کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی توهین به بانو فاطمه زهرا(سلام الله علیها) در یک بازی کامپیوتری
۴:۲۳, ۱۰/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/اسفند/۹۲ ۴:۵۳ توسط neyestan23.)
شماره ارسال: #1
آواتار
به نام الله

بررسی توهین به بانوی فاطمه زهرا و شجره طیبه در یک بازی رایانه ای

[تصویر: 1393533474_127559.jpg]

بازی undead knights در سال ۲۰۰۹ توسط دو شرکت بازی سازی team tachyon وnow production برای کنسول دستی psp و در ژانر اکشن- ماجراجویی، ساخته و توسط شرکت ناشر tecmo koei به بازار عرضه شد.

[تصویر: 127566.jpg]

داستان بازی

داستان بازی روایتگر ماجرای زندگی سه شوالیه برجسته عضو انجمنی به نام house of blood است. مهمترین عضو این انجمن، رومولوس بلاد (romulus blood) نام داشت؛ شوالیه رده بالایی که موسس انجمن house of blood بود و آن را با بستن پیمان با جنی نامرئی، معروف به دیو (the beast) به وجود آورده بود. در این انجمن افراد دیگری نظیر برادر کوچک رومولوس، روموس (remus ) و همسر وی، پرنسس سیلویا گرادیس (sylvia gradis) نیز عضو بودند.

درحالیکه به نظر می رسید اوضاع برای اعضای انجمن house of blood به خوبی درحال سپری شدن بود و روزهای خوبی برای آن ها پیش بینی می شد، ناگهان اتفاق غیرمنتظره ای رخ داد. در یکی از روز ها، پادشاه کرک گالدیز (kirk gladys) به تحریک همسر ظالمش فاطمه (fatima)، مبنی بر کشف اسنادی از خیانت اعضای انجمن house of blood و احتمال شورش آن ها علیه پادشاه، دستور قتل همه اعضای انجمن را صادر نمود.

[تصویر: 127557.jpg]

پس از این تصمیم افراد گارد ویژه پادشاه در اقدامی غافلگیرانه، با حمله به انجمن، همه اعضای آن را به قتل رسانده و انجمن را منحل کردند. درحالیکه پادشاه گمان می برد همه اعضای رده بالای انجمن در این حمله غافلگیرانه کشته شده اند، پیش از مرگ سه عضو اصلی انجمن، دیو (جنی که عضو انجمن بود) به هر یک از آن ها فرصتی دوباره می دهد تا به زندگی بازگردند و بتوانند با تبدیل دشمنان خود به مرده های متحرک، انتقام خود را از پادشاه و همسر ظالم او بگیرند.

در ابتدای ماجرای انتقام گیری، هر سه شوالیه به سراغ دوک گلاسستر (duke gloucester)، قهرمان قدیمی جنگ ها که حالا به فردی فاسد و شکم پرست تغییر ماهیت داده بود می روند و با او وارد جنگ می شوند.

[تصویر: 127560.jpg]

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۸:۴۰, ۱۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #2
آواتار
واقعا که...
واسه همشون متاسفم Arrogant
بدبختی میباره ... .
۱۳:۰۸, ۱۰/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #3
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

لعنت بر دشمن علی و فاطمه علیهما السلام
رحمت بر دوستان علی و فاطمه علیهما السلام
۲۰:۰۵, ۹/تیر/۹۳
شماره ارسال: #4

کل داستان رو خوندم هیچ دلیل و منطقی وجود نداره که شخصیت بازی رو ربطش بدن به حضرت فاطمه نویسنده این مقاله اومده چند دلیل پیش پا افتاده جمع کرده و ربطش داده به هم که حاصل کارش شده یه مقاله سرتاسر دارای توهم توطئه
۲۱:۴۵, ۹/تیر/۹۳
شماره ارسال: #5
آواتار
(۹/تیر/۹۳ ۲۰:۰۵)منتقد نوشته است:  کل داستان رو خوندم هیچ دلیل و منطقی وجود نداره که شخصیت بازی رو ربطش بدن به حضرت فاطمه نویسنده این مقاله اومده چند دلیل پیش پا افتاده جمع کرده و ربطش داده به هم که حاصل کارش شده یه مقاله سرتاسر دارای توهم توطئه

اسم خیلی مهمه . منتقد گرامی

ببنید مثلا تا به حال نشده از یه اسمی خیلی بدتون بیاد
یا یه اسمی از نظرتون زشت باشه.
یا یه اسمس خیلی مهربون؟

این که اولین بار اون اسم رو رو چه شخصیتی فرد میبینه خیلی مهمه.

مثلا من یادمه قدیما پیش خونه مادر بزرگم یه عقب مونده زندگی میکرد که خیلی هم زشت بود و دندوناش جلو بود. از قضا اسمش هم علی بود ...
تو کوچه همه بچه ها صداش میکردن علی لق لق ..

اصلا کلا از همون جا اسم علی تو ذهن من به عنوان یه اسم بی کلاس که مخصوص گداها و عقب مونده هاست سیو شد.
از طرفی دو دوران کودکی تو اطرافم کسه دیگه ای نبود که اسمش علی باشه تا این آثار ذهنی من از بین بره.

حالا فکر کنین. اسم متبرک علی که بسیار هم مورد پسنده و احترام همه هست چطور تو ذهن من چیز بدی متجلی شده بود.. واگر خانواده مذهبی نداشتم و با حقایق زندگی مولا اشنا نمیشدم یقینا تنفرق باقی میموند .

یا مثلا من که کوچیک بودم یه دختر دایی داشتم خیلی بچه قاطی و بی اعصابی بود .کلا هیچ کس ازش خوشش نمیومد. از همون موقع کلا همه خانواده ما از اسم مطهره بدشون اومده.

یا اسم فائزه ... من تمام کسایی که با اسم فائزه میشناختم چهره های سبزه ای داشتن بخاطر همین هنوز هم که هنوزه هر وقت میشنوم اسم کسی فائزست فکر میکنم حتما باید قیافش سبزه باشه ...

این ها تاثیرات ذهنی هستن.

حالا چه خوبه که یه بچه تمام اسم های مذهبی رو از همون ابتدا با شخصیت های زیبا ائمه بشناسه اون وقت بعدا اگر کسی با اون اسم پیدا شد که ادم بدی بود شاید اون قدر دیگه رو ذهنش تاثیر نذاره.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۱۸, ۲۹/تیر/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/تیر/۹۳ ۱۶:۱۹ توسط Mitsonary.)
شماره ارسال: #6
آواتار
نقل قول:(fatima)
تاجایی که میدونم فاطمه با فاتیما فرق داره (فاتیما نوشته میشه!) ، و اغلب تو آذربایجان و ترکیه بر روی فرزند هاشون گذاشته میشه.

[تصویر: 220px-Virgen_de_F%C3%A1tima.JPG]
دوما فاتیما به حضرت مریم اطلاق میشه نه حضرت فاطمه!Blush
Our Lady of Fátima

فاتیما اسم یک شهره در پرتغال که قضایایی داره که مدعی اند حضرت مریم اونجا دیده شده ، و الان زیارتگاهی هست در پرتغال مردم برای زیارت به اونجا می روند.Smile

نام روستا یعنی فاتیما را برخی مسلمانان با نام فاطمه دختر پیامبر مرتبط دانسته‌اند. اما نام شهر از دختر یکی از امرای اندلسی است که در قرن دوازدهم میلادی پس از اسارت توسط مسیحیان، به مذهب کاتولیک گروید و در سال ۱۱۵۸ میلادی به ازدواج کنت أوریم درآورده شد.

پس اصلا به حضرت فاطمه ربطی نداره ، خواهشا دوستان بحث رو مستدل تر بررسی کنند ، تا صرف یک شباهت ظاهری کل محتوا رو به چالش کشوندن.
۱۷:۱۷, ۲۹/تیر/۹۳
شماره ارسال: #7
آواتار
تا جایی که من هم خبر دارم. فاتیما یه اسم باستانی هستش از اروپا
اما کاربردش تو ایران فقط وفقط تمسخر هستش. من یه دختر خاله دارم که اسمش فاطمه اس. اونو می خواستن مسخره کنن می گفتن فاطیما( نه فاتیما!)
سعی می کنم بگردم بفهمم فاتیما در اصل چیه. از کجا اومده. اولین بار اسم چه کسی بوده.
۲۳:۰۶, ۲۹/تیر/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/تیر/۹۳ ۲۳:۰۷ توسط PWLG.)
شماره ارسال: #8
آواتار
میخواید خودتون رو گول بزنید؟
به نظر شما چه تفاوتی بین داود و دیوید، الکساندر و اسکندر و... هست.
واقعا انتظار دارید تو بازی اون زن رو "فاطمه" صدا کنن؟
واقع بین باشید.
۲۳:۲۳, ۲۹/تیر/۹۳
شماره ارسال: #9
آواتار
با رعایت ادب
هیچ کدوم از این حرف هایی که گفتید به نظرم مهم نیست و ارزشی هم نداره
بازی ماله سال 2009 اون وقت الان مثلا دارن بررسی میشه اونم چه بررسی
به جای این کارها و فقط اطلاع داشتن از موضوعات متفاوت
بیایید اونایی که بلدند بازی ها ی توپ بسازند با فقط دو نکته ی خاص بدند دست مردم اونم بازیا نه الکی گرافیک بازی
ممنون
۲۳:۴۹, ۲۹/تیر/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۹/تیر/۹۳ ۲۳:۵۰ توسط PWLG.)
شماره ارسال: #10
آواتار
این نقد هم خیلی قدیمیه.
از یه وبلاگ کپی شده.
الان اون نویسنده بیشتر فیلم نقد میکنه تا بازی، آخرین تحلیلش هم، تحلیل فیلم نوح بود که تو همین تالار هم هست.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]