کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: سفر انسان به ماه واقعیت دارد یا دروغ است؟
واقعیت دارد
دروغ است
     


ارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 15 رای - 3.8 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بزرگترين دروغ قرن بيستم: سفر به ماه!!!
۲۱:۴۷, ۱۴/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
یک استادی می گفت که دشمن همیشه سعی داره برای تضعیف روحیه ما خودش رو بزرگتر از چیزی که هست نشون بده ، نمونش هم همین تجهیزات مثل میرکاوا بود که بچه بسیجی های حزب الله مثل گوجه فرنگی ترکوندنشون.
یکی از این دروغ ها که چند ساله فکرم رو مشغول کرده ، پروژه سفر به ماه هست ، گفتم این جا در موردش صحبت کنیم.
به عنوان نمونه سایت راسخون اینجا اسناد و مدارکی رو برای دروغ بودن این پروژه اعلام کرده ، اما روزنامه جام جم این ادعا رو تکذیب کرده.البته خوب من به شخصه عقیده دارم که این ادعا دروغ بوده.
اما یک سوال دارم ،به نظر شما چرا کشورهایی مثل روسیه این ادعا رو تکذیب نکردند؟

امضای دل خسته
[/font]
[font=B Traffic]
معنی فاصله را می دانم،
فاصله تردید است،
و من از فاصله ها آزادم،
بین قلب من و تو فاصله نیست.
باز کن پنجره را
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 28 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۶:۳۵, ۲۹/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #271
آواتار
(۱۱/اردیبهشت/۹۴ ۱۹:۲۸)amirak نوشته است:  سلام، کسی فیلم Interstellar (2014) را نقد کرده؟
در سکانسی از این فیلم درباره "سفر به ماه" دیالوگهایی گفته شده که مرتبط با عنوان تاپیک است

[تصویر: ul7c_untitled.jpg]
خانم‌ هانلي اينجان تا درباره‌ي مورف صحبت کنن
00:11:36 مورف بچه‌ي فوق‌العاديه. واقعا زرنگه
00:11:39 اما اين اواخر کمي مشکل داشته
00:11:41 .اين رو آورده بود که نشون بقيه‌ي بچه‌ها بده بخش مربوط به فرود روي ماه
00:11:45 آره. اين يکي از کتاب‌هاي درسي قديمي منه
00:11:48 مورف عاشق عکس‌هاش بود
00:11:50 .اين يه کتاب درسي قديمي فدراله ما اين‌ها رو با نسخه‌هاي اصلاح شده جايگزين کرديم
00:11:54 اصلاح شده؟
00:11:55 که توضيح داده که ماموريت "آپولو" جعلي و براي ورشکسته کردن جماهير شوروي بوده
00:12:06 شماها باور ندارين که ما به ماه رفتيم؟
00:12:09 باور دارم که يه تبليغات سياسي عالي بوده
00:12:11 تا شوروي خودش رو با سرمايه‌گذاري روي راکت‌ها و بقيه‌ي دستگاه‌هاي بي‌مصرف فضايي، ورشکسته کنه
00:12:17 "دستگاه‌هاي بي‌مصرف"
00:12:18 و اگه ما نميخوايم دوباره زياده‌روي‌ها ...و ولخرجي‌هاي قرن بيستم رو تکرار کنيم
00:12:22 بايد به بچه‌هامون درباره‌ي اين سياره درس بديم نه داستان‌هايي درباره‌ي ترک اون
00:12:27 ميدوني، يکي از دستگاه‌هاي بي‌مصرفي که قبلاً مي‌ساختن اسمش "ام.آر.اي" بود
00:12:31 و اگه يکي از اونا باقي مونده بود ...دکترها ميتونستن
00:12:35 قبل از مرگ همسرم، غده‌ي داخل مغزش رو پيدا کنن .به جاي اينکه بعدش بفهمن
00:12:39 و اونوقت الان اون به جاي من اينجا نشسته بود و داشت اين حرف‌ها رو گوش ميداد
00:12:42 ...که خيلي هم خوب ميشد، چون اون هميشه
00:12:46 آروم‌تر از من بود
00:12:48 بابت همسرتون متأسفم، آقاي کوپر
00:12:51 اما مورف با چند تا از همکلاسي‌هاش ...بخاطر اين مزخرفات آپولو
00:12:55 کتک کاري کرده
00:12:57 به‌همين خاطر فکر کرديم که ...بهتره بگيم شما بياين اينجا
00:12:59 و ببينيم شما براي برخورد با اين رفتارش در محيط خونه‌تون چه ايده‌اي دارين
00:13:03 آره، ميدوني چيه؟ فردا شب يه بازي‌اي هست
00:13:06 اونم الان تو حس و حال بيسباله
00:13:09 .تيم محبوبش قراره بازي کنه ...اونجا آب نبات و ليموناد هست و
00:13:16 به گمونم "مورف" رو ببرم اونجا


.............


کارگردان خیلی ظریف اشاره کرده به ویرایش و اصلاح منابع علمی مرتبط با سفر های تخیلی آپولوSmile

امضای Majid4mi
[تصویر: Projector-reflectionn.jpg]
دروغی که نیاز به اثبات ندارد ...
waiting.ir/armstrong
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۲۸, ۱/مهر/۹۵
شماره ارسال: #272
آواتار
هرچه بیشتر میگذره من بیشتر در این سفر به ماه شک می کنم. امکانات اون سالها برای یه همچین کاری خیلی ضعیف و سطح پایین بودند. شاید بدون سرنشین ماموریت داشتند ولی ماموریت سرنشین دار به ماه واقعاً بعیده.

یادآوری می کنم سیستم ها کنترک اتوماتیک در اون دوره در دوره طفولیت خودشون به سر می بردند ضمناً منابع محاسباتی کمی هم در دسترس بوده. یه مراجعه ای به تاریخچه سیستم های کنترل اتوماتیک نشون میده که اون دوره در حدی نبوده که بتونه یه همچین ماموریتی رو (با سرنشین) به سرانجام برسونه.

امضای MohammadSadra
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۵۲, ۹/مهر/۹۵
شماره ارسال: #273

اگر روسیه تکذیب نکرد دو تا علت داره یا یه تفاهمه یا واقعی بوده که گزینه دوم قوی تره

امضای mohammad174
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۰۶, ۲۸/اسفند/۹۵
شماره ارسال: #274

یک دروغ هرچه بزرگتر باشد باور پذیری آن نیز از سوی مردم بیشتر است. زیرا بخش اعظمی از مردم به جای اینکه بر اساس واقعیت ها به تحلیل این موضوع بپردازند بر اساس ساختار احساسی خود در اینخصوص تصمیم می‌گیرند و اکثریت مردم قربانی چنین دروغ‌های بزرگی می‌شوند. اغلب مردم به این دلیل که در زندگی عادی خود دروغهای کوچکی میگویند و در مقابل عذاب وجدان این نوع دروغ ها به شدت آنها را می‌آزارد، قادر به باور این موضوع نیستند که کسی آنچنان گستاخ باشد که بتواند چنین دروغ بزرگی را به خورد آنها بدهد. با وجود ارائه مدارک و مستندات قوی در افشای اینچنین دروغ‌های بزرگی باز هم مردم عادی در تغییر ذهنیت قبلی خود دچار تردید می‌شوند و همواره به دنبال راههای جدیدی برای حفظ باورهای قبلی خود هستند. یک دروغ بزرگ همواره آثاری و نشانه هایی را از خود به جا می‌گذارد، هر چند این نشانه ها به حد اقل رسیده باشد." این مطالب بخشی از سخنان آدولف هیتلر در سال 1925 است. بر اساس این اظهارات می‌توان متوجه شد که بسیاری از قدرتهای بزرگ برای فریب افکار عمومی از این حربه استفاده می‌کنند.
[تصویر: 152800_658.jpg]

موضوعی که در این گزارش بدان پرداخته می‌شود بررسی صحت سفر انسان به کره ماه است. دستاوردی که برای آمریکا یک موفقیت بزرگ به شمار می‌رود و سیاستمداران این کشور همواره از این موضوع به عنوان یک اهرم قدرت و برتری نسبت به رقبای خود بهره گرفته اند. آیا انسان واقعا به کره ماه سفر کرده است؟ این سوالی است که موافقان و مخالفان بسیاری را در پی داشته است و در ادامه به ارائه نظریات و دلایل افرادی می‌پردازیم که واقعیت سفر انسان به کره ماه را به چالش کشیده اند.
هدف گذاری برای فتح کره ماهدر ماه می سال 1961 جان کندی، رئیس جمهور وقت آمریکا در سخنرانی مشهور خود این هدف را برای امریکا ترسیم کرد که در کمتر از ده سال انسان بر روی کره ماه قدم بگذارد و به سلامت به زمین باز گردد. به اعتقاد برخی شاید کندی در آن زمان نمی‌دانسته که این کار عملی است یا خیر، اما اندکی پس از قتل وی در 1963 بهترین دانشمندان موشکی دنیا در پروژه ای با نام Lyndon Jhonson شرکت داشتند که علم 40 سال عقب تر از زمانی بود که قادر به انجام چنین پروژه ای باشد. به اعتقاد برخی انها اندکی بیش از حد خوشبین بودند. نزدیک به 50 سال از آن زمان می‌گذرد و ما هنوز به تکنولوژی دست نیافته ایم که قادر باشد یک بار دیگر در سفر به کره ماه انسان را یاری کند و به سلامت به زمین باز گرداند. به اعتقاد منتقدان دولت آمریکا از این دروغ برای توجیه میلیارد ها دلار مالیات شهروندانش و استفاده از آن برای اجرای این ماموریت دروغین استفاده کرد.
[تصویر: 152801_166.jpg]
یکی از سایتهای ناسا در جزیره ایسلند که به اعتقاد برخی آمریکا برای دروغ پردازی های خود مورد استفاده قرار داد

شروع تردیدها به صحت این پروژهبیل کایسینگ (Bill Kaysing) نویسنده و تحلیلگر تحقیقات پیشرفته و مقالات فنی در موسسهRocketdyne System بین سالهای 1956 تا 1963 ، طی اظهاراتی در سال 1959 معتقد بود که احتمال سفر انسان به کره ماه و بازگشت موفقیت امیز به زمین 14 به یک میلیون است. یکی از دلایلی که به اعتقاد برخی سفر انسان به کره ماه را غیر ممکن می‌سازد بمباران شدن آن از سوی خرده سنگهایی است که با سرعت 20 هزار کیلومتر در ساعت در حال برخورد با ماه هستند. به دلیل نبود جو در ماه امکان کاهش سرعت این خرده سنگها نیز وجود ندارد. حال تصور کنید که یکی از این خرده سنگها (حتی به اندازه یک دانه برنج) با یکی از فضا نوردان برخورد کند. چه اتفاقی روی می‌دهد؟ نکته عجیب این است که سازمانی به عظمت ناسا این موضوع را در نظر نگرفته باشد و جان فضا نوردان خود را به خطر بیاندازد.یکی از افرادی که به دروغ بودن سفر انسان به کره ماه معتقد بود دیوید پرسی است. وی که یک تهیه کننده برنامه های تلوزیونی است در کتابی که با همکاری ماری بنت با نام "ماه تاریک: آپولو و افشا گران" به چاپ رساند مدارکی را ارائه داد که دروغ بودن این پروژه را از دید بسیاری به اثبات رساند. وی همچنین فیلمی با نام " چه اتفاقی در ماه افتاد" در همین راستا تولید کرد. ماری بنت و دیوید پرسی در جولای 1969 در کتاب خود با ارائه دلایل مختلف به این نتیجه رسیده بودند که عکس های ارائه شده از سوی ناسا تقلبی بوده است. برایان ولش، سخنگوی وقت ناسا پس از این اظهارات گفت که پیش از پاسخ به مولفین این کتاب باید تحقیقات بیشتری در اینخصوص انجام دهد.اولین موضوعی که در راستای دروغ بودن سفر به ماه باید مورد توجه قرار گیرد مربوط به ماموریت آپولو 16 در سال 1972 است. میان عکس گرفت شده توسط دوربین Hasselblad 500 EL/70 و فیلم تهیه شده توسط دوربینی که در پشت سر فضانوردان تعبیه شده بود تضاد جالبی وجود دارد. در فیلم اینطور نشان داده می‌شود که یکی از فضانوردان در حال بالا و پایین پریدن است در حالی که فضا نورد دیگری مشغول عکس گرفتن با دوربین Hasselblad از این پرش است. در عکس یک پارچه مثلثی شکل در پشت سر فضا نورد دیده می‌شود در حالیکه در فیلم چنین چیزی قابل مشاهده نیست.
[تصویر: flvplayer.png]
تضاد میان این عکس و فیلم ارائه شده از سوی ناسا (فیلم)
لینک دانلود فیلم
هاسل بلاد (Hasselblad) شرکت تولید کننده دوربینی بود که تمام عکس های گرفته شده در ماموریت های آپولو 11 توسط دوربین این شرکت انجام گرفت. طرح اولیه دوربین Hasselblad 500 EL/70 توسط ناسا تهیه و به شرکت هاسل بلاد داده شد تا به ساخت آن اقدام کنند. با توجه به فیلم‌های گرفته شده از ماموریت‌های آپولو در دمای منفی 1800 درجه فارنهایت تا مثبت 200 درجه فارنهایت اینکه دوربینی توانایی ضبط فیلم در چنین شرایطی را داشته باشد اما پس از آن خبری از اختراع چنین محصول ارزشمند و احتمال عرضه آن در بازار تجاری به گوش نرسید سوال برانگیز است.[تصویر: 152803_395.gif]
دوربین Hasselblad 500 EL/70یکی دیگر از انتقادات مربوط به تصویر گرفته شده از زمین در فاصله 130 هزار مایلی است. این اولین تصویری است که در ماموریت آپولو 11 توسط باز آلدوین (Buzz Aldrin) از کره زمین گرفته شد. وی در این فیلم از پنجره فضا پیما بسیار فاصله دارد، در حالیکه منطق حکم می‌کند وقتی شما قصد تصویر برداری از شی مورد نظر خود ( آن هم با این درجه از اهمیت) را دارید تا آنجا که بتوانید به آن نزدیک می‌شوید تا تصویر بهتری از آن را ضبط کنید.تار مویی دردسر سازتمام فیلم های گرفته شده در ماموریت های آپولو باید دارای تار مویی وسط دوربین باشند (منظور همان علامت + وسط دوربین است). بر اساس اظهارات ناسا از این تار مو برای محاسبه فواصل در روی ماه استفاده می‌شد. در برخی از عکس‌های گرفته شده بخشی از تار مویی میان عکس به شکل عجیبی ناپدید شده است. در عکس زیر این موضوع را می‌توان به وضوح دید. گویا ناسا تصویر شی مورد نظر خود را بعدا در عکس اضافه کرده است.


[تصویر: 152804_258.jpg]

[تصویر: 152805_934.gif]
ناقص بودن تار مویی وسط دوربین در برخی از عکس‌های ناسانکته دیگری که در برخی از تصاویر گرفته شده دیده می‌شود وجود حرف C در تصویر اشیائی است که در کره ماه وجود دارند. این موضوع تعجب بسیاری را برانگیخت. در عکس زیر با اندکی دقت می‌توان دید که بر روی تکه سنگ و همچنین بر روی زمین می‌توان حرف C را مشاهده نمود. گفته می‌شود که از این حرف در هالیوود و برای نشان دادن مرکز صحنه استفاده می‌شود. آیا کسی می‌تواند ادعا کند که حروف C بر روی تکه سنگ و هم بر روی زمین به معنای نشان دادن مرکز صفحه دوربین است؟[تصویر: 152806_857.gif]
حرفC بر روی سنگ و روی زمین قابل مشاهده استبا اندکی دقت مشاهده می‌شود که این دو فضانورد در حالیکه فاصله کمی با یکدیگر دارند طول سایه های آنها با یکدیگر بسیار متفاوت است. در پاسخ به این سوال برخی معتقدند دلیل این مساله وجود دو منبع نور متفاوت است، یعنی از فضانوردان در دو مرحله فیلمبرداری شده و تصاویر آنها در کنار یکدیگر مونتاژ شده است.
[تصویر: flvplayer.png]
تفاوت در اندازه سایه های فضانوردان
لینک دانلود فیلم
برخی از تصاویر موجود در فیلم ناسا شک برانگیز است. در یکی از این تصاویر در حالیکه خورشید در پشت سر فضانورد وجود دارد اما به وضوح می‌توان چهره وی را مشاهده نمود. دیوید پرسی پس از شبیه سازی تصویر معتقد است که در شرایط عادی تصویر باید به این شکل نمایان شود.
[تصویر: 152808_839.gif][تصویر: 152807_434.gif]

تصویر ارائه شده توسط ناسا تصویر شبه سازی شده توسط دیوید پرسی
از دیگر شاهکارهای دوربین نصب شده بر آپولو 15 تصویر زیر است. در حالی‌که تصاویر به صورت تمام خودکار گرفته می‌شدند این عجیب نیست که تنها چیزی که در قسمت تاریک سفینه به خوبی قابل مشاهده است پرچم آمریکا است؟ بعدها ناسا از این تصویر برای تبلیغات و کارت پستال هایش استفاده کرد.[تصویر: 152809_771.gif]
پرچم آمریکا در این تصویر تنها چیزی است که به وضوح دیده می‌شودیکی از نکات جالب دیگر حالت پرچم است، طوری که تصور می‌شود در اثر وزش باد این حالت را پیدا کرده است. در حالیکه در سطح ماه وزش باد صورت نمی‌گیرد.[تصویر: 152810_859.jpeg]
حالت عجیب پرچم در سطح ماه
مردم استرالیا صحنه ای را دیدند که ساختگی بودن ماموریت آپولو 11 را تقویت می‌کنددر حالیکه ماموریت فرود اپولو 11 در استرالیا به صورت زنده پخش می‌شد برخی از مردم با صحنه عجیبی مواجه شدند. پوشش تلوزیونی این برنامه در استرالیا متفاوت از دیگر نقاط دنیا بود. استرالیا تنها کشوری بود که بدون تاخیر تصاویر را دریافت می‌کرد. تنها اندکی قبل از اینکه آرمسترانگ بر روی ماه قدم بگذارد تغییر رنگ تصویر از تیره کامل به حالت روشن تر قابل مشاهده بود وبرخی از بینندگان این برنامه متوجه یک قوطی نوشابه کوکاکولا در سمت راست پایین صفحه شدند. اونا رونالد (Una Ronald) از ساکنان هانی ساکل کریک که در حال تماشای این صحنه بود به سرعت با دوستان خود تماس گرفت تا انها را در جریان قرار دهد. متاسفانه انها در حال تماشای این برنامه نبودند و وقتی همگی برای دیدن پخش مجدد این برنامه در روز بعد لحظه شماری می‌کردند متوجه شدند که این صحنه از فیلم پاک شده است. البته این صحنه از سوی بسیاری از بینندگان شکار شده بود و مقاله های بسیاری هم در روزنامه The West Australian در اینخصوص به چاپ رسید.چرا اثری از غبار دیده نشد؟در سفینه ای که برای سفر به ماه مورد استفاده قرار گرفت دارای دو موتور با سوخت متفاوت بود. گاز خروجی از این موتورهای 5000 تنی با داشتن بیش از 2700 درجه گرما می‌بایست مقدار زیادی غبار و گاز قرمز رنگ ایجاد کند. سوخت استفاده شده در این سفینه دقیقا مشابه با سوخت سفینه شاتل است. پس چرا همانطور که شاتل در هنگام پرواز چنین حجم عظیمی از گاز و گرما را از خود ایجاد می‌کند، این اتفاق برای سفینه ای که به ماه سفر کرد رخ نداد و هنگام فرود بر سطح ماه اثری از گرد و غبار و گاز دیده نشد؟ با توجه به رد پای معروف آرمستراگ مسلما گرد و غبار بسیاری بر روی سطح ماه وجود داشت و موتور فضا پیما باید در هنگام فرود گرد و خاک قابل توجهی ایجاد می‌کرد.[تصویر: 152811_504.jpg]
عدم ایجاد کمترین اثری بر سطح ماه پس از فرود عجیب به نظر می‌رسد
هنر ناسا در القای حالت بی وزنیمسلما یکی از سوالاتی که برای افراد ایجاد می‌شود این است که اگر انسان به ماه سفر نکرده است پس همانطور که در تصاویر نشان داده شد فضانوردان چگونه قادر بودند در ان حالت بی‌وزنی به این سو و ان سو حرکت کنند. با بررسی تصاویر برخی این احتمال را مطرح کردند کهناسا از سیم برای معلق نگه داشتن فضانوردان در هوا استفاده کرده است. در برخی از بخشهای فیلم انعکاس نور در بالای سر فضانوردان موجب می‌شود این احتمال را نیز در نظر گرفت. برخی نیز معتقدند به سادگی و با کاهش سرعت فیلم می‌توان اینطور به بیننده القاء کرد که شخص واقعا در حالت بی وزنی به سر می‌برد.
[تصویر: flvplayer.png]
انعکاس نور بالای سر فضانوردان و احتمال استفاده از سیم برای معلق نگه داشتن آنها
لینک دانلود فیلم

ماه تحت تاثیر تشعشعات بالا قرار داردتشعشعات نقش زیادی در سفرهای فضایی ایفا کرده و همواره فضانوردان را تهدید می‌کند. آپولو پس از ترک زمین از دو منطقه ویژه با تشعشعات بسیار بالا به نام کمربند وان آلن عبور کرد. میزان تشعشعات در این کمربند سال به سال متفاوت است اما هر 11 سال که تعداد لکه های خورشیدی به حداکثر می‌رسد، این تشعشعات به بدترین حالت خود می‌رسد. پزشکان هنگام آزمایش اشعه ایکس از اتاق خارج می‌شوند یا پشت یک حفاظ ضخیم قرار می‌گیرند. حال چرا ناسا با علم به اینکه میزان تشعشعات در ماه صدها برابر خطرناکتر است از یک ورقه آلومنیومی کوچک برای حفاظت از فضانوردان خود استفاده کرد؟ در تحقیقی که توسط دانشمندان روسی در سال 1959 صورت گرفت انها متوجه شدند که برای محافظت فضانوردان در مقابل اینچنین تشعشعاتی باید انها را در حفاظی سربی به ضخامت 120 سانتیمتر قرار داد. چرا ناسا به هشدار های آنان توجهی نکرد؟
تپه های حاضر در ماهیکی دیگر از انتقاداتی که به صحت این سفر وارد است وجود تصاویر تپه های مشابه در ماموریت های مختلف آپولو است. با مقایسه تصاویر زیر می‌توان به سادگی متوجه شد که تپه های نشان داده شده در عکس یکی هستند.
تصویر 1 مربوط به ماموریت شماره 16 آپولو است که در اولین سفر به Stone Mountain گرفته شده است. این ماموریت در 21 آوریل و در فاصله یک کیلومتری غرب نقطه فرود انجام شد. تصویر 2 مربوط به ماموریت آپولو در فردای آن روز است که در 4 کیلومتری جنوب نقطه فرود انجام شد. با مقایسه تصاویر متوجه می‌شویم که صخره های موجود دقیقا یکسان هستند. اگر ماموریت ها در دو منطقه مختلف انجام شده باشد چگونه می‌توان این موضوع را توضیح داد؟ [تصویر: 152816_626.gif] [تصویر: 152815_504.gif]
تصویر 1 تصویر 2
استعفاهای مشکوکدر ماموریت آپولو برای سفر به ماه هزاران نفر مشغول به فعالیت بودند اما تعداد کمی از آنها اطلاعات کاملی از کل پروژه داشتند. ناسا با دادن وظایف محدود به افراد در ماموریت های آپولو امکان دسترسی آنها به کل پروژه را از بین برده بود. تعدادی از 11 فضانورد آپولو در فاصله زمانی 22 ماه با خوادث مرگباری مواجه شدند. نکته عجیب اینکه پس از این حوادث آنها از شغل خود استعفا دادند.· جیمز بی اروین (آپولو 15) در اول جولای 1972 از فعالیت در ناسا و نیروی هوایی استعفا داد.· دان اف ایزل (آپولو 7) در جولای 1972 از فعالیت در ناسا و نیروی هوایی استعفا داد.· استوارت آلن روسا (آپولو 14) در فوریه 1976 از فعالیت در ناسا استعفا داد.· سویگرت در 1977 از فعالیت در ناسا استعفا داد.
با توجه به انتقادات مختلفی که بر ماموریت سفر به ماه وارد می‌شود و شواهدی که در راستای ساختگی بودن این سفر ارائه شده است می‌توان نتیجه گرفت که آمریکا در جریان جنگ سرد برای نشان دادن برتری خود بر رقیب اصلی اش، شوروی و انحراف افکار عمومی از جنگ ویتنام میلیاردها دلار مالیات مردم آمریکا را صرف جعل برنامه ای کرد که هرچند با دقت و ظرافت شکل گرفت اما از دید چشمان تیزبین منتقدانش دور نماند و صحت آن را با چالش مواجه کرد.
منابع و ماخذ
"Was The Apollo Moon Landing Fake?". APFN.org. July 21, 2009. Retrieved November 25, 2008.
Mary Bennett and David S. Percy, Dark Moon: Apollo and the Whistle-Blowers, Adventures Unlimited Press, 2001, pgs 330-331.
Plait 2002, pp. 154-73.
Kaysing 2002, pp. 26–40.
Apollo 11 Preliminary Science Report, NASA SP-214, NASA, 1969

منبع : مشرق نیوز

امضای ayano
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۳۷, ۲۸/اسفند/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/اسفند/۹۵ ۲۲:۳۸ توسط anti.)
شماره ارسال: #275
آواتار
بعد از هفت هشت ماه بیای تو انجمن و اولین تاپیکی که ببینی این تاپیک باشه،چه ورود خوش یمنی Big GrinBig Grin

هنوز درگیر رفتن به ماه و این حرفایین؟چه حوصله ای دارین شما؟Dodgy


نقل قول:یکی از سایتهای ناسا در جزیره ایسلند که به اعتقاد برخی آمریکا برای دروغ پردازی های خود مورد استفاده قرار داد

این برخی کیا هستن؟کجا هستن؟اگه سایت ناسا هست کی عکس گرفته و منتشر کرده؟چرا تو امریکا نیست و تو ایسلند هست؟تو امریکا که شبیه این مناظر فراوان تر هست

نقل قول:کی از نکات جالب دیگر حالت پرچم است، طوری که تصور می‌شود در اثر وزش باد این حالت را پیدا کرده است
در مورد اهتزار پرچم هم قبلا تو همین تاپیک گفتم،اصلا فکر کنم همه اینا رو قبلا تو همین تاپیک گفتم،مواردی که یادم میاد رو دوباره میگم،خب درست،تو ماه چون اثری از جو نیست،پس اثری هم از باد نیست،پس کلا هیچ اثری از حرکت هوا نیست،تو این عکس هم نمیدونم چجوری متوجه وزش باد شدید؟مگه فیلمه که مشخص باشه،خب فضانورد مربوطه دستش خورده به پرچم یا کلی تر فرم پرچم همین جوری مونده،به همون علتی که خودتون میگید(چون باد نیست) پس فرم پرچم هم تغییر نمیکنه،خیلی ساده هست این مطلب Smile

نقل قول:چرا اثری از غبار دیده نشد؟

اینجا دو تا نکته هست،یکی اینکه اون ماسمولکی که از انتهای فضاپیما زده بیرون الزاما برای فرود نیست،برای بلند شدن هست،حالا من زیاد با ساز و کار فضاپیمایی که برای ماموریت اپولو 11 فرستاده شده اطلاع ندارم،اما احتمال اینکه مکانیسم فرودش متفاوت باشه با اون چیزی که فکرشو میکنید هست،دوم اینکه وقتی ماه جاذبه ان چنانی نداره،چه لزومی داره تا هنگام فرود ما از نیروی گرانشی منفی استفاده کنیم برای فرود بر سطح ماه،با علم به اینکه میدونیم وقتی جاذبه پایینه تاثیری هم ان چنان موقع فرود نمیتونه داشته باشه،پس خیلی قبل تر از اینکه سفینه به سطح ماه برسه میتونه سرعت خودشو به سرعت مورد نیاز برای فرود تقلیل بده،اینا وحی منزل نیست،نظر من هست،شاید همینطور که میگم بوده باشه

بقیه اش رو هم که اینقدر ساده هست رد کردنش که نیاز به توضیحات نداره،البته همینام نیاز به توضیحات نداشت،برای کسانی که تفکر میکنند البتهWink

پ.ن:همیشه به خودم قول میدم که دیگه تو این بحثای چیپ و سطح پایین شرکت نکنم،اما چه فایده،نمیشه یعنی وجدانم نمیزاره Big GrinBig Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۴۰, ۲۸/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #276
آواتار
اذعان مشاور علمي رئيس جمهور آمريکا به دروغين بودن سفر به ماه

در حالي‌که نزديک به نيم قرن از سفر فضانوردان آمريکايي به کره ماه مي‌گذرد اما شبه ها درباره اين سفر همچنان در ذهن مردم و برخي دانشمندان وجود دارد. به‌ تازگي، «دیوید گلرنتر» (David Gelernter) مشاور علمي «دونالد ترامپ» که يکي از شخصيت‌هاي برتر جهان محسوب مي شود (مجله تایم سال 2016 پروفسور دیوید گلرنتر را در فهرست دانشمندان نابغه قرن 21 قرار داده بود!) گفته است آمريکا هيچوقت به کره ماه سفر نکرده است. گزارشی بشنويد در اين باره ...


دانلود

امضای -Ali-
[تصویر: 1_Untitle2.png]

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۰۶, ۲۹/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #277

(۲۸/مرداد/۹۶ ۱۸:۴۰)-Ali- نوشته است:  اذعان مشاور علمي رئيس جمهور آمريکا به دروغين بودن سفر به ماه

در حالي‌که نزديک به نيم قرن از سفر فضانوردان آمريکايي به کره ماه مي‌گذرد اما شبه ها درباره اين سفر همچنان در ذهن مردم و برخي دانشمندان وجود دارد. به‌ تازگي، «دیوید گلرنتر» (David Gelernter) مشاور علمي «دونالد ترامپ» که يکي از شخصيت‌هاي برتر جهان محسوب مي شود (مجله تایم سال 2016 پروفسور دیوید گلرنتر را در فهرست دانشمندان نابغه قرن 21 قرار داده بود!) گفته است آمريکا هيچوقت به کره ماه سفر نکرده است. گزارشی بشنويد در اين باره ...


دانلود
از زیباترین مثال های confirmation bias را شاهدیم. یعنی اساسا فرد پست دهنده با خود فکر نکرده که چرا یک مهندس علوم کامپیوتر باید راجع به مسائل فضایی اظهار نظر کند. یا چرا چنین مصاحبه و حتی چیزی به نام ساینس تودی وجود ندارد و اینکه چرا تنها منبع اصلی این خبر سایت worldnewsdailyreport میباشد که از سایتهای معروف دروغ پراکنی به حساب میاد. چنین فردی با دیدن اظهار نظر مشابه عقیده اش ( دروغین بودن سفر آمریکا به ماه) به سرعت خبر را منتشر کرده و لحظه ای درنگ و تفکر نمیکند.
و در آخر اینکه آیا سلول های خاکستری مغز هم در آخرت شکایت میکنند که چرا از ما استفاده ای نشد؟


با تشکر
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۴۹, ۲۹/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #278

پستهای قبلی رو نخوندم تا ببینم منابعشون چی هست.
اما سایت
worldnewsdailyreport
طور که گفته شد یه سایت دروغ پراکنیه. شایعاتی می سازه و طوری به صورت خرفه ای و با ادبیات ژورنالی مطرح می کنه که تشخیص شایعه بودنش سخت میشه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا