کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: این بازی در چه حد ماسون است ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
خیلی 82.86% 29 82.86%
اندک 17.14% 6 17.14%
تمام 35 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 25 رای - 4.08 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراماسونری در بازی ASSASSINS CREED توهین به مقدسات
۱۶:۴۲, ۱۴/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/آبان/۸۹ ۲۱:۴۵ توسط امیر گیمر.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[size=xx-large]اول کمی ببخشید چون کم نوشتم زیاد تر خواهم کرد این مطلب را علت این امر بازیدید از مطلبم است
فراماسونها:توضیح مختصری درباره ی این گروه میدهم.این گروه ریشه ی عمیقی دراروپای غربی داشت.این گروه کاملا افراطی وبه صورت چند حزب فعالیت میکردند.خدا راقبول نداشتند.افکارخاصی داشتند مرموز بودند.خیلی دانشمندان غربی اهم ازگالیله ولئوناردو داوینچی جزو این دسته بودند .این گروه لژهایی برای خود داشتند.تاریخ به وجود آمدنشان واقن غیر مشخص است.درسال1370یک لژ در اسکاتلند از این گروه پیدا شده است.

حشاشیون :امام جعفر صادق فرندی به نام اسماعیل داشت.جوانی مهربان وباایمان وعده ی بسیار زیادی طرفدار او بودند.قرار بود جانشین امام باشد..اما دریک روز اسماعیل میمیرد .طرفداران اوحرف امام راباور نمیکنند.وفرقه ی اسماعلیه به وجودمیاید.ازاون روز معروف به باطنیند. چون آنها معتقد بودند.اول باطن انسان مهم است.این فرقه درمصرتوسط فاطمیه ترویج پیدا میشود.البته تمام این افراد درمصر مورد تحقیر قرار گرفته میشوند.از آن روز تصمیم میگیرند.که با دولت های ظالمی همچون عباسیان وسلجوقان به مبارزه بپردازند.وهمه ی انها دانشمندانی همچون ناصر خصرو وحسن صباح پرو.رش دادند...{حسن صباح را در تاپیک نقد فرقه ی اسماعیلیه گفتم}اینگروه به سه دسته تقسیم میشوند:قبل از حسن صباح.زمان حسن صباح.بعد ازصباح.زمان حسن صباح بهترین موقع واوج قدرت بود.بعضی افراد فکر میکنند کلمه ی حشیش یعنی حشیش ولی برعکس حشاش به دارو فروش میگویند.در زمان صباح مارکوپلو به ایران میاید سلجوقیان نظر مارکوپولو رو عوض و از اون موقع معروف به ASSASSINشده اند.حشاشیون خدا میپرستند نماز میخوانند و روزه میگیرند .منتها 6امامی هستند .واسماعیل را مهدیه موعمود مینامند .خیلی از مردمان ظالم را کشتند در حال حاضر قوی ترین نهضت ایران حساب میشود.هنوز زنده اند و فقط در کار فرهنگی فعالیت دارند توطعه گر هم نیستند.فقط به کارهای فرهنگی میپردازند
روایت المعلم به سبک بازی: رشید الدین سنان درفارس بدنیا آمد {زندگی فرد را دربازی دارم میگویم در واقیت الطیری وجود نداشت}درزمان جوانی پیش حسن صباح آموزش های لازم رادید.چندی بعد از صباح توسط حسن دوم او را موکول به شهر ماسیاف میکنند تا رهبریه فرقه ی اسماعیلیه سوریه را برعهده گیرد .ماسیاف جایی بوده است که توسط صباح فتح شده بود..بعد از کنترل ماسیاف الطیر بن لا احد {اسم الطیر برگرفته از اله زبان الموتی به معنی عقاب است}پدر مادر مسیحی ومسلمان خود را از دست میدهد.از آن لحظه رشید الدین سنان به او پدری میکند.الطیر تبدیل به استاد حشاشیون میشود ولی به دلیل شکست در به دست اورن گوی سلیمان با تمپل درگیری با تمپل دو برادری که همراه او بودند کشته میشوند .ورشید الدین به این دلیل الطیر را منع میکند از درجه ی استادی وتبدیل به کار اموز میشود.در آخر معلوم میشود رشید الدین سنان قاتل پدر ومادر او و با تمپل ها رابطه ی نزدیک دارد.
درمورد کل سریه بازی و ایا حشاشیون جزعی از فراماسون ها هستند:دربازی پر از علامت های فراماسونها وجود دارد.ولی بزرگترین مشکل این است که ارم پرچم اسماعیلیه پرگار وگونیا است که وسط آن علی به خط کوفی نوشته شده است..یعنی چه آخر اسماعلیه قبل از فراماسونها ی ایران بود.دربازی برادرهود که یک انجمن فراماسونها بود نام گذاری شده است .الطیر یک نمونه ی کاملی از حشاشیون بود .گوش عقابی وچشم عقابی داشت .تمام رفتارهای مثبت حشاشیون را داشت .رشیدالدین سنان یک انسان با ایمان بود وقدرت غیب گویی داشت. اما چی رو تشخیص میداد در اواخر عمر به صلاح الدین کمک میکرد البته هرچی درباره ی ایران بود .و در این بازی از موقیت این فرد سوع استفاده و او را یک فراماسون نام گذاری کردند.درموردسری دوم باید بگویم که وقتی با آخرین باس بازی یعنی پاپی که پدرتان را کشت درگیر میشوید .به شما میگوید که دراین صندوق چه یک خدا وجود دارد.اتزیو میگوید.وبه اتزیو میگوید انجیل وهمه ی آن دروغی بیش نیست .یا وقتی با ماریا حرف میزنید خود را خدا میداند .این بازی خیلی اشاراته کفر مانند دارد .دربازی باید 20تا پازل رو حل کنیم .که نشان دهنده ی یک دمو است دراین دمو ادم وحوا دارند میدوند .حوا میگوید نگاه کن بعد یک عدد ظاهر میشودکه از بیست سفرودوازده تا یک تشکیل شده که نشان دهنده ی21 دسامبر2012است.حشاشیون خنجر معروفی به نام خنجر اسماعلیه داشتند .که مجبور بودند یک انگشتشان را قطع کنند. درکل حشاشیون هیچ ربطی به فراماسونها ندارند . شاید 6امامی هستندولی کافر نیستند.
2012:طبق گفته تقویم بودا در21 دسامبر 2012دنیا نابود میشود.دانشمندان معتقد بودند که اگر درانروز همه ی مولوکول هاازبین برود تمامم موجودات هستی از بین میرود وپروژه big bangتعسیس شد.هدف این پروژه این بود که سیاره ای دیگر مثل زمین به وجودآورند.درپی این رهبرهای مذهبیه جهان وروحانیون اسلام مخالفت کردندو پروژه منتفی شد.یکی از دلایل دیگر که 2012سال مرگ حساب میشد وجود فردی به نام نوستارا داموس نامیده میشد .این فردیک پیشگوی فرانسوی بود.تقریبن پیشگوییهای ان به واقییت تبدیل شده است.این فرد کتابی نوشت که نقاشی های ان نشان دهنده یاتفاقات ان است.بعضی روایات گفته شده است .که اوبه پسرش سزار میگفت که نقاشی ها را بکشد درکل هزاران شک درباره ی این فرد ایجاد شده است .بعضی ها میگن سزار قدرت پیشگویی داشت ولی نوستارا داموس قبل ازمرگ اعلام کرده بود.که این پیشگویی انارثی نیست شاید میخواسته پنهان کند .درکتاب نقاشی وجود داردکه قله ای اتش کشید شده رانشان میدهد که قضیه 11سپتامبر را پش بینی کرده است.یا کله درامده دونفر که نشان دهنده ی انقلاب خونین فرانسه رانشان میدهد ودر بعضی نقاشی ها نشان میدهد آخر الزمان نزدیک است.
مقایسه حشاشیون بافراماسونها:من دراینجا میخوام این دو رو مقایسه کنم که معلوم شود ربطی به هم ندارند
عقاید:حشاشیون:حسن صباح معتقد بود هرکسی به کمال وبرتری نمیرسد مگربا عقل سالم آنها باطن را با ظاهر باید یکی میکردند دین را جزوی ازسیاست میدانستند از دیکتاتور متنفر بودند.هرگز از پشت خنجر نمیزدند مگر مجبور بودند.خودرا برای نجات اسیران فدا میکردند .تها عیب عقاید آنها این است اسماعیل را مهدی موعود میدانند وگرنه تمام عقاید شیعه را قبول داشتند آنها به علم وادبیات اهمیت شدید میدادند.
فراماسونها:آنها دین را ازسیاست جدا میدانیتند .خداوپیامبر راعامل پیشرفت نمیدانند ارمها علامتهای خاص خودرا دارند.توطعه گرند البته بعضیها کاری ندارند عقاید روشنفکریشان مشکل دارد.
مبارزه:حشاشیون:هرپادشاهه خونخوار آنها راتهدید به مرگ میکردباید خود میمرد معمولن درگیر نمیشوند بعداز ترور درمیروند سریع اند .قوی نیرومند وودارای چشم عقابی هستند
فراماسونها:انها سیستم مبارزه ای خاصی ندارند.البته جرج بوش را فراموش نکنید بیشتر علاقه به توطعه دارند وغیر ازاین کار خاصی نمیکنند ولژی برای خود{درایران فراموشخانه .میگفتند}درست میکردند.
فعالیت:حشاشیون:کاملن پرکار وزحمت کش بودند .از حکومتهای دیکتاتور عربی یا بازبان عربی درایران شدیدن مخالف بودند دنبال علم ودانش بودند.زیرکوباهوش بودند .
فراماسونها:بیشتر عقاید روشن فکری خودکار دارند هرکدام از حزبهای آن کارهای خاص خود راانجام میدادند.ولی معمولن دوبه همزنی رسیدن به هدف خاصشون اهمیت میدادند درکل با مسلمانان درگیری زیادی دارند
میل ونیاز:حشاشیون:آنها خود را عقیم میکردند که به زن نگاه نکنند وکار خود رابکنند تنها نیازشون ترویج عقاید روشنفکری ومبارزه با دیکتاتورها بود فقط به رازونیازدارد البته به اسماعیل فرزند امام جعفرصادق فکرمیکردند درکل این گروه برای کسی اجباری نبود وقبل ازامدن شرایت گفته میشد.
فراماسونها:ازاونجایی که ازغرب آمده هوس وکارهای خاص خودرا دارند چون ازخدا نمیترسند البته بعضی ها شاید انجام ندهد ولی اگر گناهی انجام دهند نمیترسند
شایعات:حشاشیون:چیز زیادی که گریبان گیر این جنبش شده وهنوز عده ای آنها تروریست میدانند این است سلجوقیان مردم را ساده گیر اوردند ومیگفتند که صباح سربازانش حشیش میدادند تا بی میل وبی اختیار شوند ولی آنها هرچند 6امامیند ولی به محمد اعتقاد دارند وهرگز اینکارها نمیکردند.آنها برای اینکه راحت تر کار کنند به جای یک انگشت یک چاقو به نام خنجر اسماعیلیه مذاشتن یا خود را عقیم میکردند البته بعد از تشکیل خانواده.
فراماسونها:معمولن بیشتر به عقایده مثلن لعورناردو داوینچی علیه دولت شورش مکرد ولی فراماسون بود کلن یک گروه حساب نمیشوند هرکدوم از این شرایط را داشتند فراماسون بودند ولی اصولن آدمهای جالبی نیستند
پس بینید چه قدرمتفاوتند
معنی تروریسم وآیا حشاشیون تروریسم اند:تروریسم به افرادی گویند که برای رسیدن به هدفشان تمام مدم را ترور کنن یک هدف نداشته باشن بایک بمب چهل نفر را زیر آوار بکشانند کاملن بد وخشنندولی اگر یک گروهکفقط حکومت دیکتاتور رو زیر هدف قرار دهند جنبش حساب میشود حشاشین هم فقط روی یک هدف زوم میکنند مردم رو نمیکشند شما طالبلن را نگاه کنید دسته جمعی مردم بیگناه را میکشد این گروه همیشه موضل برای لیبیرالیسم هستند ولی این افراد اصلن ظلم نمیکردند اسیر نمیگرفتن اگه کسی تسلیم میشد یا اشتباهی بود انراول میکردند پس تروریسم نیستند ترور با تروریسم فرق دارد ترور یک وسیله است تروریسم کسی که از این وسیله به صورت منفی استفاده کند .مارکوپولوبا گفتن ولقب دادن کلمهassassinانها را تروریسم حساب کرده است فکر میکنید برای چی به ایرانیان تروریسم گویند همه به علت تفکرات است .درکل حشاشیون تروریسم نیستند.
چرا الطیر حشاش واقعی است ولی اتزیو حشاش نیست:الطیر دقیقن مثل حشاشیون است رفتار انها راداد اگر یک نفررا گرفته باشند نجاتش میدهد .کارهای تکراری ویک نواخت انجام میدهد.یک دنده وقوی است عارف وباایمان معمولن کلمات قرآن را به کار میبرد.خسته نمیشود سعی میکند گناه نکند سریعباهوش است اشتباه کم میکند .به المعلم همچون پدر محبت میکند مروز است .چشم عقابی دقیق تری دارد .باکسی حرف نمیزند وقتی دشمنانرا ترور میکند میگذارد سخن بگویند با فکر عملمیکند .اگر کسی را اشتباه بگیرد آن را ول میکند حرف کش خوبی هست همیشه قیافه ای مجهول دارد سرش را معمولن پایین میندازد اهل خیانت نیست درکل ویژگیهای اسماعیلیه را داراست اگر شخصیت را عوض نمیکردند بهتربودواقن مردبود مثلن میدیدی به یک زن میخوان تجاوز کنند الطیر با تمام نیرو مبارزه میکرد مهارت جنگیه اون عالی بود ولی حشاشیون آن زمان کارهای تکراری انجام میدادند.به همین دلیل گیم پلی تکراری میشد به خاطر همین جوان اوباش یعنیezioانتخاب کردند واقن اتزیو لیاقت لباس حشاشیون رو نداشت این لباس را یک عراضل اوباش نمیپوشه اتزیو حشاش نبود چون خیانتهای زیادی میکرد به هوش خود فکر میکرد مخفی نبود .زیاد صحبت میکرد .الته نباید از زرنگی وتند بودن اوگذشت ولی خیلی شخصیت اوباشی است دزدی از پول مردم در آیین حشاشیون رواج نبود زمینه ی فرهنگی هیچی میدانست خطا زیاد میکرد زیادی غیرتی بود قد یکدنده لج باز اصلن تیپ یک بچه سوسول که فش میکشه به درد لباسالطیر میخوره فقط به فکره اینه که اتقام پدرش رو بگیره ولی الطیراین چنین نبود.حتی به پدر ومادرش فکر نمیکرد.دزموند در حال حاضر نمونه کامل حشاش امروزیه چون کلن باکسی کاری ندارد اون ازمایشگاه هم به زور رفت .وتحت بیماریهای این دستگاه قرار گرفته وچشم عقاب ییدا کرده است درکل گزینه بهتری برای بازی بود تا اتزیو.
کلمات آخر:بازی یک هنر چند رسانه ای است مثلن در فیلم هم بحث سیاسی میشود چون چند رسانه است دربازی هم همینطور من نمیگم یوبیسافت کافره ولی زیاده روی کرده نباید هرجیزی را باهم قاطی کرد فراماسونها کجاحشاشیون کجا نمکبه اتزیو هوس باز را دآخر بازی به عنوان پیامبر نام میبرند یعنی چه عقاید فراماسونی خوبیهای حشاشیون را از بین برده است من هیچ دشمنی با اساسینز کرید ندارم من دویست بار دوباره میرم مشکلم اینه که زیاده روی شده رشید الدین سنان دستش به خون مردم بیگناه تا الان آلوده نشده که الطیر اون را میکشه باغ عدن پر از زن است اصلن هوس باز نبودند حشاشیون هیچ ربطی به فراماسونها ندارد

قبل از شروع باید بگم من عده ای از علایم فراماسونری در بازی را تفسیر میکنم
[تصویر: assassinlogogh9.jpg&t=1]

این عکس را با این عکس ببینید
[تصویر: bijou-de-loge-equerre-compas-dore.jpg]ارم دوم ارمه ماسونی است ارم اول ارم را در اساسین است. به شکل دقت کنید علی وسط ان قرار دارد خوب این کار کاملن غیره منطقی به نظر میاید .زیرا فراماسون ها با علامت دو دست خود شبیه دو شاخ که در راک هم مشاهده میکنیم میگویند شیطان را به خدا ترجیح میدهیم .از طرفی اساسین روایت فرقه ی حشاشیون را میرساند .سازندگان بازی با این کار اعلام میکنند حشاشیون که یک فرقه از شیعه حساب میشود .علی را فراماسون میدانند .از طرفی سعی در توهیین به کل اسلام دارد .سازندگان با این کار میگویند علی فراماسون است .خوب به نظرتان سکوت در مقابل هم چین چیزی برای مسلمانها خوب است .یعنی چه مگر باید همه چی را فراماسونری قلم داد کرد.حشاشیون نزاریه فقط مشکل شش امامی بودن را داشتند ارم خاصی هم نداشتند.خوب انها نماز میخواند روزه میگرفتن چرا ایراد داشته اند ولی اینچنین ارمی استفاده نکردند یابه امام علی توهیین نکردند .خوب تفسیر علامت گونیا وپرگار در عکس نشان دهده ان است {البته در فراماسونری}انسانی پرگاری است که انسان راست گو را میگویند .این علامت در یکی از شهرهای اسراعییل به عنوان بنا وجود دارد.درکل این بازی با این علامت توهیین بزرگی کرده است علی {ع}در وسط علامت ماسونی به خط کوفی خود جای تعجب دارد.
این عکس در اخر بازی دیده اید
[تصویر: symbols2_1.jpg]
این را مشاهده بفرمایید
[تصویر: 93446.jpg]
این علامت ایلو میناتی است این گروه فراماسونری هستند که این گروه درطی قرنهای 16و15توسط دانشمندانه رو شن فکری در شهر روم به وجود امد.تا کلیسا را به ترساند این گروه به حرفهای شیطانی میزدند .دم از مرگ وغیره میزدند کم کم از این حالت خارج وکاملن شیطان پرست شدند .کفر ودیگر موارد ویژگی های انها بود واست عده ای انها را روشن فکر قلم داد میکنند همچون دیگر فراماسونها در فیلم angels and demonsبه این مسعله اشاره میکند . در اخرالزمان دنیا به دسته این فرقه میفتد . این عکس بسیار داوینچی از ان استفاده میکرد تا همین قدر بس است زیرا تعداد علایم بسیار زیاد هستند .ولی همچین مسخره گرفتن اسم علی را یک توهیین باید حساب کنیم این بازی پایان را توسط فراماسون میداند انهارا خوب تاجایی که بزرگترین فرد حشاشیون نزاریه که رشید الدین سنان نام دارد ماسون میداند این بازی ی نوع توهیین به ایرانیان ومسلمانان است . این عکسها را نگاه کنید وتفسیر کنید خودتان قضاوت کنید.
همین قدر کافیست تا نشان دهم بازی چیکار کرده است نمیخواهم بیشتر ادامه دهم زیرا احساس شکنجه پیدا کرده ام
به حال ببخشید بیشتر میشود

ا

نویسنده این مطلب در همه جامنم امیرحسین شریف نزاد
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۴۰, ۱۶/آبان/۸۹
شماره ارسال: #11
آواتار
(۱۶/آبان/۸۹ ۲۱:۴۲)امیر گیمر نوشته است:  تنها منبع دو خط 2012 در بازی سنتر بود بقیه از تحقیقم بود این را من و علی تو پردیس گیم برنامه ریزی کردیم من اولین نفری هستم که فهمیدم این بازی ماسون را با حشاشیون قاطی کرده قراره مطلب جدید تو پردیس گیم بزارم از همین موضوع این نوشته من فقط در سایت واریوس وپردیس گیم پیدا میشود نام کربری علی فوول از مشهد میخوای حتما خطشو بدم بابا این نوشته خودمه من گروه پردیس لایتس را به وجود اوردم المعلم کیست یکی از موضوع های وبلاگم است فوتشو بد نوشته بودم دیگه چه مدرکی میخواین

امیر آقا مثل اینکه سوء تفاهم شده، کسی مقاله شما را انکار نکرده است، اگر هنوز سوء تفاهم برطرف نشده از طریق پیغام خصوصی به من پیغام بزنید تا موضع تاپیک منحرف نشود.

ضمنا آقای بلالی قسمت سوم و آخر مقاله خود را در سایتشان قرار دادند:
کد قالب بندی شده:
http://vgpostmortem.com/

اما همچنان بازی به طور کامل تحلیل و رمز گشایی نشده است. امیدوارم بتونیم با کمک دوستانی که در این زمینه تحقیق کرده اند این کار رو انجام دهیم.

خودم هم تحقیقاتی کرده ام که بعد از جمع بندی ارائه خواهم کرد. اما به طور کلی به نظر من تحریف تاریخ اسماعیلیه موضوعی نیست که بتواند تاثیر خاصی بر مخاطبان بگذارد و سازندگان بازی از این گروه به صورت نمادین استفاده کرده اند.
۱۸:۳۲, ۱۹/آبان/۸۹
شماره ارسال: #12
آواتار
ببخشید یک سوال پیش اومد جوابشو نگرفتم حشاشیون چه ربطی به ماسون داشت که این بازی این اشاره را کرد
۱۹:۲۹, ۱۹/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/آبان/۸۹ ۲۱:۴۳ توسط سلمان.)
شماره ارسال: #13
آواتار
(۱۹/آبان/۸۹ ۱۸:۳۲)امیر گیمر نوشته است:  ببخشید یک سوال پیش اومد جوابشو نگرفتم حشاشیون چه ربطی به ماسون داشت که این بازی این اشاره را کرد
در مقاله ای که خواهم نوشت توضیح میدم. اما تمپلار بودن المعلم خیلی هم بی ربط نبود. بعضی محققان که حتی برخی از آن ها خود ماسون هستند اعتقاد دارند شیوه سازماندهی و بعضی عقایدشان (ثنویت و ...) را از اساسین گرفته اند.
۱۸:۴۲, ۲۰/آبان/۸۹
شماره ارسال: #14
آواتار
اصلا ربط ندارند انها عقاید جدا داشتند یک سری افسانه ها همچین شایعه به وجود اورده این افراد معتقدند امام نباید حتما زنده باشد مرده هم امام است اصلا نوع رفتار فقط سازمان دهی که آنم فرق دارد اصلا هیچ شباهتی ندارند حالا 6 امامی بودند ماسون که نبودند فراماسونها بسیار از انها بدشان میاید شخص رشید الدین سنان اصلا از نماد استفاده نمیکردند
۲۰:۳۴, ۲۰/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آبان/۸۹ ۲۰:۳۶ توسط سلمان.)
شماره ارسال: #15
آواتار
(۲۰/آبان/۸۹ ۱۸:۴۲)امیر گیمر نوشته است:  اصلا ربط ندارند انها عقاید جدا داشتند یک سری افسانه ها همچین شایعه به وجود اورده این افراد معتقدند امام نباید حتما زنده باشد مرده هم امام است اصلا نوع رفتار فقط سازمان دهی که آنم فرق دارد اصلا هیچ شباهتی ندارند حالا 6 امامی بودند ماسون که نبودند فراماسونها بسیار از انها بدشان میاید شخص رشید الدین سنان اصلا از نماد استفاده نمیکردند
همونطور که گفتم سند قابل استنادی برای اثبات این مدعا نداشته اند و بیشتر نتیجه گیری تحلیلی کرده اند. اکثر این تحلیل ها حول محور شخصیت و عقاید عبدالله بن میمون انجام شده که این عقاید را تنها اهل سنت به او نسبت داده اند اما در متون شیعه، او را فردی موثق و راوی احادیث امام محمد باقر (علیه السلام) دانسته اند. شاید از این نتیجه بگیریم تمام سخنانی که راجع به عبدالله بن میمون و عقاید منحرف اسماعیله گفته اند دروغ بوده است، اما وقتی نگاه میکنید می بینید عقیده دوری بودن تاریخ را از کیسانیه (به روایتی طرفداران مختار ثقفی) و غلات به ارث برده اند، بعضی عقایدشان در شعبه قرامطه و اعلام قیامتی که انجام شد نمایان می شود و بعضی دیگر در عقاید شعبه دیگرشان یعنی دروزیان نمود پیدا می کند. نکته مشترک در تمام این موارد سکوت محققان شیعه و دکتر فرهادی (نویسنده کتاب افسانه های حشاشین) با این توجیه که آن ها بسیار رازدار بوده اند (دقیقا شبیه به رازداری فراماسونری) یا این که تقیه کرده اند (که اگر انتساب ملحد بودن دروغ بوده و انقدر واضح بوده دیگر تقیه چه معنی می دهد). حال فرض کنیم که واقعا تقیه معنی می داده است، آیا دیگر می شود این را توجیح کرد که کسانی که دعوت خود را دعوت الهدایه می نامیدند برای اغراض سیاسی داوطلب شوند که مسیحی بشوند. دلایل دیگری نیز وجود دارد که وقتی کنار هم قرار می دهم نمی توانم قبول کنم، اسماعیلیه فرقه ای بی آزار بوده اند که به دروغ آن ها را ملحد خوانده اند و همه چیز درباره آن ها افسانه بوده است. البته دلایل کسانی که ادعا می کنند حشاشین به نوعی ماسونری را پایه گذاری کرده اند بسیار ضعیف است، اما با نشانه هایی که در بازی می بینیم، سازندگان بازی نیز همین عقیده را درباره حشاشین دارند اما بگونه ای روایت کرده اند که انگار حشاشین با تمپلار ها دشمن هستند.
برای نمونه جمله مشهور بازی که از عقاید اصلی اساسین در بازی معرفی می شود چیست؟
"هیچ چیز حقیقت ندارد، همه چیز مباح است"
Nothing is true, Everything is permitted"
و چقدر بر عبارت ماسون معروف آلیستر کروالی منطبق است:
"همان کن که می خواهی، و این تمام قانون است"
"Do what thou Wilt shall be the whole of the Law"
۲۲:۲۰, ۲۰/آبان/۸۹
شماره ارسال: #16

از تمام دوستان بسیار متشکرم اقا سلمان نکته بسیار خوبی رو اشاره کردند.
برای شروع عملی رمز گشایی این بازی توصیه میکنم مقاله اقای بلالی رو که مشخصه زحمت بسیاری براش کشیدند رو حتما بخونید قسمت اول:اینجا
قسمت دوم:اینجا
قسمت سوم:اینجا
توصیه دیگر اینکه میتونید به اینجا مراجعه کنید اونجا روش کار کردیم اما فضای اونجا فضای گیمری بود خیلی نمیشد وارد نماد گرایی شد از تمام دوستان خواهش میکنم با یاری یکدیگر بتونیم راز و رمز این بازی رو برملا کنیم جا داره از امیر گیمر برای ایجاد این تاپیک تشکر کنم همچنین از محمود بلالی بخاطر زحمات بسیاری که برای مقاله کشیده تشکر کنم چون خودم یه تحقیقاتی در این زمینه کرده بودم میدونم که ایشون چه کار سختی رو انجام دادند.
خواهشمندم تمام مقالاتی رو که ادرس رو گذاشتم رو بخونید وبریم سر شناسایی نماد ها اعداد و عکس هاو... در بازی.

بسم الله برای شروع این عکس چطوره:
[تصویر: sbavgeg67bjoqcb8s96u.jpeg]
[تصویر: assassins_____masyaf__s__logo_by_diab0lik5.png]

این شکلی که شبیه A هست در واقع حرف یونانی لاندا هست،لاندای بزرگ چون ریشه فکری اسماعیلیه بر گرفته از انجمن سری اخوان الصفا و خلان الوفا (برادران با صفا و دوستان با وفا) هست. این انجمن بسیار شیفته تفکر یونان باستان بودند و یکسری از عقاید خود رو از انها وام گرفته بودند.
حال چرا باید فرقه ای به اصطلاح شیعه از یک نماد یونانی استفاده کند ؟
اصلا این نماد به چه معناست و چه مفهومی دارد ؟
چرا نام علی(علیه السلام) باید در میان این نماد نوشته شود حتی بر روی زمین؟

بیایید با کمک هم به سولات پاسخ بدیم کسی جواب سوالات رو میدونه؟
از تمامی دوستان خواهش میکنم هرجا نکته ای به ذهنشون رسید حتما تذکر بدند.
۲۳:۱۷, ۲۰/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آبان/۸۹ ۲۳:۴۲ توسط سلمان.)
شماره ارسال: #17
آواتار
(۲۰/آبان/۸۹ ۲۲:۲۰)یکدوست نوشته است:  اصلا این نماد به چه معناست و چه مفهومی دارد ؟
چرا نام علی(علیه السلام) باید در میان این نماد نوشته شود حتی بر روی زمین؟

بیایید با کمک هم به سولات پاسخ بدیم کسی جواب سوالات رو میدونه؟
از تمامی دوستان خواهش میکنم هرجا نکته ای به ذهنشون رسید حتما تذکر بدند.

طبق برخی از تواریخ، عبدالله بن میمون و پدرش پیرو تعالیم ناستیک و دوگانه پرستی بوده اند که به طور خلاصه ترکیبی از عقاید صابئین، مندائیان و فلسفه یونانی نظیر فیثاغورثی و نو افلاطونی بوده که گفته شده در انجمن اخوان الصفا آموخته میشده است و این دو از اعضای آن انجمن بوده اند. بعد ها عبدالله بن میمون با تظاهر به مذهب اسماعیلیه رهبری بخشی از آن را در دست می گیرد و اهداف خود را دنبال می کند.

اما در مورد قرار گرفتن نام علی (علیه السلام) در علامت اساسین ها، شاید هدف بازی سازان چیزی غیر از آنچه من فکر می کنم باشد، اما می توان اینگونه توضیح داد که اسماعیله یکسری از عقاید غلات را قبول داشتند و حتما می دانید که غلات برای امامان ادعای خدایی می کردند، مانند درزی (یکی از اسماعیلیان) که برای ششمین خلیفه فاطمی (حکیم) ادعای خدایی کرد و فرقه دروزیان را پدید آورد. به این ترتیب که امام تعین یا تناسخ خداوند در بدن انسان می شود. حتما این مفهوم برایتان آشناست، همان عقیده طرفداران تثلیث در مورد حضرت عیسی (علیه السلام) و به نوعی عقیده ماسون ها در مورد انسان کامل یا دجال (شاید این توضیحات درک این مقاله را تسهیل کند). حالا اگر این را کنار مطالبی که بازی درباره حضرت عیسی (علیه السلام) و موسی (علیه السلام) بیان می کند و تصویر زیر از بازی قرار دهید، شاید منظور بازی سازان را متوجه شوید.(نمی تونم واضح بگم چون احساس شرم می کنم)

[تصویر: download.php?file=55365203839664397513.jpg]

من فقط توانسته ام نسخه دوم را بازی کنم و فقط از نوشته ها در مورد نسخه اول اطلاعات دارم. دوستانی که نسخه اول را بازی کرده اند می توانند به این سوال جواب بدهند که در نسخه اول در گروه اساسین تنها المعلم بود که لباس سیاه می پوشید یا نفر دیگه ای هم بود؟
و اگر اشتباه می کنم تذکر دهید. آیا چهره المعلم شباهت بسیار زیادی به چهره امام خمینی (رحمة الله علیه) ندارد؟:sSad
آقای رائفی پور در سخنرانی که در موسسه موعود انجام داد، حرفی زد با این مضمون که می خواهند اینطور القا کنند که رهبران جبهه حق نیز همکار آن ها هستند. (کشاندن جنگ لبنان به 33 امین روز، عوض کردن ساعت بازگشت امام (رحمة الله علیه) به ساعتی با اعداد خاص، معماری جدید و خاص حرم امام (رحمة الله علیه) و ....)
اگر این شباهت درست است، با چه هدفی اینکار را کرده اند؟

[تصویر: download.php?file=90994493911410260374.jpg]
۱۸:۲۶, ۲۷/آبان/۸۹
شماره ارسال: #18
آواتار
یک لحظه صبر کنید این بازی در مورد رشید الدین سنان است در نسخه اول او از اسماعیلیه نزاریه سوریه است وبعد از صباح برترین های آنان است خوب من یک مقایسه بین این دو مذهب میپردازم این کار را قسمت قسمت میکنم تا وقتم را نگیرد اگر این ای دی اس ال درست شود بسیار توضیح خواهم داد .فراماسون را با ف وحشاشیون با ح
چگونگی تشکیل :ح :اول از خود اسماعیلیه شروع خواهم کرد در زمان امام جعفر صادق {ع} پسر خود را قرار بود بر جانشین خود انتخاب شود اسم او اسماعیل بود یکی از فرزندان عادل وعاقل امام ایشان پیروان واصحابی هم داشتند که زمانه یاری نکرد و اسماعیل مرد بعضی افراد بسیار دلشکسته شدند و رو امام جعفر صادق کردند و گفتند امام حتما نباید زنده باشد بعد شما ایشان امامان هستند واو را مهدی موعود خواندند و اسماعیلیه نام گرفتند و به کمک فاطمیه در مصر فرقه ی اسماعیلیه را بنیان کردند .در زمان اگر اشتباه نکنم 320 هجری فردی به نام حسن بن علی بن صباح در ری به دنیا آمد .او از پدرومادری 12 امامی زاده شده بود. در 9 سالگی تحت اموزش علمی و فقهی گرفتاگر اشتباه نکنم اموزگار او عطار نیشابوری بود . او با 2نفر هم دوره بود خیام و نظام الملک انها پیمان بستند به افرادی بزرگ تبدیل و تااخر عمر بر یاری یکدیگر باشند .نظام الملک وزیر وخیام عارف و شاعر در درباره سلجوقیان بودند حسن به شدت در حال تحصیل بود و بعد از فارق تحصیل شدن خود به همراه دو یار خود رفت ووزیر شد او در دربار فردی عادل وعالم بود وبییشتر وبالیاقت تر از بقیه امور را به درستی انجام میداد واز ظلم وحق خوری دوری کرد توجهات درباریان راو زیاد وکینه نظام بیشتر تا جایی که طی دسیسه ای او را بر سر مالیات ورسیدگی به آنها به وسیله ی ازبین بردن زحماتش حکم اعدام او فرا رسید او به وسیله ی کنیز خود راهی مصر وماصیاف به مدت 10 سال در آنجا اطراق وبه اسماعیلیه رو آورد و به همراه ناصر خصرو به ایران میرود وجنبش صباح را به وسیله ی فتح الموت وبه روی اوردن تبلیق اسماعیلیه بر عده ای در تمام ایران در الموت به وجود اورد . {دارم فقط از خود فرقه حرف میزنم چگونه به وجود امد بقیه موارد برای قسمتهای بعدی}در همان حین آنها فرزند اسماعیل را قبول و اسماعیلیه نزاریه نام گرفتند.به سراغ بحث اصلی نزاریه سوریه میروم رشید الدین سنان در شهر بصره به دنیا آمد پدرومادری شیعه داشت به سرعت پیش فرزندان کیا امید رفت و اسماعیل الموت رافرا گرفت عده ای میگویند در فارس به دنیا آمده به نظراصالت ایرانی داشت بعد از مدتی به دلیل علم ودانش ومتفکر بودنش به ماصیاف فرستاده شد و فرقه ی نزاریه سوریه را به اوج خود رساند.
ف:در زمانی که حضرت موسی {ع}به کوه سفر کرد 30 روز سفرش 40روز شد برگشت و دیدعده ای گوساله میپرستند و به شدت ناراحت شد از آن زمان مخلوق پرستی شروع شد .در ضمن زمانی که حضرت سلیمان معبد خود را به وسیله 72 دو از بزرگان جن ساخت عده ای وسیله ی کابالا وجن گیری را ایجاد کردند که حضرت سلیمان انها را جمع کردوپشت تخت خود در معبد پنهان کرد.در قرن 11 جنگ های صلیبی عده ای از سربازان وارد معبد شدندو خاخانها به آنها این وسایلی را که حضرت سلیمان را پنهان کرد دادندبه انها دادند از ان لحظه معروف به تمپلر میشوند انها از این وسایل استفاده وبه وسیله ی حمایت پاپ وافرادی پول میگرفتند و به قدرت رسیدند عده ای را به این سه جرم اعدام کردند.احضار جن وپرستش آن .خوردن خاک معبد.هم خوابی با اجنه .آنها به وسیله ی شبکه هاوانجمن هایی دین خود را گسترش و اسراییل 9 وصهیونیست را به وجود اوردند وکم کم چیزی به نام free masonryرا به وجود آوردند
نتیجه :از نظر پیدایش دینی زمین تا آسمان تفاوت است که همچین رابطه ای رابازی نشان میدهد
قسمت بعدی عقاید آنها است
در زمن اساسین کرید برادرهود برای pcتا شنبه باید بیاید برای 360 مشکل دارد ویک ماه صبر کردو ps3 آن امده است هر کس گرفت یاری مان کند زیرا ما کنسول ایکس باکس 360 داریم در زمن به این یک مورد به طور خلاصه گفتم
۲۰:۰۱, ۲۷/آبان/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/آبان/۸۹ ۲۰:۰۴ توسط سلمان.)
شماره ارسال: #19
آواتار
خیلی ممنون امیر آقای گیمر
من هم منتظر نسخه انجمن برادری هستم تا یافته هایم را محک بزنم. در مورد تاریخ اسماعیلیه آقای بلالی مطالبی را به صورت مبسوط جمع آوری کردند که البته مفید است، ولی اسماعیله مورد اشاره بازی، بخشی است که کمتر در منابع فارسی به آن اشاره شده، اما آثار آن یافت می شود و نمی توان آن بخش را انکار کرد. بر خلاف تمپلار ها که تماما شخصیت های حقیقی در تاریخ هستند، نام هیچ کدام از اساسین ها (آغازین) حقیقی نیست و فقط شباهت هایی وجود دارد و اساسین های مدرنی هم که اشخاص حقیقی هستند مانند دانته عضو انجمن های مخفی مثل رز- صلیب (فراماسونری اولیه) بوده اند و یا تفکرات ماسونی را ترویج کرده اند.
در مورد فراماسون ها و تاریخشان هم نظرات مختلفی وجود دارد اما با عرض پوزش اینطور که شما فرمودید نیست.
۱۳:۰۱, ۲۸/آبان/۸۹
شماره ارسال: #20
آواتار
سلام
یکی از مشابهت های فراماسونی با حشاشین رو در کتاب خداوند الموت متوجه شدم که نویسنده هم به اون اشاره و تاکید کرده
حشاشین و شوالیه های معبد " پایه گذاران ایلومیناتی و موسسان فراماسونی "هر در فرقی هستند منشعب شده از ادیان الهی و هر دو فوق العاده ثروتمند و سرمایه دار و هر دو در مقابل مخالفان بی رحم ، هر دو انجمن سری هستند که به خاطر محافظه کاری بسیار افسانه ها از واقعیت دربارشون پیشی میگیره "این در مورد اسماعیلیان خیلی مشهوده"
هر دو گروه دارای هدفی برای جهانی کردن حکومت و طرز زندگی خود هستند
ولی اسماعیلیه ایران " همان حشاشین به معنی دارو فروشان ..." یک فرق اساسی با فراماسونی داشتند و اون این که به فکر ثروت اندوزی صرف نبودند به خاطر همین ربا نمیدادند ولی ماسون ها که نوادگان شوالیه های معبد هستند از قدیم تمام شریانهای اقتصادی دنیا را در دست داشتند و همیشه از طریق ربا به ثروتشون افزوده اند
حشاشین " با اینکه امامان بعد از حسن صباح بعضا ادعای خدایی کردند !!!" به خود خواهی ماسونها نبوده اند بیشتر به فکر همه گیر شدن کیش خود بوده اند
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]