیوونه میشم تورو خدا کمکم کنین یه چیز جایگزین پیدا کنم. به خدا عین دیوونه ها شدم نمیتونم بدون دوتا روزامو بگذرونم ، الان 4روزه بازی رو پاک کردم . 6ساله روزو شب دوتا بازی کردم یکسره رو مخمه تورو خدا کمکم کنین آخرین باری که به حجمم دقت کردم 30گیگ داشتم ولی الان 17 گیگ دارم و توی این 4 روز هرچی بازی به فکرم رسیده رو امتحان کردم ولی دلم همش جای دوتاست. بخدا راست میگم دارم دیوونه میشم یه راهنمایی یا کمکی به من بکنین. الان حس این معتادایی که خمارنو دارم و توی این 4 روز بیش از 20 مورد بازی رو تجربه کردم ولی هیچکدوم برام جای دوتا رو نمیگیره Sad
لطفا هرچه سریعتر کمکم کنین
۱:۱۲, ۲۳/مرداد/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/مرداد/۹۴ ۱:۱۸ توسط Mohammad Trust.)
شماره ارسال: #64
آواتار
(۲۳/مرداد/۹۴ ۰:۱۲)Unnamed999 نوشته است:  من الان 4 روزه این بازی رو گذاشتم کنار بخاطر آگاهی هایی که اینجا رد موردش گرفتم ولی خداوکیلی دارم دیوونه میشم تورو خدا کمکم کنین یه چیز جایگزین پیدا کنم. به خدا عین دیوونه ها شدم نمیتونم بدون دوتا روزامو بگذرونم ، الان 4روزه بازی رو پاک کردم . 6ساله روزو شب دوتا بازی کردم یکسره رو مخمه تورو خدا کمکم کنین آخرین باری که به حجمم دقت کردم 30گیگ داشتم ولی الان 17 گیگ دارم و توی این 4 روز هرچی بازی به فکرم رسیده رو امتحان کردم ولی دلم همش جای دوتاست. بخدا راست میگم دارم دیوونه میشم یه راهنمایی یا کمکی به من بکنین. الان حس این معتادایی که خمارنو دارم و توی این 4 روز بیش از 20 مورد بازی رو تجربه کردم ولی هیچکدوم برام جای دوتا رو نمیگیره Sad
لطفا هرچه سریعتر کمکم کنین

world of warcraft بازی کن Big Grin

کلا نمیدونم چرا اینقدر بعضی دوستان مخالفن ، الان من حدودا 13 ساله کم و بیش بیکار باشم همینو بازی میکنم ، مشکلی هم ندارم.
بهترین کار اینه که یه شغل دانشجویی داشته باشی ، هیچی مثل کار بدردت نمیخوره. یکمم دوتا بازی کن ، چیزیت نمیشه

[تصویر: y6pu_omani.jpg]

شخصیت مورد علاقم ، Omniknight Big Grin

(۱۶/مرداد/۹۴ ۲۳:۴۲)Unnamed999 نوشته است:  راستی برای اینکه کسی حرف مارو قبول کنه ما باید راست بگیم حتی شده در حد 2کلمه در یک جمله و مهمترین حرکت این بازی اینه که هر هیرو یک داستان داره که از افسانه ها اومده و یا یک شخصیت اسطوره ای هستش و اینجاست که ما میریم ببینیم این هیرو چیه و میبینیم بله ناگا سایرن یک پری بوده در دریاچه ای سمت چین و داستان های فراوون که باعث میشه دیگه ما به جزییات اون دقت نکنیم و این هنر اوناست توی تبلیغات و بازی سازی اما در ایران یک بازی اسلامی که میسازن خندت میگره اونو بازی کنی چون حس میکنی توی یک جلسه دعا یا پای یک منبر نشستی و داری سخنرانی گوش میدی و هیچ جای کنجکاوی نداره.

مشکل از چیه بنظرتون ؟ مشکل از اینه که اصلا فرهنگ استفاده از بازی رو نداریم . بازی رو در حد مرگ انجام میدیم و از کل کار و زندگی میوفتیم. دنیای یه نفر میشه فقط یه گیم ! چون جوونا بیکارن اینطوریه. شا یه جوون رو شغل بهش بده ، بره سر خونه زندگیش یه % سمت این گیم و علافی نمیاد
۲:۵۳, ۲۳/مرداد/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/مرداد/۹۴ ۲:۵۷ توسط Unnamed999.)
شماره ارسال: #65

بخاطر اعتقاد و قول و قرارهایی که با خدا دارم دورشو خط کشیدم. میدونی سختیش توی چیه؟ الان اونقدر توی این بازی تبحر پیدا کردم که میتونم کلی استراتژی گیم و آموزش هیرو بنویسم. چون از اولم ساپورتر پلی دادم و زیاد بند مردنم نبودم توی گیم خیلی کله شق بازی میکردم و ساده بگم توی یه گیم 3به5 بودیم که اونا سوییچ نمیدادن ، من دازل بودم و اس اف و بونتی هم یارم بودن ، اونا یورسا داشتن ، تینی و ... خلاصه که ما 3تایی اینارو میزدیم و این خیلی جذابه که توی بازی که 5ب5 هستش بخاطر پایین بودن رفلکس یک نفر گیم رو ببازن ما 3ب5 درگیری هارو میزدیم. اما چه میشه کرد که این بازی ، بازی مناسبی نیست .

توی این 6 سال به نمادها دقت نکرده بودم ولی طرز لباس پوشیدنا خیلی تو مخم بود ، اینکه چرا یسری هیروها با هم مچ هستن در صورتیکه همشون جزء بدا باشن گیم رو راحت تر میبرن (من پیش خودم به دو گروه خوب و بد تقسیم کرده بودم ، البته بدون اطلاع از این چیزا) یا اینکه چرا هیروهایی که شخصیت منفی دارن با اینکه اصطلاحا گوشت محسوب میشن ولی قدرت اتک بالایی دارن یا ساپورتر خوبی هستن ، مثلا اومنی با دازل که اکثرا اومنی رو انتخاب میکنن و میگن بهترین ساپورتره اما من دازل رو بهترین ساپورتر میدونم (ولی هیروییه که خیلی خبیثه) چون میتونه هیرو یارشو مدت زمان بیشتری نسبت به اومنی کاور بده اما باید باهاش بلد باشی و درکش کنی ( گفتم درک کنی و اینجاست که تو میتونی شخصیت اون هیرو رو بگیری ) نمیدونم چقدر دوتا بازی کردین و دوتا باز دیدین اما دوتا بازهایی که من دیودم همه یه هیرو خاص داشتن ( بجز منکه با هرچی دستم میومد بازی میکردم ) و اصولا هم اگر دقت کنین اون هیرو خاص یه شخصیتی رو برای اون فرد شکل میده ( چون برای بازی بهتر باید اون هیرو تو خونت قرار بگیره ) و از اونجا که اکثرا یسری هیرو بد رو قبول دارن اگر نگاه کنین شخصیت های تندخو ، دمدمی مزاج ، بی غیرت(البته همه اینطور نیستن و این حالت کلی هستش که من دیدم ) دارن چون من دوتا رو از توی خونه بگیر تا مسابقات کلن وار پلی دادم و یجورایی خیلی توی بازی مهارت بدست آوردم اما کتاب ها و قسمت مرحله ای اونو بازی نکردم و نخوندم و برای همینم زیاد نظر نمیدم ولی کلا بازی هستش که مختو شست و شو میده و من الان درک میکنم این موضوع رو چون عین معتاد های خمارم.

مشکل ما اینه بازی بدرد بخور نداریم من تا حالا بیش از (آمار دقیقشو یادم نیست ولی ) 10 مورد بازی ایرانی خریدم یا دالود کردم و بازی کردم و هیچکدوم برام جای همسایه آزاری رو نگرفت چه برسه به دوتا. اگر بخواین چندتا لینک میذارم از بازی های ایرانی که ببینید. من بازی سازی بلد نیستم وگرنه خودم میساختم (یبار ساختم خیلی خنده دار بود و بهم روحیه و امید داد که دیگه نسازم).

خیلی حرف میزنم و اینو میدونم. ساده بگم ما باید بجای حرف زدن عمل کنیم ، تا وقتی بازی خوب پیدا نشه ما نمیتونیم انتظار داشته باشیم کسی دوتا رو کنار بذاره چون مثل من میشه. وقتی کسی رو میخوان ترک بدن بهش دارو میدن که اون دارو حاوی مواد مخدره مثل همین استامینفون اما کارش چیه؟ کمک به ترک اون عارضه ، حالا شما که میگین این بازی بده یه بازی خوب معرفی کنین تا منم بازی کنم. (کلا برنامه داشتم چون تمام بازیام بین 40 تا 50 دقیقه طول میکشید تایم هایی داشتم که سره موقع بازی میکردم و سره موقع تموم میشد مثلا قبل ناهار یه دست بازی میکردم و الانکه اونو بازی نمیکنم کل زندگیم یجوریه و واقعا روزام نمیگذره)
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]